Doe uzelf niet tekort terwijl u slaapt, neem niet zomaar 'n matras neem 'n moderne kapokmatras Poolse minister stelt zijn voorwaarden Warschau heeft argwaan over de bedoelingen van Bonn Ontvangst was pakkend JORDANIË HERSTELT BREUK MET DUITSLAND Oe Thant misschien voor contacten in Bin v. Goghs in Wolfsburg steen des aanstoots LAGER PRIJZEN EN SOEPELER HANDEL IN FRANKFORT Over de grenzen Subsidie keuze uit spaarvormen met Goldberg ook naar Rangoon Oppositie boos over gebruik t.v. door De Gaulle NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Tsjoe beveelt leger GRATIS BOEKJE Nasser is er boos om BANG Isoleren Punten Expositie in provinciestad Twee doden op onbewaakte EVA Lager ZEER TEVREDEN Lord Snowdon weet van niets DINSDAG 28 FEBRUARI 1967 ADVERTENTIE Vraag per briefkaart gratis gezellig boekje •Rozegeur en Maneschijn". Vol tips voor uw slaapkamer. Adresseer aan: Stichting Kapok-Bureau, Joh. Vermeerstraat 19, Amsterdam-Z. Het Stica-merk 'QM kttéV is uw garantie voor mm kilt de kwaliteit van |§C is vulling en tijk. M U BONN West-Duitsland en Jordanië hebben gisteren de diplomatieke betrek kingen hersteld. Jordanië is het eerste Arabische land dat deze stap doet, nadat in mei 1965 tien Arabische staten hadden gebroken met Bonn omdat de Bonds republiek ambassadeurs had uitgewisseld met Israël. De Zweedse kroonprins Carl Gustaf, die met een schoonschip in Hawaii aankwam, stond een aardige verrassing te wachten. De HawaÜaanse VW had voor een pakkende ontvangst gezorgd door de aanwezigheid op de kade van enkele lief tallige meisjes. Een van hen Rosie Atvaro, viel de eer te beurt de Zweedse prins een bloemenkrans om te hangen en hem vervolgens te omhelzen. WASHINGTON De verscherping van de Amerikaanse aanvallen op Noord-Viëtnam valt samen met specula ties dat Oe Thant in Rangoon, Birma, contact zou zoeken met vertgenwoordi- gers uit Hanoi. Officieel is de secretaris-generaal van de V.N. met vakantie in zijn geboorte land. Maar de aanwezigheid in Rangoon van Noordviëtnamese diplomaten en de mogelijkheid dat de Amerikaan Arthur Goldberg, permanente vertegenwoordi ger bij de V.N., op een reis door Azië Birma zal aandoen, wekt verwachtingen voor geheime onderhandelingen over het conflict in Viëtnam. Oe Thant heeft al eerder in Rangoon, de hoofdstad van Birma, besprekingen tussen Noord-Viëtnam en de Verenigde Staten tot stand gebracht. In 1965 be legde hij twee ontmoetingen tussen de landen. Inmiddels heeft president Johnson een verklaring afgelegd over de ver scherpte militaire maatregelen tegen Noord-Viëtnam. Het doel ervan is, zo zei hij, alleen de vrede te bevorderen. Hij geloofde dat hij de beste weg volg de, omdat hij geen redelijke alternatie ven zag. Johnson wilde de nieuwe militaire maatregelen, waaronder beschietingen van Noord-Viëtnam door verdragend ge schut, bombardementen door de Ameri kaanse vloot en het mineren van Noordviëtnamese rivieren niet zien als een uitbreiding van de oorlog. Volgens hem waren het alleen verhevigde acties met het doel de Noordviëtnamese infil tratie in Zuid-Viëtnam tot staan te brengen. Russen De president wil overigens tot elke prijs voorkomen dat tengevolge van de Amerikaanse actie Russische schepen tot zinken zouden worden gebracht. De Amerikaanse mijnenleggers hebben daarom strenge orders gekregen hun mijnen buiten de territoriale vaarroutes te houden. Het is niet onwaarschijnlijk dat John son door zijn militaire adviseurs onder druk zal worden gezet om nu ook de Noordviëtnamese havenstad Haiphong met mijnen af te sluiten. Met name ge neraal Maxwell D. Taylor, adviseur van de president, is daar een voorstander van. Hij zou de haven van Haiphong willen afsluiten omdat, naar hij zei, 85 procent van de Noordviëtnamese invoer daar binnenkomt, waaronder militair belangrijke zaken als olie en luchtdoel raketten uit de Sovjet-Unie. PARIJS Het besluit van president de Gaulle om zich in een rede tot het Franse volk te richten na de officiële sluiting van de verkiezings campagne, heeft