Enthousiaste start nieuwe jeugdgroep V.U. gaat door met haar werk eiling Septer Tiel Wethouder De Ruiter huldigde kinderen uit hoort thuis Gemeentebestuur gaf vlotte medewerking Moeder de viertal wakkere personeelsleden te zijn als school komen Straks groot garagebal met Armand in Veenendaal Ponykeuring Ondanks verminderde belangstelling Advies op forumavond AGENDA CIRCUIT 67 WIL „DEUR INTRAPPEN" MARKTEN Wijnbergen tweede in Utrecht Drie cursussen Disreclame MIST u uw 22!^ 3550 Groen woud t bouwt in Renswoude 85 jaar oude j.v. nop springlevend Kjukampioenschappen 4163 Waardevolle kabel gestolen van bouw Ijedenvergadering V.v. Renswoude REACTIES Expositie „Suiker^ in Amerongen DINSDAG 7 MAART 1967 Heden, dinsdag VEENENDAAL Korenbeurs 19.45 uur: Causerie A. Wind. Consistorie Ger. Gem., Fluiterstr.: Bij eenkomst Petrus Datheen". Inleiding van W. v. d. Zwaag: „De zondag in deze tijd". ELST Sportlust 19.30 uur: Vertoning film „Be jaardenuitstapje". RESTEREN De Kuip 20.00 uur: Alg. Ledenvergade ring „Oranjevereniging". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: geen voorstell. Morgen, woensdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Meisjes tussen 14 en 16". VEENENDAAL In aanwezigheid van de directeur van Gemeentewerken, de heer G. C. Stuyvenherg, en de op zichters, de heren Van Holland en Be- zemer, huldigde de heer Ant. de Ruiter, wethouder van Openbare Werken gis teren een viertal personeelsleden van de dienst Gemeentewerken, voor hun doortastend optreden, waaraan de red ding van een mensenleven te danken was. De heren A. Mater en C. v. Har- develd waren betrokken geweest bij het geval van het kind dat in een katonnen doos bijna in de vuilniswagen verplet terd zou zijn, terwijl de heren H. van Schoonhoven en J. Rozeboom een kind van de verdrinkingsdood gered hadden. Bij het laatste geval was ook de EHBO- er de heer Van Manen betrokken ge weest, omdat hij het slachtoffer met kunstmatige ademhaling weer had bij gebracht. De heer De Ruiter hield een toe spraak, waarin hij onder meer het vol gende zei: „De reden dat u hier bijeen bent (het gehele personeel van de ge meentewerken was uitgenodigd en vrij wel compleet bijeen) is tweërlei. De commissie heeft wel eens gezegd dat gemeentewerken achter loopt, indien er iets is. Deze opmerking hebben wij in onze oren geknoopt en we besloten er iets aan te doen. Nu mag ik een woord van dank uitspreken aan degenen onder u, die tijdens hun dienst op de vuilnis wagen hun plicht op correcte en atten te wijze hebben verricht, waardoor tweemaal een kind van de dood werd gered", aldus de heer De Ruiter. „De eerste maal toen de heren Van Mater en Hardeveld de pers van de perskraakmachine tijdig wisten te stop pen. Weinigen beseffen dat het een dub beltje op zijn kant is geweest of niemand had ooit meer iets van het kind verno men. Op de pers staat een druk van 40 atmosfeer en het kind zou zo plat als een dubbeltje zijn geweest indien ze niet opgelet hadden. Het is niet minder dan een wonder dat jullie dit opgemerkt heb ben en daarom zou ik de bevolking van Veenendaal erop willen wijzen dat men dozen alleen samengeperst met het vuil moet meegeven. De kans dat dan een een dergelijk ongeluk gebeurt is uitge sloten." Tot de heren Van Schoonhoven en Rozenboom sprak de heer De Ruiter woorden van dank voor de wijze waar op zij een klein kind van een wisse dood gered hadden. In zijn dankwoord betrok hij de hele burgerij. Hij besloot zijn toespraak met: „Ik ben trots op jullie, trots dat we zulk personeel in dienst hebben." De wethouder liet z'n hartelijke woor den vergezeld gaan van een kistje siga ren voor elk van de gehuldigden. dagblad DE VALLEI? Bel: rT—^73.