Mr. Deen verontwaardigd over kromme' publikatie Kantongerecht wa Verhitte verdachte gooide met „juridische kreten" Moeite met te natte artikel in HET ZIL VER Wandeltocht (60 km) in Eist Palmpasen Amerongen Verlofgangers 44e Veld plotseling opgeroepen ,,/e zou de hele boel erbij neergooien Wethouder blijft aan De kranten en HDS Candia-prijs naar 't Veen Kleimeppers gaan vroeg van start Kessler bij duel van amateurs U HET WOORD Stationschef Van Giezen jubileert MARKTBERICHT Onderhoud 1 Jachthaven WARTAAL KINDERLIJK BEEST GROTE OPTOCHT Schootsveld99 waardevolle proef voor legerleiding DUIDELIJK Op terrein Zwart Wit 28 Winkeliers kozen nieuwe voorzitter POTTER'S CATARRH PASTILLES DINSDAG 7 MAART 1967 RHENEN Een publikatie over een vergadering van de sportstichting en de sportraad i.o. in een in Rhenen verschynend advertentieblad heeft wrevel en verontwaardiging opgewekt by wethouder mr. J. Deen. Hoe deze „kromme" publikatie in de pers is verschenen, zonder dat er journalisten bij de bewuste vergadering waren uitgenodigd? „Eén van de bestuurders van de plaatselijke sportverenigingen heeft gemeend zich achteraf te moeten opwerpen als ver slaggever. Maar de man in kwestie heeft de zaak niet begrepen. In een eerste opwelling heb ik gezegd: ik gooi de hele zaak er by neer. Ik bedank als raads lid en als wethouder. Maar och. Je zegt wel eens meer wat in een opwelling." Daarmee sprak de heer Deen zich weer tegen. Hij blijft dus aan. Maar de ge wraakte publikatie zit hem nog steeds dwars. Er komt een onderhoud met de betrokkenen om de zaak weer recht te zetten. Wethouder Deen blijft dus aan. Dat wil niet zeggen, dat hij het met de gang van zaken van de laatste tijd eens is. Bijzonder betreurt hij de mentaliteit in de raadsvergaderingen, die naar zijn mening na de laatst gehouden verkie- nog steeds niet op een behoorlijk ni veau zijn aangeland. „De raadsleden moeten het publiek belang, waarvoor ze zittéh op de voor grond stellen. Misschien is het een be paalde geldingsdrang, die In ieder mens zit en die er ook in behoort te zitten, maar dat moet ondergeschikt zijn aan het belang waarvoor je in een gemeen teraad zitting hebt." Terugkomend op het verslag over de vergadering van de sportstichting zegt de heer Deen bijzonder ontstemd te zijn. „De schrijver van het stuk zal een on derhoud hebben met de heer Jansen, voorzitter van de sportcommissie, met de secretaris, de heer Hulshof en met mijn persoon. Mijn persoonlijk bezwaar geldt, dat ik de vergadering als gast heb bijgewoond. Het is onjuist, dat ie mand, die er zit als gedelegeerde van een plaatselijke sportvereniging zich dan plotseling gaat ontpoppen als ver slaggever. Als dat dan alleen nog maar was gedaan in de vorm van een be richt met feiten, dan was het allemaal nog daaraan toe, maar er is een ge commentarieerd verhaal van gemaakt. Bovendien was het commentaar foutief. Daarnaast werd een bepaalde figuur in een bepaald daglicht gesteld." Daarmee bedoelt wethouder Deen kennelijk de fi guur van zichzelf. