Mr. Barend W. Biesheuvel: nooit plechtstatigwel een vechtjas „Stel veiling van Linnaeushof uit" Man die moordwapen leverde gearresteerd Verdwijning jongen (11) wellicht misdrijf Prins Claus verdiende 8,60 als metselaar Drie weken dimmeren aan kabinet „Bittere pil kan leven kinderen redden heb ik van sparen willen weten, maar nu... PREMIE SPAARPLAN Jeugd leest volwassenen de les Praatje EERSTE STEEN VOOR JAARBEURSGEBOUW Prins in Oostenrijk Conducteurs hadden \s nachts trek Achter autostuur overleden Utrecht helpt deel fondspatiënten Brussel 99Bicheuvelwijn Onderhandelaar Voorzitter Half miljard schade door ongelukken Advocaat in kort geding: Speeltuin Dodelijke schoten in Sittard Prinses Margriet doet praktijk in De Lichtenberg Spreiding aanvragen passen in Den Haag I I 1 Basis voor persoonlijk bezit Bedrijf bevordert vakantiespreiding van personeel DONDERDAG 9 MAART 1967 MET ÉÉN BEEN IN 'T CATSHUIS ALKMAAR De Alkmaarse politie heeft sinds gisteren sporen in handen die erop wijzen dat er mogelijk een mis drijf in het spel is bij de raadselachtige verdwijning van de elfjarige Herman van der Molen uit Alkmaar. Herman wordt sinds zaterdagmiddag vier uur vermist. De politie hield toen rekening met ver drinking, hoewel Herman bekend stond als een goed zwemmertje. Maar ook mis drijf werd toen niet uitgesloten. Er werd op grote schaal gedregd. Twintig kik vorsmannen van de Koninklijke Marine werden ingezet; hun zoeken bleef zonder resultaat. Pas gistermiddag, toen kikvorsmannen nog steeds de vaarten bij Alkmaar af zochten, kreeg de Alkmaarse recherche enig houvast in de trieste zaak. De negentienjarige scholier Gerard Dijkstra vertelde toen thuis, tijdens het eten, aan zijn moeder, dat hij zondag morgen vlak bij de plaats waar 't fietsje van Herman was gevonden, een man had gezien. Die verbleef volgens hem op een kampeerterrein. De man was ongeveer twintig jaar, had een artistiek uiterlijk de jongeman spreekt van een kunst schilder was 1,80 meter lang, had een klein baardje en droeg een spijkerbroek en een trui met een overwegend rode kleur. Ook was het scholier opgevallen dat de man een witte bromfiets (Puch) had. De scholier had nog een praatje gemaakt met de man die nu door de Alkmaarse politie wordt gezocht. De kampeerder vertelde toen dat hij in Zeist woont en dat hij daarheen op zijn bromfiets, via de Afsluitdijk, zou rijden. De man kampeerde in een sheltertje en droeg een bril met donker montuur. Hij is sindsdien spoorloos. Helaas is Gerard Dijkstra pas gisteren met zijn ontdekking op de proppen geko men. De jongeman vertelde dat hij de politie had gewaarschuwd met het oog op de speurtocht van de Alkmaarse re cherche naar Herman van der Molen. Het gesprek met de kampeerder had hij gevoerd op nog geen vijf meter afstand van de plaats waar zondagmorgen het fietsje van Herman was gevonden. Maquette van het nieuwe gebouw. Acht gulden en zestig cent heeft prins Claus gisteren verdiend met het metse len van de eerste steen voor het 400.000 kubieke meter bevattende nieuwe ge bouw van de Jaarbeurs in Utrecht. Het is de kleinste werkeenheid, die de cao kent. De Prins kreeg niet meer dan acht gulden, omdat de bedragen worden af gerond. „Als u volgende week terug komt, krijgt u de rest", troostte drs. J. de Vries, directeur van de Verenigde Bedrijven Bredero N.V. In het bedrag is wel de rijwielvergoeding en het koffie geld begrepen. De eerste steen verdwijnt onder de vele andere die het gebouw (lengte 131 meter, breedte 85 meter, hoogte 35 meter) vorm moeten geven. Een brok natuursteen met inscriptie moet de her innering aan de prinselijke bouwactivi teit levend houden. Vergeten zal dan •zijn dat de helm die de Prins werd aan geboden, hoog op zijn kruin balanceerde. Eerst nadat de binnenband was versteld, ontstond een meer passend model. Het nieuwe gebouw, rechtstreeks via een voetgangersbrug met station en stadscentrum verbonden, vormt een on derdeel van het saneringsplan Hoog Ca- tharijne. De prins was hierover op het stadhuis al