Familiebedrijf wordt n.v. of stichting STAALKEIZER KRUPP OPENT DE BOEKEN Meer armslag EEG Kennedy-ronde in 500.000 huisvrouwen kunnen nog'n gulden voordeliger kennis maken met Albert Heijn's eigen merk WASMIDDELEN aiyneb ±3 kg aibimatic -♦3 kg*$ Ch albert heijn Opvolger Cabot Lodge moeilijk te vinden voor Johnson SUHARTO POOGT ZAAK TE SUSSEN ZWAARDEMAKER Tijdelijk, ter introductie: Kapitaalschaarste breekijzer Ook Polen eist Stangl op Geen standrecht in West-Irian Wees er als de kippen bij VAN ONZE LEESTAFEL In beweging Soekarno niet rechtstreeks betrokken Redeloos egoisme Misschien tekent Euratom toch NIEUW GARANTIE OPEN VOEDSELHULP Australië past zich snel aan bij het decimaal stelsel B.I\-raadsleden in A'dam achten zicli niet deskundig Boeren blokkeren Dublin Kind van elf gepakt voor diefstal en brandstichting WOENSDAG 8 MAART 1967 WA RSCHAU De directeur van de Poolse commissie voor het onderzoek naar oorlogsmisdaden, Czeslaf Pili- chofski, heeft vandaag verklaard, dat kampcommandant Franz Stangl voor een Poolse rechtbank behoort te ver schijnen. Pllichofski zei volgens het Poolse pers agentschap: „Aangezien Stangl zijn meeste misdaden op Pools grondgebied heeft gepleegd zou het gerechtvaardigd zijn, dat hij wordt uitgeleverd aan Po len, en door een Pools hof berecht". Stangl, die van maart 1942 tot augus tus 1943 commandant was van de con centratiekampen Sobibor en Treblinka in Polen, wordt medeplichtigheid aan moord op 700.000 gevangenen ten laste gelegd. Stangl is vorige week in Sao Paulo gearresteerd door de Braziliaanse auto riteiten. Zowel Oostenrijk als West- Duitsland hebben om uitlevering ver zocht. BRUSSEL Er bestaat een goede kans, dat de zes EEG-landen zullen be sluiten het verdrag tegen de versprei ding van kernwapens dat de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie hebben inge diend, te tekenen. „Ik koester enige hoop, dat het mo gelijk zal zijn een compromis te vin den, waardoor de zes het verdrag uit eindelijk zouden kunnen tekenen", ver klaarde minister Luns in Brussel tot de pers. De minister woonde een EEG- vergadering over Euratom bij. Uit Euratombron wordt vernomen, dat de Britse afgevaardigde op de ont wapeningsconferentie van Genève, Lord Chalfont, de leden van de Euratom- commissie donderdag zal raadplegen in zake een mogelijke wijziging van de clausule, die internationale inspectie van alle atoom reactoren in landen zonder bom voorschrijft. Leden van Euratom hebben te kennen gegeven dat het atoomverdrag geba seerd is op discriminatie tussen landen met en zonder atoomwapens. Frank rijk, het enige EEG-land met atoomwa pens, weigert aan de ontwapeningsbe- sprekingen deel te nemen. Bfj wyze van compromis zou besloten kunnen worden tot een aanlooptijd, waarin het atoombureau en Euratom inlichtingen over inspectie zouden uit wisselen. De parlementen van de EEG- landen zijn verdeeld over het ontwerp verdrag. Mr. Luns zei dat het Nederlandse par lement verdeeld was, daar sommige le den het ontwerp een uitgangspunt ach ten, terwijl anderen er de doodsteek voor vreedzame Europese atoomsamen- werking en Euratom in zien. De Amerikaanse ontwapeningsdeskun- dige William C. Foster zal de EEG- hoofdsteden bezoeken in verband met het verdrag. „Ik geloof dat de Verenig de Staten de gevolgen voor Euratom te laat hebben onderkend en de toestand in Europa hebben onderschat", aldus mr. Luns. BONN Het conccrn-krupp zal voor eind volgend jaar ophouden een fanii- lievennootschap te zijn met als enige eigenaar Alfried Krupp von Bohlen und Halbach. Het concern kreeg gisteren van de W'estduitse Staat een kredietga rantie ten bedrage van driehonderd miljoen mark op voorwaarde dat Alfried Krupp zijn onderneming zal omzetten in een naamloze vennootschap en de leiding van zijn bedrijf zal gaan delen met een raad van toezicht. Een daartoe strekkende overeenkomst tussen de Bondsregering, Krupp en een combinatie van