mi w Stilletjes dropen zij af Ongelukkige doelpunten verbraken Europa Cup-droom Nationale zaalhandbalteams kwamen niet tot winst Drie Nederlanders aan top wereldranglijst schaatsen Celtic Glasgow in halve finales Arbiter Tschenscher „Gelukkig Dukla..." HIJS Hokij verloor van Tsjechisch team Dukla had meer ervaring en conditie Slavia Sofia plaatste zich in halve finales Benfica uitgeschakeld door Lokomotive Desillusie voor nationale kampioenen Tactische fout Agressief Agressief Levensgevaarlijk Meer vrijheid Onbewogen Wanhopig Wereldjeugdtoernooi mmm wJM w^i 1*5 OLIFANT MINISTER Bekerwinnaars Europa Cup III -.ill DONDERDAG 9 MAART 1967 T V' mm Nuchter Dukla schakelde Ajax uit PRAAG Luidruchtig hadden zij Mich in de ochtenduren bewogen door Praag, een groot deel van de vier duizend Nederlandse supporters. Tij dens het duel het vrij sfeerloze Juliska-stadion lieten zij zich niet zo duidelijk horen. Temidden van zes tienduizend min of meer meelevende Tsjechen raakten ook zij onder de indruk van Dukla's aanvalsdrift. Wat stilletjes verlieten zij dan ook het stadion, waarin waarschijnlijk meer dan 20.000 toeschouwers dit cupduel zagen. Tegen een reus achtige bergwand, tegenover een klei ne overdekte zittribune, dromden na melijk enkele duizenden mensen sa men om vanaf grote hoogte getuige te zijn van Dukla's triomf. Stilletjes'was het ook in de kleed kamer van Ajax, na afloop. Trainer Rinus Michels zei vurig: „Het scheelde weinig of Cruyff had met die kopbal kort na ons doelpunt de 9tand op 2-0 gebracht. En als het een doelpunt was geworden, dan hadden we gegarendeerd gewonnen. Maar ik kon de jongens toch niet laten ver dedigen* Er was nog een half uur te spelen. Maar ja, bij voetbal i* nu eenmaal van alles mogelijk. Wij kijken nu maar verder". Als uitblinkers noemde Michels Muller en Geleta. ,JLeizer was in het begin bijzonder overtuigend, Maso- pust vond ik niet zo opvallend. Alles bij elkaar genomen, vind ik, dat we ongelukkig hebben verloren In de kleedkamer van Ajax, die na afloop een half uur hermetisch gesl?t?n bleef, dacht Frits Soetekouw diep zuchtend terug aan het moment, waarop hij Bals tevergeefs zag dui ken naar de bal, die via zijn been in de richting van het eigen doel was gesprongen. „We hebben", oor- deeldehij later, „toch ook wel een tactische fout gemaakt. We hadden veel eerder in de verdediging moe ten gaan. Als je tegen dit Dukla met 1-0 voorstaat mag je volgens mij nief meer verliezen". Minder diep onder de indruk was aanvoerder Gert Bals. ,^Erg jammer, maar een trieste zaak mag je het niet noemen. Zulke dingen gebeuren nu eenmaal. Ik was natuurlijk wel volkomen verrast. Je verwacht niet, dat een medespeler op doel schiet. Dat is ongebruikelijk, hèf", lachte hij. „Trouwens, die strafschop had ik bijna gestopt. Ik dook naar de goede hoek. Als ik iets hoger had gegrepen was het geen doelpunt ge worden". Altijd spraakzame Bennie Muller, die een uitstekende wedstrijd speel de, zei agressief: „Moet je nagaan. Die scheidsrechter zei een paar keer tegen me: Jullie spelen schön, ster ker dan Dukla. Ik zei tegen hem: dan moet je ons een strafschop ge ven, man. Hij heeft toch wel de kans gehad, nietwaar Voor die overtredin tegen Cruyff in het straf gebied had hij best een strafschop mogen geven, in elk geval heeft niet de sterkste ploeg gewonnen". Theo van Duivenbode was ook van mening, dat Ajax na de verkregen voorsprong het accent op de verde- MÊping had moeten leggen. ,Jk ver- j.oed, dat we dan met 1-0 hadden jgewonnen. De Tsjechen kregen nu veel meer scoringskansen". En Johan Cruyff oordeelde: ,JIet is eigenlijk dom, dat je een voor sprong van 1-0 uit handen geeft. Maar die scheidsrechter vond ik niet best. Als we hem in Amsterdam hadden gehad zouden we met 3-1 of Jj-1 