Veenendaals dagblad RUSSEN NIET ONGERUST OVER DE HUIDIGE CHINESE MACHT Buiten EVEN TIJD VOOR EEN PRAATJE SUPARDJOAIDIT OORZAAK VAN MISLUKKING Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Yiët-Cong heeft Russische raketwapens ingezet Schade door loodsbrand zeer groot Spellingscommissie voor bastaardwoorden met haar werk gereed Concurrentie voor mevr. Gandhi Honden redden jongetje B.P.-lid vergat zijn spreektijd Suharto redde Soekarno Ons standpunt onveranderd Weer blijft onbestendig j Onze militaire medewerker schrijft Gevaren liggen in toekomst Voorwaarden Evenwicht Ontspanning IN ROTTERDAM: Bur. voor redactie en administratie: Prlna Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Walboer en Recl.» bureau J. Baars. DINSDAG 28 FEBRUARI I967 VALLEB Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent 4le JAARGANG llfet de regelmaat van de klok verschijnen berichten in de wereldpers over -L" afnemende troepensterkte van de Russen in Oost-Europa. Het heet dan dat deze troepen worden overgebracht naar de Russisch-Chinese grens. Met dezelfde hardnekkigheid wordt tevens gewag gemaakt van strubbe lingen aan diezelfde grens. Inlichtingendiensten van alle Westelijke landen waren en zijn nog steeds ten zeerste geïnteresseerd in deze geruchten en concentreren er hun volle aandacht op. De Russen zelf hullen zich in stil zwijgen. dus spreken ook niets tegen. Westelijke politici, vooral van die landen die economische moeilijkheden hebben, vinden reeds dat de tijd ge komen is om ook de Westelijke troepensterkte in Europa te verminderen. Het wordt echter steeds duidelijker dat al deze geruchten over het weg trekken van een aantal Russische divisies uit Oost-Duitsland uit één en l dezelfde bron komen, nl. MOSKOU. Verzwakking van de NAVO heeft nog steeds een zeer hoge prioriteit j op het verlanglijstje van de Russen. Nu wijst alles er op dat men van Sovjet-zijde wel degelijk bereid is om de Russische troepensterkte langs het ijzeren gordijn te verminderen, indien ook het Westen hiertoe zou besluiten. Die bereidheid baseert zich op twee motieven nJ.: teruggetrokken Russische troe pen kunnen zeer snel uit Europees Rusland weer worden samenge trokken aan het ijzeren gordijn, in tegenstelling tot bijv. Ameri kaanse of Engelse eenheden; teruggetrokken Russische troe pen worden meer dan gecompen seerd door de nog steeds sterker wordende legers der Oosteurope- se landen; sedert 1961 wordt daar, vooral in Oost-Duitsland, Tsjechoslowakije en Polen, koortsachtig gewerkt aan de uit breiding en modernisering der strijdkrachten, 'n Zeer hoge graad van efficiency is reeds bereikt en vooral de politieke betrouwbaar heid boezemt de Russen nu meer vertrouwen in. Laten we nu de noodzaak eens on derzoeken van het versterken van Russische troepen aan de Chinese grens. Zijn er gegronde redenen aan wezig voor de Russen om zich onge rust te maken over de huidige Chine se militaire macht? Naar onze mening is dat beslist niet het geval. Om met enige kans op een uiteindelijk succes een aan valsoorlog te kunnen voeren, moet aan enkele principiële voorwaarden worden voldaan. Behalve dat men dient te beschikken over een modern beweeglijk slagkrachtig leger, ge steund door een sterke luchtmacht, dient een uitgebreid verkeers- en we gennet ter beschikking te staan even als een moderne industrie en een ver zekerde energie- en grondstoffen- voorziening. Een uitgebreid verkeers- en we gennet ontbreekt beslist in grote de len van Noord-China en in het uiterst dun bevolkte Siberië, terwijl het Chi nese industrie-apparaat nog pas in MAO: rekening houden met Formosa. opkomst is. De energievoorziening is bovendien buitengewoon kwetsbaar te noemen. Ook daarom de zeer grote Chinese belangstelling voor atoom energie. Nu het Chinese leger. Weliswaar hebben de Chinezen 3,7 miljoen man onder de wapenen, (het