Dukla behaalde in negentienjarig bestaan twaalf maal de nationale titel Trainer Musil„Langzaam bouwen aan sterk elftal" Vermoedelijke opstellingen Wie zegt dat kwaliteit tegenwoordig nog goedkoop kan zijn LW duizenden gebruiksters Ard Schenk vestigde nieuw wereldrecord op 1000 meter Strijdlustig AD0 versloeg Bratislava met 1-0 Klaas Nuninga „Snel scoren is heel belangrijk UEFA-elftal tegen West-Duitsland Mogelijke opheffing van buitenspel regel W.k. kunstrijden Nederlandse dames naar Praag Eintracht Frankfurt in vo'nende ronde REUMATISCH E- EN SPIERPIJNEN Meningen bij ADO lopen nogal uiteen Belangstelling voor Dukla in eigen land gering MAIER: TOPTIJD OP 10 KM Twee maal zekerheid voor voldoening. Achter elk Dobbelman wasmiddelvele proeven èn 234 jaar ervaring. Uw eerste en tweede zekerheid voor uitstekende was- resultaten. En toch talloze guldens besparing. Geen dure cadeautjes, verpakking en geen overbodige reclame. Dat bespaart u heel wat guldens! 3 kg matig schuimend voor de trommelwasmachine. Normale prijs 9.25; u betaalt slechts 6.50 u verdient 3 kg schuimend voor de normale wasmachine. Normale prijs 9.40; u verdient 3.50 u betaalt slechts 5.90 Direct ingelijfd Aanvulling genoeg Goed ijs Hongerend Tactiek Jaarbeursbeker Onderbreking Rangschikking Onmiddellijke verlichting van WOENSDAG I MAART 1967 AMSTERDAM Majoor Bohumil Musil, zorgelijk gestemde trainer van Dukla, commandeerde gistermiddag zijn achttien spelers naar de lunch in Ajacied Caransa's Doelenhotel en ging vervolgens zitten peinzen. Er waren privéproblemen, die hem dwarszaten. Tevergeefs had hij in vier Amsterdam se sportzaken gevraagd naar een speciaal soort tennisracket, dat hij zijn der tienjarige zoon wilde schenken. En bovendien verwachtte hij een telefoontje uit Praag, waar zijn vrouw een week geleden is geopereerd. Trainer Musil geeft de laatste aanwij zingen. Achter hem Jelinek. AMSTERDAM Met enige verba zing heeft trainer Musil van Dukla kennis genomen van de enorme be langstelling. die in Amsterdam be- etaat voor het bekerduel met Ajax. In eigen land is hij een dergelijke geestdrift van voetbalsupporters niet gewend. De accommodatie van Dukla's Ju- liskastadion is voor de returnwed strijd uitgebreid met drieduizend plaatsen, zodat het twintigduizend mensen kan herbergen bij de return op 8 maart. De Tsjechen echter zijn er nog niet rotsvast van overtuigd, dat het sta dion uitverkocht zal zijn. In de twee vorige cupwedstrijden op eigen ter rein was de belangstelling zeer ge ring. Bij Dukla-Esbjerg waren slechts 2500 toeschouwers en naar het duel met Anderlecht keken tienduizend mensen. Tijdens de competitie plegen maxi maal vijfduizend toeschouwers aan wezig te zijn in het Juliskastadion. Deze vrij geringe animo hangt samen met de veel grotere populariteit van de twee andere, sterk concurrerende topclubs in Praag: Sparta en Slavia, Niettemin maakt Dukla plannen een nieuw stadion te bouwen. Over vier jaar hoopt het bestuur het sein voor verhuizing uit het primitieve Juliska stadion te geven. Zorgen over zijn ploeg maakte hij zich niet, hoewel Musil moest besluiten Vaeenofski buiten het elftal te laten. Deze speler, kampend met een dijbeen blessure, aanvaardde monter lachend de beslissing en voegde zich bij zijn clubmakkers, die na een korte middag rust gezamelijk naar de bisocoop gin gen. „De Vampier van Parijs" was het doel van het uitstapje, maar Musil ging