DOVO's lauwe spel voor rust deed Zuidvogels standhouden VRC weer dichter bij titel na winst op Ostrabeke GVVV was volkomen van slag af en verloor van SHO3-1 Renswoude maakte gelijk in de „verlenging" Arena-junioren nog steeds bovenaan Valleivogels won met ruim verschil MACRO-renners sterk in Boekei SVP leed in Rhenen onverwacht verlies Veel succes voor Salamanders Wilskracht hield ledenvergadering Unitas veroverde op DSO kostbaar punt Kulan kon koploper Hulshorst niet stuiten RHC verloor eerste promotiewedstrijd Statistiek van het zaterdagvoetbal WIM VAN DIJK STOPTE PENALTY Nederlaag voor judoploeg uit Veenendaal Musketiers bleef kampioensweg goed volgen Film over voethal Gefaald Toch Vreemd R. van Engelenburg voortijdig naar kleedkamer R.H.C.-voorzitter nam afscheid Achterstand van 0-2 Pagina 8 MAANDAG 27 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Wy en velen waarschijnlijk met ons, hebben ons vergist. WU hadden verwacht, dat DOVO na de krappe zege op SSC wakker geschud was en zaterdag j.l. tegen het laaggeklasseerde Zuidvogels de zaken beter zou aanpakken. Dat is niet gebeurd. Een slechte eerste helft ging eigenlyk aan de „wedstryd" vooraf. Want na een eerste speelperiode, waarin DOVO het te mooi wilde doen, waarin het spel door de voorhoede te kort werd gehouden om de solide Zuidvogels-verdediging te doorbreken, waarin de achterhoede en de midden linie te lankmoedig opruimden en de voorhoede voedden, volgde, een tweede helft die met een 00 stand begonnen werd waarin het spel feller en ruwer werd en waarin elndeiyk wat spanning kwam. DOVO wilde er in de tweede helft wat aan doen, maar toen was het te laat. Zuidvogels was tegeiykertyd verbaasd en geïnspireerd door het weinig impone rende spel van de toekomstige kampioen en vocht fel terug. Ook het doelpunt, dat Veenendaals afgevaardigde in het Nederlands zaterdagmiddagelftal, Nico Diepeveen, scoorde en dat veel protesten van Zuidvogels-zyde uitlokte kon DOVO niet aan de overwinning helpen. Want uit een vrije trap scoorde rechts binnen Theo van Galen de gelijkmaker: 11 en deze score zou tot het einde toe so biyven. VEENENDAAL Hedenavond orga niseert de heer Zuppelli, trainer van R.K. Unitas, voor de leden en donateurs van GVVV en Unitas een filmavond ln de kantine van het sportpark „Panhuis". Er zijn drie films, te weten: „Wereld kampioenschappen voetbal '58"; „Over tredingen en wangedrag" en „Keepers training". Met een gerust hart kan men zeggen dat DOVO gefaald heeft. Gefaald vori ge week, gefaald ook zaterdag. Vorige week tegen SSC kon het excuus nog gelden dat de tegenstander op de der de plaats stond, zaterdag j.l. had op Zuidvogels winst behaald kunnen wor den. DOVO verspeelde door de mise rabele eerste 45 minuten de winst. Na de rust verweerde Zuidvogels zich als een ploeg, die nog kans heeft te degra deren en zo'n ploeg kan tot verbazing wekkend goede prestaties komen. Zuid vogels had een uitstekende keeper, Vlaanderen een gesloten en hard- vechtende verdediging en twee half- spelers, waarvan de een (al met grij zend haar) een prima afbreker was en de ander (linkshalf Mulder) telkens aan de opbouw werkte. In de aanval was het de aalvlugge linksbinnen Van Sloten, die als een stoomtrein het DO- VO-terrein onveilig maakte en tot knap pe schoten kwam. Wat DOVO in de eerste helft ten toonspreidde was een weinig verhef fend spelletje. Het spelletje van een sterke judoka met een minder sterke, en die denkt „Alles sal reg kom, later". Maar er kwam niets recht. Roel Schoe- man, de sterke midenveldspeler, plaats te slecht en voedde de voorhoede met weinig zuivere passes. Nico Diepeveen deed mooie dingen maar er zat geen felheid in zijn acties. Henk van Kooten de kleine topscorer kwam er tegen de consequente verdedigers ook niet aan te pas en Bert Visser, invaller voor Klaas van Hall, viel op de linksbuiten plaats ook