heb ben gewonnen". PRAAG Diep getroffen Ajacieden hadden het schrik- beeld nog voor ogen toen zij elkaar na hun gevecht met Dukla zwijgend bekeken in de hitte van de kleedkamer. Met een wat melodramatisch gebaar legde Piet Keizer zijn hand op de schouder van Henk Groot, die onbeweeg lijk naar de grond staarde. Naast hem zat Frits Soete kouw, voor wie het duel, dat Ajax in de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor lands kampioenen met 21 had verloren, een nachtmerrie werd toen hij vier minuten voor het eindsignaal als een spookbeeld verscheen in het gedrang voor doelman Bals. De Amsterdamse doelverdediger, reikend tot grote hoogte in deze geladen strijd om een plaats in de halve finales, had Brumofski zien opduiken in een verwarrende situatie. De Tsjech had gekopt, de bal was binnen handbereik ge weest van Bals, maar opeens stond Soetekouw voor hem. Via diens been caramboleerde de bal over de lijn. Het was 21, Ajax was uitgeschakeld in het toernooi om Europa's meest begeerde sporttrofee. „Verschrikkelijk, verschrikkelijk", kreunde Frits Soetekouw na afloop. „Dat je op zo'n schlemielige manier moet verliezen, zoiets ver geet je nooit meer". Verloren op een schlemielige manier Soetekouw had wel gelijk. Maar cup duels plegen in nerveuze sfeer nu een maal vaak succesrijk te eindigen voor de ploeg, die dat hele kleine beetje ge luk heeft op het goede moment. En daarbij komt, dat Dukla gisteren in het niet bijster sfeervoile, primitieve Juliska-stadion voor cupvoetbal gescha pen bleek. Het speelde koel, intelligent voetbal. Het bewaarde ook zijn rust na forse tegenslag na de voorsprong, die Ajax na een doelpuntloze eerste helft in de 65ste minuut nam via Swart en het speelde, zij het op andere manier dan tijdens het eerste duel, dat vorige week eindigde in 1-1, tactisch een knappe wedstrijd. Deze kwaliteiten, gevoegd bij de grotere routine, stempelde Dukla gistermiddag in de Tsjechische zon tot een waardige halve-finalist. Het mag slechts gelden als compliment voor het inderdaad niet bijster gelukkige Ajax, dat het zich bijna Dukla's gelijke mocht noemen. Bijna. Maar kleinigheden be tekenen in Europese bekerwedstrijden meestal ontzaggelijk veel. Het kon zelfs geen kleinigheid ge noemd worden toen de Ajacieden de eerste helft afsloten met een gelijke score: 0-0. Het verloop namelijk van die eerste helft moet voor de Amsterdam mers een desillusie zijn geweest. Zij waren om begrijpelijke redenen de magistrale krachtmeting met Liverpool, het enorme overwicht in het eerste duel met Dukla vol optimisme gestart. Zij vonden echter een ander Dukla te genover zich dan in Amsterdam. De Tsjechische tactiek mag dan naar de stelHge verklaring van trainer Musil altijd zijn gericht op een versterke ver dediging, van waaruit charges worden ondernomen zodra de kans zich voor doet, gisteren bleek daar niet altijd evenveel van. Musil heeft, naar wij me nen, ditmaal het risico genomen zijn team agressief voetbal te laten spelen. Hij achtte dat niet zo'n groot waag stuk, omdat hij vorige week vanuit Am sterdam naar Praag reisde in de over tuiging, dat Ajax niet zulke geweldige schutters had dan hij had gevreesd. Hij mag op dit punt de plank misslaan, zijn overtuiging en onontbeerlijke beet je geluk hebben, wat hem betreft, ge leid naar het gewenste resultaat. Ajax ontdekte al gauw, dat er een ander Dukla In actie was. De Tsjechen stuk voor stuk knappe voetballers toonden al gauw aanvallend te wil len spelen. En zij deden dat vol fanta sie. Toen er nauwelijks een half uur was gespeeld had Dukla al op vele ma nieren gedreigd: een rush van Nedorost na een combinatie met Masopust en Strunc, die op het laatste moment door Pronk werd ontkracht. Een schitteren de combinatie Brumofski-Geleta-Nedo- rost-Strunc, die