Vondst van schedel rakelt mysterie-Crabb weer op WEGGEZUIVERDEN KEREN TERUG Volkscongres negeert wensen Suharto Wilson bracht schokeffect Over de Brommen Kikvorsman verdween bij bezoek Kroestsjef en Boelganin Cabot-Lodgi ontkent aftreden Tsjoe met nieuwe tactiek Men wil harde lijn" TWINTIG MENSEN ONTSNAPTEN VUURDOOD Omgekomen of geëxecuteerd? Amsterdammers in Polen gerechtshof voor onair onterft zoon wegens huwelijk Ontkend Theorie Zonder Dublin komt zonder vlees Vluchtelingen krijgen hun kinderen terug Britse schietstoel in Duitse starfighter 100 DOLLAR COMPROMIS GEEN EINDE Podgorny vraagt matiging I) D' Ongeluk met ski-lift in Chamonix IM en denke bij het lezen van het bc richt, dat James Hoffa, de Ameri kaanse vakbondsleider in de gevangenis is gezet, niet te slecht over de V.S. en de daarin levende sociale opvattingen. Fransen lanceerden aap in ruimte DONDERDAG 9 MAART 1967 KROESTSJEF PEKING Verscheidene Chinese hoge ambtenaren, die als gevolg van de cultu rele revolutie hun functies hadden verloren, 7.jjn ongemerkt op hun posten terug gekeerd. De meesten waren door de Rode Gardisten in het openbaar vernederd, omdat zy „reactionaire neigingen" zouden hebben gehad. Hun plotselinge terugkeer houdt ver- in een hoofdartikel op soortgeiyke wijze moedelijk verband met de verzoenende uitgelaten. woorden die de Chinese leiders de vorige week hebben uitgesproken. Zo had de premier, Tsjoe En-lai, tijdens een toe- spaark opgemerkt dat degenen die toe gaven dat zij fouten hadden gemaakt in hun oorspronkeiyke functies zouden kunnen worden hersteld. De communis tische partykrant Rode Vlag had zich LIONEL CR ABB onderzoek SAIGON Henry Cabot Lodge, de Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Viet- nam, heeft gisteren ontkend dat hij plan nen zou hebben zijn post in Saigon op te geven. „Al die verhalen dat ik mij ga terugtrekken duiken geregeld op", zei Lodge bij zijn terugkeer op het vliegveld van Saigon. Hij heeft in de Filippijnse hoofdstad Manilla een conferentie bijge woond. De New York Times berichtte dins dag dat Lodge verzocht zou hebben in mei of juni zijn post in Saigon te mogen verlaten. Als bron van het bericht noem de de krant de naaste omgeving van de ambassadeur. Lodge zei gisteren: ,,Ik kan slechts herhalen wat ik in december heb gezegd. Ik blijf zolang de president dat wil. Er komt natuurlijk ooit een einde aan elke carrière, maar ik heb thans geen enkel besluit genomen". LAS VEGAS NevadaDe ouders miljonairs van Theodore Gunther zeggen, dat hij zijn naam moet ver anderen en het zonder de erfenis zal moeten doen als hij er aan vasthoudt te trouwen met de dochter van de chauffeur van de familie. Maar Theo dore zegt dat hij en Christina Fran- gescou van plan zijn donderdag te trouwen op Cyprus. Een advocaat voor de heer en me vrouw Christian Gunther, die in Las Vegas en Nicosia (Cyprus) wonen, heeft vjoensdagavond meegedeeld, dat het paar alle banden met zijn 22-jari- ge zoon uit een vorig huwelijk door snijdt. „De benodigde papieren werden enkele dagen geleden ingezonden bij de rechtbank in Clark County om hun testament te veranderen", aldus de advocaat, Murry Posin. De Gunthers hadden verleden week in Cyprische dagbladen een advertentie geplaatst waarin zij hun plannen be kend maakten Theodore te onterven vanwege zijn huwelijksplannen. Het antwoord van de jongeman, die studeert voor mijningenieur, was krachtig. Gunther heeft zijn rijkdommen verkre gen uit de rijke kopermijnen in Skouiotissa, Noordwest-Cyprus. Me vrouw Gunther, een Grieks-Cyprische en voormalig receptioniste