grootste le ger uit de wereldgeschiedenis) doch deze strijdmacht is gezien haar uit rusting en bewapening zeer beperkt in haar optreden. Alleen met man kracht komt men in een modern open gevecht niet ver. Van de 114 prak tisch over geheel China verspreide divisies zjn er slechts vier gepant serd, terwijl het materieel over het algemeen als volkomen verouderd moet worden beschouwd. De vuur kracht (geen tactische nucleaire wa pens) maar vooral de noodzakelijke mobiliteit ontbreken en is in ieder ge val veel te gering om de Russen zor gen te geven. De Chinese luchtmacht bezit 2300 vliegtuigen van verouder de typen en kan evenmin bijdragen tot een succesvol offensief optreden op grote schaal. De Russen hebben naar onze me ning in het verre oosten nog steeds 17 moderne divisies gesteund door sterke moderne luchtstrijdkrachten. De elitedivisies daarvan staan opge steld met als zwaartepunt Chaba- rowsk aan de Amoer direct gericht op het Mantsjoerijse industriegebied. Al deze Sovjet-divisies zijn opgeleid, uitgerust en ingesteld op het gebruik van tactische atoomwapens. Hun su perioriteit op het gebied van tanks, het aanvalswapen bij uitnemendheid is zonder enige versterking van waar dan ook reeds 10 1. Een ten opzich te van de kleine Chinese vloot opper machtige Russische vloot die ope reert vanuit Wladiwostok hangt als SAIGON Het feit, dat de communisten zware Russische raketten In Vlëtnam hebben Ingezet, betekent dat de geallieerde installaties in het land thans grote risico's lopen. De 140-mm raketten z(jn maandag voor de eerste maal gebruikt by een aanval op de luchtbasis Da Nang. Zy werden tien km van de basis afgevuurd. In dat ge bied wordt voortdurend door Amerikaanse mariniers gepatrouilleerd. TVd jarenlang de natuur geradbraakt te hebben, bezint de moderne en allengs tot nadenken gekomen mens zich erop, het verstoorde evenwicht in het huishouden van moeder Natuur te herstellen. Er zouden hiervan vele voorbeelden zijn te geven, doch heel typisch is het stellig, dat blijkens een Belgisch jachtolgaan de West- duitse Bondsrepubliek tegen uiteraard zeer hoge prijzen in 1966 niet minder dan veertig oehoe's (de grootste uilen soort van Europa) in Tsjecho-Slowa- kije aankocht Zij zullen voort- gekweekt worden in de Berlijnse Zoo, waarna de jonge uilen in Westduitse wouden zullen worden uitgezet en be waakt. Aldaar kan de oehoe namelijk praktisch als uitgestorven worden be schouwd. Gewezen wordt op het enorme nut dezer vogels bij de kraaien- en muizenverdelging in bos- en landbouw. Voorts werden in Wiir- temberg het vorig jaar ettelijke bos gebieden, waar boomvalken broeden, door afrastering ontoegankelijk ge maakt. Dit kostte ruim 10.000 R.M. In Engeland worden valken scherp be schermd, om in de buurt der vlieg velden meeuwen en spreeuwen die allengs aan de mechanische afweer middelen (luidsprekersinstallaties) ge wend waren geraakt af te schrik ken. Er zijn meermalen straaljagers verongelukt, daar vogels in de tur bines werden gezogen. 28 febr. '67 A. B. WIGMAN Behalve dat zij zwaarder zijn en een grotere afstandsradius hebben dan wel ke andere communistische wapens in Viëtnam ook, zijn de raketten veel lich ter en gemakkelijker af te vuren dan mortieren. Zij zijn dus veel handiger en gemakkelijker in stelling te bren gen. Tot dusverre hebben diegenen, die verantwoordelijk zijn voor de bescher ming van de grote bases hun defensie plannen voornamelijk gebaseerd op het tegenhouden van 81 mm mortiergrana ten met een actieradius van ca. 4 km. In sommige gevallen zijn ook 120 mm mortiergranaten met een actieradius van 5 km gebruikt. Nadere bijzonderheden over het nieu we wapen ontbreken. Een nadeel van de raketten zijn hun lange vuurstaar- ten en het feit, dat zij lang niet zo zui ver op hun doel gericht kunnen worden als mortieren. Zij zijn echter wel zo zuiver te richten, dat zij maandag vrij wel allemaal op de basis terechtgeko men zijn. MARBLE (Noord-Carolina) De tien jarige Charles Bryson uit Marble In de Amerikaanse staat Noord-Carolina die zondag op een met sneeuw bedek te berg bij temperaturen onder het vriespunt de weg was kwijtgeraakt, is maandag levend teruggevonden ter wijl boven op hem drie honden lagen. Charles vertelde zijn redders, dat hij de honden was gevolgd toen deze een ko nijn achterna zaten en dat hij daarbij de weg was kwijt geraakt. 