banken werd gisteren in Bonn bekend gemaakt. De staat verleent Krupp, die in liqui diteitsmoeilijkheden verkeert een waar borg voor zijn exportkredieten tot een bedrag van driehonderd miljoen mark. Daardoor wordt de uitvoering mogelijk gemaakt van ongeveer een miljard aan buitenlandse orders die Krupp in porte feuille heeft. De kredietgarantie geldt uitsluitend voor de exportzaken, die zul len worden ondergebracht in een spe- speciaal op te richten exportmaatschap pij van Krupp. De gezamenlijke banken verlengen hun bestaande kredieten, waarvan naar verluidt voor driehonderd miljoen mark binnenkort zou aflopen, voorlopig tot eind 1968. Zij geven bovendien nog voor vierhonderd miljoen mark nieuwe kre dieten. Krupp neemt daar tegenover de ver plichting op zich voor 1 december 1968 zijn concern om te zetten in een open bare vennootschap. Welke juridische vorm hij daarvoor wil kiezen wordt aan hemzelf overgelaten. Naar alle waar schijnlijkheid zal het een naamloze ven nootschap worden, hoewel ook de vor ming van een stichting, eventueel tij dens een overgangsperiode, nog in over weging is. Reeds voor 15 april van dit jaar moet Krupp een raad van beheer benoemen. In afwachting van de definitieve reorga nisatie van het concern zal deze raad dezelfde bevoegdheden moeten hebben als de raad van commissarissen bij een naamloze vennootschap. De achtergrond van de financiële moeilijkheden bij Krupp is in het bij zonder de conjuncturele slapte in West- Duitsland. Daarom heeft men zich ster ker dan tevoren op exportzaken gecon- treerd, die omvangrijke voorfinancie ring vereisen. De banken weigerden om zonder garanties van de staat nog ver dere kredieten te geven aan het concern dat reeds voor vele honderden miljoe nen mark in het krijt zou staan. Mede met het oog op de ruim hon derdduizend werknemers van Krupp be sloot de Bondsregering daarop bij te springen. Om te waarborgen dat de staatsgarantie uitsluitend ter ondersteu ning van de export wordt gebruikt wordt de speciale exportmaatschappij opgericht. De omzetting van het concern in een naamloze vennootschap heeft ten doel de mogelijkheid te openen via aande lenemissies de kapitaalhasis van het concern te verbreden. Tevens wordt daardoor de leiding verbreed. ALFRIED KRUPP eens kanonnenkoning Ook zal het concern, overeenkomstig de Westduitse wet dan verplicht zijn meer opening van zaken te geven. Krupp was tot nu toe een van de wei nige Duitse reuzenondernemingen die nauwelijks cijfers publiceerde. Wel is bekend dat het concern een jaaromzet van ongeveer vijf miljard mark heeft. BUNSCHOTEN In Amersfoort is vannacht de I7-jarige M. Koelewijn uit Bunschoten overleden aan de verwondin gen, die hij gistermiddag opliep bij een verkeersongeval op het rijwielpad langs de weg Amersfoort-Bunschoten. Zijn duo passagier, de 16-jarige J. Vermeer, even eens uit Bunschoten, overleed gisteren al. ADVERTENTIE DEN HAAG De Indonesische rege ring ontkent categorisch dat in W'est- lrian het standrecht is afgekondigd. Dat deelde de Indonesische ambassaderaad Wiarto gisteren mee als reactie op be richten van die aard, die de ronde doen onder papoea's die in ons land zyn ge vestigd. Deze berichten, die Nederland via Australisch Nieuw-Guinea hebben be reikt waren gebaseerd op een driemaan- deiyks rapport, dat zou zijn opgesteld door het Javaanse hoofd van de politie in West-Irian. Aan Indonesische zijde trekt men de echtheid van het document evenwel sterk in twijfel. De heer Wiarto wees er op dat het niet de gewoonte is in een rapport instructies te geven aan lagere instanties. Rappor ten zijn uitsluitend bestemd voor infor matie van hogere instanties. Bovendien waren afwijkingen opgevallen van het taalgebruik, dat ieder Javaans ambte naar eigen is. Voorbeeld: in het docu ment wordt gesproken van Angkatan Daratan. Elke Javaan zal zonder man keren Angkatan Darat (landleger) ge bruiken. Ook de ondertekening van het