de felle veront waardiging van de kandidaten van de oppositiepartijen opgewekt. Zij beschuldigen de Franse president ervan dat hij misbruik maakt van zijn machtspositie. De verkiezingen worden zondag ge houden. In Frankrijk is het gebrui kelijk dat de verkiezingscampagne 24 uur voor de dag van de verkie zingen eindigt. De Gaulle heeft ech ter aangekondigd dat hij zaterdag avond om acht uur een rede voor radio en televisie zal houden. De oppositiepartijen zijn er vooral ge belgd over dat niemand van hen de Gaulle van repliek zal kunnen dienen op radio of televisie. Ex-premier Pierre Mendès-France die kandidaat is voor de Kamer van Afgevaardigden, noemde het be sluit van de Gaulle „onverwacht en onwettig". „Het is voor het eerst dat generaal de Gaulle zover is ge gaan", zo merkte Mendès-France op, „ik heb er slechts één verkla ring voor: voor het eerst is hij bang." Het blad van de communistische par tij, l'Humanité, sloot zich bij de protesten aan. „De Gaulle is bang voor de uitslagWat hij wil doen is ongelooflijk, ontoelaatbaar en onwettig", schreef die krant. LONDEN Het is voorlopig van Polen niet te verwachten dat het zal over gaan tot het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met West-Duitsland. Dat is de boodschap die de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Ra- packi, in Londen heeft afgegeven. Rapacki, die vooral bekend is geworden door zijn plan voor een zone in Midden-Europa zonder kernwapens, heeft de afgelopen dagen een officieel bezoek gebracht aan Engeland. Jordanië en West-Duitsland nemen de betrekkingen onmiddellijk op en zul len zo spoedig mogelijk ambassadeurs in de wederzijdse hoofdsteden benoe men, zo wordt in een gemeenschappe lijke verklaring gezegd. Bondspresident Lübke en koning Hoessein zonden el kaar telegrammen waarin zij vreugde uitspraken over het besluit. De Arabische landen hadden in 1965 niet zonder tegenzin hun diplomatieke betrekkingen met Bonn afgesneden. De consulaire relaties waren blijven be staan. De oproep van de Egyptische president Nasser om de Bondsrepubliek Polen staat geheel achter en deelt de bezwaren van Moskou tegen het streven van sommige Oosteuropese landen naar politieke toenadering tot Bonn. Rapacki is vooral daarover aan een maaltijd van de buitenlandse persvereniging veel openhartiger geweest dan de Russische premier Kosygin, die er onlangs in Londen ook al wat over had gezegd. Jazeker, beaamde de Poolse minis ter van Buitenlandse Zaken, we horen een andere taal uit Bonn en we zien een gewijzigde tactiek. Maar in wezen is er niets veranderd in de politiek van de Bondsrepubliek en ik heb zelfs sterk de indruk dat er ook elementen in zit ten die het zaad in zich bergen voor een nieuwe verslechtering van de toe stand in Europa. Rapacki noemde het kind bij zijn naam: Bonn probeert Oost-Duitsland te isoleren en dat is voor Polen onaan vaardbaar. De Westduitse regering zal zich moeten neerleggen bij het bestaan van Oost-Duitsland, zij zal dat land moeten erkennen. Precies zo zullen West-Duitsland en alle andere landen de Poolse westgrens langs Oder en Neisse moeten erkennen. Die grens is onveranderbaar, die grens is werkelijk heid. Op dit laatste punt heeft Rapacki weliswaar realistische dingen gehoord van de Britse regering, maar hij kreeg □iet die genoegdoening waarop hij had gehoopt. Engeland heeft zich allang neergelegd bij het bestaan van de Oder- Neisse-grens, maar tegenover West- Duitsland kan Londen het zich nog niet veroorloven om dit openlijk te zeggen, al kwam minister Brown Buitenlandse Zaken) er onlangs heel dichtbij. Gisteren maakte Brown in het Lager huis duidelijk dat pas bij een vredes conferentie met Duitsland de grenzen van dat land definitief kunnen worden vastgesteld. Rapacki was niet helemaal afwijzend ten opzichte van Bonn maar hij stelde drie voorwaarden, wil Polen over di plomatieke betrekkingen met de Bonds republiek beginnen te denken: 1. West-Duitsland zal het non-prollfe- ratie-verdrag Inzake de kernwapens