Apeldoorn en Go Ahead K. bij kampioensstrijd betrokken Belg Reybroek won Parijs-Nice Nylonnetten op autocircuit onmisbare bouwstoffen onmisbare^ vitamine extra caroteen en ...een heerlijke C.P.J. Yeenendaal kreeg een nieuwe voorzitter Terlenka heeft ons goed begrepen. Eindelijk een eigen stijl voor jonge mannen - slanke snit, fijne kleuren, eigen naam dè jas Betty Stöve uitgeschakeld Schaaktoernooi voor jeuqd-landenteams Zo'n spring-in-'t-veld heeft heel wat nodig.. Goed dat Blue Band zoveel geeft: Blue Band. smaak Gemaakt van uitgezochte oliën en vetten. Vol onmisbare bouw stoffen. Verrijkt met vitamine en caroteen om weerstand en groei kracht te verzekeren. En zo heerlij van smaak. Huisvrouwen werken mee aan smaakproeven, om de fijn ste smaak te vinden. Hun voorkeur geeft de door slag. Blue Band. Waar krijgt U tegenwoordig nog zoveel voor zo weinig? ZATERDAG KAN DOVO KAMPIOEN ZIJN „De geschiedenis herhaalt zich" "Tcilenka VMK Imre Rietveld in derde ronde Willy Planckaert gediskwalificeerd GRONINGENr l&denha Aanvang Uitwijken mmm... en^erngezondl Pagina 6 DONDERDAG 9 MAART 1967 VEENENDAAL DOVO kan zaterdag kampioen zijn. Wanneer dat gebeurt zal het sinds zeven jaar zijn, dat de rood-witten een kampioenschap behalen. In de gelederen van DOVO heerst spanning, een spanning, die hoe vreemd het ook mag klinken woensdagmiddag even onderbroken is door de spanning van Dukla-Ajax. Maar na woensdag is „de plaatselijke spanning" weer terugge keerd. DOVO kan kampioen worden, maar dan dient het zelf te winnen van Apeldoorn en dan moet SSC win nen van Go Ahead Kampen, want de laatstgenoemde for matie is DOVO's naaste belager. En de kans is groot, dat Go Ahead in Sprang-Capelle het onderspit moet delven tegen SSC '55. Winnen de Kampenaren, dan wordt ver moedelijk de kampioensplechtigheid een week opgescho ven. Deze week een telefoontje. Een DO- VO-speler, die lange tijd een bestuurs functie bij de Panhuis-ploeg vervuld had. was door een aantal oude kranten attent geworden op een bijzonderheid. Of wij eens wilden komen kijken! Wij gingen kijken en het oud-bestuurslid hij wilde niet dat zijn naam in de krant zou komen toonde ons een krant uit 1958 en één uit 1960. 1958: DOVO kampioen na een 9-4 zege op Apeldoorn: 1960: DOVO kampioen na zege op DTS '35, maar dit kampioenschap had nog niet bereikt kunnen worden als Gene- muiden niet verloren had van... Go Ahead Kampen. „Dat wilde ik U even zeggen", zei het oud-bestuurslid, „zo zie je maar weer de geschiedenis herhaalt zich". Inderdaad, een zeer frappante coïnci dentie, dat de teams van Apeldoorn en van Go Ahead ook nu weer betrokken zijn bij deze laatste belangrijke matches voor DOVO. In 1958 werd DOVO na 8 jaar weer kampioen door een overtui gende. zij het wat geflatteerde zege op Apeldoorn, de ploeg, die ook a.s. zater dag de tegenstander is van de kam pioenskandidaten. Toentertijd werd het een forse overwinning, maar zoals we reeds schreven, gaf de 9-4-stand nu niet bepaald het verloop van de wedstrijd weer. DOVO won deze wedstrijd beslist verdiend, maar zijn tegenstander speel de die middag een voortreffelijke partij voetbal. Overigens was het van de DOVO-ploeg een prachtprestatle, want drie van de beste spelers waren door persoonlijke omstandigheden verhinderd aan het topduel deel te nemen: Schoe- man, Van Manen en Van Zetten. In het eerste en laatste kwartier van de wedstrijd werd Apeldoorn volkomen