Omroeporganisaties voldaan over senaatsbesluit Rustig Hans Boskamp uit staf „Anatevka" Wereldcompetitie van Madame Butterfly zangeressen „Verrocchls" blijkt halve „Leonardo Ida Wasserman in brons te Utrecht UIT DE KERKEN FINANCIËLE NOTIT IES VANAVOND MORGEN WISSELMARKT DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart Kmsismw! ~¥~Y nmj vr~ ■WAAR KOMT'H 0AN UIT VOORTV lr Minder winst bij Unilever Brit. Enkalon kleinere winst I.M.F. maant Egypte Pagina 2 WOENSDAG I MAART 1967 JANET Ons nieuwe feuilleton is een kleurrijke familieroman over de periode van 18801930. De hoofdpersoon is Janet Coombe, een vrouw die hoog uitsteekt boven haar omgeving. In haar zoon Joseph, diens zoon Christopher en Jenni fer, de dochter van Christopher, komen de merkwaardige karaktereigenschap pen van Janet wel het sterkst tot uiting. Daphne du Maurier schildert met haar gevoelig talent in Janet de lijnen van oorsprong en ontwikkeling van vier generaties scheepsbouwers en zeelieden uit het havenstadje Plyn in Cornwall. Daphne du Maurier is een boeiend vertelster. Zij fascineert met deze prachtige familieroman, naar wy hopen, haar lezers en lezeressen steeds opnieuw. Janet Coombe stond op de heuvel boven Plyn en keek naar beneden op de haven. Ofschoon de zon al hoog aan de hemel stond, lag het stadje nog gehuld in ochtendnevel. Als een witte wade lag hij over het stadje uit gespreid. Daardoor had het iets on werkelijks gekregen, al hadden spook achtige vingers het beroerd. Het was nu laag water. Rustig stroomde het de haven uit naar zee, rimpelloos en ongestoord. Geen verdwaalde wolk, geen windvlaag verbrak de stille schoonheid van de kalme, blanke he mel. Even zweefde een zeemeeuw door de lucht en spreidde zijn wijde vleugels in het zonlicht. Toen dook het dier met een schreeuw omlaag en werd beneden opgelost in de mist. Het leek Janet of deze heuvelkant een we reld was voor haar alleen, een eigen plekje vol helderheid en begrip, waar alle verwarde gedachten en de won derlijke onrust van haar hart verstil den en tot rust konden komen. Hier heerste een vrijheid, die niet bij Plyn behoorde, een vrijheid van de hoge hemel en de wijde zee. In Plyn was het altijd haastje-je-rep-je van de morgen tot de avond, de on vermijdelijke zorgen voor het huishou den helpen hier en helpen daar, je medemensen opbeuren met een vrien delijk woord, en zonde was 't er een terug te verwachten. Nu stond ze dan op het punt vrouw te worden en de drempel naar een nieuw leven te over schrijden, zoals de predikant dat noemde. Mogelijk zou het haar anders maken, leed zou haar deel worden en vreugde niet minder, doch als zij maar haar standvastig geloof behield in God, de Vader van ons allen, dan zou ten leste vrede haar deel zijn en de Hemel haar worden geopenbaard. De predikant had natuurlijk waar heid gesproken, doch met geen woord gerept van al de beminnelijke dingen des levens, die in het hart zo'n grote plaats innemen. God alleen is onze hoogste liefde waardig. Hier op de heuvels echter sliepen de schapen in koude nachten dicht naast elkaar en beschermde het moederdier haar jon gen tegen sluwe vossen, die een lam metje in de schaduw van een heg pro beerden weg te kapen.... zelfs de ho ge bomen schenen in de avondsche mering naar eikaar te nijgen, als zochten zij troost. Het was Janets trouwdag. Op dit ogenblik was haar moeder druk bezig het feestelijk onthaal voor alle brui loftsgasten te bereiden en haar zusjes legden met eerbiedige, smachtende handen haar mooie trouwjapon uit op bed. Dra zouden de klokken weergal men van de kerk van Lanoc en zij en haar neef Thomas, haar aanstaande man, zouden samen voor het altaar staan en verenigd worden voor Gods