Nieuwe Johanneskerk is aanwinst voor Leersum BRUTALE Resteren IN JUWELIERSZAAK Waren wethoudersverkiezingen onde mocratisch in SGP-fractie stemt tegen onderzoek Goede uitvoering van „Caecillia" INBRAAK Blijde dag voor Geref. gemeenschap BESTEMMINGSPLAN VOOR BINNENSTAD Buurt deed geit cadeau Landbouwer koopt grond Mist u uw dagblad DE VALLEI Commissie gevormd om ivethoudersverkiezingen te onderzoeken tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Drie nieuwe bestuursleden bij N.C.V.B. Taludbrand werd snel bedwongen Macro-successen bij cross in Boekei Koffie Excursie Geslaagde Macro dropping in Rhenen MAANDAG 27 FEBRUARI 1967 BEL RHENEN Tijdens een feestelijke jaarlijkse algemene ledenvergadering koos de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond drie nieuwe be stuursleden. Aftredend en niet herkies baar waren de dames Van Viegen, Van Wijk en Zijlstra. In hun plaats kwamen de dames Van Breenen, Van de Veer en De Vries. Nadat in de pauze op appeltaart was getrakteerd, gebakken door enkele le den, werd een show gehouden, waarbij de lachspieren danig in beweging wer den gebracht. Het koortje onder leiding van mej. R. Linde zong op voortreffelijke wijze een zestal liederen. Mevrouw Zijlstra sprak een kort slot woord en eindigde de avond met dank gebed. Op 14 maart hoopt mej. Sligter uit Utrecht de afdeling Rhenen iets te ver tellen over „SOS per telefoon". Deze vergadering begint om kwart voor acht precies in de achterzaal van het chris telijk verenigingsgebouw „Irene". Lodder. RHENEN Zaterdagochtend tegen half twaalf werd de brandweer gealar meerd voor een taludbrand in het voor malige spoorwegravijn, waar doorheen momenteel de provinciale weg loopt van Resteren naar Veenendaal. De spuitgasten waren de vuurhaard, die gretig voedsel vond in het droge gras, spoedig meester. Twee knaapjes, beiden tien jaar oud, hadden met lucifers ge speeld, met bovengenoemd gevolg. LEERSUM Zaterdagmiddag werd de nieuwe Ge reformeerde Kerk aan de Lomboklaan officieel in gebruik genomen. De kerk is een schepping van architect Steen te Leeuwarden en de bouw werd verzorgd door de fa. Gebr. Van Amerongen. Leersum is met deze kerk een prach tig gebouw rijker geworden. Het principebesluit tot kerk bouw werd in 1962 genomen, terwijl de daadwerkelijke actie dateert van 18 februari 1964. Sinds 1888 moesten de Leersumers naar Amerongen om naar de kerk te gaan. Leersum telt een kleine groep gereformeerden. Het getuigt van durf en doorzettingsvermogen dat de bouw van deze eigen kerk in zo korte tijd werd gerealiseerd. De kerk bevat 270 zitplaatsen, maar daar de kerkzaal door een tussenwand verbonden is met de zogenaamde ont moetingsruimte, kan het aantal zitplaatsen worden uitge breid tot ongeveer 350. Voor de ingebruikneming was veel belangstelling. Behalve de eigen gemeenteleden waren aanwezig: burgemeester en wethouders, de raadsleden, pastoor Andriessen en ds. Overgauw. De begroeting werd uitgesproken door de voorzitter van de „Stichting Kerkbouw Leersum", de heer G. Mein- dertsma nadat deze de sleutel van de kerk van de architect had ontvangen. De heer Steen zei o.a. dat er in Leer sum met de daad gearbeid is tot de uitbreiding van Gods Koninkrijk. Hij bracht een speciaal woord van dank aan mevr. Speelman voor de vele klei ne attenties. Hij vertelde op een pretti ge manier te hebben samengewerkt met de aannemer. Architect Steen maakte bekend dat de naam van de kerk zal worden: „De Johannes Kerk", genoemd naar de apostel der liefde. Dit opschrift op de kerk zal door hem worden aangeboden. De architect vertelde in het kort de verschillende bezwaren die hij bij de bouw had ondervonden. „Men vond sommige dingen van mij gek. De witte muur aan de Lombokkant bijvoorbeeld. Dit heeft de architect gedaan als con trast ter afwisseling van -e stenen