niet op. Alleen Bertus Bo- venschen kwam tot een ruime voldoen de. Vanaf de rechtervleugel wist hij een aantal voorzetten weg te geven, die goed voor het doel kwamen, maar die meestal even goed door de lange ver dedigers werden weggewerkt. Toch had DOVO enkele minuten voor het rustsignaal de voorsprong kunnen bewerkstelligen. Bertus Kroesbergen knalde tegen de lat... Daaraan was een periode voorafgegaan, waarin DOVO ziende dat het niet door de vijandelijke achterhoede komen kon het met af standsschoten had geprobeerd. In de 10e minuut had keeper Vlaanderen een schot van Bertus Kroesbergen nog net over de lat kunnen tikken en dat was eigenlijk het enige gevaar aan Zuidvo gels-zijde geweest. Daartegenover stelde Zuidvogels en kele gevaarlijke aanvallen met goede O DOVO—ZUIDVOGELS: Keeper Teus Hardeveld springt ver boven aanvoer der Roel Schoeman en de razend snelle Van Sloten van Zuidvogels uit. Van Sloten kan in bedwang gehouden worden. scoringskansen. In de 25e minuut kwam een aanvaller alleen voor Teus Harde veld, die evenals vorige week opvallend goed zijn doel schoon hield, maar de Huizenaar schoot tegen de DOVO-goalie aan. Enkele minuten daarvoor speelde Jaap Rebergen te zacht naar zijn kee per terug en een Zuidvogels-aanvaller schoof zich er tussen, kwam alleen voor Teus Hardeveld, maar die wierp zich goed op de bal. Tegen de rust kwam er meer vaart in de aanval van DOVO. De ploeg be gon te begrijpen dat er wat gedaan moest worden. Bertus Kroesbergen zou tegen de lat schieten. De tweede helft was nog geen drie mi nuten oud toen Teus Hardeveld 'n vreem de duik nam. Vreemd, omdat hij de bal bijna het doel liet indraaien. De Vee- nendalers begonnen te voetballen. Eerst kreeg Nico Diepeveen een kans, die de mist in ging. Daarna was het toch raak toen Bertus Kroesbergen de bal in het Zuidvogels-doelgebied gooide en Nico Diepeveen zich in schietpositie bracht en hard inschoot: 10. Vele protesten van Zuidvogels, een belegering van de scheidsrechter, Bertus Bovenschen, die uit de kluwen speleres kwam met een hand voor zijn ogen, waarschijnlijk een klap al of niet bewust toegebracht door een Zuidvogel-speler. Scheidsrechter J. van Laar was echter onverbiddelijk. Ge woon bij de middenstip weer beginnen. Zuidvogels treurde niet. Linksbinnen Van Sloten drong snel op met zijn wap perende haardos en dwong Teus Harde veld met een goed gericht schot naar de hoek. In de 15e minuut de gelijkma ker door Theo van Galen. Een goed schot en de bal sloeg vlak onder de lat in: 11. Bert Visser kreeg in de tegen aanval een goede kans, maar kopte net naast. In de periode, die volgde bleken rechtshalf Jongerden en linkshalf Mul der goede heersers van het middenveld. Jongerden de afbreker. Mulder de op bouwer. Bertus Kroesbergen en Roel Schoeman keken tegen twee spe lers aan die ook heel goed op het mid denveld thuiswaren. In de 35e minuut weer wat goeds van DOVO. Diepeveen schoot voor en Roel Schoeman kopte rakelings lang de paal. De score onderging geen veranderingen meer. Een juiste uitslag, 11. DOORN De eerste wedstrijd van de tweede helft van de competitie is voor de korfbalvereniging Arena gunstig ver lopen. De junioren speelden in Doorn, met een niet volledig twaalftal. Direct na de aanvang van de wedstrijd ging Arena fel in de aanval en door de enor me energie die de middenvakspelers tentoonspreidden werd Doorn terugge drongen. Toch had Arena moeite met het eerste doelpunt. Dat kwam door de uitstekende verdediging van Doorn en doordat Arena veel pech met schieten had. Na circa 20 minuten maakte D. v. Ingen uit een mooi afstandsschot het eerste doelpunt. Dat was wat Arena no dig had en nu het eenmaal op gang was, konden de Rhenenaren niet meer ge stopt worden. H. ter Burg wist voor de rust de stand nog op 02 brengen. De tweede aanval merkte nu wel, dat er met invallers gespeeld werd en alle energie