Juniorenvoetbal in onze extra streek Ajax koerste opgewekt naar tegenstander Dukla Sportarts dokter Rolink als medisch begeleider van Ajax Kunstgebit? Morgen vijf duels om Europabeker TYSC Tilburg verloor in Brussel Jeugdhandbailers op de tweede plaats Stien Kaiser naar open Amsterdamse titelstriid Rod Laver versloeg Pancho Gonzales Europees record 200 meter wisselslag Verlies voor Sparta tegen SKV Sterke Russen naar Kooqezand STV Climax werd kampioen WZ had met NSYS geen medelijden4-0 „Werk betekent groot risico" kamerbreed IJshockey Jaloezie Piloot Cruyffie Kleine kamer Eigen kok Vooruit Erin gedoken ft GVVV—-Kampong 3—0 ft DOVO—HVC 1—2 ft VictoriaVeenend. 20 RUMBO ft Candia b—VRC 1—2 ft Valleivogels Musketiers 31 ft Merino's—DOVO c 2—1 ft Candia—HDS 0—0 DINSDAG 7 MAART 1967 ADVERTENTIE VEEN EN DAAL De juniorenformatie* van onze «treek hebben zaterdag met wisselend succes hun wedstryden afgewerkt. Veenendaai moest ondanks een over wicht een 20 nederlaag incasseren tegen Victoria, DOVO had tot kort voor het einde de stand op 11 kunnen houden, maar moest ln de slotfase twee doelpun- Dit is het stadion van Dukla Praag, waarin Ajax morgen moet proberen de volgende ronde van de Europa Cup voor landskampioenen te halen. LONDEN Vijf wedstrijden worden er a.s. woensdag gespeeld in de kwart finales van de twee grote Europese be kertoernooien en elke wedstrijd is ge heel open. In het toernooi om de beker voor landskampioenen speelt Glasgow- Celtic thuis zijn tweede wedstrijd tegen Vojvodina Novi Sad uit Joegoslavië. De Schotten beginnen met 0-1. Er zullen 60.000 Schotten brullen voor Celtic. Van de Joegoslaven kan een sterk verdedi gend spel worden verwacht. Dukla speelt thuis in Praag tegen Ajax en Inter uit Milaan heeft zich al in de halve finales geplaatst door uitschakeling van Real Madrid. De laatste kwartfinale wordt de volgende week in Sofia gespeeld tussen SCKA, (Bulgarije) en Linfield (Noord- Ierland). Thuis heeft Linfield met 2-2 gelijk gespeeld. Drie grote slagen wor den er geleverd in het toernooi van de bekerwinnaars. Alle drie z(jn het de tweede wedstrijden en in elke wedstrijd begint de thuisclub met 'n doelpunt ach terstand. Bayern Miinchen (0-1) speelt thuis tegen Rapid Wenen, Slavia Sofia (0-1) tegen Servette (Genève), en Stan daard Luik (1-2) tegen Vasas Györ. Al leen in dit toernooi tellen doelpunten, die „uit" worden gemaakt dubbel, als de twee scores bij elkaar opgeteld een gelij ke stand opleveren. Standard Luik, met een uitdoelpunt in zijn voordeel, bevindt zich in de beste positie om zich voor de halve finale te plaatsen. Een 1-0 over winning is voor de Belgen voldoende. Sofia en Glasgow zijn de enige Europese steden, die in elk van de twee toernooien nog een club hebben. Glasgow heeft de Rangers nog in de strijd voor de beker winnaars. Zij staan met 2-0 voor op Real Zaragoza en moeten op 22 maart in Zaragoza de tweede wedstrijd spelen. Sofia heeft CSKA b (jde landskampioe nen en Slavia bij de bekerwinnaars. BRUSSEL T.IJ.S.C. Tilburg heeft zondagavond in Brussel een ijshockey- wedstrtjd tegen Brussel met 5-3 verloren. De tussenstanden waren 2-0, 1-1, 2-2. PRAAG „Het is", stelde nadrukkelijk dokter J. Ro- link in het Praagse hotel der Ajacieden, „bijzonder droe vig, dat er bij Europese bekerwedstrijden geen invallers zijn toegestaan. Op die manier wordt je werk als arts zeer