„Ik laat me niet weer de nek omdraaien m onmisbare bouwstoffen onmisbare vitamine extra caroteen cn een heer liike smaak m- hunkemöller lexis Veehandelaar Meter durft proces met gemeente wel aan: Allerhande in Ouwehand Schadeloos stelling is de inzet Nieuws van DYSA Rik van Looy snelste in eindsprint YSW bleef tegen Rhevo-dames weer Swift ongeslagen te sterk voor LYY 1 „De Woudlopers" gaan weer op stap y1 ac* Gooi! Spring! Vang!urenlang' Goed dat Blue Band zoveel geeft: Blue Band. Gemaakt van uitgezochte oliën en vetten. Vol onmisbare bouwstoffen. Verrijkt met vitamine en caroteen om weerstand en groeikracht te verzekeren.En zo heer lijk van smaak. Huisvrouwen werken mee aan smaakproeven.om de fijnste smaakte vinden.Hun voorkeur geeft de doorslag.Blue Band.Waar krijgt U tegenwoor dig nog zo veel voor zo weinig?^ 14.90 Krols Ronde van Sardinië TROEVEN WOENSDAG I MAART 1967 RHENEN Begin juli van vorig jaar ving IJselmeervisser J. de Haan uit de Leerlooierstraat 21 in het Friese Mak- kum in zijn visnetten een goudkleuri ge paling. Via de Visserij-Inspectie in Utrecht kreeg deze goudkleurige aal voorlopig onderdak in het aquarium van Ouwehands Dierenpark. Men heeft er bij Ouwehand alles aan gedaan om deze bijzondere aal in leven te houden, voornamelijk om te zien of de goudgele kleur van blijvende aard was. Dit is het geval gebleken. Maar twee maanden geleden moest aquariumverzorger Van de Wijngaard aan de heer Ouwehand melden, dat de bijzondere paling nergens meer te vinden was. „Spoorloos verdwenen" stond er in het rapport van de oppas ser. Iedereen op het dierenpark vroeg zich af wat er wel mee gebeurd kon zijn. Niemand wist er een antwoord op te geven. Totdat de heer Van de Wijn gaard deze week het directiekantoor binnen kwam sormen met de uitroep: „De gouden paling is verhuisd naar de Kongo!' Voor de aanwezige outsiders op het directiekantoor klonk het wat vreemd. De Kongo is namelijk niet direct naast de deur. Maar de aquariumkenners van de heer Ouwehand begrepen het onmid dellijk. Naast de bak waarin de gouden aal was ondergebracht bevindt zich name lijk een verzameling vissen afkomstig uit de Kongo. De paling was over de rand van zijn eigen bak geklommen en bij de buren uit de Kongo op bezoek gegaan. Kennelijk vond hij het er zo gezellig, dat hij het er twee maanden heeft uitgehouden. De aal heeft zich al die tijd overdag schuil gehouden onder het zand! AMERONGEN Zaterdagmiddag trokken de A-junioren van DVSA naar Veenendaal om aldaar de strijd aan te binden met de B-junioren van Veenen daal. Beide ploegen wil" ui winnen en dat was dan ook duidelijk te merken aan 't spel. Voor de rust kwam Veenendaal aan de leiding. Na de rust was DVSA ster ker, hoewel in het begin doelpunten uit bleven. Het duurde tot vlak voor het einde, voordat de DVSA-toekomst op gelijke voet met Veenendaal kon ko men. DVSA mocht een vrije trap ne men. De bal werd door rechtsbaack H. Mater zo hard ingeschoten, dat de Vee- nendaalse goalie groggy raakte en de bal weer losliet. L. van Viegen aarzel de niet en schoot de bal in het doel. Hiermede werd een eindstand bereikt van 1-1. Beide ploegen kunnen terugzien op een goede wedstrijd. Het zaterdagmiddagelftal heeft een behoorlijke steek laten vallen. Op de Burgwal werd verloren van Advendo met 0-3. Ook het tweede elftal zag geen kans om ook maar 1 puntje in Ameron- gen te houden. Met 0-3 ging het ten on der tegen DOVO 4. De adspiranten van DVSA wisten he lemaal niet meer hoe zij het hadden. In Leersum werd van de HDS-jeugd ver loren met 13-1. Het tweede elftal van de zondagafde ling deed het beter. Hoewel er met in vallers werd gespeeld zag het kans om voor de derde achtereenvolgende keer te winnen. Thans was het slachtoffer SVMM 2 uit Maarn, dat met een 3-2 ne derlaag naar huis werd gestuurd. De Nederlandse vol ley balkampioen Blokkeer