aangezicht. Thomas zou zijn ogen met gepaste eerbied neerslaan en luisteren naar de stichtelijke woorden van de predi kant. Maar Janet wist, dat haar blik zou afdwalen naar de zonnestralen, die dóór het venster naar binnen vie len. Haar hart zou die stralenbundel volgen omhoog naar de stille heuvels. De trouwdienst zou wazig en onwer kelijk lijken, net als het stadje Plyn in de ochtendnevel. En hoe ze ook haar best zou doen, ze zou onmoge lijk kunnen luisteren, als ze zelf afwe zig was. Haar zondige ziel was het, die de stpm van de predikant maar liet praten. Zondig en eigenzinnig was zij altijd geweest, sedert de dagen, dat ze als kleine peuter op haar moe ders knie had geschommeld. Want haar zusjes waren altijd ge hoorzaam naar school gegaan en had den ijverig leren naaien en lezen, maar Janet was eeuwig en altijd aan het spijbelen en langs het strand of bij de haven te vinden. Ze stond meestal boven op de afbrokkelende kalkrotsen, binnen de ruïne van het oude kasteel, en tuurde naar de ge taande zeilen van de vissende loggers, blikkerend tegen de verre horizon. „Toe als-t-u-blieft, lieve Heer, maak een jongen van me, voordat ik groot ben" bad ze meestentijds, toen ze nog maar nauwelijks groter was dan een laars en de krulletjes nog in haar halsje hingen. Haar moeder placht tegen haar uit te varen, haar klappen te geven of haar uit te schelden voor een lummel van een jongen met heidense manie ren, maar dat hielp geen zier. Die moeite had ze zich net zo goed kun nen sparen. Als een jongen goeide zij op, lang en stevig, met onbevreesde blik en de liefde voor de zee in het bloed. Niettemin was ze in haar hart een meisje met teder gevoel voor dieren en alle zwakken en hulpelozen. Daar door schonk ze later ook aandacht aan haaf kleren, stak ze een bloem in haar keursje en kamde ze haar zwar te krullen van haar voorhoofd recht naar achteren. De jongemannen wachtten haar ge woonlijk op buiten de deur van haar vaders huis en vroegen of ze 's zon dags mee ging wandelen over de stei le heuvels. Ze stonden dan onhandig te doen en schaapachtig te kijken, maar Janet gaf ze een lach ten ant woord en gooide haar hoofd achter over. Ze ging alleen met jongens mee, die hard konden lopen en over heggen klauteren en haar bedrevenheid op dit gebied waardeerden. Maar nooit om hand in hand naast elkaar te wande len, alsof ze een minnend paartje waren. De tijd zou gauw genoeg ko men, dat ze getrouwd zou zijn en voor een man en eigen huis zou hebben te zorgen. Dan zou een lastig- lange rok om haar enkels fladderen en een net mutsje achtenswaardig haar lokken bedekken. (Wordt vervolgd) iitiiiiiiiimmiiiiiiiiHiiiiini iiiiiiimiiiiimiiiiiimiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMinnniiiH 3442. Radar-contact! Piloot Storm bedwong met moei te z'n opwinding en onderdrukte iedere gedachte, die hem noodlottig zou kunnen worden. Z'n metgezellen wis ten niet welk 'n titanische strijd hij in die ogenblikken met zijn natuurlijke impulsen leverde. Door sterk aan allerlei onbelangrijke dingen te denken, herkreeg hij zijn zelfbeheersing. Daarna begon hij quasi-ongeïnte- resseerd de afstand te berekenen, die de Zeepbel nog van de naderende Vijand scheidde. Die afstand was reeds gehalveerd en onder normale omstandigheden, had het vreemde ruimteschip nu al lang zichtbaar moe ten zijn en zeker een lichaam van dergelijke enorme afmetingen. Maar de Vijand vond het blijkbaar nog niet noodzakelijk om de bescherming van zijn onzich- baarheid af te leggen. Op het radarbeeld tekende zich evenwel steeds duide lijker de vorm van het vreemde schip af. Het leek wel een soort reusachtige halter. Toen sprak de geheimzinnige stem weer in Arends brein: „Vervolg je