Nieuwe begraafplaats te Kesteren bijna voltooid ,Philatelie' in Leersum op eigen wieken Oranjevereniging besprak plannen Koninginnedag Beschuit met muisjes geboorte prinsenkind Gasflessenbrand spoedig bedwongen Broers Kleinrensink gaven elkaar helemaal niets toe BEHANG Gezamenlijk kerkhof Allerhande in Ouwehand Zanghulde in eigen dorp 3550 4163 HENNYJANSEN AGENDA Strijd om persoonlijke damtitels district West BURGERLIJKE STAND Slecht weer vertraagde werkzaamheden Tribune Zeeleeuwen Kameraden Bijeenkomst van „Soefi"-beweging MIST u uw Bel: E.H.B.O. organiseert rayonwedstrijden Drie muziekavonden in lijdensweken W'im Dussel spreekt voor *t Nut Kerkconcert van Soli Deo Gloria Collecte Fanfare bracht f 650,op C.H.U. kijkt terug op afgelopen jaar DROGISTERIJ RENSWOUDE KESTEREN LEERSUM WOENSDAG 8 MAART 1967 KESTEREN De nieuwe algemene begraafplaats voor de gemeente Kesteren die momenteel aan de Markstraat wordt aangelegd nadert haar voltooiing. Aan vankelijk is enige vertraging in de werkzaamheden ontstaan ln verband met de by zon der slechte weersomstandigheden, doch naar het zich op het ogenblik laat aanzien zal de begraafplaats over enkele maanden gereed komen. De hoge stand van het grondwater vormde in eerste instantie een moeiiykheid, die echter kon worden overwonnen door middel van een intensief draineringssyteem en een spe ciaal, noch te bouwen, gemaaltje. Zowel het dorp Kesteren als Opheus- den bezit tot op heden een eigen be graafplaats. Aangezien beiden vol drei gen te raken moest worden uitgezien naar een ander geschikt perceel in de ge meente. Besloten werd voor de gehele gemeente Kesteren een gezamenlijke be graafplaats te laten aanleggen in de Marktstraat op de grens van beide dor pen. De Nederlandse Heide Maatschappij werd belast met de uitvoerfng van het project. De beide oude begraafplaatsen zullen voorlopig nog niet gesloten wor den in verband met het grote aantal ei gen graven die zich er op bevinden. De nieuwe begraafplaats wordt uitge- Op verschillende punten in Ouwe hands Dierenpark staan chocolade-auto maten, opdat de bezoekers, wanneer zij trek krijgen, daaruit voor een kwartje een reep kunnen trekken. De automa ten zijn ongeveer een meter hoog en hebben de breedte van twee normale chocoladerepen Dit aanloopje is nodig, om een juist beeld te geven van een niet alledaags voorvalletje met zo'n automaat. Eén van de bezoekers had een kwartje tevoorschijn gehaald om een reepje te trekken. Hij gooide dat kwartje in de gleuf, maar er kwam geen reep. Na de „noodknop" te heb ben ingedrukt kwam het kwartje niet terug. De man nam toen een resolute maatregel. Hij zag kans de automaat van z'n voetstuk te halen en stapte met het complete apparaat onder zijn arm het directiekantoor binnen om zijn be klag daar te doen over het onwillige instrument. We zeggen maar zo: „Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd!" In Ouwehands Dierenpark heeft men maatregelen genomen opdat alle bezoe kers van het mensapenhuis de zes chimpansees die daar verblijven goed kunnen zien en gadeslaan in hun ge dragingen. Daartoe heeft men in de hal van het gebouw een sterk hellende vloer aangelegd. Deze heeft de werking van een tribune. Wie achteraan staat heeft nu niemand meer voor zijn neus. We kunnen ons zo voorstellen, dat het ge zien door chimpansee-ogen ook een bij zondere attractie moet zijn. De zeeleeuwen in Ouwehands Die renpark logeren tijdelijk bij de nijl paarden. Het verblijf van de zeeleeu wen wordt momenteel tamelijk aanzien lijk gewijzigd en uitgebreid. Er komt een groot plateau met daar omheen een staantribune voor het publiek, dat het spectaculaire