Ajacieden concentreren zich in Zeist op grote duel Holland Sport ter overname aangeboden aan ADO Ajax is in staat om Real èn Inter te verslaan Henk Groot in techniek zoekt het liever en inzicht Trainer Munoz „Real zal aanvallen als nooit tevoren" Karstens derde in eerste etappe Stieii Kaiser zal nieuwe poging doen Rudi Lubbers nam verdiende revanche GWV zal Skoghali partij bieden HDS speelde met overleg en overwon Ares: 1-0 Advendo schudde belager DYSA van zich af RHC organiseert toernooi en kamp GYYY oefent thuis tegen WAYY Trainer Baams van GYYY terug naar YYOG Rust Liverpool kocht 19-jarige speler Ajax tegen Dukla-Praag op tv Onzekerheid Schulden Geen vakantie Jaap van Praag: Veel leren Beter voetbal Veenendaalse judoka's naar Kuy- kampioenschap Niet de dupe Bijgeloof Juniorenvoetbal Ronde van Sardinië GVVV-De Meern2-0 GVW c-Candia: 0-10 Pagina V DINSDAG 28 FEBRUARI 1967 REIST Aan bet hoofd van mtyn keurtroep stapte trainer-coach Kiniw Micheis gistermiddag even voor twaalven het terrein op van het sportcentrum te Zeist. Daar bi de bossen en In alle raat legt Ajax de laatste hand aan zyn voorberei dingen op de cerate ontmoeting met Dukla Praag, morgenavond in het Olympisch Stadion. „Zo'n trainingskamp ais dit", stelde Micheis vast. „is wel goed. We gaan veel naatrci en stevig eten. maar het moet allemaal niet te lang duren. Daarom ztyn we niet direct na de wedstrijd van zondag naar Zeist gegaan. Het gevaar by 'n te lang durige af sondering bestaat, dat de spelers overvallen worden door verveling. En daarvoor moeten we ons hoeden". De vierkant gebouwde Miebeis, Am sterdammer ln hart en nieren, heeft s'n praktijk als heilgymnast en masseur aan de kant gezet. „Daar heb lk geen tijd meer voor: ik heb me nu helemaal in- geuet voor Ajax. Tja, we hebben in Eindhoven tegen PSV wat vertragend gespeeld. Ik heb Dukla in Frankrijk te gen Nantes zien oefenen en naar aanlei ding daarvan heb ik die tactiek tegen PSV toegepast. Gewoon om het eens te proberen. Het is geen geweldig succes geworden, ook al doordat Swart een strafschop miste. Als die bal had gezeten, hadden we toch wel een heel andere wedstrijd gekregen. Tegen Dukla neemt, als dat nodig is. Kelner de straf schoppen". NUORO De Italiaan Pletro Guerra heeft maandag de eerste etappe van de remde van Sardinië gewonnen. Guerra legde de 138,3 km van Ozieri naar Nuo- ro af ln 3 uur, 53 min. en 17 sec., een gemiddelde van 35,510 km per uur. De Nederlander Gerben Karstens eindigde met 23 sec. achterstand op de winnaar op de derde plaats. De uitslag luidde: 1. Piotro Guerra (It.), 138,3 km in 3.53.17; 2. Luciano Armani (It.), op 23 sec.; 3. Gerben Kar stens (Ned.); 4. Michel Dancelli (It.; 5. Vittorio Adomi (It.); 6. Gianni Mot- ta (It.); 7. Pifferi (It.); 8. Grain (Fr.); 9. Stevens (Belg 10. Jog van der Vleu ten (Ned.); 12. Bart Zoet (Ned.); 16. Arie den Hartog (Ned.), allen z.t. als Armani. INZELL Stien Kaiser zal tijden* de open kampioenschappen van Weet- Dultsl&nd, die het komende weekeinde in Inzeil worden gehouden, een nieuwe poging doen het wereldrecord op de 3.000 meter te verbeteren. De rijdster uit Delft en trainer Zwanenburg hebben dat besloten na telefonisch overleg met de Koninklijke Nederlandse Schaatsen - rijdersbond. Aangeaaen deze wedstrijden tijdig bij de Internationale Schaats Unie zijn gemeld, wordt een eventueel record dit keer wel erkend. ROTTERDAM Rudi gisteravond in Rotterdam heel veel moeite gehad met de Italiaanse bokser Gigl Frediani. Pas in de derde ronde had de Amsterdammer definitief vat op zijn tegenstander die hem twee jaar ge leden eens een nederlaag had toege bracht. Frediani had toen kennelijk niet toevallig gewonnen; ook