Kalvermesters hoorden zware straffen eisen BEHANG In Scherpenzeel HERVORMDEN ZIJN VERDEELD Officier: 7 Is ronduit misdadig te noemen HULDIGING VOOR REDDER Trein zette auto klem Aan reuk al genoeg Hormonen-zaakvoor Arnhemse rechtbank V.V.V.-folder op komst Paasbeest op zn Paasbest HENNY JANSEN AGENDA D. v. d. Scheur onderscheiden Vrachtautochauffeur kwam door kleuters in moeilijkheden H. Brons: werving voor Woudenberg B. Valkenburg: geen scheuring Ouderavond van o.l. school COLLECTIE 1967 DROGISTERIJ Nieuwe garage aan Buurtlaan-Oost Aandacht chauffeur gevangen door groen Hooivoorraad in vlammen op Recidivist Ingewikkeld Eigen houtje VEENENDAAL Imkers vergaderen in „De Korenbeurs"1 Dames vergeten de lijn voor een avondje Rens woudenaar bestal zijn baas Afzwemmers in Lij sterbergbad VEENENDAAL Burgemees ter Hazenberg heeft gistermiddag in het gemeentehuis een loffelijk ge tuigschrift uitgereikt aan de heer D. van de Scheur, die op 15 decem ber van het vorig jaar een Wage- rringse kantoorbediende uit het wa ter van de Grift van de verdrin kingsdood reddeDe onderschei ding was de redder toegekend door het Carnegie Heldenfonds, dat Ne derlandse onderdanen, die zich door kordaat ingrijpen verdienste lijk maken voor de medemens, on derscheidt. De burgemeester bracht de ge beurtenis van destijds in een korte toespraak nog even in herinnering: „U zag de wagen die achter u reed plotseling niet meer. Door uw at tentheid bemerkte u toen dat de auto te water was geraaktDe heer Va/i de Scheur heeft zich daar na te water begeven en kon de drenkeling met grote inspanning uit de auto bevrijden. „Het gaat niet om het getuig schrift, maar om het feit, dat u een medemens heeft gered", zo stelde de burgemeester tenslotte. De heer Van de Scheur bracht met enkele hartelijke woorden dank voor de onderscheiding. VEENENDAAL Op de westelijke Rondweg staan bordjes, waaruit blijkt dat het verboden is met fietsen of bromfietsen op deze weg te rijden. Men moet daar van de „ventweg" of voor zover aanwezig van het fietspad gebruik maken. Twee 3-jarige jongetjes legden de verboden naar de letter uit en meenden, dat ze met hun step wel op de Rondweg mogen rijden, waardoor A. W. uit Amster dam, bestuurder van een vrachtauto in moeilijkheden raakte. Toen de jongens ongeveer 40 m van hem verwijderd waren gaf hij een signaal, omdat een van beiden nogal ver uit de kant reed. Het ene kereltje, dat al goed rechts hield ging nog meer naar de berm, maar de ander stak ongeveer 10 15 m voor de vrachtwagen plotseling de weg over. Ondanks een poging naar links uit te wijken, raakte de auto het jongetje, die ten val kwam. Een arts ver leende eerste hulp en bracht het knaapje, Henk H., naar huis. Voor de chauffeur heeft deze zaak een onprettige nasleep, omdat uitkwam dat hij de vrachtwagen bestuurde met een rijbewijs B-E slechts voldoende voor een personenauto. De vrachtwagen is achter het politieburau geplaatst en moet door een chauffeur, die wel een vrachtwagenrijbewijs heeft, worden 'afgehaald. W. kreeg een proces-verbaal. LEERSÜM Op vrijdag 17 maart houdt de openbare Julianaschool een ouderavond in de zaal van hotel „Het Centrum". De leerlingen van de vierde en vijfde klas zullen deze avond verzor gen. De vierde klas voert een kabouter sprookje op, getiteld: „Appelsnoetje". Het personeel van de Julianaschool is al avonden bezig geweest om een leuk bosdecor te maken. De leerlingen van klas 5 voeren enkele korte stukjes op. VEENENDAAL Vrijdagmorgen om kwart voor elf naderde de heer J. O. uit Rhenen in