Excuses aan Spanje na aanslag op ambassade Svetlana thans in Zwitserland j mantanc, N.P.D. KIEST VOOR ADOLF VON THADDEN Middelburg: veel te bar VVD richt de aandacht op middengroep Kroestsjef toegejuicht (Jmt SWtoA f bij Vijf mannen in arrest wegens wapensmokkel Benedenkamer uitgebrand SAMEN MET VAKANTIE Radicalen wippen Thielen Geen asiel in Amerika voor dochter van Stalin DEN HAAG BETREURT ..LAFFE DAAD Kind omgekomen door ongeluk mo toe ross 0 Op de provinciale weg Eindhoven Reusel, ter hoogte van Hapert, is zon dagavond om half acht bij een autobot sing de 22-jarige in Brussel wonende Nederlander G. van der Peet om het le ven gekomen. Zy'n echtgenote en een kennis, die by hem in de auto zaten, zijn gewond opgenomen in het Binnen- ziekenhuis in Eindhoven. Zaak-Tres voor Hoge Raad Felle brand in Winschoten VERGOEDING Monument beklad Auto te water man verdronken Jongetje bedolven onder vloer Automobilist in paniek Jongelui vielen passanten aan VOORJAARSBEURS BOUW+VERWARMING \erlies voor S.P.D. in West-Berlijn VERWORPEN STROMINGEN GEEN PROPAGANDA VISUM Stalin's kleinkinderen VERKIEZINGEN IN RUSLAND ENIGE KANDIDAA T MAHTANQ \A<&UOj£ 'ÜQCVlVt W vvxk/Wt/Mrdüi Uajuia/lc fyujs... -25"*r MAANDAG 13 MAART 1967 99 DEN HAAG Bij een aanslag op de Spaanse ambassade in Den Haag is gisternacht voor enkele tienduizenden guldens schade aangericht. Het ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft de Spaanse ambassadeur de verontschuldi gingen van de Nederlandse regering aangeboden. Het ministerie spreekt van „een laffe daad, die ten zeerste wordt betreurd". RAALTE Bij een niotocross in Raalte, die gistermiddag werd gehouden is het zevenjarige zoontje van de fami lie W. M. Bosch uit Raalte omgekomen. Het kind werd aangereden door een deelnemer aan de wedstrijden in de vijf honderd cc klasse. De man was door oneffenheden in de baan met zijn motor fiets gaan slingeren en was daarbij tus sen het publiek geraakt. Het kind was op slag dood. 0 Zondagavond om half zes is de ze venjarige Josje Wulms uit Weert by een verkeersongeluk om het leven ge komen. Het jongetje dat met zijn ouders op bezoek was bij familie aan de Roer- mondseweg in Weert, stak onverhoeds de drukke E-9 over. Het werd door een Duitse personenauto gegrepen. 0 In het ziekenhuis te Tegelen is zon dag de 31-jarige mevrouw M. Jansen uit Venlo overleden, een moeder van 3 kinderen, die zaterdagavond, toen zy te Belfeld achter een autobus om de weg overstak, door een auto werd gegrepen en levensgevaariyk gewond. 0 Zondagmorgen is in het St. Joseph- ziekenhuis te Eindhoven de 31-jarige heer Wetsels uit Valkenswaard overle den. De man werd vrijdagavond zeer zwaar gewond, toen hij op zijn brom fiets de Aalsterweg nabij het viaduct van de E-3 wilde oversteken, doch daar bij door een personenauto werd ge schept. UTRECHT (ANP)— De zaak-Treft komt voor de Hoge Raad. Mr. J. E. B. van Julsingha. raadsman van de zes ver dachten, heeft besloten in cassatie te gaan tegen de straffen die het Amster damse gerechtshof vorige week heeft op gelegd. Het zestal was betrokken by het inwy- dingsritueel met de roetkap, waarby op 10 april 1965 de twintigjarige eerste jaarsstudent jonkheer D. L. L. Rutgers van Rozenburg uit Zeist om het leven kwam. De zes leden van het studenten gezelschap werden door het Amsterdam se hof veroordeeld tot een week gevan genisstraf. Een zevende lid in eerste instantie door de Utrechtse rechtbank vrijgesproken werd door het hof van rechtsvervolging vrygesproken. De Utrechtse rechtbank had de zes leden van Tres veroordeeld tot boeten van duizend tot tweeduizend gulden. De straffen van het gerechtshof waren ho ger, ook hoger dan de eisen van de pro cureur-generaal. (Vyfduizend gulden boete en voorwaardelijke gevangenis straffen van twee tot twaalf weken met een proeftijd van drie jaar). Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT In Maastricht zijn nu vijf mannen in arrest, die ervan worden verdacht een belangrijk aandeel te heb ben gehad in de klandestiene invoer van Berettapistolen uit Italië. Zij hebben in braken en diefstallen bekend. Willem E. uk Sittard, die wegens mede plichtigheid aan de moord op de 49-jarige steigerbouwer uit Ophoven bij Sittard was aangehouden, heeft gisteren ver klaard, dat M., een handelaar uit Geleen die in verzekerde bewaring wordt ge houden wegens diefstal van een camera hem het pistool had verkocht, waar mee de vrouw van de steigerbouwer haar man heeft doodgeschoten. Willem E. is in de kost geweest bij de vermoorde steigerbouwer. Hij heeft ook bekend, dat hij een week voor de moord op 20 januari de vrouw het pistool had gegeven met de mededeling: ,,Als je man je bedreigt, schiet je hem hiermee neer. Het is geladen, je hoeft alleen nog maar de trekker over te halen". Dit moordwapen is echter niet 't enige pistool, dat uit Italië is gesmokkeld. De politie heeft bij een van de vijf aange houden mannen een koffer met uit Italië gesmokkelde pistolen gevonden. Zij houdt rekening met de mogelijkheid, dat in een groot gebied om Sittard honderden ge smokkelde pistolen in verkeerde handen zijn gekomen. WINSCHOTEN In de binnenstad van Winschoten, aan de Vennen, heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed in de Winschoter Glas- handel De vrijwillige brandweer van Win schoten had het vuur omstreeks half vier totaal bedwongen. Toen buurtbewo ners de brand opmerkten en de brand weer waarsclyiwden, loeide het vuur reeds zo fel, dat het pand niet meer te redden was. Wel slaagde de brandweer er in uitbreiding te voorkomen. De oorzaak is nog onbekend. Zater dag was in de glashandel niet gewerkt. De door verzekering gedekte schade wordt geschat op vier ton. Waarschijnlijk doordat kinderen met vuur speelden, is zondagmiddag in Sie- bengewald in de Noordlimburgse ge meen Bergen een landbouwschuur in vlammen opgegaan. Twee tractoren, een wagen op luchtbanden, een dorsmachine met pers, 2000 kg kunstmest en een par tij hooi gingen verloren. De schade loopt in de tienduizenden guldens. Om drie uur 's nachts wierp een on bekende een fles benzine met branden de lont tegen een van de benedenra men. Er brak prompt brand uit. Een werkvertrek van ambassadeur J. M. Aniel-Quiroga y Redondo werd ver woest, waarbij kostbare meubelstukken verloren gingen. Twee dames van het huispersoneel, een kind en de kok die in de kelder sliep werden zonder moeite door de brandweer gered. Het „waarom" van de aanslag is niet duidelijk. De Spaanse ambassade komt niet verder dan de uitspraak: „We moeten aannemen dat het door iemand is gedaan die wat tegen onze regering heeft." Gisteravond gaf zij een officiële verklaring uit, nadat de moge lijkheid was geopperd dat Spaanse werknemers er iets mee te maken zou den hebben. De ambassade vindt deze „geruchten en insinuaties" in strijd met de morele waardigheid en goede naam van de Spanjaarden in ons land, „die juist zoveel bewijzen hebben ge geven van arbeidslust, eerlijkheid en vaderlandsliefde". De schade die de brand In de ambas sade heeft aangericht, zal waarschijn lijk door de Nederlandse regering wor den vergoed. Dit is gebruikelijk als moedwillig schade wordt aangericht aan gebouwen van buitenlandse ambassades. Hierop rekent dan ook de ambassadeur, die niet bij het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft geprotesteerd. De ambassa de is tevredengesteld met de Neder landse verontschuldiging en de belofte een onderzoek te zullen instellen. Antiek meubilair, enkele gobelins, 4 schilderijen en een kristallen kroon gingen in de vlammen verloren. Ook verscheidene persoonlijke eigendommen van de ambassadeur, die bij het uitbre ken van de brand niet in Den Haag was zijn door het vuur vernield. De politieman M. Baks, die bij de Amerikaanse ambassade aan de Lange Voorhout op wacht stond hoorde om drie uur glasgerinkel en zag de eerste vlammen. In een naburig hotel leende hij een schuimblusser en alarmeerde hij de brandweer. In ruim een uur was het vuur verdwenen. Met als enig ma teriaal een stuk glas en de fles en de lont, hoopt de Haagse politie in een la boratoriumonderzoek aanwijzingen