Vondst moordpistool leidt tot ontdekking van grote wapensmokkel in Limburg Boeren boos op P.T.T. Examens beginnen 17 april DIT JAAR WELLICHT 200.000 BEZOEKERS Hiswa brengt veel nieuws Veldkamp bemiddelt „Verkoop melk niet onder de prijs' Kwestie artsen-fondsen DRIEKWART NAT EN EEN KWART DROOG Gezond eten in vakantie NAUWELIJKS DUURDER Besteller komt niet naar boerderijen „Seinindustrie" laat personeel verhuizen naar Voorburg Bakkerij stichting wil geen brood leveren aan supermarkten Voor 80 man werk door voortbestaan tijdelijk bedrijf Zwijgzaam Vakcentrale vraagt kruideniers WINSTMARGE Tuinbouw ongerust „Rotterdamse geul bedreiging voor \Vestland" Nieuwe c.a.o. voor stukadoors Protest van leden bij bond tegen kritiek op ,4iuir' bedrijf „Ze gingen tekeer als beesten*': strenge straffen Voorlichting Vragen aan Luns over uitlevering Stangl Eist collecteert voor gezin Zuid-Ho Hand subsidieert NVSH ADEMEND COMPACT LICHTER IDEAAL MAN OVERREDEN DOOR EIGEN AUTO WETSONTWERP TEGEN HET AFLUISTEREN Bollenvelden met Pasen in bloei „Geen penetratie van CIA in Nederland" Nederlandse hulp aan Suriname en Antillen Politiecharge bij C.S. in Amsterdam VOORJAARSBEURS BOUW+VERWARMING VRIJDAG 'r MAART 1967 Van onze correspondent WEERSELO Het Overijsselse staatsbedrijf heeft de bezorging van post bij enkele afgelegen boerderijen gestaakt. In plaats daarvan zijn blik ken postbusjes langs de kant van de weg gezet waaruit de boeren zelf hun post moeten halen. „De posttarieven zijn toch niet laag", zeggen de inwo ners over deze verminderde dienst verlening. De „postbushouders" willen geza menlijk protesteren bij de Tweede- Kamerleden. Zij die de post wel thuis krijgen steunen de actie. Enkele postbusjes zijn intussen al verdwenen en teruggevonden in een natuurreservaat in de buurt van het dorp. De hierdoor gedupeerden moe ten nu hun post afhalen bij het hulp postkantoor. Ze moeten daarvoor enkele kilometers lopen. De PTT is met de bezorging bij de afgelegen boerderijen opgehouden na dat een arts, die eens met een post bode was meegefietst, had geconsta teerd dat de bestellers een te zware route hadden. De PTT stippelde toen enkele vaste fietsroutes uit. Wie daar buiten viel moest zijn post maar uit het postbusje langs de weg afhalen. Het gemeentebestuur is er nog in ge slaagd het aantal gedupeerde boeren tot de helft terug te brengen. Het Tweede-Kamerlid B. A. A. En- gelbertink (kath.v.) heeft minister De Quay (verkeer en waterstaat) er op gewezen dat het briefgeheim kan worden geschonden doordat de blik ken busjes gemakkelijk zijn open te maken. Hij wil dat de post zo spoedig mogelijk weer bij iedereen thuis wordt bezorgd. UTRECHT Het personeel van de Nederlandse Spoorweg Seinindustrie In Utrecht en Culemborg in totaal 120 man zal naar Voorburg moeten ver huizen. De bedrjjven worden nameiyk samengevoegd met de daar gevestigde onderneming Van der Heem, evenals de Seinindustrie behorend tot het con cern Philips. In Voorburg zouden betere mogelijk heden voor uitbreiding bestaan. Ontsla gen behoeven er niet te vallen. Perso neel dat niet naar Voorburg wil gaan, kan ook in andere bedrijven van Philips worden ondergebracht. F. H. Bidlle N.V. in het Friese Koot- stertille gaat 23 werknemers ontslaan. Dit is een gevolg van gebrek aan or ders uit de sector woning- en utiliteits bouw. Het bedrijf, dat in totaal 75 werk nemers telt, vervaardigt convectoren voor centrale-verwarmingsinstallaties. Norit N.V. in Zaandam heeft tien mensen ontslag aangezegd. Zij zijn over bodig geworden door mechanisering van de produktie. Omdat daarnaast de voor raden sterk zijn opgelopen heeft de on derneming voor twintig van de vijftig man personeel verkorting van de werk tijd gevraagd en gekregen. Zij zulleri tot 8 juli halve weken werken. Staatssecretaris De