moeten tekenen; 2. Het zal de Oder-Nelsse-grens moe ten erkennen; S. Het moet niet langer beweren dat het ook het grondgebied en de be volking van Oost-Duitsland als enige vertegenwoordigt. Tot nu toe, vindt minister Rapacki, heeft de Westduitse regering wat hij noemde, een politiek van kracht ge volgd. „Laat het daar eerst maar eens verandering in brengen. Dat kan door onze drie punten te aanvaarden." Hij toonde zich evenwel zeer scep tisch en liet merken dat de toestand in Midden- en Oost-Europa niet zo snel zal veranderen als enkele weken gele den mocht worden gehoopt, nadat Bonn diplomatieke betrekkingen had aange knoopt met Roemenië. SLOCHTEREN De 58-jarige land bouwer E. Geertsema uit het Groningse Schildwolde en zijn 24-jarige dochter Sa- bina zijn met hun auto in het Slochter- diep terechtgekomen en verdronken. Zij waren tegen een tegenligger ge botst. Omstanders hadden hen niet op tijd op het droge kunnen krijgen. LONDEN In het stadhuis van Wolfsburg, de stad van de Volkswagenfabrie ken in Duitsland, hangen sinds een week 128 schilderyen en tekeningen van Van Gogh. Ze zjjn miljoenen waard. De tentoonstelling ls georganiseerd door Volks wagen. Volgens het Engelse blad The Times zou Nederland kwaad zyn dat deze schil- deryen, die nu voor het eerst in Duitsland zyn, alleen maar in een provinciestad hangen en geen tournee maken langs de grote steden van Duitsland, in het be lang van de Duits-Nederlandse betrekkingen. Professor Nordhoff, de president-di recteur van d« Volkswagenfabrieken, heeft deze expositie georganiseerd om te tonen dat zijn fabrieken ook nog wel wat anders doen dan alleen maar geld verdienen. Ook andere Duitse onderne mingen hebben een aandeel gehad in de organisatie. In 1963 heeft Krupp ook al een belangrijke tentoonstelling gehouden op het gebied van de Koptische kunst. Prof. Nordhoff heeft eerst met ir. Vincent Willem van Gogh, neef van de schilder, gesproken over zijn plannen een tentoonstelling in zijn fabriek te houden, maar de eerste reactie van ir. Van Gogh was afwijzend. Later is hij echter van mening veranderd. Volgens The Times heeft Ir. Van Gogh dit op eigen initiatief gedaan zonder de Neder landse regering in te lichten. De kunst werken zijn afkomstig uit het Stedelijk Museum in Amsterdam, maar ze zijn het eigendom van de volkomen zelfstan dige Van Gogh Stichting. Op de expositie zijn onder meer te zien het Zelfportret met grijze hoed, de Zonnebloemen en de slaapkamer van Van Gogh in Ares. Ir. Van Gogh heeft over het zenden van de werken naar Duitsland overleg gepleegd met dr. E. L. de Wilde, de directeur van het Amsterdamse Stede lijk Museum. Volgens The Times is er grote onenigheid over deze tentoonstel ling ontstaan door rivaliteit tussen het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk en dat van Bui tenlandse Zaken. Vooral degenen in Den Haag die ver antwoordelijk zijn voor de verbetering van de betrekkingen tussen Nederland en Duitsland zouden volgens het blad ontstemd zijn over het feit dat deze ten toonstelling op Indirecte manier wordt dood. gebruikt om de belangen van enkele Duitse ondenemlngen te steunen. Blijk baar heeft men ln Nederland pas enke le dagen voor de opening van de ten toonstelling gehoord dat de schilderijen in Wolfsburg waren. Dr. J. Huisker, directeur-generaal van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk sprak het bericht in The Times echter tegen. Hij zei: „Wij kunnen gevoeglijk aannemen dat iedere speculatie in The Times over on enigheid tussen ons ministerie en Bui tenlandse Zaken uit de duim is gezogen. De collecte Van Gogh die in Wolfsburg hangt, is onder beheer en voor verant woordelijkheid van de Stichting Van Gogh. Die is volkomen vrij in haar be slissingen en de overheid staat daarbui ten. De overzichtsexpositie destijds in Bel grado van Van Gogh lag anders. Die was buiten de stichting om via het mu seum Kröller-Müller tot stand gekomen in het kader van een cultureel verdrag. Wat het ministerie van Buitenlandse