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Maandag werden lezers van de Tele graaf, Het Utrechts Nieuwsblad en Het Nieuw Utrechts Dagblad door een foto van een HDS-speler opgeschrikt. Opge schrikt omdat deze kranten anders nooit aandacht besteden aan de Leer- sumse sportvereniging. Bij het U.N. en het N.U.D. zijn het meest de Utrecht se clubs die gunstige recensies krijgen. Onze speler, B. Schuilenburg zou vol gens De Telegraaf „buiten zijn zinnen zijn geweest". Het Utrechts Nieuws blad schrijft: „Ook dit is een vorm van felicitatie aanbieden aan de kam pioen". Het NUD is er ook al naast door bij de foto als commentaar te schrijven dat het de HDS-doelman is. Als bestuurslid van HDS (heren ver slaggevers, ik heb deze wedstrijd zelf gezien) betreur ik het dat dergelijke dingen door kranten verkeerd worden weergegeven. Goed, U zult zeggen, hij praat zijn eigen vereniging schoon. Als onze jongens schuldig zijn; dan zal ik dat eerlijk toegeven. Het zijn bij onze vereniging ook heus niet allemaal bra ve broeders, maar in bovengenoemde kranten wordt de naam van onze ver eniging op een oneerlijke wijze be smeurd. Wat is er precies gebeurd? Enkele minuten voor het eindsignaal stond HDS verdiend met 1-0 achter. DVSU moest /winnen om kampioen te worden. HDS wilde zijn sportieve taak doen, deze wedstrijd niet zo maar ge wonnen te geven. Aan het Utrechtse pu bliek te merken had men van HDS niet zo'n goede tegenstand verwacht. In 't veld had de wedstrijd een sportief ka rakter. Bij een aanval voor het doel van HDS werd door een speler van DVSU hard op onze doelman ingelopen. De speler van DVSU bleef op de grond liggen. Ineens stroomde het publiek van DVSU het veld op en molesteerde de HDS-doelman. Hij kreeg stompen en klappen met een bord waarop aanmoe digingen voor DVSU geschreven ston den. Bert Schuilenburg (de speler van „de foto") wilde de HDS-doelman hel pen. Ook DVSU maakten zich schuldig aan handtastelijkheden. Bert Schuilen burg kreeg een gemene trap. Heren van de Telegraaf, Bert was niet buiten zin nen van woede, maar van pijn. Ik geef toe, dat Bert toen wraak wilde gaan ne men. Op dat moment werd „de foto" gemaakt. Na afloop werden de spelers van DVSU gefeliciteerd met hun be haalde kampioenschap door de Leer- sumers. Ze kregen als antwoord „stik maar". Toen de HDS-bus het DVSU-terrein wilde verlaten werd de bus bekogeld. Utrechtse kranten, waarom schrijven jullie dat niet? Met mijn artikel wil ik alleen bereiken dat de mensen eerlijk de ware toedracht horen. HDS heeft dergelijke sensatie heus niet nodig. Wij willen graag publiciteit, maar dan eer lijke. Ik zou de verslaggevers van bovenge noemde kranten willen verzoeken om beter en meer geïnformeerd bericht te willen geven. Met dank voor de lpaat- sing. E. N. van Doorn, secretaris H.D.S. „Wat mij verder is tegengevallen van de bewuste vergadering is, dat er weer echt geschopt werd tegen het gemeente bestuur, dat nu juist eens wat bevoegd heden in sportzaken wil delegeren naar de vertegenwoordigers van de plaatse lijke sportverenigingen. En dat terwijl de hele sportstichting tot stand is ge komen met volledige medewerking en volledig medeweten van de verschillen de sportmensen, tijdens een al eerder gehouden vergadering. Iedereen heeft het ontwerp van de stichting thuis gekregen en iedereen is in de gelegenheid geweest schriftelijk commentaar in te leveren of bezwaren in te dienen. Er werd zelfs een aantal amendementen én door B. en W. én door de raad overgenomen. Het is de bedoeling de ingezetenen, die het be treft, zoveel mogelijk medezeggenschap te geven, opdat we in de toekomst niet meer horen: ze doen maar!" „Met opzet is de voorzitter niet gekozen uit het college van B. en W. om de binding met het gemeentebe stuur zo los mogelijk te maken. De leden zullen door de raad worden be noemd uit dubbeltallen, die de sport raad .zelf