nu moest Lub bers alles geven hl de negen minuten die voor de toeschouwers wonderlijk snel voorbij vlogen. Gigi Frediani heeft zijn waarschijnlijk bijzondere harde rechtse met beslissend in het geding kunnen brengen. Dat was om te beginnen te danken aan de vrijwel volledig gesloten dekking die Lubbers steeds optrok in de tienden van secon den volgend op zijn eigen aanval. En die aanval was als steeds doelgericht; hij vond de minieme gaatjes die de Italiaan open liet en hoewel hij na twee ronden licht op punten voorstond, ging Lubbers in de laatste ronden het tempo opvoeren. Toen werd het voor Frediani wat be nauwd. De series flitsten eruit, een deel priemde door de dekking heen en bracht punten op. Lubbers werd ten slotte ruim winnaar. De kleine Huppen hoefde niet lang te werken om de Duitse bantamgewicht Nuhmert uit de ring te doen verdwijnen. Al in de eerste ronde vond Nuhmert de leiding van het gevecht onvoldoende en hij gebaarde dat men het verder maar zonder hem moest doen. Hetgeen ge schiedde. Onder enig boeh-geroep ging hij het ringtrapje af, de winst onbestre den aan Huppen latend. De Belg De Habia was wei sterk, maar hij bokste niet best. In de derde ronde van zijn partij tegen Jan Dooren bosch werd hij naar zijn hoek gestuurd wegens herhaaldelijk vasthouden. Michel* gaf intussen zijn spelers een uur vrije tijd alvorens aan tafel te gaan. Ze zijn, zoals ik al zei, hier naar toe gekomen om rust te vinden. Hier kunnen ze niet gestoord worden door buiten staanders. Denk nou een* aan onze winkeliers uit het elftal. Die staan zo'n hele dag in de zaak en dan komen er voortdurend klan ten zaniken over de wedstrijd. De men sen menen het wel goed hoor, maar de jongens hebben er niks aan. Daarom is het verblijf in Zeist een groot winstpunt. Verder is het belangrijk, dat ik de mannen bij elkaar heb als een geheel. Ze vormen tenslotte een team en dat moet nu tot uiting komen. Als ik iets doe, dan doe ik dat met het gehele elf tal. We moeten tezamen naar de wed strijd tegen Dukla toegroeien". Dat Ajax komende zondag tussen de twee duels met de Tsjechen door nle>t voor de competitie behoeft uit te komen, vindt de Amsterdamse trainer- coach prima. „We hadden tegen Willem II moeten spelen, maar die wedstrijd is uitgesteld. Opnieuw krijgen de jongens rust. We komen na woensdag hier niet meer terug. We trainen nog wat in het Ajaxstadion en vertrekken dan volgen de week maandag naar Praag". uitkomen dus waarom zou ik hem dan meenemen? Het is een goede voetballer maar hij heeft nog te weinig met ons gespeeld. Ook Vasovic moet, evenals de anderen dat hebben gedaan, waarmaken dat hij straks een vaste keus is voor het eerste elftal. LONDEN De Engelse eerste divi sie-club Liverpool heeft maandag de 19-jarige achterspeler Emlyn Hughes van Blackpool gekocht. Liverpool heeft voor Hughes, die nog geen jaar in het eerste elftal van Blackpool uitkwam, 65.000 pond sterling (ongeveer 650.000 gld) betaald. Het hoogste bedrag ooit in Engeland voor een achterspeler betaald. HILVERSUM Morgen zendt de NTS van 20.12 tot 22.00 uur op Neder land 1 een rechtstreekse reportage uit van de voetbalwedstrijd Ajax - Dukla Praag. In de pauze van de wedstrijd van 21.00 tot plm. 21.12 kan men via een rechtstreekse verbinding met Ma drid getuige zijn van een gedeelte van een andere Europa-Cup-wedstrijd, na melijk de tweede ontmoeting tussen Real Madrid en Inter-Milaan, die in het Bernabeustadion plaats vindt. Boven dien wordt een samenvatting van de wedstrijd Real-Madrid - Inter Milaan van 22.55 tot plm. 23.30 uur eveneens via Nederland 1 uitgezonden. DEN' HAAG De kans is groot dat de stichting Holland Sport zal worden