MH Gesprek met Hanoi was slechts „particulier" Oe Thant is niet optimistisch Gestolen manuscripten op Londense veiling Man tracht vriend te doden VERKEER JN NIEUWE BANEN Straks nieuwe wegen rondom Utrecht Belgische regering krijgt volmachten iervoudige moord in Engeland Mossadeq overleden Snel betere financiering van zwakzinnigenzorg Na 14 dagen levend uit sneeuw gered VOORJAARSBEURS BOUW+VERWARMING Nog 7 beursdagen Geen boodschap van Ho Wachtend op de bevalling Dhani wil geen gratie vragen Verkeer eiste slachtoffers U UTRECHT Armeense kerk eist teruggave CORRUPT Spoorbrug verzakt bij Brieg f 80.000 gestolen uit brandkast Liefdesdrama Na debat van drie dagen en een nacht Twee gezinnen door brand dakloos Eerste nationale congres verlangt: VROEGTIJDIG INDUBIO Parkeerverbod op vele bruggen in Amsterdam MAANDAG 6 MAART 1967 w Voordelige reis- en Geopend: entree-biljetten op de dagelijks van 9-17 uur, N.S.-stations verkrijgbaar, behalve zondag. DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG Ratna Sari Dewi, een van de echt genotes van president Soekarno be treedt het ziekenhuis van de Keio Universiteit, waar zij binnen enige dagen het leven hoopt te schenken aan haar eerste kind. BILLINGE (Engeland) De politie stelt een onderzoek in naar de moord op een moeder en haar twee kinderen alsmede naar de dood van een vrouw, die zondag in een garage werd aange troffen. De recherche acht het mogelijk, dat alle vier deze mensen vermoord zijn. Het onderzoek begon toen buren rook zagen opstijgen uit het huis van Audrey en Fred Manning in Billinge, een stad je in Lancashire. De politie drong het huis binnen en vond de bebloede lijken van de 32-jare mevrouw Manninga en haar kinderen, de 9 jaar oude Kevin en de drie jaar jongere Elaine. In een andere kamer lag de man. Ook hij was gestoken, maar was nog in leven. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij thans buiten le vensgevaar is. De politie heeft een mes ter onder zoek meegenomen. Enkele uren later openden recher cheurs een afgesloten garage op 200 meter afstand van het huis der Man nings. Daarin lag een dode vrouw met zware hoofdwonden. Deze vrouw was de 48 jaar oude weduwe Ethel Derbyshire, die de kost verdiende met het schoon maken van schoollokalen. RANGOON Secretaris-generaal Oe Thant heeft zaterdag in Rangoon ver klaard, niet optimistisch over de vooruitzichten op vTede in Vietnam te zijn, na zijn besprekingen met vertegenwoordigers uit Hanoi. Voor zijn vertrek naar Londen zei hij, dat hij als particulier en niet als secre taris-generaal donderdag jl. een bezoek had gebracht aan de consul-generaal van Noord-Vietnam in de Birmaanse hoofdstad, Le Toeng-son. Met deze en twee andere functionarissen uit Hanoi die „toevallig in Rangoon waren" had hij een nuttige en vruchtbare gedachtenwisseling gehad. Volgens Viëtnamese kringen waren de twee functionarisseri uit Hanoi Ha Van-lau en Ngoejen Toe-ngoejen van het Noord viëtnamese ministerie van buitenlandse za ken. Op de vraag of de Noordviëtnamezen optimistisch waren antwoordde Thant dat het, gezien de toestand in Viëtnam, voor iedereen moeilijk is optimistisch te zijn, „tenminste voor dit ogenblik". Noord viëtnamese functionarissen in Rangoon hebben eerder gezegd, dat zij in beginsel sympathiek staan tegenover het uit drie punten bestaande vredes plan van de secretaris-generaal, dat eem onvoorwaardelijke staking van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Viëtnam, gevolgd door een we derzijdse vermindering van de militaire inspanning en vredesbesprekingen in houdt." Oe Thant zei dat hij gedurende zijn verblijf van een week in Birma het eerste bezoek aan zijn geboorteland sinds twee en een half jaar ook over leg had gepleegd met het staatshoofd, generaal Ne Win, en met leden van de regering. Oe Thant, die van Rangoon naar