Trainer Rinus Michels waarschuwde voor routine van Tsjechische tegenstander Vermoedelijke opstellingen Nederlands Davis Cup-team bestaat uit drie man Sjaak Swart organiseerde reizen naar Praag Militairen zorgen voor wat extra plaatsen Vlucht Laseroms kost Sparta kwart miljoen Beslissingswedstrijd in Frankfort Agnes Geene boekte driemaal winst Betty Stöve won Juichstemming is bijzonder gevaarlijk Benfica gewipt voor Europa Cup III Nederlands elftal in bekerstrijd Zaterdagvoetballers niet opgewassen tegen zondagelftal GEMATIGD OPTIMISME BIJ AJAX Nu niet kansloos tegen Zuid-Afrika GESELECTEERD JEUGDVOETBAL Blessures Accent op verdediging Meer hoop Rust Dwangsom Ontbinden? Vergeten groep Schadeplichtig Spartapiet Onder 23 jaar Sfeerloos „Groene boekje" wordt herschreven V.S. auto-industrie sputtert tegen WOENSDAG 8 MAART 1967 PRAAG Indien er vanmiddag geen beslissing valt in de tweede ontmoeting tusser. Dukla Praag en Ajax voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskam pioenen zal een derde wedstrtyd worden gespeeld op woensdag 15 maart in Frankfort. PRAAG Trainer Michels, bedachtzaam pratend in het voorname hotel Hubertus, waar zijn spelers niet de ont spanningsmogelijkheden vonden waarop zij hadden ge hoopt, kan wel begrip hebben voor het gematigd optimis me, dat heerst bij Ajax. Maar toch „De verdediging van Dukla speelt knap voetbal, maar nu moeten de Tsjechen aanvallen, ze moeten iets laten zien. De grote vraag is wat zij er in dat geval van terecht brengen. Maar we moeten daaruit niet afleiden dat wij daarom bij voorbaat sterk in het voordeel zijn". PRAAG. De vermoedelijke opstellingen van beide ploegen luiden: DUKLA PRAAG VIKTOR CMARADA NOVAK CADEK MASOPUST GELETA STRUNC MRAZ NEDOROST Scheidsrechter 9 Tschenscher (W.-Dld.) KEIZER NUNINGA CRUYFF MULLER GROOT VAN DUIVEN BODE SOETEKOUW PRONK BALS TABORSKI ZLOCHA m SWART SUURBIER AJAX Bennie Muller genoot, evendis zijn ploeggenoten, grote belangstelling. Handtekeningen-jagers belaagden de Ajacieden overal. DEN HAAG De Nederlandse Da- vis Cupploeg voor het treffen van de eerste ronde van de Europese zone te gen Zuid-Afrika bestaat uit Tom Ok- ker, Niek Fleury en Evert Schneider. Aanvoerder is de heer W. Breukink, die ook vorig jaar als zodanig optrad. De KNLTB heeft Zuid-Afrika voorge steld de wedstrijd in Scheveningen te houden op donderdag 4 (Hemelvaarts dag), vrijdag 5 en zaterdag 6 mei. Dit heeft als voordeel, dat de nationale competitie op zondag 7 mei gewoon doorgang zal kunnen vinden. De KNLTB is niet Ingegaan op suggesties om deze derde Davis Cupwedstrijd in drie jaar tegen Zuid-Afrika uit te be steden aan Zuid-Afrika zelf. Het Davis Cupreglement, dat wel regels geeft, in dien Europese landen meermalen tegen elkaar loten, voorziet namelijk niet in de mogelijkheid dat dit gebeurt by een Europees en een niet Europees KOPENHAGEN De Nederlandse kampioene Agnes Greene is de inter nationale badmintonkampioenschappen van Denemarken begonnen met een overwinning op Aane Flindt. Zij zege vierde na felle strijd met 12-10, 9-11, 11-6. Imre Rietveld had als geplaatste speelster In de eerste ronde vrijaf. In de eerste ronde van het damesdub- bel won Agnes Geene samen met de Zweedse Ewa Tvedberg met 15-6, 18-15 van de Deense combinatie Kirsten Kjaerby en Marianne Svensson. Ook in het gemengd-dubbel kwam Ag nes Geene een ronde verder. Samen met de Deen Morten Pommergaard won ze van het Noorse dubbel Hans Sperre- Elisabeth Eide. De uitslag waa 13-15, 15-5, 18-13. Imre Rietveld en de Deen Knud Aage Nielsen wonnen van de De nen Jörgen Rex Madsen en Lange Hör- vid, met 15-6, 9 -15. 