overrompeld door de Veenendalers. Na veertien minuten spelen had DOVO een 3-0 voorsprong en in de laatste tien mi nuten scoorden Kroesbergen en Muller zelfs 4 doelpunten. Het uur, dat tussen deze twee „stormlopen" lag, was echter bepaald spannend en Apeldoorn kwam enkele malen gevaarlijk dichtbij: 3-2 en 5-4. In vlagen speelden de bezoekers zelfs beter, maar de afwerking van de voorhoede liet veel te wensen over. Dat het Apeldoomse team een moeilijke te genstander is, zal de DOVO-spelers wel bekend zijn en men zal er goed aan doen de Apeldoorrvers ook in de wedstrijd van het komende weekend niet te onder schatten, te meer daar de ploeg nog volop in de degradatiestrijd is verwik keld. En de geschiedenis heeft onzes in ziens wel geleerd, dat de elftallen, die de onderste plaatsen op de rang-lijst be zetten, tot de meest verbluffende staal tjes in staat zijn. 1960: DOVO is wederom kampioen! Op het terrein aan het Panhuis werd het Edese DTS '35 met 7-0 verslagen. En kele minuten voor tijd was de spanning bij de spelers en de toeschouwers echter bijna zenuwslopend, ondanks de bepaald niet alledaagse voorsprong van 7 tegen 0. Voor de match was eigenlijk ieder een al wel zeker van de overwinning, welke DOVO zou behalen op hekkeslui- ter DTS '35, maar men was benieuwd of de overgebleven concurrent voor de kampioenstitel, SC Genemuiden, één of meer punten zou verspelen in de uit wedstrijd tegen Go Ahead-Kampen. In de rust, DOVO had toen reeds een voor sprong van 3-0, werd bekend, dat de stand Go Ahead—Genemuiden 1-1 was, een uitslag, waarbij nog van alles kon gebeuren. Het werd vanaf de hervatting één grote kluwen spanning, welke beslist geen betrekking had op de wedstrijd, die op het Panhuis-terrein werd voortgezet, want enkele minuten voor het eindsig naal was zoals gezegd de voorsprong gegroeid tot 7-0. Toen weer klonk over het volle Panhuis een juich kreet, die door merg en been ging: „Genemuiden heeft met 3-1 verloren!" DOVO was na twee jaar weer kampioen. Door medewerking van de KNVB en de scheidsrechter kon het aanvangsuur van deze wedstrijd een kwartier later worden gesteld dan officieel was voor geschreven ^n het DOVO-bestuur had met man en macht gezorgd voor een directe lijnverbinding met Kampen om op de hoogte te blijven met het verloop van de ontmoeting daar. Naar wij vernamen van DOVO-secre- taris Ouwerkerk zal de wedstrijd van a.s. zaterdag eveneens later beginnen, dan de ontmoeting in Sprang-Capelle tussen SSC'55 en Go Ahead. Zaterdag 11 maart kan de beslissing vallen. DOVO treedt aan tegen Apel doorn, de ploeg, die in 1958 overtuigend werd verslagen. Ook nu bezit de Pan- BARANQUILLA Betty Stöve is in de tweede ronde damesenkelspel van het internationale tennistoernooi te Ba- ranquilla (Columbia) uitgeschakeld door de Amerikaanse Alice Tym. De setstan den waren 6-1, 9-7. Samen met Trudy Groenman kwam Betty Stöve in het da- mesdubbel een ronde verder door een zege van 6-0, 6-0 op de Columbiaanse dames Kraus en Ortiz. In de derde ronde heeft Trudy Groen man woensdag bij de dames met 6-0, 6-0 gewonnen van de Colombiaanse Ma ria Victoria Holguin. In het dubbelspel wonnen Betty Stö ve en Trudy Groenman met 6-0, 6-0 van het Amerikaans-Engels dubbel Prossen-Cox en in het gemengd dubbel spel versloegen Trudy Groenman en de Roemeen Tirac het Mexicaanse dubbel Montana-Garcia met 6-0, 8-6. huis-ploeg de beste papieren, maar nog maals attenderen wij op