Veenendaals dagblad KVP heeft groot gebrek aan „ministeriabele figuren99 j Ongewone arbeid voor prins i Claus „Nog kans op akkoord bij artsenconflict Buiten Drie zetels van Labour op 't spel LINKS GING VOOR LINKS KOMPLOT IN INDONESIË NEERGESLAGEN Nieuw verhoor in Zaak-Kennedy Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Microbe in Australië eet wegen CHU WIL MR. BEERNINK OP BINNENLANDSE ZAKEN JUSTITIE OF ONDERWIJS jk Toxopeus akkoord na gesprek met „aanstaande premier Zwaar gevecht op M.-Java Nog geen fluor in Utrechts drinkwater Opklaringen Hertog van Kent hoofd Britse vrijmetselaars .99 Voorzitter Ziekenfondsraad: Veldkamp beslist morgen over richtlijnen Meredith kandidaat tegen Powell Vreemde figuur Beroep op LHV Problemen Beernink Mistgordijn T'ussen tijdse verkiezi ng in Engeland GALLUP Bejaard echtpaar ernstig gewond door gasexplosie Eind januari in 307 bedrijven korter werken Nieuwe opleiding aan huishoudscholen Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaarr 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.), Giro 1321600. Rhenen; Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden 1,50, Ieder woord meer 15 cent. DONDERDAG 9 MAART I967 4le JAARGANG BEEL EFFENT PAD VOOR BIESHEUVEL PERTH (Australië) Een kleine mi crobe met een lange naam, Desulfovl- bric Desulfuricans, vernielt in West- Australië op grote schaal de wegen. Onlangs begonnen nieuwe bitumen we gen bij enkele zoutmeren uiteen te val len. Na een diepgaand onderzoek kwa men de autoriteiten tot de conclusie dat de microbe verantwoordelijk wna. Zij vernietigt de olie-achtige substantie, die bitumen elastisch maakt. De ver nieling van de wegen wordt voltooid door regen en wind. De microbe verorbert in vijf secon den vijfmaal haar gewicht aan de olie achtige substantie. Onder de juiste om standigheden kan een microbe zich in 24 uur 17 miljoen maal vermenigvuldi gen. Miljoenen van deze microben kunnen een plaatsje vinden onder de nagel van een duim. De autoriteiten achten het geen ern stig probleem. De gevolgen zijn natuur lijk vervelend. Op het ogenblik wordt geëxperimenteerd met bitumen wegen van andere chemische samenstelling, die een grotere weerstand tegen de mi crobe bieden. LONDEN De Hertog van Kent, de 81-jarige neef van koningin Elizabeth II, wordt hoofd van de Engelse vrijmet selaars. Op 27 juni wordt hij geïnstalleerd als grootmeester van de verenigde grote lo ge van Engeland, die op die dag 250 jaar bestaat. Een gehelmde en gehandschoende j prins Claus metselde gisteren uiterst 1 behoedzaam de allereerste steen voor het nieuwe Jaarbeursgebouw aan de Utrechtse Croeselaan. „Doe ik het zo goed9" vroeg hij aan ar chitect R. Fledderus. DEN HAAG De race tegen de klok begint voor de huisartsen en de zieken fondsen nu pas goed. Minister Veldkamp zal waarschijnlijk pas vrijdag beslissen over de richtlijnen voor een overeenkomst tussen beide partyen, want hy zal de kweste vrijdagochtend eerst in het kabinet ter sprake willen brengen. NEW YORK. James Meredith, de eerste negerstudent die destijds werd ingeschreven aan de universiteit van Mississippi, ia door de republikeinen kandidaat gesteld voor de congreszetel die na de afzetting wegens malversa ties van de democraat Adam Clayton Powell uit Harlem vacant is gewor den. \7aker dan gewoonlijk krijg ik dit seizoen berichtjes omtrent het verschijnen van appelvinken; mogelijk is hieraan de vorstloze winter debet, want ofschoon deze diksnavel tot de stand- en zwerfvogels gerekend wordt, schijnt er in het koude seizoen toch enige trek te bestaan. Een natuur vriend uit de Gelderse Vallei kreeg er een paar van in de tuin en dit werd tot zijn voldoening spoedig vertrouwd op het kippen- en vogeltjesvoer. Hij heeft er een flinke tuin met wat oude vruchtbomen en dit vormt precies het milieu, waar deze vink op gesteld is, zodat hij hoopt, dat er tegen eind april een nest zal komen. Daar heeft hij best wat bloesems, pruimen- en appel pitten, kersen, erwten, boomknoppen