een gehuurde auto de spoor wegovergang op de Kerkewijk. Omdat het rode licht knipperde remde hij zijn wagen af, maar op het moment, dat hij deze geheel tot stilstand wilde brengen schoot zijn voet van de rempedaal. De koppeling was wel ingetrapt, zodat de wagen doorliep. De auto kwam juist op de rails tot stil stand en de trein was toen reeds zo dicht genaderd, dat er geen mogelijkheid meer was om een botsing te voorkomen. De auto werd aan de rechterzijde gegrepen, draaide een kwart slag rond en kwam klem te zitten tussen de inmiddels ge stopte trein en de paal van het knipper licht. De heer O. wist zich met moeite door het linker portierraam te bevrijden. Een kraanwagen moest er aan te pas komen om de auto weg te halen. Hier voor moest eerst de paal van het knipper licht scheefgetrokken worden. Toen kon de auto omhooggetakeld worden. Voor de spoorwegen is de schade slechts ge ring de auto werd echter zwaar be schadigd. ADVERTENTIE 16,veenendaal VEENENDAAL In Schiedam reed een bestuurder van een vrachtwagen van expeditiebedrijf Van S. uit Veenendaal een muur van een huis in elkaar. Zonder zich om de schade te bekommeren is de chauffeur doorgereden. De Schiedamse politie heeft haar Veenendaalse collega's gevraagd de chauffeur te horen en deelde ook nog mee, dat de straat, waar het ge beurde afgesloten was voor verkeer in beide richtingen. In het rapport stond niet vermeld dat de chauffeur misschien al door de reuk van een bekend Schiedams produkt min der stuurvast was geworden. ADVERTENTIE Vraag ons gratis behangboekje ZANDSTR. 7 - VEENENDAAL VEENENDAAL Aan de Buurtlaan- Oost heeft de heer A. N. Lagendijk sinds kort een nieuwe automobielzaak in be drijf genomen. Voordat de nieuwe eige naar naar Veenendaal kwam had hij een automobielbedrijf in Utrecht. Hij wil het hier echter wat groter opzetten. Op het ogenblik zijn er bij de heer Lagendijk auto's te koop van verschillende merken, die doorgaans niet ouder zijn dan 3 a 4 jaar. Hij hoopt binnenkort dealer te wor den van de B.M.W. Bij de tot aannemerswerkplaats om gebouwde garage is ook een benzine station te vinden. Voorheen behoorde het pand aan aannemersbedrijf Van de Berg. RHENEN Tijdens een vergadering van de Utrechtse Provinciale Bond voor Vreemdelingenverkeer, donderdagavond gehouden in het gemeentehuis in Ame- rongen, waar alle VW's uit de provin cie Utrecht bijeen waren om te spreken over de uitgifte van een nieuwe VW- gids, werd besloten deze misschien nog dit jaar en anders in het voorjaar van 1968 te laten verschijnen. Ook de VVV van Rhenen participeert in de kosten met een belangrijk bedrag. Het wordt een folder in boekvorm, uit gevoerd op kunstdrukpapier, voorzien van prachtige foto's, met voor iedere gemeente een pagina voorlichtende tekst. Met de uitgaaf is in totaal gemoeid een bedrag van ruim f 14.000,-. De Utrechtse Provinciale Bond voor Vreemdelingenverkeer subsidieert de uit gave met de helft van de kosten. Er zullen géén advertenties in worden op genomen. VEENENDAAL De heer W. J. S. reed het terrein van de D. S. af en draai de op de Zandstraat in de richting van de Hoogstraat. Het op groen staande verkeerslicht hield zijn aandacht gevan gen, zodat hij de voor hem van rechts- komende bestelauto, bestuurd door de heer Van E., niet opmerkte. Een botsing was het gevolg, waarbij beide auto's lichte schade opliepen, welke onderling geregeld is. AMERONGEN Donderdagavond is aan de Lekdijk in Amerongen een stal grotendeels in de as gelegd. De eige naar van de stal, de. heer G. Dorre- stein, was niet verzekerd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar vijfhonderd balen hooi en vier biggetjes werden een prooi van het vuur. Twintig koeien en wat kleinvee konden nog juist worden gered. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat vonken uit de schoorsteen van een naast de stal gelegen woonhuis op het rieten dak van de stal zijn terecht ge komen. Heden, zaterdag RHENEN Gebouw Muntstraat: Bazaar „Ons ge noegen". AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Dansavond beatclub „The Key". EDE Nieuwe hervormde kerk Maanderbuurt- weg 20 uur: Zang- en orgelavond. BIOSCOPEN Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De Whisky-karavaan". Centrum Leersum 20 uur: ,,De triomf van Maciste". Morgen, zondag BIOSCOPEN Luxortheater Veenendaal 15 uur: „De Whisky-karavaan" en 19.30 uur: „Die zeden in Zweden". Centrum Leersum 15 uur: „Blue Hawaii" en 20 uur: „De triomf van Maciste". SCHERPENZEEL De heer H. Bronds, Doornboomspark 49 wil graag in de toekomst een midden-orthodoxe evangelisatie in Scherpenzeel, zoals er nu reeds een is in Woudenberg. Om dit te bereiken zoekt hij contact met gelijkdenkenden om voorlopig aan te sluiten bij de evangelisatie in Woudenberg. Zijn eerste plan is dan ook om gemeenschappelijk vervoer naar Woudenberg te organiseren en van daaruit verder te bouwen. In zijn streven staat de heer Brons niet alleen, getuige 't feit dat 'n aantal andere inwoners van Scherpenzeel reeds regelmatig de diensten in Woudenberg bijwoont. Een tiental van hen is zelfs geabonneerd op het blad van deze evangelisatie „Het Verenigingsblad". De adressen van deze personen zijn in het bezit van de heer Brons en met hen wil hij contact zoeken ter verwezenlijking van zijn plannen. De heer Brons stelt nadrukkelijk, dat hij het liefst in de kerk in Scherpenzeel zou blijven, dan dan zal de komende tweede predikantsplaats bezet moeten worden door een dominee, die niet tot de gereformeerde bond behoort. In zijn vroegere woonplaats Voorburg is de heer Brons een andere prediking ge wend geweest dan de bondsprediking in Scherpenzeel en alleen onder een der gelijke prediking voelt hij zich „thuis". „Het is niet mijn bedoeling, het ker kelijk werk af te breken, maar ik ben van mening, dat er aan twee groepen gelegenheid gegeven moet worden sa men aan de opbouw van de kerk te werken. Ik ben er zeker van, dat een deel van de randkerkelijken weer meer meelevend zou worden, als er hier een ander geluid te horen zou zijn. Het is van de kerkeraad dan ook onverstan dig, als ze een ontwikkeling in deze richting trachten tegen te houden. Enigs zins anders denken wil nog niet zeg gen, dat men niet met elkaar kan op trekken. Het is toch begrijpelijk dat de mensen, die een ander kerkelijk milieu gewend zijn, verlangen naar een ge meenschap, waar men min of meer het milieu waar men aan gewend is, terug vindt. Dat bouwt het geestelijk leven in een plaats eerdèr op, dan het 't af breekt", aldus de heer Brons. De heer Brons is van mening, dat in Scherpenzeel een bijzondere wijkge- meente zeker levensvatbaarheid zou hebben. Voorlopig roept hij gelijkgezin den op 's zondags de diensten in Wou denberg te bezoeken, die gehouden wor den in het Verenigingsgebouw. De oud-wethouder, de heer B. Valken burg is het gedeeltelijk met de actie van de heer Brons eens. Ook hij gaat voornamelijk in de zomermaanden, omdat dan de zondagsschool waarvan hij leider is niet bijeenkomt wel eens naar Woudenberg. „Maar", zo zegt de heer Valkenburg, „ik wil geen on enigheid. Aan