niet mee. Hij had geen behoefte om te griezelen. Geen voorspellingen „Jelenek", zei de Tsjechische trainer, „zal ik nu opstellen. Het betekent geen verzwakking". Gedachten aan zijn elf tal, waarmee hij in afgelopen jaren de wereld rondreisde, stemde Musil wat milder. „De gemiddelde leeftijd van mijn spelers is ongeveer 26 jaar. Oud? Dat ben je pas als je zestig bent". De Tsjechische kansen bekijkend DEN HAAG Het Nederlandse jeugdelftal (zestienachttien jaar), dat morgenavond in Nijmegen de eerste kwalificatiewedstrijd voor het toernooi van de Europese Voetalunieb in Turkije tegen West-Duitsland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Bloem (DWS); achter: De Haan (WW), Weimar (ADO), Van Londen (De Graafschap) en Bond (Volendam); midden: Boskamp (Feijenoord en Van der Ley (Go Ahead); voor: Geyselaers (Sittardia), Hoekema (Go Ahead), Mul ders (FC Den Bosch) en Bosman (FC Drente). Reserves: Tjepkema (Ajax), Peters (EllnkwQk, Gerritse (HVC), Heutink (PW) en Van Buuren (Sparta). AJAX SUURBIER SWART JELINEK TABORSKI BALS PRONK MULLER CRUYFF SCHEIDSRECHTER MRAZ GELETA NOVAK v. DUIVENBODE HULSHOFF GROOT NUNINGA KEIZER VIKTOR BAKHRANOF (Rusland) STRUNC DVORAK D U KL A PRAAG NEDOROST MASOPUST CADEK ADVERTENTIE 2.75 DOBBELMAN - VAN BUITEN Z0 GEWOON, TOCH ZO BUITENGEWOON wenste Dukla's trainer geen krasse voorspellingen te doen. Minzaam glim lachend liet hij twijfel doorschemeren. „Naar mijn idee zijn er in Europa vier clubteams, die voorlopig nog een klas se apart zijn: Real Madrid, Celtic, Ben- fica en Internazionale. Daaronder volgt een groep van vijftien ploegen, die te gen de top aanleunt. Ajax behoort daar zeker toe en Dukla misschien. Wij zijn nu voor de vierde maal kwartfinalist. Misschien lukt het ons deze keer voor het eerst om tot de hal ve finales door te dringen, maar wie kan voorspellingen doen als het voet balwedstrijden betreft? Het zou me, laat ik het zo zeggen, niet verbazen als we door Ajax worden uitgeschakeld. Ik zou dat geen ramp vinden. Wij bouwen langzaam en weloverwogen aan een sterk elftal. Ik ben ervan overtuigd, dat wij over niet al te lange tijd aan sluiting zullen krijgen bij de Europese top". Bohumil Musil, al vijftien jaar ver bonden aan Dukla, krijgt rijkelijk de gelegenheid aan dit team te bouwen. Elke dienstplichtige militair, die van voetbaltalenten blijk geeft, wordt on- middelijk ingelijfd om gedurende twee jaar te spelen tot meerdere glorie van Dukla. Grote populariteit bereikt het daarmee niet, want „particuliere" clubs bekijken het in 1948 opgerichte Dukla met jaloerse blikken. In zijn negentienjarig bestaan be haalde dit team dan ook twaalf maal het nationale kampioenschap. Op dit ogenblik, tijdens de winterpauze in de Tsjechische competitie, staat Dukla op de tweede plaats, drie punten achter op de plotseling zeer verrassend sterke „provincieclub" Trnawa. Optimistische Musil: „Toch ben ik er van overtuigd, dat wij ook dit jaar weer Tsjechisch kampioen zullen worden". Kracht verzamelt Dukla tijdens oefen wedstrijden, die de spelers over heel de wereld voeren. Musil toont ter illus tratie zijn vijfde paspoort, ook al brjna vol met stempels van landen, die hij met zijn voetballers bezocht. „Acht wedstrijden speelden we onlangs in Frankrijk, Italië en België. Drie keer wonnen we, drie keer speelden we ge lijk en alleen door Luik werden we met 1-0 verslagen. Het was voor mij het be wijs, dat wij