Realistische oefening bracht Resteren in Slagvaardig beleid dringende noodzaak roer Scherpenzeelse dames succesvol in Boxmeer Maatregelen om groei van Rhenen op te vangen „Gouden forel" voor directie Ouwehand Con Amore brengt Paascantate Groot kegelfestijn Bulldozer in brand Van 14.000 zielen naar 20.000 in 1980 Jaarvergadering zwemclub besliste: Proficiat SCHADE 10.000 GULDEN BURGERLIJKE STAND Planning Stille tocht voor Vrede in Vietnam oelsius* vergaderen Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Clubblad UIT HET ZAKENLEVEN Meer contributie P_g a 4 MAANDAG 27 FEBRUARI 1967 RESTEREN Een felle uitslaande brand in de Hoofdstraat te Resteren was zaterdagmiddag het middelpunt van een grootscheepse oefening, waaraan mede werking werd verleend door de plaatselyke vry willige brandweer, EHBO en de reserve-politie van de groep „Valburg". Om de oefening ze reëel mogelijk te laten plaatsvinden, werd een onbewoonhaarverklaard pand, dat voor de sloop l>estemd was, in brang gestoken. Een ernstig verkeersongeluk, dat tengevolge van de brand zou zyn ontstaan, werd nagebootst door een in elkaar gedeukte auto tegen een lichtmast te plaatsen, zodat deze de hele weg versperde. De gewonden lagen overal verspreid en verschillende voorbygangers, die niet beter wisten of dit was werkelijkheid, zag men wit wegtrekken. Burgemeester D. J. Pott volgde de oefe- ning op de voet evenals enkele raadsleden een een groot gedeelte van de plaatse lyke bevolking. S "::'v Onmiddellijk na het alarm dat gege ven werd door een lange stoot op de si rene, die gelijktijdig het hele dorp in rep en roer bracht, kwamen de deelne mende ploegen in actie. De brandweer rukte uit met groot materieel en was binnen zeer korte tijd ter plaatse. Na de redding van een man, die later de brandstichter bleek te zijn, bestreden de spuitgasten de vuurzee met vijf stra len. Om na de brand niet teveel rommel over te houden,moest nogal eens over n gespoten, Kesterense vaardigheid van de Kesterense brand weer kon door de oplettende omstan ders niet worden ontkend. Dat de brand was aangestoken door de brandweer zelf en dat hieraan enkele honderden li ters olie en benzine te pas waren gekomen, deed niets aan de strijdlust van de manschappen af. Vakkundig wisten zij tenslotte de enorme vuurzee te bg|wingen. De EHBO was binnen een onbegrijpe lijk korte tijd op de plek des onheils. Onmiddellijk zaten de deelnemende le den bij de verschillende slachtoffers. De automobilist, die met zijn wagen te gen de lichtmast was gereden doordat hij naar de brand keek, was evenals zijn medepassagier zwaar gewond. Een bromfietser, die tijdens de slip van de auto was gegrepen, lag roerloos op het wegdek. Grote plassen „bloed" en ge mene „wonden" deden de EHBO'ers echter niet terugdeinzen voor hun taak. Op nog geen 10 meter van de felle brand, die een woestijnklimaat op dit gedeelte van de Hoofdstraat deed ont staan, werden de gewonden af en aan gedragen. De ambulancewagen reed met loeiende sirene door het Betuwse dorp en gaf hiermee het benodigde gril lige effect aan dit plaatselijk „drama'. De reservepolitie had tijdens de oefe ning een meer werkelijke taak. Het ver keer werd in een groot gedeelte van de Hoofdstraat op voortreffelijke wijze door de mannen van „opper" Bronk over een baan geleid. Hierbij deed zich geen enkele opstopping of vertraging voor. De centrale meldingspost, die in de politiewagen was ingericht, werA voor namelijk gebruikt voor de vele