en bessen voor over, want het is een merkwaardige, plompe figuur, drie cm groter dan de gewone vink, doch met abnormaal zware snavel en plomp van gestalte. Eigenlijk maakt zo'n dik- bek een topzware indruk en valt hij ook de niet-kenner dadelijk op. Wij zagen ze indertijd vaak aan het vogel kolkje. Een ander bericht maakt zelfs gewag van een groep ad vijf stuks, maar of dit ouden met hun jongen zijn. betwijfel ik. Wél neigt de appelvink evenals zijn soortgenoten na de broedperiode naar 'iet vormen van kleine gezelschappen. En al schijnt het familieverband lang te worden be waard, tot maart zal het toch niet duren. 9 maart '67 A. B. WIGMAN Op de vraag hoe artsen en fondsen dan nog vóór maandagochtend tot een overeenkomst moeten komen, bleef het ministerie van sociale zaken en volks gezondheid het antwoord schuldig. Dr. Veldkamp krijgt vandaag officieel het advies van de Ziekenfondsraad onder ogen. Intussen heeft dr. W. de Kort, de voorzitter van de Ziekenfondsraad, gis teren voor enige opschudding gezorgd. Volgens hem houdt het advies van de Ziekenfondsraad de mogelijkheid van een overeenkomst in. Hij vond, dat de verhoudingen in de vergadering van de Ziekenfondsraad veel minder scherp wa ren geweest dan de laatste tijd gebrui kelijk is geweest. In zijn meerderheid heeft de raad voorgesteld, dat de ziekenfondsen voor het geval er geen akkoord zou worden bereikt hun verzekerden vier en zes gulden zullen terugbetalen voor een spreekuurconsult respectieve lijk een visite. Voor medische hulp ge durende de nacht zijn dubbele bedra gen daarvan voorgesteld. De huisartsen hadden aangekondigd, dat zij hun ziekenfondspatiënten met ingang van maandagochtend de parti culiere tarieven van acht en twaalf gulden gaan berekenen, als zij niet de zekerheid hebben, dat er een overeen komst zal worden aangegaan die aan hun voorwaarden beantwoordt. De Ziekenfondsraad heeft nu voorge steld, dat een beroep op de L.H.V. zal worden gedaan, eventueel niet meer te berekenen dan de fondspatiënten zullen terugkrijgen. De raad heeft de minister verder gevraagd zo de huisartsen hiertoe niet bereid zouden zijn een prijsbeschikking voor de tarieven van de huisartsen af te kondigen. Op die manier zouden de fondspatiënten niet meer kwijt zijn dan zij van hun fonds terugkrijgen. Inmiddels is namens alle zes de zie kenfondsorganisaties een brief onder weg naar de L.H.V., waarin zij mee delen, dat zij het laatste voorstel van de huisartsen, (het zogenoemde ultimatum) onaanvaardbaar noemen. Zo blijft de situatie waarschijnlijk tot minister Veldkamp vrijdag zal hebben gesproken. Niemand, ook de minister niet, kan partijen evenwel dwingen tot het sluiten van een contract. Ook de richtlijnen van de minister zullen op vrijwillige basis moeten worden aan vaard. In zijn advies is de Ziekenfondsraad uitgegaan van concept-richtlijnen die de minister zelf aan de raad had voor gelegd. De raad heeft zich na urenlang overleg beperkt tot het aanbrengen van „bepaalde verfijningen". 99 DEN HAAG De vertrouwensgrondslag voor een kabinet-Biesheuvel is ge legd. De anti-revolutionaire fractieleider mr. Biesheuvel en de liberaal mr. Toxopeus hebben overeenstemming bereikt. Naar letter en geest, zo lieten zij gisteren weten. Daarna heeft prof. Beel gisteren twee lange gesprekken met de aanstaande premier mr. Biesheuvel gehad. Vanmiddag praat prof. Beel met de vier fractievoorzitters gezamenlijk. Dan gaat het om de verdeling van de ministerszetels over de partijen en over de bezetting van de portefeuilles. De kabinetsvorming zal deze week waarschijnlijk nog niet gereedkomen. Daarvoor is het probleem van de ze telbezetting te moeilijk. Weliswaar ligt de sleutel voor de verdeling wel zo on geveer vast (zes zetels voor de KVP, de VVD en ARP ieder drie en twee voor de CHU), maar het zal een hele toer worden om de geschikte mensen voor de portefeuilles te vinden. De aanstaande premier stelt er prijs op dat de liberaal prof. dr. H. J. Wit- teveen