steeds sterker worden. Masopust bijvoorbeeld is onze grote man. Jarenlang hebben wij op hem ge steund, altijd concentreerde onze tegen stander zich op hem. Als hij werd uit geschakeld, kon Dukla niet winnen, zo redeneerde men. Maar Masopust is 36 jaar en nu staan er in de overige elf tallen, die ik onder mijn hoede heb, ge noeg jonge spelers klaar om straks in het eerste te worden opgesteld. Wij hebben trouwens nu al vijf internatio nals in de ploeg: Viktor, Novak, Ta- borski, Geleta en Mraz". Die laatste speler, die drie keer scoorde in Dukla's vier voorgaande be kerwedstrijden, zou op 18 maart af zwaaien. Hij heeft al laten weten daar na snel te zullen terugkeren naar zijn oorspronkelijke club, Sparta. „Hij kan zijn gang gaan", oordeelde Musil, „ten zij wij de halve finales halen. In dat geval hebben wij het recht hem te la ten spelen voor Dukla zolang wij ons handhaven in het- Cuptoernooi". Dergelijke dingen maken Dukla niet populair, maar Musil zelf destijds voetballer in Sparta wuift het mis noegen luchtig weg. „Als wij goed spe len, dus als wij successen behalen in het Europese bekertoernooi, leven de Tsjechen heus wel met ons mee. Zij kunnen via de televisie de wedstrijd bekijken en ik ben ervan overtuigd, dat half Tsjechoslowakije in grote opwin ding raakt als wij winnen". LONDEN Sir Stanley Rous, de voorzitter van de Internationale Voetbal Bond heeft in Londen verklaard, dat de kans bestaat, dat de buitenspelregel bij het nemen van een directe of indi recte vrije trap wordt opgeheven. Tijdens het wereldkampioenschap voetbal vorig jaar augustus had de Duit ser Degenhard Wolf deze spelregelwij ziging voorgelegd aan de Fifa en de scheidsrechterscommissie. Wolf zag als grootste voordeel het feit, dat de wed strijd door een tegenspeler niet meer kan worden opgehouden. Het laatste woord inzake de opheffing van het buitenspel is nu aan het z.g. International Board, dat alle zaken op spelregelgebied regelt. O DEN HAAG Rudi Lubbers en Jan Huppen, de Nederlandse amateur-boks kampioenen in respectievelijk het half- zwaar- en bantamgewicht, zullen van 22-28 maart in de Hongaarse hoofdstad stad Boedapest deelnemen aan een in ternationaal toernooi. Omdat het toer nooi valt in de periode, waarin ook de Nederlandse kampioenschappen begin nen, zijn beide titelhouders vrijgesteld van de voorronden. WENEN In Wenen zijn dinsdag de wereldkampioenschappen kunstrijden begonnen. Het Russische duo Ludmilla Belusova/Oleg Protopopov, dat de ti tel bij het paarrijden verdedigt, nam bij de verplichte dansen de leiding met plaatscijfer 10 en een puntentotaal van 102.2. De tweede serie van de in totaal 19 paren moest onder bijzonder ongunsti ge weersomstandigheden aantreden tij dens regen en storm. Hoezeer het Rus sische paar ervan overtuigd was supe rieur te zijn, kwam tot uitdrukking in de wijze, waarop Protopopov het ijs be trad: onder een paraplu, die hij zelfs bij de eerste danspassen ophield. De stand na de verplichte figuren luidt: 1. Belusova/Protopopov (Rusland) plaatscijfer 10, 102.2 pnt.; 2. Glocks- huber/Danne (Did) 32 96.8; 3. Kauf- mann/Kaufmann (VS) 29.5, 97.9; 4. Hauss/Hafner (Did) 51.5, 94.3; 5. Stei- ner/Walter (O. Did) 45.5, 95.2. Ook alle andere titelhouders bouwden bij de verplichte figuren een voorsprong op. De Amerikaanse wereldkampioene Peggy Fleming liet al haar mededing sters in de eerste twee figuren ver ach ter zich, terwijl