risicodragend. Neem Henk Groot, die in Liverpool een hoofdwond opliep. Op het veld werd die wond gehecht en aangezien ik bij vluchtig onderzoek geen beschadigin gen constateerde, speelde hij verder weer mee. Maar stel je voor dat die jongen tengevolge van die hoofdwond toch iets overkomt. Waar blijf je dan als dokter? En dan komt er nog iets bij. Tijdens die Cupwedstrijden zijn voetballers in een soort trance. Al is een blessure nog zo ernstig, ze willen verder spelen. Uitvallen beschouwen ze als een soort verraad". Ook dat is een kant van Cup voetbal. Dokter Rolink (huisarts in Velsen, met een praktijk van drieduizend fonds patiënten, daarnaast vijftien jaar pio nierend werkzaam als sportarts) pleegt te zeggen waar het op staat. Hij lijkt niet geschapen voor het compromis. Zijn gedrevenheid als medicus staat hem daarbij in de weg. Hij beet zich vast in medische begeleiding van sport lieden, was bijvoorbeeld in dienst van de Kanobond en Koninklijke Nederland se Wielren Unie. Er is nu in Nederland vrijwel geen hooggeklommen sportfiguur aan te wijzen, die Rolink niet noemt als zijn lijfarts. Halfslachtigheid hatende, vierkant ge bouwde Rolink, dankt deze blijkbaar grenzeloze populariteit in de sportwe reld aan deze rotsvaste overtuiging: „Ik geloof in de verbetering van de con ditie door toediening van bepaalde stof fen. Onder die stoffen, versta ik mine ra! .n, zouten en vitaminen. Dat komt neer op de kwalitatieve verbetering van de voeding." Huiselijker gezegd: de Ajacieden ont vangen gemiddeld van dokter Rolink elk zes tot tien tabletten per dag. Wie dat constateert, betreedt een gebied in de sport, waarop roddel hoogtij viert. Het woord doping valt dan gauw. De Velsense arts weet het, zijn tegenstan ders werpen het hem soms voor de voeten. Wie dokter Rolink kent, weet dat hij als voorstander van een gesprek recht op de man af gaat ook op dit punt ge heimzinnigheid schuwt. Doping. Hij proeft het erfelijk zwaarbelaste woord op het puntje van zijn tong: „Ik weet, dat links en rechts wordt beweerd dat Ajax dank zij doping zulke geweldige resultaten behaalt. Zulke praatjes sprui ten voort uit onwetendheid, soms uit ja loezie. De meningen van de deskundigen zijn overigens verdeeld op dit punt. Niet omdat ik ontoelaatbare middelen zou toedienen, maar omdat ik soms middel tjes geef die genezing brengen via sug gestie. Kijk iedere sportman is bijgelo vig. Als er iemand bij me komt met een klacht die van alle grond is ont bloot geef ik hem rustig een onschul dig tabletje. Als zo'n jongen zich daarna nu be ter voelt? Ik heb eens een plattelands- PRAAG Vanaf tweeendertighon- derd meter hoogte koerste de Bering Sea een DC 7 van Martin Air Char ter gistermiddag tegen twaalf uur naar het vliegveld van mistig Praag. Aan boord: acht en negentig passa giers, waaronder vijftien topspelers van voetbalkampioen Ajax. Met een snelheid van 520 kilometer per uur wa ren zij gevlogen naar Dukla, morgen middag tegenstander ln de returnwed strijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. „Eindelijk", verzuchtte de zich in vliegtuigen slecht thuisvoelende Jac ques Swart, „heb ik eens geen last van vliegen gehad". Vrijmoedige Jo- han Cruyff, tijdens de vlucht langdurig aanwezig in de cockpit, had heel ande re ervaringen opgedaan. „Ik heb nog gevraagd of ik even de piloot mocht ver vangen. Leuk werk hoor. Op een gege ven moment