in een nachtclub, trouwde in 1953 met Gun ther toen haar zoon 8 jaar icas. Gun ther adopteerde hem in 1957. Theodore en Christina speelden met el- Haar toen zij kinderen waren. Hij zegt dat hij toen verliefd op haar werd. Zij werden gedurende twee jaar van elkaar gescheiden toen hij in Londen economie studeerde, maar de romance werd de afgelopen maand hervat toen hij in een vliegtuig reis de waarin zij stewardess was. 0 Het echtpaar Balakisji (130) en Amina (114) Oroedzjems in het dorp Ilkhytsji bij Bakoe heeft woensdag zijn honderdste huwelijksverjaardag ge vierd, zo meldt het Russische persbu reau Tass. „Het is een prachtige eeuw met mijn vrouw geweest", aldus de woorden van de bruidegom ter gelegen heid van de bijzondere gebeurtenis. LONDEN Een deel van een menselijke schedel, dat bij de ingang van de haven van Chichester in Zuid-Engeland is gevonden, heeft de geheimzinnige geschiedenis van de kikvorsman herleven. van de Britse marine Lionel Crabb doen Crabb is bijna elf jaar geleden omge komen in de haven van Portsmouth, ten westen van Chichester. Aangeno men wordt, dat hij daar spionagewerk verrichtte bij de Russische kruiser Ord- zonikidzje, waarmee premier Boelganin en partijleider Kroesjtsjef van de Sov jet-Unie naar Engeland waren gekomen voor een officieel bezoek. De geschiedenis van kapitein-luitenant ter zee Crabb heeft eertijds en nog dik wijls in latere jaren veel opzien ge baard. Zijn onthoofd lichaam men neemt althans aan. dat het zijn lijk was gekleed in het pak van een kik vorsman, werd al een jaar na het be zoek van de Russische leiders in de ha ven van Chichester gevonden, vlak bij dc plek waar nu de schedel is ontdekt. De Britse regering heeft natuurlijk pooit toegegeven,dat Crabb in op dracht van de geheime dienst werkte. Hij is onder water naar de Russische kruiser gezwommen. De Britten waren namelijk zeer benieuwd naar de elek tronische bevetligings- en waarschu wingsinstallatie aan boord vati het gro te schip. Vooral wilde men ontdekken hoe het zat met de beveiliging tegen aanvallen door onderzeeërs. Om hierover meer te weten te komen was een nauwkeurig onderzoek van de romp van de kruiser noodzakelijk. Dit werd Lionel Crabb, een duiker met een indrukwekkende staat van dienst, noodlottig. Wat er precies is gebeurd, is nooit onthuld. Op 19 april 1956 maak te de Admiraliteit bekend, dat hij was verdwenen tijdens oefeningen met on- derwaterapparatuur in de Solent. Het vreemde van de zaak was, dat de geheime dienst zich alle moeite ge geven heeft om de sporen van Crabbs verblijf in en rond Portsmouth tijdens het bezoek van Boelganin en Kroesjt sjef zorgvuldig uit te wissen. Zo werd er zelfs een bladzijde uit een gasten boek van een hotel in Portsmouth ge scheurd. waar hij samen met een zeke re meneer Smith had gelogeerd. Deze Smith is misschien met hem meege gaan op zijn gevaarlijke tocht onder water. Er zijn allerlei theorieën over de ma nier, waarop Crabb aan zijn einde is gekomen. Volgens een ervan is hij ont hoofd door de schroeven van de Russi sche kruiser, die elk uur gedurende eni ge tijd draaiden. Dat zou Crabb niet hebben geweten. Een meer sinistere theorie wil, dat de Russen hem dank zij hun uitsteken de waarschuwingsinstallatie hebben te pakken gekregen. Zij zouden hem ver volgens hebben terechtgesteld. Een Russische kruiser heeft, nog steeds vol gens deze lezing, zijn onthoofde lijk e*n jaar later in Het Kanaal oxwrboord ge zet, waarna het bij Chichester aan spoelde. In de schedel, die. naar gisteren bleek, zondag is gevonden, zitten vier tanden. Die