opstelt. Verder zal een aanvulling plaats vinden met deskun digen, zoals sportleiders en wellicht een arts. Het moet een clubje zijn, dat kan werken." De heer Deen, die de wethouderspor tefeuille van publieke werken beheert, snijdt terloops nog de jachthaven aan. „Ik zie nog wel mogelijkheden, maar daarover laat ik mij in het huidige sta dium liever nog niet uit. Wél hoop ik, dat de Rijn in de toekomst niet een nog groter riool wordt dan hij op het ogen blik al is. Ik ben er bang voor, dat na de kanalisatie dat wel het geval zal zijn En dan lijkt het me niet bijzonder aan genaam om er bijvoorbeeld op te water skiën. Wethouder Deen zegt nadrukkelijk nogal impulsief te zijn. Daaraan schrijft hij het ook toe, dat hij bij tijd en wijle wel eens zegt: „ik stap overal uit." Maar zeggen en doen is nog altyd een groot verschil. „Maar je komt wel eens in een stemming, dat je het nodig hebt te zeggen „ik kap er mee." RHENEN De eerste trekking in de grote Candia-verloting, ten bate van de bouw van een clubhuis, heeft plaats ge vonden. Er is f. 100,- gevallen op lot nummer 56. Deze prijs werd gewonnen door de heer Van Ede, Spoorlaan 68 te Veenendaal. Iedere maand wordt een zelfde prijs uitgeloot, terwijl in decem ber de Fiat 850 wordt getrokken. Candia prijs WAGENINGEN Artikel 453 van het wetboek van strafrecht zorgt ervoor dat lieden die zich in staat van dronkenschap op de openbare weg bevinden strafbaar zijn. Vrijdagmorgen bij de zitting van het kantongerecht dienden er een paar van zulke zaken waarbij duidelijk kwam vast te staan dat de mening en beoordeling van politie en geverbaliseerde nogal eens flink uiteen kunnen lopen. Een van de borreltjes-liefhebbers die zich voor de kantonrechter, mr A. C. v. d. Brand, moest verantwoor den was de Lunterse heer H. T. Verdachte, die vorig jaar in Ede tegen het artikel gezondigd had stoad weinig schuldbewust, gewapend met een bundeltje papieren voor de kantonrechter en verklaarde ronduit: „Ik drink nooit!" en: „Ik beroep me op artikel 40". Artikel 40 behelst een exogene strafuitsluitingsgrond voor over macht, wanneer men onder drang handelt waaraan men geen weerstand kan bieden. De kantonrechter was hierop van mening dat verdachte nfet met juridische kreten moet gaan gooien wanneer hij er niet geheel mee op de hoogte is. De heer T. vertelde daarop opnieuw: „Ik ben een man die nooit alcohol gebruikt". Kantonrechter: „De politie heeft een bloedproef genomen en daarbij is duidelijk komen vast te staan dat u onder invloed ver keerde. Bovendien sprak u wartaal". Verdachte: „Uit eindelijk kwam ik ook nog in de cel terecht". De officier van justitie, mr F. O. Leusink. mengde zich hierop in de dialoog met: „Ja, ter ontnuchtering". 5? De verdachte die een steeds meer opgewonde houding aannam verzeker de de recht sprekenden voor de zo veelste keer dat hij absoluut niet dronken was en beklaagde zich ver volgens over het feit dat hij in de cel geen medicijnen had gekregen. Waarvoor die medicijnen nodig wa ren legde hij aan de hand van een formulier aan de kantonrechter uit maar vond een verdere mondelinge verklaring bij een openbare zitting in druisen tegen de fijngevoeligheid, want „homofielen en prostituées wor den ook berecht in een besloten zit ting". De kantonrechter vond dat wanneer T. klachten over het politie-optreden had hij deze dan maar ter plaatse moest gaan uiten. Over de wartaal die hij gesproken zou hebben zei verdachte: „Ik sprak helemaal