is gisteren van Schiphol ver trokken naar Boekarest voor de twee de wedstrijd in de kwartfinale van het toernooi om de Europese volleybal beker tegen Rapid Boekarest. RENSWOUDE Veehandelaar T. Meter gaat via zijn advocaat proce deren niet de gemeente Renswoude en naar zijn vaste overtuiging heeft hij daar een gegronde reden voor. „Ze hebben me een keer de nek om gedraaid en dat gebeurt nu niet meer", zegt hij kort maar krachtig in zijn vrij nieuwe woning aan de Oude Holleweg. Nog geen twee we ken geleden kwam de raad in een spoedeisende zitting bijeen en bij die gelegenheid werd het college una niem gemachtigd met de heer Me ter in het gerechtelijke strijdperk te treden. De veehandelaar pacht een perceel grond dat aan het verlengde van de Van Reedeweg ligt. Dit terrein maakt deel uit van een goedgekeurd bestemmingsplan, waar de gemeente straks een aantal hui zen in het kader van de bouwstroom zal realiseren. Om dit te bereiken is het noodzakelijk dat de gronden, die bestemd zijn voor de bouw, pachtvrij worden opgeleverd. De heer Meter gaf te kennen niet ak koord te gaan met de beëindiging van de pacht omdat naar zijn oor deel te weinig zekerheid bestaat omtrent de schadeloosstelling. „Ik weet drommels goed", zo zegt de veehandelaar, „dat de gemeente die grond nodig heeft om er huizen op te bouwen, dat is de gewoonste zaak van de wereld en daar zal ik me ook niet tegen verzetten. Ik wil de pacht best beëindigen, maar het gaat juist om de schadeloosstelling, want daar heb iik bepaalde ervaringen mee..." Hij wil de ervaringen best aan de open baarheid prijsgeven, want hij gaat verder in vlugge bewoordingen: „Ik MARINA Dl TORRE GRANDE De Belgische wielrenner Rik van Looy heeft de derde etappe van de Ronde van Sar dinië gewonnen. Hij legde de 166,8 km van Orgosolo naar Marina dit Torre Grande af in 4 uur, 12 min. en 29 sec. Van Looy toonde zich de snelste van e,n groep van negen renners in de eind sprint. De Italiaan Luciano Armani staat eerste in de algemene rangschik king. De uitslag van de tweede etappe luid de: 1. Van Looy, (Belg.) 166,8 km in 4.12.29; 2. Simpson (G-B); 3. Monti (It.); 4. Armani (It.); 5. Lelangue (Belg.); 6. Preziosi (It.7. Taccone (It.); 8. Bitossi (It.); 9. De Wolf (Belg.); allen zelfde tijd als Van Looy. 10. Dau- nart (Fr.) op 14 sec.; 11. Ritter (Dene marken) op 2.11; 12. Van der Vleuten (Ned.) zelfde tijd; 13. BaUetti (It.) op 2.31; 14. Planckaert (Belg.) op 3.55. 15. Dolman (Ned.); 22. ex aequo een groep renners, waarbij o.a. Adorni (It.), Guerra (It.). Anquetil (Fr.), Zoet (Ned.), Den Hartog (Ned.), en De Roo (Ned.). 54. Nijdam (Ned.); 58. Karstens (Ned.); 62. Zilverberg (Ned.); allen in dezelfde tijd als Planckaert; 63. Lute (Ned.) op 8.45. ben er benauwd voor, dat het weer net zo zal gaan als een jaar of vijf tien geleden. Ik woonde toen in een boerderijtje naast de oude school aan de Dorpsstraat. Achter m'n huis had ik een paar bunder grond in pacht. Op een goeie dag begon men de Taets van Amerongenweg aan te leg gen en voor dat doel had de gemeen te een stuk grond nodig. Goed, dat raakte ik kwijt, maar van enige scha deloosstelling he bik nooit iets ge merkt. Of ik schade had? Natuurlijk, ik heb kippenhokken af moeten bre ken en een hooiberg moeten verplaat sen. Ik raakte de stalling voor mijn auto's kwijt en zo was er nog wel meer..." Volgens de veehandelaar stelde men hier destijds van gemeentezijde „geen dubbeltje" tegenover en dat is een zaak, die hem nog altijd dwars zit. Toch heeft hij zich destijds bij de be slissing van de gemeente neergelegd, ondanks het feit, dat hij zoals hij zelf zegt „stad en land heeft afgelopen" om schadevergoeding te bemachtigen „Ik heb het goed geprobeerd, maar het liep allemaal op niets uit. Er was trouwens niemand die er iets kreeg..." Nu wil de heer Meter de zaken an ders aan gaan pakken. Hij