2lich aan zijn padvinderslessen herinnerend had Charles, om zich te verwarmen, de honden gezegd stil op hem te blijven liggen. een dreigend zwaard boven China's kusten. Nog afgezien van grote aantallen Chinese troepen (21 divisies), die zijn gebonden in Noord-Viëtnam om Noord-Viëtnamezen vrij te maken voor de strijd tegen Zuid-Viëtnam moeten de Chinezen van Mao reke ning houden met een van de Ameri kanen afhankelijke Nationalistisch Chinese strijdmacht van 400.000 man op Formosa. Deze strijdmacht is nl. wel uitstekend en modern uitgerust, zij het dan ook dat het organisato risch meer gericht is op een defen sief optreden. In het noorden ontvangt Buiten- Mongolië, dat sedert 1936 in feite een protectoraat van de Sovjet-Unie is, sedert 1965 de conventionele wapens die vroeger naar China zelf gingen. Het is dus beslist overdreven te ver onderstellen dat de Russen zouden zijn gedwongen strijdkrachten uit Europa over te brengen om het acu te Chinese gevaar te keren. Voor de eerstkomende jaren is daarvoor niet de minste noodzaak. Wat de iets ver dere toekomst betreft ziet het beeld er echter geheel anders uit. De grote, maar vooral snelle Chinese vorderin gen op het gebied van kernwapens, en de zo noodzakelijke moderne in- zetmiddelen (raketten) noopt de Rus sen tot nadenken en... tot actie. Chi na, dat nu reeds een bevolking heeft van ruim 700 miljoen en zich volgens de Amerikaanse minister MacNama- ra reeds in de eerstkomende jaren zal aandienen als een nucleaire we reldmacht MOET een partner worden in de wereldpolitiek, waarmede men zeer ernstig rekening zal moeten hou den. Indien de modernisering van de conventionele Chinese strijdkrachten eveneens met kracht zou worden voortgezet ontstaat vooral voor Rus land in de toekomst een hoogst on aangename situatie. Een situatie die Rusland nu reeds dwingt steun te ge ven aan rebellerende krachten in Chi na. Een verdeeld China dat zichzelf uitput in een binnenlandse machts strijd of zelfs in een burgeroorlog is het Sovjet-ideaal. Zou dat niet luk ken, en daar ziet het nog niet naar ui* dan moet in de toekomst reke- n worden gehouden met een ge- wt pend Russisch-Chinees conflict, maar dan uitgelokt door de Russen als een soort preventieve oorlog, al vorens de Chinese draak is uitge groeid tot een vrijwel onkwetsbaar monster: een draak met nucleaire tanden. Dit alles, hoe belangrijk ook, is echter naar onze mening op dit mo ment niet de overheersende factor voor de sfeer van ontspanning in Europa. De hedendaagse geo-politie- ke doelen van de Sovjet-Unie liggen in het Midden-Oosten en Afrika. Enorme hoeveelheden wapens, w.o. raketten en massa's geld, worden daar ingepompt en binnen afzienbare tijd zullen we daar zeker de resulta ten van zien en horen. Een rustig Europa als rugdekking is voor dit alles een conditio sine qua non en de Sovjets verspillen beslist geen tijd in dit opzicht. Koningin Juliana heejt gisteren te Rotterdam de officiële naamgeving verricht van de reddingboot „Javazee". Het schip werd door de Koninklijke Marine ter gelegenheid van 'de her denking van de slag op de Javazee aan de Koninklijke Zuid-Hollandse Maat schappij tot redding van schipbreuke lingen aangeboden. Hare Majesteit werd vergezeld door mr. J. Th. van Munster van Heuven, president-direc teur van de reddingmaatschappij en de schipper van de