originele koers naar de planeet Aar de. Wij blijven in de buurt." RECHTER TIE EN HET SPOOK van de Tempel 1. In de heuvels buiten de oostpoort van de grensstad Lan-fang staat een oud klooster, da Tempel der Purpe ren Wolken. Vroeger liep de heerbaan, die het Chinese keizerrijk met de Boeddhistische landen van Midden- Azië verbond, nog over Lan-fang. Een groot aantal gelo vigen had zich daar gevestigd, maar omstreeks 670, toen Rechter Tie als magistraat naar Lan-fang kwam, was de Azië-route al sedert jaren naar het noorden ver legd. De offergaven aan de Tempel der Purperen Wolken verminderden en de tempelhal raakte in verval. Toen Rechter Tie in Lan-fang aankwam, waren de meeste nonnen reeds naar elders vertrokken en haast niemand bezocht de tempel meer. Toch bevinden zich daar in het diepst van een zomer nacht twee bezoekers. Zij staan bij de oude waterput, in de verste hoek van de verwaarloosde tempeltuin. De vrouw fluistert: „Niemand komt hier meer, het lijk is daar beneden in de put veilig opgeborgen. Waarom gooi je het hoofd er ook niet in?" De man schudt zijn hoofd. „We mogen geen enkel risico nemen, liefste. Ik begraaf het ergens in het bos. Ik zal..." „Stil!" sist zij, „zie je die witte schim daarginds? Een meisje... klein en ten ger..." „Nonsens! Zij is morsdood! Vooruit, we moeten nu. weg..." HILVERSUM De Hilversumse omroepwereld is in het algemeen ver heugd over de totstandkoming van de Omroepwet, zo blijkt o.a. uit com mentaren die gisteravond werden uitgesproken in de KRO-radiorubriek „Echo". De voorzitter van de KRO, mr. H. W. van Doorn, acht het belang rijk dat deze wet ervan uitgaat dat televisie en radio het best kunnen werken wanneer vrije, niet-commerciële organisaties de uitzendingen verzorgen. Hij acht het een groot winstpunt dat Nederland als enig land in de wereld een de mocratische regeling heeft vastgesteld die het mogelijk maakt dat kijkers en luisteraars zelf kiezen voor een omroeporganisatie. Ondanks een jarenlang gevoerde hetze blijkt volgens de heer Van Doorn uit de stemmenverhouding in het parlement, alsmede uit onderzoekingen dat de Nederlandse kijkers en luisteraars dit democratische systeem eigeDÜjk verre prefereren boven een staatsomroep, ook boven een nationale of eenheidsomroep en boven een com merciële omroep. De heer Van Doorn hoopt tenslotte dat radio en tv zich in ons land nu verder binnen het kader van de door de wet geschapen mogelijk heden rustig kunnen ontwikkelen. De directeur van het radiobedrijf van de AVRO, de heer J. M. van Overvest, is over het algemeen tevreden met de ze wet. Het is evenwel genoegzaam be kend, zo voegde hij hieraan toe, dat wij met de programmaverzorgende taak van de NOS niet gelukkig kunnen zijn. Hierin schuilt mede door de grote om vang van de NOS-zendtijd gevaar voor overlapping met de erkende taak van de autonome omroeporganisaties. Voor een belangrijk Instituut als de omroep acht hij het niettemin van het hoogste belang dat de status bij wet geregeld is. Die situatie is nu eindelijk bereikt, en dat is volgens hem een goede zaak bevorderlijk voor de rust rond de om roep. VARA-voorzitter J. B. Broeksz spreekt van een wet waarop een demo cratisch land trots kan zijn. Dit bestel is alleen maar mogelijk in een demo cratisch land en beslist onmogelijk in welke dictatuurstaat dan ook. De over heidsbemoeienis ziet hij veel minder lig gen op het gebied .van het programma dan op dat van het eigenlijke beheer. Op programmagebied is dat alleen maar repressief. Hij vindt wel dat men de omroep dezelfde vrijheid had kunnen geven als de pers. Maar, zo voegde hij hieraan toe, we moeten wel erkennen dat die repressieve censuur er al lange tijd is zonder zulks tot