heeft zich tot een advocaat gewend. Er komt een proces, als men tenminste niet alsnog tot een vergelijk komt. Wat wil hij bereiken met deze gerechte lijke procedure? Het antwoord: „Ik hoop dat het nu niet zo gaat, als toen, want ik voel er weinig voor met een knaak of een gulden naar huis te wor den gestuurd". Hij heeft zich er bovendien enigszins over verbaasd, dat de gemeente niet van te voren met hem is komen pra ten. „Ja, een keer is hier een deskun dige van de gemeente geweest, en ik heb ook nog eens een brief van de gemeente gehad, waarin stond dat ik dan en dan van de grond af moest zjjn... verder niks." De grond in kwestie bestaat voor een deel uit weiland en een kleiner deel is bestemd voor tuinbouw. Welke eisen stelt de heer Meter met betrekking tot de schadeloosstelling? „Ik heb van de gemeente nog helemaal geen bedrag gehoord. Als blijkt dat het niet genoeg is, ja dan zal er voor gevochten moeten worden om meer te krijgen..." Hij is voorts van mening, dat er nog meer pachters zullen zijn, die bij de gemeente aan de bel zullen gaan trek ken. „De mensen denken vaak dat je er niets aan kunt doen, maar dat ge loof ik niet. Destijds heb ik geen ad vocaat genomen omdat ze hetzelfde tegen mij zeiden; je doet er niets aan. Nu denk ik er anders over..." In de vorige gemeenteraad, die overi gens nog geen drie kwartier duurde, werd de suggestie geopperd om de juridisch adviseur van de gemeen- tè en de advocaat van de heer Me ter in de gelegenheid te stellen sa men rond de tafel te gaan zitten om de zaal zo mogelijk, nog voor dat er een proces aan te pas hoeft komen, te schikken. Met name de heer Huigenbos toonde zich hier een voorstander van. „Van een rechter moet ik niets hebben", zei hij toen. Als het wel op een proces zal uitdraai en staat de gemeente ongetwijfeld sterk in de schoenen omdat het hier om een goedgekeurd bestemmings plan gaat. Maar ook de heer Meter blijkt troeven te hebben die hij straks zal gaan uitspelen. Tenslotte zegt hij: „Er heeft in de krant gestaan, dat ik me verzet tegen de ontbinding van de pacht. Dat is niet waar, ik ben het niet eens met de wijze van schadeloosstelling, dat is heel wat anders. Het gaat zuiver om de schade, want de bouw van huizen hou je natuurlijk niet tegen, dat weet iedereen wel, dacht ik zo..." VEENENDAAL Ook tegen Swift bleef VSW ongeslagen. Van Beek was met 3 overwinningen de grote man. terwijl hij samen met Rietstra ook het dubbelspel won. Rietstra wist te winnen van v. d. Werffhorst en Frede- riks, maar hij verloor van Abrahams voornamelijk, omdat hij de effectvolle serveerballen van deze speler niet kon vangen. Dit zelfde gold ook voor De Ko ning, die verder ook nog van v.d. Werff horst verloor. Hierdoor werd de eind stand van deze wedstrijd 7-3 in het voor deel van de Veenendalers. Maandagavond moest VSW aantreden tegen STV-Climax 2, dat aanmerkelijk meer tegenstand bood. STV Climaxe bleek een punt in mindering gekregen te hebben, doordat in de wedstrijd te gen Oldra 3 de Kleuver niet meer had mogen meespelen. Deze speler had het aantal wedstrijden, dat een speler in een hoger team mag invallen al over schreden en de enige winstpartij, die hij tegen Oldstra had egboekt, werd nu geannuleerd, zodat de einduitslag van Oldra 3-STV-Climax 2 nu niet 6-4, maar 5-5 werd. In de ontmoeting tussen STV-Climax en VSW moest de Koning met 3 verlies- partijen genoegen nemen, maar Rietstra was uitstekend op dreef en won drie maal. Daar ook het dubbelspel voor VSW was, moest de sterkste speler van VSW, van Beek, die wat later moest spelen, de volle winst proberen binnen te halen. In de eerste zet tegen v. Eist lukte dit niet. Van Eist won regelmatig in 2 games en trok hiermee de stand in evenwicht: 4-4. Hierna trad invaller W. v. Manen aan tegen v. Beek. In de eer ste game had de STC-Climax speler geen enkele kans en