Beel voor 9 e maal redder in de nood Voortbestaan lusthof wordt ernstig bedreigd O Moordenaar uit België gepakt in Maastricht Levenswerk van dromer in gevaar Heerlen gaat betalen voor ascomij. Interpellatie in raad geweigerd Schmelzer en Hoving Directeur Linnaeushof ziet geen uitkomst K.L.M. KOOPT LUCHTREUS Toch nog kans Voor Nederlandse landbouw hulp nodig Weer Ti brief Rijwielbedrijf stopt herstel „kruideniers- fietsen" POLITIE HIELP STUDENT DOOR EXAMEN Duitse grens weer open voor vlees Aanrander naakt op de vlucht Schulden JACOB VEROLME" OPGEBLAZEN Verbaasd Alles kwijt KOMT U OOK OP DE APELDOORN IN HET CULTUREEL CENTRUM "ORPHEUS" Churchillplein I MAANDAG 13 MAART Aanvang 14.30,19 en 21.15 uur A fbraak-kwestie in Etten-Leur VINNIG DEBAT IN HEERLENSE RAAD OVER STEUN AAN EXPAGÉ Broers in arrest voor ontucht DINSDAG 7 MAART 1967 Teerder nog dan zelfs de grootste pessimisten hadden voorzien, is prof. dr. L. J. M. Beel bij het informatiewerk betrokken. Het is de negende maal dat hij bij een (in)formatie te hulp wordt geroepen. MAASTRICHT -«- De Maastrichtse politie heeft de al enkele weken in ver schillende landen gezochte Belg Jean- Marie VV. (22) gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht op 22 februari in Sart- Reves samen met de 27-jarige Mauri ce O. uit Herstal de 71-jarige weduwe Wery met gummistokken te hebben doodgeknuppeld bij een roofoverval op haar boerderij. Haar zoon Ariël (39) en de knecht, Arthur Boucquet (25) werden neergeslagen en gekneveld. Zij werden zwaar gewond. W. ontkent schuldig te zijn aan de moord. Jean-Marie W. wordt ook verdacht van een reeks andere gewelddaden, waaronder een roofoverval op de 63-ja- rige groentehandelaar Yungbluth op 15 februari in Verviers. Bij de overval op de boerderij had het tweetal slechts een paar honderd gulden buitgemaakt. Twee geldkistjes, waarin respectievelijk drie- en veer tienduizend gulden zaten, hadden de rovers over het hoofd gezien. Een uur na de overval ontkwamen W. en O. aan twee rijkswachters. Ze hadden van hen een bekeuring gekregen, om dat ze een stopteken hadden genegeerd. De auto, waarmee de overval was gepleegd (een Citroen), hadden ze ge leend van de Luikse handelsreiziger Jozef S. Deze wist waarvoor het twee tal de auto nodig had. Zijn Spaanse vriendin had een paar dagen later al les aan de politie verteld. De Belgische justitie heeft gisteren om uitlevering van Jean-Marie ge vraagd. Maruice O. is nog spoorloos. LEEUWARDEN Ingenieur G. J. A. Bouma, voorzitter van de Friese Maat schappij van Landbuw, heeft vanmorgen op de voorjaarsvergadering van deze landbouworganisatie gesproken van een „sombere toestand in de Nederlandse veehouderij". De boer verdient in wezen minder dan zijn werknemer en aan een beloning voor het ondernemerschap van de boer en voor het dragen van de kwade kansen ontbreekt het. De vraag kan worden ge steld of op deze wijze op den duur een boerenstand zal kunnen blijven bestaan, aldus ir. Bouma die van oordeel was dat de wens van het overgrote deel van het Nederlandse volk tot het verlenen van hulp en bijstand aan de achtergebleven gebieden in andere landen in schrijnen de tegenstelling staat tot de nood onder de Nederlandse boeren. De boerenstand, hard werkend en so ber levend met steeds minder vooruit zichten voor de toekomst ziet nauwelijks kans rond te komen. Vrouwen en kinde ren moeten bijspringen. Vrije