drukte ik op een knop, waardoor een deel van de automatische piloot werd uitgeschakeld. En dat had den ze niet zo gauw in de gaten", lach te de Amsterdamse topscorer en begon vervolgens kwistig speldjes uit te delen aan iedereen die hem op het vliegveld maar voor de voeten liep. Over het komende Cupduel werd niet gepraat. „Liever niet", oordeelden de leiders van Ajax. De spelers verkozen dan ook onder elkaar te zijn tijdens de twee uur durende vlucht. Achter een gordijntje zaten ze bij elkaar, terwijl de overige passagiers waaronder en kele tientallen supporters slechts ver namen, dat de spelers behoefte hadden aan speelkaarten. ge hotel Hubertus. Daar ook klonken overigens na de eerste maaltijd op Tsjechische bodem biefstuk, gebak ken aardappelen en veel fruit heel wat protesten, omdat de fraaie gevel en de in barokstijl ingerichte beneden verdieping een heel wat minder luxueu ze bovenverdieping aan het oog ontrok ken. In kleine kamertjes waren daar die Ajacieden ondergebracht. „Op de op pervlakte van één ruime kamer", klaagde Cruyff, „moeten wij met acht man slapen." Er werd snel iets aan gedaan, want het bewaren van de ge moedsrust van een voetballer die voor de Europese beker spelen moet is te genwoordig een hoogst ernstige zaak. dokter vervangen, die tien liter van een of ander onschuldig vocht had klaar staan. Als je het bruin maakt zei hij tegen me, wordt het een hoestdrank en als je er rode kleurstof ingooit kun je het weer ergens anders voor gebruiken. De genezing berust dan op suggestie? Dat je zeer attent moet zijn dat de pa tiënt werkelijk niets mankeert spreekt daarbij natuurlijk vanzelf." En over Ajax gesproken: „Vanaf ein de 1965 ben ik bij Ajax in dienst. Sinds dien zijn de resultaten sterk vooruit ge gaan. Dank zij mij? Onzin natuurlijk. Dat dankt Ajax voornamelijk aan zijn sublieme trainer en een sterk bestuur. Maar ik wil heus wel zeggen, dat ik er naar mijn mening ook een beetje aan heb meegeholpen de conditie te verho gen. Ik heb geholpen het klimaat te scheppen, waarin er goed gewerkt kan worden. Ik heb er bijvoorbeeld de psy chiater drs. Slikboer bij gehaald." Dokter Rolink is zijn tijd altijd een beetje vooruit geweest. Voelt hij zich onbegrepen, gekwetst door soms felle kritiek „Wij staan wat de medische begelei ding betreft nog in het beginstadium. Ik moet toegeven, dat ik vaak weinig begrip heb ontmoet." En terugkerend naar Ajax: „Een heel interessant werkgebied. Ik had al enige ervaring bij een voetbalclub drie jaar Stormvogels maar nu ben ik er helemaal ingedoken. Voordien had ik hoofdzakelijk te maken met individuele sportlieden. Ze komen naar je toe, dus er bestaat al 'n vertrouwenssfeer. Als je bij een club komt moet je het vertrou wen verwerven. En dat is nu bij Ajax gelukt. Er gaat praktisch geen dag ZEIST. Het wereldjeugdtoernooi zaalhandbal is gisteravond voortgezet met enkele wedstrijden in de herengroe- pen. De uitslagen luiden: Groep C: Enschede: ZwedenHonga rije 21—16 (10—6). Groep f: Oss: Ne derland—België 29—8 (14—2). De eindstanden luiden: Groep c: 34—27 1. Zuidslavtë 2 2 0 0 4 2. Zweden 2 1 0 1 2 37—35 3. Hongarije 2 0 0 2 0 27—36 Groep f 1. Oostenrijk 2 2 0 0 4 41—20 2. Nederland 2 1 0 1 2 41—21 3. België 2 0 0 2 0 16—57 AMSTERDAM Wereldkampioene Stien Kaiser zal donderdag op de Jaap Eden-baan deelnemen aan de open Amsterdamse schaatskampioenschap pen. Ook