het gevaar, dat een degradatiekandidaat nu een maal onverbiddelijk met zich mee brengt. Verliest Go Ahead - in 1960 geen belager van DOVO, maar door de wed strijd tegen Genemuiden wel ten volle betrokken bij de kampioensperikelen en DOVO zorgt voor de punten tegen Apeldoorn, dan kunnen de jongens van trainer R. Hol zich na zeven jaar weer met de kampioenskroon sieren. Een merkwaardige samenloop van omstan digheden, dat na resp. negen en zeven jaar Apeldoorn en Go Ahead weer di rect hun invloed kunnen uitoefenen op de DOVO-prestaties in de eindfase van de kampioensstrijd. Wat onze (attente) tipgever betreft... hij volgt zaterdag middag het sportevenement met een niet onbeduidend optimisme. DEN HAAG. Het landenschaak- toernooi voor jongeren tot twintig jaar zal dit jaar waarschijnlijk weer in Den Haag warden gehouden, evenals ln 1965. Voor dit toernooi, dat Nederland twee jaar geleden won, zullen worden uitgenodigd teams van België, Dene marken, Engeland, Nederland, Noor wegen, Oostenrijk, West-Duitsland en Zwitserland. Het is de bedoeling, dat het toernooi op 3 juli begint en dat de laatste ronde op 11 juli wordt gespeeld. De organisatie van het toernooi is in handen van de Haagse Schaakbond, die dit jaar 40 jaar bestaat. Of het toernooi in Den Haag kan worden gehouden, hangt nog af van toekenning van een subsidie door de gemeente. De deelne mers aan het toernooi zullen bij parti culieren worden ondergebracht. Hoe het Nederlandse team zal zijn samengesteld is nog niet bekend. Zeker is alleen, dat de jeugd-schaakkampioen van vorig jaar, Jan Timman uit Delft, in de Nederlandse ploeg wordt opgeno men. Het Nederlandse schaakteam kan pas worden gevormd, als de jeugdkam pioenschappen achter de rug zijn. VEENENDAAL Dinsdagavond vergaderden in hotel „De Korenbeurs" de Christelijke Plattelands Jongeren. Op de agenda stond ondermeer de overdracht van het voorzitterschap, het kiezen van een nieuw bestuurslid en een lezing door de heer A. Wind, provinciaal secretaris van het CPJ. De vergadering werd geleid door de heer A. van 't Voort, die deze avond voor het laatst als voorzitter optrad. Hij wees de nieuwe voorzitter, de heer B. van Doorn, erop dat het zijn taak was de CPJ weer op te bouwen. De laatste tijd heeft de vereniging weinig activiteiten aan de dag gelegd en volgens de scheidende voor zitter kwam dit doordat hij de laatste tijd weinig gelegenheid had gehad om zich met de CPJ bezig te houden. „Het is een jongeren-vereniging", zei hg, „en ik begin ouder te worden. Bovendien zijn er trouwplannen, en U weet allemaal dat er in zulke gevallen weinig tijd overblijft om zich volledig aan het besturen van een vereniging te wijden". Hij vond het een nadeel, dat de over dracht van het voorzitterschap zo laat in het seizoen plaats moest vinden: „Juist nu het CPJ weer actiever zal gaan worden met z'n nieuwe voorzit ter, krijgen de leden minder tijd omdat het voorjaar voor de deur staat en de boerderij om meer aandacht vraagt". De heer Van 't Voort spoorde de nieu we voorzitter aan volledig zijn schou ders er onder te zetten om het goede werk van het CPJ nog meer lonend te maken dan het tot nu toe geweest is. „Vroeger, als onze vereniging een dag ADVERTENTIE naar Arnhem ging om een provinciale vergadering in Musis Sacrum mee te maken, zeiden de Arnhemmers: „De boeren zijn weer in de stad losgelaten", maar dat is al helemaal veranderd, wat voor een groot deel