Chinezen gaan weer „gewoon aan het werk 99 Militairen terug naar hun eenheden Geleidelijke opheffing van matiging kredietexpansie BEGIN BOUW BOOREILAND Sovjets steunen Hanoi Grootste zorg is het inspectie-vraagstuk Verwar(ren)ing ANTI-FRANSE BETOGING IN SAIGON Soekarno niet naar buitenland Twee jongens in V.S. vermoord „Kennis van zaken" door ruimte-satellieten AKKOORD IN DJAKAR TA Advies Belgische raad voor bedrijfsleven: Doodstraf geëist tegen Supardjo Voorbereidingen voor gesprek Rusland-V.S. over beperking bewapening Marokko wenst enclave terug VERKEER LIEP IN DE WAR Drie jaar cel voor Turk 32 Hongaren wegens deviezen kwest ie veroordeeld Russische hulp slachtoffers apartheid VERKLARING VERZET Dokter goedkoper voor particulieren? Zichzelf aan de rails geketend VREDES VOORSTELLEN HOLLE WOORDEN DELEGATIES Kredieten van V.S. voor Indonesië Eigen regeling van EEG tegen water verontreiniging Albanees op straat dood geschoten Weer incident aan Israëlische grens ZATERDAG 4 MAART 1967 KRITIEK OP LEGER VERBODEN PEKING Het centrale comité van de Chinese communistische partij heeft alle betrokken Chinezen opgeroepen onverwijld terug te keren naar de eigen provincie om het gewone werk weer op te nemen. De militairen dienen zich weer bij hun eenheid te melden. Uitgezonderd zijn degenen die een bijzondere vergunning van het centrale comité hebben. Een en ander Ls te lezen in een plakkaat van het comité, dat gisteren in Peking is opgehangen. DJAKARTA Ondanks het aandrin gen van de Indonesische regering om in het buitenland rust te gaan nemen zal president Soekarno in Indonesië blijven, zo heeft brigade-generaal Su- gandhi, het hoofd van de voorlichtings dienst van de strijdkrachten, gisteren in Djakarta meegedeeld. Soegandhi zei dat de regering graag zou zien, dat Soekarno naar het buiten land ging. Nu de president echter be sloten had in het land te blijven, zou de regering uitmaken waar hij zich kan vestigen. In Djakarta is voorts bekendgemaakt, dat Soekarno niet zal worden uitgeno digd om dinsdag de bijeenkomst van het volkscongres bij te wonen, waarop zijn eventueel ontslag besproken zal worden. BOEDAPEST In Boedapest rijn vrijdag 32 Hongaren veroordeeld we gens overtreding van de deviezenbepa- lingen door de onwettige invoer van auto's. De voornaamste verdachte, de 68-ja rige in Wenen woonachtige Laszlo S., kreeg drieëneenhalf jaar gevangenis straf. Hij werd ook beschuldigd van il legale handel in juwelen. Zeven ande ren werden veroordeeld tot gevangenis straffen variërend van een tot twee- eneenhalf jaar. De overige 24 verdach ten kregen voorwaardelijke gevange nisstraffen en een boete. De veroordeel den moeten tezamen een schadeloosstel ling van 900.000 forint (ongev. 145.000 gulden) betalen. Twaalf auto's en een groot bedrag aan binnen- en buitenlandse deviezen zijn verbeurd verklaard. MOSKOU De regeringen van de Sovjet-Unie, de Oekraïne en Wit-Rus- land hebben besloten bij te dragen in het VN-fonds voor hulp aan slachtof fers van de apartheid in Zuid-Afrika. Het is voortaan verboden legerin- stanties te kritiseren. Buitenlanders hebben niet meer het recht zich te be moeien met de ontwikkeling van de culturele revolutie in het leger. Muur kranten en pamfletten, waarvan de inhoud de staatsveiligheid in gevaar kan brengen, mogen niet meer ver schijnen. Onbevoegden zullen de ge bouwen van een reeks ministeries en centrale bestuursorganisaties niet lan ger zo maar kunnen binnengaan. In de lijst worden onder meer opgesomd alle afdelingen van het centrale co mité, de ministeries voor Bewapening, Buitenlandse Zaken en Staatsveilig heid, alle banken, kranten, Radio-Pe king en het „persbureau „Nieuw-Chi- na". De „overneming van de politieke macht" zal alleen nog maar kunnen geschieden door de „rebellengroepen' die daar intern al zijn gevestigd. Tegelijk met de voorschriften van het centrale comité wordt in muur kranten van de rode gardisten een verklaring van partijvoorzitter Mao Tse