Carry Geyssen behoort bij de deelneemsters. Bij de heren staat even eens de Amsterdamse titel op het spel. Na aankomst ln Praag vertrokken de spelers en officials (een gezelschap van vijf en twintig Ajacieden) snel per busje naar het dorpje Jiloviste, twintig kilometer buiten de Tsjechische hoofd stad. Daar wachtte hun het paleisachti- Daarom ook heeft Ajax een eigen kok meegenomen naar de stad aan de Mol- dau Ricus Walter (46). Nauwelijks was het gezelschap gearriveerd in Hu bertus of Ricus Walter, die ook bij vo rige cupwedstrijden van Ajax aanwezig was, stak zich in het smetteloze witte kostuum van de meesterkok. „Dat is nodig hoor, een eigen kok", verzekerde hij, biefstukken bakkend. „In Liverpool gooiden ze er wat het eten betreft met de pet naar. Dus die jongens waren .blij dat ik er bij was. Het zijn trouwens gemakkelijke eters. Als je het maar niet waagt knoflook of uien op tafel te zetten." Ricus Walter heeft ook het nodige voedsel uit Amsterdam meegenomen: een paar kilo hagelslag, ontbijtkoeken, kaas en groenten. „Die mensen in het hotel hebben er geen bezwaar tegen dat ik zelf aan het fornuis ga staan. Ze staan vaak met open mond te kijken." De dag was gisteren voor de spelers van Ajax overigens niet alleen gevuld met maaltijden. Na de lunch stond er een korte training en massage op het programma. Van half acht tot tien uur was er 's avonds tijd voor ontspanning kaarten en tafeltennis en om half elf gingen de lichten uit op de slaapka mers. voorbij of een Ajacied komt me opzoe ken. Voetballers hebben ten slotte al tijd wel wat. Nu durven ze bij wijze van spreken nergens meer heen te gaan zonder mij." Dokter Rolink zegt het niet met zelf ingenomen blik. Hij kijkt ernstig, scha kelt over op de toekomst, die hij be langrijker acht: „Persoonlijk ben ik er van overtuigd, dat de conditie, ook die van Ajax, nog veel hoger kan worden opgevoerd. Ik pieker er nu over op wel ke manier dat kan gebeuren." EEN KEIJZERTAPIJT vanaf POSTBUS 39 - HILVERSUM NEW YORK De Australiër Rod Laver heeft in de finale heren-enkelspel van het internationale proftennistoernooi van New York de 38-jarige Amerikaan Pancho Gonzales in vier sets verslagen, (7-5, 14-6, 7-5, 6-2). In de finale van het dubbelspel versloeg Pancho Gonzales met zijn landgenoot Dennis Ralston de Australiërs Fred Stolle en Rod Laver met 7-5, 3-6, 6-3. KARL MARX-STADT De Oostduitse zwemster Sabine Steinbach heeft in Karl Marx-Stadt het eerste Europese record op de 200 m wisselslag gevestigd. De veertienjarige Oostduitse zwemster Sa bine Steinbach kwam tot een tijd van 2 min. 33,5 sec. en was hiermee de eerste Europese zwemster, die onder de gestel de limiettijd van 2.34,0 bleef. Het wereld record staat met 2.27,8 op naam van de Amerikaanse Claudia Kolb. In deze wedstrijd stond niets op het spel, maar desondanks werd er door beide ploegen vanaf de aftrap verbeten gevoetbald. GVVV wilde kennelijk re vanche nemen voor de geleden neder laag bij Kampong thuis. In het eerste half uur stond het spel op een goed peil, maar doelpunten bleven vooralsnog uit. Beide teams waren tegen elkaar op gewassen, hoewel de Veenendalers voor het doel iets doortastender waren. Het leverde 13 minuten voor de rust een doelpunt op, toen A. van de Bovenkamp goed doorzette: 1-0. Kampong, lichtelijk aangeslagen, moest enkele minuten hierna opnieuw toezien, hoe A. v.d. Bovenkamp een massale aanval afrondde: 2-0. Kampong ging na de rust geforceerd voetballen en nadat linksbuiten L. v.d. Weerd het derde doelpunt had laten no teren, werd het spel te grof om mooi te zijn. Eindstand 3-0 in het voordeel van GVVV. Deze ontmoeting werd een levendig duel, met DOVO lange tijd iets meer in de aanval. 