muur. „De man stond nog in jacket, alleen het witte overhemd ontbrak nog. De kerk is gebouwd op stevige fundamenten. Dit komt overeen met ons geloof." Ondanks deze opmerkingen heeft de architect in Leersum op een prettige manier gewerkt. De heer Meindertsma zei in zijn dankwoord tot de heer Steen: „Wij zijn zeer blij met u geweest. Wij durven u als architect aan te bevelen." Daarna kreeg ds. Zwaan van de heer Meindertsma de sleutel van de kerk overhandigd als toegang tot de kerk. Ds. Zwaan zei: „Uit naam van de ge meente ontvang ik dit kerkgebouw in de hoop, dat deze kerk in de lengte der dagen voor dit geslacht en voor ons na geslacht een Huis Gods mag zijn waar in Zijn woord wordt bediend." Hierna sprak de voorzitter van de „wijk Leersum", de heer N. W. J. Speelman. Ons ideaal een eigen geestelijk centrum, een bedevaartshuis is nu verwezenlijkt." Hij bracht dank uit aan het hoofd van de School met den Bijbel voor het beschikbaar stellen van de aula aan 't zangkoor. De Hervormde Kerkeraad kreeg een woord van dank voor het be schikbaar stellen van „Rehoboth". Daarna werd de Bijbel op de kansel gebracht door mevrouw J. Langemaat- van den Brink. Zij las daarbij: 2 Pe trus 1, vers 19, 20 en 21. Deze oude Statenbijbel uit het jaar 1698 werd in 1965 aangeboden door mrs. Devries uit Cleveland. Zij is een kleindochter van een der stichters van de moederkerk te Amerongen. Mevr. Lagemaat vertegen woordigde als nicht mrs. Devries. De doopvont werd aangeboden door de kinderen onder leiding van de heer en mevr. Blom. De kinderen hebben 't geld voor de doopvont bijeengebracht. Het „bekken" dat in het doopvont is aangebracht is een steen uit het meer van Galilea. Ds. Snoek, die werkzaam is aan het meer van Galilea heeft er voor ge zorgd dat deze steen, waarover het Jordaanwater heeft gestroomd, in Ne derland bewerkt is tot doopvont. De heer Blom bracht zijn dank over aan het Ministerie van Buitenlandse Zaken en aan de Ambassade van Is raël voor hun medewerking. Het avondmaalstel werd door de dia kenen op de tafel van het liturgisch cen trum geplaatst en diaken Van de Boo- gerd las 1 Corinthiërs 11, vers 23 tot 29. Voor de predikatie had ds. L. Zwaan als tekst gekozen: „Here, ik heb lief de stede van Uw huis, de woonplaats van Uw heerlijkheid". (Psalm 26 vers 8). Deze tekst werd in juni 1966 in de hal van de kerk gemetseld door de 83- jarige heer Alberts. Ds. L. Hoorweg en ds. G. Lugtigheid presenteerden zich aan de burgerlijke en kerkelijke gemeente als de predi kanten, die mede regelmatig in de dienst des Woords hopen voor te gaan. Hierna werd aan kerkelijke functio narissen en burgerlijke autoriteiten de gelegenheid geboden om de gemeente in Leersum te feliciteren met deze mooie kerk. Ds. Zwaan deed dit namens de ker keraad van Amerongen, vertegenwoor digend de Moederkerk. „In beide dor pen weegt het aantal gereformeerden tegen elkaar op. Daarom is het juist, dat Leersum per 1 januari als zelfstan dige gemeente is geïnstitueerd." Ds. Overgauw sprak namens de ker keraad en de Hervormde gemeente. Hij bood namens de Hervormde Kerk een geschenk aan. Pastoor Andriessen zei, dat er tussen Gereformeerden en Katholieken meer is dat ons bindt dan ons scheidt. „Daarom wil ik het woord tot u rich ten. We hopen, dat U net zoals wij zult ondervinden, dat het kerkgebouw ge meentevormend is." „Een vierde kerk in Leersum is een kwalijke zaak. Bij alle gescheidenheid blijven bezinnen op de vraag hoe we samen interkerkelijk ten dienste van de gemeente kunnen staan. „Hij bood een geldbedrag aan in de vorm van een aantal geldstukken. Elk geldstuk vertegenwoordigt een lid van de katholieke kerk. „Dit is een be wijs, dat we naast elkaar willen staan." De burgemeester van Leersum, me vrouw 's Jacob zei, dat de kerk een rustpunt in het dagelijks leven is. „B. en W. zijn