SGP doet plotseling tocli mee aan onderzoek wethoudersverkiezing Wilde tonelen op de Groeperweg Persfotografen door landbouwersfamilie in Overberg belaagd Aanval op dure camera's „E VA kegelt bijna kwart eeuw RAIFFEISENBANK VEENENDAAL M. de Zeeuw: „Eigenlijk uit nieuwsgierigheid.99 Els Amman exposeert in Rhenen Drukbezochte receptie stationschef V an Giezen Nu alle raadsleden in commissie 3550 4079 GESLAAGDE OPERATIE MET IJZERZAAG aandelen, obligaties, koersen Bekendmaking AGENDA V.A.B. KIRPESTEIN MIST u uw Bel: tot 17-30 u- Drie le prijzen Raiffeisenhank Whfekey-karavaan in Luxor Theater Geheim Leiding momenteel in goede handen Goede resultaten voor Opheusdense konijnenfokkers RAMP ZONDAGSDIENSTEN spaarbank en alle bankzaken /O VRIJDAS^MAART 1967 OPHEUSDEN De commissie, die tijdens de laatste raadsvergadering in de gemeente Kesteren werd ingesteld om de achtergronden te onderzoeken van de jongste wethoudersverkiezingen, heeft een dubbele verandering ondergaan. In de commissie hebben nu alle raadsleden zitting en niet zoals eerst was vastgesteld de fractieleiders van de partijen. Bovendien heeft de gehele SGP-fractie, die zich in eerste instantie fel tegen het instellen van een derge lijke commissie keerde besloten toch aan de onderzoekingen deel te nemen. ADVERTENTIE VEENENDAAL De heer M. DE ZEEUW RHENEN De burgemeester der ge meente Rhenen brengt overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van het be sluit op de ruimtelijke ordening ter openbare kennis, dat op 6 maart 1967 bij burgemeester en wethouders dier ge meente een verzoek om bouwvergun ning, hetwelk slechts kan worden inge willigd met verlening van vrijstelling as bedoeld in art. 17 van de wet op ruimtelijke ordening, is ingekomen van F. Beier, wonende te Rhenen, Cunera- weg 411 voor de bouw van een nood woning op het perceel, kadastraal be kend gemeente Rhenen, sectie G. nr. 2436, plaatselijk bekend Cuneraweg 411 te Rhenen. De bovenbedoelde vrijstelling kan ver leend worden voor de duur van ten hoogste vijf jaar. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen binnen veertien dagen na dagtekening van de ze bekendmaking, gedurende welke ter mijn de bouw- en situatietekeningen ter gemeentesecretarie afdeling financiën voor een ieder ter inzage liggen, schrif telijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling bij burgemeester en wethou ders indienen. Rhenen, 7 maart 1967, De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI? van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur Heden, vrijdag RHENEN Gebouw Muntstraat: Bazaar ,,Ons Ge noegen". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: ,,De Whisky-karavaan". Morgen, zaterdag RHENEN Gebouw Muntstraat: Bazaar „Ons Ge noegen". AMERONGEN Dorpshuis 14.30 uur: Rayon wedstrijden EHBO. Dorpshuis 20.00 uur: Dansavond beat- club ,,The Key". EDE Nieuwe Herv. Kerk, Maanderbuurtweg, 20.00 uur: Zang- en orgelavond. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: ,,De Whisky-karavaan". RHENEN De heer G. Veenendaal, slager aan het Fred. v. d. Paltshof, heeft tijdens de in Eist (O-B) gehouden Paasveetentoonstelling met zijn Paas- vee drie eerste prijzen behaald. „Eigenlijk doen we mee uit nieuws gierigheid", deelde de heer M. de Zeeuw (sgp) ons desgevraagd telefo nisch mee. „Onze fractie is benieuwd wat er nu wel ter tafel wordt gebracht. De toetreding tot de commissie is te vens ter wille van de duidelijkheid in de politiek. Daar zijn al onze kiezers mee gebaat." De heer De Zeeuw kon echter niet in zien dat het uiteindelijke