Javazee, de heer Van de Broéke. HAULERWIJK In Haulerwijk ls maandagmiddag de 59-jarige H. G. waarschijnlijk door een trap van een pony omgekomen. Z(jn zoon vond hem dood op het land. De pony zat verstrikt in een dek. De man heeft vermoedelijk geprobeerd de pony te bevrijden, maar toen een dodelijke trap van het dier ge kregen. ROTTERDAM Vannacht heeft door nog onbekende oorzaak een felle brand gewoed in een emballageloods van een groothandel in ijzerwaren aan de Rot terdamse Waalhaven. Het blussings- werk werd bemoeilijkt door een razen de storm, die er de oorzaak van was, dat een aanvankelijk onbeduidende vuurhaard in de loods zich plotseling kon uitbreiden tot een gevaarlijke vlam menzee. Tegen zeven uur vanmorgen had de Rotterdamse brandweer de brand onder controle. Het stond toen wel vast, dat de scha de enorm zou zijn. Zo vernietigden de vlammen het allergrootste deel van het grote betonnen loodscomplex van de firma Reesink N.V., wr.arin voor meer dan 1 miljoen gulden aan allerlei huis houdelijke artikelen lag opgeslagen. Doordat de loods sa helemaal van be ton waren, slaagde men er nauwelijks in de vuurhaard te bereiken, laat staan deze te bestrijden. De brand had dan ook slechts af en toe een uitslaand ka rakter. Alleen als de storm op sommi ge momenten met grote kracht door de lengte van de loods joeg, sloegen me terslange vlammen uit de achterzijde van het complex. De tientallen brandweermannen had den geen schijn van kans om nog iets van de in de loods opgeslagen goederen te redden. Alleen de muren en sommi ge delen van het dak bleven op hun plaats. Het blussingswerk van de met de brandweer samenwerkende havendienst werd vooral bemoeilijkt door de uit de brandende loods kolkende rookmassa's, die de bemanningen van de boten recht in het gezicht sloegen. Enorme rookwol ken trokken ook over een groot deel van Rotterdam-Zuid. Het gevolg was 'n aantal telefoontjes aan de politie van Rotterdammers, die voortijdig gewekt waren door de stankverspreidende rook. DEN HAAG In het spoor van zijn partijgenoot, die de tv-uitzendingen verzorgt, vergat gisteren de heer S. Vlaming, lid van de Haagse ge meenteraad voor de Boerenpartij, zijn spreektijd. De - erige fractiele den vergaten op him Seurt de heer Vlaming erop tc r mderen dat hij gelegenheid Lad omzijn zegje te zeg gen. Sprekers van dive.-se partijen hadden het woord gevoerd en een wethouder had namens B. en W. uitvoerig ge antwoord. De sprekers in eerste ter mijn hadden van repliek gediend en opnieuw was het antwoord van achter de groene tafel gekomen. Nadat de discussies waren gesloten en de hamer viel om aan te kondigen dat er gelegenheid was voor eventuele stemmotivering, stond de heer Vla ming op. Hij zei graag het woord te willen voeren over het voorstel... De voorzitter hamerde hem af, en wees erop dat nog slechts gelegenheid be stond voor het motiveren van zijn stem. De heer Vlaming constateerde, dat hij zijn spreektijd dan kennelijk had vergeten. Hij volstond met te verklaren dat hij akkoord ging met het voorstel. DJAKARTA „De staatsgreep van oktober 1965 mislukte, door verkeerde be rekeningen van Dipo Nusantara Aidit, de toenmalige leider van de communisti sche party en door gebrek aan coördinatie tussen de verantwoordeiyke an de beweging", zo heeft voor het militaire tribunaal van Djakarta, k-generaal Supardjo terechtstaat, een der leiders van de Indonesische 'is^lsche party, Sudinnan, verklaard, aldus meldt Radio-Djakarta. Aidit, aldus getuige, li'ad gerekend op f had samengezworen om zich va/ macht i».v -üter <Le \maken Het van deze draad, ie door de ding van het Indonesische leger de steun die de comrWiüsüsclp?. pari# zou kunnen vinden bij zekere officieren uit de omgeving van de legergeneraals. Maar dat bleek een vergissing te zijn. Zelfs na de mislukking van de staats greep had Aidit afgezanten