JACHTHAVEN RESTEREN? Bejaarden op twitte doek Dirk Sandbrink sluit oude familietraditie af Praalwagens bij sportshow van Arena Gemeentesecretaris Vink: „Initiatief zal van particulier moeten komen!" Project niet op korte termijn te realiseren D. Slok is grote man achter de schermen Bekende dijkgraaf nam afscheid Veiling Septer Tiel Jubileumactie van Ede loopt goed Drukke vergadering van Paul Kruger in Leersum UNIEKE FILM IN ELST Amerongen Rhenen Achter de broek zitten... Wat later Pantertje dood Ger. Kerk Rhenen brengt beroep uit Drie vacatures bij Groene Kruis in Opheusden Officiële Bekendmaking RHENEN Benoeming Klaverjassen met N.Y.V. Rhenen Mal lemolenclub •The Gang*' met DONDERDAG 2 MAART 1967 j. RHENEN De kerkeraad van de ge reformeerde kerk aan de Nieuwe Vee- nendaalseweg heeft een beroep uitge bracht. op drs. A. Barman (31), thans predikant te Witmarsum. Drs. Borman heeft gestudeerd aan de Vrije Universi teit te Amsterdam. Witmarsum is zijn eerste gemeente, waar hij in 1963 werd beroepen. OPHEi;SDEN In het Veerhuis te Opheusden vond gisteravond de jaarver gadering plaats van de schietvereni ging „Paul Kruger". Voorzitter J. Ma son heette in zijn openingswoord met name ere-lid, de heer G. Deys van har te welkom. Secretaris, D. E. O. den Hartog legde in zijn jaarverslag de nadruk op de vele goede resultaten, die het afgelopen jaar op de verschillende wedstrijden door de schietvereniging werden geboekt. Hierna volgde het jaarverslag van penningmeester A. Heij, waaruit bleek, dat de vereniging financieel in een gunstige positie verkeert. In verband met de stijgende kosten was men ech ter genoodzaakt om de contributie een lichte verhoging te laten ondergaan. Het jaarverslag van wapenmeester J. W. van de Pol was minder gunstig. Volgens spreker had de toestand van de beschikbare wapenen wel enige ver betering nodig. Met toestemming van de aanwezige leden overweegt het be stuur thans over te gaan tot een nieu we aanschaf. Tot slot van deze goed bezocht jaarvergadering droeg de heer A. Heij het traditioneel geworden hu moristische jaarverslag voor, dat in dichtvorm door hemzelf was opgesteld. Ieder lid werd in het gedicht wel even onder de loep genomen, wat tot een ge zellige stemming leidde. OPHEUSDEN Dezer dagen is de derde vacature ontstaan in het bestuur van het Groene Kruis te Opheusden. De heer R. Verwoert heeft te kennen gege ven, zijn functie op de eerst komende vergadering beschikbaar te stellen. De dames J. van de Kolk en E. H. Jan sen Schuiling hebben reeds eerder als bestuurslid bedankt. Geboren: Johan Nicolaas, z.v_ N. Woudenberg en G. C. van Vulpen. Ondertrouwd: N. G. P. van Oss en W. Treep. Vestigingen: Mej. C. J. J. van Zijl, Hoogstraat 8 uit Rotterdam; Mej. E. J. Schoep, Hoogstraat 8, uit Utrecht; Mvr. J. W. van Lissa-Bakhoven, Scher- penzeelseweg 4, uit Amerongen; Dhr. J. M. Verheij, Majoorsweg 1, uit Gilze en Rijen. Antonia en J. E. Elisabeth, de Heus. en J. E. de Geboren: Jannigje d.v. J. v. Holland K. Koudijs. beth, d.v. J. v. olland Heus. Ondertrouwd: B. Verver, Maarn en Vertrokken personen: C. H. J. van Ingekomen personen: P. N. Gyben v. Katwijk; W. J. Burgers v. Ridderkerk'; H. P. van der Valk v. Utrecht; E. van Ewijk V. Lienden; E. A. C. Reijdon v. Rhenen. der Huizen naar Leiden; E. Stenekes naar Amsterdam. Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlage van H. Wiesenekker, Heren straat 4 te Rhenen, om vergunning tot het oprichten enz. van een inrichting voor de opslag van butaan- en pro- paangas. Adres inrichting: Herenstraat 4, ka dastraal gemeente Rhenen, sectie F, nummer 1216. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ie der persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting te hou den op dinsdag 21 maart 1967 te 11.00 uur in gemeentehuis Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere mits hij binnen de schriftelijk bezwaren KESTEREN In het bestemmingsplan voor de gemeente Kesteren is een plan opgenomen voor een jachthaven en een kampeerterrein aan de Rijn tus sen Opheusden en Kesteren. De jachthaven is gepland bij de zogenaamde „Spees", waar een natuurlijk binnenmeertje rechtstreeks in verbinding staat met de Rijn. Het kampeerterrein zal volgens het bestemmingsplan de jacht haven grotendeels omringen. Alhoewel Gedeputeerde Staten van Gelderland onlangs hun goedkeuring hebben gegeven aan het totale bestemmingsplan voor de gemeente Kesteren. ziet het er niet naar uit, dat dit recreatieproject op korte termijn verwezenlijkt zal worden. De mogelijkheden liggen er wel, in tegenstelling tot die in de gemeente Rhenen. Rijkswaterstaat maakte daar be zwaar tegen de aanleg van een jachthaven, zoals wij eergisteren meldden. Gemeentesecretaris, de heer M. Vink, zei ons: „We hebben eigenlijk nog nooit zo'n haast gemaakt met die jachthaven plannen. Het initiatief zal waarschijnlijk wel van een particulier moeten komen, want met de realisering van dit project is een aanzienlijk kapitaal gemoeid. Wij hebben de Rijkswaterstaat omtrent dit gedeelte van het bestemmingsplan nog niet benaderd, maar als er op een ge geven ogenblik belangstelling voor blijkt te bestaan, zullen wij dit zeer zeker doen." Toeristisch gezien is de plaats, waar op de bestemming jachthaven annex kampeerterrein rust, uitermate gunstig gelegen. Een prachtig panorama met op de voorgrond de Grebbeberg en in de verte de stad Rhenen zou zeker een grote aantrekkingskracht uitoefenen op de water-toeristen. De grond voor het bedoelde project is in handen van één eigenaar, de heer Hakkert, die verklaarde zijn medewer king geenszins aan de plannen te zul len geven. Althans voorlopig niet. „Ik zal er beslist niet aan meewerken om de zondagsrust te laten verstoren en zeker niet in mijn omgeving. Bovendien raak ik een groot gedeelte van mijn grond kwijt en dat kan ik momenteel O Hier zal, als de plannen doorgang zul len vinden, in de toekomst de jacht haven worden aangelegd. niet missen, omdat mijn bedrijf er an ders de dupe van zou worden", aldus de heer Hakkert. „Al zouden ze me een enorm bedrag bieden, deed ik het nog niet, want ik ga de zondagsrust en mijn vrijheid niet verkopen. Ze zijn al eens bij mij geweest, maar voorlopig wens ik niet aan deze plannen mee te wer ken. De tijd kan natuurlijk verande ren, maar de zondagsrust, het bedrijf en mijn vrijheid zijn momenteel be langrijker." De hee Hrakkert zei zich best in te kunnen denken, dat zijn grond ideaal is om er een jachthaven en een kam peerterrein te beginnen. „Zodra men mij zou kunnen garanderen, dat de zon dagsrust gehandhaafd kan blijven, zou ik er eens heel sterk over na kunnen gaan denken, maar ik geloof niet, dat men in dit geval aan mijn eis zal kun nen voldoen", aldus de heer HakkerL RHENEN Margrieta. d.v. H. J. v. d. Brink en G. Schaap, Eist; Gerlinda, d.v. W. Overeem en