rapport van de commissie zou werken in het belang van de gemeente. „We hebben een raad, die commissie-zwak is, maar van deze commissie kan ik echt het nut niet inzien", zo merkte de fractieleider van de SGP tenslotte op. RHENEN. Het was donderdagoch tend bij de bijzondere lagere school aan de Achterbergsestraatweg een paniek als nooit tevoren. Een van de leerlingen zat met z'n duim in het gaas van het hek rond de school en niemand zag kans de knaap te be vrijden. De jongeman was bij het spelen in het gaas verward geraakt en terwijl hij trok als een razende om zich te bevrijden, werd zijn duim steeds dikker en werd het steeds moeilijker de duim terug te trekken. De heer D. J. Bovenschen, haarden specialist, voorzitter van de Macro, eigenaar van een ijzerwinkel en lid van het bestuur van de Kamer van Koophandel, is al vaak in het nieuws geweest. Onlangs nog ter gelegen heid van een hoog opgelaaide rel in Macro-gelederen. Ook nu weer stond hij op de voorste rij. Hij bracht met zijn auto zijn kinderen naar school, stopte bij de ingang en werd onmid dellijk aangeklampt door een van de leerkrachten, die hem vroeg of hij in staat was de knaap, die met zijn duim vast zat in de omheining, te bevrijden. De heer Bovenschen rende terug naar zijn auto, haalde er een ijzer zaag uit te voorschijn, pleegde een „chirurgische" ingreep, door het gaas in twee stukken te zagen en de minder fortuinlijke knaap was be vrijd. Hij moest met een dikke duim de lessen bijwonen, maar gistermid dag was alles vrijwel weer normaal. Je moet maar pech hebben! SCHERPENZEEL Gedurende de maand februari werd op de Raiffeisen hank te Scherpenzeel ingelegd een be drag van f 882.010,23 en terugbetaald f 807.835,15. VEENENDAAL Momenteel draait in het Luxor Theater DE WHISKEY KARAVAAN, een film waarvan de ti tel al de inhoud doet vermoeden. Whis key speelt een belangrijke rol in deze film, omdatt een indianenopperhoofd gek is op deze drank. Blanken hebben de verslaafdheid van de man aangegre pen om hun plannen ten uitvoer te brengen. Om deze whiskey ontstaan ge vechten, die bloedig hadden kunnen zijn, indien de strijdenden niet beneveld wa ren geweest door de drank. Een persiflage op het Wilde Westen en de daar vroeger in groten getale voor komende Indianen en blanken. Rood en blank stonden toentertijd haatdragend tegenover elkander, de strijd tussen beide rassen was wreed, maar de tijd gaat verder en de mensen, die nu leven bekijken de strijd van toen door andere ogen. Ogen, die slechts de nutteloosheid van die strijd kunnen constateren en die alles in het satirische en romantische vlak gaan trekken. In Veenendaal dezer dagen dus een satirische kijk op het Wil de Westen. Hoofdrolspelers zijn de be kende Burt Lancaster, Lee Remick en Jim Hulton. ADVERTENTIE Naar wij vernemen is de plotselinge toetreding van de SGP het gevolg van een onderhoud, dat een der overige raadsleden met hen zou hebben gehad. Een voorstel van de SGP om niet al leen de fractieleiders de onderzoekin gen te laten verrichten, maar alle raadsleden, werd aangenomen. Beschul digingen kunnen dan door raadsleden, die dit aangaat, direct^ verdedigd wor den, zo luidde het motief. Vrijdag 17 maart komt de commissie ten gemeentehuize in geheime vergade ring bijeen. Er zal dan een voorzitter en een secretaris worden gekozen waarna het onderzoek kan beginnen. Afgelopen zaterdag zou de vergadering reeds zijn gehouden, maar toen bijna alle raadsleden op het gemeentehuis bijeen waren, bleek dat men het raads lid Remmelink van de partij Gemeen te Belang vergeten