tijd schiet er voor de meeste boeren niet over. Wanneer er sprake is van een matige verhoging van de prijzen van de levens behoeften, worden door dezelfde voor standers van hulp aan achtergebleven gebieden luide protesten aangeheven, zo betoogde ir Bouma, die concludeerde dat een zwoegende boerenstand die zorgt voor een belangrijk deel van de behoefte aan voedsel voor ons gehele volk, die bovendien meer dan een vierde deel van de waarde van onze gehele uitvoer voor zijn rekening neemt, zich blijkbaar min der in de belangstelling van ons volk mag verheugen dan de bevolkingen van de achtergebleven gebieden. ADVERTENTIE «JONGE «JENEVER De ervaringen van de vice-voorzitter van de Raad van State reiken terug tot 1946. Een overzicht van zijn (in)forme rende bezigheden: Mei 1946: Prof. Beel formateur. Ruim een maand later treedt het kabinet- Beel op. Juli 1948: Prof. Beel formateur. Hij moet zijn opdracht teruggeven. In au gustus het Eerste kabinet-Drees. Juli 1952: Prof. Beel Informateur. In september het Derde kabinet-Drees. December 1958: Prof. Beel informa teur. Hij vormt een rompkabinet. Maart 1959: Prof. Beel informateur. Prof. De Quay wordt formateur, maar mislukt. April 1959: Prof. Beel Informateur. Hij helpt prof. De Quay aan een kabi net. Juni 1963: Prof. Beel informateur. Grondlegger Akkoord van Wassenaar. In juli optreden kabinet-Marijnen. November 1966: Prof. Beel informa teur. Wegbereider van prof. Zijlstra. Maart 1967: Prof. Beel informateur. In al die 21 jaren is prof. Beel slechts twee keer rechtstreeks als formateur opgetreden: in 1946 en 1948. De eerste keer met, de tweede keer zonder suc ces. Als informateur kwam hij door gaans tot gunstige resultaten. Door zijn veelvuldig optreden heeft hij de grondslag gelegd voor kabinetten van allerlei signatuur. Wanneer hij nu gaat werken in de richting van een confessioneel-liberale coalitie, dan hoeft hij zijn geheugen niet al te zwaar op de proef te stellen. Zowel in '59 als in '63 werden KVP, WD, ARP en CHU het op basis van zijn voorstellen eens. Brieven schrijven aan kabinetsinfor mateurs dreigt een algemene hobby te worden. Ook nu prof. Zijlstra zich weer gewoon aan zijn eigen kabinet mag wij den, blijft de postbode een geziene fi guur. Het Verbond van wetenschappelijke onderzoekers (dat er verder ook niets aan kan doen) heeft de kabinetsinfor mateur en de Kamerleden een brief ge stuurd met het verzoek hoge voorrang toe te kennen aan de financiering van het wetenschappelijke onderwijs en de wetenschapsbeoefening. Komt er geen verbetering in de situatie, dan zal Ne derland de wetenschappelijke en tech nologische ontwikkelingen niet meer op alle gebieden kunnen bijhouden. De voorgestelde, nog verdergaande bezui nigingen dreigen nauwelijks oplosbare problemen te scheppen, zo schrijft het Verbond. DEN HAAG De Algemene bond van ondernemers in het rijwielbedrijf heeft besloten, fietsen geleverd door le vensmiddelen- en postorderbedrijven niet meer te repareren. De beide andere organisaties op dit gebied, de katholieke en de christelijke bond, zullen binnenkort dezelfde stap ne men. De drie bonden hebben samen on geveer zesduizend leden, wat tachtig pro cent is van de Nederlandse rijwielhan del. De reparateurs menen, dat vooral le- vensmiddelenbedrijven als De Gruyter en De Wit fietsen leveren die van slech te kwaliteit zijn. Bovendien is de prijs zo laag, dat de