In Rhenen twee maal ingebroken Bezwaarschrift aan Gedeputeerde Staten „We moeten ons hier tegen verzetten!" Kwestie komt ook in Veenendaals raad BEHANG Een specialist voor moeilijke voeten Het begint vaak met Aan woonwagenkamp nog niets verbeterd Wellicht binnenkort afdeling voor Leersum-Amerongen l!r VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN jong Leger des Heils gaat collecteren OODBC I Dodewaard promoveert naar hoofdklasse AGENDA 3550 4163 Forum van Besturenbond EINDE ZWEMBAD-AFFAIRE LEERSUM LIJKT IN ZICHT Officiële Bekendmakingen Bewoners Middelbuurt gekant tegen school woonwagenkamp HENNY JANSEN Raadslid Hendriks in nota: „Petrus Datheen" komt hijeen Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Filatelie Overberg weet wel raad met spaargeld ASSURANTIEKANTOOR MULDER R.P.S. Veenendaal had het druk Sparen in Ederveen MIST u uw dagblad DE VALLEI? COLLECTIE 1967 Beschuit met muisjes Leersum voor Aftreden bestuur geen oplossing Kern GEEN ALCOHOL BIJ SNELVERKEER Ledenvergadering Oranjevereniging Resteren Spaareijfers R.P.S. Scherpenzeel Aan de galg Dammen Renswoude spaart ZATERDAG 4 MAART 1967 RHENEN In de nacht van donder dag op vrijdag ia in Rhenen tweemaal ingebroken. By de metaalwarenlndustrie Wiener en Co. aan de Candiaiaan werd nit een geldkist, die in het kantoor stond, een bedrag van ongeveer vierhonderd gulden ontvreemd. Het ongewenste be zoek had zich toegang tot het bedrijf ver schaft via een bovenlicht. De dieven moesten met minder geld genoegen ne men toen zU een deur van de Ijzergieterij Giemeta aan de Rad boud weg forceerden om vervolgens de werkplaats binnen te dringen. Het lukte hen niet de kantoor ruimte te bereiken, ondanks verwoede pogingen daartoe, die schade aan het in terieur tot gevolg hadden. Ondanks die vernielzucht werd er niets vermist. GEMEENTE RHENEN BESTRIJDING BRANDGEVAAR De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat in verband met het aanleggen van Paasvuren op ver schillende plaatsen in de gemeente, be trokkenen en vooral de jeugd er voor dienen te waken, dat geen brand ontstaat in bermen en hakhout. Met het bijeen brengen van het afval- materiaal dient tot 18 maart te worden gewacht, opdat niet gedurende vele weken de gemeente wordt ontsierd door allerlei verzamelingen van oude rommel. Het is in geen geval toegestaan op de plaatsen waar Paasvuren plegen te wor den ontstoken, huisvuil te deponeren. Rhenen, 1 maart 1967. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. GEMEENTE RHENEN DRANKWET Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat bij hun college op 24 februari 1967 is ingekomen een verzoek van Jacob Spies, wonende Rijnstraat 7 te Rhenen. om een verlof A voor de ver koop van zwak-alcoholische drank in het klein voor de lokaliteiten van het club huis „Candia". Binnen twee weken, nadat deze be kendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van dit verlof bezwaren bij hun college inbrengen. Rhenen, 27 februari 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, W. C. PIETERS. LEERSUM Binnenkort zal in Leer- sum en Amerongen een nieuwe sectie gaan draaien van de postzegelvereni ging Philatelica, afd. Driebergen en zul len pogingen in het werk worden gesteld om zo spoedig mogelijk een groter aan tal leden te verzamelen. Voorlopig zal de afdeling Driebergen de nieuwtjes- dienst en de rondzendingen verzorgen. In Leersum zullen plaatselijke samen komsten worden gehouden, met verlo tingen, veilingen e.d. Het doel is om op zo kort mogelijke termijn een zodanig aantal leden te win nen om zo mogelijk op 1 januari 1968 hier een zelfstandige afdeling op te rich ten. Belangstellenden in de omgeving van Leersum, Amerongen en Eist kun nen zich in verbinding stellen met de heer M. Broos, Rijksstraatweg 297, te Leersum. Tel. 03434-1221. OVERBERG De Overbergers spa ren veel. Ook in de maand februari over treft het bij