kunnen leiden tot identifi catie. Volgens een patholoog-anatoom van de politie heeft de schedel onge veer tien jaar in het water gelegen. Dat kan dus kloppen. Er loopt een snee dwars over de schedel. Die zou kunnen zijn toegebracht door een van de schroeven van de Russische kruiser. Het enige wat de Britse regering in dertijd heeft gezegd over het werk var Lionel Crabb was, dat het niet in hel landsbelang was er iets over bekend te maken. Premier Eden zei in mei 1956: „Wat er is gedaan, gebeurde zonder toestemming van de regering". DUBLIN (Ierland) Op de derde dag van de Ierse boerenstaklng is het tot gewelddaden gekomen. Er wordt nu reeds voorspeld dat de Inwoners van Dublin het in het komende weekeinde zonder vlees zullen moeten stellen. Op 100 km van Dublin, te Ballyames- duff, hebben vijfhonderd boeren een po- litieafzetting doorbroken, ze stormden op de minister van Industrie en Han del George Colley toe, die daar een fa briek zou openen. De auto van de mi nister werd bekogeld met graszoden en de boeren trommelden met hun borden op het dak van de wagen. De minister vluchtte naar een hotel, dat door de boe ren werd belegerd totdat hun leiders hun verzochten uiteen te gaan. In Dublin werd het gemeentelijk slachthuis door boeren omsingeld. Slechts één veewagen doorbrak de blok kade. Bij het wegrijden van het slacht huis reed de chauffeur echter een zes tigjarige demonstrerende boer aan. De man werd gewond. Op de wekelijkse veemarkt in Dublin zijn woensdag geen koeien aangevoerd. Normaal worden er 4.000 stuks vee ver handeld, een omzet van een kwart mil joen pond (2.5 miljoen gulden). De 200.000 Ierse boeren protesteren te gen de landbouwpolitiek van de rege ring en tegen het gevangenzetten van 84 boeren die weigeren de hun opgeleg de boetes te betalen wegens demonstra ties met zwfcre machines op de Ierse wegen op 9 januari. Op de wegen rond Dublin wordt ge patrouilleerd door groepen boeren, die zendingen vee en groenten tegenhouden. De politie probeert gewelddaden te voor komen. EDEN (LORD AVON) ontkennen DJAKARTA De meeste sprekers, die tot dusverre in het Indonesische Volks congres aan het woord zijn geweest, hebben het advies van generaal Suharto om jegens president Soekarno een niet al te harde lgn te trekken, genegeerd. Op twee na alle sprekers spraken zich er voor uit Soekarno als president te ontslaan. Meer sprekers hadden er bezwaar tegen ook te besluiten tot de berechting van Soekamo. Een vertegenwoordiger van het leger in het congres, generaal Bambang Uto- jo, zei in de wandelgangen van het con gresgebouw: „Wij zullen elk besluit om een gerechtelijk onderzoek in te stellen naar het beleid van Soekarno tegenhou den. Wij zijn niet van plan bloedvergie ten te riskeren. We willen geen extreem optreden tegen de oude man". Uit wat tot dusver in het Volkscongres is gezegd is duidelijk geworden dat de meerderheid van de partijen en de ver tegenwoordigers van de studenten zich zullen uitspreken voor afzetting en be rechting van Soekarno. De vertegen woordigers van de strijdkrachten en WARSCHAU In de Poolse hoofd stad zal binnenkort een proces beginnen tegen drie Amsterdammers die een Oost duits echtpaar hebben geholpen bij een poging naar het Westen te vluchten. Elizabeth Brockhoff (23) werd 13 no vember vorig jaar gearresteerd op het vliegveld van Warschau. Zij wilde sa men met een Oostduits echtpaar in een vliegtuig van de KLM naar Amsterdam stappen. Het Oostduitse echtpaar legitimeerde zich op het vliegveld met twee paspoor- BERLIJN Ongeveer tweeduizend Oostduitse kinderen, wier