Meijer (sociale zaken) is de werkloze beambten in ons land te hulp gekomen. Hij heeft de pro vinciale besturen gevraagd aandacht aan deze groep te schenken als er vaca tures ons taan in administratieve en technische diensten van de provincies. De gemeentebesturen zouden hetzelfde doen. DEN HAAG De Nederlandse Bak kerijstichting voelt er niet voor om brood aan supermarkten te verkopen, ook niet tegen winkelprijs. De stichting vindt dat de supermarkten het brood voor een te lage priys van de hand doen. Het komt voor dat de prijs van het brood in de supermarkt een dubbeltje goedkoper is dan in de bakkerswinkel. Tegen deze „desastreuze concurren tie" maakt de bakkerijstichting ernstige bezwaren. Sommige bakkers hebben al geweigerd brood aan supermarkten te leveren. De economische controledienst van het ministerie van economische zaken gaat nu na of het advies van de stich ting een verboden vorm van verticale prijsbinding is. MIDDELBURG De tijdelijke beton- fabriek bij het Noordbevelandse plaatsje Kats zal waarschijnlijk blijven voortbe staan. Daardoor zullen tachtig mensen een vaste baan krijgen. De fabriek heeft betonelementen gemaakt voor de Ooster- scheldebrug. De aannemerscombinatie Van Hat- tum en Blankevoort en de Amsterdamse Ballast Maatschappij willen ook de 18.000 vierkante meter grote haven bij Kats, ingericht voor het laden van de oetonelementen, laten voortbestaan. Ge deputeerde Staten van Zeeland hebben nrovinciale staten voorgesteld het onge- ^r 70.000 vierkante meter grote terrein -gedeeltelijk te verkopen, gedeeltelijk in erfpacht te geven aan de combinatie. (Van een onzer verslaggevers) SITTARD De arrestatie van de 51-jarige grondwerker Willem E. uit Sit- tard heeft de politie op het spoor gezet van een omvangrijke wapensmokkel. Willem E. werd gearresteerd als medeplichtige in het complot om de 49-jarige steigerbouwer Herman Pfeiffer uit Ophoven bij Sittard te vermoorden. Het pistool waarmee de steigerbouwer op 20 januari door zijn vrouw werd dood geschoten, bleek te zijn gesmokkeld. De registratienummers van het pis tool een Berette, leidde de politie naar Milaan, waar nauwkeurig kon worden nagegaan op welk tijdstip en door wie het wapen naar Nederland was ge bracht. Deze ontdekking leidde weer naar een aantal mannen in Limburg, die er nu van worden verdacht de laat ste tijd vuurwpens naar ons land te heben gesmokkeld. In drie plaatsen in Limburg worden op het ogenblik vier mannen aan de tand gevoeld over hun aandeel in de wapensmokkel uit Italië. .99 De vrouw van de vermoorde steiger bouwer, die in het huis van bewaring in Roermond zit opgesloten, heeft wel het doodschieten van haar man bekend, maar zij weigert iets te vertellen over de clandestiene wapenhandel. Voor de moord neemt zij alle schuld op zich. De grondwerker E. daarente gen heeft na zijn arrestatie bekend, dat hij de vrouw het moordwapen in handen had gegeven. Hij zegt het pistool van een onbekende te hebben gekocht, maar de politie heeft intussen zoveel bewij zen verzameld, dat zij vat heeft gekre gen op de kern van een wijdvertakte gjheime wapenhandel in Limburg. Er zijn ook enkele partijen vuurwapens in beslag genomen. Via Interpol worden nu naspeuringen gedaan in Itajië, Zwitserland, Duitsland en België. Het is al komen vast te staan dat de Italiaanse wapens zonder munitie naar Limburg werden gesmok keld. De patronen voor dit wapentuig kwamen uit Maaseik in België. DEN HAAG De „kruldeniersvak- centrale" heeft de kruideniers ge vraagd geen melk te verkopen bene den de toegestane prijs. Van de melk boeren verwacht de centrale het overlegorgaan van de drie kruideniers- bonden dat zij de verkoop van melk in levensmiddelenbedrijven niet zullen belemmeren. De centrale ziet de lage prijzen voor melk bij osmmige kruideniers name lijk