document zou niet kloppen. In het document geeft een politiefunc tionaris aanwyzingen voor het terecht stellen van autochtone politiemannen of militairen, die contacten onderhouden met „subversie elementen" onder de bevolking. In werkelijkheid kan zulk een aanwijzing nooit worden gegeven, zo zei men ons. Juist om twisten tussen de on derdelen van de krijgsmacht te voorko men, is de zeggenschap van die onderde len gescheiden. De heer Wiarto gaf onmiddellijk toe dat in West-Irian sprake is geweest van incompetente Indonesische beleidsvoe ring. BRUSSEL De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap heeft de Commissie ruimer armslag ge geven voor de onderhandelingen over de verruiming van de wereldhandel, de zo genaamde Kennedy-ronde. De onderhan delingen moeten uiterlijk op 30 april wor- ADVERTENTIE Schuimend voor kuipwasmachines Laagschuimend voor trommelwasmachines den afgesloten, wil men het akkoord nog ondertekenen, voordat de Amerikaanse wet die de Kennedy-ronde mogelijk maakt op 1 juli afloopt. De ministers van West-Duitsland, Italië en Benelux, later gevolgd door een wat aarzelend Frankrijk, waren zich bewust van het tijdstip. Daarom be sloten zij ook op 10 april en volgende dagen en eventueel een week later wederom te vergaderen. Inzake de textiel bereikte de minister raad overeenstemming over de grote lijnen van een dubbele actie. Die is enerzijds gericht op verlenging met drie jaar van het katoenakkoord met belangrijke concessies aan de ontwik kelingslanden. Met deze landen zal de E.E.G. besprekingen voeren in het ver trouwen dat zij een week later in Ge nève kunnen worden afgesloten. Ander zijds zal in Genève een vermindering van de invoerrechten met gemiddeld twintig procent worden aangeboden. Voor de produkten van de visvangst bleek de ministerraad het erover eens dat het nodig is een aanbod te doen om de Scandinavische onderhandelings partners tegemoet te komen. Over de inhoud daarvan werd nog geen over eenstemming bereikt. Op grond van de besprekingen mag echter wel worden aangenomen dat de permanente ver tegenwoordigers binnen een week tot een akkoord kunnen komen zodat de Commissie dan het groene licht kan krijgen. Wat de granen betreft bleef de Duitse delegatie op het standpunt staan dat de door de Amerikanen gestelde kwestie van de voedselhulp buiten de Kennedy- ronde moet worden gehouden. Wash ington stelt zich op het standpunt dat voor voedselhulp financiering van een tien miljoen ton tarwe is te voorzien, wat voor de E.E.G. een uitgave van 612 miljoen gulden zou betekenen. Zonder over deze concrete gegevens te willen praten meenden de andere part ners dat niet uitgesloten mag worden dat uiteindelijk, bij wijze van sluitstuk van de onderhandelingen en om even tueel tegenprestaties te verkrijgen ook de voedselhulp in het overleg in Genève betrokken kan worden. O LUXEMBURG De 18-jarige Neder landse student Haarsman is maandag avond te Bertrange (Luxemburg) om het leven gekomen en zijn moeder en zuster ernstig gewond door het ontploffen van een fles butagas in hun woning. NEW YORK Henry Cabot Lodge de Amerikaanse ambassadeur In Zuid-Viet nam, heeft verzocht omstreeks het einde van het voorjaar van zijn functie te worden ontheven, zo berichtte gisteren de New York Times. President Johnson zou al koortsachtig zoeken naar een opvolger. Volgens de correspondent van de New York Times hebben vrienden van de am bassadeur gezegd dat Cabot Lodge in mei of juni, wanneer in Zuid Viëtnam de nieuwe grondwet wordt afgekondigd, naar de Verenigde Staten terug wenst te keren. De laatste maanden zyn al eer der geruchten opgedoken over een af treden van Cabot Lodge. De ambassa deur heeft tot dusver alle geruchten over een mogelijk aftreden tegengesproken. Moeilyk Volgens de New York Times, die zich op „betrouwbare bronnen" beroept, valt het president Johnson moeilijker een op- valger voor Cabot Lodge te vinden dan was