ouders naar het Westen zijn gevlucht, zullen binnen kort eveneens naar West-Duitsland mo gen gaan. Men verwacht dat de eerste groep be staande uit twintig tot dertig kinderen, met Pasen de grens zal oversteken. Rechtskundigen in Oost- en West-Duits land overleggen over tweeduizend ge vallen waarin Oostduitse ouders naar West-Duitsland vluchtten met achter lating van hun kinderen. De meeste van deze kinderen wonen nu in kinder tehuizen omdat ze geen familie meer hebben in Oost-Duitsland. Kinderen boven de veertien zullen zelf mogen beslissen of ze zich bij hun ouders willen voegen. Van de jongere kinderen zal elk geval afzonderlijk wor den bekeken. BONN De Amerikaanse schiet stoelen van de Starfighters van de West- duitse luchtmacht zullen worden ver vangen door een Britse schietstoel. Het Westduitse ministerie van defensie heeft gisteren bekend gemaakt dat na aan dringen van luchtmachtofficieren het Britse type Martin Baker de huidige Lockheed C-2 schietstoel zal vervangen. Sinds de Starfighter in 1961 in gebruiK werd genomen, zijn 65 toestellen van dit type verongelukt, waarbij 37 piloten omkwamen. ten, die op naam stonden van Elga Eberline Hemmerle (23) en Frans De- renberg (25) uit Amsterdam. De foto's in de paspoorten waren vervalst. Deze twee Nederlanders werden aan gehouden in een café in Warschau. Zij hadden de volgende dag aangifte willen doen van diefstal van hun papieren. Een Pools avondblad meldde dat Eli zabeth Brockhoff de ontvluchting had georganiseerd en haar landgenoten elk honderd dollar had beloofd voor hun hulp. Het drietal kan worden gestraft met drie jaar gevangenisstraf. van de nationalistische partij PNI zul len trachten „een wijs compromis" tot stand te brengen. Enkele stemmen, die in het congres opklonken: Bugeng Surjadi (student): Houdt geen rekening met de verdiensten die Soekar no in het verleden heeft gehad. Zet hem at en berecht hem. Sajuti Melik (Generatie '45, de groep vrijheidsstrijders die Soekarno in 1945 heeft geprest de onafhankelijkheid te proclameren - tot deze groep behoort ook de minister van Buitenlandse Za ken, Adam Malik): Dit is het ogenblik waarop wij Soekarno van zijn plichten kunnen ontheffen. Wij moeten hem ver der elke politieke activiteit ontzeggen. Firdaus Wadjdi (student): Soekarno is de bron geweest van alle moeilijkhe den waarmee wij thans zitten. Voor het Volkscongres is de tijd gekomen hem te ontslaan en een gerechtelijk onderzoek naar zijn beleid te gelasten. Wij kunnen niet ontkennen dat hij bij de staats greep betrokken is geweest. Mevr. Gani Surjokusomo (PNI): Wij moeten een compromis zien te vinden. Het is nutteloos één man aansprakelijk te stellen voor de staatsgreep en voor de toestand van ons land, want hij had de steun van ons land. Harde en extre me beslissingen kunnen ons land verde len en bloedvergieten tot gevolg hebben. Aberson (PNI): Soekarno is de groot ste Indonesiër (gejoel en geschreeuw). Zijn ontslag zal geen einde maken aan Enkele weken geleden bracht het vroegere hoofd van het departement van buitenlandse handel de thee rond en ver richtte hy nog enkele andere onderge schikte taken. Deze week was hij terug als hoofd van het departement. Ook Tang Ping-sjoe, die in januari als hoofd redacteur van het Chinese Volksdagblad werd afgezet zou zijn gerehabiliteerd. Westerse diplomaten in Peking be schouwen de rehabilitatie van verschei dene functionarissen overigens eerder als een tactische manoeuvre, bedoeld om te voorkomen dat het werk in ver scheidene departementen zal stagneren dan als een teken dat de