Toeng afgedrukt, waarin deze zegt dat de revolutionaire strijd „in beschaafde vorm" moet worden voort gezet. „Wanneer wij de dictatuur van het proletariaat willen versterken, moet ons politieke en ideologische werk op zeer hoog peil staan". Mao betreurt dat er in het straatbeeld van Peking nog steeds plakkaten voorko men die niet met deze hoge opvattin gen overeenkomen. Zo kan men lezen dat deze of gene „de hondekop moet worden ingeslagen". Onze handelin gen en ons optreden dienen in over eenstemming te zijn met onze hoge doelen, aldus Mao volgens de muur- kranten. Volgens berichten van de nationa- listisch-Chinese inlichtingendienst heeft Peking alle beschuldigingen te gen generaal Tsjang Koeo-Hoea, de Chinese opperbevelhebber in Tibet en eerste secretaris van het partijco mité in dit „Chinese district", laten vallen. Tsjang had zich verzet tegen Mao-gezinde elementen en geweigerd Instructies uit Peking op te volgen. Er is zelfs melding gemaakt van bloedi ge botsingen tussen „revolutionaire rebellen" en militairen van Tsjangs le ger. De machthebbers in de Chinese hoofdstad, niet in staat de machtige generaal uit te schakelen, zijn nu bij gedraaid en hebben Tsjang in zijn macht bevestigd. Peking heeft zelfs een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat alle beschuldigin gen tegen Tsjang afkomstig waren van landeigenaars, rijke boeren, con trarevolutionairen, slechte elementen en rechtse figuren, aldus de berich ten. BRUSSEL De Belgische centrale raad voor het bedrijfsleven heeft ver klaard, dat het regeringsbeleid tot matiging van de kredietexpansie dat tij dens de periode van spanningen werd toegepast geleidelijk dient te worden opgeheven. Nu een opleving van het particulier verbruik tot stand moet worden ge bracht, aldus de raad, is het van het grootste belang dat de overheid geen maatregelen treft die het tegendeel als resultaat zouden hebben, nl een sterker afremmen van het verbruik. De centrale raad is derhalve van mening, dat het wettelijk percentage van het voorschot bij verkoop op af betaling verminderd kan worden. Ge zien de bijzondere rol van de bouwin- dustrie in het conjunctuurbeleid acht de raad het nodig, dat men onverwijld een aanvang maakt met de uitvoering van het bijkomend conjunctuurpro gram dat voor de overheidsinvesterin gen is voorzien. Ter ondersteuning van de uitvoer is men voorstander van uitbreiding van de belastingontheffing bij uitvoer, ver laging van de rentevoet van het uit- voerkrediet, uitbreiding van de staats waarborgen en een grote inspanning voor het welslagen van de Kennedy- ronde. De centrale raad pleit voorts voor een actieve tewerkstellingspolitiek ter beschikking van dewerkloosheid, voor al in de provincies Henegouwen, Luik en Limburg en een doeltreffende be strijding van de belastingontduiking. De indirecte belastingen en de direc te belastingen op de vennootschappen zouden niet mogen worden verhoogd en ook zou de regering niet moeten over gaan tot een algemene verhoging van de personenbelasting, aldus deze ver klaring. UTRECHT De Contactcommissie Landelijke Organisaties van Ziektekos tenverzekeraars (CLOZ) heeft zich schriftelijk gewend tot de minister-pre sident, de minister van Econ. Zaken en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid met het verzoek maatregelen te nemen om de tarieven, die de huisartsen aar particuliere pa tiënten in rekening brengen, tot een passend niveau te verlagen. SINGAPORE Tegen brigade-gene raal Supardjo is gisteren in Djakarta de doodstraf geëist wegens samenzwe ring tegen de regering, zo meldt Radio- Djakarta. Voorts is intrekking van al zijn militaire onderscheidingen geëist. De 44-jarige generaal wordt beschul digd van het organiseren van de com munistische staatsgreep van oktober 1965. KAAPSTAD De politie te Kaap stad is er thans zeker van dat de 26- jarige Coenraad Swart, wiens benen za terdag door een trein werden afgere den terwijl hij geketend op de rails lag, niet het