aan het CPJ te danken is. De boeren, en vooral de plattelandsjongeren, nemen niet alles meer voor zoete koek. Men is zich gaan afvragen: „Waarom houd ik mest- varkens of fokzeugen?" Men is mee gaan denken in de politiek. De platte landsjongeren hebben meer algemene ontwikkeling gekregen en dat alles door het werk van het CPJ''. De oud- voorzitter merkte verder op dat het nieuwe bestuur niet moet vergeten, dat het CPJ ook een ontspannende taak heeft. „Juist nu ook op het platteland de tijd van jagen en vliegen zijn in vloed laat gelden, heeft de boer meer ontspanning nodig", zei hij tot besluit. De nieuwe voorzitter, de heer B. van Doorn, sprak zijn dank uit aan het adres van de oud-voorzitter, die nu een functie krijgt in het provinciale bestuur van het CPJ. Vervolgens werd een nieuw bestuurs lid gekozen en wel de heer H. Henken. die er eerst nog niet helemaal zeker van was zijn nieuwe taak te kunnen aanvaarden, maar na enkele bemoedi gende woorden van de oude en de nieu we voorzitter toch ja zei. Daarna was het woord aan de gast van deze avond, de provinciale secreta ris van de CPJ, de heer A. Wind. Hij begon de ontwikkeling na te gaan, die geleid heeft tot de oprichting van het CPJ en wees daarna op de taak die de vereniging nu heeft. „Het is gevaarlijk christelijk voor de clubnaam te zet ten", vond hij. „Dat betekent niet al leen, dat we een vergadering moeten openen met een gebed, maar dat we ook aan de buitenwereld moeten laten zien dat we werkelijk een christelijke vereniging zijn". De heer A. Wind be doelde hier niet mee, dat de vereniging dan in het zwart moest gaan lopen. „Natuurlijk moeten we feesten. Jullie zijn jong, geniet van de wereld, maar doe dat selectief en toon activiteit. Help mensen, die hulp nodig hebben". De heer A. Wind roerde ook het punt van de medezeggenschap in het boeren bedrijf aan: „Elk mens is een koning hier op aarde", zei hij, „natuurlijk moet er een persoon zijn die leiding geeft, maar dat wil niet zeggen, dat hij alleen de baas is. Ook hij kan fouten maken en als er een knecht is die dat ziet, moet hij zijn baas erop kunnen wij zen". Tenslotte wees de heer Wind nog op de weekends, die het CPJ organiseert in de gemeente Uddel. Volgens hem was het goed dat jonge mensen elkaar ontmoeten, om te praten over de pro blemen die er zijn en dan niet alleen over de problemen van de landbouw. BREDA In Breda is gistermiddag de 13-jarige T. Meeuwese uit Breda by een aanrijding zo ernstig gewond dat hy enige tyd later in het ziekenhuis over leed. KOPENHAGEN De Nederlandse badmintonspeelster Imre Rietveld is in het toernooi om de internationale bad- mintontitels van Denemarken in Kopen hagen doorgedrongen tot de derde ron de. De eerste ronde was zij als geplaat ste speelster vrij en in de twee ronde had zij weinig moeite met de Deense Jytte Eriksen, 114, 115. Agnes Geene ontmoette, na een zwaar bevochten overwinning in de eerste ron de op de Deense Anne Flindt (12-10, 911, 116), in de tweede ronde op nieuw de sterke Deense Ulla Strand, Dit keer eindigde het in een ne derlaag voor Agnes Geene, 116, 117. In het gemengd dubbelspel handhaaf de de twee Nederlandse vertegenwoor digsters zich allebei. Agnes Geene en haar Deense partner Pommergaard ver sloegen in de eerste ronde het Noorse duo Sperre/Elisabeth Eiden met 315, 15—5, 1813. Imre Rietveld kwam met haar Deen se verloofde Nielsenn eveneens een ron de verder via een overwinning op de Denen Lene Hörvid en Madsen, 156, —15. 