weer Financiën gaat beheren. Het lijkt er op dat de KVP er dus op nieuw in slaagt de Zwarte Plet van het departement van financiën aan een an dere partij uit te spelen. De liberalen zouden verder mr. W. J. Geertsema kunnen leveren voor Bin nenlandse Zaken en oud-staatssecreta ris M. J. Keyzer voor Verkeer en Wa terstaat. Van de zittende ministers van de KVP kunnen mr. J. M. A. H. Luns en P. J. S. de Jong aanblijven, respectie velijk op Buitenlandse Zaken en Defen sie. Het is de vraag of mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé ervoor zal voelen om op Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk te blijven. Voor het overige heeft de KVP, die toch al niet in staat was om een mi nister-president te leveren, de grootste moeilijkheden om ministeriabele figu ren op te brengen. Er worden wel namen genoemd, maar het is in dit stadium hoogst onzeker welke betekenis eraan moet worden ge hecht. Voor Economische Zaken zou de Deventer industrieel drs. G. J. M. Hor- bach in aanmerking komen, voor Land bouw het agrarisch deskundige Tweede- Kamerlid ir. P. J. Lardinois. Bij de verdeling van de departemen ten zou de ministerspost zonder porte feuille waaronder ontwikkelingshulp res sorteert, kunnen worden gebruikt voor structurele economische zaken, industri alisatie en probleemgebieden. De KVP- er drs. Van Son zou dan van staatsse cretaris tot minister kunnen promove ren. Sociale Zaken en Volkshuisvesting liggen dan nog open. Over de toekomst van de anti-revolu tionaire ministers prof. dr. Diepenhorst (onderwijs) en prof. dr. Verdam (bin nenlandse zaken) hangt eveneens onze kerheid. Minister Diepenhorst zou mo gelijk kunnen aanblijven en minister Verdam zou kunnen overstappen naar Justitie. In de CHU schijnt het zo ongeveer een uitgemaakte zaak te zijn dat frac tievoorzitter mr. Beernink nu dan toch eindelijk minister moet worden. Mr. Beernink heeft steeds geweigerd, maar nu zou hij niet afwijzend staan tegen over een post op een bestuursdeparte ment zoals Binnenlandse Zaken, Justitie of Onderwijs. Voor de tweede christelijk-historische ministerspost worden wel allebei namen genoemd, zoals die van drs. Tilanus voor Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk en die van ir. Herweijer voor Landbouw, maar daarvoor bestaat op het ogenblik nauwelijks enige grond van werkelijkheid. De bezetting van de ministersposten komt vandaag in bespreking. Al zou prof. Beel hiermee in overleg met de fractievoorzitters, nog deze week ge reedkomen, dan is het nog uitgesloten dat meteen daarna het kabinet rond zou zijn. Met de betrokkenen moet dan nog geducht overleg worden gepleegd. Hun zal terdege duidelijk worden ge maakt hoe moeilijk de financieel-eco- nomische situatie is. Daaraan zit onverbrekelijk de conse quentie vast dat zij de komende jaren niet behoeven te rekenen op ruime middelen om hun taken te vervullen. Dit ligt trouwens al besloten in het ak koord dat eind vorige week met prof. Zijlstra werd gesloten en dat nu als basis voor de verdere opbouw van het kabinet dient. Over het advies- en informatiewerk van prof. Beel ligt weliswaar weer het traditionele mistgordyn van stilzwy- gendheid, maar wel is gisteren komen vast te staan dat op zijn initiatief de a.r. minister mr. Biesheuvel en de li beraal mr. Toxopeus tot een akkoord zijn gekomen. Op voorstel van prof. Beel is mr. Biesheuvel bij zijn vroegere collega minister mr. Toxopeus thuis komen praten om de spanningen en onzeker heden tussen hen uit de wereld te hel pen. Dit is gelukt en daarmee was in feite de grondslag gelegd voor het ver dere werk van de kabinetsvorming. Mr. Toxopeus wilde zichzelf ervan overtuigen dat hij zijn steun zou kun nen geven aan een kabinet onder leiding van mr. Biesheuvel, dat in de geest van prof. Zijlstra zou gaan regeren. Mr. Biesheuvel was immers de man die nauwelijks twee jaar geleden van het kabinet-Marijnen was overgestapt naar het kabinet-Cals met de socialisten. RHONDDA (Wales). Bij drie tus sentijdse verkiezingen in veruitgele- gelegen delen van Groot-Brittannië zal vandaag blijken hoe het staat met de populariteit van de Labourregering van premier Harold Wilson. Wilson is het meest geïnteresseerd in de uitslagen in Rhondda, een dal in Wales, waar veel mijnwerkers wonen, en in het district Pollock van Glas gow, waar separatistische partijen vermoedelijk veel stemmen zullen trekken van kiezers, die tegen het re- gereingsbeleid willen protesteren. Labour verdedigt tenslotte haar positie in Nuneaton in de geïndustrialiseerde Midlands van Engeland. Bij alle drie deze tussentijdse verkie zingen staan ia te. u het Lagerhuis op het spel. Uit de uitslagen zal blijken of Wilsons „gezicht" nog steeds ongeschonden is. De laatste tijd wordt felle kritiek op hem uitgeoefend. Zijn zwaarste tegenslagen zouden kunnen komen in Glasgow en in Rhondda, van oudsher een bolwerk van Labour. Rhondda, sinds jaren een bijzonder woelig district, wordt beschouwd als de geboorteplaats van het Britse so cialisme. Tot dusver hebben de Labourkandida- ten daar nooit enige noemenswaardi ge oppositie te duchten gehad. Maar hun grootste medestanders, de mijn werkers, schijnen thans om te zwaai en als gevolg van de enorme werk loosheid in de streek viermaal het landelijke gemiddelde van 9 pet. Daarom strijdt Labour met man en macht om de meerderheid van 16.888 stemmen te behouden, die zij een jaar geleden bij de algemene verkiezingen kreeg. De Welse nationalisten hebben woens dagavond nog olie op het vuur gewor pen, met een grote vergadering, waarop Gynfor Evans, de enige Wel se nationalist in het parlement, onder daverend gejuich zei: „Labour heeft Wales nimmer serieus genomen. Wij worden altijd als een oud blikje rond- getrapt en het wordt tijd, dat daar aan een einde komt". Aan het slot zongen de aanwezigen Welse liederen. Een nederlaag in Rhondda zou, hoewel zeer onwaarschijnlijk, desastreus zijn voor de socialisten in Wales. Dit deel van Engeland zendt 6 afgevaardig den naar het parlement. Zelfs een aanzienlijke inkrimping van het stem- menverschil zou het moreel van de Welsers sterk aantasten. In Schotland is de toestand ongeveer gelijk. Labour moet zijn zetel in Pol lock verdedigen tegen een krachtige aanval van de Schotse nationalisten. De Schotse nationalisten vallen Labour aan, in verband met de enorme werk loosheid en de weinige kans die hun land biedt. In Pollock hebben de Labourmannen bij de algemene verkiezingen de zetel met een verschil van 1.975 stemmen gewonnen. Er is een grote kans, dat Labour de zetel aan de nationalisten of de conservatieven moet afstaan. Pollock was een conservatief bolwerk totdat het in 1964 door Labour werd veroverd. De Tories hebben alles op alles gezet om deze zetel te herove ren. Te Nuneaton heeft Labour het gemak kelijker. Daar bedroeg de stemmen- meerderheid de laatste maal 11.000. Uit een opinie-onderzoek van Gallup, hedenmorgen gepubliceerd in de Dai ly Telegraph, blijkt, dat de conserva tieven thans overal in het land even populair zijn als Labour. Vier weken geleden lag Labour nog 11'A pet. voor op de conservatieven. Thans zijn de cijfers Labour 42 Vs pet., conservatieven 42'/j pot., liberalen lïy2 pet. en andere party en 2J4 pet. Afzonderlijke Gallup-enquêtes van be perkte omvang in de drie districten, waar vandaag tussentijdse verkiezin gen worden gehouden, wijzen op een verlies van Pollock voor Labour. Nu neaton en Rhondda zouden zij even wel met een kleiner stemmenverschil behouden. National Opinion Polls, dat voor de Daily Mail in Pollock de mening peil de, gaf de volgende uitslag: Labour 33.7 pet, conservatieven 33,6 pet., Schotse nationalisten 29,9 pet., liberalen 2,3 pet en communisten 0,5 pet. APELDOORN Wederom is een j proef genomen met het voorrang j geven aan het verkeer van links. j Hier een overzicht van het proef- j kruispunt Chopinlaan-Valeriuslaan j in Apeldoorn-Zuid waar een en an- der gisteren plaatsvond. SINGAPORE