slachtoffer van onbeken den is geworden. Vlak voordat de trein over hem heen reed, werd gezien hoe Swart geketend op de baan lag. Donderdag heeft de politie verklaard dat de beweringen van Swart over een overval van een groep mannen, die hem op de rails geketend zouden hebben, on gegrond zijn. Swart's moeder heeft de politie verteld hoe zij voor het ongeluk een ketting in de koffer van haar zoon had gezien. Swart heeft de politie verteld dat hij probeerde te liften. Een auto stopte en hij werd door iemand op het hoofd ge slagen. De politie, die Swart voor de derde maal in het ziekenhuis verhoord heeft, heeft geen spoor kunnen vinden van de mannen die Swart aangevallen zouden hebben. Het herstel van Swart vordert intus sen goed. ROCKFORD (Illinois) De politie van Rockford in de Amerikaanse staat Illinois meldt, dat daar donder dagavond twee neefjes, beiden 14 jaar oud, in een afgelegen paviljoen van korte afstand zijn neergeschoten, na dat ze gedwongen waren tegen een stenen muur van het paviljoen te knie len. De politie werd op de hoogte gebracht van de misdaad door een anonieme tipgeefster, die per telefoon het bureau van de sheriff in Winnebago County vertelde waar de lichamen lagen. De lichamen van beide knapen wer- dan aangetroffen, liggend in een poel van bloed op de cementen vloer van het paviljoen. Zij waren allebei in de maag en in het achterhoofd geschoten met een klein kaliber wapen. Wayne Mullendore was reeds overle den toen de ambulance bij het Rock ford Memorial ziekenhuis aankwam. Zijn neef, Ronald Johnson, overleed in de operatiekamer, twee uur later. Hij was niet meer bij bewustzijn geweest. De jongens, die beiden in de zevende klas zaten, hadden geen geld of porte feuilles op zak. Zij hadden om 19.15 uur nog met een vriendinnetje gebeld, ver telde sheriff Brown verder. Enkele minuten later zijn de jongens naar het huis van een van hen gegaan om grammofoonplaten op te halen. Zij gingen naar een vriendje, zeiden ze. Daar zijn ze niet aangekomen. Bij de R.D.M. in Rotterdam is men begonnen met de bouw van het eerste booreiland voor Nederlandse rekening. Het is de Sedneth I die in de nazomer gereed zal komen. De drijvers zullen bestaan uit vier secties. De water verplaatsing bedraagt 8000 ton en de totale kosten zullen een bedrag van 30 miljoen gulden belopen. MOSKOU President Podgorny var de Sovjet-Unie heeft volledige steun van Rusland toegezegd voor de Noord- vlëtnamese vredesvoorstellen, op basis van het unilateraal beëindigen door de Verenigde Staten van alle militai re acties tegen Noord-Viëtnam. De voorstellen van Hanoi waar Pod gorny zich gisteren tijdens een rede in het Kremlin volledig achter stelde, vragen van de V.S., dat zij unilate raal de bombardementen en „alle andere militaire acties" tegen Noord- Viëtnam stopzetten. In dat geval zullen vredesonderhande lingen tussen de democratische repu bliek van (Noord) Viëtnam en de Verenigde Staten kunnen plaatsvin den", aldus Podgorny, die hiermee het standpunt, dat de Sovjet-Unie in de afgelopen weken heeft ingenomen, nog eens bevestigde. Podgorny's uitlatingen kregen een bij zonder accent door het feit dat zij geen verscherping van het Russische standpunt bevatten, ondanks de op voering van de oorlog in Viëtnam van Amerikaanse zijde, waarvan de her vatting van de bombardementen, het beschieten van de gedemilitariseerde zone en de scheepsbombardementen van bepaalde kunstgebieden de meest recente uitingen zijp. Podgorny heeft niet gereageerd op een suggestie van senator Robert F. Ken nedy die stopzetting van de Ameri kaanse bombardementen en opening van vredesonderhandelingen binnen een week heeft bepleit. Terwijl de door de Sovjet-Unie gesteun de voorstellen van Hanoi dus de be ëindiging van alle militaire activitei ten, niet alleen de bombardementen, verlangt, gaat de regering van de V.S. ervan uit dat zij niet unilateraal de bombardementen kan stopzetten en verlangt een duidelijke concessie van Hanoi, in