had uit te nodigen. De bijeenkomst werd toen in zijn geheel geschorst en verschoven naar volgende week vrijdag. Men zal trachten het rapport de komende raadsvergadering ter tafel te brengen. CITY-MOTORS - EDE RHENEN Van 13 maart tot 1 april wordt in het streekmuseum een expo sitie gehouden van schilderijen en por tretten van Els Amman uit Groningen. Els Amman werd in 1932 in Den Haag geboren. Ze studeerde aan de Kon. Aca demie voor Beeldende Kunsten aldaar en trok daarna naar Frankrijk en België. Ze woont nu in Groningen, waar ze enige malen exposeerde en waar permanent werk van haar te zien is in het „Beren huis". Verder hield ze o.a. tentoonstel lingen in Delft, Zeist, Gorkum, Parijs, Den Haag en Rotterdam. In 1962 kreeg ze een eervolle vermel ding in de „Talens Prijs", terwijl de stad Groningen haar opdracht gaf, ge dichten van Huub Oosterhuis te illus treren. Aanvankelijk schilderde ze woeste, on bewoonbare landschappen, waarin later karikaturale mensen verschenen. Gelei delijk aan werden haar gestalten war mer en menselijker, omdat Els Amman het schone in de mens heeft ontdekt en dat niet meer kan en wil negeren. De openingsuren zijn dagelijks van 11 tot 12.30 uur en van 2 tot 5 uur met uit zondering van zondag, woensdag en 2e paasdag. (Van een onzer verslaggevers) OVERBERG Twee persfotografen hebben gistermiddag bij de Rijkspolitie te Renswoude een klacht ingediend tegen de landbouwer C. van Dijk uit Overberg en diens schoonzoon de heer Van de Heuvel. Op de Groeperweg werden de beide fotografen omstreeks drie uur plotseling aangevallen door de woedende landbouwer, die met assistentie van zijn schoonzoon en enkele dochters trachtte de camera's buit te maken. Bij deze actie kwam het tot enkele incidenten, waarbij de fotografen klappen opliepen. Hun apparatuur werd beschadigd, terwijl een camera door de landbouwer naar zijn woning werd meegenomen. Later kwam de rijkspolitie van Renswoude tussenbeide. Aanvankelijk weigerde de familie Van Dijk elke medewerking, die zou kun nen leiden tot oplossing van het geschil. „Gooi het maar voor de rechter", riep schoonzoon Van de Heuvel luidkeels uit. Op aandringen van de politie nam men evenwel toch een andere houding aan. De heer Van Dijk verklaarde zich tenslotte bereid de schade, die aan de foto-apparatuur was toegebracht, te vergoeden. KESTEREN. „De leiding van het station Kesteren-Rhenen Is momenteel in goede handen." Deze Ioffelyke uitspraak deed gisteren mr. Mulder, chef van dienst in het district Nijmegen van de Nederlandse Spoorwegen, tijdens een druk be zochte receptie in café „Het Ambtshuis" te Kesteren, ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van de stationschef, de heer Van Giezen. De heer Mulder, die namens de di rectie sprak, merkte verder op: „De directie heeft respect voor de wijze, waarop u tot nu toe de scepter hebt gezwaaid. U hebt feeling voor het werk en weet eventuele moeilijkheden har monisch op te lossen." Spreker schetste vervolgens de promotie van de heer Van Giezen van loopjongen tot chef, hetgeen alle waardering verdient. Mr. Mulder overhandigde de „zilveren" sta tionschef tenslotte een oorkonde en de gebruikelijke gratificatie. Plaatsvervangend stationschef te Kes teren, de heer G. Honders, liet tijdens de receptie de carrière van zijn chef bij de N.S. in dichtvorm de revue pas seren. De heer R. B. v. Kleef bood de jubilaris namens het personeel van het station Kesteren een cadeau aan in de vorm van een scheerapparaat. Stationschef te Tiel, de heer H. B. Klaassen, sprak namens alle collega's