kon het gemis niet goedmaken. Toch wist H. Verbeek uit een afstands schot de stand op 03 voor Arena te brengen. Arena staat nog steeds boven aan in deze competitie met 13 punten uit 7 wedstrijden. ArenaDoom 25; SKFArena (ad- spiranten) 01. SCHERPENZEEL Valleivogels be haalde zaterdagmiddag een ruime 4-0- zege op het Soester VVZ. Gezien de uitslag zou men vermoeden, dat de Vo gels een „walk-over" hebben gehad. Dit was geenszins het geval. In het eerst half uur van deze wedstrijd had den de bezoekers duidelijk het beste van het spel en het was in deze perio de aan hun improduktiviteit te wijten, dat zij geen ruime voorsprong wisten te nemen. Toen het offensief der gas ten wat afnam, konden de Vogels het doel van hun' tegenstander gaan bela gen en zij wisten kort voor de rust de leiding te nemen, toen middenvoor Van Eist een gave voorzet van Van Rootse- laar kundig tot een treffer omboog. Na de rust was Valleivogels veruit de betere ploeg en het drukte de gas ten geheel in de verdediging. Van de vele kansen, die ontstonden wist de Scherpenzeelse formatie er drie te be nutten en via Van Maanen (2x) en Van Rootselaar werd de eindstand 4-0. BOEKEL Bij de zondag jl. gehou den motocross in Boekei (NB) bezetten zowel in de 500 cc senioren als in de 500 cc junioren MACRO-renners de eer ste plaatsen. Deze wedstrijd telt mee voor het kampioenschap van Nederland van de NMB en de MACRO-renner G. van Beek behaalde in de seniorenklas se de eerste plaats. In de juniorenklas se bezette de MACRO-renner G. van Maurik uit Eek en Wiel de eerste plaats. Deze laatste promoveerde hier door naar de senioren. OOSTERBEEK In een stevige ont moeting heeft VRC de volgende stap gezet op weg naar een mogelijk kam pioenschap. De mannen van trainer Dillen hebben het evenwel niet cadeau gekregen in Oosterbeek, want met felle charmes werd het doel van Cornelissen bestookt. Toch bleek Ostrabeke slechts bij vlagen gevaarlijk te kunnen wor den. Over de hele wedstrijd genomen was VRC uiteindelijk de betere ploeg. Ostrabeke begon met een fel offensief en bracht VRC danig in moeilijkheden. Na een tiental minuten luwde de Oos- terbeekse storm wat af en kon VRC zich herstellen. Een schot van Henny Schoeman kon de Oosterbeekse keeper ternauwernood tot corner verwerken. Een grove tackel van de fors spelende Maassen leverde een vrije trap op bij de zestien-meterlijn. Piet Hasselaar schoot keihard in: 01. Ostrabeke begon nu wat harder te spelen, maar kreeg geen kans door de goede verdediging van VRC te breken. In de tweede helft begon Ostrabeke weer fel aanvallend te spelen, maar ook nu wist de achterhoede van de Veenen- daalse gasten het te klaren. Bij een vrij onschuldige sliding op het middenveld kreeg Riny van Engelenburg een waar schuwing, maar verder bleven inciden ten uit. Toch ging Ostrabeke verder met wat al te fors spel, al leverde dit geen gevaar op. Zeven minuten voor het ein de kwam Ostrabeke er dan toch door en moest Bertus Cornelissen met een katachtige sprong de bal te lijf gaan. Hij werd daarbij echter nogal fors be laagd door Maassen en toen Van Enge lenburg tussenbeide wilde komen werd dit dor de scheidsrechter verkeerd op gevat en stuurde hij deze VRC-speler van het veld. In de resterende vijf mi nuten beperkte VRC zich tot verdedi gen en kon Ostrabeke er niet meer aan te pas komen. Een verdiende overwin ning, die VRC weer wat dichter bij een eventueel kampioenschap heeft ge bracht. RHENEN Het zaterdagelftal van Candia '66 speelde op eigen veld tegen S.V.P. en wist in de eerste helft van deze ontmoeting de winst binnen te halen. De Rhenenaren waren deze mid dag goed op dreef en hadden steeds een licht overwicht. Jan de Gier opende de score door de bal in het net te werken toen de S.V.P.-keeper een fout maakte (10). Karei v. d. Berg scoorde daarna nog tweemaal; eerst kopte hij raak en daarna werkte hy de bal uit een corner in het S.V.P.