de „vorm bijvoorbeeld van het terugtrekken van troepen uit Zuid-Viëtnam. Podgorny verklaarde in zyn rede ver der dat de hervatting van de bombar dementen duidelijk aantoonde dat alle verklaringen van Johnson en andere Amerikanen dat zij bereid zijn vre desonderhandelingen te beginnen op elk gewenste plaats en elk gewenst ogenblik „holle woorden" zijn. De V.S is alleen geïnteresseerd in het gewapenderhand onderwerpen van Viëtnam", zo vervolgde Podgorny, „de Sovjet-Unie zal blijven voortgaan alle noodzakelijke hulp te verlenen aan het Viëtnamese broedervolk". De Sovjet president deed tevens een aanval op de „Chinese splijtzwam men" die de communistische hulpac ties aan Hanoi verzwakken. MOSKOU Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Moskou heeft meegedeeld dat volgende week de eerste besprekingen zullen worden ge houden ter voorbereiding van meer gedetailleerde onderhandelingen later over een Russisch-Amerikaanse beperking van offensieve en defensieve raketten. ¥Ae Amerikaanse justitie is voor een Europeaan, en zeker voor een Ne derlander, vaak een heel onbegrijpelij ke zaak. Allereerst is het recht niet uniform voor alle staten. Vooral het strafrecht is een zaak, die de afzonderlijke staten hoeden, als een kloek haar kuikens. Het zou wel een vreemde aangelegen heid zijn, als men in Gelderland voor een bepaald vergrijp strafbaar is en in Overijssel niet. Maar voor de Ameri kaan met zijn hoog gevoel van onaf hankelijkheid, is dat de gewoonste zaak van de wereld. Door dat ontbreken van een geldend recht, wordt de hele justitie soms in buitenlandse ogen vrij vreemd. Het ontgaat een buitenstaander meest al ook, voor welke zaken nu een jury vereist is en wanneer niet. In de Nederlandse rechtspraak met zijn be- roepsrechters kijkt men zeer wantrou wig tegen deze leken-inmenging, waar bij zowel de officier van Justitie als de verdediger ijverig de sentimenten be spelen. Nog vreemder kijkt men op als men hoort, dat de officier van Justitie geen rijks- of staatsambtenaar is, maar een Ambassadeur Thompson zal in de ko mende dagen een onderhoud hebben met de Russische minister van Buiten landse Zaken Andrei Gromyko en met hem de procedure van de komende on derhandelingen bespreken. President Johnson heeft donderdag al in Washington bekend gemaakt, dat Kosygin toegestemd heeft in „onderhan delingen over de moeilijkheden tot be- perklting van de bewapeningswedloop op het gebied van offensieve en defensie ve kern-raketten". Kosygin heeft voorgesteld zowel de defensieve als de offensieve raket-sys temen in de onderhandelingen te be trekken. Op 27 jan. van dit jaar had president Johnson reeds voorgesteld de defensieve raketten te bespreken. De Sovjet-Unie is reeds begonnen met de bouw van anti-raket-installaties. De kosten van een soortgelijk systeem voor de Verenigde Staten worden door de re gering in Washington op 40 miljard dol lar geschat. Thompson en Gromyko moeten nu uitmaken wie in de delegaties zitting zullen nemen en wanneer de onderhan delingen moeten beginnen. Insiders verwachten dat de onderhan delaars spoedig zullen stuiten op het oude vraagstuk van de inspectieeen zaak die reeds talloze ontwapeningsbe sprekingen heeft doen vastlopen. De Sovjet-Unie heeft in het algemeen ge weigerd buitenlandse controleurs op haar grondgebied toe te laten. De Verenigde Staten zijn in het bezit van niet onaanzienlijke kennis van de stand van zaken in de Sovjet-Unie wat betreft offensieve en defensieve raket systemen. Een groot deel van deze ken nis is verkregen uit de gegevens die verkenningssatellieten naar de aarde zenden. Ook de Sovjet-Unie wordt ge zegd van deze verkenningssatellieten in de ruimte gebruik te maken. De verhouding van de nu voorgestel de onderhandelingen en de algemene ontwapeningsconferentie in Genève is eveneens nog weinig duidelijk. In het verleden heeft Amerika soms gewei gerd zich bij verdrag te beperken in de ontwikkeling van een soort wapen, ter wijl andere