culturele revo lutie zou z(jn geëindigd. C o ROME Wat de thans door een kort bezoek aan Rome onderbroken verkenningsreis van de Vaticaanse di plomaat mgr. Agostino Casaroli door de Poolse Bisdommen betreft Is in Vaticaanse kringen vernomen dat de Sovjet-Russische regering bij de Poolse autoriteiten druk zou hebben uitgeoe fend om een normalisering van de be trekkingen tussen kerk en staat in Po len tot stand te laten komen. De Sov jet-regering zou dit gedaan hebben, naar aanleiding van een verzoek dat Paus Paulus daartoe deed aan het Rus sische staatshoofd Nikolai Podgorny, toen deze onlangs het Vaticaan be zocht. Moskou zou, terstond na dit be zoek, Warschau verzocht hebben zijn houding ten opzichte van de r.k.kerk te matigen. In verband met het gemelde bezoek van mgr. Bongianino van het Vaticaan se staatssecretariaat aan Boedapest wordt uit kringen rondom kardinaal König, de aartsbisschop van Wenen, ge meld dat men de mogelijkheid niet uit sluit dat de Hongaarse kardinaal Mind- szenty die sedert 1956 in vrijwillige ballingschap in het gebouw van de Amerikaanse legatie in Boedapest ver toeft eind deze maand ontslag zal vragen. De kardinaal wordt op maart vijfenzeventig. Het zou overigens de vraag zijn of de Paus een dergelijk verzoek zonder meer zou inwilligen. Het bezoek van mgr. Bongianino, zo wordt verder van aangehaalde zijde ge zegd, is niets ongewoons aangezien der gelijk contact is voorzien in het akkoord tussen de Hongaarse regering en het Vaticaan en gezien het feit dat er in Hongarije geen apostolisch nuntius is die de Paus voorstellen zou kunnen doen voor de benoeming van nieuwe bisschoppen nu een vijftal Hongaarse de politieke crisis en het volk verdelen. bisschoppen om ontslag heeft verzocht. (Van onze Londense correspondent) |Aat premier Wilson zijn partijge- noten in het Lagerhuis juist vo rige week zo'n scherpe terechtwijzing heeft gegeven, was niet toevallig. Maandenlang gerommel in de uiter ste linkervleugel van de socialistische fractie over Vietnam, over de nog al tijd zeer omvangrijke Britse defen sieverplichtingen over zee, over de loonpolitiek en over de toetreding tot de EEG was uitgelopen op een mas sale rebellie tegen het gezag van premier Wilsons regering. Met steun van enkele afgevaardigden van het midden en rechts. Dit op zichzelf was reden genoeg om terug te slaan. Maar er was meer: vandaag worden er op drie plaatsen in het land tussentijdse verkiezingen gehouden. Er staan drie zetels op het spel die Labour nu in handen heeft. Juist met het oog op de mogelijke invloed van de onenigheid in de Lagerhuisfractie op deze ver kiezingen besloot Wilson tot de te genaanval over te gaan. Ook omdat Labour wel eens een van die zetels zou kunnen verliezen. Wilson deed selijke berekening zeker nog drie tot vier jaar voor de boeg heeft. Op dit moment een gevecht aangaan met de oppositie in eigen kring is minder gevaarlijk dan later, wanneer de rege ring als gevolg van de naderende verkiezingen kwetsbaarder is. drie partijen, maar de derde, libera le. partij speelt geen rol van beteke nis) is dat gevaar duidelijk aanwe zig. In het Britse parlement wordt streng de hand gehouden aan de stemdiscipline wanneer het om fun damentele punten gaat van het re geringsbeleid. Dat de regering-Wilson deze discipline nu ook o.m. eist bij het vaststellen van het pond sterling als eenheid voor het decimale geld stelsel en niet de tien schilling waar steeds meer op wordt aangedrongen, maakt het voor loyale aanhangers van de regering alleen maar moeilij ker om inderdaad loyaal te blyven. het