-doel. In de eerste helft werden twee spelers uit het veld ge stuurd, van beide ploegen één. Na de rust werd het een wat romme lige wedstrijd. Voor beide ploegen was er ondanks verwoede pogingen geen kans meer tot doelpunten. Eindstand 3—0. Musketiers 3Candia 3 22 Valleivogels 4Candia 4 72 DOVO—ZUIDVOGELS: Een Zuidvo gels-aanvaller ligt op de grond, terwijl Teus Hardeveld zich over de bal ont fermt. Gijs Slotboom (links) houdt al les in de gaten. OUD-BEIJ ER LAND GVVV had zaterdag jl. in Oud-Veijerland een zeer slechte dag. Niet alleen dat het met 31 verloor, het spel was echter een klasse beneden GVVV's normale doen. Na rust ging het wat beter en heeft er geruime lijd een gelijk spel ingezeten. Keeper Van Dijk was debet aan twee treffers, alhoewel het derde doelpunt onreglementair was. Van Dijk moest daarna nog tot schitterende reddingen komen zodat de 31 sco re beslist de verhouding juist weergaf. De grootste morele opdoffer voor GVVV was deze middag de arbiter, die zich duidelijk ontpopte als een home-referee. Reeds de eerste tien minuten liet hij in vier buitenspelgevallen door spelen, ondanks heftig appelleren van grensrechter Lep pers. SHO kon er echter niet van profiteren. De eerste vijf minuten waren voor GVVV. Dick van Manen brak bij de eerste aanval door, maar zijn harde schot ging naast. SHO, dat na vijf maanden weer volledig was, nam daar na het initiatief over. Vele malen ver zuimde de scheidsrechter voor buiten spel te fluiten en kwamen de SHOers alleen voor Wim van Dijk. Deze keerde vooralsnog echter alles. Het ging bij GVVV snel bergafwaarts met het spel. Plaatsen was er niet bij, terwijl het verband nauwelijks te bespeuren was. Na een kwartier was het raak. De bal werd van rechts voorgezet en de volkomen vrijstaande Van de Wetering knalde raak. GVVV bleef het ondanks zijn „off-day" tocli proberen. J. van RENSWOUDE Als Renswoude ooit kans heeft gehad de beide winstpunten thuis te houden, dan was het wel in het duel tegen htft Baarnse T.O.V. Indien Renswoude in de beginfase beter op schot was geweest, had het simpel en kele doelpunten kunnen scoren. Om de gemiste kansen treurde Renswoude ech ter niet. 'Het had vertrouwen in de uit slag, maar deze zou de roodwitte ploeg toch tegenvallen. Ze had niet verwacht, dat T.O.V. de score in evenwicht zou gunnen houden. T.O.V. kon het punt echter best gebruiken, want het stelde zich ermee in veiligheid. Al gauw bleek, dat T.O.V. met een ver sterkte verdediging speelde. Renswoude NIJMEGEN Het is dit keer wel een bijzonder succesvol weekeinde ge worden voor de verschillende hockey- elftallen van Salamanders. In Nijmegen kwamen de heren uit tegen Union. Voor rust werd er wat verkennend gespeeld, maar bleef men aan beide kanten im- produktief. Het spel werd ook wat te kort gehouden, waardoor veel goede kansen verloren gingen. In de tweede helft begon de victorie met een goed genomen strafcorner van Rasker, die keihard in het net verdween. Dat gaf Salamanders de nodige inspiratie en met snel en fris spel 'kwamen er nog meer doelpunten. Rasker scoorde nog tweemaal en verder scoorde Jos Ver- durmen ook twee doelpunten. De sinds kort op de linksbuitenplaats opgestelde Ton Jansen deed het ook nu weer goed en scoorde eveneens een doelpunt. Met een 06 overwinning keerde Salaman- manders uit Nijmegen naar Veenen- daal terug. RHENEN De gymnastiekvereni ging „Wilskracht" hield haar algemene ledenvergadering in hotel „Het Wapen van Rhenen". Een redelijk aantal le den gaf acte de présence. Er kwamen diverse onderwerpen aan de orde, waaronder het komende eeuwfeest van het KNGV, waarin „Wilskracht" een grote rol hoopt te spelen. Vooral aan de KNGV-actie „Vreugde geven is vreugde beleven" wil de jeugd van „Wilskracht" in zijn geheel deelne men. Deze actie heeft tot doel gehandi capten te voorzien van voor hen