Radio Djakarta heeft vanmorgen gemeld dat op Midden-Java een linkse samenzwering voor een nieuwe staatsgreep is ontdekt. Indonesische militairen hebben nameiyk zondag een dorpsdokter, Embah Suro, en 80 van zyn volgelingen doodgeschoten toen zij legereenheden aanvielen. De schuilplaats van Suro in het dorp Engil, district Flora, werd later in brand gesto ken. Militairen namen een voorraad wapens, brenguns, stenguns en pistolen in beslag. Majoor Suhirno, hoofd voorlich ting van de Diponegoro-divisie van Midden-Java, noemde de schuilplaats „een nest van de Indonesische com munistische partij". Er waren teke nen gevonden dat het de basis moest zijn voor een nieuwe staatsgreep, er werd kader uit verscheidene districten in opgeleid, vooral in militaire zaken. Ook werd hun daar de communistische leer bijgebracht, zei hij. Later werd het bericht door het le ger bevestigd. Dat deelde mee dat de gevechten negen uur hebben geduurd en plaats hadden in de stad Blora, 800 km ten oosten van Djakarta. De mi litaire post werd aangevallen met plastiekbommen, een aantal soldaten sneuvelde voordat de opstandelingen werden teruggedreven. Het voorval heeft zich vier dagen geleden afge spoeld. Sura beweerde tovermacht te bezit ten waarmee hij zijn mannen on kwetsbaar kom maken. Hij werd dood geschoten. Sura had veel invloed op de dessa- bewoners in Oost- en Midden-Java, hij had 5000 volgelingen, van wie er nu 1500 zijn gearresteerd. In Djakarta stonden vandaag hon derden soldaten strategische punten te bewaken om geweldpleging te verhin deren, nu het Volkscongres zich be raadt over het lot van president Soe- lcarno. Bij het grote moderne Hotel Indonesia zijn machinegeweerposten opgericht nadat Congresleden die daar hun intrek hadden genomen waren be dreigd. Woensdagavond zijn honderden anti-Soekarno-studenten uit Djokjakar ta in Djakarta aangekomen om met de duizenden andere studenten die reeds in de stad zijn te gaan demonstreren wanneer het Congres Soekarno zater dag niet zou ontslaan. HEEMSTEDE Bij een gasexplosie in hun woning te Heemstede, hebben woensdagmiddag de bejaarde heer en mevrouw Mulder ernstige brandwonden opgelopen. Men had in de loop van de morgen een nieuwe dienstleiding voor het gas bij de woning aangelegd. Het gas was in de woning afgesloten en in de middaguren zou de gasmeter wór den aangesloten. Om half vier heeft, naar men aan neemt, de 80-jarige mevrouw Mulder thee willen zetten en vermoedelijk heeft zij de hoofdkraan opengedraaid, waar door gas in de huiskamer is gestroomd. Daarop volgde een explosie. Omwonen den snelden te hulp en brachten het ernstig gewonde echtpaar de heer Mulder is 82 jaar naar buiten. Daarna zijn de heer en mevrouw Mul der met brandwonden aan hoofd en ar men naar het Diaconessenhuis in Haar lem overgebracht. In de huiskamer was een grote ravage ontstaan. Meubels en muren waren geblakerd en een der mu ren dreigde om te vallen. De brandweer heeft de muur moeten omtrekken. UTRECHT Dat men in het gebied van het waterleidingbedrijf Midden-Ne derland in de provincie Utrecht nog niet kon overgaan tot fluoridering van het drinkwater, komt doordat Vinke- veen. Mijdrecht en Loosdrecht daar af wijzend tegenover staan. Bovendien hebben de gemeenten Amerongen en Vleuten-De Meern nog helemaal geen standpunt ingenomen. Tijdens de behandeling van de ge meentebegroting, heeft de Utrechtse raad aangedrongen spoed te betrachten met het fluorideren van het drinkwater. Gedeputeerde Staten van Utrecht zul len nu trachten de gemeenten Vinke- veen, Mijdrecht en Loosdrecht over te halen hun standpunt te herzien. Zij hebben aangeboden voorlichtingsavon den te geven; Vinkeveen en Mijdrecht hebben daar positief op gereageerd, Loosdrecht echter niet. In de Utrechtse raad is voorts mee gedeeld, dat het waterleidingbedrijf on derzoekingen verricht in hoeverre iets kan worden gedaan voor de gewetens bezwaarden. Voor wat Utrecht betreft, wordt nagegaan of deze mensen aange sloten kunnen