Cal cutta was gereisd, zei bij aankomst in deze stad, dat het gebrek aan vertrou wen bij beide partijen die bij de oorlog in Viëtnam betrokken zijn, de regeling van het conflict in de weg staat. De toestand is nog steeds zeer moeilijk, zo zei Thant. VERSCHIL Oe Thant heeft ook in Londen gezegd zijn gesprek met Noordviëtnamese ver tegenwoordigers in Rangoon geen nieu we garanties te hebben gekregen over pogingen om tot vrede te komen Het grote struikelblok was volgens Thant het verschil in de houding van de V.S. en Hanoi over wat moet worden verstaan onder wederkerige maatrege len. Op een persconferentie van vijf minu ten op Londen Airport voor zijn ver trek naar New York, zei Thant: „Hanoi meent dat er in Zuid-Viëtnam een burgeroorlog woedt. Hanoi steunt een partij en de V.S. de andere. Als de V.S. hun steun aan de ene partij ont trekken, is Hanoi bereid zijn steun aan de andere te onthouden." Thant zei geen persoonlijke boodschap van de Noordviëtnamese president Ho Tsji-minh te hebben ontvangen maar verzette zich tegen aanhoudende vragen over bijzonderheden omtrent het „laat ste standpunt" van Hanoi. Hij zei op dit ogenblik nog liever niet verder op de kwestie te willen ingaan. „Ik ben van plan Paus Paulus bij de eerste gelegenheid van mijn besprekin gen op de hoogte te stellen", aldus Thant. Oe Thant heeft gisteravond bij terug keer in New York verklaard, dat hij na zijn gesprek met Noordviëtnamezen in Rangoon er meer dan ooit van over tuigd is, dat alleen stopzetten van de bombardementen door de V.S. tot vre de kan leiden, „anders zal de oorlog voortduren en bloedig blijven". De Noordviëtnamezen zijn ervan overtuigd, dat hun bondgenoten hen nooit in de steek zullen laten, wat er ook gebeurt." Toen journalisten bleven aandringen wat er zou gebeuren indien de bombar dementen gestaakt worden, zei Thant: „Ik geloof dat binnen een paar weken LONDEN Het hoofd van de Ar meense kerk in Engeland heeft hekend- gemaakt, dat hij het beroemde veiling huis van Sotheby zal aanklagen, als 't probeert 23 Bijbelse manuscripten te verkopen die, naar wordt beweerd, ge stolen zouden zijn uit de Armeense ka tholieke kathedraal in Jeruzalem. Aartsbisschop Bessak Toumayaon was heel beslist en zei dat hij niet zal toe laten dat de stukken geveild worden. Vrijdag had Sotheby al laten weten, dat het op 14 maart de waardevolle delen in veiling zal brengen, ondanks de dreiging met een proces. Sotheby beweerde er van overtuigd te zijn, dat de ongenoemde verkoper eerlijk recht heeft op het materiaal dat de Arme niërs een „onbetaalbare nationale schat" noemen. Maar dit betwist aarts bisschop Toumayaon. Hij heeft een des kundige in het internationale recht uit Israël laten overkomen, die heden zal trachten Sotheby er toe te brengen, de veiling te annuleren. Lukt dit niet, d n wordt onmiddellijk om gerechtelijke ac tie gevraagd om Sotheby te verhinde ren in de verkoop. De aartsbisschop betwist de bewe ring van Sotheby dat het veilinghuis goedkeuring heeft van bisschop Sjahe Adjemian, kanselier van de Armeense patriarch van Jeruzalem. Maar Sotheby zegt dat de verkoop doorgaat, tenzij iemand kan bewijzen dat het niet moet doorgaan. „Wij heb ben bevonden, dat de eigenaar voor wie we verkopen volkomen bonafide is, maar hij heeft verboden zijn naam te noemen. Slechts twee mensen van So theby kennen de naam." Intussen meldt de Londense pers dat de geheimzinnige verdwijning van de geïllustreerde manuscripten van het nieuwe testament en hun bezorging bij de Londense veilingmeesters, een „in terne zaak" is. Bisschop Sjahe zou ge zegd hebben dat de manuscripten niet door buitenlanders zijn gestolen, maar van binnen uit. Misschien, zo zei hij, zijn ze onschuldig weggenomen. Maar hoe ze in Londen waren gekomen wist hij niet. Prof. David Lang, Armeense deskun dige aan de universiteit van Londen, heeft verdenking dat een corrupte priester het materiaal uit de kelders van de St.