15—8 In het damesdubbelspel versloegen Agnes Geene en de Zweedse Evan Twed- berg de Deense meisjes Kirstens Kjarby en Marianne Svensson met 156, 1815. Zo ging Planckaert (rechts) als eerste over de finish na de eerste etappe van de wegwedstrijd ParijsNice. Wegens een door hem begane onregel matigheid tijdens de eindsprint van de kopgroep werd de Belg gediskwa lificeerd. CHATEAU BENARD De eerste rit van de wielerwegwedstryd Parijs - Nice, de etappe van Athis Mons naar Chateau Renard over een afstand van 146 km, is geëindigd met de diskwalificatie van de Belg Willy Planckaert, waardoor zijn landgenoot Reybroeck als winaar werd uitgeroepen. Planckaert, die na een eindspurt uit de kopgroep als triomfator over de fi nish flitste, werd gediskwalificeerd om dat hij zich had afgezet tegen zijn land genoot Van den Berghe, die de eind- purt had aangetrokken. Reybroeck, die als tweede over de streep snelde, werd daardoor automatisch winnaar. Vele renners kwamen na deze ope- ningsrit getekend over de finish. Zij had den allen één of meer keren op onzach te wijze kennisgemaakt met het onge lijke Franse wegdek bij de talrijke val partijen, die zich hadden voorgedaan. Tot de slachtoffers behoorden onder an deren Stablinski, Zilioli, Gilbert Desmet en Merckx. Een valpartij ook was medebepalend voor de uitslag van deze etappe naar Chateau Renard. Tijdens de eindsprint zette Planckaert zich af tegen Van den Berghe. Deze verloor zijn evenwicht en moest plotseling uitwijken maar raakte daarbij het wiel van Seis, die ten val kwam en enkele coureurs met zich mee sleurde. Planckaert kon toen verder on gehinderd als eerste de streep passeren. De jury oordeelde later, dat hij geen winnaar mocht zijn. In de kopgroep, die al gauw was ont staan, bevonden zich ook de Nederlan ders Janssen, Leyten, Den Hartog en Beugels. Verder zaten grootheden als Gimondi, Simpson en Poulidor bij de vluchtelingen, wier voorsprong van ruim één minuut door een jagend peloton on- SEBRING Nylonnetten, gemaakt om straalvliegtuigen bij landingen op vliegdekschepen op te vangen, zullen dit jaar gebruikt worden ter beveiliging van enkele gevaarlijke bochten in het circuit van Sebring. Ruim 500 kg van deze netten zullen tussen telefoonpalen worden gespannen op drie gevaarlijke punten langs het 8,3 km lange circuit. Het idee om de netten voor dit doel te gebruiken is volkomen nieuw. De di rectie van het circuit is van oordeel, dat zij voldoende sterk zijn om een ra cewagen op te vangen en tot stilstand te brengen. der aanvoering van Anquetil was terug gebracht tot ongeveer een halve mi nuut. De uitslag van de eerste etappe van Parijs - Nice (Athis Mons-Chateau Re nard) was: 1. Reybroeck (Belg), de 146 km in 3 uur, 31 min en 1 sec; 2. Durante (Italië) z.t. 3. Steegmans (Belg) z.t. 4. Van Rijckegem (Belg), Van Springel (Belg), Spruyt (Belg), Nolmans (Belg), Rosiers (Belg), Den Hartog (Ned.) Grain (Fr.), Van Dromme (Belg), Pou lidor (Fr.) Wolfshohl (Did.) Gimondi (Italië), Zollinger (Zwits.), Beugels (N) Janssen (Ned.), B. Guyot (Fr.), Huys- mans (Belg.), Van Springel (Belg), Spruyt (Belg), Lelangue (Belg.), Leyten (Ned.) Simpson (Eng.) allen z.t. als Heybroek, 2. Lute (Ned), op 35 sec. ADVERTENTIE Subliem van snit en stof. Formidabel comfortabel. Slankmakend-elegant. Voor élk seizoen, bij élke gelegenheid. BD272.bK.300

De Vallei | 1967 | | pagina 6