vormen van bewapening ongehinderd voortgang zouden kunnen vinden. Johnson schijnt nu bereid ook de mogelijkheden van beperkte ontwa pening te onderzoeken. DJAKARTA De Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik, heeft gezegd dat de Verenigde Staten Indonesië voor 1967 aanvullende kredieten zullen verschaffen tot een be drag van 65 min dollar. De minister maakte dit bekend na besprekingen met de Amerikaanse ambassadeur in Dja karta, Marshall Green, over de hulp die de Amerikaanse regering Indonesië op financieel gebied heeft beloofd. De 65 min dollar vormt ongeveer een derde van de 210 min dollar aan kre dieten, waarover de crediteurenlanden van Indonesië vorige week in Amster dam overeenstemming hebben bereikt. DEN HAAG Is de EEG-commissie van mening dat de gemeenschap te gen de waterverontreiniging met eigen' voorstellen moet komen en zo ja, zijn er dan van de commissie voorstellen te verwachten? Deze vragen heeft het Nederlandse socialistische lid van het Europees parlement, ir. Vredeling, schriftelijk gesteld aan de executieve van de gemeenschap. Zijn vragen zijn gebaseerd op een mededeling in het bulletin van de EEG, waarin gezegd werd dat de com missie vertegenwoordigd was in een ergadering van een economische com missie voor Europa (V.N.) te Genève, waar de economische problemen, ver band houdend met de strijd tegen de waterverontreiniging, werden bespro ken. BRUSSEL Een in Brussel wonen de Albanees is gisterochtend bij het Noordstation in Brussel op straat neer geschoten. Enkele getuigen hebben ver klaard, dat zij na het horen van een zestal schoten drie mannen hebben zien wegvluchten. Het slachtoffer, de 47-jarige Cola Is- lamat, werd door drie kogels zo ern stig gewond, dat hij korte tijd later tij dens het vervoer naar een ziekenhuis overleed. RABAT Koning Hassan van Ma- j rokko heeft generaal Franco, het Spaan- j se staatshoofd, gevraagd de Spaanse j enclave Ifni terug te geven. De VN hebben indertijd aanbevolen, dat dit j kleine kustgebied in Marokko, dat al lang in Spaanse handen is, weer bij het i moederland wordt gevoegd. SAIGON De Vietnamese anti-cor ruptie jeugdbeweging heeft gisteren verbreking van de diplomatieke betrek kingen met Parijs en naasting van al le Franse eigendommen in het land en de uitwijzing van alle Fransen in Viëtnam geëist. De anti-Franse demonstratie van 300 rickshaws, 30 taxi's en 100 scooters zorgde voor een grote vertraging van het verkeer in Saigon. De demon stranten verzamelden zich bij de Brit se ambassade voor hun rit van drie uur door de hoofdstad. Zij deelden een zes punten omvatten de petitie uit. Behalve de aanval op Frankrijk werden berichten over een coalitie van het nationale bevrijdings front met niet-communistische elemen ten in Parijs en de mensen die voor een „valse vrede" in Viëtnam ijveren, aan de kaak gesteld. De rickshaws vervoerden geen passa giers, maar kartonnen borden waarop de senatoren Fulbright en Kennedy en president De Gaulle werden begpot. De uitstekend georganiseerde demon stratie werd in goede banen geleid door mannen met gele armbanden en luidsprekers. Politiejeeps reden voor de stoet uit om het verkeer stil te leg gen. Het Franse consulaat, doel van de tocht, werd door Viëtnamese solda ten bewaakt. Geruchten hadden de ronde gedaan dat de demonstranten het consulaat wilden platbranden. Op de scooters waren voor het vertrek van de stoet drie blikken benzine geladen.' De demonstranten staken hun borden De Bata-fabriék m de Indonesische hoofdstad is officieel door de Indone sische regering overgedragen aan de eigenaars, nadat ze sinds 1965 door de regering werd gecontroleerd. Bij de ondertekening van de overeenkomst werd Bata vertegenwoordigd door de heer E. S. G. Bach (rechts), Indonesië door drs. Barli Halim. tussen de spijlen van het ijzeren hek rondom het consulaat en bonden hun van lakens gemaakte spandoeken aan de palen, terwijl Franse consulaire ambtenaren in de tuin toekeken. Doe Dien