moeilijkheden aanleiding heeft gegeven. De voorzitter van de RTN, ir. G. Matser, wacht betere tijden af. Zijn tijd komt nog wel, zo voegde hij hier aan toe. Hij heeft de overtuiging dat in deze wet niet voldoende fair play ge speeld wordt, omdat zij aan nieuwe zendgemachtigden niet voldoende ruim- imiiiiiiimiiii AMSTERDAM Hans Boskamp gaat de produktiestaf van de met zo veel succes in Carré lopende musical „Anatevka" verlaten. Hij heeft als me de-directeur van de N.V. Petraq Uro- ductions ontslag genomen. In die functie was hij de naaste me dewerker van Paul Kijzer, die de finan ciële leiding heeft. Het ontslag van Hans Boskamp, die op het ogenblik in België vertoeft, zou te maken hebben met be paalde plannen voor de toekomst. Bos kamp probeert hier een contract te krij gen voor een £elevisieproduktie. Wat Anatevka betreft htïjft Hans Boskamp alleen nog financieel in de musical ge ïnteresseerd. De breuk met Kijzer, die ons overi gens zei, dat Hans Boskamp om per soonlijke redenen is weggegaan en dat er geen sprake was van onenigheid. „Wij zijn als goede vrienden uit elkaar gegaan betekent nog geen breuk met „Fiddler on the roof". In Duitsland gaat deze musical eind van dit jaar in pre mière in het Berlijnse Theater des Wes- tens. De Duitse zakelijke leider Rolf Stracke heeft Hans Boskamp gevraagd voor deze produktie de artistieke leiding, die hij ook van „Anatevka" had, op zich te nemen. En zo zal het waarschijnlijk ook gebeuren. TOKIO In Tokio zal van 15 tot 22 maart een internationaal concours wor den gehouden voor zangeressen, die de hoofdrol spelen in „Madame Butterfly" van Giacomo Pucini. Het organiserend lichaam, de vereni ging tot herdenking van Mioera Tamaki, heeft bekendgemaakt, dat 39 eersterangs sopranen uit 22 landen aan deze eerste Madame Butterfly-wereldcompetitie zul len deelnemen. De initiatiefnemers hebben bekend gemaakt, dat het concours dat eens in de drie jaar zal worden gehouden, ten doel heeft, de nagedachtenis te eren van wijlen Tamaki Mioera, die de hoofdrol van de opera meer dan 2000 maal heeft gezongen in de V.S., landen van Europa en Japan. Zij is in 1946 op 62-jarige leeftijd te Tokio overleden. De initiatiefnemers deelden ook mee, dat dit het eerste con cours voor een bepaalde opera is. De winnares krijgt een miljoen yen (2.777 dollar) en de Tamaki-Mioera- trofee. Volgens de initiatiefnemers wordt de deelneming verwacht van o.m. Ma ralyn Niska van de Metropolitan Opera- Elisabeth Carron van de Opera van New York City, Elisabeth Robinson en EHza- bet Vaughan, de beide laatsten van de Londense Covent-Garden-Opera. Tot de uit negen leden bestaande jury zullen o.m. behoren de adjunct-directeur van de Metropolitan Opera, Robert Her man, de Engelse sopraan Eva Turner, de directeur van 't Nationaal Conserva torium voor muziek te Parijs, Raymond Gallois-Montbrun en Cesare Agusto Car- nazi, voorzitter van de Milanese ver eniging voor muziek en beeldende kunst. ff te tot ontplooiing biedt. Onoverkomelijke bezwaren heeft hij ook tegen de artikelen 22 en 23 inzake de auteursrechtelijke bepalingen. Ten slotte vindt hij dat er op het gebied van radio en tv zo veel in ontwikkeling is, dat zonder bezwaar een tijdelijke ont wikkeling, en daarmee doelt hij op het overgangsbestel, had kunnen worden voortgezet tot meer over de totale ont wikkeling bekend was geweest. WASHINGTON De nationale kunst galerij in Washington, die deze maand een recordprijs van twintig miljoen gul den betaalde voor een schilderij van da Vinei, meent ook een portretbuste van diens hand te bezitten. De bewuste sculptuur, voorstellend Giuliano de Medici, is tot dusver altijd toegeschreven aan Andrea de Verroc- chio, vriend en leraar van