voederen van deze snelle zwemmers en balanceurs nooit wil missen. In het komende seizoen zul len de bezoekers volledig aan hun trek ken kunnen komen. Ook deze maatre gel heeft de directie genomen om het publiek zoveel mogelijk tegemoet te ko men bij het bekijken en bestuderen van de dieren. Enkele maanden geleden werden ten huize van de heer Ouwehand door zijn vrouw twee dierenbaby's opgefokt. Het waren de gibbon „Hassan" en het dwerggeitje „Chris". Toen ze op eigen benen konden staan verhuisden ze naar het dierenpark. Lange tijd woonden ze gescheiden, maar dat ging tenslotte niet goed. Beide dieren verlangden naar elkaar. Sinds enkele dagen zitten ze sa men in één ren en het is een fantasti sche gewaarwording te zien hoe aap en geit met het uur opleven. „Chris" heeft intussen vervaarlijke horens, maar „Hassan" kan volledig met „Chris" sol len. Hij wordt op zijn ouwe slaapje niet boos. voerd in twee fasen van ongeveer gelijke grootte. Op het toekomstige kerkhof is een aula gepland. De bouw hiervan is uitgesteld totdat het gehele project zal zijn gerealiseerd. Wel zal reeds een gro te parkeergelegenheid worden geschapen, die ruimschoots in de behoefte zal voor zien. Bij de aanleg van de begraafplaats wordt vooral het accent gelegd op de tuinaanleg. Een dichte beplanting zal deze intieme plaats van de buitenwereld afscheiden. Bovendien zullen enkele bloemperken worden aangelegd. Waar schijnlijk zal nog deze week met de be planting worden begonnen. Heden, woensdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Meisjes tussen 14 en 16." Morgen, donderdag VEENENDAAL Korenbeurs 20 uur: Forumavond Chris telijke Besturenbond over de Algemene Bijstandwet. Hein van Schuppen 15 uur: Voorjaars modeshow. RHENEN Gebouw Muntstraat: Bazaar „Ons Ge noegen." ELST Café Sportlust 19.30 uur: Vertoning Film „Bejaar'denuitstapje." BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De whisky karavaan." LEERSUM Binnenkort zullen Leersum, Amerongen en Eist een eigen af deling krijgen van de postzegelvereniging „Philatelica" met Leersum als cen trum. Tot nu toe waren de filatelisten uit Leersum en omgeving verdeeld; een gedeelte was aangesloten bij de afdeling Driebergen en een ander deel bij Maarn, wat veel bezwaren opleverde, omdat de filatelisten uit Leersum, Amerongen en Eist een vrij grote afstand moesten afleggen om de activiteiten van de afdelin gen waarbij ze waren aangesloten te kunnen bijwonen. Vooral 's winters geeft deze afstand nog wel eens moeilijkheden. Van Driebergen krijgen de filatelisten uit Leersum en omgeving veel medewer king. Zij weten nog vrijwel niets van de verzorging van de postzegelnieuws dienst en de eerste-daguitgaven van de postzegels. Daarmee zal Driebergen dan ook in het begin bijspringeij. Driebergen zal Leersum als het ware opleiden om een volledige afdeling van de vereniging „Philatelica" te kunnen vormen. In het begin zal Leersum alleen nog maar als sectie draaien van de afdeling Drieber gen. Ondanks de hulp van Driebergen zit Leersum nog wel met enkele moeilijk heden. De Leersumse filatelisten heb ben bijvoorbeeld nog geen geschikte ver gaderruimte. De heer M. Broos, actief lid van „Philatelica", vertelde, dat de vereniging liever niet samenkomt in een restaurant of café: „Er zijn altijd dames of heren, die aan één, twee of drie bor reltjes niet genoeg hebben en hoewel een vrolijke filatelist wel gezellig kan zijn, de postzegels moeten droog bleven". De vereniging heeft zich in verbinding gesteld met de gereformeerde kerk van Leersum om de beschikking over het wijkgebouw te krijgen, maar ook die gebouwen zullen waarschijnlijk niet aan de eisen