uitgezonden om steun te krijgen, maar deze onder neming mislukte door de slechte verbin dingen en de arrestatie van talrijke lei ders van .de communistische partij, al dus de zich in arrest bevindende Sudir- man. Volgens Sudirman moeten alle leden van de P.K.I. verantwoordelijk worden gesteld voor het mislukken van de „30 september-beweging". In een uiteenzetting van de redenen van de raad, die door de hoogste lei dat het onmogelijk was de verdeling van de macht tussen de regering en de strijdkrachten te dulden. Hij voegde er aan toe, dat „een raad van generaals" DEN HAAG Wanneer enkele suggesties van de Nederlands-Belgische advies commissie inzake de spelling van bastaardwoorden worden overgenomen, zal voortaan de tn sommige woorden als s uitgesproken c ook als s moeten worden geschreven, by voorbeeld: offisler, insident, publiseren, sltroen, sent en syfer. Als de c wordt uitgesproken als een k, stelt de commissie in dergelijke geval len voor de c als k te spellen: aktueel, kollege, kurator e.d. De qu, uitgesproken als k of kw wordt ook zodanig geschreven (antikair, antikwariaat, kworum) en hetzelfde gebeurt met de als ks uitgesproken x (eksamen, falanks, maksimum, tekstiel). Dit zijn enige van de belangrijkste spellingsregels, die de in 1963 opgerichte commissie in haar vandaag verschenen rapport heeft voorgesteld. gengesproken, zou de voornaamste den zijn geweest voor de communistische staatsgreep. Sudirman zei ook, dat Supardjo actief lid geweest was van de „30 september- beweging". Ook waren alle leden van het politieke bureau van de communis tische partij op de hoogte gesteld van de staatsgreep. Een voormalige adjudant van Soekar no, kolonel Bambang Widjanarko, heeft verklaard dat generaal Suharto op de ochtend van 1 oktober 1965 snel optrad om het leven van president Soekarno te beschermen. De generaal gaf hem op dracht de president van de basis Halim weg te halen, voordat het leger een gro te aanval zou ondernemen. Men meen de dat de basis het centrum was van waaruit de staatsgreep werd geleid en generaal Suharto die de leiding van het leger op zich had genomen, had beslo ten zijn troepen daarheen te dirigeren. Een andere getuige, generaal Sunarjo Tirtonegoro, zei dat president Soekarno bewijzen eiste voor het bestaan van 'n „raad van generaals" nadat hem was meegedeeld, dat zes Indonesische gene raals op de dag van de staatsgreep uit hun huizen waren gehaald. Later werden de verminkte lijken van deze generaals bij de basis Halim gevon den. Supardjo staat terecht op beschuldi ging van poging tot omverwerpen van de regering. NEW DELHI De fractie van de Indische Congresparty, die by de jongste verkiezingen gevoelige verlie zen heeft geleden, maar de absolute meerderheid heeft behouden, zal op 12 maart haar leider aanwijzen, die dan automatisch eerste-minlster wordt. Het nieuwe parlement komt niet vóór april byeen. Normaal wordt de leider van de meerderheid pas gekozen als de volks vertegenwoordiging in nieuwe samen stelling voor het eerst bijeenkomt. Volgens partijkringen zal de keuze ditmaal korter na de verkiezingen vallen om onzekerheid omtrent het nieuwe beleid te voorkomen. De 49-jarige mevrouw Gandhi, die de Congresparty de laatste tqd leidt, zou hierop hebben aangedrongen. Bij vorige verkiezingen was de meerder heid van de Congresparty onder haar vader, wyien premier Nehroe, steeds zo groot, dat de keuze van de party en regeringsleider niet meer dan een formaliteit was. Ditmaal heeft de Congrespartij echter zoveel terrein verioren, dat het leiderschap niet van zelfsprekend zal worden gecontinueerd. Tegenover mevrouw Gandhi staat o.a. de minister van Financiën, de 71-jarige Morardji Desai, die bij de strijd om de leiding na de dood van premier Sjastri door mevrouw Gandhi was verslagen. De minister van Bin nenlandse Zaken, de 57-jarige Jasjwantrao