het oprichten van een evangeliesatie doe ik niet mee, ik ont trek me nog liever aan het kerkelijk werk, dan dat ik een scheuring zou ver oorzaken. Er is al verdeeldheid genoeg" De heer Valkenburg is wel voorstan der van een andere modaliteit. Naar zijn mening zou ongeveer 25 pet. van de „oude" Scherpenzelers zich niet meer thuis voelen onder de bondspre diking. Indien er een tweede predikant beroepen wordt, dan zou echter drie kwart van hervormd Scherpenzeel er mee instemmen, indien dit een niet-lid van de gereformeerde bond zou zijn. ,,Ik voel voor een confessionele predi kant en die zou hier ook een ruime aan hang krijgen, maar het moet wel bin nen de kerk blijven. Als ik het percen tage van 25 noem, dan bedoel ik daar mee de „originele" inwoners. Ik denk, maar dat weet ik niet zeker, dat onder de „nieuwe" bewoners een nog veel groter percentage voor een confessione le predikant zou zijn". Zowel de heer Valkenburg als de heer Brons wil het goede voor ,,hun" hervormde kerk. Beiden hebben be zwaar tegen de huidige gang van zaken en zij staan beslist niet alleen maar het verschil tussen deze mensen is, dat de heer Valkenburg zegt: „Ik wil niet meer vechten", terwijl de heer Brons daar kennelijk wel toe bereid is. ARNHEM De officier van justitie, mr. J. L. Pieters, heeft hoge straffen geëist tegen vijf veehouders, die gistermiddag in het Arnhemse Paleis van Justitie terecht stonden omdat er in hun stallen mestkalveren werden aange troffen, die bleken te zijn ingespoten met een oestrogene* stof. Dit preparaat bevordert de groei van de dieren aanmerkelijk, zodat ze op zijn minst veertien dagen eerder aan het slachthuis kunnen worden afgeleverd. In zijn requisitoir legde de officier de nadruk op de gevaren, die „de groei- spuit" voor de volksgezondheid te weeg kan brengen. Hij zei ook dat Neder land zijn goede naam als exportland dreigde te verliezen als men met het toe dienen der hormonen-preparaten zou doorgaan. „Er komt nog eens 'n tijd dat ik alle ingespoten kalveren laat afmaken", zo stelde hij onder meer. Tegen de vijf Gelderse boeren eiste hij een gevangenisstraf van acht weken, waarvan vier voorwaardelijk, alsmede aanzienlijke geldboetes die varieerden van dui zend tot drieduizend gulden. De verdachten waren afkomstig uit Veenendaal, Ben nek om, Lienden, Opheusden en Geldermalsen. De Liendense veehouder Johan Z. kwam het eerst voor de balie. Hij ver dedigde zich met de verklaring dat de kalveren, die in zijn stal werden aan getroffen uit België waren geïmpor teerd en dat zij wellicht in hét buiten land een spuit zouden hebben gekre gen. „Ik zou niet weten hoe het anders zou moeten zijn gebeurd", vroeg de Liendenaar zich schouderophalend af. De president van de rechtbank mr. C. H. de Kat wilde desondanks weten of de Betuwse veehouder wel van het gevaar dat de oestrogene stoffen met zich mee kunnen brengen, op de hoogte was geweest. „Zeker niet", luidde het antwoord, „maar nu weet ik het wel...." „U had het in november 1965 moeten weten toen U een controle kreeg", re pliceerde de president. „Ik weet van die mesterij nog niet zo veel af, want ik doe het pas drie jaar", zei de ver dachte tenslotte. De president liet het hier bij en liet de volgende verdachte, de landbouwer veehouder G. van R. uit Veenendaal, gemeente Ede, binnenkomen. Ambtena ren van de Algemene Inspectiedienst hadden ook monsters van de urine van zijn mestkalveren genomen en daarin waren de kwalijke stoffen aangetrof fen. De verdachte vond het kennelijk maar een vreemde geschiedenis, want