P. M. Woudenberg, Eist; Maria, d.v. J. Rijksen en A. van der Linden. Ondertrouwd: E. C. H. Haalboom en L. Lodder, Eist. Getrouwd: J. Smaling en C. C. van Setten; A. van Manen en J. M. Holle mans; J. van Ommeren en J. H. van der Burg; A. Timmer en H. Swagers. Overleden: S. van Manen, 76 jr., ge huwd gew. met G. Rebergen, Veenen- daal; T. Kuipers, 79 jr., e.v. A. Zwar- teveen, Veenendaal; W. Kroesbergen, 91 jr., geh. gew. met J. van Kesteren, Veenendaal; Cornells ter Haar, 82 jr., e.v. T. J. M. Keurentjes, Veenendaal; H. v. Esseveld 86 jr., geh. gew. met E. Rijkse. Elders overleden: te Ede: H. Hove- stad, 75 jr., te Wageningen: H. J. Hoff man, 70 jr., e.v. A. Berghuis. Ingekomen: K. H. van der Meyde v. Renkum; J. van Lent van Hilversum; J. van de Wardt met gezin van Dode- waard; J. Schrijvershof met gezin van Asperen'; T. J. Schuurman van Venlo; A. J. Verbaas g/m Derks van Ede. Vertrokken: C. Vlam wed. v. Voer man naar Zeist; H. C. Zanting naar Huizen (N.H.); I. Bello Lamas naar Veenendaal; E. A. C. Reijdon naar Amerongen; R. F. Reijdon naar Ame rongen. EDE De shcolier M. uit Ede deed gisteren bij de politie aangifte van dief stal van zijn pantalon, die uit het gym nastieklokaal aan de Klaas Katerlaan verdwenen was. In de zakken van de broek bevonden zich een portemonnee met 35 gulden erin en een horlogebandje. De secretaris, W. C. Pieters, Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken bekend: dat vanaf heden gedurende drie maanden ter se cretarie, 2e afdeling, Hoofdstraat 92, voor een ieder ter lezing ligt en tegen belanghebbende, j betaling der kasten algemeen verkrijg- gestelde termijn baar is de door de raad bij zijn beslui- heeft ingebracht, ten dd. 29 augustus 1966, respectievelijk 1 maart 1967. nr. 31.957 A en nr. 31.957 B, vastgestel- Burgemeester en wethouders de Bouwverordening en le wijziging van van de gemeente, j die verordening, alsmede de krachtens voormelde verordening vastgestelde na dere regelen. De verordening treedt in werking met ingang van 1 maart 1967. Veenendaal, 28 februari 1967. Burgemeester en wethouders voor noemd: De burgemeester J. Hazenberg. De secretaris Van Manen. de burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Vrijdag organiseert de NVV Bestuursbond in het Eigen Gebouw de derde klaverjasavond van dit seizoen die om acht uur begint. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,- per persoon, gepensioneerden mogen voor half geld deelnemen. Men kan zich bij de bekende adressen opgeven alsmede bij de bodes en aan de zaal. Op 17 maart zal er een gecombineer de klaverjas- en schudjasavond worden gehouden. r> RHENEN De „Mallemolenclub" legt zaterdagavond weer beslag op de Panoramamolen. Vanaf 20 uur speelt de band „The gang". Veilbericht van de Tielse Veiling Septer van woensdag 1 maart 1967. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Golden Delicious k.l 74—77 70—74 Golden Delicious k.2 70—74 67—73 58—70 45—56 Goudreinet k.l 48—53 44—47 41—43 Goudreinet k.2 45—49 40—45 35—41 Goudreinet rode k.l 5564 4446 Jasappel 5861 Jonathan k.2 43—53 38—49 36—46 34—39 3243 x Laxton superbe k.l 7678 7377 x Laxton superbe k.2 7476 7173 6064 4352 x Lombarts calville k.l 63—65 61—63 Winston k.l 90—92 89—91 Winston k.2 75—78 62—65 Fabrieksfruit blank per 100 kg 27,60; rood 20,45; zoet 8,20. Peren: Brederode 5056 3546 Conference k.l 9294 Conference k.2 8486 St. Remy k.2 39—41 Winter jannen- 2731 IJsbouten 38—43 25—39 Perenkroet per 100 kg 3,10. Groenten Prei, 42—53, 17—42; Witlof, 84—104, 66—79; Wortelen, 17—19, 6—10; Aardappe len middel, 911. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. RHENEN. In hotel „Grebbe", ten nauwste verbonden aan de water schapshistorie uit onze streek, nam de heer Dirk Sandbrink wegens het be reiken van de 70-jarige leeftijd af scheid van het Dijkschap Grebbedijk. Daarbij waren aanwezig alle heem raden, alsmede de secretaris-penning meester. Uit erkentelijkheid voor het bekleden van talrijke functies gedu rende ruim dertig jaar, werd aan de heer Sandbrink een fraaie bokaal aan- geboden van Leerdamse makelij, waarin de naam van de scheidende dijkgraaf en het wapen van het Dijk schap Grebbedijk gegraveerd stond. In zijn dankwoord vestigde de heer Sandbrink er de aandacht op niet de eerste dijkgraaf uit zijn familie te zijn geweest. Jacob Sandbrink, geboren in Rhenen in 1730, „de grootvader van mijn vadersgrootvader", zoals de heer Dirk Sandbrink zei, was al dijk graaf. Ook Dirk Sandberg, geboren in 1817 in Rhenen destijds griffier van het kantongerecht dat toen nog in Rhenen gevestigd was, was al dijk graaf. Verder waren talrijke voorva deren heemraden. Het is een zeer oud Rhenens geslacht, dat teruggaat tot ongeveer 1600. Het waren allemaal vooraanstaande figuren, zoals burge meester, raden, schepenen, presi dent-kerkvoogden, waterschapsfunc tionarissen en gemeentesecretarissen. In de archieven van de gemeente Rhe nen komt de, naam Sandbrink dan ook zeer vaak voor. Toevallig is de heer Dirk Sandbrink, die nu afscheid nam als dijkgraaf, niet in Rhenen ge boren. Hij woont er weliswaar al van af 1935, in de voormalige villa van oud-burgemeester Van Holthe tot Ech ten op de „Lijster Engh", maar hij aanschouwde op 1 juli 1896 het le venslicht in Veenendaal, waar zijn va der notaris was. Dirk bezocht de HBS in Amersfoort, later de MTS in Dordrecht en slaagde voor elektro techniek. Na talrijke functies te heb ben bekleed op het technisch vlak, onder andere bij de Heemaf, stichtte hij in 1935 in Veenendaal de NV Tex tielfabriek „Veenendaal". Oprichter- directeur Sandbrink vertelde ons, dat in z'n bedrijf in hoofdzaak zware stof fen worden vervaardigd voor bedrijfs kleding, onder andere manchester. De hr. Sandbrink mocht dan in Veenen daal zijn geboren, hij had zijn hart verpand aan Rhenen en weet er ont zaglijk veel van te vertellen'. Fa milie-traditie getrouw werd hij in 1936 als opvolger van de heer Leinweber benoemd tot Veenraad van het water schap genaamd „Het Veenraadschap der Geldersche en Stichtse Veenen en in 1945 als opvolger van de heer G. H. van Leeuwen tot voorzittend veenraad van dat college. Toen er na de oorlog een wijziging in de indeling van de waterschappen plaats had, werd de heer Sandbrink in 1950 be noemd tot dijkgraaf van het Dijk schap Grebbedijk. Dit schap heeft het beheer over de Grebbedijk, die de Gelderse Vallei tegen overstro ming door het Rijnwater moet be schermen. De laatste doorbraak vond plaats in 1855. Toen stond de gehele Gelderse Vallei dan ook prompt on der water. Daarna is het voorgekomen. „Vaak hebben we hoog water meege- j maakt. Dan werd in de dijkpost de wacht betrokken. Mocht de nood aan de man komen dan zou het zogeneem- 1 de dijklegger worden gealarmeerd. Dat is nooit gebeurd. Ik heb wel vaak wacht gelopen. Maar de Grebbedijk is veilig. Een verhoging