Standhouders tevreden over Jaarbeurs-omzetten Nieuwe u.l.o.-school nu nagenoeg gereed Twee autos gekraakt Nieuwe vindingen in verschillende stands V.Y.Y. werkt stug door Kruimel diefjes gepakt Palmpasenoptocht wordt in tweeën gesplitst Gebouw voor nieuwe cursus in gebruik Enquête wees uit: Positieve meningen over vormingswerk Zaterdag laatste puzzeltocht 3550 4163 MARKTEN RHENEN MIST u uw Predikant sprak over zijn werk in j eugdge vangenis H.D.S.-dansavond Collectante naar Engeland Drie maal is scheepsrecht Bromfietser gewond Dansavond van beatclub „The Key'' DONDERDAG 9 MAART 1967 VALLEI/UTRECHT Wandelen over de jaarbeurs is bijna als het wandelen door de Winkel van Sinkel, er is van alles te koop, alleen niet voor iedereen. Niet omdat de bedragen te hoog zijn, maar een dergelijke beurs is nu eenmaal niet bedoeld voor de consument. Toch kan het interessant zijn kennis te ne men van alle nieuwtjes, die er op de markt verschijnen en daarvoor is de Jaarbeurs in Utrecht uitermate geschikt. Legio is het aantal nieuwe produk- ten, hetzij voor sier hetzij voor praktisch gebruik. Onder de standhouders zijn er tien, die gevestigd zijn in ons verschijningsgebied. In het oude en vertrouwde grauwe gebouw aan het Vreeburg, dat binnen enkele jaren verdwijnen zal, staat op de eerste verdieping, in stand 1202, de Pa- ko uit Rhenen. Deze firma brengt een grote collectie „oud" koper, en tuinver- lichting. Van het laatste artikel is er ook op de Croeselaan nog een stand in gericht. Bovendien heeft men een grote serie geschenkartikelen en een leuke collectie sleutelhangers. Men dacht in deze stand, dat de sleutelhangerrage een langer dat de sleutelhangerrage een langer le ven beschoren is dan haar voorganger namelijk in omgekeerde volgorde: begon men bij de speldjes met een kwaliteits artikel, om steeds minder eisen te geen stellen, bij de sleutelhangers nam men in het begin genoegen met „rommel", terwijl er nu steeds meer vraag naar een beter produkt komt. De trap op naar de tweede verdieping. In stand 2142 is daar Hendi Fijnmetaal uit Veenendaal gevestigd. Behalve de bekende lepelrekken, ook eierdopjes en gootsteenbakjes van metaal. Het „oude" lepelrek in koperkleurige uitvoering was VEENENDAAL Dezer dagen heeft het Veenendaalse V.V.V.-bestuur verga derd over het uitgeven van een folder, die inlichtingen moet verstrekken over de toeristische attracties in en om Vee nendaal. De V.V.V. heeft het nogal moei- Lgk met deze zaak. Er is al enkele ma len over gesproken en volgende week zal het bestuur weer vergaderen om te pro beren tot een oplossing te komen. Giste ren heeft ht V.V.V.-bestuuur van Vee nendaal deelgenomen aan een vergade ring in Amerongen om een folder te la ten verschynen met inlichtingen over de gehele Utrechtse Heuvelrug. Volgens het V.V.V. bestuurslid de heer D. Hup gaat het bijzonder goed met de V.V.V. in Veenendaal. „Vorig jaar kwam er een rector, die met een groep jongeren in de Eikelkamp zat, bij mij in de winkel om te vragen waar hier het V.V.V.-kan- toor was. Toen ik hem vertelde dat wij dat hier hadden zei hij me recht in het gezicht: ,,U moest zich schamen." De heer D. Hup heeft dit voorval aan de winkeliersvereniging voorgelegd en men is gekomen tot de heroprichting van de V.V.V. met de startsom van f1000,-, door de winkeliersverenigingen ter beschik king gesteld. Dat was december vorig jaar. Nuheeft de nieuwe V.V.V. reeds tweehon derd leden. De heer Hup vertelde verder, dat de V.V.V. dit jaar nog drie grote toeristische evenementen gaat organise ren. Wat er precies gaat gebeuren wilde hij nog niet vertellen: „Er is nog te veel onzekerheid betreffende deze zaken", al dus de V.V.V.