opgeheven. Het voortbestaan van de Haagse eerste-divisie-vereniging is af hankelijk van de heren Fehling, Van der Laan Biesheuvel, Kroesemeyer en Bruins, die in het verleden al uitgebrei de financiële steun hebben verleend, maar die er door de huidige ontwikke ling weinig voor voelen nog meer geld in de onderneming te steken. De situatie was volgens Kroesemeyer al vrij hopeloos toen hij op 1 april van het vorig jaar voorzitter van Holland Sport werd. Er werden toen grote in vesteringen gedaan; men kocht voor een paar honderdduizend gulden aan spelers en oud-international Cor van der Hart werd voor een jaarsalaris van 35.000 gulden als trainer aangesteld. Bo vendien bleek de vereniging nog een flink aantal schulden te hebben waar Kroesemeyer niet op had gerekend. kans dat ADO zijn noodlijdende collega opkoopt lijkt voorlopig nog het grootst. Algemeen voorzitter De Doelder van ADO: „Op initiatief van Holland Sport zijn we ongeveer een maand geleden begonnen met het voeren van bespre kingen over deze zaak. Maar er is nog van alles mogelijk, misschien gebeurt er wel helemaal niets. Ik kan alleen zeggen dat ADO streeft naar de beste oplossing voor het betaalde voetbal in Den Haag". Kroesemeyer: „We moesten nog een forse huurschuld aan HBS aflossen en we moesten nog vijfentwintigduizend gulden aan Sparta betalen voor een speler. Overal stonden nog schulden van zes- of zevenduizend gulden. Wan neer ik voor mijn hobby vijftien- of twin tigduizend gulden per jaar moet betalen hoor je mij geen kik geven. Maar ik heb Hoewel er over het aandeel van ADO in deze affaire nog enige onzekerheid bestaat is het wel zo goed als zeker dat Holland Sport in zijn huidige vorm ten dode staat opgeschreven. Ontmoe digd voorspelt Kroesemeyer: „Wanneer we zo doorgaan hebben we in Neder land over een paar jaar nog maar een stuk of acht clubs. Wij hebben eens ge- informeerd wat Kleinjan van DFC kos ten moest: ze vroegen rustig drie ton voor hem. In de grote steden wordt door de gemeente voor het betaalde voetbal vrijwel niets gedaan. Ik heb on langs met Solleveld van DWS gespro ken. Die vertelde me dat er bij DWS dit seizoen twee en een half tot drie ton bij moet. Nog zo'n seizoen, zei hij, en het is gebeurd met ons. „Holland Sport moet elk jaar tussen er nu in 1 jaar een ton bijgelegd. Moet de dertig- en veertigduizend gulden aan Op de vraag, waarom ofschoon hij nog niet speelgerechtigd is voor de Eu ropacup de Zuidslaaf Vasovic niet naar Zeist was meegekomen, reageerde Micheis: „Ja luister eens, het is hier geen vakantiekolonie. Hij mag nog niet VEENENDAAL Op verzoek van de WV-Arnhem zal het Veenendaalse GWV waarschijnlijk op dinsdag 21 maart ajs. een lichtwedstryd spelen tegen de Zweedse 4e-divisieclub Skoghali. De wedstrijd zal vermoedelijk op het Lubbers heeft terrein van de voetbalvereniging Ede, dat voorzien is van een lichtinstallatie, gespeeld worden. Elk jaar komen een veertigtal Zweed se clubs ln Arnhem en omstreken trai nen, aangezien in Zweden in die periode de velden onbespeelbaar zijn. De Arnhemse VVV organiseert dan diverse wedstrijden voor deze clubs en heeft dus nu dit verzoek aan GWV ge daan. Alleen dient nog toestemming te ko men van de voetbalvereniging Ede voor het beschikbaar stellen van het terrein. AMSTERDAM Aan de vooravond van zijn veldtocht tegen het leger van Dukla uit Praag stak Ajax zich in een moderner kleed. Rinus Micheis werd uitgeroepen tot bevelhebber als beloning voor de bewezen, hoogst gewichtig edien- sten. Hij krijgt straks zo men weet de alleenzeggenschap bij de formatie van de semi-profelftallen. Op weg naar een zakelijker bedrijfsvoering? Jaap van Praag 39 jaar lid van de roemrijke