verwacht. Voor de post zouden in aanmerking komen William Porter, die het toezicht heeft op de uitvoering van het pacificatie programma in Viëtnam; Robert McNamara, de minister van De fensie; Arthur Goldberg, de permanente vertegenwoordiger van de Verenigde Sta ten bij de V.N. en generaal William Westmoreland, de Amerikaanse com mandant in Zuid-Viëtnam. Sinds 1963 Henry Cabot Lodge is sinds augustus 1963 met een onderbreking van dertien maanden ambassadeur in Viëtnam. Van juli 1964 tot augustus 1965 was generaal Maxwell Taylor Amerikaans ambassa deur in Saigon. Voor zijn benoeming tot ambassadeur was Ca bot Lodge Amerikaans gedele geerde bij de Verenigde Naties. CANBERRA. Australië past zich sneller aan bij het decimale geldstelsel dan was verwacht. De tijd waarin de aanpassing moet zyn voltooid, is daar om vervroegd met een half jaar. De Australische dollar (4,05 gulden) moet nu op 1 augustus in al zyn toepassingen het pond sterling hebben vervangen. Dit heeft de Australische minister van Financiën, William McMahon meege deeld op de eerste verjaardag van de invoering van het nieuwe stelsel. De minister zei dat driekwart van de be treffende apparatuur voor het nieuwe systeem was omgebouwd en dat al ruim driekwart van de financiële transacties in dollars wordt uitgedrukt. De aanpas sing zal de Australische overheid vyftig miljoen dollar kosten; dat is 25 miljoen dollar minder dan was verwacht. De prijsindex van de consument heeft nau- welyks geleden onder de invoering van de Australische dollar. AMSTERDAM De heren Roden burg en Heierman, fractieleden van de Boerenpartij In Amsterdam, hebben hun benoeming in de commissies van fi nanciën, belastingen, personeelszaken en onderwijs niet aanvaard, omdat zij zich zelf daar niet kundig genoeg voor vin den. „Wij laten ons geen lidmaatschap op dringen, als wij ons er niet kandidaat voor hebben gesteld", merkte de heer Rodenburg op. De heer Heierman zei, dat hier geen sprake is van misplaatste solidariteit met het derde lid van de fractie, de heer Verlaan. Deze is door de raad syltematisch uit alle com missies geweend. HENRY CABOT LODGE liever weg DUBLIN Boze landbouwers heb ben dinsdag de' wegen rondom Dublin geblokkeerd om de aanvoer van boerde- rijprodukten te verhinderen. Zij hadden zich gewapend met puntige stokken om zonodig de banden van de vrachtwagens lek te steken. Maandag begonnen ongeveer honderd duizend landbouwers een staking, die een bedreiging vormt voor de uitvoer van Ierland. Zij protesteren hiermee te gen de hechtenis van zestig beroepsge noten, die achter slot en grendel zijn gezet omdat zij weigerden boeten te be talen voor een blokkade van wegen in januari. De boeren ijveren voor een be ter inkomen. De stakers patroiylleren langs de grens om te voorkomen dat uit het noorden voedsel wordt aange voerd. UTRECHT De Utrechtse politie heeft gisteren een elfjarige scholier ge arresteerd. Hij heeft tal van diefstallen bekend. Toen de politie hem fouilleerde v had hy vier bankbiljetten van honderd en een van 25 gulden op zak. Dit geld had hij 's morgens in de Utrechtse schouwburg gestolen uit de kleedkamer van de Belgische actrice M. H. Gevers. Hij had toen meteen een toneelrevolver en twee doosjes kruitpa- tronen meegenomen. Vorig jaar had hij elf portemonnaies uit Utrechtse ziekenhuizen gestolen. Ook bekende hij de diefstal van twee porte- monnais uit de garderobe van een Utrechtse dierenhandel. In de portemon naies zaten behalve 35 gulden ook twee gouden ringen. De jongen had bovendien onlangs brand gesticht in de Utrechtse St. Aloy- siuskerk. De schade was .