geen wartaal, ze kunnen wel van alles opschrijven". Op de vraag KESTEREN/OCHTEN In verband met de vroege Pasen heeft het bestuur van de streek-tennisclub „De KVeimeppers" gemeend er goed aan te doen de tennisbannen, die zich in Ochten bevinden, reeds Tweede Paasdag open te stel len in plaats van 15 april zoals de bedoeling was. Onder het motto: „Op ons paas- best" zal Tweede Paasdag by goed weer en voldoende deelneming een onderling tennistoerooi worden georganiseerd, waarvoor echte „paas„-pryzen beschikbaar zullen worden gesteld, te weten: paaskippen, paaseieren, paasbroden en paas- chocoladeeitjes. Teneinde het paastoernooi in zijn ge heel te kunnen afwerken, zal aan iede re partij een tijdslimiet worden gesteld, afhankelijk van het aantal deelnemers in dit toernooi. Loting zal bepalen wie el kaar treffen. Lid en tennisleraar de heer H. Remmelink, is bereid gevonden de leiding van de wedstrijden op zich te RESTEREN De heer J. C. W. van Giezen, chef van het station Resteren- Rhenen, viert op donderdag 9 maart zijn zilveren ambtsjubileum. Een en an der vindt plaats in café „Het Ambts huis" te Resteren, waar 's middags van llf.S0-n.S0 uur een receptie wordt ge houden. Zoals gebruikelijk zullen ook dit keer verschillende afgevaardigden van de Nederlandse Spoorwegen de heer Van Giezen hun gelukwensen komen aanbieden met zijn zilveren jubileum. De huidige stationschef van het sta tion Resteren-Rhenen trad in I9lf2 in dienst van de Nederlandse Spoorwegen en kreeg als eerste standplaats Zwolle tiegewezen, waar hij zijn opleiding ge poot. Nadat de heer Van Giezen enige tijd ervaring op het telegraaf- en vracht goederenkantoor in Zwolle had opgedaan werd hij in december 1943 overgeplaatst naar Gouda. Daar ver vulde hij 'n functie achter de loketten- tot dat er in 1944 onderduikperiode volgde. Na de oorlog in 1945 werd de heer Van Giezen overgeplaatst naar Ommen als stationsambtenaar. Stationschef werd de „bereisde" spoor wegman in 1959 in Vierlingsbeek, van waar hij in 1963 werd overgeplaatst naar Wijchen, waar hij eveneens de lei ding kreeg. In 1964 deed de heer Van Giezen zijn intrede in Resteren als chef. Hier maakte hij geruime tijd de res tauratie mee van het in 1963 afgebran de stationsgebouw. De heropening van een vernieuwd en gemoderniseerd pand was echter ook voor hem een vreugde volle gebeurtenis. nemen. Men kan zich tot 20 maart voor deelneming aanmelden bij mevrouw A. C. Wittekamp-de Jonge, Oude Broekdijk 2 te Resteren, tel. 08886-365 of bij me vrouw T. Clarenbach-Kö-s, Molendam 27 te Ochten, teL 03444-206. Ook aan be langstellenden zullen beide dames ge heel vrijblijvend nadere inlichtingen verstrekken over een eventueel lid maatschap van deze verleden jaar op gerichte tennisclub, die voorlopig leden tracht te winnen uit de hele Midden- Betuwe. Het ligt in de bedoeling van het be stuur om het komende seizoen uitwis selingswedstrijden te gaan spelen tegen de tennisclubs Druten en Zetten, ter wijl aan het eind van de zomer opnieuw een onderling tennistoernooi op het pro gramma staat. Leden van „De Klei meppers", die tennisles willen ontvan gen, kunnen zich in verbinding stellen met de heer H. Remmelink, Hoofdstr. 