15-8. BARRANQUILLA In de eerste ron de van het internationale tennistoernooi van Barranquilla heeft Betty Stöve een overwinning behaald op de Mexicaanse Olga Montano. De Nederlandse versloeg haar tegenstandster met 62, 62. land, zoals nu al voor de derde achter eenvolgende maal het geval is bij Ne derland en Zuid-Afrika. Nederland ver loor in 1965 met 0-4, begon in 1965 met een overwinning op Ierland, maar trof toen opnieuw Zuid-Afrika, dat ditmaal met 4-1 zegevierde. Het derde treffen tussen beide landen belooft aantrekkelijker te worden dan de beide voorgaande ontmoetingen, om dat in beide teams wijzigingen zijn aan gebracht. Zuid-Afrika kan niet langer meer re kenen op de steun van Keith Diepraam, die tennisleraar is geworden. Daar naast is de komst van de nationale kampioen, Cliff Drysdale, zeer onzeker, omdat deze zeer onlangs een maagope ratie heeft ondergaan. Het is nog steeds niet zeker, of Zuid-Afrika een beroep zal doen op de talentvolle, maar zeer opvliegende, Bob Hewitt. Deze Austra lische rebel is getrouwd met een Zuid- afrikaanse en verblijft reeds zolang in het land van zijn echtgenote, dat hij rechten kan doen gelden op de Zuid- afrikaanse tennisnationaliteit. Mocht hij niet worden opgesteld dan behoort Zuid-Afrika met spelers van de tweede garnituur als McMillan en Maud niet langer tot de favorieten van de Europe se zone. Het Nederlandse Davis Cupteam is eveneens sterk gewijzigd. Van het team, dat vorig jaar werd geselecteerd, is aleen Tom Okker over. Piet van Eysden trok zich na de wedstrijd tegen Ierland terug, Ron van Gelder ver dween naar Amerika en Jan Hajer had na de opening van zijn sportinstituut geen tijd meer over voor een serieuze training. Tom Okker wordt ditmaal bijgestaan door Niek Fleury, die vorig jaar als vijfde man juist buiten de uiteindelijke ploeg viel, en de Hagenaar Evert Schneider. Deze laatste speelde in 1962 zijn eerste en tot dusver enige Davis Cupwedstrijd (tegen Rualdn). In de daarna volgende jaren behoorde hij steeds tot degenen, die werden uitgeno digd voor de training. Zijn rechtenstu die verhinderde echter een serieuze voorbereiding. Het afgelopen jaar stu deerde Evert Schneider af, waarna hij in militaire dienst mogelijkheden kreeg om tennis te spelen. Het Davis Cupteam wordt getraind door Rinus Buytelaar, die Joop de Mos is opgevolgd als oefenmeester. 2e klas A PEC-RCH, SC Drente-Veendam, SC Gooiland—AGOVV, ZFC—Hilversum, FC ZaanstreekEDO, de GraafschapZwol- sftüoys, Alkmaar—'Tubantia. Gezien de sfeer van optimisme die onder de spelers van Ajax en de duizende supporters heerst is wel licht de sensationele zege van 51 op Liverpool nauwelijks een winstpunt: „De mensen zijn daardoor in een juichstem ming gekomen, die misschien niet hele maal verantwoord is. Het gelijke spel van 11 in Amsterdam is dan ook door velen gezien als een teleurstelling. Ik deel die mening niet". Naast deze uitspraken van Michels staan de van optimisme getuigende uit latingen van Dukla's trainer Bohumil Musil. De Tsjechische „voetbal-gene raal" zoals deze majoor zichzelf graag lachend noemt, reisde gistermiddag van uit het trainingskamp waarin