Amsterdamse club, voor zitter sinds september 1964 ziet het liever wat huiselijker. „Wij streven naar een goede verzorging van de spe lers, een goede verstandhouding, zodat iedereen zich thuis voelt in onze Ajax- familie. Zo moet u dat zien". Zakenman Van Praag grammofoon platenzaak," achttien personeelsleden vond afleiding in zijn hobby, die Ajax heet. Zijn zwierige verschijning rept zich voort zodra er iets gedaan moet worden ten voordele van de „Ajax-fami- iie". Zeker de helft van zijn talrijke werkuren is gewijd aan deze hobby, hoe wel hijzelf een dergelijke constatering graag wegwuift, verwijzend naar de ve le mensen die evenmin stil zitten in het belang van Ajax. Wat trekt hem in deze activiteiten, die gevraagd worden van een voorzitter van» een topclub? Belijdenis van liefde voor ZEIST Twee keer speelde Henk Groot in zyn Feyenoordtyd (19631965) tegen Dukla: „Die jongens voetballen goed, hoor. Veel beter dan Liverpool, dat het voornamelijk moet hebben van lichamelyke hardheid. Dukla speelt technisch veel beter. En Masopust is de man die het maakt. Als we hem kunnen uitschake len We komen een heel eind", oordeelde oud-international Henk Groot, die in zyn 28e levensjaar een nieuw hoogtepunt in zyn carrière bereikte, die louter ge- wyd is aan voetbal. Lange, witharige Groot (ex-Zaandijk. ex-Stormvogels. ex-Feijenoord) is dik wijls verweten te week te zijn. Hij heeft wel begrip voor deze kritiek. „Ik kan er niet zo best tegenaan gaan, ik ben nooit zo geweest als een Kootje Prins of een Theo Laseroms. Het heeft, denk ik, te maken met mijn karakter en dat veran der je niet zo gemakkelijk, hoewel ik MADRID AjaxDukla moge inter nationaal gezien lang geen onaantrekke lijke krachtmeting zijn, de wedstrijd van woensdagavond zal niet de publici teit verwerven van de returnwedstrijd Real MadridInternazionale Milaan, op dezelfde avond voor 120.000 bezoekers. Beide clubs hebben sinds de tweede we reldoorlog een ongeëvenaarde reputatie opgebouwd. Real is niet alleen houder van de Europese beker voor landskam pioenen, maar heeft deze kostbare tro fee voor de zesde maal in zijn bezit, terwijl „Inter" tweemaal succesvol was en evenzovele malen zich kon tooien met de onofficiële wereldtitel. Inter-trainer Herrera was met de 10 zege in de thuiswedstrijd niet tevreden. Toch heeft hij een rotsvast vertrouwen, dat zijn ploeg in tegenstelling tot vorig jaar toen strandden de mannen van Milaan op Real als winnaar uit de tweekamp van de „Europese voetbal reuzen" te voorschijn komt. „Ons spel heeft meer effect, als de tegenstander offensief speelt. Dat is in Madrid bij Real het geval", zegt Her rera, die in de Spaanse hoofdstad in elk geval Corso het middenveld zal laten bezetten. Deze werd ln Milaan node ge mist. Real-trainer Munom voorspelt: „Mijn ploeg zal aanvallen als nooit te voren. We zullen de Italianen geen mo ment rust gunnen." Spanje leeft al da gen in de cupsfeer en de 120.000 bezoe kers zullen er alles aan doen om hun club naar de overwinning te schreeu wen. Naast dit prestigeduel in Madrid staan nog vijf internationale ontmoetingen voor woensdag op het programma. Ajax Dukla in het uitverkochte Olympisch Stadion, Vojvodina NovisadCeltic Glas gow en Linfield Belfast-CSKA Sofia, al le voor de Europese beker voor lands kampioenen, Vojvodina Novisad zorgde voor een verrassing door Atletico Ma drid uit te schakelen. Celtic won van Nantes. De Noordierse kampioen FC Linfield had verreweg de eenvoudigste taak (wedstrijden tegen Bonneweg Lu xemburg en Valerengen Oslo), maar staat thans voor de zeer moeilijke op gave de sterke verdediging van CSKA Sofia te overmeesteren. In het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars kent Real Zaragoza na het succes tegen Everton zich tegen Glasgow Rangers een goede kans toe, terwijl verder Vaas Györ de oud-te genstander van DWS uitkomt tegen Standard Luik. door veel training wel wat harder ben geworden. Maar ik zoek het liever in an dere kwaliteiten: techniek en inzicht." Zaankanter Groot, voor zijn tweejari ge uitstapje naar Feijenoord ook al vier jaar Ajacied, verwees glimlachend naar de zonzijde van zijn voorzichtigheid: „Geen enkele officiële waarschuwing in elf jaar betaald voetbal". Groots terugkeer naar topvoetbal acht doelpunten dit seizoen hangt sa men men de genezing van een hardnek kige liesblessure, die hem drie maanden nadat Ajax hem van Feijenoord had te ruggekocht (een recordtransfer na het seizoen 64/65) trof. „Het elftal begon toen goed te draaien, zodat ze natuurlijk geen veranderingen wilden aanbrengen. Het ging eigenlijk tussen Kootje Prins en mij." Aan het einde van het vorige seizoen keerde full-prof Henk Groot terug in het keurkorps van Ajax. Zijn aangebo- zijn illustere club: „Ik zou me na al die jaren niets kunnen voorstellen wat me niet trekt in Ajax". Een gedachtenwisseling met Van Praag over spanningen in deze Europa- Cup-tijd moet worden ingepast tussen 'n zakelijke bespreking en bezoek aan de wekelijkse bijeenkomst van trainer met zijn spelers. „Van die praatjes van Mi cheis kan ik nog zoveel leren, dat ik er altijd graag bij wil zijn". Hij weet: „Die jongens leven al we ken in de Cupsfeer, maar de competi tie blijft voor ons toch nummer één. We mogen met een gemiddeld aantal toe schouwers van '22.000 .natuurlijk niet mopperen, maar toch vind ik het jam mer dat het krachtsverschil nu zo groot is. Veel liever zag ik vijf topclubs, die tot de slotfase kans hebben op het kam pioenschap". Heeft deze formidabele machtsgreep van Ajax voorzitter Van Praag verrast? „In zekere zin wèl. Kijk, ik ben niet verbaasd dat wij in vrij korte tijd zo'n stuk sterker zijn geworden. We hebben in de laatste jaren de zaak stevig aan gepakt. Groot en Prins hebben we te ruggekocht, we hebben een psycholoog in dienst genomen, we hebben aan Ri nus Micheis een voortreffelijk vakman. Dergelijke dingen hebben bijna vanzelf sprekend geleid naar succes. Maar het heeft me wel verbaasd, dat andere ver enigingen zo achterop geraakt zijn". Jaap van Praag, zelf destijds geest driftig voetballer in het vijfde elftal van Ajax, is optimistisch over de kansen van zijn club in het Europese bekertoernooi. Hij zegt het niet plichtmatig, maar noemt oorzaken voor zijn geloof in Ajax. „Op de televisie heb ik Dukla zien spelen tegen Anderlecht. Die Tsjechen hebben een ploeg, die geneigd is het spel op het middenveld te vertragen. Ik neem onmiddellijk aan, dat Micheis hier tegen een wapen heeft gevonden. En als we kans zien ons eigen spel te spelen moeten we toch zeker in staat ztjn straks ln onze thuiswedstrijd drie doel punten te maken. Dat verwacht men geloof ik ook wel van Ajax. Het grote aantal toeschou wers bij onze wedstrijden bewijst dat. Kijk, de spanning is er in de competitie voor een groot gedeelte wel uit, maar de mensen blijven komen omdat ze nu eenmaal graag doelpunten willen zien. En daar zorgt Ajax voor. Verder ben ik er van overtuigd, dat wij nu beter voetbal spelen dan Feijenoord destijds, toen het de halve finales bereikte". En. ter staving van zijn optimisme heeft Jaap van Praag nog een troef ach ter de hand: „Ik heb Inter tegen Real Madrid zien spelen op de televisie. Nou, die ploegen hebben mij niet geïmponeerd. Ik geloof nu zelfs dat wij in staat zijn om Real èn Inter te verslaan". Bij een dergelijk geloof in de kracht van Ajax past het de voorzitter details niet uit het oog te verliezen. Die zijn er ook wel. Ter illustratie: de onzekere factoren die door de jaren heen elke voetbalwedstrijd, waar ook ter wereld, omgeven èn het bijgeloof, dat een plaats heeft in denken en doen van Ajacieden. Ajax heeft zich in het K.N.V.