47 te Resteren, die voornemens is op maandag 10 april met het tennisonder- richt te starten. De tenniscursus bestaat uit 12 lessen die worden gehouden op maandagen van 7-10 uur en van 18.15- 20.15 's avonds, alsmede op zaterdagen van 7-10 uur v.m. op de nieuwe tennis banen te Ochten. VEENENDAAL, 7 maart 1967 - Eier markt. Aanvoer 48.000 stuks. Prijzen: klppeëieren f 12,50—f 13,50; henneëie- rèn f 8,00f 11,00, alles per 100 stuks. Handel: redelijk. van de kantonrechter waar de drank lucht dan wel vandaan gekomen zou zijn antwoordde hij enkel: „Dat weet ik niet". De officier bracht hierna in het midden: „U hebt een enorm ka baal gemaakt in de cel en gezegd dat u niet dronken was, iets waar ieder een zich in zo'n geval op beroept". Hij zei te begrijpen dat verdachte een veroordeling voor openbare dron kenschap niet toejuicht omdat hij met een boek bezig is over het alcoholis me. Het woord dronkenschap lag de Luntenaar toch kennelijk wat al te zwaar op de maag want hij werd steeds heftiger in zijn bewegingen en beweringen, zo ver ging hij tenslotte dat de kantonrechter hem vermaande niet zo grof tegen de officier op te treden en een andere houding aan te nemen. Verdachte verontschuldigde zich met: „Dat is de schuld van mijn stem, dit is beslist niet de bedoeling. Ik houd vaak voordrachten waardoor ik een sterk ontwikkeld stemgeluid heb". De officier van justitie noemde het feit wettig en overtuigend bewezen en eiste een geldboete van 30 subsidi air drie dagen hechtenis. Verdachte: „Ik bied u mijn verontschuldigingen aan dat het gebeurd is" en „ik ben blij met het vonnis". De kantonrech ter reageerde: „Dat was helemaal geen vonnis, maar de eis". Verdach te, bijna triomfantelijk: „Ziet u nu wel hoe kinderlijk ik ben, dat ik dat niet eens weet". Kantonrechter: „Het is meer een zaak van onkunde". Toen de verdachte tegen de officier: „Zal ik u toch nog een medisch rapport sturen?" Officier neenschuddend: „Dat is niet nodig". „Dat vindt u niet nodig, maar ik wil het enkel uit vriendschap sturen." „Nee, dank U, ik onderhoud geen vriendschappelijke betrekking met U." Neen, maar U bent mijn medemens, mijn broeder". De kantonrechter sprak daarna het vonnis uit conform de eis van de of ficier: 30 of drie dagen. De Lunte- raar: „Ik ben u erg dankbaar voor het vonnis, deze zaak is ontzettend leerzaam voor de wetenschap". Ook in de knoop met het „natte" artikel was de Wageningse los arbei der W. van H. gekomen. Evenals zijn voorganger ontkende Van H. dronken ELST De Wandelsportvereniging ,,De Rijnkanters" organiseert op zater dag 13 mei weer de jaarlijkse tocht voor de lange-afstandlopers. Deelnemers aan de 60 km lange route kunnen zich aan melden bij de heer A. J. van Erven, Frameweg 44-1 in Eist (Utr). De vereni ging kan bovendien best wat versterking gebruiken, zodat nieuwe leden van harte welkom zyn. De minimum leeftyd voor het lidmaatschap is 6 jaar. te zijn geweest en klaagde ook over het politie-optreden: „Ik ben met gum mistokken' geslagen en als een beest in de cel geworpen". Wijzend op een litteken boven zijn rechteroog zei hij: „Dat is nog een bewijs ervan". De officier meende dat verdachte het er zelf naar maakt en merkte op dat Van H.'s straflijst nogal wat geweld plegingen vermeldt en overmatig ge bruik van drank. Verdachte wees er op dat hij zich niet herinnerde ooit een verklaring te hebben afgelegd in de nu behandelde zaak, waarop de officier repliceerde: „Nee zo dronken was u". Vervolgens wilde hij weten of Van H. ooit een klacht tegen de politie had ingediend. Verdachte ant woordde dat dat niets hielp, dat hij het wel eens eerder had gedaan maar er dan nooit meer iets van hoorde. Ook wilde de officier weten wanneer Van