15 minuten voor de rust passeerde Bram Demoed drie tegenstan ders en dat betekende 1-0. HVC kwam fel terug en wist nog voor de rust de stand in evenwicht te brengen: 1-1. Na de hervatting een zelfde spelbeeld met een iets sterker DOVO. Een kwar tier voor het einde scoorde HVC zijn tweede treffer: 1-2. DOVO wilde koste wat het kost een gelijke stand bewerk stelligen. Een voorzet van recht beland de op de lat en stuitte het veld weer in. Uit een wirwar van spelers zag een DOVO-aanvaller kans de bal in te kop pen. In eerste instantie keurde de arbi ter deze goal goed, maar op aandrin gen van de HVC-spelers wendde hij zich tot de grensrechter. Deze was van mening, dat de bal reeds achter geweest was en het doel punt werd derhalve geannuleerd. In het resterende kwartier kon DOVO niet meer tot de tweede en gelijk makende treffer komen. Veenendaai ging op bezoek bij het SPARTA—SKV. Het Opheusdense Sparta '57 heeft op eigen veld weinig ruimte gekregen van het bezoekende SKV uit Wageningen. De Betuwnaren moesten een 14 nederlaag toestaan. Hier wordt een Spartaan belaagd door enkele Wageningers. ADVERTENTIE EEN WIJN MET ECHTE JAMAICA RUM 'n VERRASSING COGNAC CADEAU Stien Kaiser is gisteren op Schiphol gearriveerd vol plannen, om nog har der te gaan trainen voor nog betere prestaties in het volgende seizoen. Arm in arm met Jorrit Jorritsma en pronkend met een bos tulpen poseer de zij voor de fotograaf. OPHEUSDEN Sparta heeft zater dag een 14-nederlaag te incasseren gekregen van het Wageningse SKV. Het was een aardige wedstrijd met re delijk goed voetbal. SKV was de ploeg met de beste techniek en ook het aan- valsspel van de gasten was iets sneller. De Wageningers gingen snel van start en in de 8e en 10e minuut brach ten Van der Werfhorst en Boersma de stand op 02 in het voordeel van SKV. Sparta kreeg eveneens enkele kansen, maar geen doelpunten. In de 20e mi nuut had de treffer van de Opheusden se formatie geboren kunnen worden, maar de SKV-keeper tikte de bal juist over. SKV trok weer in de aanval en Teu- nissen schoot tegen de paal. De terug springende bal werd door Van Dijk naar 03 geschoten. Nog voor de rust kwam Roelofsen alleen voor de keeper, maar zag kans naast te schieten. Na de hervatting deed SKV het wat rustiger aan en uit een vrije trap van linksback Van der Wart produceerde hij voor zijn ploeg de eerste treffer: 1—3. Kort voor het einde fabriceerde mid denvoor Teunissen het vierde Wage ningse doelpunt: HOGEZAND. Rusland zal op het vierde internationale damtoernooi te Hooge- zand, dat van 9 tot 21 mei wordt gehou den, bijzonder sterk vertegenwoordigd zijn. Reeds zeker is de deelneming van de Russische kampioen Andreiko, terwijl waarschijnlijk ook wereldkampioen Koe- perman en oud-wereldkampioen Tsjecho- lef naar Nederland zullen komen. Omdat de Russen aanvankelijk slechts twee d-jnmers zouden afvaardigen, zal de Kongolees Nimbi niet in de eregroep, maai in de hoofdgroep worden ingedeeld. DEN HAAG Bij K B. is voor het tijdvak van 1 september 1967 tot en met 31 augustus 1970 benoemd tot