verteld. Ongeveer vijftig mil joen gulden zal het grootste Nederland se expositiegebouw architect R. Fled- derus kosten. Dan echter bevat het congres- en sportzalen, heeft het ruime parkeergelegenheid en een groot bus station. ZUERS Tijdens zijn wintersport vakantie in Oostenrijk is prins Bernhard gistermiddag naar Zürs gegaan waar een lawine 's morgens flinke schade heeft aangericht. De Prins logeert in de buurt van Zürs, om daar skitochten te maken. DEN HAAG „Mooie Barend" staat met één been in het Catshuis. Deze anti-revolutionaire boerenzoon, 46 jaar geleden in Haarlemmerliede geboren, is altijd eventjes boos als hij deze uit zijn eigen politieke partij afkomstige typering hoort. Hij houdt er niet van. Toch is ze niet onjuist. Op zijn lange lichaam 1,97 nieter; toen hij met de Ze ven Provinciën naar de West voer moest er een bed op maat voor hem worden gemaakt staat een knap hoofd, donker van tint met blauwe ogen en afgedekt door zwart-glanzend, iets golvend haar. Zjjn lengte suggereert statigheid. Dez< wordt nog versterkt door zyn keurig© blauwe streepjespakken, als het officieel moet: compleet met vest, maar by voorkeur zonder. De 15e februari lag gisteren drie weken achter ons. De in droefheid gedompelde grote poli tici, althans politici van grote partijen, zoeken vandaag drie weken naar nieuwe hestuurders voor het Koninkrijk der Neder landen. Al snel werd het duidelijk dat prof. Zijlstra drs. Den Uyl geen man vond om mee te werken. Minder duidelijk was en is wie de eerste onder de ministers moet worden. Mr. Biesheuvel ziet er weliswaar excellenter uit dan ooit, maar zijn aanstellings- brief heeft hij nog niet te pakken. Tot dusver is na de verkiezin gen het volgende gebeurd: Zaterdag 18 februari benoemt de koningin de demissionaire mi nisterpresident prof. Zijlstra tot informateur. Hij moet de moge lijkheden onderzoeken, mede ge let op de uitslag van de verkie zingen, om te komen tot vorming van een kabinet. De informateur zet er vaart achter. Wil hij zo snel mogelijk naar de Nederlandsche Bank? Maandag 20 februari ontvangt hij de fractievoorzitters van wat we gemakshalve maar de vijf grote partijen zullen blijven noe men. Dinsdag 1 februari ontvangt hij de voorzitters van de zes klei ne fracties en laat hij bij hun collegas van de grote fracties een memorandum bezorgen met een aantal vragen. Twee dagen later heeft de in formateur de antwoorden bestu deerd en bepaalt hij zijn keus: de P.v.d.A. valt af. Vrijdag 24 februari stuurt hij de grote vier die nog over zijn een toelichting op zijn memoran dum. Zaterdag 25 februari vertelt hij koningin Juliana hoe de zaken er voor staan. 's Maandags spreekt de demis sionaire minister-president zijn Engelse collega Wilson, maar dat gaat alleen over Engelands kansen op toetreding tot de EEG. De daarop volgende dag wikkelt hij de financiële zaken af die door alle beslommeringen zijn blijven liggen. Op 1 maart zet hij zijn bespre kingen voort met de fractievoor zitters van K.V.P., V.V.D., A.R.P. en C.H.U. Alle partijen gaan ak koord met een, inmiddels aange vuld, ontwerp-regeringsprogram. Donderdag 2 maart beraden de fracties zich. Vrijdag 3 maart gaan de frac tievoorzitters opnieuw naar de formateur. Zaterdag 4 maart brengt prof. Zijlstra de koningin eindrapport uit. Hij laat nogmaals duidelijk weten dat hij geen minister-presi dent wil worden. Maandag 6 maart wordt prof. Beel ontboden. Als minister van Staat moet hij de koningin advi seren hoe de vorming van een kabinet kan worden bespoedigd. Met dat bespoedigen is hij nu doende. (Van onze correspondent) ZUTPHEN De Zutphense politie rechter heeft elf hoofdconducteurs van de Spoorwegen, die jarenlang 's nachts worsten uit goederenwagons had den weggenomen, veroordeeld tot boe tes. De conducteurs, die de worsten had den verduisterd, kregen 150 gulden boe te, zij die de worsten hadden aange nomen, honderd gulden. Eén van de verdachten, de hoofdcon ducteur M., zei ervan: „Och, het was een wat vreemde gewoonte geworden. Je kwam en je