te vinden. Voorlopig heeft de politie een be perkte bewaking voor het gebouw van de ambassade ingesteld. ROTTERDAM Tien jongelui heb ben gisteren het monument voor de ma riniers op het Oostplein in Rotterdam beklad. Ze maakten bij hun destructieve arbeid gebruik van witte olieverf. De negentienjarige lasser Th. B. M. is aangehouden. Naar de andere schil ders wordt nog gezocht. AMSTERDAM Een auto, waarin twee jonge mannen uit Naarden zaten, in zondagmorgen om kwart over vfjf in het water van de Cruquiuskade by het Sluisje te Amsterdam gereden. Een van de inzittenden, de 24-jarige B. Berends, is daarbij verdronken. De tweede inzittende, die een flinke hoofdwond en een hersenschudding op liep, kon nog uit de auto klimmen en door een toevallige passant op het droge worden getrokken. Hij werd naar het Wilhelmina-Gasthuis overgebracht, doch weigerde opgenomen te worden. Vermoedelijk is hij op eigen gelegenheid naar Naarden teruggekeerd. Op de Nieuwkerksedijk in Goirle ia zondagavond een inwoner van Tilburg de 26-jarige heer Oostelbos met zijn auto in plaats van de bocht te ne men, rechtdoor gereden. De wagen sloeg over de kop en kwam in een sloot te recht. De bestuurder ia verdronken. EINDHOVEN -— In het ziekenhuis te Eindhoven is overleden de 12-jarige Cris- tian Engelen uit Tegelen. De jongen werd vrijdag ernstig gewond, toen hij by het spelen in een huig, bestemd voor afbraak, getroffen werd door de beton nen vloer van de eerste verdieping. AMSTERDAM De 19-jarige auto mobilist B. S. reed zaterdagavond met een snelheid van ruim 60 km/u op de hoek van de Overtoom en de 1ste Con- stantijn Huygensstraat door een rood verkeerslicht. Hy schepte daarby de 21- jarige sergeant B. Burgers uit de Krom houtkazerne te Utrecht, die op het ze brapad liep en zo ernstig werd gewond, dat hy in het Wilhelmina Gasthuis moest worden opgenomen. De automobilist, die kennelijk in pa niek raakte, keerde in volle vaart zyn auto en reed de Const. Huygensstraat in de richting Vondelpark in. Een overste kend 17-jarig meisje en een 15-jarige scholier werden daarby tegen de grond geworpen. Zij kwamen er betrekkeiyk goed af. B. S. bleek sinds kort in het bezit van een rybewys te zyn. Prinses Margaret van Engeland en haar man, lord Snowdon, houden samen vakantie op de Bahama- eilanden. Alle geruchten over een verslechtering van hun huwelijk ten spijt genieten zij duidelijk van het samenzijn in het paradijselijke vakantie-oord. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Zonder dat zij daar toe enige aanleiding hadden vielen za terdagochtend vroeg acht jongelui op de brug bij het H'esterpark in Amsterdam een man en een vrouw aan. Onder de jongelui waren twee meisjes. Bijna een uur na het gevecht meldden de slachtoffers zich aan het hoofdbureau van politie. Zij werden overgebracht naar het Wilhelminagasthuis. De vrouw kon spoedig weer naar huis, de man, de 56- jarige J. Oranje, werd opgenomen met hoofdwonden. Van de daders is nog geen spoor ge vonden. BONN De extremen in de neo-nazistisch gekleurde Nationaldemokrati- sche Partei Deutschlands (NPD) hebben dit weekeinde teruggeslagen en hun betrekkelijk gematigde partijvoorzitter Fritz Thielen afgezet. De macht in de partij is daarmee, voor 't ogenblik, weer in handen van de ultra-rechtse Adolf von Thadden, die vrijdag door Thielen uit de partij was gestoten. Thielen acht zijn afzetting als voor zitter onrechtmatig. Hij blijft zich be schouwen als partijvoorzitter en wil de zaak voor een rechtbank in Bre men brengen. Vrijdag had Thielen in een persoon lijke beslissing vice-voorzitter Von ADVERTENTIE UTRECHT Nog 1 beursdag Voordelige reis- en entree-biljetten op de N.S.