als een reactie op het gedrag van de melkhandel. Deze wist de melkfa brieken op allerlei wijzen te bewegen niet aan kruideniers te leveren, hoe wel het vestigingsbesluit levenmidde- lenbedrijven hun het recht geeft om melk te verkopen, zo menen de krui deniersbonden. De minister van Economische Za ken is niet van plan de winstmarges van de melkhandel te verruimen. Het bedrijfschap had hem hierom ge vraagd, omdat de winstgevendheid van de melkzaken niet al te best zou zijn. De minister is het daar niet mee eens. Hij vindt dat er geen achteruit gang is in de resultaten van de goed geleide bedrijven. DELFT De Nederlandse regering zal moeten uitmaken of de welvaart van net tuin Douwuist riet West land ln gevaar moet worden gebracht terwille van de Rotterdamse haven. „Natuurlijk begrijp ik dat Rotterdam zijn positie van eer ste haven wil veiligstellen". Vraag is of Rotterdam en het Westland niet bei de kunnen worden geholpen. De heer C. M. Hage, voorzitter van de Kamer van Koopnandel in Delft, sneed gisteren de „geul van Rotterdam" aan in zijn jaarrede. Hij maakte zich zorgen. De steeds verder de Waterweg binnendringende zouttong levert gevaar voor het Weet*and op. Wie geeft d* verzekering dat de tan kers nog niet vael groter worden, vroeg de heer Hage. Denk dan nog maar niet aan de mogelijkheid dat zo'n reuzentan- ker even uit de koers loopt en dan vast komt te zitten. Zou Rotterdam niet akkoord kunnen gaan met een niet te ver afgelegen naven die wel bereikbaar is voor de grootste tankers en deze haven met 'n aantal leidingen kan verbinden met Rotterdam zelf. Dan weet men zeker, dat de aanvoer te allen tijde veilig gesteld welke diepgang de tankers in de toekomst ook mogen hebben. Die zekerheid heeft men met het gra ven van de geul niet, meent de heer Hage. Een dergelijke oplossing zou voor het tuinbouwdistrict een grote ge ruststelling zijn. De zoutwaterschade is niet het enige gevaar. De luchtverontreiniging heeft in 1965 ook aanzienlijke schade aan de tuinbouwgewassen toegebracht. De vei lingen boekten in 1965 een omzet van 12 miljoen gulden. Vorig jaar steeg de omzet met slechts twee miljoen, aldus de voorzitter van de Kamer van Koop handel voor Delft en omstreken. DEN HAAG De stukadoors krijgen een nieuwe cs.o. Werkgevers en werk nemers zijn het eens geworden over een loonsverhoging van vier procent per 1 maart en van anderhalf procent per 1 juli. De uitkeringen volgens de ziektewet veranderen niet. Het contract loopt van 1 maart tot 28 februari 1967. DEN HAAG De eindexamens voor het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs zullen dit jaar beginnen op 17 april: handelsdagscholen met Ader- jarige cursus. 18 april: staatsexamen h.b.s. a en han delsdagscholen met driejarige cursus. 19 april: h.b.s. b, gymnasium a en b en m.m.s. Voor de dagscholen van het v.h.m.o. eindigt het schriftelijk examen op vrij dag 28 april. Er zullen dit jaar meer dan 29.760 middelbare scholieren eindexamen doen. Dat is 438 meer dan vorig jaar. Verder zullen er dit jaar achthonderd leerlingen van de handelsdagscholen met vierjarige en zestig leerlingen van de handelsdag scholen met driejarige cursus examen doen. GRONINGEN Ongeveer zeventig Groningse leden van de textielbond De Eendracht zijn boos op hun afdelings bestuur. Het heeft in het blad van de vakbond de naam van hun bedrijf Heren kledingfabriek v/h Gebr. Van Dam bezoedeld. Gisteravond beslo ten zij een brief naar de bij het NVV aangesloten bond te sturen, waarin rectificatie werd geëist. Zo niet, dan zuilen zij hun lidmaatschap opzeg gen. In het orgaan van De Eendracht is kritiek geuit op een „donderspeech" van bedrijfsleider H. M. Reinolds, op 2 januari gehouden in een bijeenkomst met het personeel. Hij had er bij zijn mensen onder andere op aangedrongen harder