verho ren die met betrekking tot het verkeers ongeval en de brandstichting moesten plaatsvinden. Vakbekwaamheid kan dan ook de reservisten worden toegeschre ven. Na afloop van de oefening werd door de commandanten van de drie deel nemende afdelingen een kort commen taar gegeven op het verloop van de oefening. Brandweercommandant Molle- ma was bijzonder tevreden over het- geen zijn mensen hadden gepresteerd, i Hij was verheugd dat in tegenstel ling tot vorige oefeningen deze had kunnen plaatsvinden op klaarlichte dag J zodat de hele bevolking de gang van zaken had kunnen volgen. De heer Mollema deelde mee dat er tijdens de activiteiten dia's waren ge maakt die over enkele maanden zullen worden vertoond met het nodige com mentaar. De heer Van de Scheur, in structeur van de EHBO, noemde de oefening bijzonder geslaagd, evenals opperwachtmeester Bronk, die aan de oefening eigenlijk niets meer had toe te voegen en de onder hem staande reser visten het volste vertrouwen schonk. Burgemeester D. J. Pott zei dank baar te zijn dat de deelnemers de oefe ning met zoveel enthousiasme en ernst hadden meegemaakt. „Ik ben er van overtuigd dat u uw taak zo goed moge lijk hebt volbracht. Een volgende kans om dit te tonen komt er ook",* aldus de burgemeester, „want onze gemeente telt nog enkele van dit soort woningen Wat dat betreft kunnen we dus onze gang gaan. De burgemeester, die na mens de gemeenteraad sprak, merkte verder op: „Wij mogen als raad en be volking met vertrouwen de toekomst te gemoet zien. Dat heeft deze middag ons wel bewezen. U hebt de gemeente Resteren kunnen overtuigen dat zij mensen in haar midden heeft, die ten volle voor hun taak berekend zijn en die altijd paraat staan om de mede mens te helpen", aldus burgemeester Pott, die namens het gemeentebestuur tenslotte alle deelnemers een kopje kof fie aanbood „om weer op verhaal te ko men". 1) Burgemeester D J. Pott was de gehele middag bij de oefening aanwezig. Met verschillende deelnemers maakte hij een praatje om zich van de gang van zaken op de hoogte te houden. SCHERPENZEEL Zondag was het grote de grote kegeldag voor het district V van de NKB. In Boxmeer werden de districts-clubkampioenschappen gehouden. Aan deze kampioenschappen werd voor de West-Gelderse Kegelbond deelgenomen door de dameskampioen „Poedelvrees" uit Scherpenzeel en door de herenkampioen „De Rollers" uit Barneveld. Verder werd strijd geleverd met de districtskampioe nen van Zwolle, Apeldoorn, Arnhem, West-Gelderland, Nijmegen en Boxmeer. Vooral van de zijde van West-Gelderland maar ook uit andere districten was een grote enthousiaste aanhang meegekomen. 3) Van het verkeersbord trok gelukkig geen der deelnemers zich iets aan. Het succes van de oefening zou dan ook sterk te betwijfelen zijn geweest. EDE Vrijdag raakte een bulldo zer, bestuurd door de heer P. uit Ede op de Ginkelse hei in brand. De scha de bedroeg 10.000 gulden. De heide werd ter plaatse geëgaliseerd. De bulldozer kwam te dicht bij takken die verbrand werden. Het hele oliestelsel raakte in brand. De eigenaar, de heer V. uit Ede, is niet verzekerd. Bij de dames was er weinig spanning tussen de eerste en de tweede plaats. Zwolle kwam na de eerste ronde al di rect als koploper uit de bus. De span ning was bijna ondraaglijk toen na de derde ronde het verschil tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst, tus sen West-Gelderland (Poedelvrees) en Arnhem, slechts 8 hout bedroeg in het voordeel