handelaar er niet meer aan te pas komt. De garantiebepalingen voor die fietsen lijken volgens de repa rateurs nergens op. „Een vouwfiets van f 154,- en een nor male fiets voor f 119,- kan niets zijn, als alleen garantie wordt gegeven op 't frame en niet op de bewegende delen", zo stelt de algemene bond van onderne mers in het rijwielkleinbedrijf. UTRECHT In het gisteren door de Voorjaarsbeurs extra drukke Utrecht vloog een band van de auto van de student P. J. C. de Fretz uit Leiden. Hij moest zeven minuten later zijn doc toraal examen pedagogiek afleggen in de universiteit aan het Domplein. Onmiddellijk schoot de adjudant van de verkeerspolitie T. W. Koonings te hulp. In zijn politie-auto reed hij de student naar de universiteit. Twee mi nuten voordat het examen zou begin nen was de student in het gebouw. Hij slaagde. „Ik heb niets aan hem ge merkt", zei een van de examinatoren. Door de grote stroom auto's naar de gisteren geopende Jaarbeurs ontston den er op het verkeersplein Oudenrijn lange files. Daar moet sinds zaterdag worden gereden over wegen die samen een ruit vormen. De onwennige auto mobilisten benutten de drie rijstroken niet en bleven veelal in de middelste strook rijden. Daardoor verliep de stro ming erg traag. BONN Er kan weer Nederlands vlees worden geïmporteerd in West- Duitsland. Volgens een mededeling van het mi nisterie voor voedselvoorziening in Bonn mag er sinds gisteren weer vlees uit de provincies Groningen, Friesland. Zeeland, Limburg en Noord-Holland worden ingevoerd. ZAANDAM De Zaandamse politie zoekt naar een man die heeft gepro beerd een veertienjarig geestelijk on volwaardig meisje in haar ouderlijk huis aan te randen. Hij werd daarin gestoord door de ouders van het meisje, liet al zijn kle ren achter, sprong door twee gesloten ramen en nam de benen. Hij had al leen zijn sokken aan. Vermoedelijk heeft hij zich een tijdje in een schuurtje in de buurt opgehou den. De politie heeft daar bloedsporen gevonden. Drs. W. K. N. Schmelzer had giste ren twee gewichtige afspraken in zijn agenda staan: 10 uur: Bezoek aan koningin Juliana, Soestdijk. 16 uur: Bezoek aan cabater Tingel- Tangél, Amsterdam. Aan de tweede^ visite kwam hij niet toe. In 's lands belang bleef hij in Den Haag en daardoor miste hij de viering van het tienjarig bestaan van Sieto Ho- vings cabaret. De geest van de ware politicus is echter niet plaatsgebon den; dus slaagde de fractieleider van de KVP erin de aandacht van meer dan honderd stemgerechtigde feest vierders op zich te richten. Alles wat hij in Amsterdam tot het publiek had willen zeggen, zei hij nu in Den Haag tot de band. Hovings gas ten kwamen daardoor wel wat te kort, „want", klonk Schmelzers stem uit de bandrecorder, „als ik naar Amster dam had kunnen komen zou ik achter de vleugel zijn gaan zitten om het re frein te zingen van het verkiezingslied dat ik voor de KVP heb gemaakt." Toen drs Schmelzer vóór de verkie zingen aan het dichten sloeg, zag hij de toekomst nog hoopvol in. Hij eindigde toen voorspellend: „Dan wint lijst 1, lijst 1, lijst 1". Sinds 15 februari weet hij beter en daarom voegde hij er giste ren royaal aan toe: „En toen verloren we acht zetels." Zonder hei-kenbare afgunst consta teerde de fractieleider dat Hoving de afgelopen tien jaar slechts zetels heeft gewonnen. „U weet ons tot meditatie te brengen", zei hij dankbaar. Sieto Hoving formuleerde