resulteerde in een ko- gelhard schot net naast. Een door braak van Masopust, waarbij de sublie me Bals op het nippertje redding bracht. En verder gevaarlijke schoten van Ne dorost en Masopust. Dit was niet het Dukla, dat koel ver dedigde en slechts bij spaarzame vlagen agressiviteit toonde. Dit was een levens gevaarlijke tegenstander, waar Ajax voorlopig geen vat op kon krijgen. De voortreffelijk gestarte Keizer speurde naar kansjes, ondernam lange rushes, gaf menige scherpe voorzet, maar zijn medespelers kregen nog minder vrijheid dan een week tevoren. Cruyff, wachtend vaak op kansen in ver naar voren ge schoven positie, kreeg in hoopvolle situ aties te maken met afwisselend Geleta, Taborsky en Cadek. Daartegen was Cruyff niet opgewassen, ondanks zijn felheid en vaardigheid. Nuninga probeerde het met rushes, met het uitdelen van slimme passes. Ook hij slaagde niet. Daardoor ver dween de iust uit de Amsterdamse ploeg. Cruyff wilde het te haastig gaan doen, Groot liep zich menigmaal vast in de vijandelijke verdediging. En toen de niet bijster sterke Westduitse scheids rechter Kurt Tschenscher floot voor de rust moet Ajax hebben beseft, dat de opgave enorm veel zwaarder was dan het had gedacht. De Amsterdammers vochten daarna tegen een opkomend gevoel van wan hoop. Was deze Tsjechische verdedi ging te passeren Kon een doelpunt van Dukla nog lang uitblijven? Onberekenbaar Ajax etaleerde toen zijn technisch vermogen. Het bezat, zo bleek duidelijk, wel degelijk de kracht om deze Tsjechische tegenstander te vloeren. De wedstrijd was toen geko men in de sfeer, waarin kleinigheden zo ontzaglijk veel betekenen. In de plotseling fel schijnende zon probeerden de Amsterdammers driftig door te druk ken. Een snel verkregen hoekschop en een door Nuninga niet fel genoeg afge ronde aanval waren de eerste resulta ten. De inleiding tot een serie stormlopen vormden echter ook déze charges niet. Masopust, niet groots spelend maar als spelverdeler uiterst nuttig, comman deerde zijn ploeggenoten wéér naar de frontlinie. Een striemende omhaal van Novak dwong Bals tot een pijlsnelle re actie. Niettemin kreeg Ajax in deze fase, kort na de rust, wat meer vrijheid. Het kreeg de gelegenheid initiatief te ont plooien. Opmerkelijk was toen echter de geringe snelheid in de Amsterdam se aanvallen, waardoor de superieure Tsjechische verdedigers het niet zo erg moeilijk kregen. Met uitzondering dan van die ene aanval, waaruit de treffer van Ajax geboren werd. Na een combi natie tussen Suurbier en Swart kwam de bal bijna halverwege de tweede helft bij Nuninga. Even aarzelde hij, toen stelde hij met een simpel tikje de toegestorrade Swart in de gelegenheid héél hard te schieten. Zelfs de atletisch hoogontwikkelde doelman Viktor kreeg geen kans: 0-1. De uitgelaten Nederlandse supporters joegen een storm van bijval door het kleine stadion, waarin Ajax naast Feij- enoord voor de tweede maal in de elf jarige geschiedenis van het Europese O Een verslagen Nederlandse verdedi ging en juichende Tsjechische aanval lers (links Mraz, rechts Masopust). Het oordeel over het Europa Cup-lot van Ajax is geveld bekertoernooi als Nederlandse club de halve finales zouden kunnen halen. Moest de Nederlandse kampioen nu gaan verdedigen? Er waren nog 25 mi nuten te spelen.... en de kans op 2-0 was evenmin denkbeeldig. Ajax bleef aanvallen. Nauwelijks zes tig seconden later dook Cruyff op voor Viktor. Bliksemsnel reagerend liet de Ajacied een kopstoot los. Viktor redde op het nippertje. Dit Ajax, kon men toen denken, zal het wel redden. Maar daarna ging de ervaring van Dukla's militairen een overheersende rol spelen. Onbewogen bleven zij combineren. Grote snelheid ontbrak, maar de preci sie was groot. Muller en Groot kregen het