van de Scherpenzelers. Tot overmaat van ramp miste een van de Scherpenzeelse dames vlak voordat zij gooien moest haar bal, tot paniek van het gehele vijftal en de aanhang. Juist op tijd werd de bal weer gevonden, maar de concentratie was weg en het werd een matige serie. Ondanks dit alles was Arnhem niet in staat de opgelopen achterstand, hoe klein ook, weg te werken. Het uiteinde lijke verschil werd nog 46 hout. De persoonlijke series bij West-Gel derland (Poedelvrees): mevr. Weijers 74, 92, 114, 91, totaal 371; mevr. I. Veldhuizen 90, 94. 103, 109, totaal 396; mevr. F. v. d. Wetering 101, 75, 102, 104, totaal 382; mevr. A. v. d. Hoeff 100, 95, 108, 85, totaal 388; mevr. Man- dersloot 98, 104, 88, 86, totaal 376. De eindklassering: 1. Zwolle 1973 hout; 2. West-Geldefland 1933; 3. Arn hem 1867 hout; 4. Boxmeer 1844 hout; 5. Apeldoorn 1796 hout; 6. Nijmegen 1449 hout. De hoogste gooister van het kampioenschap werd voor de tweede achtereenvolgende maal mevr. Reme- rie uit Zwolle met 443 hout. Zwolle en West-Gelderland (Poedelvrees) zullen op 9 april a.s. in Haarlem mee mogen gooien bij de nationale kampioenschap pen. Een prachtig resultaat voor de Scherpenzeelse dames. De West-Gelderse heren, de Rollers uit Barneveld, kwamen niet zo ver. Zij moesten met een 5e plaats genoegen nemen. De Barneveldse heren deden het als volgt: de heer Derksen 99. 106, 115,115, totaal 435; de heer Bredenoord 96, 93, 93, 93, totaal 375; de heer Van den Brink 94, 105, 108, 91, totaal 398; de heer Blankespoor 100, 101, 91, 104, to taal 396; de heer Van Ginkel 110, 114. 83, 81, totaal 388. De eindklassering was bij de heren als volgt: 1. Zwolle 2162 hout; 2. Nij megen 2100; 3. Boxmeer 2015; 4. Arn hem 2015; 4. Arnhem 2015; 5. West-Gel derland 1992; 6. Apeldoorn 1863. Hier van zullen Zwolle en Nijmegen naar Haarlem gaan voor de Nationale kam pioenschappen op 9 april aa. In totaal aullen 8 dames vijftallen en 8 heren vijftallen aan deze wedstrijden deelne men, afkomstig uit het gehele land. De heer Wijnands, voorzitter van de West-Gelderse Kegelbond leverde na de wedstrijden in Boxmeer nog enig com mentaar. Hij vond, dat er te weinig se ries boven de 100 werden gegooid, want bij dergelijke wedstrijden zijn altijd ve le goede werpers. Hij was bijzonder te vreden over de vertegenwoordigers van zijn bond. Het was een prettig kegel huis met vier volautomatische kegelba nen, zoals Scherpenzeel er vorig jaar ook twee kreeg, een goede organisatie in handen van de heer en mevr. Edens uit Boxmeer en de goede zorg van de eigenaar van het kegelhuis, aldus de heer Wijnands. Tot slot van deze lange kegeldag met vele emoties en spanningen, vond om zeven uur zondagavond, zoals gepland, de prijsuitreiking plaats door de voor zitter van district V, de heer Bolweg. Poedelvrees kreeg een fraaie beker mee naar huis voor de behaalde twee de plaats en met het prachtige vooruit zicht in april mee te mogen doen met de nationale kampioenschappen trok het gezelschap voldaan huiswaarts 2) Op de plek des onheils werden de ge wonden af- en aangedragen. Vele om standers trokken wit weg, maar „echte" slachtoffers vielen er geluk kig niet te betreuren. EDE Geb.: Leendert J., z. v. H. Rap en J. v. d. Berg; William F. z. v. A. D. Matulessij en M. Abraham; Michaël A.H., z. v. G. A. v. Krevel en L. M. C. J. Olderaan; Wilhelmina, d. v. A. Modder kolk Cxi L. Roseboom; Arnoud P. C., z. v. J. J. C. Stramrood en J. P. v. Ark; Ankje d. v. P. Postma en