Nhi, de leider van de beto ging, verklaarde dat de demonstratie tegen de regering van De Gaulle was gericht, niet tegen het Franse volk. „We voelen ons verbonden met de Fransen... De Gaulle is de man die we haten", zei hij. 1 ZUTPHEN. De rechtbank in Zut- phen heeft de in Deventer wonende Turkse arbeider B. A. veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek, wegens doodslag en poging tot dood slag. De Turk stak in de nacht van 6 op 7 november vorig jaar de vader van zijn ex-vriendin Judith de R. in Deventer met een mes. Bovendien verwondde hij het meisje ernstig en haar broer licht. GARRISON nog niets bewezen gekozen en dus politieke figuur. Er zijn voor deze functie natuurlijk wel eisen gesteld, maar die betreffen alleen 's mans opleiding die wel juridisch moet zijn. Voor de sheriff, helaas niet altijd een zo integere figuur als Bonanza of derge lijke verhalen ons willen doen geloven, geldt ook in iedere staat een andere re geling, evenals de bevoegdheden aan deze functie, die soms met die van vrederechter gecombineerd kan zijn. Ukeze wetenschap doet velen huiverig staan tegenover de thans in New Orleans aan de gang zijnde affaire, ontketend door de officier van justitie Garrison. Deze beweert nogal boud, dat hij de zaak-Kennedy, de moord op de president, heeft opgelost en wel in een totaal andere zin, dan de befaamde commissie-Warren. Zoals men weet heeft indertijd een staatscommissie, dus geen justitiële in stelling, onder leiding van de opper rechter Warren een diepgaand onder zoek ingesteld naar de omstandigheden waaronder de jonge Amerikaanse pre sident destijds om het leven werd ge bracht in de stad Dallas in Texas. Fr is in de loop van de tijd door vele des- en ondeskundigen over de moordaffaire veel zinnigs en onzinnigs verteld en verzonnen. Men kan moeilijk zeggen dat het lij vige rapport van de commissie Warren op alle vragen die in de loop van de tijd gerezen zijn, een antwoord heeft gegeven. Men kan dat ook moeilijk ver wachten. Het befaamde spreekwoord van de ene gek die meer kan vragen dan tien wijzen kunnen beantwoorden is nog altijd actueel. Bovendien kan in een zaak de waarheid soms vol hiaten zijn. Fr zijn vele stromingen in de geruch- ten. Allereerst de mening dat Oswald door de Russen, resp. Chinezen zou zijn ge stuurd. Dit lijkt niet waarschijnlijk. De Rus sen waren met Kennedy toen nog inge nomen. Verandering kon hen alleen maar schaden. De Chinezen waren nau welijks in de wereldpolitiek actief. Dan de mening dat Cuba een „zwarte hand" in de moord heeft. Hier zijn nog twee gescheiden stromingen. Voor de een zijn de Castro-aanhangers de moordenaars, voor de ander teleurge stelde anti-Castro-groeperingen, die de mislukking van de invasie in de Var kensbaai niet zijn vergeten. Vervolgens is er een ruim scala van alle mogelijke en onmogelijke hypothe ses, waarin de „conservatieven in Texas", de „oliebaronnen" en wie al niet meer, een rol spelen. *pot de aanhangers van de teleurge stelde Cubanen schijnt de al ge noemde Garrison thans te behoren. Er is een arrestatie verricht, er zijn namen genoemd. Maar zolang de heer Garrison zich bepaalt tot vage kreten, grote woorden en nogal mysterieuze arrestaties, zo lang geen kei-harde bewijzen op tafel liggen, zolang kan men beter nog even zijn oordeel opschorten. Dat sluit de mogelijkheid van iets an ders niet uit. Maar dan zal deze moge lijkheid ons toch in wat andere vorm moeten worden opgedist dan in loze kreten door een voor zijn herkiezing staande gekozen beambte. TEL AVIV Een Israëlische boer is gisteren zwaar gewond door het ont ploffen van een mijn, die in de nacht door terroristen uit Syrië was neerge legd, aldus een Israëlische woordvoer der. Het incident deed zich in het noor den van Galilea, in de buurt van Sy rische stellingen, voor. De trekker, waarmee de boer op de mijn reed, werd vernield. Bij de wapenstilstands commissie van de V.N. is een klacht ingediend.

De Vallei | 1967 | | pagina 6