-Jacobus-kathedraal in Jeru zalem heeft gestolen en naar het bui tenland verkocht. Bisschop Sjahe is er van overtuigd, dat zij niet met geweld uit Jeruzalem zijn verdwenen. Sommige rijke Arme niërs, o.a. olie-magnaat Nubar Gulben- kian, hebben geld beloofd om, zo nodig, de manuscripten terug te kopen. Volgens de Armeense patriarch Der- derian in Jeruzalem zijn er in totaal achtentwintig kostbare oude Armeense bijbelhandschriften uit de kelders van de St.-Jacobus-kathedraal in genoemde stad verdwenen, dus vijf meer dan er, zoals eerder bericht, voor veiling bij Sotheby's in Londen zijn aangeboden. BRIEG (Zwitserland) Een spoor brug in de grote lijn van Parijs naar Milaan is bij Brieg op de Simplon-lijn verzakt. Alle treinen, waaronder de Oriënt Express van Parijs naar Istan- boel, worden omgeleid over Bern. Het herstel van de brug bij gampel zal ver scheidene dagen duren. nadat de bombardementen gestaakt zijn, besprekingen zouden plaatsheb ben". Op de vraag of hij deze indruk gekregen had bij zijn besprekingen met de vertegenwoordigers van Hanoi zei hij: ,,Niet rechtstreeks". TEHERAN In een ziekenhuis in Teheran is zondagochtend de Perzische oud-premier dr Gholam Mohammed Mossadeq overleden. Hij onderging kort geleden een operatie wegens kanker. Een arts deelde mee dat zijn hart het heeft begeven. Hij moet omstreeks 88 jaar geworden zijn; zijn juiste geboor tedatum is niet bekend. Mossadeq heeft een bijna 50-jarige loopbaan als politicus gehad. In 1960 richtte hij het „nationale front" op, een beweging die streefde naar nationalisa tie van de Perzische olie-industrie wel ke maatregel Mossadeq het jaar daar op als minister-president doorvoerde, waardoor hij een nationale held werd. Door ingrijpen van generaal-majoor Fazlollag Zahedi werd Mossadeq iafge- zet, nadat hij zich in augustus 1953 tegen de Sjah had gekeerd met de bedoeling de monarchie ten val te brengen. Een krijgsraad veroordeelde hem tot drie jaar gevangenisstraf. In augustus 1956 kwam hij op vrije voeten. Sindsdien woonde hij op zijn landgoed bij Ahma- dabad in de buurt van Teheran, waar hij geen bezoek mocht ontvangen. DJAKARTA De voormalige staf chef van de Indonesische luchtmacht, generaal Omar Dhani, heeft geweigerd bij president Soekarno om gratie te verzoeken en is bereid om voor het executiepeloton te verschijnen, zo is door radio-Djakarta verklaard. Dhani werd eind december vorig jaar ter dood veroordeeld wegens zijn aan deel in de mislukte communistische staatsgreep van oktober 1965, maar heeft volgens het radiostation gewei gerd gebruik te maken van de hem toegestane termijn van een maand om gratie te vragen. Dhani zou bereid zijn de verantwoordelijkheid voor zijn fouten te dragen, zo werd gemeld. MOSKOU Veertien dagen lang heeft een vrouw in Noord-Siberië bij een temperatuur van Jf8 a 58 graden on der nul, onder de sneeeuw begraven gelegen en het er toch levend afge bracht. Naar het verhaal in het blad „Sovjet- Rusland" waren de vrouw Valentino, Eptaene en haar man Poepta, van de jagersstam der Njenzen, aan de be nedenloop van de Jenissei in een zwa re sneeuwstorm op de toendra ver dwaald. De vrouw bleef ziek achter terwijl de man verderop op verkenning uitging en tenslotte bij een weerkundige post terechtkwam, van icaaruit verscheide ne reddingsacties ondernomen werden Het speuren met hondesleden, specia le terreinwagens en een vliegtuig uit Doedinka bleef echter aanvankelijk zonder resultaat doordat de sneeuw storm alle sporen had uitgewist. Na twee weken tenslotte wezen honden de weg naar de plek waar de in pelzen gehulde Valentino, die nog maar 44 kilo bleek te wegen, ingesneeuwd lag met bij haar de stijfbevroren kada vers van de zes sledehonden van het echtpaar. De