voldoen, daar de verlichting er ontoereikend is. Men heeft over deze zaaltjes echter nog geen beslissing ge nomen. „We weten nog niet wat de kerk zal doen", aldus de heer M. Broos. Verder heeft de vereniging nog te kampen met een leden-tekort, terwyl er toch genoeg filatelisten in Leersum en omgeving te vinden zyn, volgens de heer M. Broos, want er wonen in Leersum nogal veel gepensioneerden die deze rus tige hobby serieus beoefenen. Daarom gaat de sectie Leersum beginnen met het werven van zoveel mogelijk leden. „We willen in ieder geval in januari van het volgend jaar een zelfstandige afdeling oprichten". De kosten van het lidmaatschap zijn begroot op circa twaalf gulden per jaar. Volgens de heer Broos is dat lang niet genoeg. „De filatelie is een dure zaak en met f 12,komen we niet rond, maar met veilingen hopen we het tekort te gaan dekken". Postzegelverenigingen kunnen bij veilingen veel verdienen. Van elke zegel die geveild wordt ontvangt de vereniging 10% en het is geen zeld zaamheid als er een zegel van enkele honderden guldens wordt verkocht. Volgens de heer Broos is de vereni ging er echter niet voor de winst maar om de postzegelverzamelaars te helpen VEENENDAAL De afdeling ,,De Vallei" van de Soefi-beweging houdt op maandag 13 maart een bijeenkomst in de zaal van het Waterleidingbedrijf aan de Kanaalweg. Mej. G. G. Voute zal spreken over „De mens als zaad aan de levensboom", een inleiding waarin zij uiteen zal zet ten welke opvattingen de Soefi over het „verschijnsel mens" heeft. aan mooie exemplaren, zonder dat het ze veel geld kost. In ieder geval minder dan de filatelist kwijt zou zijn als hij de zegel zou moeten kopen. Bovendien krijgt een lid van de postzegelvereniging „Philatelica" elke maand het interes sante tijdschrift, dat dezelfde naam als de vereniging draagt, thuisgestuurd. De prijs van het tijdschrift is bij de contri butie inbegrepen. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de heer H. Willemse, Hoflaan 10 of de heer M. Broos, Rijksweg 297, beiden te Leersum. De heer Broos is ook tele fonisch te bereiken onder nummer 03434—1221. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. laterdags 16.30—17.30 AMERONGEN Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O. afdeling Amerongen organi- seért op zaterdagmiddag, 11 maart in het Dorpshuis aan de Burg. Jhr. v.d. Boschstraat te Amerongen een rayon wedstrijd. De deelnemende afdelingen zijn verenigingen uit Veenendaal. Rhenen, Eist, Leersum, Maarn Maarsbergen. Langbroek en Amerongen. Een jury gevormd door de heren dok toren G. J. Jonker; P. J. O. Bijsterveld en P. B. Schuil zal beoordelen, welke ploeg de beste prestatie levert. Het be stuur rekent erop, dat een groot aantal belangstellenden het verloop van deze wedstrijden zullen bijwonen. EDE Tijdens de lijdensweken zal er in de Nieuwe Hervormde Kerk aan de Maanderbuurtweg een drietal zang- en orgelavonden gegeven worden. De eer ste daarvan wordt gehouden op zaterdag 11 maart, terwijl de tweede en de derde steeds een week later gegeven wordt. Tijdens de bijeenkomsten zal een korte meditatie verzorgd worden door een pre dikant. Op 11 maart zal ds. E. F. Ver- gunst spreken over „Het linker kruis," op 18 maart ds. A. den Hartogh over ..Het rechter kruis" en op 25 maart ds. Jac. van Dijk over „Het middenkruis." De avond van zaterdag aanstaande wordt verzorgd door het Hervormd Zang koor o.l.v. Henny Pomp. terwijl de heer Klaas J. Mulder het orgel zal bespelen. Op het programma staan een aantal werken voor de lijdenstijd van Jan Zwart, G. F. Handel en Corn. J. Bute, voor het orgel. Het koor brengt een aantal be werkingen van