zo fel als zelden enige Britse leider. vertoond door WWilson heeft uit meer dan één oog- punt een gunstig ogenblik geko zen. Hij is nu bijna een jaar aan het bewind sinds de verkiezingen van '66. Dat wil deggen dat hy naar men ie uitbarsting kwam als gevolg van iets waar Labour al veel vaker ruzie om heeft gehad: defen sie. Dit deed de bom barsten, maar het was voor ieder duidelijk dat de ruzie een veel diepere ondergrond had. Er bleek een malaise in de La- bourfractie die kenmerkend is voor het gevoel van onbehagen dat men in tal van parlementen in andere landen in even sterke mate heeft. De wetenschap namelijk dat steeds meer macht van de wetgevers over gaat op de bestuurders, de regerin gen dus. De afstand tussen regerin gen en volksvertegenwoordigers wordt steeds groter. Zeker in een land met een twee-partijenstelsel als Engeland (er zijn in het parlement ie erosie van de bevoegdheden van parlementsleden probeert men tegen te gaan met allerlei her vormingen, maar in wezen verande ren die niets aan de zaak. Dit is een zaak die ver uit gaat boven partijpolitiek. De schok die is teweeggebracht door de rebellie bij Labour (ook bij de conservatieven heeft zich deze week iets dergelijks, zij het op klei nere schaal, afgespeeld) en door het standje van Wilson, kan heilzaam werken. Ze heeft de aandacht geves tigd op een verschijnsel in de parle mentaire democratie dat, indien men er niets tegen onderneemt, kan uit lopen op een autocratisch bewind waarin zelfs de schijn van toezicht door het parlement zal verdwijnen. 20 mensen zijn gistermorgen de vuurdood ontsnapt bij een brand in het tot hotel verbouwde slot Friedrichshof bij Kronberg, in de buurt van Frankfort. 15 van hen zijn door de politie en brandweer via ladders gered. De anderen kon den zich nog net via de trappen van het vier verdiepingen tellende slot in veiligheid stellen. Zes men sen hebben verwondingen opge lopen. CHAMONIX (Frankrijk) (AP) Een 19-jarig Frans meisje is om het leven gekomen terwijl een Amerikaanse arts gewond raakte bij een ongeluk met een cabinelift. Daniëlle Emprin uit Parijs viel uit de open deur van de cabine, toen zij met andere skiërs uitstapte. De cabine gleed slechts dertig cm opzij, maar dat was genoeg om Daniëlle 150 meter de berg af te doen storten. Dr. James McGraw k\Vam klem te zitten tussen de cabine en het perron. Hij moest in een ziekenhuis behandeld worden voor een hoofdwond. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. Dit is het nieuwste incident in een reeks onge lukken met de Chamonix cabinelift die in 1961 begon. In augustus van dat jaar brak een laagvliegend toestel de kabel waarbij zes passagiers uit de cabine omkwamen. In juli 1966 verloren vier personen het leven door een val uit een bewegende cabine. De Amerikaanse vakbond is precies als de Europese, van oorsprong een in stituut om de belangen van de werkne mers in een bepaalde bedrijfstak te be hartigen op sociaal en materieel ge bied. Men weet ook, uit de geschiedenis, dat zulke instituten helemaal niet over bodig waren een goede honderd jaar ge leden, toen sociale gerechtigheid een holle leuze was. Sindsdien is de vakbond, mede door de groeiende sociale instelling van de meeste ondernemers, wel iets van op zet veranderd. Van strijdorgaan werd het vaak een pressure-group,, een met zachte drang op de achtergrond opere rende macht. In de Verenigde Staten is de vakbe weging een heel andere kant soms ingeslagen. Niet in alle opzichten 'n ge lukkige weg. Er zijn daar vakbonden, die op dit moment nog rustig hun oorspronkelijke