vrouw had al die tijd niets te eten gehad en haar dorst gelest met sneeuw. In het ziekenhuis van Doe dinka is Valentino (moeder van een achtjarige zoon) thans aan de bete rende hand. AMSTERDAM Uit de brandkast in een der kantoorruimten van een garage en autoverkoopbedrijf in de Van Marum- straat in de Watergraafsmeer in Am sterdam is een bedrag van ca 80.000 gul den gestolen. De onbekenden, die zich volgens de politie vermoedelijk hebben laten inslui ten, hebben de brandkast op vakkundige wtfze opengesneden. Zij hebben geen ge bruik gemaakt van snij apparatuur uit de garage, maar deze vermoedelijk in hun auto bij zich gehad. Waarschijnlijk zijn de inbrekers via een nooduitgang, waar van de sleutel weggenomen was, ver dwenen. Tussen één uur en half zeven moet de inbraak gepleegd zijn. WAUBACH De 28-jarige ongehuwde M. uit Scliinveld heeft in de nacht van vrydag op zaterdag geprobeerd zijn vriend F. uit Waubach van het leven te beroven, omdat hij gechar meerd was van de vrouw van F. M. kwam vrijdagavond laat bij zijn vriend op visite en stelde voor in Aken een glas bier te gaan drinken. Onder weg reed hij zijn vriend naar een af gelegen grindhoeve, waar hij hem met een in België gekocht Flobert- geweer in de buik schoot. Vervolgens gaf hij F. nog enkele sla gen op het hoofd, waarna hij de man in de grindhoeve achterliet. Ondanks zijn verwondingen wist F. zijn huis nog te bereiken^ vanwaar hij later naar een ziekenhuis werd overge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. M. werd door de Waubachse politie ge arresteerd. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. UTRECHT In verband met de afsluiting van de eerste fase van de ombouw van het verkeersplein Oudenrijn tot klaverblad zullen in de komende jaren vele voorzieningen worden getroffen om de wegen in de buurt van de stad Utrecht beter op het nieuwe klaverblad te laten aansluiten. Allereerst zullen de Rykswe- gen 2, 12 en 26, die naar Oudenryn leiden, in de onmiddellijke nabijheid van het nieuwe klaverblad worden verbreed. Al deze wegen worden verbreed tot auto wegen van tweemaal drie rystroken. Voor Rijksweg 12 (richting Rotterdam) geldt dat hij tot aan de aansluiting De Meern wordt verbreed, voor Rijksweg 2 (richting Amsterdam) tot de aansluiting Den Hommel en voor Rijksweg 26 (Den Bosch) tot aansluiting Nedereindseweg. BRUSSEL De Belgische kamer van volksvertegenwoordigers heeft, na debat ten van drie dagen en een nacht, liet wetsontwerp goedgekeurd, dat de coalitie regering van christelijke volkspartij en liberalen speciale bevoegdheden verleent voor bezuinigingen, saneringen en nieuwe belastingen. Het wetsontwerp, dat nu nog door de Senaat moet worden behandeld, machtigt de regering om tot medio november maatregelen te treffen bij Koninklijk Besluit om de begroting sluitend te houden en de stagnerende economischfe expansie nieuwe impulsen te geven, met name door streekontwikkeling. Het fel omstreden ontwerp, dat in de afgelopen weken grote spanningen in de regeringscoalitie heeft veroorzaakt, werd goedgekeurd met 117 stemmen voor CVP-afgevaardigden en de mees te liberalen) en 87 tegen (socialistenen andere oppositiepartijen). Voor een vier tal liberalen waren de bezwaren tegen belastingverhogingen zo groot, dat zij zich niet aan stemming van de fractie wilden onderwerpen. Tijdens de debat ten is overigens ook van CVP-zijde met zoveel woorden verklaard, dat men zon der enige geestdrift zijn fiat aan het ontwerp zou geven. Minister-president Vandenboeynants had bij de voorbereidende discussies in een speciale kamercommissie het aan vankelijk veel sterkere verzet in de re geringspartijen tegen het ontwerp ge deeltelijk kunnen bezweren met de be lofte, dat een aantal belastingmaatrege len niet onmiddellijk na de parlemen taire goedkeuring zouden worden ge