is niet nodig. Wel zal hier en daar in de naaste toe komst de dijk moeten worden ver zwaard". De heer Sandbrink heeft evenals z'n voorvaderen steeds veel belang stelling gehad voor waterschapsaan gelegenheden. Zijn vader was jaren lang secretaris-cameraar van het Veenraadschap en zijn grootvader van moederszijde was voorzittend j Veenraad. Bij het afscheid van de heer Sandbrink, j die bij Koninklijk Besluit wordt opge- J volgd door de heer G. Sigroond. steenfabrikant te Wageningen, waren in hotel „De Grebbe" onder anderen aanwezig Jhr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal, Rhenens bur gemeester, echter ditmaal in zijn kwa liteit van Watergraaf van het Water schap „Grebbe" en de Watergraaf van het waterschap Wageningen en Ede de heer ir. J. J. Mijnssen uit Rhenen. Zowel de burgemeester als de heer Mijnssen zijn- qualitate qua heem raden van het Dijkschap Grebbedijk, dus naaste medewerkers van de heer Sandbrink. In hartelijke bewoordingen werd de scheidende dijkgraaf toege sproken door de heren B. B. van Leeuwen, ir. J. J. Mijnssen, mr. Bosch van Rosenthal en de heer Sigmond. In grote dankbaarheid her dacht de heer Bosch de prettige tijd van samenwerking met de heer Sandbrink. Er heerste in het college altijd een prettige en gemoedelijke stemming. Even hartelijk waren de afscheidswoorden van de heer Sand brink, die zeer erkentelijk was voor de hem aangeboden herinneringsbo kaal met inscriptie. Dit aandenken zal talrijke herinneringen aan het dijk schap voor de heer Sandbrink levend houden. Eén daarvan is de schouw per aak langs de Grift en de Lunter- sche Beek vanaf de Roode Haan aan tot aan Amersfoort. Er was toen een gebrekkige afwatering en zo'n schouw was een hele belevenis, 's Avonds laat keerde het gezelschap vanuit Amers foort met de trein naar Rhenen terug. Er was een hele dag mee gemoeid. Het wapen op het bokaal bekijkend zegt de heer Sanbrink dat het een ontwerp is van de heer Adriaan P. de Kleu- ver bijzonder veel waardering en re dering en respect. Het wapen is een ver, destijds met slechts een kleine afwijking goedgekeurd en vastgesteld door de Hoge Raad van Adel. De heer Sandbrink heeft voor dit werk van de heer De Kleuver bijzonder veel waar combinatie van de wapens van de wa terschappen Veenendaal, Rhenen, Ede en Wageningen. Nu de heer Sandbrink is afgetreden als dijkgraaf betekent dit tevens dat er een einde is gekomen aan een fami lietraditie. Hij is de laatste telg uit dit bekende Rhenense geslacht. De laatste Sandbrink, die zich met water schapszaken heeft bezig gehouden. Wanneer we na het korte gesprek met de heer Sandbrink vragen hoe hij over het huidige Rhenen denkt en over de toekomst van 't Grebbestad- je, wil deze sympathieke en uiterst bescheiden Rhenenaar in eerste in stantie geen commentaar leveren. Na enig aandringen zegt hij: „Rhenen mag geen grotestadsallures krijgen. Wel moeten we liet prachtige land schap en de vele andere mogelijkhe den toeristisch uitbuiten". Het heeft wel niets met waterschapsza ken te maken, maar we vonden het ergens wel interessant deze oud-Rhe- nenaar eens naar zijn mening over de tegenwoordige tijd te vragen. ELST. Ieder jaar eind juni, of begin juli wordt in Eist een tocht voor de bejaarden georganiseerd. Ieder jaar ook wordt van deze tocht een film gemaakt, die omstreeks fe bruari aan het Elster publiek ge toond wordt. Filmvertoning en be jaardentocht zijn