opgave vervullen. Die pal staan voor hun leden, al dan niet op gerecht vaardige gronden en die met open vi zier strijden. Maar er zijn er ook. die verre van het oórspronkelijke doel zijn afgegaan, en die meer een zakelijke instelling tot exploitatie van de macht, die men bona JIMMY HOFFA dwangarbeid, toe nou fide had verkregen, met inferieure mid delen, zijn geworden. De druk die op werkgevers wordt uit geoefend, krijgt een gewelddadige ach tergrond. Men exploiteert de sociale ver worvenheden om er koehandel mee te drijven, gebruikt de een tegen de ander en is niet vies van afpersing en gang stermethodes. Nogmaals, men zie er de goedei vak bonden in de V.S. niet op aan. pen van de bonden die het verst in de richting van een zakelijk dwang- instituut is gegaan, is de beruchte bond van Teamsters, de vrachtwagenchauf feurs op de lange afstand (en de afstan den zijn lang in Amerika). Een film als „On the waterfront", met Marlon Brando, is wat betreft de praktijken die dan worden toegepast, meer dan onthullend. Jarenlang hebben de heer Hoffa en zijn maats een ware terreur uitgeoefend onder de vrachtautobazen, maar nog meer onder de vrachtautochauffeurs. Sommigen steunden hem nog harts- tochteiyk. omdat het gewin niet door zyn mannen werd behouden, maar soms ook uitgedeeld. Er kon trouwens wel iet overschieten. De verdiensten die nooit officieel zijn bekendgemaakt, moeten in de miljarden dollars zijn gelopen. En de salarissen van Hoffa c.s. hielden daarmee gelijke tred. Wee de chauffeur die niet mee wilde. Er kwam suiker in zijn tank en op een eenzame weg sloeg zijn motor af. Nie mand verleende hem hulp. En dat was dan nog een van de on schuldigste manieren om de onwillige mores te leren. Messen en pistolen wer den vrijelijk gebruikt en een bom on der de motorkap was een overtuigend argument. ge wij zen tegen Hoffa en zijn vrien den waren moeilijk te construeren. De Teamsters beschikten door hun geld over de gewiekste advocaten en in de Amerikaanse grondwet staat het „elas tieken" artikel, dat niemand tot getuige nis kan worden gedwongen, als hij zich zelf daarmee zou kunnen beschuldigen. Op dat artikel beriep men zich te pas en te onpas. Jarenlang joeg de Amerikaanse justi tie tevergeefs op deze praktijken. 'Tenslotte kon men Hoffa in 1964 pak ken op een zaak waarbij het ging om het aannemen van steekpenningen. De stemmen staakten bij de jury in de rechtszaal, maar de toenmalige minister van Justitie „Bobby" Kennedy zag kans om de omkoping van de jury te bewij zen en Hoffa kreeg een vonnis van acht jaar harde dwangarbeid. Jaren heeft men met allerlei foefjes en handigheidjes gepoogd dit vonnis aan te vechten. Telkens weer werden er juridische spitsvondigheidjes ten tonele gevoerd. Nu is eindelijk tenslotte Hoffa gepakt voor het ten uitvoer leggen van 't von nis. Het ziet er naar uit, dat zolang de Teamsters sterk staan, de tijd niet al te hard voor hem zal worden. Bovendien kan aftrek voor goed ge drag en wie durft te beweren dat Hoffa zich niet als een modelgevange ne zal ontpoppen er voor zorgen dat de „Boss" slechts enkele jaren hoeft te brommen. HAMMAGUIR De Fransen hebben dinsdag van de Sahara-basis Hamma- guir een Vesta-raket met aan boord een jong aapje van drie kg, Martine ge naamd, gelanceerd. De raket bereikte een hoogte van 240 km waarna de cabi ne aan een parachute neerkwam. Vol gens de technici die tijdens de vlucht de lichaamsfuncties van het dier konden controleren, heeft Martine normaal ge reageerd. Bij de landing was zij in goe de conditie.

De Vallei | 1967 | | pagina 11