verheugd met deze mooie kerk in Leersum. Ons hele dorp is trots op dit mooie gebouw." Ds. Zwaan bracht dank aan alle spre kers. Vooral de burgemeester had al tijd een warme belangstelling getoond voor de kerkbouwplannen. Na de officiële ingebruikneming van de kerk maakten nog velen gebruik van de gelegenheid het kerkbestuur te feli citeren met deze mooie kerk, die in elk opzicht een aanwinst is voor Leer sum. Aan de bouw hebben verder meege werkt: K. Bouman uit Doorn, loodgieterswerk, A. W. van Dijk uit Leersum glas- en schilderwerk, het raam, voorstellende de Jakobsladder, werd ontworpen door de kunstenaar H. Meek te Apeldoorn. R. Geytenbeek uit Amerongen ver zorgde de elektriciteit en de centrale verwarming werd aangelegd door de firma Zeegers uit Wageningen. Woud stra N.V. uit IJlst leverde de banken RHENEN Bij de voorbereidingen van het bestemmingsplan „Donderberg' is burgemeester en wethouders geble ken, dat bij het zoeken naar goede aan sluitingen van dit gebied aan het oude stadscentrum, tevens de structuur van laatstgenoemd onderdeel der gemeen te aan 'n onderzoek moet worden onder worpen. Dit onderzoek kan volgens het college tegelijkertijd dienstbaar worden gemaakt aan de ontwikkeling van een saneringsplan voor de oude binnenstad. Gezien de toestand, waarin vele de len van de binnenstad verkeren en me de met het oog op het verkrijgen van rijksbijdragen in de verwervingskosten van gronden en opstallen, is het nood zakelijk dit saneringsplan te doen ont werpen in de vorm van een bestem mingsplan. In de sanering willen B. en W. tevens betrekken het gebied ten zui den van de Herenstraat gelegen nabij de Cuneralaan. Teneinde te voorkomen, dat tijdens de voorbereiding van het bestemmings plan bouwvergunningen moeten worden verleend, dit dit plan zullen doorkrui sen, stelt het college de raad voor ter bescherming van deze belangen een voorbereidiingsbesluit te nemen. Beslis singen op aanvragen om bouwvergun ning moeten dan worden aangehouden. Op grond van de desbetreffende bepalin gen in de wet is 't mogelijk hiervan af te wijken voor bouwplannen, die overeen stemmen met de geldende voorschriften en tevens stroken met het in voorberei ding zijnde plan. In de gemeenteraadsvergadering van morgenavond moet hierover een be slissing worden genomen. RHENEN Twee renners van het Macro-team hebben gistermiddag in het Brabantse Boekei successen ge boekt tijdens een daar gehouden mo- tocross. De 500 cc-klasse telde mee voor het Nederlands kampioenschap. Gerard van Beek werd eerste en in de 500 cc junioren behaalde Macro-renner Gerrit van Mourik de eerste prijs. Van Mourik promoveert hierdoor tevens naar de seniorenklasse. Oud-Macrolid Frans Mercks won de 250 cc-klasse. en C. J. Wijkniet uit Eist (U) voerde de stoffering uit. Het elektrische orgel werd geleverd door N.V. Electronische Orgelbouw Ne derland te Markenesse. De luidklok zal worden geleverd door de klokkengieterij „Concordia" te Midwolde. RHENEN Op klaarlichte dag, zondagmiddag omstreeks twee uur, is een bru tale kraak gezet, of althans een poging tot inbraak gedaan, in het pand van ju welier Haagsman aan het Fred. v.d. Paltshof, die met zyn familie uitstedig was. Toen de buren glasgerinkel hoorden en uit het raam op de binnenplaats van de ju welier keken, zagen zy een jeugdig manspersoon. Op het uitroepen: „Wat moet dat daar" sloeg de knaap ijlings op de vlucht. H\j was binnengekomen via een poortje naast muziekhal Van Hees en heeft de benen genomen via de achteruitgang van zaadhandel Van Breenen aan de Molen straat, waar eveneens niemand thuis was. Buren, die 't onraad bespeurden hebben onmiddellijk telefonisch de politie op de hoogte gesteld. Deze arriveerde al vyf minuten later. De dader was toen al in geen velden of wegen meer te zien. 