^ tot 17-30 u- UTRECHT Paardenmarkt. Aanvoer 380 dieren. De prijzen waren voor: luxe paarden f 1200 tot f 1600; werkpaarden f 1150 tot f 1550; oude paarden f 900 tot f 1500; 3-jarige paarden f 825 tot f 1150; 2-jarige paarden f 740 tot f 950; veulens f 325 tot f 680; hitten f 700 tot f 925; slachtpaarden per kg geslacht ge wicht van f 2,90 tot f 3.40; jonge slacht paarden per kg geslacht gewicht van f 3,40 tot f 3,85. Handel: redelijk. RENSWOUDE Aan de Oude Holle- weg te Renswoude Is de firma Bruil bezig met het egaliseren van een stuk grond van 10.000 m2 om dit gereed te maken voor de bouw van een groot centraal magazijn van de firma Groen- woudt. Het magazijn is ontworpen door architectenbureau Van der Gaag uit Delft en zal worden gebouwd door het aannemersbedrijf Heinerik. In de nieuwe vestiging zullen de ma gazijnen uit Ede, Scherpenzeel en ande re omliggende plaatsen onder een dak worden gebracht. Er zullen ook centra le garages in worden ondergebracht, alsmede het kantoor van de firma, dat momenteel in Zeist te vinden is. De ad ministratie zal onder andere de be schikking krijgen over enkele compu ters. Verder zal in het nieuwe gebouw de groentebewerking plaatsvinden. De groente zal hier onder andere verpakt worden. Binnenkort opent de fa. Groenewoudt in Nunspeet een nieuw filiaal en dit zal binnen afzienbare tijd worden ge volgd door enkele andere „Kijkgrijp"- supermarkten in de omgeving. Mede daarom wordt het grote centrale maga zijn in Renswoude gebouwd. Voorlopig heeft men de ingebruikne ming van het gebouw vastgesteld op 1 oktober van dit jaar. SCHERPENZEEL Zaterdagavond hield de Christel, jongelingenvereniging haar 85e jaarvergadering in gebouw „Philalethes". In zijn openingswoord kon de voorzitter de heer G. Cozijnsen een groot aantal belangstellenden welkom heten. Uit de jaarverslagen werd aangetoond, dat ondanks de 85 jaren van de vereni ging, deze nog een levendig bestaan leidt, al is het ledental nu ook weer niet bijzonder groot te noemen. Het programma bestaande uit samen zang, pantomine en declamatie met als slot een klein toneelstuk, werd vlot uit gevoerd. Gezien de reacties van de zaal werd het geheel zeer op prijs gesteld. In de pauze werden de aanwezigen ver schillende versnaperingen aangeboden. Ds. J. T. Cazander sloot deze bijeen komst, nadat hij eerst dank had ge bracht aan de leiders van dit jeugdwerk. VEENENDAAL De Volksuniversiteit heeft niet meer die grote belangstel ling van enkele jaren gele den. Meermalen zijn er stemmen opgegaan om de VU te laten verdwijnen, zoals ook nog vorig jaar in een vergadering van de gemeenteraad, toen enige raadsleden bezwaren had den tegen de subsidie, die elk jaar aan de VU wordt gegeven. Toch is ook in het afgelopen wintersei zoen het VU-werk door gegaan en het is niet aan te nemen, dat dit het laat ste seizoen is geweest. VU-voorzitter dr. J. G. Thoomes verzekerde dat het bestuur van de VU van plan is zo lang moge lijk door te gaan. Voor de in het werk van de VU geïnteresseerden zou het ook jammer zijn, indien deze instelling voorgoed ter ziele gaat. Wel is de basis waarop gewerkt wordt smaller geworden en daardoor het aantal activiteiten geringer, maar „rekening houdend met het feit, dat de basis zeer versmald is, mogen we niet klagen over de belangstelling", aldus de heer Thoomes. Het aantal lezingen van de VU is te ruggebracht tot twee, één op de ope ningsavond en een op de sluitings avond. Voor de lezing op de ope ningsavond, op maandag 17 oktober was er „gezien de verminderde be langstelling voor alle vergelijkbare ac tiviteiten op elk terrein een „redelijke" belangstelling van ongeveer 50 perso- DR. J. G. THOOMES suggesties zijn welkom nen. Voor de sluitingsavond op 17 april verwachten we een ongeveer gelijke opkomst", aldus de heer Thoomes. Vroeger was voor dergelijke lezingen de belangstelling zo groot, dat er vaak stoelen moesten worden bijgezet in 't Trefpunt. Het aantal cursussen was voor dit jaar teruggebracht tot drie, die een re delijk goede belangstelling ondervon den. Dr. Thoomes zelf heeft weer een cursus „Wijsgerig denken" gegeven, waaraan door 14 personen werd deelge nomen. Hij sprak over een „zeer ge- interesseerde groep, waarin na mijn in leiding een goede discussie ontstond." Ook de cursussen