zijn spelers, dertig kilometer buiten de hoofd stad. in alle rust verblijven naar Praag, voor een bliksembezoek aan het stadion. Beminnelijk glimlachend meld de hij de blessures van drie uiterst waardevolle spelers: Zlocha, Nedorost en Strunc. „Ze hebben alle drie iets aan hun been. Vooral over Nedorost maak ik me zorgen. Hij heeft zijn blessure, hoe wel weinigen het zullen hebben gemerkt, opgelopen in de tiende minuut van de wedstrijd tegen Ajax in Amsterdam bij een botsing met Pronk. Eerst merkte hij er niet veel van, maar toen we terug waren in Praag, kreeg hij vreselijk veel p(jn aan zijn knie. Hij is er vyf dagen ziek van geweest. Onze dokter moet voor de wedstrijd maar bepalen of deze spelers in staat zijn mee te doen. Of deze woorden van Musil te maken hebben met een strategisch zetje, lijkt ons niet onmogelijk. In Amsterdam na melijk repte hij ook meermalen van blessures, doch toen een opstelling be kend gemaakt moest worden, was plot seling alle leed geleden. Het kostte toen Jelinek de hem al toegezegde plaats in Dukla's elftal. De aarzelend Duits sprekende Tsje chische oefenmeester is het overigens niét eens met de visie van Michels, dat Dukla nu beslist aanvallend zal moeten spelen. „Geen sprake van, dat kan ik u bij „Vergeet niet dat Dukla een zeer geroutineerde ploeg heeft. We hebben in Amsterdam gezien dat de Tsjechen geen moment in paniek raken. Dat wijst op routine en dat was vorige week dan ook een heel belangrijke factor. Kijk, zij kregen via een uitval één goede kans, en die hebben zij dan ook prompt benut". „Wij hebben veel jongere, minder geroutineerde spelers. Zij raken eerder uit balans als er zich een kans voordoet. En juist dat zou straks een factor van beslissende beteke nis kunnen blijken". voorbaat verzekeren. De tactiek die wij in Amsterdam volgden, hebben wij niet uitgedokterd voor die speciale gelegen heid. Wij spelen altijd op die manier, ook in de competitie. Het accent ligt by ons op de verdediging, van waaruit wij de aanvallen opbouwen. Dat wij in de eerste cupwedstrijd niet zo vaak in de aanval zijn geweest, pleit voor de kracht van Ajax. De supporters van Ajax toonden op alle mogelijke manieren hun „af komst". Deze supporter had de foto van drie Amsterdamse scherpschutters op zijn koffer geplakt, t.w. Cruyff, Keizer en Swart. Toch heeft dat duel mij vertrouwen gegeven. Eerlijk gezegd heb ik nu meer hoop op een plaats in de halve finales dan vóór we naar Nederland gingen. Waarom? Omdat Ajax mij, wat betreft de schotvaardigheid ls tegengevallen. De spelers van Ajax hadden het natuur lijk moeilijk tegen onze geroutineerde verdedigers. Daar heeft mijn collega Michels gelijk in. Maar toch hebben zij drie kansen gehad, die wij als ik het zo onbescheiden mag zeggen onge twijfeld zouden hebben benut. Gaat u maar na: wij kregen in Amsterdam één kans en daaruit kwam ons doelpunt voort". Het achterwege laten van een specia le bewaking van Masopust had Musil overigens „een verstandige daad" ge vonden van Michels. „In feite schakel je ook een eigenspeler volledig uit en wat heeft dat voor zin Masopust is met zijn 36 jaren een zo geroutineerd en be gaafd voetballer dat hij in elke situatie Nog even trainen voor de grote strijd: v.l.n.r. Cruyff, Nuninga en Groot. O zijn kansen benut, of er nu twee of vijf tegenstanders bij hem ln de buurt zijn". Musil gunde zijn achttien spelers