nam, het ging vanzelf". SOMEREN Someren is giste ren de 42-jarige heer Verhees achter het stuur van zijn auto aan een hart aanval overleden. De auto raakte stuur loos en schepte twee fietsers, die onge deerd bleven. UTRECHT Als geen overeenstem ming wordt bereikt in het conflict tus sen de huisartsen en de ziekenfondsen en de fondspatiënten zelf een deel van de kosten zullen moeten betalen, zal de gemeente Utrecht de sociaal ondersteun den helpen. Zij kunnen op grond van de Algeme ne Bijstandswet een uitkering krijgen die even groot is als het door de pa tiënten zelf te betalen bedrag. Toch is Barend Biesheuvel geen sta tige ambtsdrager. Integendeel. Hij is een hartelijke man, die graag van mens tot mens praat zonder onnodige afstand, die tijdens zulke gesprekken graag een „natje" consumeert, en die de vorige week met bijzonder veel spijt zijn kaarten voor de voetbalwedstrijd Ajax-Dukla weggaf omdat er over het nieuwe kabinet moest worden gepraat. Hij is de eerste bewindsman ge weest, die door zijn ambtenaren op een officiële bijeenkomst met „meneer de minister" werd aangesproken. Op het ministerie van landbouw gaat het ver haal dat de echtgenote van een ambte naar met haar zoontje tegen het einde van de werktijd op haar man stond te wachten. Toen het kind een grote ke rel door de gang zag aankomen, vroeg het keihard: „Zeg mam, is dat nou Ba rend?" Moeder werd vuurrood, maar Bies heuvel liep larhend op het jong af en zei: „Ja, dat is nou echt Barend". Vier jaar lang is Biesheuvel'minister van Landbouw en vice-premier geweest. Vier jaar lang reeds zijn auto 's och tends zeer vroeg het boerenbloed verraadt zich niet van zijn woon plaats Aerdenhout naar de Bezuiden- houtseweg in Den Haag. Tenminste Als het niet in het buitenland was. Brussel is bijna zijn tweede werk stad geworden. Daar blaast hij al ja ren een stevige partij mee in de tot standkoming van een Europese land bouwpolitiek. De vele vermoeiende ma rathonzittingen kon hij goed doorstaan door zijn speciale van de Fransen afge keken „techniek": zodra de zittingen worden geschorst een uurtje slapen, al is het maar in een stoel. Het is merkwaardig dat Biesheuvel, die enige jaren in het Europees Parle ment heeft gezeten en daar de naam kreeg een idealistisch Europeaan te zijn, het later in Brussel altijd zo goed met de Fransen heeft kunnen vinden. Van zijn vriend en nu collega Pisani kreeg hij eens een krat Franse Bicheu velwijn, die sindsdien graag in Brussel wordt gedronken. Zijn belangstelling voor het buiten land gaat overigens verder dan de Bel gische hoofdstad. Als vice-premier heeft hij altijd graag voor de West ge werkt. Hij houdt van reizen. Het is be kend dat hij een grote voorkeur heeft gehad voor de stoel van minister Luns, als deze ooit eens vrij zou zijn geko men. Hij is niet alleen in Brussel, maar ook op andere terreinen een goed on derhandelaar. Drie jaar geleden was hij een van de vier ministers in het „rompkabinet" dat een oplossing moest vinden voor de moeilijkheden bij het huwelijk van prinses Irene. Barend Biesheuvel heeft toch wel al tijd van de landbouw geleefd. Na zijn doctoraal rechten aan de Vrije Univer siteit was hij eerst secretaris van de provinciale voedselcommissie Noord-Hol land, en daarna secretaris van de afde ling buitenland van de Stichting voor de landbouw. Van 1952 tot 1957 is hij secretaris ge weest van de Christelijke boeren- en tuindersbond. Daarna werd hij voor zitter van deze organisatie. In 1956 kwam hij in de Tweede Kamer, en in 1963 benoemde zijn fractie hem tot haar voorzitter. Kort daarop nam hij het ministerie van landbouw voor zijn rekening. Hij bezette deze post in het confessioneel- liberale kabinet-Marijnen, en later in de confessioneel-socialistische ploeg van mr. Cals. Als jongen was Barend back in het elftal van de Zwanenburger Sportver eniging. Hij speelde zowel links als rechts. Datzelfde deed hij vele jaren later in de politiek en het maakte de liberalen wantrouwig. Zullen we nu maar zeggen dat bondscoach Beel