verloor met 21-13. Van Manen kwam er echter steeds be ter in en wist de tweede game met 21-15 op z'n naam te brengen. In de derde en beslissende game kwam v. Beek er niet meer aan te pas en STV- Climax haalde tenminste 1 punt binnen. Hierna moest P. v. Manen nog probe ren om z'n team de volle winst te be zorgen. Dit lukte echter niet. Van Beek greep in 2 games met 21-15 en 21-13 de winst, zodat de einduitslag een eerlijke puntenverdeling werd. STV-Climax 4 speelde een wedstrijd tegen Panter 2 en moest genoegen ne men met een grote 9-1 nederlaag. Al leen v. Veluw wist eenmaal tot winst te komen en wel tegen G. v.d. Weerd. In Ouwehands Dierenpark is aan tal rijk symptomen merkbaar dat er voor jaar in de lucht zit. Hoorbaar is het ook. Daarvoor zorgen namelijk momen teel alle katachtigen, zoals poema's, leeuwen, tijgers en vele andere exem plaren uit de kattenwereld. „Krols" be tekent volgens het woordenboek „paar- lustig, hitsig". Wie het geluid kent van onze huispoesen in deze tijd van het jaar kan zich er een kleine voor stelling van maken hoe het in Ouwe hands Dierenpark momenteel is. RHENEN. Maandagavond jl. tra« het damesteam van het Rhenense Rhe- vo '66 in eigen huis aan tegen LVV 1 uit Lopik. De Rhenense dames hadden destijds in de uitwedstrijd weliswaar met 1-3 gewonnen, maar hadden, voor al in de laatste set, de handen meer dan vol aan dit LVV. Maar ditmaal kon LVV weinig imponeren en moest in drie sets de zege verdiend aan het veel heter spelende Rhevo laten. In de eerste set was al duidelijk, dat de damesploeg van Rhevo er steeds be ter inkomt. Vooral aan het net komt er meer uit de bus dan voorheen, ter wijl de opbouw tot de noodzakelijke aanval steeds beter ter hand wordt ge nomen. De verdediging zat ditmaal ook goed dicht en LW kon op geen enkele wijze waar maken het destijds Rhevo zo moeilijk te hebben gemaakt. De Rhe nense dames liepen al snel uit naar 7-1 en nog geen vijf minuten later had den zij de set al gewonnen met 15-3 en het was 1-0. Ook in de tweede set kon LVV slechts sporadisch een antwoord geven op de serie aanvallen, die er op werd afgevuurd. Het bleef vechten te gen de bierkaai, maar de LVV-dames vonden het blijkbaar wel nodig om zo nu en dan de scheidsrechter te betich ten van foutieve beoordelingen, hetgeen geenszins waar was en ook niet de oor zaak was, dat ook deze set heel ruim en verdiend door Rhevo met 15-3 werd gewonnen, 2-0. In de derde set kon LW aanvanke lijk nog tegenstand van betekenis bie den. De strijd ging tot de stand 6-6 ge lijk op, maar daarna liepen de Rhevo- dames zonder enig pardon weer snel weg van hun rivalen en wonnen ook de derde set nog vrij ruim met 15-9. Door deze overwinning blijft Rhevo het uit De Meern komende Kracht en Vlugheid 2 goed volgen met slechts één puntje achterstand. Laatstgenoemde ploeg moet een foutje maken en Rhevo mag niets meer verliezen om de zaak in eigen hand te kunnen houden. A! met al blijft de spanning er goed in AMERONGEN Na de gehoudei winterpauze begint de Amerongse wan delsportvereniging „De Woudlopers" zich weer klaar te maken voor het nieuwe wandelseizoen 1967. Voor deelneming aan de verschillende wandeltochten is weer veel belangstel ling. In verband hiermee zijn nieuwe le den van harte welkom. Voor de tochten, waaraan door de Woudlopers wordt deelgenomen, is het vervoer vrij. Zij, die er wat voor voelen om zater dagmiddags de pas er eens flink in te zetten en in groepsverband een eind wil len wandelen, kunnen zich hiervoor op geven bij de heren E. Derksen, Prinses Irenelaan 30; R. Bolt, Pr. Irenelaan 14 a en de heer P. Schouten, Bergweg 16, allen te Amerongen. 9 1 o I "-3 HaI' ii ;v V/#/' O 4. e Een sportief model met 7/8 pantalon, makkelijk hesje met plissé kraagje en manchetten, leuk geblokt dessin in bleu en oranje S-M-L BB.27l.bK. 30O

De Vallei | 1967 | | pagina 10