-stations verkrijgbaar. Geopend: dageliiks van 9-17 uur. behalve zondag. DINSDAG BONN Een dul- dclijk stemmenverlies voor de sociaaldemo craten en een even duideiyke winst voor de christendemocra ten hebben gisteren de verkiezingen voor het stadsparlement van West-Beriyn ge bracht. De liberalen wisten zich met enige teruggang te handha ven. Een voortzetting van de huidige rege ringscoalitie van soci aaldemocraten en li beralen Is waarschyn- ïyk. De sociaal-demo cratische SPD behaal de 56,9 pet van de stemmen: een verlies van 5 pet ten opzichte van 1963. De Chris- tendemocr. CDU ver wierf 32,9 pet, een winst van 4,1 pet. De liberale FDP ging, met 7,1 pet van de stemmen, 0,8 pet ach teruit. De SPD zal in het nieuwe stadspar- lement 81 zetels kry- gen (89 tot dusver); de CDU krygt 47 ze tels (41); en de FDP 9 (10). De communistische SED klom van 1,4 pet in 1963 naar 2 pet van de stemmen. De recht se splinterpartij AUD, die voor het eerst meedeed, verwierf 1,1 pet van de stemmen. Deze beide partyen zullen niet ver tegenwoordigd zyn in het parlement omdat zij beneden de vereiste vijf pet zijn gebleven. 85,7 pet van de stemgerechtigden heeft zijn stem uitgebracht. Dat is een van de laagste cijfers sinds de oorlog. Deze naar verhouding wat geringe opkomst wordt toegeschreven aan de betrekkelijke politieke rust rond West-Beriyn. Op de foto: Een van de 1,75 miljoen stemmers in West-Berlijn, Willy Brandt, nu minister van Buitenlandse Zaken. kM Thadden en zeven van diens geest verwanten uit de partij gestoten. Thie len probeerde daarmee de ëxtreme elementen, die Von Thadden naar vo ren hadden geschoven als nieuwe voor zitter van de partij in de deelstaat Nedersaksen, de voet dwars te zetten. De door Thielen besloten royemen ten moesten echter worden goedge keurd door het hoofdbestuur van de partij. Zaterdagavond vergaderde dit hoofdbestuur in Frankfurt en het ver wierp Thielens maatregelen van vrij dag. Het hoofdbestuur herstelde Von Thadden in zijn ambt als vice-voorzit ter en benoemde Wilhelm Guttman ais tweede vice-voorzitter. Tevens werd tegen Thielen een pro cedure begonnen om hem het voorzit terschap te ontnemen. In feite is Thie len daardoor al geen voorzitter meer en heeft Von Thadden nu de leiding van de partij in handen. Gisteren werd hij met stormachtige bijval begroet op een partijvergadering in Mainz, waarmee de verkiezingscampagne in de deelstaat Rijnland-Palts werd inge leid. Tevoren had de afdeling Bremen van de NPD Thielen zelfs al het lid maatschap van de partij ontnomen. Het hoofdbestuur heeft nog twee an dere leidende figuren uit hun functies ontzet. De ene is advocaat Fritz Win- kelmann, die in Bremen een proces had aangespannen, waarbij door de rechter de verkiezing van Von Thad den tot voorzitter in de deelstaat Ne dersaksen als ongeldig was verklaard; voorts Lothar Kühn, Von Thaddens voorganger als partijvoorzitter in Ne dersaksen. Gisteren trad de partijvoorzitter in de afdeling Berlijn, Ehlers, eigener beweging uit de partij. Hij zei „de mensen die terug willen naar het ver leden zijn er verregaand in de meer derheid". Het conflict in de NPD gaat tussen twee stromingen. In de eerste plaats een naar verhouding gematigde, Duits nationale conservatieve stroming on der leiding van de vroegere christen democraat Thielen en vele geestver wanten, die afkomstig zijn uit de vroegere conservatieve Deutsche Par tei. Daartegenover staan de ultra rechtse elementen van wie velen stam men uit de Inmiddels ook verdwenen Deutsche Relchspartei. Voorman van deze stroming is Adolf von Thadden, die tot dusver gold als de handigste politicus en die 'n belangrijke machts positie in het partijapparaat had opge bouwd. Nu beide stromingen er aanspraak op maken de „eigenlijke" NPD te vertegenwoordigen, lijkt de kans op uiteenvallen van de partij niet uitgeslo ten. Daarmee zou weer de oude toe stand intreden: verschillende kleine ultra-rechtse splinterpatijen, die geen van alle enige politieke invloed heb ben. O VENLO De twaalfjarige Johnny Hendrikx te Venlo is zaterdagmiddag door elektrische stroom om het leven ge komen. De jongen was in de tuinderskas van zyn vader op zoek naar wormen met een zgn. wormenprikker, een elektrisch apparaat, dat hijzelf had gemaakt. GENÈVE (AP, Reuter) Stalins dochter Svetlana verbergt zich in de Zwitserse Alpen. In een streng geheim gehouden schuilplaats in het Berner Oberland wordt ze