hem op de stopper-spilplaats zal zetten? ROTTERDAM „Elke dag blijven in Nederland veertigduizend arbeiders thuis van hun werk als gevolg van een be drijfsongeval. Daarmee zijn per jaar twaalf miljoen werkdagen gemoeid en dat levert een schade op van een half miljard gulden per jaar." Mr. P. H. Valentgoed, directeur-gene raal van de Arbeid, zei dit gisteren tij dens een bezoek aan de raffinaderij van de Esso in Rotterdam, waar in drie jaar tijd geen enkel bedrijfsongeval is ge beurd, dat een werknemer thuis moest houden. Dit is volgens mr. Valentgoed een „onmogelijk" record. Volgens de bedrijfsleider van de raffi naderij, mr. H. Kapsenberg, is de veilig heid bij Esso te danken aan: een beloningssysteem voor de arbei ders; «controle door de directie van de vei- jheid (wat haar 5 tot 10 procent van haar tijd kost); en een diepgaand onderzoek naar elk ongeluk. Zelfs het personeel van andere bedrij ven dat op het terrein van de raffinaderij komt werken krijgt een „veillgheidscur- sus". De directeur-generaal noemde raffina derijen en chemische fabrieken de vei ligste arbeisplaatsen omdat er weinig ruw werk is en de directies extra zijn gespitst op het voorkomen van bedrijfs ongevallen. Toch vond mr. Valentgoed, dat de aan dacht voor veilig werken in alle bedrijfs sectoren snel toeneemt. In de laatste tien jaar is het aantal bedrijfsongevallen met 34 procent verminderd. UTRECHT Heeft de heer H. W. Roozen, directeur van de Linnaeushof, recht op nieuw uitstel van de verkoop van het Bennebroekse recreatiepark of is het geduld van de Raiffeisenbank terecht op? Op die vraag zal de president van de Utrechtse rechtbank, mr. J. J. Plugge, woensdag een antwoord geven met de uitspraak in het kort geding dat hij gisteren behandelde. Het kort geding was aangespannen door de heer Roozen, omdat hij ervan uitgaat dat de Raiffeisenbank mis bruik van haar recht als hypotheekge ver zou maken als zij 23 maart de Lin naeushof laat veilen. De vordering van de bank beloopt, inclusief de kosten, een kleine driehonderdduizend gulden en die zouden er ongetwijfeld bij ver koop wel uitkomen. Volgens een accountant is de Lin naeushof 1,75 miljoen waard, maar zal ze bij een geforceerde verkoop ze ven of acht ton opbrengen. Gevaar voor de bank is er niet en dus kan zij best nog even wachten tot dat de pogingen tot redding van het ontspanningspark zijn afgerond, bracht de advocaat van de heer Roozen, mr. F. M. Oberman, gisteren naar voren. „We hebben al lang genoeg gewacht, we hebben een bijna eindeloos geduld betracht", stelde mr. Ph. M. de Bra bander daar namens de Raiffeisenbank tegenover. De kredieten zijn in 1955 en '56 versterkt en van het begin af aan is het met de terugbetaling misgegaan. Er zijn reeksen afspraken gemaakt, toe zeggingen gedaan en regelingen getrof fen, waardoor een dossier is ontstaan, dat ik maar niet zal overleggen, omdat u er dan tot morgenavond mee bezig zou zijn, meneer de president". Bestrijding snoeplust SITTARD Verdacht van medeplichtigheid aan de moord op de 49-jarige stei gerbouwer Herman Pfeiffer uit Sittard op 20 januari heeft de politie van Sittard de 51-jarige grondwerker Willem E. aangehouden en opgesloten. In welke mate hy by de moord betrokken is geweest is nog niet duidelijk. Vast staat wel, dat hij wist, dat Herman Pfeiffer uit de weg moest worden geruimd en dat hij het moordwapen had geleverd. Op d'ie twintigste jaruari werd Herman Pfeiffer in zijn woning in de buurtschap Ophoven 's avonds door twee van de vijf op hem afgevuurde pistoolkogels dodelijk getroffen. Aanvankelijk verklaarde de vrouw van het slachtoffer, Walda P.-M. (46), dat zij vlak nadat haar man in de huiskamer was neergeschoten, uit het achterhuis twee Marokkaanse arbeiders had zien wegvluchten. De politie kwam er al gauw achter, dat dat verhaal niet klopte. De volgende dag bekende de vrouw, dat zij zelf haar man had doodgeschoten. Het wapen verstopte ze na de aanslag in een afvoerput je van het even verderop gelegen huis van. haar oudste zoon. Wal da P.