boetseren en tekenen hadden voldoende deelnemers. dan ook buiten het onderwerp van het forum. In zijn inleiding zei de heer Gijzel, dat het de bedoeling was .te praten „over de belangen van uw kinderen, en misschien slagen we er in een groot deel van de onbekendheid met de mo gelijkheden van het vervolgonderwijs weg te nemen". Het eerste onderwerp dat aan de or de werd gesteld betrof het ITO-onder- wijs (Individueel Technisch Onderwijs), Uit het antwoord bleek, dat velen den ken, dat dit onderwijs speciaal bedoeld is als een vervolg op BLQ-onderwijs en men dus weinig voelde om een kind, dat zij het met moeite de lagere school afgelopen had dit onderwijs te laten volgen. De heer Kroes wist een goed deel van de bezwaren weg te nemen, door te verklaren, dat van de 48 leerlingen uit het tweede leerjaar er slechts één was, die van de BLO kwam. De rest bestaat uit leerlingen met bepaalde leermoeilijkheden. Hij dacht hierbij aan de woordblinden. Deze kinderen kunnen een zin niet in de goede bewoordingen opschrijven, al kunnen ze hem wel te ruglezen. Tijdens het onderwijs op de LTS wordt hun in ieder geval lezen bij gebracht en het noteren van opdrach ten en dergelijke is voor de meeste ambachtslieden geen dagelijks werk, zo dat ze hun vak goed kunnen uitoefenen. Aan hét betoog van de heer Kroes werd door mej. Wagter een uiteenzet ting vastgeknoopt over het Individueel Nijverheids Onderwijs voor Meisjes (INOM), dat vrijwel op dezelfde leest geschoeid is. Zij vertelde, dat er in overleg met de heer Bulsink, hoofd van de BLO-school een onderzoek gedaan was naar de leerlingen van deze school, die eventueel voor dit onderwijs in aan merking zouden komen. Het bleken er niet meer dan ongeveer twee per jaar te zijn. Deze tak van onderwijs bestaat echter in Veenendaal nog niet, in ver band met het nog niet gereed zijn van de tweede huishoudschool. Verder werd aandacht geschonken aan de mogelijkheden die de Mammoet wet geeft voor het „overstappen" van het ene schooltype op het andere. Met name werd hierbij gedacht aan het switchen tussen lyceum en ulo. Hoewel er dit en het volgend jaar nog voldaan moet worden aan de voorwaarden van het onderwijs volgens de oude wet, heeft men toch een afspraak lopen tus sen het christelijk lyceum in Veenen daal en de uloscholen in Veenendaal en omgeving, om het rooster van het eerste jaar zoveel mogelijk gelijk te la ten lopen. Vooral voor de eerste drie maanden is dit volledig bereikt. Het is nu dus mogelijk om met het kerstrap port de ouders een advies te geven in deze zaak en het kind kan dan zonder veel moeilijkheden naar het andere schooltype overstappen. Uiteraard is dit in slechts enkele gevallen mogelijk of noodzakelijk. Over tv-kijken en huiswerk maken was het forum tamelijk eenstemmig. Het eerste mocht geen hinderpaal voor het tweede vormen, al was het voor veel leerlingen, vooral van huishoud school en lts heel goed mogelijk om naar de tv te kijken. Ook op het ly ceum is dit het geval. De heer Hiensch raadt zijn leerlingen zelfs vaak aan een bepaald programma te zien, indien de leerlingen er tijd voor overhouden. Wel was het forum eenstemmig van oor deel, dat het beter was voor de leerlin gen van de lagere klassen van het voortgezet onderwas, dat de tv na acht uur uitgaat of in ieder geval, dat er niet meer naar gekeken wordt. Een slotvraag was die over de hulp van de ouders bij het huiswerk van de kinderen. Het forum was van mening, dat men wel belangstelling voor het ge leerde en de prestaties moet tonen, maar dat men de leerlingen in het al gemeen moet trachten aan te wennen zelfstandig te werken. Het regelmatig volgen van de prestaties van de leer lingen ook in contacten met de lera ren vond men van groot belang. Een opmerking van de heer Hiensch, geven wij tot slot: „Moeder behoort thuis te zijn, als de kinderen van school ko men". UTRECHT Zaterdag 4 maart wer den in Utrecht, in het zwembad Den Hommel, de districtskampioenschappen judo gehouden in de