É.-sport centrum in Zeist „teruggetrokken". Johan Cruyff en Klaas Nuninga ma ken een „plan de campagne". LEERSUM HDS heeft gisteren twee punten overgehouden aan de thuiswed strijd tegen Ares. Hoewel de uitslag (1-0) doet vermoeden, dat de Leersu- mers het moeilijk hadden, was dit geens zins het geval. Ares probeerde met verre trappen verwarring te stichten in de Leersumse linies. HDS trachtte door goed samen spel de Utrechters te bekampen. Ares beschikte weliswaar over een goede ploeg, maar speelde met te weinig over leg. Vijf minuten na de rust schoot mid denvoor Harrie Vonk hard in, maar zijn schot werd gekeerd door de keeper. De terugspringende bal wist hij echter toch in het doel te werken: 1-0. Na de rust werd de Ares-goalie ver schillende keren onder vuur genomen. Hij stopte echter bekwaam de schoten van Teus Gijsbertsen, Harrie Vonk en Piet Willemse. Andere uitslagen: HDS 2 - EMS 1-2; Austerlitz 3 - HDS 3 2-2. AMERONGEN Advendo zaterdagmiddag de belangrijke strijd tegen DVSA in een 03 winning weten om te zetten. Door deze fantastische week hebben beleefd, ver heeft wed- je er dan toch mee doorgaan? Het ls een zaak van moed om dan te zeggen: Mensen we stoppen ermee, want dit is niet haalbaar. Ik heb ze voor de keus gesteld. Ik heb gezegd: Jongens of we lappen een ton bij elkaar, of we hou den ermee op". Holland Sport heeft inmiddels stadge noot ADO uit de eredivisie benaderd. Er zijn besprekingen gevoerd tussen beide verenigingen, die totnutoe echter nog niet tot resultaat hebben geleid. De VEENENDAAL Hans van Manen en Theo Wijnbergen, de twee judoka's van sportschool Van de Velde, zullen zaterdag a.s. uitkomen in de Kuykam- pioenschappen van het district midden- Nederland, die gehouden zullen worden in Den Hommel te Utrecht. Daarna zul len de Nederlandse Kampioenschappen volgen. RHENEN Op zaterdagavond 4 maart zal een aantal leden van de Rhenense Handbal Club naar de Amers- foortse sporthal gaan om daar eens een kijkje te nemen hoe handbal op top niveau wordt gespeeld. In de sporthal te Amersfoort worden op deze dag ge speeld de herenwedstrijd Roemenië Zwitserland en de dameswedstrijd Tsjecho-SlowakijeZweden. Men zal daar ongetwijfeld kunnen genieten van zeer goed zaalhandbal. Bij R.H.C. zit men beslist niet stil, want de club is al weer druk bezig met de organisatie van een schoolhandbal- toernooi. Voorlopig heeft men de datum van dit toernooi vastgesteld op zaterdag 29 april, doch hierin zou door onvoor ziene omstandigheden eventueel nog wijziging kunnen komen. Voor de adspiranten wordt deze zo mer in de week van 815 juli weer een j kamp gehouden in Vierhouten en gezien huur betalen en het onderhoud van de velden kun Je rustig op zeventig- tot tachtigduizend gulden schatten. Wan neer we een recette van tienduizend gulden hebben moeten we daar bijna 2500 gulden van afstaan. ADO houdt van zijn kantineverkoop tenminste nog zo'n veertigduizend gulden over, maar dat hebben wij ook al niet. Op het Houtrustcomplex is alles in handen van Zwolsman die rustig negentig cent voor een glaasje bier vraagt. Op deze ma nier moet er voor Holland Sport onge veer honderdduizend gulden per jaar bij". over- f het feit. dat velen hier vorig jaar een HENK GROOT andere kwaliteiten O ren ijver hielp hem een vaste plaats te heroveren. Nu, met het bekergevecht tegen Dukla in het vooruitzicht, concentreert Groot zich te Zeist