te werken, meer om de kwali teit te denken en minder langdurig van het toilet gebruik te maken. Bij 't laat ste had hij een boete van vijftig cent in het vooruitzicht gesteld. Voor de vakbond was dit aanleiding om verband te leggen tussen de ruimer wordende arbeidsmarkt en het opduiken van oude liberale ideeën. De bedrijfsleider werpt nu tegen dat zijn toespraak met opzet algemeen ge houden, bedoeld was voor bepaalde werknemers ln het bedrijf. ARNHEM De Arnhemse kinder rechter heeft gisteren de achttienjarige timmerman A. M. uit Driel veroor deeld tot zes weken gevangenisstraf en vijf jongens beneden de achttien jaar ieder tot twee maanden tuchtschool. Ze stonden terecht wegens vechtpar tijen tussen jeugdbenden in Arnhem- Zuid, waarbij tegenstanders en een bui tenstaander met fietskettingen en stuk ken hout werden afgeranseld. „Als beesten zijn de twintig leden van een jeugdbende tekeer gegaan", zei de officier. „Het moet in Arnhem uit zijn. Ieder een moet veilig op straat kunnen lo pen", zo sloot de kinderrechter zich daarbij aan. Over het kopen van een bootje be staan nogal wat misverstanden. Mr. J. van Vollenhoven, erkend expert in de wereld van het watertoerisme, lid van de tentoonstellingscommissie van de Hiswa en schrijver van o.a. „Wat zeilt daar?" weet er over mee te praten. „De meeste mensen verkij ken zich op de prijs van een bootje, dat ze op een tentoonstelling zien staan. Ze denken niet verder na, ze kopen het ding en pas later ontdek ken ze dat ze er nog ik weet niet wat moeten bij kopen". „Ik zou al die mensen dit willen aanraden: Let er vooral op of bij de prijs van de boot óók zijn inbegrepen: de zeilen, het landvasten (en dan niet van een miserabele irie meter per stuk, maar ten minste zo lang als het schip is), een misthoorn, een goede boordverlichting met liefst een certi ficaat erbij (dan is zij wettelijk goed gekeurd), een reddingboei, zwemves ten en stootkussens." Wie een zeewaardig jacht koopt mag er wel goed op toezien, dat hij behalve het schip ook nog de comple te uitrusting krijgt, zoals door de Roy al Ocean Racing Club is voorge schreven. Daartoe horen om maar een paar te noemen in elk geval een opblaasbaar reddingsvlot, licht signalen, „preekstoelen" (hekken) met zeereling en zeekaarten. „De verzekering van jacht of zeil boot is een ander punt dat te weinig aandacht krijgt", meent de heer Van Vollenhoven. „En toch is ook dat zo belangrijk. Ik ben eens aangevaren door een knaap die op een schoen en een slof een bootje had gekocht en toen ook geen been meer had om op te staan. Hij was blut. „U kunt f 2,50 per week van mij krijgen", zei hij te gen me, „want hij gaf grif toe dat de aanvaring helemaal zijn schuld was." De heer Van Vollenhoven heeft van dit genereuze aanbod geen gebruik hoeven te maken, omdat h(j all-risx was verzekerd. Gelukkig maar", zegt hij er zelf van. Zijn dringend ad vies: „Ga pas de haven uit, als uw boot verzekerd is. Dat kost u onge veer 2 tot drie procent van de ver zekerde waarde. Te weinig om het er voor te laten." Voorlichting zal er ook dit jaar op de Hiswa volop worden gegeven. De AuN.WJB. Is present, de K.V.N.W.V. is er, de N.S.F. is er en ook de wa- terpolitie gaat voorlichten. Ze zal folders uitdelen, waarop ge deelten van het waterreglement staan te lezen, die iedereen moet kennen. DEN HAAG Bent u bereid er bij de Braziliaanse autoriteiten op aan te dringen dat de oorlogsmisdadiger Franz Stangl, die daar onlangs is gearresteerd, wordt uitgeleverd Dit vraagt het Twee de-Kamerlid A. G. van der Spek (pac. soc.) aan minister Luns (buitenlandse zaken). ELST Vandaag en morgen zal in Eist een huls aan huis collecte worden gehouden voor het gezin Boterblom, waarvan de moeder onlangs een vierling ter wereld bracht. Een van de vier, een jongetje, is