liederen en ook voor sa menzang is een ruime plaats open. De avond begint om 20 uur, terwijl de kerk reeds een half uur tevoren geopend zal zijn. Aan de uitgang wordt gecollec teerd voor het orgelrestauratiefonds. LEERSUM Op maandag 13 maart houdt de „Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen" een Nutsavond in het Jacht huis „Damlust". Deze avond zal worden verzorgd door de heer Wim Dussel met een kleurenfilm over een tocht per Daf fodil, „Tussen Kremlin en Kapitool". Deze bekende journalist en wereldrei ziger zal verschillende aspecten over de ze wereldreis laten zien. Met een DAF hebben hij en 'n metgezel destijds in bijna anderhalf jaar tijd, een trip door 16 lan den gemaakt. KESTEREN In café „De Kuip" te Kesteren vond gisteravond de jaarlykse algemene ledenvergadering plaats van de plaataeiyke Oranjevereniging. Voor zitter J. M. Geitenbeek opende de vergadering, waarvoor helaas slechts geringe belangstelling bestond. Het voornaamste agendapunt betrof de bespreking van de festiviteiten, die dit jaar op koninginnedag zullen worden georganiseerd. Hier bij bleek, dat de schoolkinderen van Kesteren dit jaar voor het eerst in hun eigen dorp 's morgens de traditionele zanghulde zullen brengen. Voorgaande jaren ge beurde dit gezameniyk met de scholen ln Opheusden. De afstand tussen beide dorpen wierp echter te grote problemen op, zodat besloten werd een en ander afzonderlijk te organiseren, evenals de overige festiviteiten. De feestelijkheden vangen 's morgens om kwart over acht aan met klokgelui, waarna het vlaghijsen op het dorpsplein volgt om half negen. De zanghulde vindt plaats om negen uur voor de vei linggebouwen. Een en ander zal echter nog nader met de directie van de vei ling worden besproken, zodat bij slecht weer dit evenement eventueel in de vei ling kan worden gehouden. Het ochtendprogramma omvat tevens uitgebreide kinderspelen, die zullen worden besloten met een ballonnenwed strijd, waarvoor de winkeliersvereni ging de ballonnen beschikbaar zal stel len. Aanvankelijk waren de kinderspe len 's middags gepland, maar aange zien de ouders tegenwoordig veelal des middags met hun kinderen elders van de feestvreugde gaan genieten, werd besloten dit programma-onderdeel te verzetten naar 's morgens. Voor de ouderen worden 's avonds volksspelen georganiseerd, die evenals de kinderspelen plaatsvinden op het ter rein tussen de Spoorstraat en de Sta- SCHERRENZEEL Op zaterdag 18 maart geeft de Chr. Gemengde Zang vereniging ,,Soli Deo Gloria" een kerk- concert in de Gereformeerde Kerk aan de Molenweg. De duur van dit concert is ongeveer anderhalf uur. Uitgevoerd wordt o.a. „Gloria" van Antonio Vival di, „Halleluja" int ,,Der Messiah" van Georg Friedrich Handel en andere wer ken. Medewerking aan dit concert verlenen: de soliste: Fie v. d. Berg uit Utrecht en organist Theo Teunissen uit Utrecht. De solo in „Vaste rots va nmijn behoud" wordt verzorgd door Annette Bakker. KESTEREN De collecte van de fanfare „Kesteren" heeft ongeveer ƒ650,- opgebracht. Dit prachtige bedrag zal in de toekomst worden besteed aan nieuwe uniformen en instrumenten. tionsstraat. Het bestuur zal echter po gingen in het werk stellen om het avondprogramma nog aan te vullen met demonstraties van politiehonden. De feestvreugde wordt besloten met 'n groot Oranjebal, dat waarschijnlijk wordt gehouden in zaal Verseveld. De geboorte van het prinsenkind, dat in april wordt verwacht, vormde tevens een punt van bespreking. Gedacht wordt aan een traktatie voor de gehele Kesterense schooljeugd in de vorm van beschuit met muisjes. Het feest zal bo vendien opgeluisterd worden met een lampionnenoptocht, die