rec tor magnificus van de Technische Rijkshogeschool te Delft professor dr. ir. C. J. D. M. Verhagen, gewoon hoog leraar aan deze hogeschool. VEENENDAAL Het is STV-Climax gelukt om tegen Panters het enige puntje dat nog nodig was om zich kam pioen te noemen, te scoren. Het werd zelfs een gemakkelijke 8-2 overwinning, waarbij STV-Climax tot 70 uitliep, voordat Panters een tegenpunt wist te maken. Dit ging via een overwinning van v.d. Weerd op Vos, terwijl J. Stui- venberg nog van v. Dam won. STV- Climax is dus kampioen geworden zon der tot nu toe een punt te hebben afge staan. Rest nu nog alleen de wedstrijd tegen Shot en dan kunnen de Veenen dalers proberen in de promotie-competi tie de overgangsklasse te bereiken, iets waar ze vorig jaar niet in zijn geslaagd. Eerder had Panters eveneens met 82 gewonnen van Shot. Alleen J. Stui- venberg verloor tweemaal, namelijk van Kim en van Janssen. Met STV-Climax-2 wil het nog steeds niet lukken. Tegen Swift uit Wagenin gen werd praktisch hetzelfde resultaat bereikt als in de uitwedstrijd destijds. Van Eist verloor weer van Abrahams en v. Manen van Dodeman. Daar inval ler Veluw niet tot winst kon komen en ook het dubbelspel verloren ging, werd de einduitslag weer een 66 nederlaag. Ook STV-Climax-3 leed een nederlaag eveneens met 64 tegen Oldra-3. De Kleuver en v. Manen wonnen beiden van Scheerder en Bosbach, maar verlo ren van Egging. Ook hier kwam Veluw niet tot winst. In het dubbelspel ver overde Oldra de volle winst. ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook ae adem fris. Geen onaan gename smaak, of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bi| apotheken en drogisterijen. ten toelaten, GVVV kwam tot een 30 zege op Kampong en VRC werd door een zege op Candia kampioen. sterke Victoria en daar de geelblauwe formatie zelf ook kansen op een kam pioenschap had, werd het een mooie partij voetbal. Veenendaai was veel sterker, maar in de voorhoede was er nogal eens sprake van onmacht. De Veenendaai se aanvallen werden van achteren af goed opgebouwd, maar succes bleef uit en zou uitblijven, on danks de kansen, die nog zouden ont staan. Nadat Co van Barneveld in de eerste helft alleen voor de keeper ver schenen was, kwam de rust met een stand van 0-0. Na de hervatting kwam in de Vee- nendaalse voorhoede meer activiteit. De Veenendalers vervielen echter in hetzelfde spel als voor de rust en dat betekende het onbenut laten van vele kansen. Victoria kreeg onderwijl van de Veenendaalse verdediging, waarin spil Hemvie vam de Bovenkamp en Arie Schans een hoofdrol speelden, weinig ruimte. Toch zou Victoria tweemaal tot sco ren komen. Het werd 1-0 door een bui tenspelgoal. Veenendaai begon aan een alles of niets-offensief en het werd niets. Een aanval van Victoria resul teerde in een schot langs keeper Gijs van Toorn: 2-0. Deze ontmoeting werd een gelijk op gaande strijd, waarbij beide doelen en kele keren op onverklaarbare wijze Voor doorboring werden behoed. Bij VRC speelden tevens de zenuwen een rol, want deze wedstrijd kon reeds het kampioenschap betekenen. Een gelijk spel was voldoende. Het leek er aanvankelijk in het ge heel niet op, dat de winst naar VRC zou gaan. De Candia-jongens weerden zich geducht en in de 27e minuut leid de dat tot een doelpunt van de rechts buiten, toen deze een fout vaji VRC re soluut afstrafte: 1-0. Na de rust begon