H. nu eindelijk eens van plan was op te houden met drinken en de zaak op stelten zetten. Verdachte: „Ik zet helemaal niets op stelten", waar na hij vertelde dat er altijd anderen zijn die hem er toe brengen. De of ficier zei in zijn rekwisitoor kort te kunnen zijn en eiste een geldboete van 50 of vijf dagen en tegen diens broer H. van H. hetzelfde bedrag. Kantonrechter: „Hebt u nog wat te zeggen?" Verdachte: „Ja zeker, ik AMERONGEN Zaterdag 18 maart Is het voor veel Amerongse kinderen weer een bijzondere dag. Dan wordt de Palmpaasoptoeht gehouden. De Winkeliersvereniging Amerongen heeft samen met de VVV ook dit jaar de organisatie op zich genomen. De kleuterschoolleidsters zullen hun kin deren in schooltijd „haantjes" helpen maken en het zal een stoet wórden van wel bijna driehonderd kinderen. De grotere kinderen mogen hun versier de Palmpaas, voorzien van naam en leeftijd, tussen half één en één uur 's middags in Zaaltje Lievendaal op de Hof brengen. De jury zal hier de mooiste er uit zoeken. De winnaars worden dit jaar op een heel andere manier dan gewoonlijk beloond. Tegen half drie worden de ingeleverde haantjes weer afgehaald en daarna gaan allen, met de tamboers van Ons Genoegen voorop, naar het eierzoek- terrein. Ook de kleuters gaan vanaf de Hof mee. De kinderen, die een haantje bij zich hebben worden op het terrein toegelaten. Dit veldje is in tweeën gedeeld voor de grote en kleine kinderen. De kinderen vinden op het veld kunsteieren. De kleuter schoolkinderen gaan vanaf het veld te rug naar hun eigen school, waar de kunsteieren geruild worden voor ech te eieren en nog wat. De grote kinderen gaan terug naar de Hof, waar ze hun echte eieren krij gen en waar de stoet ontbonden wordt. Kijkt u volgende week nog even in de ze krant of er in het programma mis schien wijzigingen zijn gekomen. LEGERPLAATS 't HARDE Van morgen zijn ze opgekomen, de dienst plichtigen van de 44ste afdeling Veld artillerie die al enige maanden met zogenaamd „kleinverlof" thuis zijn en hun plunjezak met hun persoonlijke uit rusting al lang op zolder hadden staan. Ze zijn per radio, die al vanaf zeven uur vanmorgen de oproepen de ether in zond en per expresbrieven, door de commandant van „het 44ste" al vroeg verzonden, naar 't Harde gecomman deerd om zich daar bij hun onderdeel te voegen dat zich reeds gereed maak te om op commando van de comman dant van het Eerste Legerkorps, luite nant-generaal E. J. C. van Hootegem, naar de uitvalsstelling in Havelte te vertrekken. De ter elfder ure opgetrom melde kleinverlofgangers, die voor een paar dagen terug in de werkelijke dienst komen, zullen, voor zover ze niet tijdig in 't Harde arriveren, hun kameraden met gezwinde spoed narei zen zodat de eenheid zich alsnog tijdig kan formeren. Dat is dan de al geruime tijd ver wachte opkomstoefening voor reserve- en dienstplichtig personeel dat in het bezit is van een zogenaamde X-lastge- ving waarover enige weken geleden reeds in de pers en door de radio mel ding is gemaakt. De oefening is be doeld als een test voor de paraatheid van onderdelen van de Koninklijke Landmacht waarvan een deel van het personeel niet meer in de kazernes aanwezig is. Een dergelijke oefening wordt slechts heel zelden gehouden en men is bij de generale staf dan ook zeer nieuwsgierig naar het resultaat ervan. De oefening, die vandaag is Ijegonnen onder de codenaam „Schootsveld" heeft tot doel de procedure van het oproe pingssysteem, het