-man. „We hebben het als V.V.V. in Veenen daal erg moeilijk" ging de heer Hup ver der. „Als iemand bijvoorbeeld vraagt naar een camping in Veenendaal kunnen we er niet één aanwijzen, want we heb ben ze hier niet. Het V.V.V. is hier dan ook eigenlijk alleen voor de omgeving". Het V.V.V. zal ook alleen kunnen wijzen op de natuur rond Veenendaal, want uit gaansmogelijkheden zijn hier niet. Daar op zal ook het accent komen te liggen in de folder. Het wachten is nog op zon nig weer zodat er enkele mooie opna men van Veenendaal gemaakt kunnen worden. SCHERPENZEEL, 8 maart 1967. Eiermarkt. Aanvoe: 900.000 stuks. Prij zen kippeëieren 13,25 tot 14,— per 100 stuks. Hermeëieren van 11,tot 13, per 100 stuks. Handel vlug. BARNEVELD, 8 maart Pluimvee- markt. Aanvoer plm. 18.000 stuks, han del traag. Prijzen (in f per kg): slacht- kippen lichte 1.201.30, zware 1.4. 1.60, slachtkuikens 1.55-1.65. De heer Drost uit Rhenen bij zijn nieuwe vinding die hij op de Utrechtse Jaarbeurs ten doop houdt: een zelf- ladende bermen-kantenploeg waarop octrooi is aangevraagd. O ditmaal niet te vinden, maar daarvoor in de plaats bleek er een model te zijn met een nieuwe profilering. Op de vijfde verdieping is een stand ingericht van WSB-winkelbetimmerin- gen uit Scherpenzeel. Dit bedrijf levert vitrines, pastafels, toonbanken enz. Het is daar mogelijk met een schetsontwerp binnen te komen en een opdracht voor de inrichting van een winkel af te ge ven. Wel kan men nog beter naar het bedrijf in Scherpenzeel gaan. Daar heeft men een toonkamer met een vloer oppervlakte van 200 vierkante meter. Van het Vreeburg met de (gratis) bus naar de Croeselaan. Om even buiten lucht te kunnen proeven eerst een be zoek aan het terrein der Verenigde Na ties, waar een groot aantal stands is in gericht met bouwmaterialen. Deze arti kelen zijn vaak te hoog om in een hal te zetten: reeds van verre ziet men de bouwkranen boven alles uitsteken. Op stand 560 staat NIDO uit Rhenen. Deze firma brengt een aantal artikelen, waarvan met name de landbouwer en de gemeentewerkman veel plezier heb ben. Het opvallendste is het „Krakau"- voertuig, een vehikel van Duitse make lij, dat allerlei toepassingen in de land bouw heeft, maar ook voor gemeente werken zeer goed bruikbaar is. Het is een plat wagentje met motor, waarop allerlei verschillende werktuigen gemon- terwijl er een sneeuwploeg voor ge- exemplaar stond een zand-zoutstrooier, terwijl er een sneeuwploeg vor ge monteerd was. Men kan zich indenken, dat een boer er bijvoorbeeld een mest- strooier op laat monteren. Een novum was ook een zelfladende berm- en kan ten ploeg. Terug naar het Croese-terrein: de Irenehal. Op stand 2116 vindt men daar Pull-Isoleerbedrijf uit Eist. Het nieuw ste wat deze firma brengt is een vorm Geboren: Cornells Marinus, z.v. G. C. Rense en G. Keijman; Dirkje, d.v. G. de Kleuver en A. van Schuppen, Veenendaal; Zijtje, d.v. J. B. Elenbaas en J. van Laar; Heintje, d.v. J. van Druten en W. Haisch; Evert, z.v. D. F. van de Scheur en D. van den Brink; Ronald Gerardus, z.v. G. J. Meurs en H. Ballast, Veenendaal; Albertus Jo hannes, z.v. J. Mouris en A. G. Dite- wig; Mirjam Elisabeth Maria, d.v. G. Lamme en M. Zijlstra. Ondertrouwd: D. Heikamp en A. P. van der Heiden; J. Meijering en D. Mol; A. W. van Nieuwenhuijsen en G. van Laar. Getrouwd: W. A. Dokter en