troffen, doch pas later, naar gelang de ontwikkeling van de economie en de begroting dat zou eisen. Hierbij noem de hij met name de accijns op sigaret ten en de verhoging van de directe be lasting op hogere inkomens. De regeringsplannen voorzien ook in verhoging van zegelrechten, van de be lasting op kansspelen, de vennoot schapsbelasting, de weeldebelasting en de accijns op alcohol. VOORBEHEOUD. Van CVP-zijde is in de kamerdebat ten met nadruk gesteld, dat de bezuini- gings- en saneringsmaatregelen bij de openbare diensten in geen geval tot 'n sociale achteruitgang mogen leiden. Van liberale kant verklaarde men, dat de regering haar saneringsplannen drastisch zal moeten volvoeren, met na me in de sectoren onderwijs en zieken fondsen. De socialistische oppositie noemde 't hele ontwerp slecht, gevaarlijk en heil loos. Speciale bevoegdheden voor de re gering om belastingmaatregelen te tref fen, achtte men in strijd met de grond wet. die de zeggenschap inzake belas tingen nadrukkelijk aan de kamer voor behoudt. De noodzaak waarop de rege ring zich voor haar speciale bevoegd heden beriep een dreigend begro tingstekort en afnemende economische expansie waren volgens de socialis ten het gevolg van haar eigen incom petentie en in zo'n situatie was meer dan ooit strenge parlementaire controle op het doen en laten van de regering nodig. ALMELO In Almelo zijn zondag morgen twee gezinnen door brand dak loos geworden. Zij bewoonden een bovenhuis boven een winkel aan de Grotestraat. De brand is door onbekende oorzaak be gonnen in de badkamer van een der woningen. Hoewel de brandweer spoe dig verscheen kon zij niet verhinderen dat de woningen uitbrandden. Dit weekeinde is gebleken dat het ver keer zich zonder moeite aanpast aan de veranderde situatie op het drukste we genknooppunt van Nederland, het ver keersplein Ouderijn. De bewegwijzering voldoet kennelijk aan de eisen. De uit vier richtingen komende verkeersstro men kozen en vonden de juiste rijba nen. Leveren bovengenoemde voorzienin gen in de toekomst weinig moeilijkheden op, aan de oostzijde van het klaverblad (richting Arnhem) is de situatie moei lijker. Hier zullen langs de hoofdrijbaan speciale rangeer-wegen worden ge bouwd. Het stedelijk verkeer zal zich via deze rangeer-wegen kunnen afwikkelen zonder dat het doorgaand verkeer daar last van heeft. Een belangrijk deel van de plannen voor een betere aansluiting van Rijksweg 26 op het nieuwe verkeers plein vormt de bouw van een nieuwe brug over het Amsterdam-Rijn-kanaal. By Komurhan in Midden-Anatolië in Turkije is een bus in een ravijn ge stort waardoor eenentwintig mensen om kwamen en negentien gewond werden. DEN HAAG Een spoedige inwerkingtreding van de algemene wet zware ge neeskundige risico's zal in belangrijke mate kunnen voorzien in de grote lacunes, die de financiering van de zwakzinnigenzorg thans nog vertoont. Deze conclusie is vastgelegd in een met algemene stemmen door het eerste na tionale congres voor zwakzinnigenzorg, dat van donderdag tot en met zaterdag in Scheveningen bijeen is geweest, aanvaarde resolutie welke ter kennis zal worden gebracht van de leden van beide Kamers der Staten-Generaal en van de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid, van Cultuur, Recreatie en Maatschappe- lyk Werk en van Onderwijs en Wetenschappen. Het congres werd georganiseerd door het Centraal Overlegorgaan inzake Zwakzinnigenzorg (C.O.Z.), dat fungeert onder auspiciën van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Werk te Den Haag en de Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid te Am sterdam. Het congres werd mede ge subsidieerd door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en dat van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De zwakzinnigenzorg heeft, als ieder ander burger, recht op een volledige