de eerstvolgen de avond na de geboorte wordt gehou den. De op de agenda voorkomende be stuursverkiezing bracht weinig verande ring. Het bestuurslid de heer D. C. Ra- venstein sr. was na ruim dertig jaar bestuurslid te zijn geweest aftredend en niet herkiesbaar. In zijn plaats werd met algemene stemmen gekozen de heer H. Noppen. Tot slot van de vergadering werd be sloten op woensdag 15 maart in een gezamenlijke bestuursvergadering van winkeliers- en oranjevereniging de pplannen voor de komende Koninginne dag nogmaals te bespreken om een eventuele nauwere samenwerking bezien. RHENEN Een al half sluimerende Grebbestad werd gisteravond tegen el ven opgeschrikt door het geloei van de brandweersirene. Er bleek een felle binnenbrand te woeden in de garage achter de villa van de familie De Kroon aan de Utrechtsestraatweg, waar in een montagewerkplaats is gevestigd van de heer P. v. Veldhoven. Twee gas flessen waren de oorzaak. Waarschijn lijk door het terugslaan van de vlam waren beide of één ervan in brand ge vlogen.. Het brandweerapparaat kwam ook nu WAGENINGEN Zaterdagmiddag 4 maart werd er in Hotel Hof van Gelderland te Wageningen tijdens de 4e ronde om de persoonlijke damtitel van district West he vige strijd geleverd in alle klassen. Door enkele opzien barende uitslagen bleef de spanning volop aanwezig en in de le klasse staan liefst vier spelers met een gelijk aantal punten bovenaan. De grote broederstrijd in de hoofdklasse tussen Henk en Derk Kleinrensink (beiden WSDV-Wag.) eindigde onbeslist en beide broers blijven derhalve nog ongeslagen de ranglijst aanvoeren (7 uit 4). Het is thans de beste tijd om potplan ten, indien nodig, te verpotten. Bij grote potplanten is het dikwijls voldoende al leen de bovengrond te vernieuwen. Pas verpotte planten mogen de eerste dagen niet in de zon gezet worden, doch op een beschaduwde plaats, zodat weinig ver damping kan plaatsvinden. Een hoge luchtvochtigheid is wenselijk, evenals geregeld sproeien, zonder de aarde voch tig te maken. Wanneer planten in bloei staan, is gie ten en sproeien minder goed, daar de bloem hieronder lijdt. Vooral zorgen dat het water op kamertemperatuur is. Een fijn zacht regentje in de zomer is voor de planten ideaal. Breng ze dan dus naar buiten wanneer de gelegenheid zich voor doet. Snoeien is nodig bij sterk groeiende planten en kan in deze tijd het beste ge beuren. Vooral Geraniums en Fuchsja's onder gaan dit goed en vormen dan na de snoei een mooie bossige plant, zonder de kale stengels die men bij het nalaten van de snoei anders had gekregen. Dus flink te rugsnoeien. Een goede verzorging is o.a. het tijdig afschermen der planten tegen te felle zonnestralen. Het losmaken van de bovenste grondlaag is geregeld nodig, omdat de grond door het regelmatig gie ten dichtslaat, korsterig wordt en daar door de toetreding van lucht vermindert. Houd dus de aarde los! In het bijzonder planten met grote bla deren, zoals ficus, philodendron, palm, enz., enz. moeten door geregeld afspon- sen worden opgefrist, daar zich anders stof op de bladeren ophoopt.. Andere planten bespuit men met een bloemen- spuitje op gezette tijden. De bemesting mag niet worden vergeten. We zien de amateur-tuinier thans druk bezig diverse voorjaarswerkjes uit te voeren. De rozen worden nu gesnoeid. Zeer laaggroeiende struikrozen kunnen tot op 2 k 3 ogen (knoppen) worden te ruggesnoeid. Aan de resterende delen, die aan de éénjarige twijgen nog blijven zitten, bevinden zich dan derhalve nog 2 a 3 knoppen. Zwaarder groeiende struikrozen moeten wat langer worden gesnoeid, namelijk op ongeveer 5 k 6 ogen. Er bestaan bij struikrozen