J. A. R. Jansen. Overleden: Sander van de Pol, 32 jr., e.v. A. G. Schoeman, Veenendaal; Hendrina Hermanna van de Boven- kamp, 79 jr., geh. met H. van Zoest, Veenendaal; Martinus Johannes van Baak, 72 jr., e.v. C. H. van Schenk- hoff, Lienden; te Utrecht: Johannes Cornells Doornenbal, 28 jr., ong. Ingekomen personen: C. H. van Laar, van Echteld; C. van Drumpt, van Ech- teld; A. M. Mohamed, van Ede; D. van de Weerd met gezin, van Ede; J. A. R. Jansen, van Ermelo; M. Wels, van Zeist; T. Moolenaar, van Zeist; F. Codina Collado, van Veenendaal; A. H. A. van Bethem, van Arnhem; H. J. Franke, van Utrecht; J. Scholtus, van Lienden; M. P. A. Sparreboom, van Baarn; I. B. Djie, van Indonesië; A. Aalbers met gezin, van Lienden; A.H. Smaal met gezin, van Rotterdam; J. van de Bovenkamp, van Veenendaal; E. van Beek, van Kesteren; D. Valken burg met gezin, van Veenendaal; W. S. H. Jansen, van Wageningen; C. C. F. E. Woudenberg, van Duitsland. Vertrokken personen: K. van Wijk, naar De Bilt; A. van Ek met gezin, naar Wageningen; E. T. T. van Nieuw- amerongen, naar Ede; A. van der Neut, naar Duitsland. van isolerende dakbedekking. Een van de voordelen van dit isola tiemateriaal is, zo vertelde men, dat het op elk dak is aan te brengen, dat men het bij vrijwel elke weersomstandigheid verwerken kan en dat men het gehele dak in een dag bedekken kan. Bij het aanbrengen van dit materiaal geschiedt alles in een werkgang. Stand 1134 in deze hal wordt ingeno men door Hamebo uit Amerongen. Hier brengt men „chemische bouwstof fen", waaronder een speciaal voor de bouw bestemde lijm, die werkelijk alles vastplakt. Lukt het echter met deze lijm ook nog niet, dan heeft men ook nog een hechtemulsie, waarmee men specie op vloeren en muren kan vastlijmen. Ook is er een kleverig spul, dat Hamebo aan duidt als „afdichtingskit". Deze kit is bijvoorbeeld geschikt om lekke goten te repareren. Ook heeft men verschillende soorten houtlijmen. Men zal echter in het gewone huis-tuin-en-keukenwerk weinig de naam Hamebo tegenkomen: men werkt speciaal voor de grootverbruiker. Slechts één kleinverpakking kent men, namelijk een tube, die bij zelfbouwpak ketten ingesloten wordt. Een gecombineerde inzending uit De Klomp en Scherpenzeel is de stand van Heko Spanten. Een foldertje leert dat deze firma voor elke gewenste overkap ping de spanten leveren kan, hoe lang deze ook zijn. In de stands hingen foto's van het vervoer van Heko-spanten, die meer dan veertig meter lang waren! Ook nog in de Irenehal stand 1025 had Van Walbeek N.V. uit Veenen daal een plaats gevonden. Dit bedrijf voert als aantrekkelijk artikel een rub ber deur voor bedrijven. Deze klapdeu ren die reeds langer toegepast wor den hebben het voordeel, dat men er met een magazijnwagen tegenaan kan rijden, zonder dat men ze beschadigt. Bovendien heeft men in de stand van Van Walbeek een aantal vloertegels uit gestald in moderne kleuren. Tenslotte in de Marijkehal, stand 111, Hendriks Veenendaal N.V. Dit bedrijf levert aluminium ramen, deuren, puien een gevels. Al het materiaal dat Hendrik verwerkt, wordt geanodiseerd, een be werking waardoor het artikel bijna geen onderhoud meer vergt. Schilderen is tot in lengte van dagen overbodig. Het nieuwste was een raampartij geheel in een matte „zilverkleur", waarvan het openslaande gedeelte in zwart was uit gevoerd. „Alle grote bouwers vliegen er op af," zo verzekerde men. Het doet be halve modern, ook gezellig aan. Over het algemeen was men niet on tevreden over de resultaten van de eer ste dagen van deze voorjaarsbeurs. De reacties liepen uiteen van „We mogen ,niet mopperen' tot prima'. Indien men ziet wat er op de jaarbeurs wordt aange bodendan lijkt het twijfelachtigdat de industrie aan een malaise gelooft. Het aanbod is overweldigend en in aan- nerking nemend, dat er overal zaken worden gedaan, ziet men de econo mische toestand weer met vertrouwen tegemoet. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL De politie heeft een aantal inbraken van de laatste we ken tot oplossing gebracht, doordat woensdag op de camping „De Hoge Linden" in Overberg een drietal jon gens aangehouden werden, toen zij be zig waren een caravan te „kraken". Het waren de 12-jarige E. van B., de 13-jarige A. V. en de 11-jarige P. van Z. Met de aanhouding van deze jongelui zijn twee inbraken in de Johannes Cal- vijnschool, enkele andere scholen in de omgeving van de Geerseweg, in de kan tine van de Boxal, waar een klein gelds bedrag verdween, in een kelder van een flat en een aantal diefstallen van speel goed uit winkels opgelost. Het schijnt, dat P. v. Z het kleinste aandeel in deze inbraakjes heeft gehad. Meestal werkten de twee anderen sa men. VEENENDAAL. Ds. W. Willemse uit Zeist verzorgde deze week de ont spanningsmiddag voor de bejaarden. Zijn onderwerp was zijn werk in de jeugdgevangenissen in Zeist en Amersfoort. Voor een zeer aandachtig gehoor wist hij met treffende voor beelden duidelijk te maken, dat het ge loof in Christus hem daarbij steeds had gesterkt. In de jeugdgevangenis valt de appel meestal niet ver van de boom. Toch, ondanks alles heeft moeder de meeste invloed op de jongens. Na de pauze luisterde spreker met groot ge duld naar de gestelde vragen, die hij uitvoerig beantwoordde. Volgende week dinsdagmiddag komt het Nederlands Bijbelgenootschap met kleurendia's over „Wij hebben een woord voor de wereld" en over „De Bijbel in Kameroen". VEENENDAAL Ieder jaar op de zaterdag voor Palmzondag wordt in Vee nendaal een Palmpaasoptocht gehouden. Tot nu toe berustte de organisatie van deze optocht in handen van het bestuur van de Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel en Nyverheid" en zorgde de leiding van „De Instuif' voor de uit voering. Voor het eerst dit Jaar is „De Instuif" ook met de organisatie belast en dat heeft al direct een vry grote verandering in de plannen gegeven. Werd er voorheen 1 tocht voor alle Veenendaalse kinderen gehouden, dit jaar zullen het er twee zyn, een in het centrum en een in Zuid. Hierdoor wordt bereikt, dat ge heel Veenendaal van dit evenement genieten kan, terwyl de kinderen uit Zuid niet eerst de grote afstand naar het ccentrum behoeven af te leggen. Behalve de voorbereidingen voor de Palmpaasoptocht is men by De Instuif ook al druk bezig met de voorbereidingen vaor het Paasvakantieprogramma, dat weer groots be looft te worden. Voor de optochten heeft men de me dewerking gekregen van twee muziek korpsen. De Scheepjeswolharmonie zal in 't centrum voor vrolijke muziek zor gen, terwijl Caecilia de optocht zal be geleiden. De routes zullen wat kleiner worden dan andere jaren, maar ze zijn nog niet definitief bekend, omdat daar over nog overleg gepleegd moet wor den met de politie. Wel staat vast dat begin en einde van de optocht bij het Instuifgebouw aan de Sandbrink- straat zal zijn. Over 'n dergelijk punt in Zuid zijn nog onderhandelingen gaande. De beide optochten beginnen om 15 uur, terwijl na afloop de deelnemende kin deren weer het traditionele paasei zul len ontvangen. Van 's