F. Braaksma; Jenneke E. d. v. J. Wisgerhof en J. v. d. Vliert; Maria A., d. v. W. M. Gaasbeek en D. Hendriks; Monique, d. v. H. J. Meijer en D. Willemsen; Wilhelmus A. z. v. G. v. d. Beek en J. W.. Buurman; Cornelis, z. v. D. v. Ruler en J. W. v. driksen; A. Harskamp; Geertje, d.v. drikseneii A. Harskamp; Geertje, d.v. G. Raap en B. Korvemaker; Joannes, z. v N. J. N. Koernap en W. P. v. Ree ken; Gerardus H. J. z. v. G. N. Eitjes en M. J. E. Verkerk; Aart, z. v. G. Harde- j man en W. v. Ginkel; Maria C. d. v. P. C. v. d. Berg en G. M. Kompier; Vera E., d. v. M. Remijn en J. A. Mastenbroek; Rika A., d. v. M. W. v. Weiden en G. v. Harn;Jacob H., z. v. J. H. A. v. Zee en G. v. Middendorp; Johan, z. v. J. Bettink en A. H. D. Beumer; "arina W. d. v. J. v. Beek en W.W. v. Middendorp; Gra- da, d. v. G. J. Bouw en M. v. d. Kuilen; Astrid M., d. v. H. A. M. Bakker en K. T. C. Huber. Ondertrouwd: Adriaan Meeuwissen en Aukjen Hoekstra; Albertus J. F. Anneveld en Elizabeth G. C. N. Adri aans; Reinder A. Groters en Manon M. M. v.d. Tol; Gerriet J. v. Werven en Wil helmina v. dMeij; Hendrikus M. J. Rijs- dijk en Jacomina W. Rozenboom; Jacob L. v. Noort en Elisabeth Brouwer; Maxi- miliaan J. R. Tupan en Cornelia G. Meurs. Getrouwd: C. v. Holland en F. H. Klomp; H. Schneider en N. A. Teunis- sen; W. v. d. Munt en A. Groeneveld. Overleden: Hermina Bussink geh. gew met B. v. Scharrenburg, 83 jr.Huibert Koning, 38 jr. Jan C. v. d. Brink, 74 jr. Josephina H. M. Pijnenburg, 74 jr. Roelof Diekman, 27 jr. Wilhelmus J. H. Pollen 86jr. Willem Landlust,71 jr. Gerrit Hol 74 jr. Anna Douwe e/v S. H. Loos, 48 jr. Gesina de Jong, 76 jr. RHENEN Reeds enkele malen is in de gemeenteraad van Rhenen de wens uitgesproken een raadscommissie te benoemen, die tot taak heeft het college van burgemeester en wethouders te adviseren met betrekking tot de planologie en stadsuitbreiding in de ruimste betekenis van het woord. B. en W. hebben zich hierover reeds geruime tijd beraden en zijn tot de conclusie gekomen, dat er ge gronde redenen zijn om tot instelling van deze commissie over te gaan. Er zal in de raadsvergadering van morgenavond een beslissing over moeten worden ge- De toekomstige ontwikkeling van de gemeente zal zich uitgaande van de prognose van het streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug onder andere kenmerken door een bevolkingstoename van 14.000 inwoners thans tot 20.000 in woners in het jaar 1980. De nieuwste vi sie ten aanzien van de ruimtelijke or dening, aangegeven in de tweede rege ringsnota omtrent dit onderwerp, legt eveneens de nadruk op een stedelijke ontwikkeling van deze streek. Een dergelijke ontwikkeling vraagt be halve voor de bestaande bevolkingsker nen ook veel aandacht voor het platte land. De vraag hoe Achterberg en wij de omgeving tot ontplooiing moet ko men vraagt reeds op dit ogenblik be antwoording. Met zorg zal moeten wor den overwogen in welke verhouding de kernen Rhenen, Eist en Achterberg zich moeten uitbreiden. De vormgeving van de nieuwe bestem mingsplannen is een onderwerp, dat in tensieve bestudering vereist en regelma tig moet worden aangepast aan de nieu we behoeften. Speciaal op dit gebied is een slagvaardig beleid een dringende noodzaak. De sanering van oude stads kernen is nu al aan de orde, doch zal zich in de naaste toekomst nog duide lijker manifesteren. B. en W. een doortastend grondaankoop- beleid, dat parallel loopt aan het ont werpen van bestemmingsplannen. Dit