ln het trainingskamp zoveel mogelijk rust. „Na de keiharde training ln de sneeuw en onze reeks oefenwedstrijden ls het vooral van belang dat mijn spelers goed uitgerust zijn. Een prima conditie kan in de wedstrijd tegen Ajax van door slaggevende betekenis zijn. En verder wachten ons nog meer zware opgaven. Zondag wordt namelijk de Tsjechische competitie hervat". Ondanks de blessures van de drie Tsjechen lijkt het er overigens op, dat beide trainers, die hun opstellingen pas vanmorgen officieel bekend zullen ma ken, vanmiddag dezelfde elftallen in het veld zullen sturen als voor het eerste duel. PRAAG Het supporterslegioen van Ajax, opgerukt met vliegtuigen, auto's en bussen, neemt vandaag pas in vol le omvang bezit van Praag, waar een milde temperatuur heerst en de regen dreigt, zonder toe te slaan. Maandag en gisteren zijn er nog zes vliegtuigen met supporters geland op het Praagse vlieg veld. Tientallen bussen zullen vandaag pas de laatste Nederlanders aanvoeren. Zeer opvallende figuur onder de orga nisatoren van supportersreizèn naar de Tsjechische hoofdstad is Sjaak Zwart, rechtsbuiten van Ajax, en maker van het enige Amsterdamse doelpunt in de eerste wedstrijd tegen Dukla. Hij laat vijf bussen vanuit Nederland naar Praag rijden, gevuld met tweehonderd Ajax- aanhangers. Swart: „Eind december had ik al zes bussen vol, maar daarvan moest er één afvallen, omdat ik niet meer kaar ten kon krijgen. Achteraf bleek pas dat er kaarten genoeg over waren". De heer R. Lucassen, reisleider van een groot internationaal reisbureau, geeft een inzicht in de animo voor der gelijke Europa-Cup-reizen. „Maandag LISSABON De Portugese voetbal club Benfica heeft dinsdagavond met 2-1 gewonnen van Lokomotiva uit Leip zig na een ruststand van 0-0. Het was de tweede ontmoeting tussen de twee ploegen in de achtste finale van het toernooi der Europese jaarbeurssteden. De Oostduitse club gaat over naar de kwartfinale door de overwinning in de eerste ontmoeting met 31. Het eerste doelpunt werd in de 66e minuut gescoord door Eusebio uit een strafschop. Ganzel maakte voor Loko motiva gelijk uit een corner van Nau- mann. Drie minuten voor het einde scoorde Eusebio na een solo-actie het winnende doelpunt voor zijn club. vervoerden we per vliegtuig het Ajax- gezelschap en supporters, totaal 98 mensen. Verder komen er van ons nog vijf vliegtuigen, totaal met 566 mensen. Dan volgen er nog tientallen bussen en een flinke hoeveelheid mensen met auto's. Dat kon ik nagaan aan de hand van de talrijke aanvragen voor visa". Men schat dat er vandaag tijdens het gevecht tussen Dukla en Ajax vierdui zend Nederlanders in het zestienduizend plaatsen tellende Juliska-stadion zullen zijn. Wellicht dat een zege van de Ne derlandse landskampioen de aanslag op menige Nederlandse portemonnee doet vergeten. Voor een kopje koffie betaalt de voetbaltoerist in Praag f 1,25, een glaasje bier kost f 2,een vrij een voudige maaltijd komt op vijftien gul den. BERN Zeventien landen waaron der Nederland hebben zich aangemeld voor het te houden Europese bekertoer nooi voor nationale voetbalploegen, be staande uit spelers onder de 23 jaar. Het zijn Oostenrijk, Bulgarije, Tsjecho- slowakije, Finland, Frankrijk, Oost- Duitsland, Griekenland, Italië, Neder land, Noorwegen, Polen, Roemenië, Spanje, Zweden, Zwitserland, Turkije en Zuidslavië. Twee van deze landen zullen