de Rijkspostspaarbank in gelegde bedrag weer verre dat van het opgenomen. De 33 inleggers brachten tezamen 6.107,— weg en 7 anderen haalden 2.884,80 op. Heden, zaterdag RHENEN Panoramamolen 20 uur: Mallemolenclub m.m.v. ,,The Gang". SCHERPENZEEL Boszicht 20 uur: Os-Ka-Di-dansavond m.m.v. „WOW" uit Utrecht. Philalethes 19.30 uur: Jaarvergadering Ned. Herv. Jeugdvereniging. BIOSCOPEN Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „A C. zwaaien af". Het Centrum Leersum 20 uur: „The brid ge on the river Kwai". Morgen, zondag VEENENDAAL Kleuterhof 1516 uur: Receptie kape laan Berkenbosch. BIOSCOPEN Luxortheater Veenendaal 15 uur: „A. en C. zwaaien af" en 19.30 uur: „Meisjes tussen de 14 en 16". Het Centrum Leersum: 15 uur: „De Scherpschutter" en 20 uur „The brid ge on the river Kwai". VEENENDAAL Een aantal bewoners van de Middelbuurtseweg heeft een bezwaarschrift aan Gedeputeerde Staten van Utrecht gezonden om te pro testeren tegen het voornemen van het schoolbestuur van de Sint-Salvator te Veenendaal om een schooltje te bouwen op het terrein van het woonwagen kamp. Zij zijn van oordeel dat zij veel last en schade van de woonwagenbe woners ondervinden en vrezen dat de vestiging van een schoolgebouw dit kwaad nog verder in de hand zal werken. Een van de landbouwers, die in de onmiddellijke nabijheid van het kamp woont en die anoniem wenste te blij ven („Als mijn naam in de krant komt krijg ik last met die woonwagenkerels") vertelde dat een school in feite een uitnodiging zal gaan betekenen aan het adres van woonwagenbewoners, die in de omgeving van Veenendaal een stand plaats hebben. „Als die school er staat, komen hier straks nog veel meer wa gens naar toe. Wij moeten ons er wel tegen verzetten, want als het kamp gro ter wordt raken we steeds verder van huis." Raadslid M. G. H. Hendriks heeft de klachten van de omwonenden ook ge constateerd en hij heeft deze In een no ta, die hij aan de raad heeft gezonden, samengevat. De heer Hendriks schrijft dat „de door de betrokken personen ge uite grieven, zo is mij tijdens een on derhoud met deze mensen gebleken, alleszins redelijk zijn te noemen. Hij dringt er in zijn schrijven op aan voor beide partijen een bevredigende rege ling tot stand te brengen. In de eerst volgende gemeenteraadsvergadering, die op 6 april zal worden gehouden, zal deze kwestie aan de orde worden gesteld. Voor de landbouwer, die wij spraken en ook zijn „lotgenoten" is deze be moeienis van de Veenendaalse raad allerminst een reden om de bezorgd heid te laten varen. Integendeel. „Straks krijgen wij hier een regionaal kamp, dat heb ik uit betrouwbare bron vernomen. Dat schooltje kun je min of meer als een voorloper van dat grote kamp gaan beschouwen. Er is ook sprake van geweest, dat het regionale kamp in Wijk bij Duurstede zou ko men. Ik heb gehoord, dat zowel Veen endaal, of eigenlijk Rhenen, als Wijk bij Duurstede een deel van het kamp binnen zijn grenzen zal krijgen. Dat regionale kamp wordt dus eigenlijk ge splitst"aldus onze zegsman. Hij vertelde ook dat hij door de di verse instanties al jaren min of meer aan een zoet lijntje wordt gehouden. „Toen ik hier aan het bouwen was, zijn ze met dat kamp begonnen. Ik heb daar direct bezwaren tegen gemaakt, maar de gemeente zei dat het een tij delijk iets was. Dat kamp gaat straks wel weer weg, zo werd mij verteld. Maar het staat er nog en het ziet er voorlopig niet naar uit, dat het ooit zal verdwijnen." De mensen aan de Middelbuurtseweg, die dicht bij het kamp wonen, hebben al veel ongemak van de bewoners on dervonden. Een van de omwonenden zei ons: „Ik ga tegenwoordig niet meer naar de politie, want daar schiet je maar weinig mee op. Pas geleden nog hadden de kampbewoners een paard aan een boom gebonden. Het beest liep midden op de weg en kon zelfs in mijn tuin komen. Er kwam toevallig een agent langs en toen is er na veel aan dringen