in de rustgevende weten schap dat hij enige ervaring achter de rug heeft in vijf cupduels voor Ajax: vier in dit seizoen en één in 1961, toen het slecht afliep met de Amsterdam mers. Hij speelt in het sportcentrum niet zonder succes poker: „Een geluksspel, eigenlijk zoiets als voetbal." „Ach, iedere voetballer is wel 'n beet je bijgelovig, dacht ik. Bij ons bijvoor beeld is de gedachte ontstaan dat wij slechter speelden als ik mijn gele jas droeg. Je kunt erom lachen, maar voor de wedstrijden tegen Dukla heb ik snel nog een regenjas gekocht. En zo geven onze spelers er de voorkeur aan tijdens Cupwedstrijden in het wit te spelen. Ze hebben dan gewoon het idee. dat het dan beter gaat. Tja, dat is een vorm van bijgeloof". Grote -trots van Jaap van Praag: Cri tici, die wat smalend spraken over de destijds niet indrukwekkende dure voor hoede, zijn in het ongelijk gesteld. „Ze hebben ons de tijd niet willen gunnen om te bewijzen dat ook een uit sterren bestaande voorhoede niet zomaar opeens goed gaat voetballen. Micheis en de jon gens hebben heel doelmatig gewerkt aan successen in de toekomst en zij zijn daar in samenwerking schitterend in geslaagd. Dat geeft natuurlijk een enorme voldoening". wacht men. dat vele R.H.C.-adspiranten ook dit jaar weer naar Vierhouten zul len trekken. VEENENDAAL Op 4 maart speelt GWV een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Wageningse WAVV, een 2de klas zondagamateur. GWV heeft tevens ingeschreven voor de bekercompetitie van zaterdagama teurs, welke op 25 maart een aanvang zal nemen met wedstrijden tussen derde en vierde klassers. GVW zal op 8 april van start gaan. VEENENDAAL De heer H. Baams. trainer van GWV, zal 1 juni afscheid nemen van GWV. Zijn oude club, VVOG in Harderwijk, heeft hem een dermate aantrekkelijk contract aange- tiental* mtau^vw'TÏÏTI^Ïc^ ^en'.dat hii ™et geweigerd heeft Advendo nog een penaltv te nemen we- Pe' 1 Ju"' zaI .h,J dus zowel VVOG- gens hands en het was Jan Donkelaar. zaterdag als zondag onder z.jn hoede die de Amerongers de genadeslag toe- nemen- diende: 0—3. j Advendo ging dus op kampioensweg nederlaag werd DVSA uitgeschakeld voor de titel in deze derde klasse en heeft Advendo weer een belager afge schud. De hele wedstrijd heeft Advendo een lichte veldmeerderheid gehad in dit niet bijster mooie duel. De Ederveners speel den sterk aanvallend en de DVSA-ach- terhoede kreeg handenvol werk. Na een kwartier speelde J. Nap zich goed vrij en passte naar Jan Donkelaar, die on houdbaar inschoot: 01. De Amerongers kwamen hierna fel te rug, maar bij gebrek aan een schutter kon de .ploeg deze middag niet tot sco ren komen. Na een half uur pikte rechtsbinnen Greuter op het middenveld de bal op en gaf een lange pass naar de vrijstaande midvoor Marcus. Deze vergrootte Ad- vendo's voorsprong tot 02. DVSA zocht een antwoord, maar door te on samenhangend spel kwam geen succes. Toch werd keeper Veldhuizen enkele keren tot ingrijpen gedwongen. Voorde rust zou Advendo, in de persoon van Greuter, nog eenmaal tegen de lat schie ten. Na de hervatting probeerde DVSA met alle geweld een doorbraak te for ceren, maar vooral het spel van Van Hu- nen en Gaasbeek verhinderde dat. Een verder. Overige uitslagen: DOVO 8Advendo 3 27Advendo (adsp.)Candia 02; Advendo (pupil len)—VRC 1—6. DVSAADVENDO: Een spelmoment uit de wedstrijd tussen twee gegadig den voor de titel. Advendo zou met een 03 zege duidelijk afstand nemen van de Amerongers. De positie van trainer Cor van der Hart is door deze ontwikkeling nogal onzeker geworden, omdat Happel van ADO nog voor tenminste één jaar onder contract staat. „Wanneer Feyenoord Cor van der Hart als trainer zou ne