hij sprak: „Volgens mij bestaat het niet..." Ook de vraag of hij van de schadelijke gevolgen van de spuit op de hoogte was, beantwoordde hij met een rechtstreekse ontkenning: „Ik bemoei me nergens mee en ik kan me ook niet indenken hoe het allemaal gekomen is". De kalveren, die de onderhavige stoffen krijgen toegediend vertonen al gauw bepaalde uiterlijke verschijnselen, die zonder veel moeite waar te nemen zijn. De aders worden naar buiten ge drukt en bij de mannelijke dieren ver schrompelen de geslachtsdelen lang zaam aan. De gestalte van de dieren wordt enigszins gedrongen. Verdachte Van R. antwoordde op een vraag van de president dat hij deze verschijnselen niet had opgemerkt. „Het is me nooit opgevallen", sprak hij zelf verzekerd. Veehouder W. A. uit Benne- kom stond eveneens schouderophalend voor de rechter. „Ik weet van de hele zaak niets af", zei hij simpel. Het werd enigszins eentonig, toen de officier voor de vierde keer een eens luidende aanklacht voorlas. Ditmaal be trof het de landbouwer G. van Z. uit Opheusden wiens naam al eens eerder in de rapporten van de Inspectiedienst had gestaan. De officier beschouwde hem dan ook min of meer als een re cidivist. Van Z. ontkende dit. „Er zijn destijds wel eens een paar van die in specteurs bij me geweest, maar ik heb er ldter nooit meer iets van gehoord. Ik heb zelfs nooit een proces-verbaal gehad, dus er zal wel niets aan de hand geweest zijn. Mr. Pieters las echter uit een uit 1963 daterend dossier voor dat verdach te toen had verklaard een aantal die ren eigenhandig te hebben ingespoten. „Dat is al weer zo'n tijd geleden", zei verdachte aarzelend. „Ik heb toen dieren die slecht wilden groeien inge spoten" en hij voegde eraan toe dat hij destijds gebruik had gemaakt van on schuldige vitamine-injecties. „Viel het U niet op dat de kalveren veel sneller dan normaal groeiden?", wilde de offi cier vervolgens weten. De landbouwer uit Opheusden voerde aan dat zijn be drijf regelmatig door een veearts wordt bezocht. „Er was dus steeds controle op de dieren en volgens mij is er dan ook niets aan de hand", concludeerde de verdachte tenslotte, die daarop plaats maakte voor drie verdachten, die tegelijkertijd voor de balie verschenen. Het drietal bestond uit de kalvermes- ter L. A. van Z. uit Geldermalsen, de vertegenwoordiger J. van de V. uit Ka- merik en de mede firmant E. H. K„ die namens een Woerdense firma voor de rechters verscheen. De zaak zat nogal ingewikkeld in el kaar. De firma had in september van het vorig jaar 72 kalveren bij Van Z. geplaatst. De vertegenwoordiger Van de V., die in dienst is bij de Woerden- se firma had weten te bewerkstelligen dat de kalveren door een onbekend ge bleven tussenpersoon een spuit hadden gekregen. De onbekende was hiervoor bij vooruitbetaling beloond; een bedrag van f 180,-, een rijksdaalder per kalf, was als kredietpost in de boekhouding van de firma aangetroffen. Verdachte K. zei dat zijn vertegen woordiger Van de V. zelfstandig had gehandeld. „Hij is de vakman en we lieten alles aan hem over. Hij heeft op dracht gegeven de stoffen toe te dienen. Als firma weten wij daar niets van...". De president klonk deze redenering maar als een halve waarheid in de oren. „In de boeken stond die uitgave- post toch vermeld, dus U wist toch wat er was gebeurd?" K. antwoordde dat hij zich niet zo zeer voor de boekhouding interesseerde. „Het gaat ons vooral om de balans, aan de verdere administratie schenken we weinig aandacht...." Verdachte Van de V. bekende dat hij op de