erg druk op het middenveld, Suur bier mocht niet zover meer naar voren gaan. Toen in gedachten deze strategie was bepaald sloeg Dukla plotseling toe, zeven minuten na de Amsterdamse tref fer. Pronk torpedeerde de voortdraven- de Nedorost. Strafschop, zo luidde de logische uitspraak van Tschenscher. Het hoge en harde schot van Strunc was onhoudbaar: 1-1. Opwinding ging er daarna heersen in het Juliska-stadion. Bewogen protesten galmden tegen de bergwand naast het veld toen Cruyff een kwartier voor het einde zeer hardhandig, door Ca dek werd gevloerd. Strafschop; Ajax had er naar ons gevoel wel recht op, maar de arbiter wuifde de protesten weg. En zo brak de slotfase aan. Een be slissingswedstrijd daagde aan de hori zon. Het zou er ook van gekomen zijn als Soetekouw in die verwarrende situ atie, vier minuten voor het einde, de bal niet op zijn been had gekregen. Maar het gebeurde wél een schijn bare kleinigheid die zoveel zou beteke nen. De verraste Bals dook nog wanho pig naar de bal, die in het doel zeilde. Ajax was een geslagen ploeg, temeer daar Keizer geen vaart meer in de al lerlaatste aanvallen kon brengen. Hij kreeg last van zijn been, waartegen hij enkele minuten tevoren een trap had gekregen. Met pijnlijk vetrokken ge zicht bereikte hij de kleedkamer, waar hij treffend de stemming symboliseerde die leefde onder de moedig vechtend ten ondergegane Ajacieden. Scoreverloop: 66' Swart 0-1; 73' Strunc (strafschop) 1-1; 86' Soetekouw (eigen doel) 2-1. Scheidsrechter: Kurt Tschenscher (W-Dld); grensrechters: Heinz Siebert en Oswald Fritz (beiden W-Dld). Toe schouwers: 20.000. De opstellingen waren: Dukla: Doel: Viktor; achter: Cmara- da, Novak, Cadek en Taborsky; midden: Masopust en Geleta; voor: Strunc, Mraz, Brumovsky en Nedorost. Ajax: Doel: Bals; achter: Suurbier, Pronk, Soetekouw en Van Duivenbode; midden: Muller en Groot; voor: Swart, Cruyff, Nuninga en Keizer. GLASGOW De Schotse club Celtic heeft woensdag voor 90.000 man eigen publiek Vojvodina uit Novi Sad in de tweede ontmoeting tussen beide clubs een 20 nederlaag toegebracht en zich daarmee geplaatst voor de halve finales. De eerste wedstrijd werd zondag jl. in Novi Sad gespeeld en eindigde in een 10 zege voor de Zuidslavische club. - tf - - - Tonny Pronk en Nedorost liggen op de grasmat na de ongeoorloofde tackle van eerstgenoemde t.o.v. de Tsjech. Met angstige gezichten wachten Pronk en Van Duivenbode het oordeel van de scheidsrechter af. Het werd een strafschop. DEN HAAG De Nederlandse zaal- handbalploegen, die woensdag op de vierde dag van het wereldjeugdtoernooi beide in Roermond moesten spelen, heb ben het niet tot winst kunnen brengen. De dames deden het evenwel met een gelijk spel tegen het sterke Tsjechoslo- vrakije, dat overigens al bijna zeker was van de eerste plaats, uitstekend. Tot kort voor het einde hebben de Nederlandse dames zelfs de beste kansen op de over winning gehad. Gesteund door het en thousiaste publiek in de Roermondse sporthal werkten onze vertegenwoordig sters kort na de hervatting de 7-9 ach terstand weg en vier minuten voor het einde was de stand gelijk: 10-10. Het ging er evenwel somber uitzien voor Nederland, toen Lonnie Wessels voor twee minuten uit het veld werd gestuurd. De Tsjechische dames konden het numerieke voordeel mede door het uitstekende doelverdedigen van Diny van Maanen (Atleta) niet uitbuiten. Hoewel de Oosteuropese dames uit alle standen schoten, hield de Utrecht se haar doel schoon. Ida Venneker bracht Nederland, nadat de ploeg weer compleet was geworden, op 11-10 en het enthousiasme kende geen grenzen meer. Tsjecho-Slowakije kwam toch nog op gelijke hoogte, toen het kort voor het eindsignaal na een ernstige overtreding ADVERTENTIE Het feest kon nog niet beginnen. Wij wachtten