het wat scherper, toen hij zich in een ballade over de verkiezingsnederlagen van K.V.P. en P.v.d.A. afvroeg, voor wie Schmelzer die nacht een kuil had ge graven. Zijn politieke analyse: Schmel zer en Den Uyl zitten samen in de uile- kuil. Het Internationaal bekende recreatiepark Linnaeushof In Bennebroek ver keert in staat van faillissement. De directie kan niet voldoen aan haar ver plichtingen voor het aflossen van de basishypotheek bij de Centrale Coöpe ratieve Raiffeisenbank. De bank heeft deze hypotheek opgezegd en is voor nemens het achttien ha grote park op 23 maart op een openbare velling in Haarlem te verkopen. De waarde wordt geschat op twee miljoen gulden. In een laatste poging om de Linnaeushof van de ondergang te redden heeft de directie tegen de Raiffeisenbank een kort geding aanhangig gemaakt dat woensdag in Utrecht zal dienen. Directeur H. \V. Roozen hoopt dat hiermee de verkoop kan worden opgeschort. (Van onze redacteur toerisme) BENNEBROEK De heer W. Roo zen (46) maakt een ontredderde in druk. Zijn grijzende haren liggen moe op zijn hoofd, zijn ogen schieten opge wonden heen en weer, het rose gezicht trekt soms wit weg. De heer Roozen, mede-eigenaar en directeur van de Linnaeushof in Bennebroek, vecht voor zijn bestaan. Boven hem hangt het mes van een guillotine, die er door de Centrale Raiffeisen Bank is neerge zet. De bank eist geld: een bedrag van ongeveer 270.000 gulden aan hypo theek, dat vóór 23 maart moet zijn af gelost. Gebeurt dit niet, dan wordt de bloementuin Linnaeushof met alles wat erbij hoort, bij opbod verkocht. Er zijn zelfs in deze dagen momen ten, waarop de heer Roozen helemaal opfleurt: als het gesprek komt op het ontstaan van de Linnaeshof. Er komt een kinderlijk verheugde trek op zijn gezicht, als hij vertelt hoe hij in 1956 de verwilderde tuin van het landgoed De Hartekamp (waar eens de Zweedse botanicus Carolus Linnaeus werkte) kocht, opknapte en omtoverde tot een gigantische bloementuin. Het komt uit het diepst van zijn hart als hij zegt: „Ik wilde dit monument dat het landgoed toch is, redden. Ik 'heb het voor de mensen gedaan, niet voor mij zelf'. - (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG De KLM gaat over enkele jaren vliegen met straalvlieg tuigen voor 400 passagiers. Het is de bedoeling dat zij in begin 1971 de be schikking krijgt over zo'n zeventig mil joen gulden kostend vliegtuig. Daarna zullen er nog twee volgen. Het zijn toestellen van type Boe ing 747, waarvan het prototype vol gend jaar oktober zijn eerste vlucht moet maken. Een jaar later kan de aflevering aan de luchtvaartmaatschap pijen beginnen. Omdat verscheidene luchtvaartbedrijven zich al eerder van afleveringsposities hadden verzekerd, moet de KLM ruim een jaar wachten. Het byna twintig meter hoge vlieg tuig wordt zeventig meter lang en krijgt een spanwijdte van nagenoeg zestig meter. Als de zeseneenhalve me ter brede kajuit voor de economy-klas- se wordt ingericht, zullen negen passa giers gescheiden door twee looppa den naast elkaar zitten. Vier straalmotoren van Pratt and Whitney zullen de Boeing 747 een snel heid van bijna 1000 kilometer geven. Als het vliegtuig is volgeboekt met passagiers kan het ook nog 25 ton vracht meenemen. HEERLEN De gemeente Heerlen heeft gisteravond besloten, van veertien Nederlandse verzekeringsmaatschappy- en 21,4 miljoen gulden te lenen. Van de Van