-M. verklaarde, dat ze met haar man ruzie had gekregen over het pistool, dat ze in zijn jas had gevonden. De nu gearresteerde Willem E. is lang kostganger bij de familie P. geweest. Vorig jaar verliet hij het huis, nadat Herman P. hem op 1 juni van dat jaar met een mes had bedreigd. Tot 26 okto ber heeft Herman daarvoor in de Maas trichtse gevangenis gezeten. Kort voor zijn terugkeer in Sittard was buiten zijn medeweten een verzekering op zijn leven gesloten. DEN HAAG Met ingang van vol gende week zal prinses Margriet eenmaal per week als Rodckruishelpster-eerste- klas in het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort gaan werken. De Prinses behaalde vorig jaar juni het diploma helpster-eerste-klas. Om dit diploma te moge.i behouden moeten de Rodekruishelpsters een bepaald aantal uren per maand praktisch werken. DEN HAAG Van april tot en met augustus is in Den Haag een nieuwe pas of het verlengen van een oude twee gulden duurder. Het kost dan vijf tien gulden. Tussen 1 september en 1 april blijft het oude tarief van dertien gulden gehandhaafd. Het Haagse gemeentebestuur hoopt met deze maatregel een grotere sprei ding in het aanvragen van dit reisdo cument te krijgen. Mr. Oberman herinnerde eraan dat het met de exploitatie van de Linnaeus hof beter was gegaan nadat daar „Ne derlands grootste speeltuin" in was op genomen. Er zijn besprekingen gaande om de hof met nog meer attracties uit te brei den. waarbij wordt gedacht aan een dolfinarium. Het ministerie va necono- mische zaken bekijkt of de Linnaeushof in aanmerking komt voor een midden standskrediet. Bij het onderzoek dat daarvoor nodig was zijn de deskundi gen van beide partijen het erover eens geworden dat er dit jaar 250.000 be zoekers mogen worden verwacht, in 1968 270.000 en driehonderdduizend in 1969, dus er zit een stijging in. De fiscus is ook bereid tot medewerking door uitstel van de invordering van achterstallige belastingen. We werken hard aan een oplossing waarbij het hele krediet van de Raiffeisenbank door een andere bank wordt overgenomen en het zou bijzonder jammer zijn als aan de voor avond van die beslissing de Linnaeushof zou worden verkocht, aldus mr. Ober man. De advocaat vroeg de president de veiling uit te stellen tot na 15 juli. „Want we hebben goede hoop dat we middelen kunnen vinden om de zaak op die datum geregeld te hebben". Namens twee andere krediteuren van de Linnaeushof ondersteunde jhr. mr. J. C. Schorer het verzoek tot uitstel. Hij noemde een datum van 1 september, „want dan zijn de inkomsten van dit seizoen in ieder geval weer binnen". „Dat zou snijden in eigen vlees zijn", meende de advocaat van de bank, „want als het aan het begin van het seizoen wordt verkocht brengt het meer op dan wanneer de koper het eerst een half jaar renteloos zou moeten laten liggen. Wij zijn moe van de honderden plannen van de heer Roozen. We heb ben 6 juni al definitief het krediet op gezegd. Er is daarna nog uitstel ver leend tot 31 december" („U vergeet te zeggen dat daarvoor 32.000 gulden is betaald", merkte mr. Oberman op) „en op 5 januari hebben we nog eens respijt tot 20 januari gegeven, maar nu heb ben we er genoeg van. De heer Roo zen heeft nog de gelegenheid de ver koop te voorkomen totdat op 23 maart de hamer van de veilingmeester valt, maar niet langer en daar kan en mag de president van de rechtbanl ook niets aan veranderen". ADVERTENTIE Nu moest ik gewoon wel, want het sparen werd te aantrekkelijk. Mijn vrouw en ik sparen nu elk jaar 500,- en naast de normale rente krijgen we vanaf 1971 ieder jaar ook nog eens honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! En dat telt dubbel aan. Waarom informeert u ook niet eens naar de spaarbewijzen van het Premie Spaarplan? Alle Spaarbanken, Poskantoren, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Bouwfondsen zullen u graag inlichten. DEN HAAG Tussen 1959 en 1965 werden in het Utrechts Academisch ziekenhuis bijna vijftienhonderd kin deren opgenomen met vergiftigings