be leid moet enerzijds recht doen wederva ren aan de gedupeerde eigenaren, doch anderzijds het algemeen belang van de gemeente als geheel veilig stellen. De economische uitvoerbaarheid van een bestemmingsplan hangt nauw samen met tijdige, soms gedurfde grondaanko pen. Ook in dit opzicht heeft het verle den het college van B. en W. zeer veel geleerd. Een goede kostprijsberekening geeft aan de gemeentelijke activiteiten een gezonde financiële basis en verschaft bovendien de mogelijkheid om van het rijk optimale bijdragen in woningbouw projecten en saneringsplannen te verkrij gen. De woningbouw met daaraan gekoppeld de wegenbouw is van de hoogste bete kenis bij een gezonde, evenwichtige ont wikkeling. De onlangs gestarte bouw- stroom doet naar de mening van het col lege het beste verwachten in dit op zicht. De korte samenvatting van de aan de orde zijnde problemen duidt aan, dat de ontwikkeling van Rhenen de volgen de aspecten heeft: een stedebouwkundig een financieel, een organisatorisch en 'n bouwtechnisch. Aan de raad wordt tenslotte medege deeld, dat B. en W. het op prijs stel len omtrent deze zaken het te voeren beleid niet alleen te toetsen aan amb telijke adviezen maar tevens te kunnen steunen op het oordeel van een commis sie uit de gemeenteraad. Het pre-advies culmineert in het voor stel deze commissie samen te stellen uit een vijftal personen, afkomstig uit de grootste fracties. Een optelsommetje leert, dat B. en W. de A.-R.-afgevaardig- de en oud-wethouder H. Griffioen, die een éénmansfractie vormt in de raad, wensen te laten vallen, evenals de afge vaardigde van de Boerenpartij, de heer M. Lodder. B. en W. stellen in hun pre-advies ver der, dat het geen betoog behoeft; dat voor een goede evenwichtige ontwikke ling van onze gemeenschap in de eerste plaats een duidelijke planning op korte, middellange en lange termijn moet plaats vinden. Deze planning zal moeten plaats vin den bij de ontwikkeling der stedebouw- kundige plannen, de grondpolitiek en de wegaanleg en de woningbouw. Het ont werpen van bestemmingsplannen zowel de gemeente als geheel als voor de ker nen en hun uitbreiding in het bijzonder vereist een lange tijd van voorberei- ding. Ditzelfde geldt voor een saneringsplan van oude delen van bebouwde kommen. Het is zeer belangrijk, dat de opzet van deze plannen vroegtijdig wordt door dacht. Van het grootste belang achten WAGENINGEN Ruim driehon derd personen hebben vrijdagavond aan een stille tocht voor de „Vrede in Vietnam" deelgenomen. De tocht, die een ordelijk verloop had, was georganiseerd door figuren van allerlei politieke en religieuze rich ting. Alleen aan het begin en eind van de stoet, waarin ook fakkeldragers lie pen, werd een bord met het opschrift „Vrede in Vietnam" gedragen. De tocht begon en eindigde bij hotel „de Wereld". RHENEN In hotel „Het Wapen van Rhenen" kwam de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen" vrijdagavond in jaarlijkse algemene ledenvergadering bij een, onder voorzitterschap van de heer A. J. Bovenschen. De „Gouden Forel", een geschenk van de leden mr. J. Deen en H. J. van Dongen, werd voor het af gelopen jaar beschikbaar gesteld aan de directie van Natuurbad Ouwehand. Deze jaarlijkse wisselprijs werd toegekend om het feit, dat genoemde directie de Rhe nense Zwemclub over de afgelopen tien jaar nimmer één cent in rekening heeft gebracht wegens badhuur of iets dergelijks. De prestatiebeker, by de op richting van „De Forellen" beschikbaar gesteld door de zustervereniging „VZC" uit Veenendaal, ging naar de heer J. Aarden jr., vanwege het feit, dat hij in 1966 vele malen geheel belangeloos leden van de vereniging had vervoerd naar trai ningbijeenkomsten en naar wedstrijden. Ook deze beker is een wisselprijs, die elk jaar opnieuw wordt toegekend aan die persoon, die zich over een bepaald tijdvak bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. 