men", zegt Kroesemeyer overtuigd ,.is het binnen een jaar kampioen. Volgens mij is Van der Hart een van de beste trainers van Nederland. In ieder geval zal hij van een eventuele opheffing van Holland Sport niet de dupe worden. Ik laat hem niet in de steek: desnoods be taal ik hem zijn salaris uit mijn eigen zak". Ex-bestuurslid Petersen van Holland Sport volgt de gang van zaken met le de ogen. In nauwe samenwerking met de supportersvereniging heeft hij een actie ontketend, waarmee hij de onder gang van Holland Sport wil voorkomen. „De actie is in volle gang", zegt hij strijdlustig. „Ik heb vier tot vijf ton nodig om de zaak te redden. Ik ga een beroep doen op het Haagse publiek en ik geloof wel dat het haalbaar is". Rekening houdend met de mogelijk heid dat ADO stadgenoot Holland Sport inderdaad opkoopt heeft de Haagse «re- divisievereniging contact gezocht met de Delftse eerste-divlsieclub DHC. ADO zou er wel iets voor voelen Holland Sport in DHC onder te brengen. DHC, dat ln principe ook wel iets voor een samengaan voelt, zou gewoon z'n naam behouden en in Delft blijven spelen. VEENENDAAL ln de wedstrijd Veenendaal-Ultrajectum is duidelijk geworden, dat de Veenendalers in een „winning mood" verkeren. Ook zater dagmiddag was het Veenendaal, dat de toon aangaf en de strijd volkomen beheerste. Twee doelpunten van Cor van Barneveld velden de Utrechtse ploeg. In de beginfase speelden de zenuwen duidelijk een rol. Langzaam echter be gonnen de acties van beide formaties soepeler te lopen en het was Veenendaal, dat een van deze acties zou afronden met een doelpunt. Uit een voorzet schoot Co van Barneveld beheerst raak. Na de rust kreeg Veenendaal de wind tegen, maar mede door goed verdedigen van Hennie van de Bovenkamp en secon danten kon Ultrajectum geen bres slaan. Na ongeveer een half uur weer 'n snelle aanval. Jan Henzen gaf goed door aan Hennie van Nieuwamerongen en deze zag Co van Barneveld in vrije positie. De laatste kreeg de bal op maat en voor de tweede maal passeerde hij de Utrecht se keeper: 20. Veenendaal had de voor sprong nog kunnen vergroten, als spil Van de Bovenkamp vanaf de elfmeter- stip raak had geschoten. De bal belandde echter op de kruising van paal en lat. Veenendaal behoudt door de 20 zege de kansen op een kampioenschap. GWV had tegen de bezoekende club De Meern vanaf de aftrap een licht over wicht. Ondanks de handicap van de wind, werd er tamelijk goed voetbal tentoon gespreid. Beide ploegen hadden begre pen, dat slechts laag gespeelde ballen enig effect konden hebben. Het eerste half uur bleef zonder doelpunten. De spil van De Meern had in deze periode goed kijk op het spel en voorkwam on heil. Na de rust een zelfde beeld. E iets ster- stond het eerste doelpunt. Middenvoor A. v.d. Bovenkamp was op tijd. toen een misverstand in de vijandelijke verdedi ging ontstond: 10. Korte tijd later brak Van de Bovenkamp weer door, maar hfl werd op vakkundige manier on. deruit gehaald. De scheidsrechter waar. deerde deze charge niet: penalty. Rechts, buiten A. Prins benutte deze goed: 20. Na de rust een zlfde beeld. Een iets ster ker GWV. De Meern trachtte met cross- passes de Veenendaalse verdediging te verschalken, maar dit ging niet op. Een verdiende 20 zege voor GVW. Candia speelde in Veenendaal tegen de GVW c-formatie. Het werd een een zijdige wedstrijd, doordat Candia bijna geen tegenstand ondervond van de Vee nendalers. De ruststand was 04 in het voordeel van Candia en de eindstand werd 010. De doelpunten voor Candia werden gescoord door Jaap van Veenen daal (4), H. v.d. Oosterkamp (2), R. Nellestijn, Hennie Heller, Frank Eibers en Kees van Baaren.

De Vallei | 1967 | | pagina 9