op tante. Wachten duurt lang, vooral als de kelen dorstig zijn. Toen ging de bel. Ik zette de fles vast op tafel, met van die kleine glaasjes. Er klonk een juichende stem: „Olifant, Mien ister!" Ik schonk in. Olifant. Proost PRAAG De vierkant gebouwde verzekeringsinspecteur Kurt Tschen scher uit Mannheim, matig scheidsrech ter in het duel tussen Dukla en Ajax had een beetje medelijden met de Ne derlandse kampioen. „Dukla heeft een bijzonder gélukkig elftal. Masopust was hun grote man. Hij heeft Ajax verslagen. Ik vind trouwens dat de Nederlanders meer aanspraak mochten maken op de overwinning. Zij hebben een jong qlftal, waarin grote mogelijkheden schuilen. Als zij niet zo overhaast te werk waren gegaan hadden zij deze wedstrijd beslist gewonnen. De grote uitblinkers vond ik Masopust en Viktor bij Dukla, Bals, Muller en Keizer bij Ajax". van de Nederlandse defensie een straf- worp mocht nemen. Geen van de Tsje chische dames wilde het vonnis voltrek ken maar uiteindelijk passeerde Daza Kapalova de Nederlandse doelvrouwe met een uitgekookt schot: 11-11. Thea Hendrix, Wil Aarts, Ine Vossen en Ida Venneker scoorden allen twee doelpun ten. Vrijdagavond speelt Nederland in de Nijmeegse sporthal de kwartfinale wedstrijd tegen West-Duitsland. De Roe meense dames, die evenals de heren- ploeg tot nu toe een uitstekende indruk hebben gemaakt, speelden in de Haag se Houtrusthal een vrijwel gelijkopgaan- de wedstrijd tegen Hongarije, dat ook nog ongeslagen was. Roemenië zege vierde na een gelijke ruststand (4-4) uiteindelijk met 10-9 en legde daardoor beslag op de eerste plaats in groep A. Een vaardig en snel spelend Polen was later op de avond te sterk voor Nederland. Onze landgenoten, die vaak te individualistisch speelden en boven dien in de defensie zeer fors ingrepen, hetgeen op verschillende strafworpen kwam te staan, werden naar een regel matige nederlaag geleid. In de tweede helft, toen Polen op een gegeven mo ment met twee spelers minder speelde, kreeg Nederland de kans om de score een wat draaglijker aanzien te geven, maar onze landgenoten grepen, die ge legenheid niet aan. De Polen deden dat, later toen twee Nederlanders aan de kant zaten, wel. Zij liepen toen uit naar 14-21. Wlaslo was met vijf treffers de Poolse topscorer, Kees Keizer (4) en de weer van zijn griep herstelde Kees Zwart (3) schoten voor Nederland de meeste keren raak. Roemenië, dat in de voorgaande dagen zo'n goede indruk had gemaakt, plaats te zich in Almelo waar 15 spelers voor twee minuten uit het veld werden gestuurd dank zij een 22-15 overwon ning op Zweden ook voor de halve fi nales. De andere plaatsen in de halve eindstrijd gingen naar West-Duitsland, dat in Den Haag het te statisch spelen de Oostenrijk versloeg (22-12) en Tsje cho-Slowakije. De Tsjechen hadden in Groningen echter een verlenging nodig om Zuid-Slavië de baas te blijven. Na een 10-10 stand over de reglementaire speeltijd scoorde Tsjecho-Slowakije in de tweemaal vijf minuten extra tijd twee treffers, terwijl de voor Senegal inge vallen Zuidslaviërs maar één keer scoor den. Vrijdag wordt het toernooi voort gezet met de kwartfinales van de dames en de halve eindstrijden bij de heren. DEN HAAG. De Qshockeyploeg HIJS Hokij heeft in Den Haag met 79 verlo ren van het Tsjechische Kadno. Tussen standen: 2—1, 1—5, 43. V- Gespannen kijkt Klaas Nuninga (tweede van links) toe of het schot van Sjaak Swart een doelpunt op levert Novak en Taborsky zijn al gepasseerd. Het zou het enige Am sterdamse doelpunt worden. PRAAG Twee prominente leden van Dukla waren vol lof voor de pres taties van Ajax: trainer Bohumil Musil en routinier Joseph Masopust. Musil: „Ajax speelde een technisch goede partij voetbal. Naar mijn mening hebben onze grotere ervaring en een iets