de Oostenrijker pmme- rich Danzer eveneens de leiding nam. Zoals verwacht behaalden de Engel sen Diane Towler en Bernard Ford, die in 1966 danskampioenen werden, even eens een voorsprong na de foxtrot en de Europese wals, de eerste twee van vier verplichte dansen. De Amerikaan se kampioenen Lome Dyer en John Car- rell zaten hen met een puntenverschil van 1.5 op de hielen. DEN HAAG Voor de Europese in- doorspelen, die op 11 en 12 maart in de Tsjechische hoofdstad Praag worden ge houden, heeft de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie vier atletes aangewe zen. Het zijn Lia Louer-Hinten (K. en V Tilburg), Marjan Thomas (DEM, 1 verwijk), Corrie Bakker en Els v Noordduyn (beiden Sagitta, Amster dam). De ploeg staat onder leiding van mevr. Blankers-Koen. Lia Louer, Corrie Bakker en Marjan Thomas hebben af gelopen maand tijdens een drieweekse tournee door Rusland ervaring opge daan in de indoor-atletiekwedstrijden. INZELL Tijdens de wedstrijden te Inzeil heeft de internationale schaats wereld een recordhausse ontwikkeld, waarbij alleen het uit 1963 daterende wereldrecord op de 500 m van de Rus Grishin (39,5 sec.) onaangetast bleef. Gisteren, op de laatste dag van het driedaagse evenement, sneuvelden de toptijden op de 1000 m (1 min. en 22,8 sec. op naam van Grishin) en de 10.000 meter (15 min. en 32,2 sec. op naam van de Noor Maier). Het waren deze keer niet alleen de Nederlandsers, die de boventoon voer den. Weliswaar begon Schenk met een formidabele race op de 1000 m, die hij afsloot in de nieuwe toptijd van 1 min. en 20,6 sec., maar daarna had Kees Verkerk het weer te zeer tegen om op de 10 km het pas door de Noor Maier verbeterde wereld record (15.31.8) nog Maler had de eerste rit geloot op de 10.000 meter. IJs en boventemperatuur hadden juist de goede verhouding be reikt. De Noor wist, dat zijn record aan een zijden draad hing. Maar alvo rens het kwijt te raken aan de concur rentie, wilde hij eerst een uiterste po ging doen het zelf scherper te stellen. Met rondjes van 36 en 37 seconden kwam hij na 5.000 meter,, door in 7.39,0. Daarna ging de Noor iets stroever: ronden van 37, 38 en een enkele maal van 39 sec. Zeven ronden voor het ein de leek Maiers poging te mislukken. Maar Maier tastte dieper in zijn reser voir aan krachten. Hij ging weer snel ler en dank zij een krachtige eindsprint bleef Maier 0,4 sec. onder zijn oude re cordtijd. Voor Verkerk zou zo'n klein verschil weinig uitmaken, rekende men elkaar voor op de tribunes. Maar Verkerk, die zondag tweemaal door het weer was begunstigd, had ditmaal de weergoden tegen. Het begon te regenen. De we reldkampioen achtte het zijn eer te na onder deze omstandigheden van een re- DEN HAAG In het kille Zuider park heeft het strijdlustige ADO zijn eerste wedstrijd tegen Inter Bratislava in de halve finale van de Intertoto- competitie met 1—0 gewonnen. Het was de geringe beloning voor de grote in zet waarmee de in opmerkelijk hoog tempo spelende Hagenaars hun tegen standers vrijwel voortdurend onder druk hebben gezet. Het doelpunt van Maassen leek aanvankelijk de basis te zullen vormen voor een ruime overwin ning. De Tsjechen namen de waarschu- wing echter ter harte en legden het ac cent op de verdediging. Een verdedi ging die sterk genoeg bleek het Haagse geweld te stuiten. ZEIST „Ik heb ongeveer drie jaar geleden met Jong Oranje tegen Dukla Praag gespeeld op het Sparta-terrein