Leonardo da Vinei. Maar een deskundige van het mu seum, Raymond Stites, is nu tot de ovrtuiging gekomen, dat alleen de kop door Verrocchio is gedaan. Het boven lichaam, waarover een wapenuitrusting, is naar zijn mening het werk van Leo nardo. Stites baseert zijn oordeel op een nauwkeurige studie van de manier waarop de rijk bewerkte schouderpartij is gemaakt, alsmede op een gedetail leerd onderzoek van da Vinci's notitie boekjes. Uit een van die boekjes blijkt, aldus Stites. dat de kop van een schreeuwen de godin op de wapenuitrusting terug te vinden is op een van Leonardo's schet sen. De aantekeningen van da Vinei, verzameld in notitieboekjes, behoren tot de verzameling op het kasteel Windsor in Engeland. UTRECHT van dit speelseizoen zal op woensdag 29 maart worden aangeboden aan de raad van bestuur van de schouwburg na afloop van de voorstelling van Noël Coward's „Lied in de schemering" door de Haagsche Comedie. Het geschenk bestaat uit een door de Utrechtse beeldhouwer Pieter d'Hont vervaardigd bronzen portret van Ida Wasserman, die in „Lied in de scheme ring" een belangrijke rol vervult. Beroepen te Rotterdam-Kralingen (vac. Th. G. Vollebregt) (toez.): J. Kortleve te Klundert; te Nederhemert (toez.): S. de Jong te Houten. Aangenomen naar Farmsum (Gr.): W. Leegsma te Zuidwolde; naar New-Nicke- rie (Suriname): W. A. Hage te Lippen- huizen-Hemrik. Bedankt voor Berkel-Rodenrijs (toez.): G. J. v. d. Bogerd te Gouda. Geref. kerken Beroepen te Delden: H. Lenters, kand. te Geldermalsen; te 's-Gravenmoer en te Westmaas: J. van Verseveld, kand. te Naarden; te Zaamslag: L. Zwaan te Pal- merton North (Nieuw-Zeeland)te Ben- nekom (vac. H. Groeneveld): D. H. Bor- gers te Nijverdal; te Utrecht-Oost (vac. P. Heinen): P. Huisman te Franeker; te Ridderkerk (vac. A. C. Mooy): J. W. Kelder te Schipluiden; te Zuidbroek- Harkstede: J. W. Post, kand. te Leeuwarden; te Rotterdam-Feyenoord (vac. C. de Ruyter): W. E. Hoekstra te Lewedorp (Zeeland). Aangenomen naar Alphen aan de Rijn- Noord: G. O. N. Veenhuizen te Emmen- Angelslo, die bedankte voor Hoogvliet en voor Leidschendam. Bedankt voor Rotterdam-IJsselmon- de: D. Bouwknegt te Den Haag-West. Beroepen: te Beekbergen: J. Zwarts te 's-Gravenhage-West; te Zandvoort: H. Lijesen te Schoonebeek; te Koog a/d Zaan: H. Lenters, kand. te Geldermal sen; te Groningen-N.: H. A. van Bot- tenburg te Noordwijk aan Zee. Aangenomen: naar Wemeldinge, tevens voor de arbeid onder de schippers: J. Noordhof te Den Bommel. Chr. Geref. kerken Beroepen te Leiden: J. H. Carlier te Kampen, die bedankte voor 's-Graven- hage-West. Bedankt voor Vlaardingen: M. W. Nieuwenhuyze te Delft; voor Zaandam: D. Biesma jr. te Aalsmeer. Aangenomen naar Amsterdam-Noord: C. Molenaar te Moerkapelle. i 1 HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending pol. partijen. 18.30 Platennieuws. 19.05 Stereo: Vocaal en instr. ensemble met zangsolist. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 2.5 Lichte gr.muz. NRU: 20.10 Reportage voetbalwedstrijd Ajax- Dukla Praag te Amsterdam. VARA: 22.10 Ik loop door het land, licht pro- gr. 22.25 Lichte gr. muz. 22.30 Nws. 22.4 Act. 22.55 Serenade: A. Viool en piano: klass. en mod. muz.; B. Radio kamerkoor oude liederen. 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM U 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: fanfare-orkest en koorzang. 18.30 Spek- trum: nws. uit de prot. chr. organisa ties. 18.50 Kinderkoren. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.30 Leger des Heilsmuz. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Stereo: Weense melodieën. NRU: 20.15 Stereo: Concertgebouworkest en solist: mod. en kl. muz. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Gees telijke lied. 22.55 Pedagogische ether leergang. 23.15 Stereo: Platennieuws. 23.55 - 24.00 Nieuws. NEDERLAND I KRO: 17.00 - 17.50 Voor de kinderen. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Jour naal. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Mona, TV-film. 19.25 Internationaal Agr. Nws. 19J51 Uitzending Stichting Socute- ra. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Reportage voetbalwedstrijd Ajax - Dukla te Am sterdam (onder voorbehoud). 22.00 Song festival 19.67. STER: 22.46 Reclame. 22.50 - 22.55 Journaal (NTS). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws in 't kort. STER: 20.01 Reclame. KRO: 20.05 Waauw: gedanste hitparade. 20.35 Het spoor van de opium document. 21.15 Hazel, tv-film. 21.40 Jeugd en Kunst, een progr. over bege leiding van creativiteit. STER: 22.10 Re clame. NTS: 22.15 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: De detaillist als ondernemer, 4 en herhaling. HILVERSUM I. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Li. gr. muz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenw. 9.00 Stereo: Mod. str. kwartet (gr). 9.35 Waterst. 9.40 Lichte gr. muz. voor oudere luister. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws). 12.00 Lichte or- kestmuz. en zangsolist. 12.25 Beursber. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Lichte orkestmuz. en solisten. 13.00 Nws. 13.10 Journ. en beursber. 13.30 Stereo: Hilversums R.K. Damesk. met piano: kl. en mod. liederen. 13.50 Kerk orgelconcert: oude muz. 14.15 Biologi- ca: een programma over planten en dieren. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Schakeringen: een cult. pr. i n wo. en muz.: mod. Zweedse muz. en voor dracht van Zweedse ged. 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM II. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Porder: lichte gr. muz. en praatje. (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 KI. pianomuz. (gr). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 Aubade: klass. muz. (gr). 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Mensen geloven, lezing. 11.45 Streeks- gew.: inform, uit Haarlem e.o. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro memorie. 13.05 Pro menade orkest en zangsolisten. 13.45 Metropole ork. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Nederl. blazers ensemble. TROS: 14.45 Oude muz. (gr). 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Stereo: Bas-bariton en piano: kl. en mod. lied. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderliedjes (gr). 17.30 Stereo: Lichte gr. muz. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.02 Nieuwe langsp. pl. 11.00 Nws. 11.02 Lichte gr. pl. 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., rep., de strip: Mevr. en ik, ber. en lichte muz. 13.00 Nws. 13.02 Top twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instr. allerlei (gr). KRO: 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Sportpr. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Verzoekpl. pr. Woensdag 1 maart 1967. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gister avond. 10.20 Pickpocket, Franse speel film. 11.30 Filmrep. 12.00 - 13.30 Actu ele kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Documen taire. 17.00 Informatief programma voor meisjes. 18.00 - 18.05 Nws. (Regionaal pr.: NDR: 18.05 Act. 18.16 Von Nach- bar zu Nachbar. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 TV-film. 19.59 Program maoverzicht. WDR: 18.05 Regionaal nws. 18.10 Dierentuin. 18.25 Journaal. 18.50 Goedenavond. 19.10 Der Nachtkurier meldet, tv-film. -19.40 Filmrep.