op dubbele wijze met elkaar verbonden: geen be jaar - dentocht, dan ook geen film maar geen film, dan ook geen (volgende) bejaardentocht. De toegangsprijzen en de opbrengst van de verloting, die eik jaar gehouden wordt, vormen een deel van de fondsen, waaruit de tocht betaald wordt. Het resterende deel wordt ingezameld tijdens een lijstcollecte in het dorp geheel verzorgd door het organiserende co mité. Voorzitter van dat comité is hoe kan het haast anders de heer D. Slok, die ook voorzitter is van de enige overgebleven buurtver eniging in Eist: De Franseweg. Uit die buurtverenigingen is het allemaal begonnen indertijd. In 1947 werd de eerste bejaardentocht ge houden, die toen een traditie gewor den is. Dit jaar zal men namelijk het vierde lustrum van deze tochten vie ren. Het comité, dat de eerste be- jaardentochten organiseerde, bestond uit vertegenwoordigers van de be sturen van de buurtverenigingen, die vlak na de oorlog „bij bosjes" uit de grond schoten. Niet alleen in Eist, maar overal in het land. De meesten ervan zijn inmiddels al weer ter zie le; ook in Eist. Gelukkig is ondanks het verdwijnen van de buurtvereni gingen het comité „Autotocht bejaar den" blijven bestaan. De belangstel ling van de oudjes voor deze tochten is altijd prima geweest en had men de laatste jaren steeds even over de 100 deelnemers, thans verwacht men er ongeveer 135. De heer Slok is al jaren de grote man achter deze tochten. Ieder jaar zet hij de tochten uit, slechts door enkelen bijgestaan. „Als we tijdens onze speurtocht in een restaurant ko men, dat me wel geschikt lijkt om daar met het hele stel de warme maaltijd te gebruiken, dan zeg ik te gen mijn metgezellen: „Eten jullie maar wat je wilt, ik neem van alles het goedkoopste. „Vorig jaar deed ik dat ook en toen ik klaar was het had prima gesmaakt ging ik naar de eigenaar van die zaak toe en ver telde hem wat de bedoeling was. Die zei toen tegen me: „Meneer we doen het beslist niet minder als uw be jaarden komen eten". Ik zei toen: „O, nee?". „Nee meneer", was het antwoord, „het eten wordt beslist niet minder". Maar ik zei: „De prijs wel!". Het is nog gelukt ook voor goed vijf gulden per persoon kreeg ik daar een diner!". De heer Slok is een geweldig „pin gelaar" als het in het belang van de bejaardentocht is. Overal probeert hij korting te krijgen, en als het hem tijdens de voorbereidingen gelukt is, dan staat hij met zijn neus boven de portemonnaie van de penningmeester om te kijken of de korting werkelijk verleend wordt. Enkele jaren gele den is dat eens niet gebeurd en toen kreeg de heer Slok het wel een „beetje" aan de stok. met de ober, waarmee afgerekend werd, maar dank zij de eigenaar werd toch ge leverd tegen de afgesproken prijs. „Och die eigenaars kunnen dat ook niet helpen, die obers doen net wat ze goed vinden en de baas mag niet te veel zeggen, want dan lopen ze weg", vergoelijkt Slok. Andere jaren is de vertoning van de film van de vorige tocht in maart reeds achter de rug maar door ziek te van de heer Slok is het dit jaar wat later geworden, want niet alleen de organisatie van de reis komt voor zijn rekening, ook het samenstellen van de geluidsband, die bij de film hoort blijkt niet zonder de voorzitter van het comité te kunnen. De,-film zelf overigens is opgenomen door de heren Van Erk en (ditmaal) Kosters. Op dinsdag 7 en donderdag 9 maart 'kan iedereen de film gaan zien in