morgens half tien op de gro te dag zaterdag 18 maart zal in het Instuifgebouw gelegenheid zijn voor alle kinderen uit Veenendaal om hun „Palmpasen" te versieren. Voor stok ken, papier en slingers zal door de In stuif gezorgd worden, eventuele eitjes, pinda's en dergelijke zullen de kinde ren zelf mee moeten brengen. Als bij drage in de kosten van materiaal zal 'n vergoeding van f 0,25 gevraagd wor den. De leden van de clubs zijn reeds met de voorbereiding van hun „Palm pasen" begonnen. Tijdens de paasvakantie, op dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 maart zullen er weer jeugdvoorstellingen zijn. De eerste en laatste dag wordt er des morgens en des middags een film ver toond, terwijl de woensdag voor een va riétévoorstelling gebruikt wordt. Dins dag en woensdag vinden de voorstellin gen in het Verenigingsgebouw plaats, terwijl donderdag op twee verschillende LEERSUM Op vrijdag 10 maart houdt de Leersumse Sportvereniging HDS een dansavond in jachthuis „Dam- lust". De dansmuziek zal verzorgd worden door „The Evening Stars" uit Lichten voorde. Deze band heeft bij de HDS al een goede naam. De HDS-leden hebben vrij-toegang. Ook niet leden zijn welkom tegen beta ling. SCHERPENZEEL Onder de collec tanten van de klaprooscollecte worden ieder jaar 33 winnaars geloot voor een reis naar Engeland. Ditmaal is het reeds de tweede keer dat een Scherpenzeler dit aanbod krijgt en wel mevrouw C. Brand- Kleinveld, die in Scherpenzeel de organisatie van de klaprooscollecte in handen heeft. plaatsen in Veenendaal een programma geboden wordt, n.l. in het Instuifgebouw en (waarschijnlijk) in het Trefpunt. Het programma voor deze dagen is nog niet rond, zodat daarover nog nade re mededelingen zullen volgen. Voor de oudere leden van de club zal het ge bouw aan de Sandbrinkstraat extra ge opend zijn tijdens de paasvakantie. SCHERPENZEEL De leerlingen van de Christelijke u.l.o.-school in Scher penzeel zullen het nieuwe cursusjaar van start gaan in een nieuw, modern schoolgebouw, waaraan momenteel de laatste hand wordt gelegd. De datum van de officiële opening is op dit moment nog niet bekend, wel staat vast dat het nieuwe gebouw in de Proeftuin „met enig feestelijk vertoon" in gebruik zal worden genomen, zoals de directeur der school, de heer F. Algra het uit drukte. In de nieuwe u.l.o., een hoog, strak gebouw van rode stenen, zijn acht klassen en twee vaklokalen geformeerd, die plaats bieden aan bijna 200 leerlingen. Met deze nieuwbouw is een eind gekomen aan het huisvestingspro bleem waarmee de school al vanaf de oprichting in 1961 te kampen heeft gehad. Het noodgebouw aan de Glashorsterdijk, waarin tot nu toe les werd gegeven, zal verplaatst worden naar Plan-Zuid om daar dienst te doen als onderdak voor een tweede Christelijke school in Scherpenzeel. De plannen voor de bouw van de nieuwe school dateren in feite vanaf de dag, waarop de school werd gesticht. In september van het jaar 1961 kwamen vertegenwoordigers van de christelijke scholen van Scherpenzeel, Woudenberg en Renswoude bijeen met het doel een U.L.O. op te richten. Er werd een voor- lopig plan opgesteld, dat bestond uit een gebouw van vier klassen en een vaklokaal. Al gauw bleek dat deze op zet te klein zou zijn; het aantal leerlin gen groeide gestadig en er werd een groter ontwerp op papier gezet; acht klassen en twee vaklokalen. „Hoe het precies is gegaan weet ik niet, maar de vergunningen voor de bouw van de diverse betrokken instan ties kwamen vrij vlot. Het is buitenge