verschijnselen. Tachtig procent van deze gevallen komt voor bij kinderen tot v(jf jaar. In 1965 waren geneesmiddelen de voor naamste oorzaak van vergiftigings verschijnselen (53 procent). Daarna volgen huishoudelijke middelen (vijf tien procent), bestrijdingsmiddelen (zes procent) en petroleum (vijf pro cent). Met deze cijfers in de hand pleitte prof. dr. E. M. Cohen, voorzitter van de documentatiecommissie voor toxicolo gie van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering van de Pharmacie, er gisteren in Den Hdag voor dat fabrikanten van genees middelen hun pillen, drankjes en poe ders een bittere smaak geven. „Kinderen zouden ze dan niet overma tig innemen, waardoor het aantal on gelukken door vergiftiging kan da len", aldus prof. Cohen. „Bovendien zou voor geneesmiddelen geen recla me mogen worden gemaakt en zou den ze alleen op medisch voorschrift mogen worden verstrekt". Statistieken tonen aan. dat de keuken en de slaapkamer de gevaarlijkste plaatsen zijn voor kinderen tussen de één en vijf jaar. Ongeveer 35 procent van de ongelukken met geneesmidde len een vergif gebeurt in de keuken, 20 procent in de slaapkamer. De ge vaarlijkste uren zijn tussen tien en elf uur en tussen vier en vijf uur. AMSTERDAM „Ouderen gaan voor hun beurt in winkels omdat zij ouder zijn, en ze vinden het nog onbe hoorlijk ook als je hiervan iets zegt". Dit is een van de citaten uit het voor lopig eindrapport dat is opgesteld voor de Princenhofconferentie, een bijeen komst in de RAI op 29 april waarop de Amsterdamse jeugd een aantal za ken zal bespreken die haar door de Amsterdamse Jeugdraad zijn voorge legd. Behalve de ouderen wie ook wordt verweten dat zij te snel hun oordeel klaar hebben, vaak bevooroor deeld zijn, soms onbeschoft tegen jon geren optreden, en hun kinderen te kort doen omdat ze aan de televisie zijn verslaafd, krijgt ook de politie ervan langs. Veel jongeren vinden dat de politie provocerend optreedt, dat politieagen ten meer talenkennis moeten hebben en dat de politie te gauw bekeuringen geeft bij verkeersovertredingen. Er zijn echter ook reacties als: „Het agentje-pesten is voor een groep een fijne ontspanning", en „Ze mogen ze (de provo's) van mij in elkaar stam pen". Suggesties ter verbetering van de situatie bij de politie worden ook aan de hand gedaan: betere (op psycholo gische leest geschoolde) opleiding voor de politie, het repressief maken van de algemene politieverordening, en het aanstellen van uitsluitend Am sterdammers als agent omdat die de Amsterdamse mentaliteit aanvoelen. De rechtstreekse verkiezing van de burgemeester door de bevolking wordt aanbevolen. Een groot aantal deel nemers eist een ruimer toestaan van demonstraties en het vrij meevoeren van leuzen. Het eindrapport constateert: „Het is duidelijk: de jongeren willen wor den behandeld als de mensen van nu en eventueel als de mensen van mor gen. Door de oude koeien die vooral hun ouders zeer veelvuldig uit de sloot plegen te. halen, zijn zij alleen maar mateloos geïrriteerd. De ouders roepen hun eigen verleden te hulp en bieden dit hun kinderen als voorbeeld aan. Vooral de oorlog is een geliefd stokpaard". Het is de bedoeling dat na de con ferentie van 29 april een definitief eindrapport wordt samengesteld en dat dit rapport aan de gemeenteraad en aan B. en W. wordt gestuurd op dat zij bij het bepalen van hun be leid en met het nemen van beslissin gen rekening kunnen houden met de ideeën die onder de jeugd van Am sterdam leven. (Van onze correspondent) ASSEN Een fabriek van melkpro- dukten in Assen wil uit eigen belang een flinke ruk geven in de richting van de vakantiespreiding. Iedereen in dit bedrijf, die buiten het seizoen vakan tie opneemt, krijgt een extra toeslag van vijftien gulden voor elke dag va kantie. De directeur van de coöperatieve melkinrichting en melkproduktenfabriek Acmesa, de heer T. Oosterloq, zei dat men deze regeling heeft getroffen om in de vakantietijd geen teruggang in de produktie te krijgen.

De Vallei | 1967 | | pagina 7