Lanschot bank in Den Bosch wil de gemeente nog eens vier miljoen gulden lenen. Met die miljoenen gaat Heerlen de door Vascomij bij diezelfde geldschieters aangegane (en door de gemeente Heerlen gegarandeerde) le ningen aflossen. De rente van de nieu we leningen blijft gelijk aan die van de oorspronkelijke leningen van Vasco mij. De gemeente Heerlen wordt nu recht streeks financier van de bankroete Heerlense bouwonderneming. Zij denkt daarmee ook alle hypotheekrechten worden nu op de gemeente overgeschre ven haar positie te versterken. Dat Heerlen niettemin belangrijke kapita len in de affaire Vascomij dreigt te verliezen, wordt stilaan zeker. „Helaas zijn wij in onze verwachting dat de bewindvoerders voorgeschoten renten en aflossingen zouden terugbeta len, teleurgesteld", zeiden B. en W. gisteren tot de raad. Met de dalingen over april mee beloopt dat vrijwel ze ker verloren bedrag f 650.000,Burge meester drs. F. Gijzeis gaf gisteren ook toe, dat de gemeente bij executie het 1277 stuks tellende woningpakket van Vascomij wel zal moeten kopen. De raad stemde met de transactie in. O HOOFDDORP De dames A. den Hartog (65) en R. van Vliet (59) uit Leeuwarden zijn gisteren verongelukt toen ze op de afrit van de rijksweg Am sterdam Den Haag met hun auto te gen een vrachtauto botsten. ROTTERDAM De gekapseisde ertstanker Jacob Verolme rust sinds gis termiddag twee uur op de bodem van de Atlantische Oceaan. Bergings deskundigen bliezen het wrak op met behulp van tweehonderd kilogram dy namiet;. In de meer dan zestig jaar van zijn bestaan was dit de eerste keer dat W. A. van den Tak's bergingsbedrijf te Rotterdam op deze manier een eind maakte aan een scheepsleven. De springstof werd in twaalf porties over de bodem verdeeld. Zij werd met zakken zand afgedekt om de kracht van de ontploffingen zoveel mogelijk naar beneden te richten. De sleepboot Zwarte Zee van L. Smit en Co's internationale sleepdienst te Rot terdam handhaafde zo lang mogelijk de verbinding. Dat was tot het moment dat op dit schip de knop voor de ontsteking werd ingedrukt. De sleper voer toen weg. De Hamburgse zeesleepboot Seefalke was al een week eerder vertrokken. Tien minuten later volgde de ontplof fing. Kort voor de Jacob Verolme in de diepte verdween, zag de bemanning van de Zwarte Zee dat het wrak in twee stukken was gebroken. De laatste positie van de Jacob Verol me was 27.26 Noord en 15.38 West. Dit is twaalf mijl zuidwestelijk van Taroso, de zuidwestpunt van het eiland Gran Canaria. Die mensen lieten hem in het begin maar lelijk zitten. Er kwam de eerste jaren maar weinig publiek naar de Lin naeushof en er was sprake van dat de heer Roozen. de hypotheken die hij op zijn bezitingen had genomen, niet kon aflossen Zijn schulden stegen zelfs. Er kwam nog een hypotheek van een andere bank bij, de lijst van crediteuren werd elk jaar langer en de nevenwinsten van de heer Roozen hij verkocht o.a. gras matten waren onvoldoende om het getij te keren. Enkele jaren geleden kreeg hij steun van de heer Pieter Grijpsma die in Aalsmeer een mini-corso en een tropen- tuinje exploiteerde. De heer Grijpsma verhuisde met zij hele hebben en houden naar de Linnaeushof, werd hier ad junct-directeur en mede-aandeelhouder en zou in de komende jaren lief en leed met de heer Roozen en de zijnen gaan delen. Ditzelfde gold voor de heer J. Hoogendoorn, eigenaar van een galan