van mijn kant iets aan gedaan. Als je naar het bureau holt, kun je wel aan de gang blijven..." Volgens de Rhenense gemeentesecre taris W. C. Pieters ziet het er voorlo pig niet naar uit dat het verzoek van de Sint Salvator om de gewenste school te mogen bouwen door de reactie van de mensen aan de Middelbuurtseweg gevaar zal lopen. „Als dat verzoek aan de wettelijke voorschriften voldoet, zullen Gedeputeerde Staten, nadat men bij ons advies heeft ingewonnen, wel geen bezwaar hebben. Persoonlijk kan ik het me wel indenken dat de omwonenden ADVERTENTIE sinds nov. 1922 Eigenaar R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën Kerkewjjk 167 Veenendaal Telefoon 08385—3000 Vertegenwoordiger H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal. met een en ander niet gelukkig zijn. Da's een volkomen menselijke reac tie..." De uitwerking van het bezwaarschrift wordt aan de Middelbuurtseweg met belangstelling tegemoet gezien. Hoe de kwestie zich aal ontwikkelen is op dit moment nog niet met zekerheid te zeg gen, de ongerustheid van een groot ge deelte van de Middelbuurtseweg ten spijt. VEENENDAAL De loketten van de Rijkspostspaarbank hebben het tij dens de maand februari weer druk ge had. Op het postkantoor aan de Sand- brinkstraat kwamen 773 spaarders sa men 154.326,18 brengen, terwijl 279 anderen 146.073,58 van hun boekje haalden. Het postagentschap in Zuid kreeg van 827 inleggers totaal 55.818,13 terwijl 64 spaarders in totaal 26.103,83 van hun tegoed opvroegen. EDERVEEN De spaarders bij de Rijkspostspaarbank hebben in februari meer in gelegd dan teruggevraagd. In gelegd werd door 104 personen een be drag van 19.315,72, terugbetaald werd aan 36 personen in totaal een bedrag van 16.176,98. Het woonwagenkamp ligt betrekkelijk dicht bij een aantal boerderijen aan de Middelbuurtseweg. Zoals de foto laat zien grenst het erf van een van die boerderijen (hooiberg is nog net zichtbaar) aan het terrein van het kamp. De omwonenden zouden graag zien dat het kamp wat „afgelegener" kwam te liggen. ADVERTENTIE Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur Vraag ons gratis behangboekje DROGISTERIJ ZANDSTR. 7 - VEENENDAAL VEENENDAAL De christelijke be sturenbond belegt op donderdag 9 maart a.s. een bijeenkomst in de bo venzaal van Hotel „De Korenbeurs" voor alle leden van de bij de christelij ke vakbonden aangesloten leden, die om 20 uur begint. Op deze avond zal een forum be staande uit mej. M. H. Pasman, maat schappelijk werkster DEL., mr. B. de Hoogh, juridisch adviseur CNV, mr. R. Knegtmans, ministerie van Maatschap pelijk Werk, de heer W. A. J. Monhe- mius, directeur gem. soc. dienst Vee nendaal en de heer J. C. Havinga voor zitter van de CBB, het onderwerp „Wat doet en wil de Algemene Bijstandwet?" behandelen. De heer Havinga treedt op als voorzitter van het forum. De verwachting is, dat velen van de ze gelegenheid om meer over de wer king van de ABW te weten te komen gebruik zullen maken. Behalve de leden van het CNV hebben ook de leden van de gemeenteraad en het college van B. en W. een uitnodiging ontvangen. Voor ledereen, die belangstelling heeft voor dit onderwerp bestaat de mogelijkheid een uitnodiging aan te vragen bij het kantoor van de „UnitEis", Verlaat 19, tel. 2762. LEERSUM De oranjevereniging hield een vergadering. Op de agenda stonden 2 belangrijke punten; verkiezing bestuursleden en plannen 1967. De heer W. F. Takken werd gekozen als de nieu we voorzitter. Mevr. Van de Wetering werd als nieuw bestuurslid gekozen. Het secretariaat van de Oranjevereni ging is in handen van J. Hussel, Ben- tincklaan 9. De heer W. H. van Amerongen werd met algemene stemmen gekozen als ere-voorzitter van de Oranjevereniging. De heer Van Amerongen is meer dan 21 jaar voorzitter van de Oranjever eniging geweest. Bij de geboorte van een prins of prin ses zal aan de Leersumse schoolkinde ren beschuit met muisjes worden aange boden. Omdat Koninginnedag op een zondag valt zal dit feest in Leersum op maan dag 1 mei worden gevierd, 's Morgens zullen de Leersumse scholen weer de tra ditionele aubade brengen bij het gemeen tehuis. 