Utrechtse veemarkt „een man netje" had ontmoet, dat hem had aan gehouden de kalveren in te spuiten. Hij ging daarmee akkoord en betaalde de onbekende direct. Mr. de Kat: „Was het U bekend dat U iets deed wat niet mocht?" Verdachte Van de V.: „Ja inderdaad, maar het is niet goed tot me doorgedrongen, er was van al die dingen nog zo weinig bekend. Boven dien, als je op de markt mee wilt tel len, moet je wel inspuiten. We wilden het ook eens proberen...." „Het is moeilijk te geloven", merkte de president op, „dat U die onbekende persoon van te voren al geld heeft ge- gegeven...." De vertegenwoordiger bleef echter volharden in zijn beweringen. Kalvermeester Van Z. verklaarde van de hele affaire niets af te weten. „Die man is in de stallen geweest zonder dat ik het wist, want ik ben evenals mijn vrouw bijna nooit thuis...." De president vond het na deze lang durige debatten tijd worden dat de ge tuigen werden gehoord. De ambtenaar A. van de P„ werkzaam bij de Alge mene Inspectiedienst van het Instituut voor Volksgezondheid kwam als eerste aan bod. Hij had als bewijsmateriaal enkele stukken besmet vlees meege bracht om aan te tonen dat het ook inwendig is waar te nemen als kalve ren met hormoon-preparaten worden ingeënt. Als getuige-deskundige werd mej. L. G. H. uit Amsterdam gehoord. Zij is plaatsvervangend hoofd van het labora torium waar de in beslag genomen uri ne werd onderzocht. Zij wees erop dat bij de ontleding van de urine was ko men vast te staan dat er een hoge do sering oestrogene stof aan de dieren moest zijn toegediend. De officier, mr. Pieters, zei in zijn requisitoir, dat het de laatste jaren steeds vaker is voorgekomen dat men kalveren op eigen houtje gaat inspuiten. „En de boer hij spoot maar voort merkte hij lyrisch op. „Dit kwaad vereist een rigoreuze aan pak. Uit de deskundige rapporten is ko men vast te staan, dat het eten van vlees afkomstig van ingespoten kalve ren, bepaalde vormen van kanker sti muleert en dat het voor kinderen on aanvaardbare risico's met zich mee- Geboren: Frans, z.v. C. de Kleuver en E. M. A. Leppers; Willem, z.v. M. Har deman en J. A. Hardeman; Gerrit, z.v. M. J. van Kooten en H. Donkelaar; Lu- dovica Eleonora Alexandra, d.v. C. Drost en G. G. Nagelmaker; Maria Elizabeth Petronella, d.v. J. C. Dijkstra en M. Verwoerd; Henriëtte Maria, d.v. G. Boers en G. van Veldhuizen; Jan, z.v. M. van Zetten en J. van Dijk; Luuk, z.v. C. van Leeuwen en H. Veldhuizen; Wil- helmina, d.v. G. van Wijk en W. J. M. Gaal; Aart, z.v. E. van den Dikken- berg en T. H. de Roder. Ondertrouwd: P. van der Vliet en W. van Wakeren. Gehuwd: A. Hardeman en G. C. van den Broek; G. J. van de Pol en C. P. M. Houdijk; B. van Marie en E. A. Drost; J. J. A. Gordijn en G. A. M. Slinkman; N. Eickhoff en H. M. Nellestijn. Overleden: Brandes, Magdalena Sara, 81 jaar, gehuwd geweest met C. Kroes. brengt. Ik kan niet genoeg benadrukken dat iets dergelijks verschrikkelijk is. Het is ronduit misdadig te noemen, vooral omdat het spuiten vlak voor 't slachten gebeurt". Mr. Pieters vond dat de Nederlan ders bezig waren een „eigenaardig volk" te worden. „Om een paar cen ten te verdienen, roeien we een grote afnemer uit. Het is onbegrijpelijk". Hij doelde hierbij op de expert van kalfsvlees naar Italië, dat verreweg het grootste deel van de nationale vlees- produktie invoert. Na zijn woorden werd duidelijk dat zijn eis niet mild zou zijn. Tegen de vijf veehouders eis te hij acht weken hechtenis waarvan vier voorwaardelijk. Tegen A. uit Ben- nekom en Van Z. uit Opheusden