woon, dat we nu een nieuwe school hebben, ruim vijf jaar geleden zijn we pas begonnen en nu dit resultaat al...", vertelt de heer Algra in zijn nieuwe woning aan de Stationsstraatweg, die vlak aan de school grenst („ik hoef maar een poortje door en ik ben op school"). Met de bouw werd in oktober 1965 begonnen. De plaats waar het gebouw gerealiseerd zou worden kwam pas na veel wikken en wegen vast te staan. De heer Algra weet daar het zijne wel van: „Eerst hadden we een terrein aan de Schreiheuvel op de korrel, maar dat bleek veel te klein te zijn. Toen zouden we gaan bouwen op de grond, waar nu het bejaardencentrum komt te staan. Dat ging niet door omdat men een cen trale ligging van dit centrum belangrij ker achtte dan eenzelfde positie voor onze school. We vonden het aanvankelijk wel jam- VEENENDAAL Bij de opening van het vormingscentrum voor Veenendaal en omstreken, op 20 januari 1967, hebben enkele cursisten een enquête gehouden met het doel een indruk te krijgen over datgene wat men van het vormingswerk weet. Er is gebleken, dat bij sommige bezoekers een vaag beeld heerst omtrent de wijze, waarop er in een vormingscentrum gewerkt wordt, maar over het algemeen kan er gezegd worden, dat men het waarom van het vormingswerk vrij goed be greep. Hoewel een duidelijk beeld van het geen men zich ten doel stelt pas naar voren kan komen bij enquêttering op grotere schaal is men toch van mening dat op grond van bij deze gelegenheid ter beschikking gekomen gegevens een bepaalde conclusie getrokken kan wor den over de gedachte die bij de buiten staander leeft. Bij het ondervragen van mensen uit het vak, bleek de beantwoording dusda nig technisch, dat het voor mensen die niet op de hoogte zijn van het vormings werk, onmogelijk is zich hieruit 'n beeld te vormen. Een voorbeeld hiervan zijn de antwoorden van een bedrijfsleider, die het vormingswerk beoordeelde naar het nut dat het had voor het bedrijf en zich behielp met vergelijkingen met an dere hem meer bekende instellingen, zo als technische school, volksuniversiteit, etc. Door enkele bezoekers, die door func tie en opleiding als min of meer gezag hebbend kunnen worden gekenmerkt, 'n aantal vragen te stellen bleek hier zo'n vaag beeld te heersen, dat zij de ge stelde vragen niet konden beantwoorden en dit dan ook overlieten aan een hier van op de hoogte zijnde functionaris. Verder is gebleken, dat de meesten van mening waren, dat een vormingscur sus alleen maar nut heeft als alle jon gens en meisjes die vanaf hun veertien de jaar reeds werkten, door de bedrij- ven in de gelegenheid worden gesteld, aan de cursus deel te nemen, terwijl an derzijds de volledige inzet van de cur sisten zelf vereist is. Dit zou afhanke lijk zijn van het milieu waarin zij op gegroeid zijn en van de interesse die hiervoor bestaat. Het merendeel der ondervraagden had al enkele jaren terug kennis gemaakt met een dergelijk instituut al dan niet onder dezelfde naam en met eenzelfde doel; n.l. met de jongens en meisjes sa men verschillende zaken onderzoeken, waarvan zij later profijt kunnen trek ken. In het algemeen kan er gesteld wor den, dat er met deze enquête antwoor den naar voren zijn gekomen waaruit blijkt dat de buitenstaander een posi tief denkbeeld heeft omtrent het vor mingswerk. VEENENDAAL „Zwijntjesjacht" schijnt een lucratieve bezigheid te wor den. Voor de derde maal in enkele maanden tijds is uit de fietsenstalling van de Hollandia Wol en Kousenfabriek aan het Verlaat een rijwiel verdwenen. In het Schrijverspark verdween van een fiets, die in de portiek stond een fietstas met een doosje gereedschap. De tas was eigendom van de heer G. J. de G. De heer Algra, hoofd van de nieuwe chr. u.l.o.