Sjavan, heeft voor de verkiezingen zyn steun aan mevrouw Gandhi toegezegd. Als haar positie echter sterk zal biyken te zyn ver zwakt, kan hy wel eens de voornaam ste tegenstander van minister Desai worden. DEN HAAG De Britse premier Wil son is gisteren, na zijn besprekingen in Den Haag over de E.E.G. (zie daarvoor elders in dit blad) naar Engeland terugge keerd. Bij de Ridderzaal stond de heer A. H. Koeleman uit Rotterdam hem op te wachten met een bord, waarop „raadge vingen" aan het Britse volk stonden. Wü- son stapte op de heer Koeleman af en maakte een praatje met hem. DEN HAAG Pijp losjes in de hand, vergeefs pogend het vuur brandende te houden, omzeilde gisteren de Brit se premier Harold Wilson met grote ervaring en diplomatie een reeks vragen, die journalisten uit vele lan den hem stelden. Batterijen schijn- werpeis, snorrende camera's en tien microfoons brachten Wilson niet van zijn stuk, 'v, ben niet aangezocht om als infor mateur op *1 treden. Ik kan dus niet zeggen of wenselijk is dat minis ter Luns ftister van Buitenlandse tyli' grijnsde hij tot een Ne- derlandsè vragensteller. „Het stand punt van de Britse regering ten aan zien van de E.E.G. is hetzelfde geble ven. Wij hebben niet bij de verschil lende regeringen met verschillende tongen gesproken", voegde hij een ander toe. Hij en vooral de minister van Buiten landse Zaken, George Brown gis termorgen al vrij vroeg op weg naar het Britse parlement hebben gewe zen op de gevolgen van de Europese landbouwpolitiek. Zou die onveran derd blijven dan gaan de kosten van levensonderhoud in Engeland omhoog, dan ondergaat de Britse betalingsba lans een aderlating van zeker 1,8 tot 2,5 miljard gulden per jaar. Verscheidene zaken zijn aan de orde geweest: de positie van het pond, de onderhandelingen over de verrui ming van de wereldhandel (Kennedy- ronde), het vrije kapitaalverkeer. Dat er hier en daar bezwaren bestaan, vindt Wilson he^l gewoon. „De pro blemen zijn te overwinnen." Over de Franse verkiezingen weigerde hij zich uit te laten, maar minister Luns wilde wel vertellen dat zij van grote invloed kunnen zijn. Ook hij be antwoordde de vragen in het Engels, maar gaf toe: „Uiteraard spreek ik ook vrij goed Nederlands". „Engeland is in vergelijking tot 1963 in een veel gunstiger positie om het lid maatschap van de E.E.G. te verwer ven. Verschillende regeringen zullen het een heel moeilijke zaak vinden als er zonder werkelijke redenen een herhaling van 1963 zou komen, toen De Gaulle zijn veto over een Brits lidmaatschap uitsprak." Premier Zijlstra was op de persconfe rentie in de historische kelder onder de Ridderzaal niet aanwezig: „Hij heeft het druk", was het excuus van minister Luns. Koningin Juliana ontving de Britse pre mier op Huis ten Bosch, waarna in de Ridderzaal de besprekingen wer den voortgezet. Om twintig over ne gen vertrok Wilson met een Brits le- gertoestel, vergezeld door 22 advi seurs. Minister Brown was al in Lon den, staatssecretaris Mulley op weg naar Bonn. (Van onze weerkundige medewerker) Een diepe depressie (950 millibaar) ten noorden van Schotland heeft van- nacht veel regen en plaatselijk storm gebracht (Leeuwarden een uitschieter van 95 km per uur). In Apeldoom-zuid j werd vanmorgen 20 millimeter neer- slag afgetapt, in Amsterdam en Vlis- singen 25 mm, in Gorredijk 32 mm, maar in Enschede slechts 11 mm. De depressieactiviteit op de Oce- aan houdt aan, zodat een spoedige weersverbetering op korte termijn niet te verwachten is. Uit Schotland nadert een randstoring met regen- en hagel- buien, die de wind in onze omgeving opnieuw tot stormkracht (8 tot 9 beaufort) zal doen toenemen uit zuid- west tot west. De temperatuur wordt iets lager maar blijft boven normaal met maxi- t ma van 7 8 graden Celsius. Zondag- middag is in Apeldoorn 13 graden waargenomen.

De Vallei | 1967 | | pagina 1