werd bovendien een geldboete van f 3.000,- geëist. De geldelijke eis tegen Van R. uit Veenendaal bedroeg f 1.000,-, die te gen Van Z. uit Geldermalsen en Z. uit Lienden f 2.000,-. Vertegenwoordiger Van de V„ door de officier als een kwa lijk figuur" betiteld, hoorde tien weken onvoorwaardelijke hechtenis tegen zich eisen. Tegen de firma K. uit Woerden eiste de officier een geldboete van f 7.000,-. De verdedigers, mr. W. Vos uit Ben- nekom en mr. H. P. Jager uit Ede vroegen zich in hun pleidooien af, waar aan de verdachten zich in feite schul dig hadden gemaakt. „Eigenlijk Is het onmogelijk een juiste straf te bepalen, want welk gevaar hebben zij nu eigen lijk opgeleverd voor de volksgezond heid? Men kan het hen eigenlijk niet met zekerheid verwijten De raadslieden pleitten voor een geld boete, waarvan het grootste gedeelte voorwaardelijk zou moeten zijn. Wat de eis tot hechtenis aangaat zei mr. Vos: „Men kan iemand zo maar niet vier weken van zjjn vryheid beroven als men niet eens zeker ls in hoeverre h\j schuldig isGeef ze een waarschu wing". De uitspraak volgt binnenkort. VEENENDAAL De afdeling Vee nendaal van de Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt in Nederland houdt op woensdag 15 maart een jaarverga dering in Hotel „De Korenbeurs". Da agenda voor deze jaarvergadering be vat naast de jaarverslagen en rond vraag een bestuursverkiezing en da aanwijzing van een afgevaardigde naar de algemene vergadering. VEENENDAAL De christelijke bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdag 16 maart de maandelijkse bijeenkomst in hotel „de Korenbeurs". Tijdens deze bijeenkomst zal door het Produktschap voor Groenten en Fruit een lezing over het gebruik van groen te en fruit gehouden worden, welke toe gelicht wordt met dia's. Na de pauze zullen de dames groentesalades kunnen proeven en kan men kijken naar een tweetal kleurenfilms van het Produkt schap. VEENENDAAL De heer V. uit Vee nendaal, eigenaar van „de Afrit", deelde de politie mee, dat uit een op het par* keerterrein bij zijn koffiehuis staande •vrachtauto een Ieren jack en enkele autopapieren verdwenen waren. De re cherche heeft deze zaak in onderzoek. Terzake van diefstal bij zijn Veenen daalse werkgever werd door de portier van dat bedrijf de 51-jarige B. V. uit Renswoude aangehouden en aan de po litie overgeleverd. De heer V. had enkele voorwerpen in zyn tas terwijl er ook bij hem thuis nog enkele eigendommen van zijn werkgever aangetroffen werden. RHENEN. In het overdekte zwem bad „Lijsterberg" hebben vanochtend weer een vijftig zwemmers hun proef van bekwaamheid afgelegd voor het zwemdiploma. Dit is de tweede maal sinds de opening van het overdekte bad in Rhenen dat een aantal ingeze tenen en inwoners van buiten het zwemdiploma hebben behaald. RHENEN. Slager J. Vis heeft sinds vorige week, toen hij op de Paas- veetentoonstelling met de beste koe uit de bus kwam, al weer talrijke andere prijzen in de wacht gesleept. In Eist (OB) werden dat gisteren twee ereprijzen en vier eerste prijzen, terwijl hij in Rhenen naast de titel „beste koe" ook nog drie eerste prijzen behaalde. Op dit plaatje, de prachtige Paaskoe, die de heer Vis heeft gestald bij d« landbouwer W. de Jong aan de Cune- raweg in Achterberg. Er zullen met dit Paasbeest op z'n Paasbest nog verschillende andere ten toonstellingen worden bezocht, onder andere in Leiden. Dah zal het afgelopen zijn met het behalen van triomfen, want deze kampioen onder de vaarzen wordt met Pasen verorberd. N

De Vallei | 1967 | | pagina 3