's Avonds wordt een groot oranjebal georganiseerd. Deze zomer wordt in de maand augustus een Lunapark gehou den. De Oranjevereniging heeft met deze plannen bewezen dat ze nog kerngezond is en aan activiteiten niets te wensen overlaat. EDERVEEN, 3 maart, Eiermarkt. Aanvoer ca. 1.000.000. Prijzen: kippe- eieren f 12,50 - f 13,25, henneëieren f 10 - f 12. Alles per 100 stuks. Handel vlug. SCHERPENZEEL, 1 maart, Eier markt. Aanvoer ca. 900.000. Prijzen: kippeëieren f 12 - f 12,75, en henneëieren f 9 - f 11,75. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. VEENENDAAL. Sinds 1865 is er een leger in opmars, dat vele overwin ningen geboekt heeft, zonder dat er ooit slachtoffers gevallen zijn. Sterker nog, er is waarschijnlijk niet één anti-mili tarist, die tegen dienstneming in dit le ger is. We bedoelen het Leger des Heils, opgericht in Engeland en rond de eeuwwisseling naar ons land „overge waaid". In de loop van de jaren is er veel veranderd, ook in het Leger, maar één ding bleef: het was nooit en is ook nu nog niet een kapitaalkrachtige instel ling. Nog steeds moet men goed doen met het geld van de gemeenschap en hoe graag men ook de tijd voor meer praktische hulp zou willen besteden, toch moeten ieder jaar 'n paar kostbare weken uitgetrokken worden voor collec tes. Deze collectes worden zoveel mo gelijk door de soldaten en officieren van dit Leger zelf verzorgd, al kan het gebeuren dat een „burger" meewerkt. In Veenendaal, Scherpenzeel en Rens- woude houdt men de komende twee we ken van 6 tot 19 maart de nationale in zameling. Het geld is nodig voor allerlei doeleinden, als maatschappelijke cen tra, kinder-, meisjes- en jongenstehui zen, tehuizen voor bejaarden en lang durig zieken en nog veel meer. Mocht er geen collectant bij u aan de deur komen, dan kan er een bijdrage voor dit werk worden overgemaakt op postgiro 43.87.34 t.n.v. het Leger des Heils te Veenendaal. Op de overschrij- vingskaart s.v.p. vermelden: „Nationa le inzameling". LEERSUM Dezer dagen vond in hotel Vogelesang een belangrijke vergadering plaats van het Algemeen Bestuur van de Stichting Bosbad „De Utrechtse Heu velrug". Belangrijk, omdat het dagelijks bestuur, met uitzondering van de door de raad aangewezen leden, de heren J. C. C. Dell en drs. J. A. M. Verbeek, in zijn geheel wenste af te treden en niet meer herkiesbaar was. Het bleek dat er moeilijkheden ontstaan waren tussen het dagelijks bestuur en het college van burgemeester en wethouders. De kern van deze moeilijkheden is dat het Dagelijks Bestuur heeft gemeend dat de combinatie voorzitter van de Stichting met het lidmaatschap van het College van B. en W. niet gewenst is. Het Dagelijks bestuur is op democra tische wijze door het Algemeen Bestuur gekozen en het zou volgens de mening van het dagelijks bestuur onjuist zijn de beslissing van het Algemeen Bestuur min of meer onder dwang te herroepen. Het dagelijks bestuur heeft naar een oplossing gezocht, maar is hierin he laas' niet geslaagd. Men is van mening dat de gerezen situatie, gezien de wen selijkheid van een goede verstandhou ding tussen het College van B. en W. en het Stichtingsbestuur, niet in het be lang is van het Bosbad, noch van onze gemeente en evenmin van dbetrokke nen. Hoewel niet graag gedaan meende het dagelijks bestuur dat aftreden de beste oplossing was. De vergadering, het Algemeen Be stuur dus, dacht er echter anders over, mede gezien een schrijven van B. en W. In dit schrijven wordt het Algemeen Bestuur in overweging gegeven de sta tuten te wijzigen in die zin dat geen lid van het College van B. en W. zitting meer zal hebben in het Dagelijks en KESTEREN. De Oranjevereniging „Prinses Juliana" te Kesteren houdt op dinsdag 7 maart een algemene leden vergadering in café De Kuip te Kesteren. Op de agenda staan o.a. vermeld: be spreking van de festiviteiten, die dit jaar zullen plaats vinden, waaronder die ter gelegenheid van de geboorte van een prinsenkind, dat in april wordt verwacht. De vergadering begint om 8 uur. SCHERPENZEEL Een bedrag van 23.998,16 werd door 137 spaarders uaar de Rijkspostspaarbank gebracht. Vijftig mensen haalden samen f 26.458,85 van him boekjes, hetgeen een lichte ontsparing betekent. Algemeen Bestuur. De vergadering had begrip voor de moeilijkheden en stond als één man achter het dagelijks be stuur. Men betreurde het ten zeerste dat het D. B. de beslissing had geno men af te treden en drong er met klem op aan op deze beslissing terug te ko men. Hierna trok het genoemde bestuur zich terug om zich te beraden. Na her opening van de vergadering deelde de voorzitter mede dat aan de wens van de vergadering zou worden voldaan en dat het bestuur zou aanblijven. Desge vraagd voelde de vergadering niets voor een wijziging van de statuten. Besloten werd binnen het raam van de bestaande statuten en het aanblijven van het dagelijks bestuur te trachten de contacten met B. en W. in goede banen te krijgen en te houden. VEENENDAAL Van de ongeveer vijfenzeventig orthopedische schoen makers die we in Nederland hebben is Floor Schrijver de jongste; verder is hij de enige tussen Zeist en Arnhem. Hij zit in Amersfoort op school, waar hij al geslaagd is voor het diploma schoenhersteller, samen met negenen veertig andere kandidaten van de tweehonderd die examen deden. Van die negenenveertig was Floor de enige die verder ging. Hij wil orthopedisch schoenmaker worden, een heel apart beroep. Floor is nu al bijzonder bedreven in dit vak. Er lopen al veel mensen in Veenendaal rond die schoenen van hem dragen. „Het begint meestal met rugklachten", zegt Floor, „de men sen komen dan bij een specialist en horen, dat ze een speciaal soort schoen nodig hebben. Ze komen bij mij, ik maak een gipsafdruk van de voet, er wordt een model bij gego ten, dat maak ik na in hout, dan moet er nog een patroon komen en de schoen kan gemaakt worden". Floor vertelt het allemaal alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, maar dat is het beslist niet als men nagaat dat de gemiddelde leeftijd voor wat hij nu heeft bereikt ongeveer zevenentwintig jaar is. „Ik heb klas genoten van rond de vijftig", zegt hij lachend. „En dat is niet het enige", voegt zijn vader er trots aan toe, hij heeft ook een heel nieuwe manier van steunzolen maken, vroeger ging het met staal maar hij doet het met buigzaam kurk en niet aan de bin nen- maar aan de buitenkant van de voet, dan komen de spieren niet in de knel". VEENENDAAL Het raadslid voor de KVP, de heer M. G. H. Hendriks, heeft l»y het college van B. en W. een nota ingediend betreffende de toestanden in het woonwagenkamp. Deze nota is een gevolg van het verzoek dat de burgemeester hem in de februari-vergadering deed, toen hij naar aanleiding van het binnenge komen verslag over dit kamp, dat opgemaakt was door de gemeente Rhenen, enkele opmerkingen wilde maken. Het bewuste stuk werd toen van de agenda afgevoerd om op een latere datum opnieuw te worden behandeld. Naar verluidt zal dit in de vergadering van 6 april zijn. stuur, alsmede het provinciaal bureau De heer Hendriks stelt in zijn nota onder meer. dat er aan de toestand, zoals hij die tijdens de algemene be schouwingen in november in de raad schetste niets veranderd is. Bovendien haalt hij uitspraken van leden van de gemeenteraad in Rhenen aan. waaruit blijkt, dat men daar weinig bereidheid toont, veel aan de toestanden te verbe teren, omdat „alle verbeteringen aan het kamp boter aan de galg zijn ge smeerd." Het gemeentebestuur van Rhenen zag geen oplossing. In zijn nota stelt de heer