van het district Zuid. Spreker wierp hierbij een blik in de toekomst en wen ste het station Kesteren een grote uit breiding toe. Als feestelijke bijdrage bood de heer Klaassen mevrouw Van Giezen een boeket bloemen aan, terwijl haar echtgenoot een blijvend aanden ken kreeg in de vorm van een luxe meubelstuk. Onder de aanwezigen merkten wij onder anderen op de gepensioneerde stationschef Van Ommen, onder wiens leiding de heer Van Giezen geruime tijd heeft gewerkt, burgemeester D. J. Pott, wethouder J. v. Appeldoorn, ge meentesecretaris M. Vink, alsmede ve le collega's en vrienden van de jubila ris, die in een slotspeech allen bedank te voor de belangstelling en de bijdrage tot de feestvreugde. De fotografen, die in gezelschap wa ren van twee journalisten, kregen het met de landbouwer aan de stok omdat deze van mening was dat er foto's zou den zijn gemaakt van de zwartgeblaker de resten van zijn kalverschuur, die in de nacht van woensdag op donderdag RENSWOUDE Toen de 17-jarige F. van 't F. op zijn bromfiets van Ede naar huis reed, kwam uit een zijstraat plotseling een luxe wagen rijden, die geen voorrang verleende, en de brom fietser tegen de grond smakte. Met een gebroken been is de berijder opgenomen in het streekziekenhuis te Bennekom. geheel in vlammen opging. Een van de verslaggevers vroeg de landbouwer be paalde inlichtingen over de brand, waar bij zestig kalveren omkwamen. De heer Van Dijk weigerde deze te geven, waarop de desbetreffende ver slaggever en zijn fotograaf het erf ver lieten. Inmiddels waren er nog 2 pers vertegenwoordigers gearriveerd. Zij par keerden hun auto op de Groeperweg en waren er vervolgens getuige van hoe hun collega's door de familie Van Dijk, die onverwacht het erf kwam afrennen, werden belaagd. De landbouwer rukte 'n portier van een van de geparkeerde au to's open en wist een camera te be machtigen. Bij deze charge deelde hij bovendien enkele klappen uit. Dit tafereel werd door de andere fo tograaf op de gevoelige plaat vastge legd en deze daad was voor de heer Van de Heuvel aanleiding om een uit val te doen naar de camera, waarmee dit „onheil" geschiedde. Er volgde opnieuw een handgemeen. De aangevallen fotograaf slaagde erin zijn kostbare camera voor schade te vrijwaren; een van zijn rolfilms moest hij echter prijsgeven. Bij de Rijkspolitie werd vervolgens OPHEUSDEN Op de landelijke kampioenschappen voor konijnen en pluimvee, die in Oosterwijk (N.B.) wer den gehouden, hebben twee leden van de vereniging „Sport verdeldt" uit Op- heusden met hun inzendingen prachtige resultaten geboekt. In totaal namen zij met acht dieren aan de kampioenschap pen deel. De heer J. Slotman behaal de met de konijnerassen Kleur Dwerg en Hollander twee nationale kampioen schappen met respectievelijk 23 en 21 punten. Het hoogste aantal te behalen punten bedroeg 24. De heer Kerpentier wist met een Vlaamse Reus konijngrijs (22 pnt.) en een Vlaamse Reus wit (21 pnt.) twee tweede prijzen in de wacht te slepen. RHENEN Gisteravond was de ke gelbaan achter hotel Het Wapen van Rhenen bezet door de kegelclub EVA. Die drie letters hebben niets te ma ken met de eerste vrouw ter wereld. Ze betekenen niets meer of minder dan Eén Vrije Avond. Het was de heren wel aan te zien, dat ze van die vrije avond met volle teugen genoten. Al hoewel er één dame in hun midden was, de vrouw van de heer Hoogstede die niet alleen thuis durft te blijven. Overigens stoorde dit vrouwelijke ele ment in de mannengemeenschap geenszins, maar past zeer sportief in het gezelschap. De oude kern van „EVA" wordt ge vormd door de heren S. A. M. Stevens, G. A. Hoefsloot en H. M. Robertz. Dit drietal heeft vanaf de oprichting ervoor geijverd, dat „EVA" een vol waardige vereniging werd. De oprich ter was de voormalige pastoor van de St. Cunera-Parochie Verhoeven. Later werd hij Hoofdaalmoezenier van de Luchtmacht. Hij is al lang uit Rhenen verdwenen, maar zijn „schepping", de kegelclub „EVA", bloeit nog steeds. De heer Stevens is er vol van. „In 1944 was er niks te beleven. De be zetter vierde hoogtij. Het was in die dagen dat onze pastoor het initiatief zitter en niet te vergeten de heren Ste vens en Hoefsloot. Maar de laatste ja ren is „EVA" een pure gezelligheids vereniging geworden. „We hebben wel jeugd in opleiding", verklaart de heer Robertz, „maar dat zal nog wel enkele jaren duren, voordat we weer in com petitieverband kunnen uitkomen." De heer Hoefsloot die ook al tot de man nen van het eerste uur behoort, be aamt die uitspraak. De prijzenkast is een stille getuige van de glorietijd van „EVA". De be kers, lauwertakken en medailles pui len er als het ware uit. De club was doorgedrongen tot de hoogste regionen van de Arnhemse Kegelbond. Tussen de gesprekken door komen de resultaten op het scorebord. Menig een staat nog zijn mannetje. De veta- ranen doen nog niets voor de jongeren onder. Dan wordt er plotseling een rau we kreet geslaakt. „Alle negen", zegt nam om een kegelclub op te richten. >de heer Stevens, en wéér gaan de gla- Alleen de collectanten uit de kerk konden er lid van worden. De pastoor zei altijd: dat kegelen is goed voor het huwelijk. Op de kegelbaan kun je er alles uitsmijten, wat je dwars zit. Bo vendien is het een grote ontspanning. De pastoor heeft gelijk gekregen. Iedere donderdagavond zitten we hier op de baan van „Paul Krüger", die we voor een zacht prijsje gehuurd heb ben. De vereniging is al lang niet meer toegankelijk voor alleen collectanten uit de kerk. Het borreltje is niet Rooms meer." zen in de hoogte. De kegelsport in Rhe nen viert hoogtij. Er zijn wel vijf ver enigingen. „EVA" behoort met „Paul Kruger" tot de oudste. Eerst diep in de nacht rolt de laatste bal over het hout. Dan gaat de club van „EVA" huis waarts. Er zit weer één vrije avond op, met veel sport, maar óók met veel ple zier. een aanklacht ingediend wegens mis handeling en vernieling van eigendom men. De heer Van Dijk, noch de heer Van de Heuvel bleken evenwel, toen de politie zich in het geschil had gemengd, een coulantere houding aan te willen nemen. Nadat zij erop gewezen waren, dat zij juridisch gezien niet in hun recht stonden, gaf de landbouwer de verzeke ring de fotografen niet verder lastig te vallen en de schade aan de camera's, die door de wilde actie was ontstaan te vergoeden. Als de schadevergoeding een feit zal zijn geworden, zal de aan klacht worden ingetrokken. Het landbouwersgezin Van Dijk werd woensdagnacht opgeschrikt door een fel le brand, die een kalverschuur achter de boerderij in korte tijd in lichterlaaie zette. De brand werd omstreeks half drie ontdekt door enkele chauffeurs, die met veewagens over de Groeperweg reden. Zij wekten de bewoners, terwijl een van de chauffeurs de brandweer te lefonisch waarschuwde. Het brandweer korps van Renswoude was binnen enke le minuten aanwezig en wist met veel inspanning het woonhuis geheel te be houden. Ook wist men te voorkomen, dat een tweede schuur geheel in vlam men opging. De kalverschuur diende tevens als stallingsruimte voor twee auto's. Deze konden ternauwernood worden gered; beide voertuigen liepen flinke