onont beerlijke hulpmiddelen als bijv. blin dengeleidehonden of invalidenwagens. De voorzitter, de heer Levoleger, was zeer tevreden over het peil waarop on der leiding van de heer D. W. de Jong, werd geturnd. Hij wees de jeugd tevens op de mogelijkheid van deelneming aan de in juli -te Beekbergen te houden zomerkampen. „Wilskracht" zal in ieder geval deelnemen aan de sportma nifestatie, die de korfbalvereniging „Arena" ter gelegenheid van haar eer ste lustrum gaat organiseren. Verder wordt er nog steeds met suc ces aan diverse wedstrijden deelgeno men. Jenneke van Capelleveen gaat naar de districtswedstrijden Oost, die in maart in Hattem worden gehouden. Door drukke werkzaamheden trad de heer K. v. Gelderen af als penning meester, doch hij zal zijn werk blijven doen tot er een andere kandidaat voor deze functie is gevonden. Als eerste werd de heer Van Gelderen, die vanaf de oprichting lid van Wilskracht is, be noemd tot lid van verdienste. VEENENDAAL Vorige week heeft het eerste team van Sportschool Van de Velde een overwinning behaald op Wageningen. Vrijdag moesten de Vee- nendalers naar Amersfoort om strijd te leveren tegen het eerste team, dat in Veenendaal een zo verrassende neder laag had geleden. De Veenendalers, die een op revanche gebrande ploeg aan troffen, betreurden het, dat Anton van de Besselaar verstek liet gaan, evenals de week tevoren tegen Wageningen. Frank Buddels, lichtgewicht, viel vrij dag voor hem in. Het werd voor de Veenendalers een 3-0 nederlaag, het geen een juiste uitslag was. De eerste partij verloor lichtgewicht Frank Bud dels, daarna draaide Hans van Manen zijn partij onbeslist af. Vervolgens had Theo Wijnbergen weinig kans tegen Geurtsen, die ongenaakbaar bleek. De opgelopen achterstand dwong Wout van Barneveld tot het nemen van veel risi co's. Daardoor moest ook hij een ne derlaag incasseren. Voor Rinie Kleier was Klaas Roelofs ingevallen en hij wist de laatste partij onbeslist te hou den, hetgeen een goede prestatie was. Eindstand 3-0 in het voordeel van Amersfoort. I kreeg enkele kansen, maar keeper Pij- I pers was er in laatste instantie altijd nog om in te grijpen. Hardeman trok mee ten aanval, maar zijn goed gerichte kopbal werd door keeper Pijpers goed gestopt. Ook toen Jan Veldhuizen alleen doorbrak, kon T.O.V. tevreden zijn, dat deze roodwitte aanvaller tegen een been schoot. Het offensief van Renswoude nam wat af en bij een tegenaanval kreeg Van 't Foort het zwaar te verduren. T.O.V. scoorde, maar de scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. Het was slechts uitstel van executie. Middenvoor De Ruiter joeg vlak voor de rust de bal hard in de touwen 01. Na de rust probeerde T.O.V. de voor sprong te consolideren. Renswoude dacht er echter anders over. C. Vink werd enkele keren gevaarlijk, maar ook hij kon de stand nog niet in evenwicht brengen. T.O.V. bleek over sterallures te be schikken, want het wist precies hoe het tijd moest rekken. De scheidsrechter had dit eveneens door en hij liet enkele minuten, nadat de officiële speeltijd verstreken was, doorspelen. In deze mi nuten zag Renswoude uiteindehjk kans de score op 11 te brengen. Dijkstra schreef deze treffer op zijn naam. Verdere uitslagen Merino's 3Renswoude 2 45 Renswoude 3Merino's 4 16 VEENENDAAL In de thuiswed strijd tegen het Utrechtse DSO heeft Unitas door hard werken een gelijk spel behaald. Het werd echter een te leurstellende wedstrijd, waarin van goed voetbal vrijwel geen sprake was. DSO, derde op de ranglijst in deze af deling; stelde bijzonder teleur. Wel speelden de gasten sneller in de aan val en kozen zij beter positie. Dat laat ste was er in het Unitas-team niet bij. Onsamenhangend werd er geopereerd en pas in de slotfase kon men het mid denveld heroveren. Een te kort gehouden terugspeelbal gaf DSO al bij de eerste aanval de kans te scoren. Van Dort was