teriezaak in Aalsmeer. Hij liet voor zijn rekening een kolossale speeltuin in de Linnaeushof neerzetten. Dat hielp. Er kwamen het vorige jaar zelfs meer dan tweehonderdduizend Lezoekers. Henry W. Roozen: „Maar toch was het niet genoeg. Ik bleef af en toe vooral 's winters wat achter met de rente en aflossing van mijn hypotheek- jes en op een kwade dag zei de Raif feisenbank dat ik alles nu maar in één keer moest afbetalen. Dat zou eerst in oktober van het vorige jaar gebeuren, maar later kreeg ik uitstel tot eind de cember. Nu is de boot aan, juist op een ogenblik dat het ministerie van Econo mische Zaken aan het bekijken is of ik in aanmerking kom voor een groot krediet, waardoor ik met een schone lei kan gaan beginnen". Hij kijkt wat sip, verongelijkt. Hij vergist zich een paar keer als hij moet zeggen, hoeveel zijn schulden dan wel bedragen: „Dat wordt met de hypo theken erbij zo'n 830 duizend gulden, of wacht eens even neen, dit zijn alleen cre_ diteuren en belasting die hypotheek zit er niet bij. Dat is nog eens 456 duizend gulden, apart. Samen, meer dan een miljoen dus". Hij doet kinderlijk verbaasd als hij opnieuw over de Raiffeisenbank begint, die op een gegeven ogenblik van hem zou hebben geëist, dat hij elke maand zijn rente en aflossing moest gaan be talen „of was het één keer in de drie maanden?" Hij is een dromer, een idealist, maar soms kan hij verbluffend nuchter uit de hoek komen: „Eigenlijk moet ik die Raiffeisenbank nog dankbaar zijn ook, dat ze mij het mes op de keel zet. Nu wordt iedereen wakker geschud, de overheid incluis". Zijn vrouw zit tijdens het gesprek naast hem. Ze heeft met hem de Lin naeushof opgebouwd. Twee weken gele den lag ze nog in het ziekenhuis voor een zware operatie, nu hangt haar een faillissement, het verlies zelfs van haar huis boven het hoofd. Ze kan toch nog moedig lachen: witte tanden in een ver moeid mat gezicht. Adjunct-directeur Pieter Grijpsma zegt dat ze maar even naar bed moet gaan, om wat te rusten. Ze vertrekt en verontschuldigt zich drie keer. „Het is de dood voor ons allemaal", mompelt de heer Grijpsma. „Ik zal ook wel alles kwijt raken, denk ik en dan vraag ik met af, waar om toch? Wij hebben altijd het goede gewild. We gaven zelfs elk jaar drie duizend gulden aan het Rode Kruis". Hij lachte de opmerking weg. „Nou ja, dat heeft er ook eigenlijk niets mee te maken, hè?" Samen met zijn vriend en compag non, Henry W. Roozen, stapt hij dan de grote bloementuin in, dwars over het gras naar de bomen in de verte. Hun lange lichamen gaan langzaam vooruit. De wind is tegen Fr bestaat nog een gerede kans dat de Linnaeushof in een bepaalde vorm zal blijven bestaan. Het minis terie van Economische Zaken in Den Haag zei ons gistermiddag: „Er wor den door gemeenten en Rijk pogingen gedaan om de zaak nog in goede banen te krijgen". Hiermee wordt zon der twijfel het krediet bedoeld, dat door de directie van de Linnaeushof een jaar geleden aan het Rijk werd gevraagd. Bij Economische Zaken werd verder gezegd dat men de Centrale Raiffeisen bank had gevraagd nog te wachten met haar eis tot afbetaling van de hypotheek. De Centrale Raiffeisenbank is hier niet op ingegaan. „Aan alle geduld komt een einde", aldus jbnkheer mr. J. C. Greven, directeur van de Centrale Raiffeisenbank in Utrecht. „Wij heb ben al zo vaak wat door de vingers moeten zien, wij zijn zo lang met be loften aan