tydsverloop en de inzetbaarheid van het personeel te controleren. Men verwachtte niet, dat de mannen van het 44ste vanmorgen om negen uur al voor de poort van de legerplaats zouden staan te dringen maar achtte het niet uitgesloten dat de batterij waar het hier om gaat, ruim 120 man uit alle delen van het land afkomstig, toch in de loop van de mid dag ^ich wel gemeld zou hebben. De legerplaats ligt gunstig aan spoor- en wegennet, ongeveer zes kilometer ten zuiden van Elburg, zodat de verplaat sing voor de meeste opgeroepen klein verlofgangers weinig moeilijkheden op zal leveren. De opgeroepen militairen kunnen zonder meer op vertoon van hun lastgeving reizen per trein. Wie van een bus of boot gebruik moet ma ken krijgt de gemaakte reiskosten na aankomst in de legerplaats vergoed. De militairen die na eerste oefening met klein verlof naar huis zijn gezon den blijven feitelijk nog enige tijd, van twee tot zes maanden al naar gelang 't wapen waarbij ze hebben gediend, in werkelijke dienst en kunnep dus te al len tijde worden opgeroepen. De leger leiding maakt doorgaans van dat op- roepingsrecht weinig of geen gebruik, maar een heel enkele keer wil men wel eens weten of de machine nog wel goed draait. De oproep betekent in geen geval een proefmobilisatie maar kan gezien wor den als een vorm van voor-mobilisatie van een bepaald onderdeel, in dit ge val de 44ste afdeling veldartillerie. De ze afdeling is thans op vredessterkte en mist dus één parate batterij. Het ma teriaal daarvoor is evenwel wel aanwe zig, ook het rijdend materieel. Dat is bedrijfsklaar omdat het wordt gebruikt door een „schoolbatterij" waarvan de manschappen nog in opleiding zijn. De ze „leerlingen" nu dragen bij aankomst de batterij met alles wat daarbij be hoort, over aan de mensen die vandaag op moeten komen, zodat deze, volle dig uitgerust en bewapend, hun taak kunnen aanvaarden. Op het moment waarop de kleinverlofgangers de leger plaats 't Harde binnen komen vinden ze daar hun „moedereenheid" niet meer. Die is al op weg naar het oefenterrein. Maar in de loop van de namiddag zal de laatste batterij van 't 44ste zich wel hebben geformeerd en in de avond kunnen vertrekken. Als al les volgens de plannen verloopt, kan vannacht nog het 44ste volledig paraat zijn. was niet dronken niaar ze hebben me met 'n man of vier met de gummi knuppel bewerkt." De kantonrechter kod zich met de eis van de officier verenigen en vonniste conform. Ver oordeelde verwijderde zich met de. op merking hoger beroep in beraad te zullen houden en verliet met een drei gende blik in de richting van een po litieman de zaal. De Edese kellner B. G. H. K. had op de Prof. van Uvenweg in Wage- ningen de maximum snelheid over schreden. Hij beriep zich er op dat er geen bord met vijftig langs de weg stond. De kantonrechter wees er op dat er ook geen bord had gestaan met de aanduiding dat de bebouwde kom geëindigd was, en vond de zaak „heel duidelijk". Verdachte: „Ja voor u, maar voor mij niet". Ook aan de officier was 't duidelijk en hij requireer- de een geldboete van 140 of veer tien dagen. De kellner zei dat wel erg veel te vinden en noemde het geval op zich kinderachtig. De kantonrechter vonniste met een geldboete van 100 of tien dagen met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. Verdachte die de uitspraak niet begreep: „Hoe bedoelt u?" Kanton- tonrechter: „Ik bedoel precies wat ik zeg", waarna hij het vonnis herhaalde. VEENENDAAL