er als de kippen bij om daarvan gebruik te ma ken, 01. Geschrokken begon Unitas hardnekkig te verdedigen, waardoor DSO een overwicht in het veldspel kreeg. Na enige tijd kwam Unitas te rug en er volgden enkele gevaarlijke aanvallen. Van Ojik bracht de stand weer in evenwicht, toen hij met een boogbal de Utrechtse keeper passeer de, 11. Daarna kwam DSO echter weer gevaarlijk opzetten. De Utrechtse aanvallen waren zo gevaarlijk, dat keeper Brekelmans verschillende keren reddend moest optreden. Enkele minu ten voor rust brak DSO plotseling door de Veenendaalse verdediging en een goed gericht schot van Van de Linden was Brekelmans te machtig, 12. In de tweede helft slechts pover spel van beide elftallen. Er werd bijzonder slecht geplaatst en ontevreden stond trainer Zuppelli te mopperen langs de lijn. Een kwartier voor het einde be gon Unitas zijn reservekracht te ge bruiken, want met een fel offensief kwam het herhaaldelijk voor het doel van DSO. Een fraaie kopbal van Mol- mans stuitte op de lat en van dichtbij schoot dezelfde speler even later juist over. VEENENDAAL In een spannend duel is het Kulan niet gelukt koploper Hulshorst ook maar één punt afhandig te maken. Kulan trad in deze wedstrijd aan zonder de geblesseerde Blankestijn en Roks, die resp. vervangen werden door J. Budding en Sanchez. Over het geheel genomen was Hulshorst de be tere ploeg maar Kulan stelde hier een grote dosis enthousiasme tegenover. Hulshorst begon met een fel offensief waaruit vooralsnog geen doelpunten voortkwamen. Kulan kreeg door een te genaanval een mooie kans en rechtsbui ten T. Beier schoot keihard tegen de lat. C. van Hal werkte de terugspringen de bal naast het doel. Hulshorst zou de leiding nemen. Van zeker 25 meter los te rechtsbinnen Pap een schot, dat Van Wakeren kansloos liet: 01. Vlak voor de rust vergrootte de Hulshorst-links- buiten de voorsprong tot 02, alhoe wel hij duidelijk in buitenspelpositie stond. Na de rust begon Kulan van dik hout planken te zagen. Toch zou eerst Huls horst de voorsprong nog wat veiliger stellen. Het meende hierdoor ongenaak baar te zijn geworden, maar na 25 mi nuten was het C. van Hall, die de sco re voor Kulan een gunstiger aanzien gaf: 13. Met afstandsschoten pro beerde Kulan het nu, maar pas na 35 minuten trof een van die schoten doel: 23. Weer was het Cees van Hall, die hiervoor zorgde. Kulan trok met man en macht in de aanval, maar ook toen keeper Den Besten zich moest laten vervangen zat er geen gelijk spel meer in. I Manen kreeg een schietkans, maar schoot in de handen van de keeper. Dick van Manen profiteerde van een SHO-misverstand, maar schoot te haas tig. Ook SHO bracht er voor de rust niet veel meer van terecht. Ruststand: 10. Trainer Baams nam in de rust GVVV goed onderhanden en dat het hielp bleek na de hervatting. Er kwam nu meer samenhang in de overigens wat futloze GVVV-linies. Na tien minu ten scoorde SHO tegen de verwachting in 20. Wim van Dijk, wilde de bal naar Gerard Hoedeman rollen, vergiste zich en de bal kwam bij Van Bennekom, die geen moment aarzelde. Bij een snel le aanval over links kwam de bal bij Dick v. Limburg, die schitterend soor- de. Haarscherp verdween de bal in het doel: 21. Even later brak Van Benne- i kom door en Hennie van Manen ont- j nam hem de bal met een correcte sli ding. De arbiter zag er echter een pe nalty in. Wim van Dijk sloeg de bal met een bliksemreactie uit zijn doel. Kort hierna verrichtte hij nog enkele fantastische reddingen. SHO kwam goed koop aan zijn 3e treffer. Van Dijk ving uit een corner de bal op de doellijn op. De toesnellende Van Bennekom liet de bal echter uit zijn handen in het doel. De scheidsrechter keurde het doelpunt tot ieders verbazing goed: 31. GVVV probeerde hierna alles om de achterstand in te lopen, maar het miste de overtuiging in een beter uitslag. Een verdiende overwinning voor