kju-graden. Van het Veenendaalse team viel vooral Theo van Wijnbergen op door zijn sterke spel. Theo kwam via het afvalsysteem in de finale, en eindigde daarin als tweede. Hij heeft vier goede partijen gespeeld, waar van vooral de laatste bijzonder spannend was. Hij kwam uit tegen een judoka uit Zeist, die door de scheidsrechter als win naar werd aangewezen. De Veenendaler Hans van Manen verloor de eerste wed strijd in het half-middengewicht. Vrijdag 10 maart komt het eerste team Van der Horst naar Veenendaal, waar het in de Sportschool Van der Velde zal vechten tegen Veenendaal 1. In het Utrechtse team speelt o.a. de Eu ropese jeugdkampioen Kruis mee. Teruggang van de belangstelling kan volgens de heer Thoomes voor een deel verklaard worden uit het feit, dat men tegenwoordig door radio en televisie zo veel informatie thuis krijgt. Bovendien is het natuurlijk voor de plaatselijke volksuniversiteiten onmogelijk om te concurreren met de moderne hulpmid delen, die de televisie bij dergelijke programma's kan gebruiken. Toch blijft voor een deel van de geïnteres seerden de behoefte aan de VU bestaan omdat er mensen zijn, die behoefte hebben aan een gemeenschap. Zij wil len de gelegenheid hebben om vragen te stellen en voor discussie. Dat is bij radio en tv onmogelijk. De verminderde belangstelling voor deze dingen zag de heer Thoomes ook als iets algemeens. „We moeten echter niet het publiek de schuld geven, als activiteiten niet meer aanslaan", aldus de voorzitter van de VU, „maar we moeten ons bezinnen op nieuwe moge lijkheden. Het is gebleken, dat de oude vormen leeggeraakt zijn en de nieuwe vormen, die het publiek aanspreken, hebben wij nog niet gevonden. In dit verband zou ik een beroep willen doen op de mensen die een oplossing uit de ze impasse zien, om dat aan ons mee te delen. Het bestuur van de VU heeft een dienende taak en wil beslist niet alles „opleggen". Het gebrek aan belangstel ling openbaart zich echter niet alleen bij de VU, maar ook bij allerlei an dere instellingen, als vakbonden, poli tieke partijen en kerken. Het is toch wel treffend, als slechts een gering aantal werknemers belangstelling heeft voor een bijeenkomst, waarop hun rechten uit de doeken worden ge daan door een vakbondsman". „Maar", zo gaf dr. Thoonies de ver zekering „gegeven het zeer beperkte programma van de afgelopen maanden zijn we tevreden over het resultaat en we zullen zeker zo lang mogelijk met dit werk doorgaan, al was het alleen maar om het feit, dat het een disre- clame voor Veenendaal zou zijn indien de VU hier opgeheven werd." Veilbericht van de Tielse veiling septer van maandag 6 maart 1967. Opgave na klasse mm maat. Appelen Bellefleur Brabantse Dijkmanszoet 75/opw 70/75 65/70 60/65 55—60 34—44 31—33 43—48 x Golden Delicious k.l 74—77 x Golden Delicious k.2 66—76 65—73 58—69 48-58 x Goudreinet k.l 51—58 46—49 41—47 x Goudreinet k.2 48—55 43—48 38—45 Jasappel k.2 71—73 67—69 65—67 x Jonathan k.l 52—54 56—59 x Jonathan k.2 40—49 44—58 42—57 38—53 x Laxton Superbe k.l 77—87 80—84 68—72 x Laxton Superbe k.2 65—78 63—81 55—70 45—47 x Lombarts Calville k.l 69—72 65—67 x Lombarts Calville k.2 51—56 46—54 45—48 Winston k.2 85—87 81—83 61—67 45—47 Fabrieksfruit: blank per 100 kg f 29,30; rood f 22,30; zoet f 10, Peren: x Brederode 4456 3648 Conference k.2 102^104 8890 Giezewildeman 7780 St.-Remy 3942 34—38 Provisieperen 3941 29—34 Winterjannen 3447 3236 IJsbouten 3642 3134 Perenkroet per 100 kg f 3,30. Groenten: prei 6273, 4049; wortelen 810; aardappelen middel 911. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Bij het bouwbe drijf Van E. is in het weekend een ka bel van 125 m lengte gestolen. De waar de van deze kabel wordt geschat op on geveer f 3000,Bovendien werd er in gebroken in de kantine, waar een aan tal flesjes limonade en wat snoepgoed verdwenen zijn. De kabel was gemonteerd aan een kraan en is daarvan losgesneden. De politie heeft goede hoop de hand op de daders te kunnen leggen. RENSWOUDE Donderdag houdt de voetbalvereniging Renswoude haar jaar lijkse ledenvergadering in gebouw „Re- hoboth". Aanvang 8 uur precies. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening voorzitter; 2. Notulen secreta ris; .3. verslag penningmeester; 4. rap port kaecommissie; 5. bespreking onder houd terrein; 6. training; 7. rondvraag; 8. sluiting. Het bestuur rekent op een goede op komst in het, belang van voetballend Renswoude. Vanzelfsprekend heeft men beseft dat een dergelijk evenement in Veenendaal reacties van uiteenlopende aard tot ge volg zou hebben. „Er zal voldoende toe zicht zijn om te zorgen, dat alles bin nen de grenzen van het fatsoen blijft. We verwachten van onze bezoekers, dat zij zich aan de spelregels zullen houden en we rekenen er ook op, dat iedereen behoorlijk gekleed zal komen." Het bestuur heeft er rekening mee VEENENDAAL Gisteravond werd in Veenendaal een nieuwe jeugdorga nisatie opgericht, die zich aan de bevolking gaat presenteren onder de naam „Circuit '67". Tijdens de bijeenkomst van gisteren waar het gehele bestuur aanwezig was, werden al direct spijkers met koppen geslagen; er werd een groots plan uitgewerkt, dat, zo verwacht men, bij de jongeren van Veenendaal en wijde omgeving veel weerklank zal vinden. Circuit '67, voortgekomen uit een aantal personen, dat zich in voorgaande jaren belastte met de organisatie van de R.K. Instuif zal op 15 april 'n massale dansavond organiseren, die in de garage van het automobielbedrijf fa. Hoogendoorn aan de Nieuweweg zal worden gehouden. Deze „stunt" waarvoor men van de diverse gemeentelijke instanties de volle medewerking heeft gekregen, moet het begin zijn van een reeks nieuwe initiatieven, die tot doel hebben, zoals een der bestuursleden het formuleerde „in Veenendaal een deur in te trappen". Enkele bekende tienersterren zullen aan dit evenement medewerking verlenen. De organiseren de vereniging is al vanaf januari bezig met de voorbereiding van dit plan, dat nu definitief gestalte heeft gekregen. Wat aanvankelijk een ver ideaal leek („in Veenendaal krijg je iets dergelijks toch nooit voor elkaar, dachten we") wordt binnenkort in praktijk gebracht. Het bestuur van Circuit '67 is bijzon der optimistisch ten aanzien van het welslagen van dit tienerfestijn. Een van de initiatiefnemers van Cir cuit 67 is de heer L. van Treijen, die chef is in een Veenendaalse supermarkt. Samen met nog twee andere Veenen- dalers van om en nabij de dertig vormt hij een soort adviesraad, die het ei genlijke bestuur, dat uit jongens en meisjes, vijf in totaal, van rond de twintig bestaat, met raad en daad van dienst is. De heer Van Treijen zei na afloop van de officiële bestuursvergadering van gisteravond: „We willen alle jon geren bij elkaar gaan brengen, onge acht rang, stand of kerkgenootschap. Eigenlijk schuilt er een soort oecume nische gedachte achter onze plannen; we willen de zaak volledig open gooi en. Vandaar ook de naam die we geko zen hebben. Op een circuit komen ve le wegen bij elkaar Met de oprichting van Circuit 67 is tegelijkertijd de R.K. Instuif opgeheven. De belangstelling voor deze laatste vorm van jeugdwerk ontwikkelde zich de laatste jaren in negatieve zin. Het instuif-bestuur kwam toen tot de over tuiging, dat een nieuw initiatief de animo zou vergroten. Bovendien wilde men van het etiket „Rooms-Katholiek" af. „De instuif is in feite de bakermat geweest voor de nieuwe vereniging. We willen nu in Veenendaal een nieuwe, frisse wind laten waaien", zo zei eenn der jonge bestuursleden. Die frisse wind komt er in de vorm van een massaal tienerevenement, waarvoor men het impresariaat Paul Acket in Den Haag inschakelde. Door bemiddeling van dit bureau heeft men contracten gesloten met de beatgroep „WO?W" en de protestzanger Armand uit Eindhoven. gehouden, dat er straks ongeveer ze venhonderd jongens en meisjes naar de garage van de fa. Hoogendoorn zullen komen. In de garage zullen zeshonderd stoelen worden geplaatst, alsmede