brand schade op. De zestig mestkalveren kwamen alle maal In de vlammen om. De dieren wa ren vier k vijf weken oud. Zij vertegen woordigden een waarde van ongeveer vijftienduizend gulden. De totale scha de bedraagt naar schatting een kleine veertigduizend gulden. De heer Van Dijk was niet verzekerd. Omtrent het ontstaan van de brand is nog niets definitiefs vast te stellen, al bestaat het vermoeden dat het waak- vlammetje van de gasgeiser, die in de kalverschuur was aangebracht, de oor zaak is. De gevolgen van de brand hadden nog ernstiger kunnen zijn, als een gastank, die in de onmiddellijke nabeiheid van de schuur stond zou zijn ontploft. De brand weer wist met waterstralen deze ramp te voorkomen. VEENENDAAL Zaterdag II maart: H. E. G. Pilon, Ker- kewijk 82, telefoon 2481. Zondag 12 maart: K. Remme, Markt 10, tel. 2061. Apotheek: Apotheek Zuidersma, Hoofd straat 53, tel. 2123. Groene Kruis: Zuster Vreeman, Kerke- wijk 28, ,tel. 2307. RHENEN Dr. Almekinders, Herenstraat 59, telef. 2432. Apotheek Deys, gesloten. Voor recepten dienstdoende apotheek te Wageningen. AMERONGEN Dr. Van de Burg, Leersum, tel. 1388. DE KLOMP, EDERVEEN EN RENS WOUDE Dr. Hey, De Klomp, tel. 200. Dierenarts: T. Nutma, Hoofdweg 49a. Ederveen, tel. 457. SCHERPENZEEL Arts H. G. v.d. Hoek, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 034981330. Dienst geldt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. Arts: Voor de gemeenten Ommeren. Lienden en Kesteren neemt waar: dokter A. Zanddijk, Torenstraat te Kes teren. Tel. 08886-201. Wijkverpleging: Voor de gemeenten Ochten, Echteld, IJzendoorn en Kes teren neemt waar: zuster Westerhof, Torenstraat te Kesteren. Tel. 08886- 210. Arts. Voor de gemeenten Dodewaard, Ochten en Opheusden neemt waar: dokter M. van Driel, Molendam te Och ten. Tel. 03444-220. Wijkverpleging: Voor de gemeenten Dodewaard, Lienden en Opheusden neemt waar: zuster E. de Winter te Opheusden. Tel. 08887-210. Medische Dienst Scherpenzeel-Wouden- berg: Zaterdag 11 en zondag 12 maart 1967. Arts H. G. van de Hoek, Stationsweg 10. Woudenberg, tel. 034981330. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. Bij een „volle negen' geheven. wordt het glas Beleggen vereist deskundigheid. Kennis van koers- verlopen en kennis van marktverhoudingen. Ongeacht of u reeds effectenbezitter bent of wenst te worden: bij onze bank zijn uw beleggersbelangen in deskundige en vertrouwde handen. 66-21 „We kegelen in de eerste plaats om de sport", gaat de heer Stevens ver der. „In de tweede plaats om de ge zelligheid. Wij geloven dat beide ele menten in deze sport niet van elkaar zijn te scheiden. Aan de wand hangen talrijke spreuken, die betrekking heb ben op de kegelsport. Eén daarvan luidt: „Beter een poedel dan een ne gen over de streep". Terwijl de beide kegeljongens even uitblazen, zit het hele kegelgezel schap bij elkaar en worden de glazen geheven, onder het zingen van het clublied, op de wijs van „Daar komen de schutters van Amsterdam." „Dat heeft mijn vrouw destijds nog gemaakt", zegt de heer Stevens met een glinstering van trots in zijn ogen. „Wilt u de tekst weten?" Nou, hier komen dan de eerste re gels van het vers: Daar komen ze weer aan. De mannen van EVA. Waar zou dat heen gaan, Zo zonder eega, Ze gaan de kegelbaan Met balletjes besmijten! En stellen zich dan aan, Als pas getrouwde geiten. Geen wedstrijden „EVA" heeft vele malen met succes aan wedstrijden deelgenomen. Er zaten prominente spelers onder. We denken aan de heer Rijsemus, tevens oud-voor- i

De Vallei | 1967 | | pagina 5