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Filmrepor tage. 21.00 Eurovisie: Wereldkampioen schappen Kunstrijden 22.10 Muzikaal amusementsprogr. 22.40 Journaal, weer- overzicht en commentaar. DUITSLAND II 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Act. en muz. Aansl.: Minitou. 18.55 Von 0 Uhr 1 bis Mitternacht, detectivefilm. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en thema van de dag. 20.00 Filmreportage over teken films. 20.45 Filmreportage. Aansl: Nws. 21.15 Die Gefahrtin, tv-spel. 22.15 Nws. weerbericht en thema van de dag. Eiiiiiiiuiiiiiiiimuiiiiiiiimiiui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiittiiiiiiiiiii ■llllllllltlllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII TEKKO TAKS EN DE ZOON VAN HET HEMELSE RIJK 1. „Een knappe jongen, die mij hier weer vandaan krijgt!" mompelde Tekko Taks op een goede morgen. Hij nam de krant en nestelde zich behaaglijk in een gemakkelijke leunstoel. „Hee, ik ben weliwaar weer pas thuis maar ik ben al weer helemaal ingeburgerd. Het is heerlijk om weer op gezette tijden rustig 't da gelijks nieuws te kunnen lezen en zo. Ja, die ogen schijnlijk onbelangrijke dingen waardeer je pas goed wanneer je, zoals ik, lang van huls geweest bent en ze hebt moeten ontberen. Kom laat eens kijken!" Tekko bladerde omslachtig in 't dagblad, waarop hij al sinds jaar en dag geabonneerd was, tot zijn blik plotseling bleef rusten op een grote foto waarop hij stond afge beeld in eskimokostuum. In een groot artikel waarmee de rest van de bladzijde gevuld was werden zijn helden daden en avonturen aan de Pool uitvoerig beschreven. „Bah!" wat overdreven!" mopperde onze vriend terwijl hij de krant dichtsloeg en naast zich op de grond leg de. „Nee, ik heb geen zin in lezen. Ik wil niet meer aan avonturen en zo herinnerd worden. Ik bén thuis en ik blijf thuis. Kom, ik zal maar eens wat in de tuin gaan werken, daar blijf je tenminste fit bij!". Hij ging naar de keuken, greep zijn tuinhoed en liep naar bui ten. hUlM IjtC-JUT-IO AMSTERDAM (28 febr.) Een bij zonder rustige en kalme Amsterdamse effectenbeurs was gisteren opnieuw iets lager. Er was geen sprake van veel aanbod. Als de koersen lager afkwa men, werd dat grotendeels veroorzaakt door de weer uitgebroken kopersstaking hier en daar. Philips begon zeer flauw, bijna f 3,50 beneden het vorige slot, maar enige vraag voor buitenlandse rekening te gen het slot deed dit verlies tot ruim f 2 teruglopen. Voor Unilever bleef de terugslag 50 cent en voor Koninklijke Olie f 1, hetgeen ook AKU moest prijs geven. Ook de lokale markt was bijzonder rustig, waardoor toevallig wat vraag of aanbod nogal ingrijpende koersverschil len konden veroorzaken. Scholten-Honig kwam eerst tot stilstand op f 83, onge veer f 5 beneden het vorige slot na af trek van het dividend. Daarna kwam in de tweede periode een herstel tot onge veer f 85. Flink lager waren ook Van Gelder en Van der Grinten, die zelfs 30 punten verloor. Bataafsche Aanneming, Brocades, Wijers, Gist, Utermöhlen, Walvisvaart en Zwanenberg waren in reactie, evenals Synres en enkele ver- zek eringsaandelen Daarentegen waren nogal wat bank aandelen aan de vaste kant. Hoger wa ren opnieuw Spaarnestad, Nutricia en Scholten Carton, Bols en Key en Kra mer waren in herstel. De scheepvaartsector wankelde weer. De Nederland moest in een dunne markt f 3 prijsgeven. KLM kon f 3 aantrekken. Van de rest van de beurs viel Studebaker op door een verlies van drie dollar in navolging van Wall Street. De aandelen VAT wer den opnieuw voor f 6,50 verhandeld. De introductie van het Manhattan Fund bleek in goede aarde te zijn gevallen. Er bestond een flinke belangstelling op e>en koers van ca. tien dollar. ROTTERDAM Unilever heeft in 1966 minder gunstig gewerkt dan in 1965. De cijfers die het concern over 1966 heeft bekendgemaakt luiden: Geconsolideerde nettowinst f 627 miljoen tegen f 646 miljoen over 1965; daling 2,9 procent. 