-uim tweedui zend gulden. Al het gestolen geld en goed is te recht, op vijf gulden na. Daarvoor had de jongen patates frites gekocht. James Hof fa (midden), leider van de machtige Amerikaanse bond van transport arbeiders, heeft zich dinsdag bij de justitiële autoriteiten gemeld om zijn straf te ondergaan waartoe hij in 1964 werd veroordeeld. Hij kreeg toen acht jaar omdat hij tijdens een proces over het aannemen van steekpenningen getracht had de jury om te kopen. Zijn veroordeling heeft bij de leden van de machts concentraties, die in de V.S. de vakbonden zijn, kwaad bloed gezet. DJAKARTA Indonesië's sterke man, generaal Suharto, heeft er by het Volkscongres op aangedrongen het lot van president Soekarno in handen van de regering te leggen. Hy heeft het congres gevraagd zich te beperken tot zyn (Suharto's) be noeming tot waarnemend president. Hij wees erop dat Soekarno hoewel hy op de hoogte was gesteld van het komend oproer niet rechtstreeks by de staatsgreep van oktober 1965 betrokken is geweest. Wel zijn zyn politieke overtuigingen de samenzweerders tot steun ge-1 weest. De badmintonhal, onderdeel van het door de Russen gebouwde sta dioncomplex in Djakarta, waar de zitting van het Volkscongres giste ren begon, werd streng bewaakt door honderden militairen. Om het gebouw was een afschei ding van prikkeldraad opgeworpen, daarbuiten was een ring van pantser wagens opgesteld. Militairen bewaakten alle toegangs wegen. Dertigduizend militairen en politiemannen zien toe op de rust in en om de stad. In de ochtend werd een hoofdkwartier van anti-commu nistische studenten bezet om een te gen Soekarno gerichte demonstratie onmogeiyk te maken. Suharto wees het congres er op dat het vrij is Soekarno af te zetten als president, maar dat het geen vervolging van de president kan ge lasten. Dat ligt in handen van de regering, aldus Suharto. Hy deed nogmaals een bflfroep op het congres geen nieuwe spanningen op te wek ken. Bij de Tweede-Kamerverkiezingen hebben de kiezers danig aan de be staande partijverhoudingen staan schud den. Ze deden dat niet zo hard, dat alles al in elkaar stortte. De verbrok keling had. bij zoveel plotseling naar boven komende behoefte aan verande ring, nu reeds zo groot kunnen zijn, dat men van alles en nog wat aan elkaar had moeten passen om Nederland be stuurbaar te houden. Wat dit keer nog niet gebeurd is, zou een volgende keer echter wel kunnen gebeuren. In zijn slottoespraak tot de oude Tweede Ka mer noemde voorzitter Van Thiel de uitslag van de jongste verkiezingen te recht een teken aan de wand. Er zijn gelukkig aanwijzingen, dat de partijen dat teken zijn, aldus „De Volkskrant" (r.k.). „Mr. Aalberse, partijvoorzitter van de KVP, deelde dezer dagen in een radiotoespraak mee, dat de KVP haar structuurcommissie weer aan het werk heeft gezet. De AR mag zich, als enige christelijke partij die winst behaalde, voorlopig wel zeker van zichzelf voelen, maar de derde chris telijke partij, de CHU, is dat bepaald niet meer. De CHU-jongeren hebben er geen doekjes om gewonden. Zij zijn komen vertellen, dat de CHU aan „een algehele vernieuwing en her- structuering toe is. Daarover gaat zich nu een driemanschap onder lei ding van oud-minister Scholten, dat werd ingesteld door het dagelijks be stuur van de CHU, beraden. En hoe staat het met de socialisten en liberalen? Zij waanden zich de po len, waar de hele partijvernieuwing om zou kunnen draaien. Het is anders gelopen. „De socialisten stonden met open armen", aldus Het Vrij Volk in een recent hoofdartikel. „Maar nu de doorbraak doorwerkt blijken er velen te zijn, die wel wat nieuws willen, maar het democratisch socialisme toch niet lusten. Dat schijnt met na me zo te zijn bij vele jonge kiezers." De liberalen onderscheiden zich van de socialisten in zover zij geen verlie zen leden. Toch is er ook daar een grote problematiek. Er zijn jonge li beralen geweest, die van de VVD een vooruitstrevende partij wilden maken. De WD werd echter steeds conserva tiever. Bleek dat vele rechtse kiezers nog niet van de Boerenpartij te kun nen terughouden, voor vooruitstreven de jonge kiezers was er bij deze ver kiezingen een nieuwe uitwijkmoge lijkheid in D'66. Daar is druk gebruik van gemaakt. Wat