een aantal biertonnen, die als tafels zullen fungeren. „Het geheel zal zo worden veranderd, dat niemand er meer een garage in herkent", aldus een der be stuursleden. Overigens is het vinden van een geschikte zaalruimte een pro bleem geweest, dat veel voeten in de aarde heeft gehad. Een zaal van een capaciteit, zoals men die wenste, was er eenvoudig niet; een garage bood toen uitkomst. De jeugd van Veenendaal en omge ving heeft overigens met dansen in een garage al ervaring opgedaan want ook het jeugdwerk „De Instuif" heeft al verschillende jaren achtereen met veel succes een garagebal georganiseerd. De Het bestuur en de adviesraad van Circuit '67 bijeen om de plannen, die al concrete vormen hebben aange nomen, verder uit te werken. bezoekers zullen voor een entree-bewijs drie gulden moeten neertellen. „Voor een dergelijke avond lijkt ons dat niet te veel", zei de heer Van Treijen hier omtrent. In de loop van het jaar zullen er nog meer grote evenementen op touw wor den gezet en eveneens staat vast, dat er reglematig dansavonden in „De Ruif" aan de Nieuweweg zullen worden gehouden. Tenslotte nog een opmerking uit het bestuur: „Je kunt in deze tijd niet meer met sjoelbakken aankomen, vinden we. Ook in Veenendaal moeten we met de tijd meegaan. U zou ons initiatief dan ook min of meer kunnen beschouwen als een soort explosie..." AMERONGEN In een der zalen van het Dorpshuis is momenteel ten behoeve van de schooljeugd in Amerongen Leer- sum een onderwijstentoonstelling inge richt over „Suiker". Deze tentoonstelling begint met op duidelijke wijze een histo risch overzicht te geven van de wijze waarop de rietsuikercultuur zich vanuit de Polynesische eilanden over grote delen van de wereld verbreidde. Deze opmars begon zo omstreeks 325 voor Christus. De tentoonstelling geeft ook een duidelijk beeld van de teelt en de verwerking van suikerriet en suikerbiet. Aan de hand van lichtpanelen is de bewerking goed te volgen. Op de tentoonstelling is een maquette opgesteld van een suikerfa briek. Tenslotte wordt veel aandacht be steed aan de nevenprodukten welke door de suikerbiet geleverd worden. Al met al voor de kinderen een zeer waardevol hulpmiddel voor het algemeen vormend onderwijs. Deze tentoonstelling gaat uit van de Stichting Onderwijstentoonstel lingen en blijft nog tot 13 maart in Ame rongen. SCHERPENZEEL Op de maandag gehouden stamboek- en premiekeuring te Scherpenzeel werden 15 pony's ter keuring gebracht. Er werden 4 pony's in het stamboek opgenomen te weten 1 pony van de heer J. Veldhuizen te Scherpenzeel, 1 van de heer G. van Donselaar te Woudenberg en twee pony's van de heer P. van Doorn te Scherpenzeel. De beide laatste pony's kregen tevens een 3-jarige pre mie. Ook kregen van de heer Van Doorn twee pony's een derde premie en 1 pony een tweede premie. Keurmeesters waren de heren R. J. Addink te Wort-Rhetjen en G. Leeuwis te Gorinchem. VEENENDAAL Voor de ouders van de leerlingen van de vijfde en zes de klas werd gisteren in de Christelijke Nationale School III (CNS) een forum avond gehouden over de mogelijkheden die er voor hun kinderen zijn na het verlaten van de lagere school. Het fo rum bestond uit mej. Wagter, directri ce van de huishoudschool, en de heren drs. H. Hiensch, conrector van het chr. lyceum, C. Th. Kroes, directeur van de LTS „Talmaschool" en de heer H. C. Kohier, medewerker van een beroeps keuzeadviesbureau, die veel in Veenen daal werkt. Als voorzitter van het fo rum trad op het hoofd van de CNS III, de heer T. C. Gijzel. Tijdens de avond werd een groot aantal vragen be antwoord, die er leven onder de ouders, betreffende het voortgezet onderwijs. Op alle vragen had het forum een af doend antwoord zij het dat 'n vraag door de heer Gijzel afgedaan werd met de belofte dit bij de betrokken ouders thuis te komen afdoen. Eventueel wilde hij hieraan een artikel in het school blad wijden. Deze vraag betrof het huiswerk op de lagere school en viel

De Vallei | 1967 | | pagina 3