Het Nederlands amateurelftal (zondag), speelt vanavond tegen het Nederlands zaterdagelftal. De ze wedstrijd, die om half acht op het (verlichte) veld van Zwart Wit te Rot terdam-Zuid aanvangt, is bedoeld als testwedstrijd om tot de samenstelling van het elftal te komen dat de kwalifica tiewedstrijden tegen Finland speelt voor het Olympisch voetbaltoernooi. Na afloop van dit duel zal door George Kessler een aantal spelers worden aan gewezen, die later nog een onderlinge wedstrijd in het KNVB-Sport centrum zullen spelen. Daarna zal de definitieve selectie worden bekendgemaakt. Er wordt daarbij niet aan een bepaalde ver houding zondag- en zaterdagvoetbal ge dacht. Alleen de beste spelers komen in aanmerking. Intussen wekt het verwondering, dat Pluimgraaff van Quick Boys in het za terdagelftal is opgesteld. Deze zou, ge zien het reglement, toch niet in een ver tegenwoordigend Olympisch team kun nen meespelen omdat hij als betaald voetballer voor het Haagse ADO heeft gespeeld. De volgende zeventien amateurs zijn geselecteerd voor vanavond: Kievits (Spechten) en De Rijk (DCG) als keepers; voorts Mei, en Spiekerman (DCG), Quant (CVV), Delmotte en De Vos (Middelburg), Leusekamp en Schu- rink (Quick '20), Balkhoven (RFC), Heumen (Spechten), Ouwens (TOP). Leget (UVS), De Ridder en Salawane (Vlissingen), J. de Wit en S. de Wit (ZVV). Het zondag-elftal zal kort voor de aan vang van het duel worden samengesteld. De opstelling van het Zaterdagelftal is als volgt: doel: Van der Laan (Zwart Wit); ach ter: Goudman (Heerjansdam), Van der Giesen (Zwart Wit), Schinkel (Go Ahead) en Kralt (Rijnsburgse Boys); midden: J. Nieuwstraten (Zwart Wit) en Den Rooijen (SSC '55); voor: Diepe- ven (DOVO), Pluimgraaff (Quick Boys), Hoeksema (Oranje Nassau) en v.d. Beek (SDVB). Reserves: Van der Niet (Noordwijk), Roos (Rijsoord), Veerman (Huizen) en Vedder (IJsselmeervogels). AMERONGEN Op de vorige week gehouden jaarvergadering heeft de win keliersvereniging een nieuwe voorzitter gekregen. De heer Van Prattenburg die enkele jaren voorzitter is geweest kon zich helaas niet herkiesbaar stellen. In zijn plaats werd gekozen de heer S. v. Barneveld. In 1966 was de jeugdmarkt voor de verschillende verenigingen een redelijk succes. Een herhaling van dit gebeuren is niet uitgesloten, maar zal in de eer ste plaats afhangen van de belangstel ling van de Amerongse verenigingen. Ook de Palmpaasactie van 1966 was 'n groot succes. Vooral door het meewer ken van de kleuterschoolleidsters en door de combinatie met een eierzoek- wedstrijd. De kosten, die geheel voor de winkeliersvereniging zijn en waar geen directe baten tegenover staan, zijn bij een dergelijk evenement niet gering (bijna f 500,-). Voor de komende jaren zal de opzet dan ook iets eenvoudiger moeten zijn. Nieuw was in 1966 de ver lichting in november en december van de Overstraat. Het is de bedoeling deze verlichting uit te breiden over meer straten in het dorp en de Overstraat wat meer te „versieren", maar de in verhouding grote onkosten, (wat men nu zag hangen kostte f 1000.-!) zullen daarom slechts een langzame groei mo gelijk maken. Voor de zomermaanden wilden de Amerongse winkeliers, die deze verga dering goed bezochten, wel wat op touw zetten, maar de definitieve plan nen zullen eerst na uitwerking bekend gemaakt worden. ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid Alleen bij apothekers en drogisten

De Vallei | 1967 | | pagina 5