in Rotterdam. We wonnen toen met 42 en ik moest Masopust uitschakelen. Kessler, die toen nog alleen maar trainer was van Jong Oranje, had mij die opdracht gegeven en het is prima gelukt". De 26-jarige Klaas Nuninga, die vo rig jaar zijn baan als onderwijzer op de Marius Bauerschool in Amsterdam opgaf om zich vrijwel uitsluitend te kunnen wijden aan de voetbalsport, her innerde zich in het Sportcentrum te Zeist tevreden het resultaat van zijn werk tijdens die bewuste wedstrijd. „Toch zal ik daarop niet afgaan als ik de komende ontmoeting van Ajax met Dukla in ogenschouw neem. Dat zou, lijkt me, verkeerd zijn. Tenslotte is die wedstrijd drie jaar geleden ge weest. Ik geloof, dat ik beter kan af gaan op het spel van het Tsjechische elftal, dat onlangs Nederland in Amster dam met 2-1 versloeg. In dat elftal za ten hoewel Masopust er niet bij was veel spelers van Dukla". De in Groningen geboren en getogen Nuninga, wiens vrouw elk moment een baby kan verwachten, vervolgde: „Als je tegen de Tsjechen en dat geldt dus ook voor Dukla speelt, heb je het gevoel, dat je ze kunt pakken. In Am sterdam konden we nauwelijks doelpun ten maken, daarom verloren we toch. Ze werken op het middenveld erg ver tragend. Ik ben bang, dat Dukla dat straks tegen ons ook zal doen. We moe ten in het begin de zaak een beetje meehebben. Als we snel één of twee doelpunten kunnen maken zijn we al een heel eind verder". Of hij opnieuw de opdracht, maar nu van trainer-coach Rinus Michels, zal krijgen om Masopust te schaduwen en uit te schakelen, gelooft Nuninga niet. „We zullen doelpunten moeten maken en liefst zo gauw mogelijk. Daarop zal onze tactiek wellicht ge baseerd zijn." Over tactiek gesproken, dat is het- gene van Michels, toen hij bij ons kwam, ons vooral heeft bijgebracht. Volgens mij heeft Ajax daaraan zijn grote vooruitgang van de laatste jaren te danken. Wij beseffen nu heel goed, dat wij ons als individuen onderge schikt moeten maken aan de ploeg. Ach, aan onze techniek hoeft niet zo veel meer te worden gedaan. Hier in Zeist zal het neerkomen op de geeste lijke voorbereiding. Wat mezelf betreft, mijn vrouw ver wacht dus een baby. Nou dan kan ik maar beter wegwezen, anders heb je kans dat het met mij helemaal misgaat en dat ik straks niet de juiste instel ling heb". Ook voor Nuninga is, hoe gek dat voor velen ook mag klinken, de ge wone nationale voetbalcompetitie het belangrijkste. „Kijk, het is eigenlijk zo: de competitie is de voorbereiding, laat ik zeggen de aanloop tot het toernooi om de Europa Cup. Je moet toch kampioen worden om daaraan mee te kunnen doen Eigenlijk zijn beide evenementen niet meer van elkaar los te denken. Je moet deze dingen allemaal geestelijk goed kunnen verwerken. Je moet de ze dagen tonen, dat je volwassen bent. Wij behoeven, als wij in vorm zijn, voor geen enkele ploeg onder te doen. Toen wij in Amsterdam onze eerste wedstrijd tegen Besiktas speelden, had den we de zondag daarvoor op eigen veld Sparta met 5-0 verslagen. Het was de beste wedstrijd van ons totnogtoe in dit seizoen. We begonnen vol zelfvertrouwen aan de strijd tegen de Turken en we won nen. Zondag verloren we van PSV in Eindhoven. Ik hoop niet, dat deze ne derlaag dat zelfvertrouwen heeft aange tast". BOEDAPEST Eintracht Frankfort heeft zich geplaatst voor de kwartfina les van het toernooi om de Europese beker voor Jaarbeurssteden. Weliswaar verloor het