worden op enkele aanwe zige wellen of bronnen. DEN HAAG Het aantal bedrijven, waarin de werktijd verminderd is we gens bedrijfsslapte, is van december op januari gestegen van 107 tot 807. Het aantal werknemers, voor wie de werktijd werd verkort, bedroeg in jan. ca. 11.600 tegen ongeveer 8.200 in decem ber. Gemiddeld werkten deze 11.600 werk nemers in de maand januari ongeveer 41 uren minder dan de voor hen gel dende normale arbeidsduur. Ruim 60 pet. van hen is in dienst bij bedrijven in de metaal- en textielindustrie. Deze gegevens zijn meegedeeld door het Centraal Bureau voor de Statistiek en zijn gebaseerd op opgaven van de arbeidsinspectie, die de vergunningen tot werktijdverkorting verstrekt. DEN HAAG Er zijn plannen in de maak om een voor ons land nieuwe op leiding aan huishoudscholen te verbin den, namelijk die voor hoofd huishoude lijke dienst. Het ligt in de bedoeling in september met deze opleiding te be ginnen aan scholen in Den Haag, Nij megen en Zwolle. NEW ORLEANS De advocaat Dean Andrews, de man die vorige week in New Orleans verhoord werd in ver band metf een samenzwering die ge smeed zou zijn om president Kenne dy te vermoorden, heeft gisteravond een dagvaardiging, met strafbedrei ging voor niet-verschijnen, ontvan gen. Andrews moet vandaag voor een „grand jury" verschijnen. Dit is voor het eerst dat een „grand jury" bij het nieuwe onderzoek in de „Zaak Kennedy" er aan te pas komt. Een „grand jury", hoort getuigenis sen en kan aan de hand daarvan ie mand in staat van beschuldiging stel len of weer vrijlaten. Andrews heeft eens Lee Harvey Os wald van wie vermoed wordt, dat hij de moordenaar is van president Kennedy verdedigd in een zaak. Hij werd vorige week verhoord op last van de officier van justitie van New Orleans, Jim Garrison, over zijn getuigenis voor de commissie-Warren in verband met een zekere Clay Ber- trand. Andrews heeft de commissie- Warren meegedeeld, dat na de moord op president Kennedy, een zekere Clay Bertrand hem verzocht had de verdediging van Oswald op zich te nemen. Volgens Jim Garrison Is Bertrand even- wei een schuilman van de enige man die tot dusver beschuldigd is in ver band met het komplot, dat tegen pre sident Kennedy zou zijn gesmeed, na melijk de 54-jarige Clay Shaw. Shaw die ontkend heeft, is er gisteren niet in geslaagd langs gerechtelijke weg de tegen hem aanhangig gemaakte zaak van de baan te doen schuiven. EINDHOVEN Het jongetje C. van Eek (5) uit Eindhoven is gistermiddag, toen hij by het voetballen op een gazon plotseling de rijweg op liep, aangereden door een personenauto. Het kind over leed tydens zijn vervoer naar het zieken huis. "E'en zwakke crontale storing, die woensdag ons land passeerde, ver oorzaakte veel bewolking, maar geen neerslag van betekenis. Ondanks de bewolking, kon de temperatuur op lopen tot 13 a 15 graden; in Frankrijk en Duitsland werden zelfs waarden van 18 graden bereikt. Een depressie boven de Golf van Biscaje deed in de nacht van woens dag op donderdag de wind bij ons krimpen naar richtingen tussen zuid en oost. De aangevoerde lucht bleef zacht en de frontale bewolking, waar uit hier en daar wat regen viel, be lemmerde de nachtelijke uitstraling. De temperatuur daalde dan ook slechts tot 7 a 10 graden. Deze depressie neemt in betekenis af en trekt via Oost-Engeland naar de Noordzee. Na de passage van het bij behorende koufront, zal de wind don derdag naar zuidwestelijke richtingen ruimen. Naast opklaringen, zijn dan ook enkele buien mogelijk. Vrijdag zal het weer in ons land aan vankelijk onder invloed staan van een zwakke rug van hoge druk. Een vol gende depressie koerst inmiddels in oostelijke richting over de Oceaan naar het zeegebied ten zuiden van IJsland. Op de nadering van het bij behorende frontensysteem, zal de wind opnieuw naar zuidelijke richtingen krimpen, maar deze storing zal overi gens bij ons voor de avond nog geen neerslag brengen. Het blijft zacht weer.

De Vallei | 1967 | | pagina 1