bij lo ting worden aangewezen om elkaar te ontmoeten in de eerste wedstrijd voor de beker. De winnaar van deze ontmoe ting zal dan gelden als titelhouder en mag vervolgens door elk van de overi ge landen worden uitgedaagd. De wedstrijden zullen moeten worden gehouden in het land van de bekerhou der binnen drie maanden, nadat de uitdaging is gesteld. Per kalenderjaar zullen slechts drie van dergelijke ont moetingen mogen plaats hebben. PRAAG De weg naar Dukla's Juliska-stadion is geplaveid met grint en stenen van grillige afmeting, wy waarschuwen de bezoeker, die ook nog een trap van negentig treden bestygen moet, geen al te hoge verwachtingen te koesteren. Als hy zijn klimparty heeft beëindigd, ziet hij het stadion, gelegen op een bergplateau en herinnerend aan een sukkelende Nederlandse semi-profclub. Er zyn slechts dertienduizend staan- en vierduizend zitplaatsen. Voor deze gelegenheid heeft een klein legertje soldaten wat primitieve tribunes bygebouwd ten bate van „hun" legert eam. Het woord stadion klinkt hier overi gens wat komisch. De vakken zijn aan gegeven met geel krijt, waarmee met zwierige hand op de houten tribunes is geschreven. Een vindingrijk bestuurder van Dukla heeft bevolen dat er op de bergwand recht tegenover een piep kleine overdekte tribune nog wat bij gebouwd moest worden. Resultaat: een lange smalle staantribune, zeventig me ter boven het veld. In dit „stadion" heeft Ajax gister middag een uurtje met de bal gespeeld. Die lichte training trok opmerkelijk veel toeschouwers in een stad, waar over cup-voetbal nauwelijks wordt ge sproken. Van cupsfeer is geen sprake. Tsjechen klampen de duidelijk her kenbare, wat druk over Ajax pratende Nederlanders, voornamelijk aan voor het vragen naar speldjes en voor aan biedingen geld te wisselen, want de zwarte geldmarkt schijnt in Praag een voornaam ding te zijn. Op sportgebied was ook gisteren nog hun interesse meer gericht op de ijs- hockey-interland Tsjechoslowakije-Ca- nada, waarnaar in de vooravond twaalf duizend mensen keken in een bomvolle Praagse sporthal. Er is door Dukla bij de kaartverkoop overigens een duidelijk onderscheid ge maakt tussen landgenoten en kennelijk als kapitalisten te boek staande Neder landers. Een Tsjech telt tien kronen (f 2.30 volgens de op wisselkantoren ROTTERDAM. Terwijl een aantal fervente supporters wat teleurgesteld tceluisterde, heeft zich voor de presi dent van de Rotterdamse rechtbank gisteren de (wed)strijd afgespeeld tus sen de advocaat van de Rotterdamse voetbalclub Sparta en haar plotseling naar de Verenigde Staten vertrokken speler Theo Laseroms. De clubkleuren waren daarbij vervangen door het zwart-wit van de toga's en juridische argumenten en spitsvondigheden traden in de plaats van de op het voetbalveld gebruikelijke wapenen, wat de zaak voor buitenstaanders niet aantrekkelij ker maakte. Volgens mr. J. J. M. Kaulingfreks, raadsman van Sparta, lag de zaak een voudig: Laseroms heeft zijn contract geschonden door over te stappen naar de Amerikaanse beroepsvoetbalclub Pittsburgh Phantoms en dus moet hem worden bevolen zijn verplichtingen je gens Sparta na te komen. Zou de spe ler aan dat rechterlijke bevel geen ge volg geven, dan zou hem dat een dwangsom van tienduizend dollar per week moeten kosten. Mr. J. L. Janssen van Raay, optre dend voor de heer Laseroms, zag niet alleen weinig mogelijkheden