's Avonds verklaarde de heer Haagsman op het eerste gezicht niets te vermis sen. Vermoedelijk is de dader niet in de gelegenheid geweest naar binnen te drin gen en hebben de oplettende buren de man schrik op het ïyf gejaagd, juist op het moment, dat hjj zyn slag zou slaan. De politie stelt een uitgebreid onderzoek In. RESTEREN Aan het slot van de raadsvergadering te Resteren, die vrijdag werd gehouden, is komen vast te staan, dat een commissie bestaande uit afgevaardigden van iedere fractie een onderzoek gaat instellen naar de achtergronden van de laatst gehouden wethoudersverkie zingen. Een en ander komt voort uit een voorstel van de heer De Jong (PvdA), die er tijdens de rondvraag nog maals op wees, dat de huidige verdeling der wethouders zetels geen afspiegeling is van de verhoudingen in de raad. „De fractie van de Partij van de Arbeid vermoedt", De heer De Gier (PvdA) merkte naar licht tijdens het onderzoek. aldus de heer De Jong, „dat er ondemocratisch is gehan deld tijdens deze verkiezingen. Wij wensen te komen tot openheid van zaken op zo kort mogelijke termijn.". De SGP-fractie gaf onmiddellijk na het voorstel te kennen, dat zij niet aan het onderzoek zal meewerken en dus geen afgevaardigde beschikbaar stelt. „De PvdA komt er niet achter hoe wij de wethouders hebben gekozen", aldus de heer Jansen-Schuiling (SGP), die evenals zijn fractieleider, de heer M. de Zeeuw, niets van het voorstel wilde weten. aanleiding van de resolute reactie van het SGP-raadslid op: „De SGP heeft het er altijd over om eerlijk te zijn te genover de mensheid, maar zoals zij nu handelt is hiermee volkomen in strijd. Je zou bijna iets gaan vermoeden", al dus de PvdA-man. De SGP-fractie zweeg vervolgens in alle talen. De heer Remmelink (Gem. Bel.) sloot zich evenals de fracties van de Boeren Partij en de combinatie AR/Chr. Arb. Part. enthousiast bij het voorstel aan. „Wij zijn deze duidelijkheid ten opzich te van onze kiezers verplicht. We moe ten deze kans dan ook met beide handen aangrijpen. Burgemeester D. J. Pott liet tenslotte de beslissing over het wel of niet doorgaan van de commissie aan de fracties onderling over. Later verna men wij van de fractieleider van een der grote partijen, dat de commissie inder daad haar werkzaamheden zal beginnen. Het niet deelnemen van de SGP be schouwt men reeds als een officieuse schuldbekentenis, maar zo deelde men ons mee, dat komt allemaal wel aan het J. DE JONG (P.v.d.A.) onderzoek Men hoopt de komende raadsvergade ring verslag uit te kunnen brengen van de bevindingen der commissie. Het voorstel van B. en W. tot de aan schaf van een koffiezetapparaat om in de toekomst ook de toeschouwers bij de raadsvergaderingen op koffie te kunnen trakteren, werd door alle raadsleden met vreugde begroet. „Een raadsvergadering zonder publiek kun je vergelijken met een voetbalwedstrijd waarnaar geen mens komt kijken. Wy stellen het op prijs, dat het college op deze manier het bezoek aan de raadsvergaderingen tracht te stimuleren", aldus de heer Remmelink (Gem. Bel.). Het huidige koffiezetapparaat heeft een te kleine capaciteit om naast de raadsleden ook het publiek op koffie te kunnen trakte ren, aangezien de belangstelling voor de vergaderingen de laatste tyd enorm is toegenomen. Tijdens de raadsvergaderingen werden twee benoemingen verricht. De heer H. Wemmenhoven werd benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Resteren en mevrouw A. van Leyen-Vermeer tot schoonmaakster van het gemeentehuis. Het voorstel tot aankoop van een maaimachine voor grotere oppervlakten in verband met het binnenkort aan te leggen sportterrein in de gemeente Res teren ontlokte aan de heer L. van Eldik (BP) een efficiënt voorstel. In eerste instantie lag het in de bedoeling om de tchine uit te rusten met een ben- ;or, maar omdat volgens het Boe ren Partij-lid een dieselmotor