inmiddels overleden. DEN HAAG. Minister Veldkamp heeft gisteravond op zyn departement urenlang geprobeerd de hulsartsen en de ziekenfondsen alsnog tot elkaar te bren gen. De besprekingen werden bijgewoond door staatssecretaris Bartels, dr. R. Kruisinga, de directeur-generaal voor de gezondheidszorg en dr. W. de Kort, de voorzitter van de Ziekenfondsraad. De minister van Economische Zaken was vertegenwoordigd door een van zijn hoofdambtenaren. Voordat het overleg begon hebben de minister en de staatssecretaris ruim een kwartier afzonderlijk gesproken met dr. J. van R(jn, de voorzitter van de Lan delijke Huisartsen Vereniging. Tijdens de schorsing van de gecombineerde ver gadering hebben de bewindslieden en hun hoofdambtenaren gesproken met dr. De Kort en de heer J. Verschoor, de voor zitter van het Gemeenschappelijk Over leg van Ziekenfondsorganisaties. In die zelfde tijd vergaderden de huisartsen en de ziekenfondsen ieder afzonderlijk. De kopstukken die moeten zorgen voor een goede afloop van het con flict tussen huisartsen en ziekenfond sen, in goede stemming bijeen. Van links naar rechts: dr. Van Rijn (voor zitter van de Landelijke Huisartsen Vereniging), dr. Kruisinga (directeur- generaal van de volksgezondheid), staatssecretaris Bartels (staande), de heer Verschoor (voorzitter Gemeen schappelijk overleg ziekenfondsorga nisaties), minister Veldkamp en dr. De Kort (voorzitter van de Zieken fondsraad). DEN HAAG Zuid-Holland is de eerste provincie in ons land die subsi die geeft aan de Nederlandse stichting consultatiebureaus voor huwelijks- en geslachtsleven van de N.V.S.H. Gisteren gingen Provinciale Staten ak koord met het voorstel van Gedepu teerde Staten om de stichting drie jaar lang tienduizend gulden subsidie per jaar te geven. Het blijft een schatting maar de kans is groot dat de Hiswa die vandaag begint, meer dan tweehonderdduizend bezoekers gaat trekken. Het vorig jaar kwamen er al 178.000 mensen kijken, 25.00 meer dan in 1965. Deze twaalfde internationale watersport- en kampeertentoonstelling wordt ge houden in het gebouw van de RAI op het Europaplein in Amsterdam. Ze blijft geopend tot en met zondag 19 maart. Driekwart van de 22.456 vierkante meter ruimte op de expositie wordt in beslag genomen door het „natte" gedeelte van de Hiswa; een kwart is bestemd voor de afdeling kamperen. Dat lykt niet erg eerlijk verdeeld, maar in de praktijk valt het allemaal best mee: tenten hebben minder ruimte nodig dan boten. Wat wél tegenvalt is het nieuws op de afdeling kamperen. Dit blijft ach ter bij de vloed van werkelijke pri meurs die op het natte gedeelte van de Hiswa te zien zijn en waarover de vorige week in onze krant al is ge schreven. Een van de belangrijkste nieuwtjes voor kampeerders is dit jaar te zien op stand 217 van Carl Denig. Hier staat de Najade, een tweepersoons tent met een gewicht van 3100 gram, een breedte van twee meter, een diepte van 1,20 meter en een prijs van f 395,-. De Najade is samengesteld uit een binnentent van ademend nylon (ge wicht: 45 gram per vierkante meter) en een dak van Tergal/Polyester (70 gram per vierkante meter). In dat dak zit het nieuws. Het laat zich niet door de ultra-violette zonnestralen van de kook brengen en kan daardoor veel langer mee. Ook Perry van der Kar (stand 234) heeft een aardig nieuwtje: een zeshoe kige broer van de bekende vierkante Iglootent. Zij is alleen ruimer en dus weer iets gerieflijker. De sta-hoogte is normaal. De doorsnee: 3,3 meter. De prijs: f 495,-. Op de kampeerafdeiing van de His wa staan dit jaar meer „compacte" tenten dan in 1966. Men vindt er nog al wat vierkante bungalowtenten, waarbij de slaapruimte en de woonaf- deling in elkaar overlopen (geen dag en nachtluifel meer!). Ook bergt de Hiswa een aantal „compacte nokten- ten", waarbij