gisteravond in Boedapest met 2-1 van Ferencvaros, maar de sco re in de thuiswedstrijd met 4-1 was be slissend voor het totaal: 5-3. Ondanks de nogal barre weersomstan digheden was het stadion in het Haagse Zuiderpark vrijwel volgestroomd met intensief meelevende toeschouwers. Hoe hoog ADO de intertoto-competitie aan slaat bleek uit de bezetenheid, waar mee de Hagenaars meteen ten aanval trokken. Bratislava werd even over rompeld door de doortastende en ener giek uitgevoerde bliksemacties van zijn tegenstander. De ver opgerukte Van den Burch creëerde in flitsende samen werking met Pas in 't prille begin een paar veelbelovende kansen. Hongerend naar winst schoof de Haagse verdedi ging achter haar voorhoede aan, in de richting van het Tsjechische doel. ADO's eclatante overwicht verminder de enigszins toen bleek, dat de beheerst opererende aanvalslinie van Bratislava niet al te veel vrijheid mocht worden gegund. Bijna hadden de Tsjechen zelfs een voorsprong genomen, toen Vos te rugspeelde op zijn doel en de bal hal verwege in het drassige veld bleef ste ken. Levicky snelde toe en spurtte on bedreigd op doelman Thie af. Thie pro beerde de Tsjech met zijn handen neer te halen, maar omdat Levicky toch langs hem heen kwam paste de Zweed se scheidsrechter Liedberg de voordeel- regel toe. Het korte oponthoud van de Tsjech had ADO echter de kans gebo den zich tijdig te herstellen. De Hagenaars waren er nauwelijks van onder de indruk. In een onthutsend hoog tempo rolden de Haagse aanval len weer als een dreigende vloedgolf over de in nood verkerende Tsjechische defensie. Na een half uur resulteerde het on vermoeibare offensief van ADO in een fraai doelpunt. Mansfeld kopte de bal naar de in zeer kansrijke positie verke rende Maassen, die met een felle kop- beweging doelman Fülle kansloos sloeg, 1—0. Geschrokken kropen de Tsjechen te rug in de hechte verdediging. De rust vormde slechts een korte onderbreking van het massale Haagse overwicht, want ook in de tweede helft zette de Nederlandse ploeg haar tegenstander weer onmiddellijk onder hevige druk. De hoop op een overwinning had Bratislava toen kennelijk al opgegeven en het be perkte zich tot stug verdedigen. Vak kundig vingen de Tsjechen de fanatiek aanstormende Hagenaars op en het wan hopig vechtende ADO slaagde er niet in nog een opening te vinden. Een kwartier voor het einde kreeg Heijnen een grandioze kans, maar zijn schot ging net naast. Steeds opwinden der taferelen speelden zich voor het Tsjechische doel af, maar het geluk stond gisteravond aan de zijde van Bratislava. O Maassen van A.D.O. passeerde in de eerste helft doelman Fülle van Bratis lava met een goed geplaatste kopbal. cordpoging af te zien. Hij reed, maar Maier, die in een gevecht van man te gen man zeker zou zijn verslagen, bleef onbereikbaar. Wel verbeterde Verkerk met een tijd van 15.35,2 zijn persoonlijk record met 16,5 sec. Aangezien hij eer der op de dag de 500 m sneller had gereden dan ooit tevoren (42 sec.) ging hij Ard Schenk in de ranglijst aller tij den voorbij en nestelde zich op de eer ste plaats met het onwaarschijnlijk ster ke totaal van 174.720 punt. De schaatswedstrijd in Inzeil lever den naast vijf wereldrecords een lawi ne aan persoonlijke recordverbeterin gen op. Hierdoor is de volgorde van de wereldranglijst aller tijden ingrijpend veranderd. Verkerk stelde al zijn persoonlijke re cords scherper, hij rukte