in dit ge val veel rendabeler was, werd het voor stel om een krediet van f 4.675,- beschik baar te stellen verhoogd tot f 6.000,- zo dat kon worden uitgezien naar een maai machine, die wordt aangedreven door een dieselmotor. De heer Van Eldik kreeg bij zijn voorstel steun van ver schillende raadsleden. De EHBO, afdeling Opheusden zal een eenmalige subsidie worden verleend van f 300,- in verband met een tweetal jubileumwedstrijden, die in Opheusden zullen worden gehouden, schaarde zich eenstemmig voorstel. De raad achter dit De heer De Haan (PvdA) stelde tij dens de rondvraag voor om met de ge- C. H. JANSEN SCHUILING (S.G.P.) tegen commissie hele raad een excursie te maken door de gemeente. De voorzitter voelde hier evenals de andere raadsleden veel voor, zodat binnenkort een dergelijke excur sie is te verwachten. Zijn fractiegenoot de heer De Gier merkte op, dat er steeds meer nieuwe woonwijken in de gemeente bijkomen. Hij vroeg burge meester Pott of hierbij wel gedacht was aan speelgelegenheid voor de jeugd. „In de nieuwe woonwijken zijn terrein- tjes vrij gehouden voor de jeugd van 3-7 jaar, waarop in de nabije toekomst klimrekken e.d. kunnen worden ge plaatst. Voor de grotere jeugd zullen we nog terreintjes op moeten zoeken. Het is echter vaak een euvel, dat de jeugd niet naar deze speelplaatsen toe gaat. Ze blijven liever bij huis", aldus burge meester Pott. De heer J. den Hartog was het opge vallen toen hij de tweede nota op de ruimtelijke ordening las, dat er zo ver schrikkelijk veel wegen door dat kleine stukje Betuwe kwamen te lopen. Het is noodzakelijk, dat wij weten waar de tracé's komen te liggen. Onze plannen zouden anders wel eens in duigen kun nen vallen", aldus het AR-raadslid. De voorzitter zegde toe, hiernaar te informeren, maar vond het maar een moeilijke materie, die eigenlijk een kijk in de toekomst is. Volgens de heer Den Hartog zou er nu reeds een weg zijn gepland op de plaats waar men binnen kort het Dorpshuis zal gaan bouwen. RENSWOUDE Dezer dagen is het echtpaar T. van Voorthuizen in de Taets van Amerongenweg 35 jaar getrouwd. Hoewel het op de trouwdag zelf (4 maart) pas intiem met de kinderen wordt ge vierd, heeft de buurt er toch al feest gevierd. Zoals de gewoonte is, brachten deze mensen ook een cadeau mee en wel in de vorm van een geit, die terstond „Petra" werd gedoopt. Petra zal al spoe dig voor gezinsuitbreiding zorgen, daar om werd voor haar een zacht bed opge zocht in de schuur, waar juist vers stro aanwezig was. Verleden jaar had de heer Van Voort huizen al eens gezegd: „Als ik 65 wordt wil ik een geit gaan houden". Dit hadden de buurtbewoners goed in hun oren ge knoopt en nu het zover was (enkele we ken geleden is de heer Van Voorthuizen 65 geworden) hebben zij hun belofte in gelost. Aan de stralende gezichten van het bruidspaar was wel te zien hoe welkom Petra was. Enkele weken geleden, op zijn verjaardag, heeft ae bruidegom af scheid genomen van de fabriek in Vee nendaal, waar hij bijna 20 jaar heeft gewerkt. Daar is toen uitbundig feest gevierd. Daar is hem en zijn vrouw, die ook uitgenodigd was, door de directie een en veloppe met inhoud overhandigd, terwijl de collega's zich ook niet onbetuigd lie ten. Van hen mocht hij een mooie koe koeksklok in ontvangst nemen, die nu SCHERPENZEEL Het is in Scher- penzeel en omgeving een beetje tradi tie, dat als een lid van een vrijgezel- lenclub gaat trouwen, hij bij het verla ten van het stadhuis een bok krijgt aan geboden van zijn vrienden. Zo ook nu bij de heer E. Klarenbeek die vrijdag middag in het huwelijk trad met mej. A. Mandersloot. Het was voor het bruidspaar een echte verrassing want de heer Derksen die de twee kleine bok jes aanbood, was een oud-collega van de bruidegom. Een van de bokjes werd door het bruidspaar afgestaan aan het het