het woongedeelte van de tent wordt beschermd door een diepe schaapskooiluifel, die bij sommige typen geheel dicht kan. De compacte bungalow is in ver pakte toestand iets groter en zwaar der dan de conventionele uitvoering, maar hier staan twee voordelen tegen- otver: het frame is een geheel en van de ruimte in de tent kan een beter ge bruik worden gemaakt. Toch is er sprake van een tegen stelling. De compacte bungalowtenten worden zwaarder, terwijl aan de an dere kant steeds meer tenten op de markt verschijnen, die zijn uitgerust met de gewichtsbesparende frames, waarvan sommige vijftig procent lich ter zijn dan de traditionele stalen stok ken. Diezelfde drang om toch vooral aan gewacht te besparen, is ook volop aan wezig bij de fabrikanten van doeksoor ten synthetische doeken zijn vaak tien tott twintig procent lichter) en van luchtbedden: nylon bedden wegen in sommige gevallen zestig procent min der dan luchtmatrassen van andere makelij. Een nadeel: de prijzen van al dit lichte materiaal liggen nog aan de hoge kant. „Gemengd" nieuws voor kampeer ders en watersportmensen is er geluk kig volop: een handige kampeer-pick- nickkoffer, rechthoekige slaapzakken met de ritssluiting in het midden in- plaats van opzij en mét een aange knipte capuchon, een opblaasbaar kuipstoeltje, een lichtgewicht zeilpak van 3)4 ons, een trapeze-overal zon der mouwen, wegwerpkleding en een automatische brandblusser. Een van de aardigste nieuwtjes op deze twaalfde Hiswa is verder een „kroonkurkwipper". Hiermee wordt het een koud kunstje om een kroon- kurk niet alleen van de fles te wip pen, maar haar er later ook weer op te zetten. De fles sluit dan, als was zij nooit open geweest. „Op trek met de pollepel" is de alles zeggende naam van het flinterdunne maar toch nog 28 bladzijden tellende boekje, dat de heer C. P. Veenhof, van de afdeling voorlichting van de Hiswa en (bekend) kampeerder in hart en nieren heeft geschreven. Het werkje werd uitgegeven door het Voorlichtingsbureau voor de voeding in Den Haag en moet vijftig cent opbren gen. Dat is het zeker waard. De re cepten die er in staan en waarmee men slank en gezond kan blijven, zijn zeer lezenswaardig en praktisch, evenals de tips voorin het boekje. De watersport heeft het een tijdlang moeten doen zonder de klassieke boe ken „De Zeilsport" van H. C. A. van Kampen en „Zeilen op zee" van J. H. Coolhaas en bewerkt door zijn zoon W. P. H. Coolhaas. Ze waren uitver kocht. Er zullen deze zomer herdrukken van verschijnen, waarbij P. N. van Kam pen en Zoon n.v. in Amsterdam, die beide boeken uitgeeft, aantekent dat ,,De zeilsport" sterk gewijzigd in de handel zal worden gebracht. Ir. J. Loeff, oud-hoofdredacteur van de „Waterkampioen" heeft het bewerkt en herschreven. Intekenprijs van dit boek: 42,50. Hoeveel het in de boekwinkels zal gaan kosten, is nog niet bekend. De winkelprijs van de nieuwe druk van „Zeilen op zee" wordt 35 gulden. Beide boeken staan in de watersport te boek als onmisbare stukken van de zeil-uit- rusting. BOXTEL De 55-jarige chauffeur L. Baars uit Boxtel Is gisteren door zyn eigen auto overreden. Hy overleed in een ziekenhuis. Hij was bezig met reparatie onder zyn auto, ,toen een andere auto een openstaande portier van zyn wagen raakte en de motor aansloeg. De heer Baars probeerde nog onder de op gang komende auto te komen, maar werd gegrepen door het linkervoorwiel. AMSTERDAM De 55-jarige F. de Cock uit Amsterdam is in een ziekenhuis overleden. Op 31 december was hij in Amsterdam met zijn bromfiets aangere den door een auto, die door het stop licht was gereden. DEN HAAG Minister A. A. M. Struycken (justitie) heeft een wetsont werp opgesteld ter bescherming tegen het afluisteren en opnemen van gesprek ken met technische hulpmiddelen. Het wetsontwerp is naar