voor het afdwingen van nakoming van het bevel, maar bovendien had volgens hem La seroms het recht het contract te ver breken. Laseroms had Immers slechts een semi-profcontract, wat betekent dat zijn beroepsverplichtingen boven zijn voetbalverplichtingen gaan. Als voor beeld noemde mr. Janssen van Raay een semi-prof van ADO die bij de Shell werkt en door zijn werkgever naar het buitenland wordt overgeplaatst. Het voetbalcontract mag dat niet in de weg staan. Zo lag het ook bij Laseroms, meende mr. Janssen van Raay. Hij was verte genwoordiger en hij heeft nu een ander hoofdberoep in de Verenigde Staten ge nomen, wat een positieverbetering in houdt. Dat dat nieuwe hoofdberoep nu toevallig dat van voetballer is, doet niet ter zake. Overeenkomstig deze opvatting had mr. Janssen van Raay een half uur voor het begin van het kort geding ook in een rekest aan de kantonrechter ge vraagd het contract van Laseroms met Sparta onverbindend te verklaren. Als illustratie voor de positieverbetering somde de raadsman op dat Laseroms in Amerika een mooi huis bij 'n zwem bad heeft gekregen, dat zijn vrouw gra tis Engelse les volgt, dat hij één keer per jaar met zijn gezin op kosten van de club naar Nederland mag gaan, dat hij opgeleid wordt voor een functie na het beëindigen van zijn voetballoop baan en dat zijn inkomen in Amerika twee of drie keer zo hoog ligt als hier. „Hoeveel is dat", informeerde de president, mr. J. G. L. Reuder. „Het komt neer op vijftig- tot zestigduizend gulden", was het antwoord. „Ik dacht dat het meer was", ver baasde mr. Reuder zich. Mr. Janssen van Raay had er nog geen tijd voor gehad omdat hij net te rug was van zijn bezoek aan Laseroms in Amerika, maar hij vertelde dat hij ook de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau zou vragen het contract- Laseroms te ontbinden. Dat alles steunt op de opvatting dat het contract van Laseroms met Sparta een arbeidsover eenkomst is. De KNVB deelt die mening niet en de Sociale Verzekeringsraad heeft dit vraagpunt ln onderzoek omdat hier het wel of niet moeten betalen van sociale premies mee samenhangt. Mr. Kau- lingfrek* vond dat de president daar in dit kort geding ook geen uitspraak over hoefde te doen. „Laseroms is dat con tract vrijwillig aangegaan en hij moet het dan gewoon nakomen. Het contract verbiedt uitdrukkelijk het steun verle nen aan wilde organisaties als de bond waarbij Pittsburgh Phantoms is aange sloten". Volgens mr. Kaulingfreks deed het verweer over de positieverbetering van Laseroms even weinig terzake als het andere motif dat Laseroms voor zijn haastige vertrek had gehad en dat mr. Janssen van Raay zelf al Juridisch on belangrijk had genoemd: Het redden van het gezin en zijn huiselijk geluk. „De echtgenoten van topspelers vor men een vergeten groep", had mr. Jans sen van Raay aangevoerd. „Zij moeten in de eerste plaats de nadelen van de beroemdheid opvangen en zij moeten zorgen dat het karakter van de sympa thieke sportjongen die zij trouwden niet uit het spoor loopt. De topfiguren in de sport schijnen ook meer aantrekkings kracht voor vrouwen te hebben dan bij voorbeeld topfiguren uit de wetenschap en ook Laseroms scheen over onweer staanbare charmes te beschikken. Ook dat kan spanningen in een gezin ge ven". Mr. Janssen van Raay gaf toe dat de stap van Laseroms misschien wat on beraden was gezet. Evenmin ontkende