99 gaal RENSWOUDE De Gereformeerde Mannenvereniging „Voetsius" zal woens dagavond vergaderen in het gebouw achter de Gereformeerde Kerk. Schets twee uit de bundel „Opdracht en Dienst" zal besproken worden. Tijdens deze jaarvergadering bleek, dat de Rhenense zwemclub een ernorme groei doormaakt. De voorzitter noemde dit het gevolg van het heuglijke feit, dat Rhenen een overdekt zwembad rijk werd, waardoor de gehele winter kon worden doorgezwommen, hetgeen in het bijzonder op de jeugd van grote aan trekkingskracht is gebleken. Binnenkort zal het tweehonderdenvijftigste lid in het zonnetje worden gezet. Intussen loopt het ledental alweer naar de drie honderd! Het eerste zevental van de vereni ging werd gehuldigd van wege het be haalde kampioenschap in de vierde klas. Talrijke prijzen werden weer in de wacht gesleept op waterpolotoer- nooien en tijdens zwemwedstrijden. De clubkampioenschappen stonden in bij zonder grote belangstelling. Dat was ook het geval met de instructieavonden. De heer K. J. ten Hoope schonk een prach tige prijzenkast aan de zwemclub. Bei de kasten krijgen een plaatsje in het badpaviljoen, waar men straks al het blinkende goud en zilver kan bewonde ren. Het clubblad „de Forel", een uitgave in een fel oranje omslag, is een succes geworden. Door de grote toename van het aantal leden is de oplage in het af gelopen jaar bijna verdubbeld, hetgeen de vereniging voor het feit stelt niéuw materiaal te laten drukken. Al na zeven nummers bleek de aangeschafte voor raad te zijn verbruikt. Er wordt op- RENSWOUDE De fa. G. van Beek en Zoon opende dezer dagen de geheel vernieuwde kruidenierswinkel, die nu, uitgezonderd de kaas- en vleeswaren- afdeling, geheel zelfbediening is. Deze vleeswarenafdeling met koel- en vries- installatie is iets nieuws in deze winkel. Het gehele interieur is trouwens nieuw, wat nu goed tot zijn recht komt door de vergroting van de winkel. Mede door deze vergroting konden verschillende af delingen flink worden uitgebreid. Door de vele bloemen, die door vrienden en relaties waren bezorgd, vertoonde het geheel een feestelijke aanblik. EDE Voor het praktijkexamen Duitse handelscorrespondentie slaagde de heer J. F. Swagerman, Ede. Hij werd opgeleid door de heer A. Lieben- thal uit Ede. RENSWOUDE Voor het eerst in haar acht-jarig bestaan zal de Chr. Ge mengde Zangvereniging „Con Amore" een paascantate op 16 maart uitvoeren. Deze avond, die in de Ned. Hervormde Kerk wordt gehouden, zal, behalve de opening en sluiting die door de Hervorm de predikant worden verricht, geheel door de vereniging worden verzorgd. Eén der leden van het koor zal hierbij declameren, terwijl ook de solostukken worden ge zongen door leden van het koor. Het kinderkoor, dat een onderdeel is van „Con Amore" zingt ook enkele liederen. Het geheel staat onder leiding van dirigent Henny Pomp uit Veenendaal. Op het ogenblik telt het koor 53 leden, wat voor een dorp als Renswoude een behoorlijk aantal is. Ondanks de televisie in veel huiskamers blijkt er dus