0 Verkopen aan derden f 19.188 mil joen tegen f 18.464 miljoen over 1965; stijging 3,9 procent. Slotdividend f 1,68 per aandeel tegen vorig jaar f 1,69. Totale dividend 1966 f 4,21 per aan deel van f 20 nominaal tegen vorig jaar f 4,22. Het verschil is een ge volg van de koersdaling van het pond sterling. Het dividend op aan delen Unilever ''N.V. en Unilever Ltd. is in geldswaarde gelijk. Tegenover het zeer gunstige derde kwartaal, toen vergeleken met 1965 'n winststijging van 12,1 procent werd ge boekt, staat een bepaald ongunstig vier de kwartaal, waarin de nettowinst met 13.5 pet. terugviel van f 156 miljoen tot f 135 miljoen. Bij de bekendmaking van de resulta ten over het derde kwartaal had Uni lever hiervoor al gewaarschuwd door mee te delen dat de invloed van de verwarde toestand in tropisch Afrika ten volle in de cijfers over het vierde kwartaal tot uitdrukking zou komen. Daarbij komt dat de winst bij de kar- tonnagefabrieken van Thames Board Mills in Engeland is gedaald. Deze twee belangrijke factoren hebben de winst zodanig onder druk gezet dat het effect van een verbetering bij de voornaamste artikelgroepen margarine, overige levensmiddelen en wasmiddelen teniet werd gedaan. De resultaten van de groep United Africa, die eerste drie maanden achteraf in de geconsolideerde cijfers worden verwerkt, geven thans enige verbetering te zien. In enkele ge bieden blijft de algemene toestand even wel onzeker, zo deelt het bestuur mee. Voor het ogenblik echter moet deze terugslag worden verwerkt, die in het bijzonder in de resultaten van de Engel se tak naar voren komen. Daar geven de cijfers over het vierde kwartaal over de hele linie een teruggang te zien. De omzet lag met f 2,27 miljard 4 pet. be neden die van deze'fde periode van '65. De winst voor aftrek van belastingen daalde zelfs met 13 pet. tot f 127 mil joen. De winst na belastingen vertoonde een teruggang van 10,4 pet. tot f 69 miljoen. Dank zij een post buitengewo ne winsten van f 4 miljoen kon de Brit se tak de winstdaling in het vierde kwartaal nog tot 5,3 pet. beperkt hou den tot f 72 (v.j. f 76) miljoen. ARNHEM De nettowinst van British Enkalon, waarin de Algemene Kunstzijde Unie een belang heeft van 62 procent, daalde in 1966, volgens voorlopige cij fers, van £580.083 tot 503.728. Er wordt een onveranderd dividend van 7 procent voorgesteld. Daarvan is al 4 procent vooruitbetaald. WASHINGTON Het Internationale Monetaire Fonds (I.M.F.) heeft Egypte gewaarschuwd dat het land uit het I.M.F. zal worden gestoten als het zijn schuld van 8 miljoen niet betaalt. Het I.M.F. heeft de Verenigde Arabische Republiek in totaal 105 miljoen geleend. De afgelopen maanden zijn twee ter« mijnen van elk 4 miljoen niet afgelost. De leningen waren bedoeld om het land over zijn internationale betalingsmoei» lijk heden heen te helpen. Het I.M.F. heeft president Nasser la« ten weten dat hij weinig kans maakt er gens ter wereld krediet te krijgen als z(jn land geen lid meer is van het I.M.F. Het fonds heeft de indruk dat de rege ring van de Verenigde Arabische Repu bliek de ernst van de toestand niet be grijpt en evenmin doordrongen is van de macht van het I.M.F. AMSTERDAM, 28 febr. Contante prijzen: Londen' 10.08%10.09; New York 3.61%—3.61%; Montreal 3.33%— 3.34; Parijs 72.97—73.02; Brussel 7.26— 7.26%; Frankfurt 90.87—90.92; Stock holm 69.86—69.91; Zürich 83.27%— 83.32%; Milaan 57.76%—57.81%; Ko penhagen 52.1552.20; Oslo 50.46% 50.51%; Wenen 13.98—13.99; Lissabon 12.57%—12.5».

De Vallei | 1967 | | pagina 2