SHO, dat zich deze middag de minst slechtste toonde. RHENEN Zaterdagavond heeft de Rhenense Handbal Club afscheid geno men van haar voorzitter en diens echt genote, de heer en mevr. Van de Broek. Enige tijd geleden verhuisde de familie Van de Broek reeds naar Duitsland en vanaf dat moment werd het voorzitter schap waargenomen door de heer Baart - wijk. Op de zeer geanimeerde feestavond, gehouden in de Stichtse Oever, memo reerde de heer Baartwijk nog eens in grote trekken de grote verdiensten, die de heer Van de Broek heeft gehad. Hij was de oprichter van RHC en vanaf dat eerste moment voorzitter. Onder zijn sti mulerende leiding is RHC begonnen met een vijf man bestaand bestuur, uitge groeid tot een bloeiende vereniging met zo'n 60 actief spelende leden. Onder dankzegging bood de heer Baartwijk 'n handballer op een voetstuk aan met pas sende inscriptie. Daarna kwamen de aanvoerster en de aanvoerder van resp. het dames- en herenteam aan bod om namens alle le den een afscheidsgeschenk aan te bie den aan hun vertrekkende sportvrien den. De cadeaus, waaraan veel zorg be steed was, vielen zeer in de smaak. Ook hier beluisterden wij weinig anders dan I lof in de toespraken. Wat dat betreft vertrekt er een glazend voorbeeld. RHC vertrekt er een glanzend voorbeeld. RHC getwijfeld zal zijn stimulerend voorbeeld zijn uitwerking niet hebben gemist, al dus richtte men zich tot de scheidende heer Van de Broek. In zijn dankwoord wees hij erop, dat hetgeen wat tot stand was gebracht er, zonder de medewerking van velen, nooit was gekomen. Juist degenen, die hem al die jaren actief terzijde hebben ge staan bedankte hij nadrukkelijk. Ook wees hij erop, dat de prestatie alleen nooit mag tellen, maar dat zo mogelijk nog belangrijker is de manier waarop dit gebeurt. Sportiviteit behoort altijd voorop te staan. AMERSFOORT De eerste promotie wedstrijd die 't eerste herenteam van de Rhenense Handbal Club zondag in de Amersfoortse sporthal speelde tegen het Hilversumse HIOS heeft een bijzonder vreemd verloop gehad. De Rhenenaren waren gewaarschuwd voor het bijzonder snelle spel van de jonge HlOS-ploeg en het bleek inder daad geen loos alarm. Al heel snel keek RHC tegen een 02 achterstand aan. Dit seintje was echter voldoende om de bakens te verzetten. Tot 3—3 ging het gelijk op en een op dat moment goed spelende RHC-ploeg liep nog voor de rust uit tot een 73 voorsprong. Toen de stand onmiddellijk na de rust op 83 werd gebracht dachten de spelers zeker dat er geen vuiltje meer aan de lucht zou zijn. Op onverklaarbare wijze begon het echter te rommelen in de RHC-ploeg. De verdediging verzuimde op tijd in te grijpen en in de aanval lukte er nog maar weinig. Daarbij moeten wij aante kenen dat de HlOS-doelman, gekozen in het afdelingsteam, van werkelijk grote klasse was. In ieder geval liepen de Hil versummers hun achterstand in en be schikkend over een geweldige conditie bleven zij doorgaan. Bij het eindsignaal was de stand dan ook 128 in hun voordeel. Duidelijk trad in de tweede helft een gebrek aan conditie bij sommige RCH- ers aan het licht. Misschien ook zat de feestavond van zaterdag hen nog enigs zins in de benen. Piet de Zwarte, nog niet helemaal hersteld van een griep aanval, was niet in die grote vorm van anders. Evenmin als keeper Loet Bij- ker, die kennelijk nogal veel last had van een blessure, opgelopen bij een botsing bij het uitlopen en na dat moment duidelijk beneden zijn kun nen speelde. Trouwens geen der spelers was erg op dreef. De twee weken non activiteit, terwijl de competitie voor HIOS rustig doorging, zijn wellicht een verklaring. Gezien het feit van de 83 voorsprong en de beslist niet ideale om standigheden waaronder gespeeld moest worden, blijven wij van mening, dat er nog voldoende kansen aanwezig zijn in de tweede promotiewedstrijd zondag in de Expohal te Hilversum. Het RHC-team heeft de kansen nog volledig in eigenhand, maar zal moeten winnen om nog een beslissingswedstrijd te forceren. Of dit zal lukken moeten we afwachten. Dat het kan is zeken 2e klasse A ZwaluwenDe Geuzen 2—0; Ter Leede—SSS 1—1; SHO GVVV 3—1; RWH—Quick Boys 1—0: ZCFCHeerjansdam 12. RWH 17—24 De Zwerv. 