betekent dat voor de WD? Het liberale Handelsblad bezwoer de WD dezer dagen de kloof tussen WD en D'66 toch vooral niet te verdiepen. Het blad ziet alleen kan sen voor de VVD om nog ooit een echte volkspartij te worden als de li berale partij ook aantrekkelijk wordt voor meer links staande kiezers. Voorlopig kan niemand zeggen wat er uit dit alles voort zal komen. BIJ de hernieuwde bezinning binnen de KVP, gaat men teruggrijpen op de al eerder in het structuurrapport gelan ceerde gedachte van de ene grote, christelijk geïnspireerde volkspartij. Is dat een mogelijkheid voor vernieu wing, waarbij de grondslag duidelijk is, voor de politiek, die daarop geba seerd zou moeten zijn, geldt dit voors hands nog niet. Een andere mogelijk heid, onlangs nog weer naar voren ge bracht door de heer Kloos van het NW, zou zijn een bundeling van alle progressieve krachten, waarbij dan voorlopig nog weer weinig gezegd i» over het fundament waarop een der gelijke partij zou moeten steunen. Winst is in elk geval, dat de schok van de verkiezingsuitslagen de geesten aan het denken heeft gezet. In alle partijen is beweging. In de nieuwe verkeerswetgeving Is het, om ondoorgrondelijke redenen, plot seling toegestaan om te parkeren op bruggen. Waar de heren, die deze wij ziging in de oude verkeerswetgeving verzonnen, wèl aan gedacht hebben, zal wel duister blijven, maar in ieder ge val hebben ze niet gedacht aan Amster dam en aan andere steden met een ou de kern en grachten en dus heel veel, doorgaans smalle bruggen,, zo consta teert „De Tijd" (r.k.) met bitterheid. En in het parlement, dat de wetten be handelde, heeft ook niemand er aan ge dacht en klaarblijkelijk in Amsterdam ook niet, voordat de nieuwe regeling van kracht werd en slimme automobi listen onmiddellijk hun auto's begonnen te parkeren op bruggen, die ze zo vol zetten, dat er nog juist één auto tussen de geparkeerde wagens doorkan, maar geen twee. „Dus gemeente, zet er maar bor den neer, als straf voor de slaperig heid tijdens de voorbereiding van de nieuwe regelingen. Maar de gemeen te heeft geen geld en borden zijn duur, zeker de honderden die er zijn moe ten. Als men in de wet had gezet dat slechts op bruggen, breder dan zo en zo veel meter geparkeerd mocht wor den, was men van de zorg afgeweest; als men die aanvullende bepaling toe voegt, is men het ook. Maar dat schijnt niet te kunnen. Tenzij de gemeente Amsterdam denkt: het verkeer in de binnenstad moet zich zelf maar onmogelijk ma ken. We zullen rustig een toestand la ten ontstaan, waarin het eenvoudig zinneloos wordt om met een auto de binnenstad in te gaan. Dat kost dan wel miljoenen aan wachttijden en ver loren werkuren, het kost zenuwen en mogelijk mensenlevens, maar op een gegeven ogenblik zullen de bezoekers van de stad wel eens merken dat het niet meer gaat. Dat lijkt een optimistische verwach ting. De mensen die nu hun auto's op smalle bruggen zetten, wéten dat ze het verkeer onmogelijk maken. Het gaat ze hoegenaamd niets aan. Zij zijn even van hun auto af en een bon mag niet gegeven worden. Wat er ver der gebeurt...? Niet hun zorg. Zij symboliseren op indrukwekken de manier, als er heuvels en dalen in de wereldgeschiedenis bestaan, het diepe dal van de geweigerde verant woordelijkheid. Iedere parkeerder op zo'n brug ziet, dat hij de boel in het honderd laat lo pen. Toch staan de bruggen vol. En het allerberoerdste ervan is dat het hoogstwaarschijnlijk allemaal in de grootste gemoedsrust gebeurt en dat zo'n man helemaal niet telkens zit te denken: „Wat staat die auto van me daar beroerd." Nee, hij is gewoon een gek op de brug. Een volle, ronde gek. En zo er nog enig bewustzijn in hem zit, is hij een even volle, ronde lamstraal. In beide gevallen echter is zijn daad er een met de diepe sym boliek van het redeloze egoisme, dat er op uit is de aarde onleefbaar te maken. Voor anderen bij voorkeur."

De Vallei | 1967 | | pagina 8