op naar de eerste plaats. Schenk verbeterde twee persoonlijke records (op de 500 en 1500 m), maar dat was niet genoeg om Ver kerk voor te blijven. Verkerk en Schenk hebben nu een ruime voorsprong op de achtervolgers. Rudi Liebrechts heeft zich op de zeven de plaats gehandhaafd; Jorrit Jorrits- ma klom op naar de tiende, zodat Ne derland nu vier vertegenwoordigers bij de eerste tien in d e rangschikking heeft. Peter Nottet bracht op de super snelle baan van Inzel lzijn beste 500 m- tijd op 41,5 sec. en staat nu achttiende. Frits Bartling (verbetering van zijn beste prestaties op de 500 en 1500 m) schoof op naar de 27e plaats. Sprintersklasse 500 m: 1. Suzuki (Jap.) 40.3 sec.; 23 Grishin en Gulja- jef (Rusl.) beiden 40.5; 4. Keller (W. Did.) 40.6; 5. Lepesjkin (Rusl.) 40.7; 6. Hföl (W. Did.) 40.8: 7. Blatchford (VS) 41.3; 8. Fonvieille (Fr.) 42.00; 9. Wes ter (Ned.) 42.8. ling (Ned.) 40.8; 2/3 Schenk (Ned.) en Klassementsrijders 500 m: 1. Bart- Tveter (Noorw.) beiden 41.0; 4. Jor- ritsma (Ned.) 41.3; 5/6 Eriksen en Stiansen (beiden Noorw.) 41.5) 7. Zim merman (W. Did.) 41.9; 8. Verkerk (Ned.) 42.0; 9. Antsson (Rusl.) 42.7; 10. Maier (Noorw.) 42.7; 11/12/13 Nottet (Ned.), Ichita (Jap.) en Guttormsen (Noorw.) alien 42.8; 15. Bollerud (Noorw.) 43.1; 18. Liebrechts (Ned.) 43.5; 21. Beukers (Ned.) 44.8. Sprintersklasse 1000 m: 1. Grishin (Rusl.) 1.22.9; 2. Keller (W. Did.) 1.23.4; 3. Guljajef (Rusl.) 1.24.0; 4. Su zuki (Jap.) 1.24.9; 5. Höfl (W Did.) 1.25.0; 6. Blatchford (VS) 1.26.7; 10 Wester (Ned.) 1.28.2. Klassementsrijders 1000 m: 1. Schenk (Ned.) 1.20.6 (nw wereldrecord); 2. Eriksen (Noorw.) 1.22.2; 3/4 Bollerud (Noorw.) en Bartling (Ned.) 1.23.8; 5. Nottet (Ned.) 1.26.2; 6. De Riva (It.) 1.27.2; 7. Uster (Zwits) 1.27.3; 8. Lie brechts (Ned.) 1.27.6. 10.000 m: 1. Maier (Noorw. 15.31.8 (nw wereldrecord); 2. Verkerk (Ned.) 15.35.2; 3. Zimmerman (Did.) 15.57.7; 4. Bollerud (Noorw.) 15.58.4; 5. Gut tormsen (Noorw.) 15.59.1; 6. Jorritsma (Ned.) 15.59.2; 7. Strutz (Oost.) 16.01.5; 8. Beukers (Ned.) 16.09.0; 9. Stiansen (Noorw.) 16.13.3); 10. Nottet (Ned.) 16.30.7; 11. Ishiata (Jap.) 16.36.3; 12. Traub (W. Did.) 16.40.8; 13. De Riva (It.) 16.41.3; 14. J. Traub (W. Did.) 16.52.3. 1.000 m dames: 1. Stien Kaiser (Ned.) 1.32.7; 2. Ans Schut (Ned.) 1.35.0; 3. Willy Burgmeyer (Ned.) 1.35.3; 4. Carry Geyssen (Ned.) 1.35.7; 5. Sellhuber (Did.) 1.39.2; 6. Sappl. (Did.) 1.39.3. ADVERTENTIE "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten "Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, •"-1- verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. DEN HAAG De situatie rond de voetbalclub Holland Sport en ADO wordt er niet duidelijker op. Gisteren in de middag luidde het commentaar van voorzitter Kroesemeyer, dat de Haagse eerste-divisieclub onherroepelijk geli- kwideerd zou worden. Enkele uren la ter verklaarde zijn medebestuurslid en mede geldschieter Van der Laan: „We gaan door Een opmerking, die ook de voorzitter van ADO De Doelder duidelijk verras te. Op de vraag, hoe het besluit, dat Holland Sport zou blijven voortbestaan te rijmen was met de opmerking, die de voorzitter van de veelbesproken Haagse club eerder op de middag had gemaakt, kwam als antwoord: „Het is nu ook uren later Slechts één ding is zeker: de menin gen van de bestuurderen van Holland Sport lopen in deze belangrijke kwestie uiteen!

De Vallei | 1967 | | pagina 11