toch veel belangstelling te bestaan om zelf actief bezig te zijn. nieuw een beroep gedaan op de adver teerders hun medewerking te verlenen. Als redacteur van „de Forel" treedt op het bestuurslid H. Hendriks, daar zijn voorganger de heer P. de Zwarte nog steeds lid van het Forellenbestuur momenteel een opleiding volgt tot sportleraar aan het „CIOS" te Over- veen. De enorme huur (f. 3500,-.) die be taald moet worden aan de gemeente voor het gebruik van het overdekte zwembad aan de Lijsterberg, stelde de vergadering voor het feit de contributie onder de loepe te nemen. Weliswaar betalen de leden voor elke training f 0,50 boven de contributie, doch uit breiding van de trainingsuren stelt de vereniging voor hogere lasten. Ook de directie van Natuurbad Ouwehand heeft aangekondigd het voorbeeld van de ge meente te zullen gaan volgen en even eens een badhuur te zullen gaan bren gen voor de training in de zomermaan den, wanneer „de Forellen" hun intrek in het open bad nemen. Na langdurige besprekingen werd met algemene stemmen besloten de contri butie voor de jeugdleden te verhogen van f 1,- tot f 1.50 per maand en voor de leden van 16 jaar en ouder van f. 2,- op f. 2,50. De waterpolospelers hebben het initiatief genomen een eigen reiska6 in het leven te roepen om daaruit auto kosten te kunnen betalen, wanneer uit wedstrijden moeten worden gespeeld. Aan het gemeentebestuur zal een ver zoek worden ingediend om subsidie te mogen ontvangen in de kosten van trai ning en badhuur. Twee bestuursleden van de vereniging brachten verslag uit over een vergade ring ten gemeentehuize waar sportstich ting en sportraad werden opgericht. Ook de zwemclub zal erin vertegenwoordigd worden. Het bestuur was er door een toeval achter gekomen, dat deze verga dering werd gehouden. Na informatie bleek de convocatie naar een verouderd adres te zijn gezonden. De periodiek aftredende bestuursle den H. Hendriks en G. L. Meijer wer den bij acclamatie herkozen daar er door de vergadering géén tegenkandida ten waren gesteld. Beiden namen hun herbenoeming aan. In de kascommissie kregen zitting de leden W. Brouwers en D. Jansen. Voorzitter A. J. Bovenschen deelde mede dit jaar nog het voorzitter schap te zullen blijven bekleden. Hij was destijds medeoprichter van de ver eniging. Hij zal echter het komende jaar zijn functie moeten neerleggen, omdat hij het wat kalmer aan moet gaan doen. (De heer Bovenschen heeft dezelfde mededeling gedaan aan RMC en VVV. Red In de komende zomer zal opnieuw een groots opgezet waterpolotoernooi worden georganiseerd in samenwerking met de plaatselijke VVV. De vereniging heeft al diverse zeventallen benaderd om medewerking te verlenen. Het be looft een interessant en hoogstaand toernooi te worden, daar praktisch alle zeventallen in de bond spelen. Penningmeester K. v. d. Stelt werd hulde gebracht voor het prima financi eel beleid door hem gevoerd. Een spaar bankboekje met f. 1000,- (uit een olie bollenactie) kon onaangeroerd blijven. Trainer Ton van Dijk, pas uit het zie kenhuis ontslagen wegens een knie-ope ratie, werd door de voorzitter een spoe dig algeheel herstel toegewenst. Nadat de heer Bovenschen iedereen, die zijn beste krachten in het afgelopen verenigingsjaar aan de zwemclub had gegeven dank had gebracht, werd de geanimeerde vergadering besloten. In een buitengewone ledenvergadering, die in april wordt gehouden komt het volle dige zomerprogramma aan de orde.

De Vallei | 1967 | | pagina 4