hij dat de voetballer door zijn plotse ling vertrek schadeplichtig is gewor den. Over de toewijzing van die schade vergoeding zal een arbitragecommissie van de KNVB zich uitspreken. Sparta heeft al arbiters voorgesteld, maar daarover was nog geen overeenstem ming bereikt met mr. Janssen van Raay. „Sparta is in principe niet onge negen over een oplossing van de zaak te spreken", aldus mr. Kaulingfreks. Hoe groot die schade voor Sparta dan wel is, wilde mr. Reuder weten. De raadsman van Sparta vond het moei lijk om dat in het openbaar te zeggen, maar dichter naar de groene tafel toe gelopen noemde hij toch een bedrag van 250.000 gulden. De president bepaalde de uitspraak op volgende week dinsdag en daarmee kwam een eind aan de vertogen over arbeidsrecht en contractbreuk. De sup porter die ln zijn geestdrift een Sparta piet in een verlicht kooitje in een week endtas had meegenomen, verliet wat ontmoedigd de rechtszaal. Het was de eerste keer in zijn leven dat hij na af loop van een strijd van „zijn" club niet wist wie er had gewonnen. Tsjechische militairen bouwden gis teren nog enkele staantribunes op zeventig meter afstand van het terrein van Dukla. O geldende koers) voor een staanplaats neer, een buitenlander moet er vijftien kronen voor betalen. ROTTERDAM Ruim tweeduizend toeschouwers hebben gisteravond op het sportpark De Vaan van Zwart Wit '28 in Rotterdam het Nederlandse amateur- elftal een oefenwedstrijd zien spelen te gen de zaterdagamateurs. De ontmoe ting, die bedoeld was als testwedstrijd orn tot de samenstelling van het elftal te komen dat de kwalificatiewedstryden speelt tegen Finland voor het Olympisch voetbaltoernooi, leverde een overwinning op voor de zondagamateurs: 32. De rust ging in met een gelijke stand (11). Na zestien minuten opende De Ridder (Vlissingen) de score, doch uit blinker Pluimgraaf (Quick Boys) by het zaterdagelftal scoorde tegen. Na de her vatting liepen de zondagamateurs door treffers van De Vos (Middelburg) en De Ridder uit tot 31. Even voor het einde reduceerde Pluimgraaf uit een straf schop de achterstand tot 32. DEN HAAG Het befaamde „groe ne boekje", de officiële woordenlijst van de Nederlandse taal, is al voor de helft herschreven door dr. J. H. Wes- seltngs, oud-secretarls-generaal van het ministerie van Onderwijs en Weten schappen. Hij is voorzitter van de Nederlands- Belgische commissie voor de spelling van bastaardwoorden. Deze commissie wil het „groene boekje" volledig in de nieuwe spelling hebben herschreven als het wetsontwerp over de nieuwe spel ling eventueel zal worden inge diend bij de Tweede Kamer. Pas na het verwerken van de reacties op het repport over de spelling kan eventueel een wetsontwerp worden opgesteld. Los hiervan is de minister bereid een commissie in te stellen, die de schrijf wijze van de buitenlandse aardrijkskun dige namen moet bepalen. Hij heeft dit toegezegd aan het Tweede-Kamerlid dr. W. H. Vermooten (soc.), mede namens de ministers Luns, De Quay en Bakker. WASHINGTON. De Amerikaanse automobielindustrie heeft verklaard nog niet te kunnen voldoen aan alle 20 veiligheidsvoorschriften, die in januari door het departement van handel voor automobielen zijn afgekondigd. Het voornaamste probleem wordt ge vormd door een norm, die ten doel heeft de inzittenden te beschermen te gen de gevolgen van een botsing.

De Vallei | 1967 | | pagina 11