ontplooiing van zijn mogelijkheden in de samenleving. De samenleving heeft dus de plicht de daarvoor noodzake lijke voorzieningen te scheppen, aldus genoemde resolutie. Als gevolg van de zo verbeterde medische en sociale zorg worden de levenskansen van de zwak zinnige steeds meer vergroot, terwijl ondanks de ernst van de handicap de mogelijkheden tot doelmatige hulpver lening en daarmee de kansen op een zo menswaardig mogelijk bestaan be langrijk zijn toegenomen. De resolutie vervolgt: Ter verzekering van een zo goed mogelijke hulpverle ning is een nauwe samenwerking ge boden tussen de betrokken gezinnen en hen, die in de gezondheidszorg, het on derwijs en de sociale dienstverlening werkzaam zijn. Geconstateerd wordt dat de financiering van de hulpverle ning echter nog in menig opzicht ern stig tekort schiet en dat zulks een ex tra-verzwaring betekent van de grote zorg, die vele ouders in den lande ver vult over de toekomst van hun kinde ren. Na een toespraak door de staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dr. A. K. H. Bartels, hield de zenuwarts F. W. Frets een referaat over vroegtijdige onderkenning van zwakzinnigheid. Als enkele organisatorische conse quenties voor de vroegtijdige onderken ning noemde de inleider het constate ren van iets bijzonders in de ontwikke lingsgang zoals deze zich in het gedrag uit, dus een signalerende instantie. Hiervoor is de eerste linie, d.w.z. huisarts, wijkverpleegster, maatschap pelijk werkster, consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters aangewezen, omdat zij in een ideale positie zijn om eventuele evenwichtsstoornissen te sig naleren. De heer J. L. L. Knijff, orthopeda goog te Rotterdam, sprekende over de voorzieningen voor zwakzinnigen, merkte op dat eerst en vooral dient te worden erkend dat de geestelijk gehan dicapte volledig door ons aanvaard moet worden als medemens. Met verwondering, zo vervolgde hij, heeft het congres vernomen dat het nieuwe Koninklijk Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967 juist voor de zwakzinni- genscholen de antieke situatie heeft ge continueerd, dat de toelatingscommis sie van deze scholen slechts bestaat uit het hoofd der school en een arts eenzelfde situatie als in het K.B. van 1949. Hij noemde dit onbegrijpelijk, om dat voor alle andere types b.o.-scholen wèl een multidisciplinair team is voor geschreven zQ het dat dit pas op een nader tijdstip van kracht zal worden verklaard. Drs. T. Kingrna, sociaal-pedagoog, hield een referaat getiteld „In dubio over debiliteit". Hij vroeg zich af of het juist en billijk is om zonder meer alle zogenoemde debielen tot de zwak zinnigen te rekenen. Wanneer dit in derdaad niet opgaat en het congres was deze mening toegedaan volgt z.i. hieruit dat de voorlichting op dit punt veel genuanceerder moet geschie den. Hij deelde mee dat de kritische in stelling ten opzichte van de debielen- school op het congres weer springle vend was. Diverse herstructurerings plannen van b.l.o. en g.l.o. werden met enthousiasme in de werkgroepen gelan ceerd. Eén van deze voorstellen behels de de vorming van een nieuw school type, b.a.v.o. geheten (buitengewoon algemeen vormend onderwijs) waarin de sociaal en praktisch goedopvoedba- ren met zwakbegaafden worden ver enigd, terwijl de zwakkere leerlingen met dispositioneel leerverstandelijke ontwikkelingstekorten zouden moeten worden geplaatst op scholen voor m.i.o.r. a en b (meer individueel on derwijs retardatiesyndromen). Zaterdag is het oude verkeersplein Oudenrijn voor het verkeer afgesloten en konden de auto's hun weg zoeken over de reusachtige „stuiver", welke de begrenzing van het nieuwe ver keersknooppunt vormt. AMSTERDAM Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben be sloten een parkeerverbod in te stellen op een groot aantal bruggen (356), om een einde te maken aan de verkeers chaos, die op en nabij de bruggen is ontstaan als gevolg van het feit, dat het nieuwe Reglement Verkeerstekens en Verkeersregels sinds 1 januari j.l. het parkeren op bruggen toestaat. Het verbod om op bruggen te parke ren wordt aangeduid door middel van 10 cm brede gele strepen op de trottoir banden of op het wegdek langs de zij den van de bruggen. De Dienst der Pu blieke Werken heeft opdracht gekregen maandag met het aanbrengen van de gele markeringen te beginnen. Alle daarvoor in aanmerking komen de bruggen zullen in een zo hoog moge lijk tempo worden voorzien van de gele strepen. Zodra een brug op deze wijze is gemarkeerd, geldt het parkeerver bod en zal tegen overtreders daarvan worden opgetreden, zowel door de poli tie als door parkeercontroleurs. B. en W. zijn van oordeel, dat op de kortst mogelijke termijn een einde dient te komen aan de grote hinder voor het verkeer en de grote moeilijkheden, die ook voetgangers ondervinden. Zij doen daarom een dringend beroep op de au tomobilisten om aan bovengenoemde maatregel alle medewerking te verle nen. Of dit besluit van B. en W. de intrek king van de motie van donderdagavond, waarbij de raad besloot dinsdagmiddag een actie voor de gele strepen te star ten, tot gevolg zal hebben, zal dinsdag blijken, als de raad weer bijeenkomt. RUINEN Op de weg naar Ruiner- wold te Ruinen is gisteren de 18-jarige A. Middelveld uit Ruinerwold bij het oversteken aangereden door een perso nenauto. Hij was op slag dood. UTRECHT In het Academisch Ziekenhuis in Utrecht is zaterdag de 27-jarige secretaresse G. J. Achtenberg uit Utrecht overleden. Zij was vrijdag ernstig gewond geraakt bij een aanrij ding tussen haar auto en een stadsbus. BREDA De 17-jarige Maria Ooms is zondagavond op de rijksweg Breda- Rijsbergen om het leven gekomen, toen zij met de fiets de weg overstak en werd aangereden door 'n personenauto. TILBURG Op het kruispunt van de Ringbaan Zuid en de Rielseweg ln Tilburg is zaterdagavond de 14-jarige A. Mens verongelukt. Zij stak per fiets de Ringbaan over en werd daarbij aan gereden door een personenauto. Zij over leed in het ziekenhuis. NIEUWERKERK De 52-jarige me juffrouw A. van den Berg uit Zierikzee is zaterdagavond bij het oversteken van rijksweg 18 in Nieuwerkerk door een personenauto aangereden en om 't leven gekomen. BEST Op de Rijksweg 64 Eindho ven - Den Bosch in de gemeente Best is zaterdagavond de 64-jarige mevr. G. J. M. van der Linden-van de Einden uit Best door een personenauto aange reden. Zij stak samen met haar man met de fiets aan de hand de weg over. Zij overleed ter plaatse. EMMEN In Emmen is zaterdag de 80-jarige landbouwer G. Kuper uit Erica bij een botsing met een autobus zodanig verwond, dat hij later in het ziekenhuis overleed. De landbouwer, die vanaf een parkeerstrook op zijn rijwiel de straat opreed, heeft vermoedelijk de naderende autobus niet opgemerkt. ALKMAAR In een ziekenhuis in Alkmaar is zondag de 4-jarige Sjonnie Bibo overleden, die op donderdag 23 fe bruari spelenderwijs te water raakte en door omstanders op het droge werd ge bracht. Het jongetje, bij wie mond op mond beademing was toegepast moest bewusteloos en in zorgwekkende toe stand in het ziekenhuis worden opgeno men. Hij is niet meer bij kennis geko men. GRATHEM Op de rijksweg Maas tricht - Weert in de gemeente Grathem is zondagmiddag een auto met zeven inzittenden over de kop geslagen. De heer Dolmans uit Breda, die met zijn vrouw en hun vijf kinderen in de auto zat, raakte de macht over het stuur kwijt, toen hij plotseling moest uitwij ken voor een hond, die op de weg liep. Het zevenjarig zoontje Rob werd zo ernstig gewond, dat het ter plaatse overleed. Twee andere kinderen van 't echtpaar werden opgenomen in een Zie kenhuis.

De Vallei | 1967 | | pagina 11