Hendriks, dat de tot dusver gevoerde discussies zich voornamelijk afgespeeld hebben rondom de vraag of er al dan niet een regionaal kamp moet. komen. Het is hem bekend, dat het Provinciaal Be- van het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk (CRM) zich met deze zaak bezig hou den. De gedachten bij deze instellin gen zouden gaan naar de oprichting van 5 regionale kampen, 3 grotere in Utrecht, Amersfoort en Zeist en 2 klei nere in Wijk bij Duurstede en Rhenen. De heer Hendriks zou het zeer toe juichen, indien het Veenendaalse colle ge samen met dat van Rhenen, Leer sum en Renswoude ook in deze rich ting zou willen werken, opdat het doel speodig bereikt kan worden. De heer Hendriks stelt voor om eens na te gaan, welke kosten er voor de door hem genoemde gemeentes gemaakt zouden moeten worden om een regio naal kamp in te richten, temeer omdat de beherende gemeente Rhenen thans alle verbeteringen „boter aan de galg" vindt. Floor is in feite een geboren en geto gen schoenmaker, want hij zegt vast beraden: „Ik heb het altijd al ge wild en het is m'n hobby! Zijn vader weet zelfs te vertellen, dat, toen Floor nog Floortje was. hij hem vaak plaagde met: „Je wordt toch nooit een goede schoenmaker!' Van die voorspelling is maar bar weinig te recht gekomen! Intussen heeft Floor een skelet van een voet gehaald met een gezicht van „laat vader maar kletsen". Hij praat als een docent over knikvoeten en „doorzakkers". Hij wijst precies aan om welke been deren het gaat bij al die voeten-wijs heid en redeneert over spieren en ze nuwen. „We krijgen op school ook anatomie', zegt hij, „we moeten al les weten van de beenderen, spieren en zenuwen die met lopen te maken hebben". Er zit veel werk in het maken van de schoen en daarom is de prijs niet mis. Minimaal f 225,- gulden per paar, maar volgens Floor kan ieder een zich zo'n paar schoenen aanschaf fen als hij het nodig heeft, want het ziekenfonds vergoed zoveel, dat de prijs, die men zelf nog moet betalen overeenkomt met die van een nor maal paar schoenen: „En je ziet toch niemand op blote voeten lopen hè?" Ondanks alle diploma's is Floor vast van plan bij zijn vader in de zaak te blijven, iets wat de heer Schrijver wel bijzonder op prijs zal stellen. Dank zij Floor hoeft dus voorlopig niemand in Veenendaal en omstreken de Vierdaagse te verzuimen, ook a' zouden die wandelaars „moeilijke" voeten hebben. VEENENDAAL De Studie verent- ging van de S.G.P. „Petrus Datheen" belegt op 7 maart a.s. een bijeenkomst in de consistorie van de kerk der Geref. Gem. in de Fluiterstraat. De vergade ring begint om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst zal een inlei ding gehouden worden door de heer W v. d. Zwaag uit Barneveld. Hij zal spre ken over „De zondag in deze tijd". DODEWAARD In de promotiecom petitie heeft OODBC I uit Dodewaard zich prachtig hersteld van de zware nederlaag in de eerste wedstrijd tegen DVD I uit Doetinchem. Deze week to gen de Betuwnaren naar Oosterbeek om daar DEV I te bekampen en het gelukte de dammers uit Dodewaard de Oosterbekers met het kleinst mogelij ke verschil (11-9) te verslaan. DEV I had de vorige week met 11-9 van DVD I in Doetinchem verlo ren, zodat thans OODBC I en DVD I naar de hoofdklasse promoveren, terwijl de Oosterbekers le klasse bleven. De gedetailleerde uitslagen waren als DEV I OOBDC I 9—11 1. J. v. d. BomH. Bötzei 11 2. J. WillemsenG. Bitter 11 3. H. de Groot—J. Laset 1—1 4. J. van AmerongenH. Peters 11 5. B. JacobsK. van Schaik 02 6. H. Blik—C. Baars 1—1 7. G. GankemaH. Roodbeen 11 8. T. ToeternelG. de Kruijff 02 9. A. HeijkampS. A. Remmerde 20 10. P. HenriksA. v. d. Foort 11 RENSWOUDE Door 78 mensen werd in de maand februari totaal 15.386,58 naar de Rijkspostspaarbank gebracht. 18 mensen haalden samen ƒ8.281,55 op. In Renswoude betekent dit dus een aanzienlijk spaaroverschot.

De Vallei | 1967 | | pagina 3