ook wel afwijkende gevallen, doch als regel kan de aangegeven snoei wel wordën aanvaard. In de bloemenwinkels staan de cinera ria's weer te pronken en al is het een zaadplant en een tijdelijke kamerbe woonster, dat neemt niet weg dat men haar tijdens de bloei maar al te graag als gast in huis ziet. Aan de behandeling van de cineraria zit meer vast dan we zo oppervlakkig denken, en waarom zouden we haar niet de verzorging geven waaraan zij behoef te heeft, als we haar levensduur daar door aanmerkelijk kunnen verlengen? De bladeren hebben veel vocht en tevens koelte nodig. Vaak ziet men de cineraria in de felle zon voor het raam staan, met omgekrulde bladeren die levenloos neerhangen, zodat er van de plant geen enkele attractie meer uitgaat. De plant vraagt nu eenmaal een plekje buiten het zonlicht waar zij tevens niet veel last heeft van de kachelwarmte, waardoor we haar in de eerste plaats be hoeden voor het optreden van bladluis die in een ogenblik de plant kan aantas ten. Voorkomen is steeds beter dan ge nezen, dus geef haar een zonloós venster, geregeld gieten en af en toe eens met de bloemenspuit over de bladeren gaan, terwijl we om de bloei te verlengen eens in de week kunstmest toedienen. De grootste aantrekkelijkheid ligt wel in de felle en ongemene kleuren, die we bij geen enkele andere kamerplant aan treffen, als donkerblauw, azuurblauw, Turks blauw, blauw met wit hart, pur per, karmozijnrood, steenrood en ko perscharlaken in verschillende nuances. Deze opvallende kleurenvariaties moeten ons wel verzoenen met de korte levens duur (4 tot 6 weken) van de cineraria. Rhenen E. J. Grysen De Wageningse student J. Bosselaar WSDV) werd dank zij een goede over winning op zijn clubgenoot M. Berkhof ook een serieuze concurrent voor de eer ste plaats (5 uit 3). Voor een surprise zorgde B. G. Kleinrensink (WSDV-Wag.) die de Edenaar J. Iedema (DWS) aan zijn zegekar bond. De Zettenaar P. C. v. Ooijen (TOG) bleef ook in deze ronde zonder puntenwinst, de Tielenaar J. v. Meteren (VTD) ging verheugd met beide punten huiswaarts. In de le klasse her stelde M. J. v.d. Peppel (WSDV-Wag) zich door een vlotte zege op zijn clubge noot J. N. Teunissen en Van de Peppel kwam hierdoor in puntenaantal gelijk met de koplopers. De beide plaats- en clubgenoten D. v. Aggelen en C. v. Leij- en (beiden WSDV-Wag.) speelden een zeer wisselvallige strijd die uiteindelijk in een remise eindigde. In de 2e klasse was de fraaie overwinning van de jeug dige Wageninger W. C. v.d. Wart (WSDV) op St. Huisman (DJZ-Slijk Ewijk) opzienbarend, terwijl D. Wreken- horst (WSDV-Wag.) ook nog vrij on verwacht wist te winnen van R. Derk- sen (DJZ-Slijk Ewijk). De volledige uit slagen waren: Hoofdkl.: H. Kleinrensink (WSDV-Wag.)—D Kleinrensink (WSDV-Wag.) 1-1; J. v. Meteren (VTD-Tiel)P. C. v. Ooijen (TOG-Zetten) 2-0; M. Berkhof (WSDV- Wag.)—J. Bosselaar (WSDV-Wag.) 0-2; J. Iedema DWS-EdeB. G. Kleinren sink (WSDV-Wag.) 0-2; B. v. Laar (WSDV-Wag.)—Av.d. Wart (WSDV- Wag.) 0-2; G. Megens (DLC-Druten)— J. v. Meteren (VTD-Tiel) 1-1. le klasse: D. v. Aggelen WSDV-Wag.)—C. v. Leijen (WSDV-Wag.) 1-1; M. J. v.d. Peppel (WSDV-Wag.)—J. N. Teunis sen (WSDV-Wag.) 2-0. 2e klasse: H. Stel (WSDV-Wag.)