het lijntje gehouden door de heer Roozen, dat op een gegeven ogenblik de maat vol was". Het socialistische Tweede-Kamerlid drs. J. J. Voogd heeft minister Klompé (C. en M.) gevraagd of zij mogelijk heden ziet om te voorkomen dat het park voor de recreatie verloren gaat. ADVERTENTIE MODESHOW KAARTVERKOOP aan de zaal op donder dag 9 en vrijdag 10 maart van 10 tot 15 uur en een half uur voor aanvang van elke show. TOEGANGSPRIJS Lopend op het jonge gras van de Linnaeushof proberen de heer en mevrouw Roozen hun zorgen opzij te duwen. Het lukt niet zo best. ETTEN-LEUR De 71-jarige J.A. Wil- lemse heeft gisteravond het college van B. en W. van Etten-Leur niet mo gen interpelleren over de kwestie- Evers. Zoals wij de vorige week meldden wil de zuivelhandelaar Evers de gemeen te Etten-Leur aanspreken voor een half miljoen gulden omdat hij in juli van het vorige jaar door de gemeen te ten onrechte uit zijn (inmiddels af gebroken) huis en winkel is gezet. De raad van Etten-Leur nam echter de aanbeveling van burgemeester A. Oder- kerk over onr de interpellatie niet toe te staan omdat de kwestie alleen de heer Evers en het college aanging. De heer Evers was vorig jaar door de gemeente uit zijn huis gezet omdat dat moest worden afgebroken ten behoeve van een saneringsweg en de aanleg van een weg. Het Bossche gerechts hof heeft beslist dat de uitzetting en de afbraak van het huis onrechtmatig waren. Het raadslid wilde tegen deze gang van zaken in zijn interpellatie protesteren. Hij wilde hierbij tevens de goede trouw van een van de wethouders in twijfel trekken. Deze is bestuurslid van de plaatselijke zuivelfabriek, die er volgens de heer Willemse belang bij had dat het bedrijf van de heer Evers werd beëindigd. HEERLEN De Heerlense raad heeft gisteren geen besluit kunnen ne men over het bezoek van de afdeling Limburg van de Vereniging van Ex-po litieke gevangenen om een financiële bijdrage. Na een felle discussie van een uur nam burgemeester drs. F. Gijzeis het voorstel van B. en W. om afwijzend op het verzoek te beschikken terug. De Expogé houdt van 24 tot en met 27 mei een landelijk congres in Maas tricht en de Limburgse afdeling van de vereniging had daarvoor aan Heerlen een bijdrage van één cent per inwoner totaal 750 gulden gevraagd. Het Heerlense college van B. en W. wilde die bijdrage niet geven „omdat het con gres toch niet van zoveel belang voor Heerlen was". „Ik schaam me om lid van deze raad te zijn", was de felle reactie van de so cialist G. Derks. Doelend op de affaire met de Vascomij zei hij: „De laatste tijd zijn hier zonder veel praten tonnen over de tafel gegaan". De heer Vermeulen liet weten dat de KVP'ers in de raad hadden besloten uit eigen zak ieder een tientje voor de Expogé op tafel te leggen. Hulp uit de schaars gevulde gemeentekas vond hij niet gewenst. Zijn fractiegenoot, de heer Zuneto, vond dat wel. „Laat ieder raadslid een tientje geven en laat de gemeente het totaal bedrag verdubbe len", stelde hij voor. Burgemeester Gijzeis maakte toen 'n eind aan de discussie. Hij zei nijdig de kwestie op de volgende vergadering van de raad nogmaals naar voren te brengen. KLIJNDIJK -- De Rijkspolitie in Klijndijk (Drenthe) heeft twee onge huwde broers, J. R. (56) en G. R. (53), gearresteerd wegens het plegen van ontucht met meisjes van zes tot tien jaar. De broers zijn opgesloten.

De Vallei | 1967 | | pagina 8