16—16 Heerjansd. 16—22 ZCTC 1816 Ter Leede 1719 Zwaluwen 1612 SHO 1819 De Geuzen 1611 GVVV 17—17 SSS 16—11 Quick B. 17—17 2e klasse C: DOVOZuidvogels 11; VVOGSS VU 21; ApeldoornExcel sior '31 50, Be Quick '28Go Ahead K. 42; SpakenburgSSC '55 23; VoorwaartsNunspeet 36. DOVO 18 12 4 2 28 56—25 18 11 3 4 25 44—28 19 9 6 4 24 38—21 18 9 2 7 20 38—39 19 7 4 8 18 31—25 19 8 2 9 18 41—56 15 7 3 5 17 38—24 19 7 3 9 17 32—40 16 6 1 9 13 33—51 18 4 5 9 13 21—31 19 3 T 9 13 28—42 18 3 5 10 11 33—51 SSC '55 Excelsior '3 WOG Nunspeet Spakenburg Be Quick SSVU Zuidvogels Apeldoorn Voorwaarts ESASparta 4—0; BI. Geel—Redi- chem 2—2; FHS—DTS 0—3; Lunteren Kesteren 31; Ostrabeke—VRC 01. VRC 16 13 1 2 27 52—12 SKV 15 10 3 2 23 57—25 Lunteren 17 10 3 4 23 49—28 DTS 15 10 2 3 22 58—27 Ostrabeke 17 9 2 6 20 38—28 ESA 16 6 2 8 14 30—29 Redichem 16 5 4 7 14 35—40 BI. Geel 17 3 6 8 12 25—39 Kesteren 15 5 1 9 11 29—57 Sparta 15 3 2 10 8 25—44 FHS 15 0 5 15 0 12—81 4e klasse C DOSCSparta 41; IJFCJonathan 33; NedlloydMeri no's 23; WOLBloemenkwartier 2—0; NSC—Hierden 3—1. DOSC 18—32 Jonathan 17—15 NSC 18—29 BI .kwart. 17—12 Sparta N. 17—23 Hierden 17—9 Merino's 18—21 WOL 17—9 IJFC 18—17 Nedlloyd 17—8 Afdeling Utrecht. Ie klasse LopikTersch. Boys 22; Musketiers—CSV Vitesse 5—0; VVVM OSO 2—3; Montfoort—WJ 5—2; Vel. BoysHoogerheide 30; Cobu Boys—GSW 1—0. Musketiers 1730 Montfoort 1617 Tersch. B. 17—26 CSV Vit. 17—15 Vel. Boys 1622 Cobu Boys 1813 OSO 17—22 WJ 17—11 Lopik 17—19 WVM 17—6 CSW 17—18 Hoogerh. 18—5 2e klasse A: RenswoudeTOV 11; Hees—Rood Wit 4—0; Candia—SVP 30; KulanHulshorst 23; Vallei- vogelsVVZ 40. Hulshorst 16—23 Renswoude 1621 Hees 14—18 SVP 14—17 WZ 13—15 Valleiv. 14—14 Kulan 16—14 TOV 15—13 Rood Wit 16—11 Candia 14—10 NSVS 16—8 3e klasse A: PosthoornStroe uitg.; Veense BoysHoevelaken 01; Wou denberg—SOV A 4—1. Woudenb. 16—26 Stroe 15—12 Hoe vel. 16—25 EFC 16—10 Scherpenz. 1224 SOVA 159 Veense B. 15—22 Roda 16—6 Posthoorn 14—15 Zw. Wit 16—5 Se klasse B: SoesterbergBVC 51; Dold. BoysBeverw. Boys 11; Mon- tagnards—Bunnik 14; DVSAAd- vendo 03; FAKValkenheide 22. Advendo 1625 Beverw. B. 1620 Dold. Boys 17—20 DVSA 15—19 DEV 15—18 Soesterb. 18—18 Bunnik 1517 Langbroek 1517 FAK 16—13 Valkenh. 147 Montagn. 161 BVC 14—1 ELST Musketiers ontving zater dag CSV Vitesse, een technisch goede ploeg, die uiteindelijk tenonder ging door de enorme produktiviteit van de Elster voorhoede. Deze linie is een van de wapenen van Musketiers, hetgeen ook zaterdag weer tot uitdrukking is gekomen. Na ongeveer een kwartier begon de snelle Cor Henzen een rush en het was 1-0. In de 23e minuut kon de Vitesse-spil een kopbal van Ton Kra nenburg alleen nog uit het doel slaan. Strafschop. Cor Henzen plaatste zich achter de bal en keihard verdween de ze in 't doel: 2-0. Vitesse kwam tot aardig samenspel, maar miste het ex plosieve van Musketiers. In de 33e mi nuut knalde Cees Henzen enorm hard in, de Vitesse-goalie kon de bal niet onder controle krijgen en Aart Drost greep z'n kans: 3-0. Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting ble ken de verhoudingen niet gewijzigd. De Vitesse-ploeg bleef rustig voetballen en het bleef een sportieve strijd. In de 14e minuut scoorde Cees Henzen het vier de doelpunt: 4-0. Hierna bleef alleen de vraag open, hoe hoog de einduitslag zou worden. Maar de doelpuntenjacht van de Musketiers werd minder. De stand werd 5-0 door Cees Henzen. Dit doelpunt ontstond uit een één-twee com binatie met Ton Kranenburg, waaruit Cees Henzen tenslotte inknalde. Eind stand: 5-0. p

De Vallei | 1967 | | pagina 8