café „Sportlust". „We hebben expres de datum van het voetballen vrijge laten", zegt de heer Slok, „zodat iedereen komen kan". De oude films hebben ook nog af trek: verscheidene malen wordt door iemand een exemplaar van een be paald jaar te leen gevraagd. Dit brengt dan altijd weer wat op voor de kas van het comité, vandaar, dat de heer Slok dit zoveel mogelijk aan moedigt. En het is voor iedereen leuk nog weer eens goede kennissen op het doek te zien, die soms al niet meer van de tocht kunnen profiteren. Ondanks het feit, dat de twee jonge panters in Ouwehands Dierenpark regelmatig tegen de zo gevreesde kat- tenziekte waren ingespoten, vertoonden beide jonggeborenen plotseling tóch de ziekteverschijnselen. De parkarts dr. Gouda Quint nam onmiddellijk maatre gelen. Voor één van de diertjes heeft de medische hulp echter niet meer mo gen baten. Toen de koorts van het jongste exemplaar tot ruim 41 graden was opgelopen bezweek het diertje. Naar het zich laat aanzien zal het zusje herstellen wanneer zich geen ver dere complicaties voordoen. Beide pan- tertjes zijn nakomelingen van „Kispa- tan", die destijd als jong diertje werd geschonken door HKH Prinses Christi- EDE Zoals bekend houdt de voet balvereniging Ede een jubileumactie. In de vorm van enkele verlotingen met prijzen die de leden zelf bij elkaar ge bracht hebben wil men een bedrag van duizend gulden inzamelen. Het ziet er naar uit, dat dit bedrag bereikt zal wor den en hoogstwaarschijnlijk zelfs over schreden. Er komen thans nog twee ver lotingen. Natuurlijk wordt er nog gere kend op de leden, die beloofd hebben een bijdrage te storten. Dit geldt ook voor de leden, die een prijs beloofd hebben. Zij hebben gelegenheid deze alsnog af te geven bij een van de leden van de jubi leumcommissie. Ruim 90% van de leden heeft gevolg gegeven aan de oproep om aan de actie deel te nemen. Dit bewijs van clubliefde is voor de jubileumcom missie een stimulans om bij het afsluiten van deze eerste actie zich te beraden op een volgende actie. RHENEN De sportoptocht en sportshow die de korf balvereniging Arena ter gelegenheid van haar lustrum or ganiseert op zaterdag 10 juni, belooft een groot succes te worden. Alle Rhenense sportverenigingen (buiten- en binnenspor ten) en de plaatselijke muziekverenigingen hebben enthou siast op de uitnodiging gereageerd en zullen op 10 juni hun vereniging aan de Rhenense bevolking presenteren in de sportoptocht die aan de sportshow vooraf gaat. Verschei dene verenigingen zullen zelfs met praalwagens in deze op tocht meerijden. Op het Candia-terrein zal de Rhenense bevolking kunnen genieten van de prestaties der verschillende verenigingen o.a. wedstrijden, demonstraties, levend schaakspel en mu zikale shows. Een en ander kon gerealiseerd worden doordat de voetbal vereniging Candia haar velden voor deze dag aan Arena ter beschikking stelde en door de toegezegde medewerking van het gemeentebestuur en de afd. Rode Kruis. Voor de talentenjacht die Arena op vrijdag 2 juni organi seert zijn nu reeds enkele aanmeldingen binnen. Hieraan verleent de platenmaatschappij Phonogram (Philips) haar medewerking door van de beste nummers platen op te ne men die dan in de verkoop worden gebracht. x Aan het korfbaltoernooi op zaterdag 3 juni, eveneens ter gelegenheid van het Arena-jubileum, zullen 44 korfbalver enigingen deelnemen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5