Zaken betreft, kunnen wij wel een brief verwachten over deze expositie bij Volkswagen, maar kunnen daar uiter aard niet op vooruitlopen." BERGEN OP ZOOM Op een onbe waakte spoorwegovergang in Bergen op Zoom is gisteravond een personenauto onder een posttrein gekomen. De be stuurder van de auto, de 45-jarige G. van de Capellen, en zijn pasagier, de vijftigjarige F. v. d. Kieboom, beiden uit Bergen op Zoom, waren op slag ADVERTENTIE 4%tot 6 De bank waar u zich thuis voelt! FRANKFURT De Internationa le Frankfurter Jaarbeurs trekt grote belangstelling. Al op de eerste dag waren er onder de duizenden bezoe kers die in de walm van bradende worstjes rondliepen, opmerkelijk veel mensen uit het buitenland. Meer dan in andere jaren werden er op de openingsdag zondag ook zaken gedaan. Gisteren kwam de stroom zakenmensen pas goed opzetten en was er een levendig bedrijf van ver kopen en kopen. De Duitse minister van Economi sche Zaken, dr. Karl Schiller, die de voorjaarsbeurs opende, merkte op, dat de regering veel kan doen om de economie in evenwicht te houden, maar het komt in het bijzonder op het bedrijfsleven aan de welvaart op peil te houden. Uit de inspanningen die de onder nemingen blijkens hun indrukwek kende deelneming aan deze beurs zich geven om zaken te doen, zal het aan de zakenmensen niet liggen. Zij hebben alle ruimte die er op het uit gestrekte beursterrein te vinden ls, opgeëist. Er zijn 2424 exposanten op de beurs, die bezoek verwachten van inkopers uit 78 landen. Een klankrijke nieuwigheid die de ze beurs biedt tussen het vele dat er is voor woninginrichting en huishou den. vormt de afdeling muziekinstru menten. De deelneming uit de landen van de Europese Economische Gemeen schap doet vrijwel niet onder voor het aantal stands uit de landen van de Europese Vrijhandels Associatie: uit de EEG zijn er 205 firma's en uit de EVA 277. Toch slaan de Inzendin gen uit de landen van de EVA de EEG niet het minst door de grote smaak waarmee enkele landen-pavil- joens zijn Ingericht. Vooral Dene marken en Finland zijn met heel ex clusieve inzendingen tevoorschijn ge komen. Met welke ervaringen worden de inkopers, die de beurs bezoeken, ge confronteerd Met de prettige weten schap dat er min of meer een stil stand is ingetreden in de prijsverho gingen van de produkten. Wat de Duitse industrie betreft, is gebleken dat maar twaalf procent van de fir ma's de prijzen heeft opgetrokken en dan nog in beperkte mate. Van veel wat er op de beurs te zien is, zijn de prijzen lager gewor den, in de meeste gevallen ongeveer vijf procent. Heel wat firma's heb ben de prijzen van hun hele assorti ment verlaagd of van een groot deel daarvan. Vooral ki de afdelingen textiel, bekleding, muziekinstrumen ten en kantoorbehoeften liggen de prijzen lager. De mensen die op de beurs komen om te kopen, zullen met genoegen constateren dat zij heel wat meer reëel zaken kunnen doen dan ln de voorgaande Jaren. Dat zit vooral in het sterke teruglopen van de lever tijden. Gemiddeld bedragen die bij bij de meeste firma's een tot twee weken en het komt veel minder voor dat er voor de levering van goede ren een tijd van vier weken wordt gevraagd. De buitenlanders die op de eerste dag van de beurs hoofdzakelijk wat rondneusden in de druiligere regen, zijn gisteren tot zaken gekomen. Van de omvang van de orders die werden afgesloten, was nog geen overzicht te krijgen. Daarover is eigenlijk pas morgen Iets te zeggen, als de beurs sluit. Over de economische situatie op het ogenblik waren de meningen van de bezoekers van de beurs nogal ver deeld. Zo'n 46 procent vond dat de si tuatie overal goed is gebleven ln ver gelijking met het voorjaar van 1966. Veertien procent beoordeelde de toe stand van nu gunstiger. Toch was er een grote groep zwartkijkers. Niet minder dan 30 procent van de be zoekers zei dat we er nu economisch slechter voorstaan dan een jaar ge leden. geheel te boycotten, vond geen enkele weerklank. Vooral Jordanië, dat nauwe economische banden met