-school te Scherpenzeel. mer, dat de bouw daar niet door ging. Tenslotte werd de Proeftuin aangewe zen. Deze plaats stemt ons ook wel te vreden, al moet ik erbij zeggen, dat de omgeving nog wel enigszins aan ons nieuwe gebouw zal moeten worden aan gepast, om 't goed tot zijn recht te laten komen..." De aannemer had aanvankelijk met tegenslag te kampen. Een afgebouwde muur werd door een storm vernield en bovendien liep het bouwterrein onder water. „Daar hou je niks aan tegen", zegt de heer Algra met een spoortje van spijt in zijn stem, maar hij laat er direct op volgen: „Het gebouw dat er nu staat, mag er zijn. Het is solide en zal straks nog beter tot zijn recht ko men als het plantsoen er omheen klaar is en de bebouwing in de omgeving is voltooid..." De omgeving bestaat uit bungalows, laagbouw dus, die een fel contrast vormt met de hoge contouren van de nieuwe school. Het interieur is nog niet gereed. De vaklokalen moeten nog worden inge richt en nog diverse andere voorzienin gen (schoolborden) ontbreken er. Schoolhoofd Algra, die in 1961 van Franeker naar Scherpenzeel kwam ten slotte: „Bij de bouw hebben we veel medewerking gehad van de gemeente. Een ander positief punt ten aanzien van het onderwijs hier is, dat leer krachten die hier een huis zoeken zo vlot worden geholpen. Al deze dingen maken het voor mij prettig hier te wer ken..." VEENENDAAL Zaterdag a.s. zal de laatste puzzelwandeltocht van start gaan vanuit de Hollandia Tricot, in gang het Boompjesgoed in de Engelen burg. Aan het eind van deze tocht de laatste van een serie van vier zul len de prijzen worden uitgereikt. De starttijd voor de groepen is gelijk aan die van de vorige keren. De wande laars, die twee keer aan de tochten hebben deelgenomen, moeten zaterdag eveneens meedoen, daar men van de 4 tochten er slechts één mag missen. Ter verduidelijking zij erop gewezen, dat alle herkenningstekens aan de rechter kant van de weg staan binnen een straal van 20 meter. De puzzeltochten worden, zoals bekend, georganiseerd door de gezamelijke wandelverenigin gen van Veenendaal. VEENENDAAL De bromfietser, G. v. d. H. uit Veenendaal moest gewond overgebracht worden naar het Juliana- ziekenhuis, nadat hij op de plaats waar het Verlaat Valleistraat gaat heten te gen een auto was aangereden. De bestuurder van de personenauto is de heer A. A. M. S. uit Veenendaal. AMERONGEN De Amerongse beat club „The Key" organiseert op zater dagavond 11 maart in de zaal van het Dorpshuis een beatavond. Voor de muzi kale omlijsting zal zorgen de groep „Shameless" uit Amsterdam. VEENENDAAL. Woensdagmorgen had een ernstig ongeluk plaats op de kruising Polderweg-Vijgendam in Vee nendaal. Een Opel, bestuurd door B. V. uit Ede, reed in noordelijke richting over de Polderweg, terwijl in wes telijke richting een V.W.-busje over de Vijgendam naderde, bestuurd door B. v. G. uit Bennekom. Op de kruising verleende de bestuur der van de Opel geen voorrang aan de van rechts komende V.W. De botsing kwam zwaar aan en beide auto's geraakten total loss. De be stuurder van de V.W. werd met een hersenschudding overgebracht naar het ziekenhuis in Bennekom, terwijl de bestuurder van de Opel uit de wagen geslingerd werd, dertien meter verder in het gras terecht kwam en enkele lichte verwondingen opliep.

De Vallei | 1967 | | pagina 3