VRC actiever te spelen en reeds na vijf minuten wist H. de Man de stand op 1-1 te brengen. De aanvallen waren ongeveer gelijk verdeeld en gevaarlijke momenten voor beide doelen werden veelal goed en be kwaam opgelost. In de 20e minuut bracht H. de Man de stand met een prachtig schot op 1-2 in het voordeel van VRC. Deze zege betekende het kampioen schap voor de junioren van VRC, die :n twaalf wedstrijden ongeslagen bleven en 47 doelpunten tegen 5 scoorde. In een niet bijzonder prettige wed strijd heeft het Elsterse Musketiers in Scherpenzeel een 4-1 nederlaag geleden tegen Valleivogels. Valleivogels had in de eerste 45 minuten de leiding geno men met 1-0, welke achterstand in de tweede helft door middenvoor Van de Klift werd weggewerkt: 1-1. Musketiers zou nogmaals scoren, maar de scheidsrechter keurde dit doel punt af en daarna was het door een penalty en een doelpunt in de slotfase, dat Vealleivogels de winst door een 3-1 zege greep. Zaterdag was Merino's tegen DOVO c oppermachtig en drukte dat opper machtig zijn nog bescheiden uit in een 2-1-overwinning. Voor de rust scoorde Van Kruistum voor Merino's, een score, die door DOVO c niet lang zo bleef, 1-1. Enkele minuten voor het einde maak te Merino's (de keeper stond op de mid denlijn) de tweede treffer, tevens de winnende, 2-1. Zaterdagmiddag speelden de A-Junio ren van HDS in Rhenen tegen Candia A. Er werd hard gewerkt. Candia was 60 minuten lang sterker dan HDS. Ger- rit van Doorn, de Leersumse doelman, was echter in grootse vorm. Hij stopte zelfs bekwaam een strafschop. Ook de spil had een zware dag, maar vooral in kopduels was hij heer en meester. HDS A haalde door dit harde werken de hal ve winst binnen. Renswoude - DVSA 04 Renswoude heeft in DVSA zijn meer dere moeten erkennen al werden de kansen door de slecht richtende rood witte voorhoede niet erg best afgerond. DVSA nam na ruim tien minuten de leiding, toen Van Viegen de uit positie gespeelde achterhoede xijn hielen liet zien: 01. De Amerongers bleven goed over de vleugels spelen en Keyman scoorde 02. Willemsen kreeg nog een penalty te nemen, 03, hetgeen tevens de rust stand was. Na de hervatting een beter spelend Renswoude, dat wel kansen kreeg, maar deze liet voor wat ze waren. DVSA zag zelfs nog kans de voor sprong door Van Dijk op 04 te bren gen. Eindstand 04. SOEST NSVS verloor zaterdag van WZ met 40 en deze nederlaag heeft het (nood)lot van degradatie voor de Veenendalers weer dichterbij ge bracht. Theoretisch bestaat voor NSVS nog een kans, maar menselijkerwijs gesproken is de ploeg reeds gedegra deerd. Voor rust was het een tamelijk gelijk opgaande strijd. NSVS hield het spel wat te kort en kon daarom weinig on heil stichten. In de 30e minuut nam WZ een voor sprong, toen een vrije trap van richting veranderd werd: 10. Na de rust was NSVS ongeveer twin tig minuten lang actief in het gebied van WZ, maar zelfs toen Hennie van Kesteren alleen voor de keeper kwam, viel er geen doelpunt. Ook De Ruiter kreeg enkele knappe kansen. Er volgde een uitval van WZ en de stand was 20. In de 35e mi nuut volgde het derde doelpunt, een prachtige treffer. Enkele minuten voor het einde bracht de WZ-middenvoor het totaal aantal doelpunten op vier, toen keeper Van Ginkel met de bal begon te pingelen en deze verloor aan de middenvoor. Eindstand 40 in het voordeel van VVZ.

De Vallei | 1967 | | pagina 11