de Bondsrepu bliek heeft en Duitsland ook vele arbei ders levert, maakte er destijds geen ge heim van dat het zijn besluit uitsluitend had genomen uit solidariteit met de Arabische Liga, en dat bij de eerste de beste gelegenheid de normale betrekkin gen zouden worden hersteld. De toenemende tweedracht in de Arabische Liga schijnt Jordanië deze gelegenheid te hebben geboden. Ook heeft waarschijnlijk de dringende be hoefte van Jordanië aan uitbreiding van de haven van Akaba een rol ge speeld. Destijds had de Bondsrepubliek hier voor een krediet toegezegd van vijftig miljoen mark; als gevolg van de diplo matieke breuk kwam die lening echter niet tot stand. Bonn heeft al maandenlang de mo gelijkheid van normalisering der be trekkingen gepeild bij de afzonderlijke Arabische landen en bij de Arabische Liga. Het klimaat daarvoor is verbe terd door de komst van de nieuwe rege- ring-Kiesinger; de toenadering Bonn - Israël werd in de Arabische wereld sterk aan Erhard toegeschreven. De bondsregering heeft ook de secre taris-generaal van de Arabische Liga, Hassoena, uitgenodigd voor een bezoek aan Bonn. De Arabische landen die waarschijnlijk in de toekomst eveneens de diplomatieke betrekkingen zullen herstellen zijn Soedan, Saoedi- Arabië en Libanon. Het langst zullen waarschijnlijk Algerije, Irak, Egypte en Syrië afzijdig blijven. HONGKONG In verscheidene Chi nese provincies duren de gevechten tussen voor- en tegenstanders van Mao Tse-toeng voort. Vooral in de noordelij ke provincie Honan schijnt de strijd fel te zijn opgelaaid. Premier Tsjoe En-lal heeft het leger in die streek bevel gege ven spoorslags alle krantengebouwen en voorlichtingsdiensten te bezetten. Het was de eerste keer dat Tsjoe het leger een rechtstreeks bevel gaf. Dit zou kunnen betekenen dat hij meer in vloed heeft gekregen in de militaire commissie van het Centrale Comité. In principe berust de leiding van die com missie bij Lin Piao, de minister van Defensie. Van hem is echter sinds no vember officieel niets meer vernomen. Tsjoe En-lai deed tevens een beroep op de strijdende partijen in Honan om op te houden met vechten en afge vaardigden naar Peking te zenden. Ho nan is een vruchtbare provincie, met 50 miljoen inwoners. Sinds het begin van de culturele revolutie zijn er bloe dige onlusten gemeld tussen het leger en de revolutionaire rebellen. Japanse nieuwsbronnen meldden gis teren dat Mao Tse-toeng kritiek had ge oefend op de Rode Garde, de strijdba re jeugdbeweging, die zijn ideeën pro pageert. De Chinese leider zou hebben gezegd dat de garde moet ophouden met aanvallen op en publieke vernede ringen van zijn tegenstanders. De Rode Gardisten waren al eerder op de vingers getikt wegens „ontoelaat bare excessen". Radio-Peking beschul digde hen gisteren van dezelfde contra revolutionaire daden als de tegenstan ders van Mao. Platzak en uitgehongerd beginnen de jonge Rode Gardisten in Kanton op roof te gaan. zo vertellen de Chinese reizigers uit deze stad. De meeste jonge gardisten in Kanton zijn zonder werkelijke middelen van be staan zwervend naar het zuiden getrok ken als voorhoede van Mao Tse-toengs „grote culturele revolutie". De inwoners van de stad durven de jongelui zo langzamerhand echter eten, onderdak en geld te weigeren. Waar schijnlijk speelt hierbij de houding van premier Tsjoe En-lai een rol, die de buitensporigheden van de Rode Garde scherp heeft veroordeeld en iedereen heeft opgedragen naar huis terug te ke ren. NEW YORK Lord Snowdon, de echtgenoot van Prinses Margaret, heeft verklaard dat de geruchten dat zij op de rand van een echtscheiding staan, uit de lucht gegrepen zijn. „Het is geheel nieuw voor mij, en ik zou toch wel de eerste zijn die het hoorde", zei hij in New York. In New York verklaarde Lord Snow don dat hij de geruchten pas uit New Yorkse avondbladen had vernomen. Hij zei niet van zins te zijn zich in New York te verbergen. Hij moest echter zijn werk kunnen doen als een gewoon journalist. In Japan had hij 4.000 foto's