—F. v. Eek (TOG-Zetten) 2-0; St. Huisman (DJZ- Siyk-Ewijk)W. C. v.d. Wart (WSDV- Wag.) 0-2; F. v. Eldik (DJZ-Siyk Ew(jk) —Th. Jacobs (WSDV-Wag.) 2-0; M. Willemsen (VTD-Tiel)—C. H. v. Dijken (TOG-Zetten) 2-0; R. Derksen (DJZ- Slijk Ewijk)—D. Wrekenhorst (WSDV- Wag.) 0-2. De standen luiden thans: Hoofdklasse: 1. Henk Kleinrensink (WSDV-Wag) 4—7 2. Derk Kleinrensink (WSDV-Wag.) 4—7 3. J. Bosselaar (WSDV-Wag) 3—5 4. J. v. Meteren (VTD-Tiel) 4—5 5. G. Megens (DLC-Druten) 23 6. J. Iedema (DWS-Ede) 4—3 7. B. G. Kleinrensink (WSDV-Wag) 4—3 4—3 4—3 3—0 8. B. v. Laar (WSDV-Wag.) 9. A. v.d. Wart (WSDV-Wag.) 10. M. Berkhof (WSDV-Wag.) 11. P. C. v. Ooijen (TOG-Zetten) 12. Mej. E. Nieuwenhuizen (WSDV-Wag.) le klasse: 0—0 1. E. Brussen (WSDV-Wag.) 3—5 2. C. v. Leijen (WSDV-Wag.) 4—5 3. Ir. O. A. v.d. Wal (WSDV-Wag.) 45 4. M. J. v.d. Peppel (WSDV-Wag.) 5—5 5. F. Vermeer (BDV-Bennekom) 34 6. J. N. Teunissen (WSDV—Wag.) 4—2 7. D. v. Aggelen (WSDV-Wag.) 5—2 2e klasse: 1. F. v. Eldik (DJZ-Slijk Ewijk) 4—8 2. St. Huisman (DJZ-Slijk Ewijk) 5—6 3. J. Elings (DJZ-Slijk Ewijk) 3—4 4. D. Wrekenhorst (WSDV-Wag.) 3—4 5. R. Derksen (WSDV-Wag.) 44 6. W. C. v.d. Wart (WSDV-Wag.) 4—4 7. H. Stel (WSDV-Wag.) 3—3 8. M. Willemsen (VTD-Tiel) 3—3 9. C. H. v. Dijken (TOG-Zetten) 4—3 10. Th. Jacobs (WSDV-Wag.) 4—3 11. F. v. Eek (TOG-Zetten) 4—0 A.s. zaterdagmiddag 11 maart wordt te Wageningen in Hotel Hof van Gelder land de vijfde ronde van deze Districts kampioenschappen gespeeld en dan staan er weer verscheidene interessante par tijen op het programma. SCHERPENZEEL Op 13 maart houdt de C. H. U. Kiesvereniging Scher- penzeel haar algemene jaarvergadering in het gebouw Philaletes. Op de agen da staat o.a. een bestuursverkiezing: Af tredend zijn de heren M. Veldhuizen en Jac. Vermeulen, beiden zijn herkiesbaar. Ook is er een lezing door de gemeente secretaris van Scherpenzeel, de heer B. van den Brink, over de Scherpenzeelse weer bewonderenswaardig vlug in actie. Met een groot aantal stralen uit de ne velspuit zag men kans de vuurhaard binnen een kwartier te doven. Het blussen van de brandende gas flessen was niet van gevaar ontbloot. Nadat uitwendig geen vuur meer was te bespeuren, bleven de spuitgasten de flessen nathouden. Inmiddels werd een grote bak, gevuld met water, aange voerd, waarin ze werden ondergedom peld en overgebracht naar de Rijn, waar ze de afgelopen nacht verder heb ben kunnen afkoelen. De belangstelling van de zijde van het op sensatie belust publiek was ook nu weer bijzonder groot. Op het ter rein van de brand was onder meer wet houder mr. J. Deen aanwezig om pools hoogte te nemen. De garage bleef be houden. ADVERTENTIE COLLECTIE 1967 Vraag ons gratis behangboekje ZANDSTR. 7 - VEENENDAAL Geboren: Geertruida Alida, d.v. C. Bosch en G. Vlastuin; Marcel, z.v. T. C. T. v.d. Bovenkamp en M. W. Jansen. Ondertrouwd: Marinus v. Veldhuizen. 24 jr. (Lunteren) en Jacoba van Ginkel, 23 jr. Gehuwd: A. Smits en J.I. Vermeulen. Geboren: Arie, z.v. J. van Eldik en A. van Blijderveen. Ondertrouwd: A. Ellings en R. van Broekhuijze; W. A. van Voorthuizen en M. A. van Brenk; C. J. Spee en J. C. van de Pol. Getrouwd: J. Budding en P. van Blij derveen. LEERSLTM Geboren: Gerda Elisa beth, d.v. B. Doornenbal en J. C. Len- sink; te Amerongen Gerarda Ditske, d. v. D. Verhagen en G. van de Grift. Getrouwd: S. Rem, (Heemstede) en M. E. Hermans; W. van Dijk, en M. van Essen. Ondertrouwd: Th. H. Roes, en M. Ch. J. van der Lugt. Bevolkingsregister. Vestigingen: Mej. W. J. van Hussel. Bentincklaan 4 gekomen uit Laren: Fam. Th. J. Degen, Schermlaan 33 ge komen uit Dordrecht; Dhr. A. W. Ver- kruissen. Vogelkerslaan 8 gekomen uit Amsterdam. Vertrokken: Mw. C. Schroder-van der Laan, Hoogstraat 8 naar Utrecht, Ra- vallaan 32; Dhr C. van Schuppen, Rijks straatweg 195 naar Rotterdam. Kootse- kade 7c; Dhr. A. Meidertsma, Peisen- laan 12 naar Dedemsvaart, Hoofdstr 195; Fam. F. May, Scherpenzcelseweg 49 naar Ellecom (Rheden) Zutphen- sestraatweg 30; Mej. C. G. Onink, Hoog straat 8 naar Maurik Homoetsestr 28.

De Vallei | 1967 | | pagina 5