de Raad van State. De minister meent dat met een nadere regeling ter bescherming van het telefoongeheim niet kon worden volstaan. De minister heeft aan deze kwestie voorrang gegeven nadat wij uitvoerig melding hadden gemaakt van pogingen om ook in ons land goedkope afluister apparatuur in de handel te brengen. (Van onze correspondent) DELFT Het ziet er naar uit dat Pasen dit jaar vergezeld zal gaan van bloeiende bollenvelden. Vooral de nar cissen staan er op het ogenblik goed voor. Alleen een plotselinge vorst of een te hevige regenval zou roet in het eten eten kunnen strooien. Een overzicht van de Hiswa-tentoon stelling in het RAI-gebouw te Amster dam, die vandaag is geopend. In vergelijking met het vorig jaar toen de beruchte extra be lasting werd ingesteld zijn do prijzen van de op de Hiswa ten toongestelde boten nauwelijks of niet gestegen. Er is bij de open zeilboten vooral ruime keuze in de prysklasse tus sen de twee- en drieduizend gulden (polyester, eikehouten en hecht- houten schepen) en boven de vijf duizend gulden. Wie minder dan 1.500 gulden wil uitgeven, kan ook al terecht (schouwtjes!) en ook worden bo ten, zoals OK-jolJen, aangeboden voor prijzen tussen de 1500 en tweeduizend gulden. Er is verder een tamelyk ruime keuze in boten die variëren van drie- tot vierdui zend en van vier- tot vijfduizend gulden. B(j de kajuitjachten liggen de prijzen natuurlijk aanmerkelijk ho ger: zes types voor prijzen tussen de vjjf- en tienduizend gulden, tien tussen de tienduizend en vijftien duizend, eveneens tien types tussen de vijftien- en twintigduizend gul den, zeven variërend van twintig duizend tot dertigduizend en zo gaat het verder tot een groot Aan tal types aan de beurt komt die duurder zijn dan vijftigduizend gulden. Eén van de duurdere sche pen is de motor-zeiler Fortuna 46. Deze moet 145.000 gulden opbren gen. Over de prys van de Asperida II het eerste jacht ter wereld dat van cupro-nikkel is gemaakt, hullen de makers zich in een onverblddeliyk stilzwijgen. >^*AAAAA/*/*AAAAAAA<WVW*^WWWWWW>A DEN HAAG Er vindt g"een penetra tie van de Amerikaanse geheime dienst CIA plaats in studentenorganisaties in Leiden of elders in ons land. Dit antwoordt minister-president Zijl stra op vragen van het pacifistische Tweede-Kamerlid mr. G. H. Slotemaker de Bruine. De premier heeft zelf infor maties ingewonnen. DEN HAAG De regering zal binnen kort wetsontwerpen over voortzetting van de Nederlandse financiële medewerking aan de ontwikkeling van Suriname en de Antillen bij het parlement indienen, aldus heeft de vice-premier Biesheuvel in een nota aan de Eerste Kamer meege deeld. Gezien de zwakke begrotingspositie van zowel Suriname als de Antillen zal Ne derland bij het verstrekken van leningen tegen marktvoorwaarden enige facilitei ten verlenen wat betreft rente en aflos sing. AMSTERDAM De politie heeft gis teravond omstreeks half negen voor het Centraal Station in Amsterdam een 30-tal jongens en meisjes verdreven die trein reizigers lastig vielen en hen beletten het station binnen te gaan. Bij de charge, die werd uitgevoerd na dat de jongelui enige malen was gelast te verdwijnen, werd gebruik gemaakt van de gummiknuppel. Volgens de politie pleegden zij voorts ontuchtige hande lingen op het Stationsplein. Er werden twee minderjarige meisjes aangehouden. Zij zullen aan de kinderpolitie worden overgedragen. EMMEN Op de weg tussen Em- men en Klijndijk is gisteravond de 21- jarige H. J. Ambergen uit Nieuw- Dordrecht met zijn auto tegen twee bo men gereden. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. ADVERTENTIE UTRECHT Nog 3 beursdagen Voordelige reis- en entree-biljetten op de' MS.-stations verkrijgbaar. Geopend: dagelijks van 9-17 uur, behalve zondag. ZATERDAG MAANDAG DINSDAG

De Vallei | 1967 | | pagina 11