gemaakt. Het is zijn bedoeling dat hij op 9 maart op de Bahama's aankomt, op dezelfde dag als prinses Margaret en dat zij daar een vakantie van tien dagen doorbrengen. Er is de laatste weken nogal deining ontstaan, nationaal in de V.S., en internationaal, over de aan het licht ge treden subsidiëring van bepaalde instel lingen, voornamelijk studentenverenigin gen door de Amerikaanse geheime dienst, de CIA. Vooropgesteld dient de worden, dat ieder land van enige importatie, ook ons land, er een of meer geheime diensten op na houdt. Spionage, in vredestijd tenminste, is wat de Britten noemen en „dirty job", een vies baantje, doorgaans bedreven door lieden die voor twee en meer van deze instellingen werken en nu eens deze, dan gene bevoordelen, teneinde hun opdrachtgevers de indruk te geven, dat zij onmisbaar zijn. Met een variant op wat de verdedi ger in het proces-Harster in München zei, zou men kunnen spreken van „in correcte medewerkers" van een „op zich correcte" dienst. Men kan vreselijk misbaar maken, als een spion gepakt wordt en vaak met zijn leven moet betalen voor zijn werkzaamheden, doorgaans is dit een verfijnde vorm van huichelarij. RICHARD HELMS directeur Men maakt dan misbaar voor het schel linkje. Morgen kan het een vertegenwoordiger ger van het eigen land overkomen. Gelet op het bovenstaande mag men wel stellen, dat een geheime dienst niet kieskeurig kan zijn met middelen. Men hoeft zich dan nog niet direct een James Bond-achtige hoeveelheid ge heimzinnige wapens benevens een arse naal van beeldschone juffers voor te stellen. Maar omkoperij en nog meer chan tage en beïnvloeden zijdelings, behoren toch wel degelijk bij de middelen, die een geheime dienst hanteert. Hier heeft het land dat de geheime dienst exploi teert soms slechts zijdelings profijt van. Het grootste profijt oogstten in het ge val van de studenten, de reisorganisa ties die zorgen voor de afvaardiging van Amerika naar internationale bij eenkomsten enz. Vreemd is daarbij, dat de vroe gere voorzitters en de bestuursle den van de studentenorganisaties een belofte van strikte geheimhouding moes ten afleggen en dit ook prompt .deden. Men kan aannemen, dat de een er meer tegen heeft gehad dan de ander, maar als de CIA echt minderwaardige belof ten van de studenten had gevraagd, zou er toch wel een opgestaan zijn, die te gen deze vorm van subsidiëring was gaan sputteren. De huidige voorzitter van de grootste Amerikaanse studentenorganisatie, NS A heeft namelijk meegedeeld, dat de be trokken studenten wel de belofte van het inwinnen van inlichtingen was opgelegd. Studenten van achter het IJzeren Gordijn hoeven misschien officieel niet met een subsidie van het inlichtingenap paraat rekening te houden. In werkelijk heid is de enige opdrachtgever in dat land, de staat, zowel van de studenten als van de geheime dienst de baas. Iets anders is, of men een dergelijke wijze van subsidiëring nu elegant of wenselijk moet achten en wat het tijd schrift Ramparts er toe heeft bewogen om de zaak zo aan de grote klok te hangen. Binnenskamers was de kwestie van de CIA-gelden al eens aan de orde ge weest maar nooit naar buiten. Ram parts, begonnen als een serieus tijd schrift, de naam vrij vertaald Bastion, wijst daar al op, specialiseert zich in supersensationele, opzienbarende onthul lingen. Men vraagt zich af, van wie deze ont hullingen, als de NSA-voorzitters op straffe van gevangenis zoveel jaren heb ben moeten zwijgen, dan wel afkomstig zijn. Is er wellicht in hoge regerings kringen iemand die de CLA om welke reden dan ook een hak heeft willen zet ten? Al met al een merkwaardige zaak, waarvan nog meer onthullingen te wach ten zijn, maar waarvan men de beteke nis ook weer niet moet overdrijven. OOSTERWOLDE De driejarige Pier Dongstra is gistermiddag op het terrein van de zuiveringsinstallatie in Oosterwolde bekneld geraakt tussen een slijkruimer en een betonnen rand. Toen een voorbijganger het kind vond, was het al overleden.

De Vallei | 1967 | | pagina 6