betere conditie de doorslag gegeven. Maar toen we met 1-0 achterkwamen dacht ik werkelijk, dat we uitgeschakeld zouden worden". Masopust vond: „Eigenlijk is het jam mer, dat zo'n ploeg als Ajax uitgescha keld is voor de Europa Cup. Het speel de correct en technisch bekwaam voet bal. In de toekomst zullen we, dacht ik, nog wel méér horen van Ajax. Het heeft alleen nog gebrek aan ervaring in der gelijke wedstrijden. Dat was duidelijk te merken". SOFIA. Slavia Sofia heeft in So fia de tweede wedstrijd voor de kwart finales van het toernooi om de Europe se voetbalbeker voor bekerwinnaars te gen het Zwitserse Servette met 3-0 ge wonnen. De rust ging in met een voor sprong van 1-0 voor de Bulgaren. De eerste ontmoeting was in een overwin ning van 1-0 voor Servette geëindigd, zodat Slavia zich heeft geplaatst voor de halve finales. Michef gaf Slavia in de 42ste minuut de leiding, vlak na de hervatting zorgde Harala Mpief voor 2-0 en drie minuten voor tijd scoorde Michef zijn tweede, en Slavia's derde doelpunt (3-0). In Luik heeft het Belgische Stand aard zich geplaatst voor de halve fina les van het toernooi voor bekerwin naars. De tweede wedstrijd tegen het Hongaarse Vasas Gyoer eindigde in 'n overwinning met 2-0 voor de Belgen. Bij de rust was de stand 0-0. De eerste ontmoeting was in Gyoer geëindigd in een overwinning met 2-1 voor de Hon garen. Claessen en de Zuidslaaf Milan scoorden gisteren de doelpunten. LISSABON. In het voetbaltoernooi om de Jaarbeursbeker is het Portugees Benfica in de achtste finales uitgescha keld door Lokomotive Leipzig. Welis waar wonnen de Portugezen de tweede ontmoeting in Lissabon met 2-1, maar de Oostduitsers hadden de eerste wed strijd met 3-1 gewonnen. DUNDEE, SCHOTLAND Juventus uit Turijn is gisteren door Dundee Uni ted met 1-0 verslagen, maar heeft de Schotse club toch uitgeschakeld voor de derde ronde van het jaarbeurstoer- nooi met een totaalstand van 3-1. Bologna uit Italië heeft het Engelse West Bromwich Albion gisteravond met 3-1 verslagen en zich geplaatst voor de kwartfinale van het Europese voetbal toernooi voor Jaarbeurssteden met een puntentotaal van 6-1. Bayern uit München heeft na verlen ging met 2-0 gewonnen van Rapid uit Wenen en zich daarmee geplaatst voor de halve finale van het toernooi om de Europabeker voor bekerwinnaars. Na het verstrijken van de normale speel tijd leidde Bayern met 1-0. Op 15 februari had Rapid de wed strijd in Wenen met 1-0 gewonnen, zo dat de wedstrijd nog onbeslist was. Het eerste doelpunt was na een 0-0 rust stand gescoord in de 58ste minuut door Ohlhauser. Het beslissendste doelpunt kwam in de 106de minuut van de voet van Mül- ler. Hi OSLO Voor het eerst in de internationale schaatsgeschiedenis staan drie Nederlanders aan de top van de wereldranglijst. Kees Verkerk, de wereld- en Europese kampioen 1967, staat bovenaan de lijst voor de vier Olympische af standen, de 500, 1500, 5000 en 10.000 meter. De lijst ziet er als volgt uit (de tijden zijn achtereenvolgens voor de 500, 1500, 5000 en 10.000 meter. Daarachter volgt het puntentotaal): 1. Kees Verkerk (Nederland) 42.0 2.03.9 7.26.6 15.35.2 174.720. 2. Ard Schenk (Nederland) 40.7 2.04.2 7.39.6 15.51.2 175.620. 3. Jorrit Jorritsma (Nederland) 41.3 2.04.7 7.34.0 15.59.2 176.227. 4. Fred Anton Maier (Noorwegen) 42.7 2.07.1 7.28.1 15.31.8 176.467. 5. Eduard Matusevitsj (Rusland) 41.0 2.05.6 7.35.1 16.06.2 176.687 6. Jonny Nilsson (Zweden) 42.2 2.08.2 7.33.2 15.33.0 176.903. 7. Per Ivar Moe (Noorwegen) 41.6 2.06.9 7.38.6 15.47.8 177.150. 8. Rudi Liebrechts (Nederland) 41.7 2.06.6 7.35 9 15.53.7 177.175. 9. Valery Kaplan (Rusland) 40.5 2.07.4 7.38.7 16.08.0 177.237. 10. Gerd Zimmerman (W.-Duitaland) 41.9 2.06.5 7.34.2 15.57.7 177.372.

De Vallei | 1967 | | pagina 15