bruidsmeisje, die er dadelijk verliefd op werd. RHENEN De landbouwer G. H. van Doorn, wiens eigendommen zijn onteigend door de gemeente, omdat ze een obstakel vormden in het uitbrei dingsplan „Domineesberg" heeft daar voor ter compensatie 1.15,90 ha van de gemeente kunnen kopen aan de Schou- tensteeg in Achterberg. Thans is geble ken dat het desbetreffende perceel een zodanige breedte heeft, dat de ruimte ontbreekt om het aldaar door de heer Van Doorn te vestigen bedrijf doelma tig in te delen. In verband hiermee heeft de heer Van Doorn verzocht alsnog een strook grond naast genoemd perceel van de gemeente kunnen kopen. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat het in verband met een doelmatige bedrijfsvoering gewenst is aan dit verzoek te voldoen. De opper vlakte bedraagt circa 2275 m2. De grondprijs werd bedongen op f 1,70 per m2, waarmee de heer Van Doorn ak koord gaat. De totale prijs bedraagt f 3.867,50. De raad wordt voorgesteld laatstge noemd perceel aan Van Doorn te ver kopen. .w>, RHENEN De door de Motorclub „Rhenen en Omstreken" vrijdagavond rond „Koerheuvel" en „Donderberg" georganiseerde dropping voor eigen le den is succesvol verlopen. Na afloop werd een snertfuif gegeven in het re petitielokaal van de muziekvereniging „Ons Genoegen" aan de Muntstraat. De stemming bereikte hier wel een hoogte punt. De uitslag was als volgt: 1. De heer en mevrouw Boskaljon 104 strafpnt; 2. de heer R. van Laar jr. met 127 straf pnt; 3. de heer en me vrouw J. van Laar met 147 straf pnt; 4. de heren J. Looyen en Schuurman met 167 strafpnt; 5. de heren A. v. d. Haar en R. van Laar met 184 strafpnt; 6. de heer en mevrouw J. van Daalen met 188 strafpnt; 7. de heer en me vrouw J. van Daalen met 188 straf pnt; 7. de heer en mevrouw B. van Laar met 188 strafpnt; 8. de heer W. Baars met 192 strafpnt; 9. de heer J. Schuilenburg en Zn. met 200 strafpnt; 10. de heer en mevrouw H. Drost met 204 strafpnt. Er werden fraaie prijzen beschikbaar gesteld. SCHERPENZEEL Vrijdag- en zaterdagavond gaf de Scherpenzeelse muziek vereniging „Caecilia" in gebouw Philalethbs voor een bijna volle zaal een goede uitvoering. Na het openingsnummer Scheldegalm, werd door de voorzitter, de heer D. Cozynsen, iedereen van harte welkom geheten. Het gedeelte voor de pauze werd gevuld met muziek van de Scherpenzeelse fanfare. De te spelen nummers werden aangekondigd door mej. G. Aarsen, die dit op een bijzonder aardige en originele wijze deed. Vorig jaar is Caecilia van harmonie overgegaan op fanfare. Dit was een grote overgang, zowel op muzikaal ge bied als op gebied van de indeling van de instrumenten van het orkest. Vele moeilijkheden moesten overwonnen worden en er moest andere muziek ge kocht worden, maar met inzet van alle krachten kon men nu al een goed stuk fanfaremuziek laten horen. fanfare, tellen ruim 50 personen. De gezamenlijke inzet tot slot was in de zaal eigenlijk wel iets te hard, maar onder leiding van dirigent de heer J. Weijers had Scherpenzeels fanfare een goed stuk muziek laten horen. Na de pauze kwam het cabaretgezel schap Animoso uit Heelsum op de plan ken om het laatste deel van deze uit voering te verzorgen. De kwaliteit van de muziek en de uitvoering stond op hoog peil en „Cae cilia" kan dan ook als een echt stukje dorpscultuur aangemerkt worden. Bij zonder goed waren ook de variaties op een bekend volkswijsje „er komt een vogel gevlogen". Dit wijsje werd in ver schillende klassieke stijlen gespeeld, zo als o.a. Mozart, Bach, Haydn, Strauss en Verdi het gecomponeerd zouden kun nen hebben. Opvallend was de hoorn solo, die goed vertolkt werd door de heer J. Valkenburg. Na enkele marsen kwam in het laat ste nummer voor de pauze „Caecilia" geheel compleet op de planken. Trom petters en tamboers, te zamen met de M

De Vallei | 1967 | | pagina 3