bewaakt door een legertje politiemannen. De Zwitserse regering heeft haar toeslemming gegeven tijdelijk in het land te blijven. Ame rika had eerder een verzoek om asiel van Svetlana afgewezen uit angst voor een verkoeling in de betrekkingen met de Sovjet-Unie. President Johnson zou zelf opdracht hebben gegeven Svetlana te weren. Volgens onbevestigde berichten zou Svetlana Stalin haar intrek hebben ge nomen in een particulier huis of een klein hotel op ongeveer vijftig kilome ter van Interlaken. Men achtte het echter mogelijk, dat dit bericht was verspreid door de Zwitserse autoriteiten om de honder den journalisten en fotografen die door het Berner Oberland zwerven op een dwaalspoor te brengen. De Zwitsers willen tot elke prijs verhinderen dat Svetlana iets doet dat gebruikt zou kunnen worden als poli tieke propaganda voor wie dan ook. Officieel kan zij gaan waar ze wil, ech ter op voorwaarde dat ze zich ont houdt van elke politieke activiteit. In een speciaal voor haar gechar terd vliegtuig en op kosten van de tweede secretaris van de Amerikaan se ambassade in New Delhi vloog de 42-jarige Svetlana zaterdag van Rome naar Zwitserland. Op het vliegveld van Genève werd zij afgehaald door en kele rechercheurs, in wier auto zij in een ommezien spoorloos verdween. Tijdens haar verblijf in Rome, waar ze was aangekomen na een maand in India by de familie van haar overle den man te zijn geweest, werd bekend dat ze asiel had gevraagd in de Ver enigde Staten. Amerika wees echter haar verzoek af. Washington raadde haar aan naar „een derde land" te te gaan, waarop Svetlana contact op nam met de Zwitserse regering. Die gaf wel toestemming. Stalins dochter kreeg een visum voor 45 dagen „om tijdelijk uit te rus ten". Het visum kan voor onbepaalde tijd worden verlengd. Voor het ogen blik heeft Svetlana haar plannen om naar Amerika te gaan opgegeven, zei men in Zwitserland. De Zwitserse re gering houdt vandaag in Bern een persconferentie om een verdere ver klaring af te leggen over de kwestie. Svetlana zal de conferentie niet bijwo nen. De Russische regering heeft met na druk laten weten dat de reis naar het buitenland van Svetlana een „persoon lijke aangelegenheid" is. Zij moet zelf weten, hoe lang ze wegblijft, zei men. Als ze wil terugkeren zal ze niet wor den geweerd. Jozef, de 22-jarige zoon van Svetla na, en haar zestienjarige dochter Ka- terina, zeiden gisteren in Moskou dat ze geloofden dat hun moeder alleen rust zocht na de dood van haar In dische man, Brijesh Singh. „We zien geen enkele reden waarom ze ons zou verlaten" zeiden ze. Svetlana Stalin, de dochter van Stalin, die asiel heeft gevraagd maar niet gekregen heeft in Amerika, heeft twee kinderen, een dochter, Katerina en een zoon, Jozef, die naar zijn grootvader werd genoemd. Jozef werd geboren uit het eerste huwelijk van Svetlana met een joodse Rus, Grigory Morozov. Dit huwelijk, dat zeer tegen de zin van Stalin was, werd later ontbonden. In 1951 trouw de Svetlana met Joeir Zjdanoveen zoon van de belangrijkste ideoloog van Stalin. Uit dit huwelijk werd Ka terina geboren. Deze echtverbintenis werd enkele jaren later later even eens ontbonden. Jozef en Katerina verblijven in Moskou. Ze waren niet op de hoogte gesteld van het feit dat hun moeder naar het Westen was gegaan. MIDDELBURG De Zeeuwse hoofdstad Middelburg heeft een grote aantrek kingskracht op café- en barexploitanten. Binnen anderhalf jaar is het aantal bars in Middelburg opgelopen van negentien tot 32. Het Middelburgs college van burgemeester en wethouders is niet gelukkig met deze voor Nederland unieke toeneming; het gaat daarom vandaag aan de ge meenteraad voorstellen voor nieuw te vestigen bars strengere eisen aan de loka liteit te stellen. Al eerder hadden B. en W. van Middelburg het idee een zoge naamde „Jeneverzone" in de binnenstad in te stellen, maar dit was juridisch niet haalbaar. B. en W. willen de vestigingseis verzwaren omdat er steeds meer klach ten binnenkomen over middernachtelijke herrie in de stad. Bovendien zouden de bars, volgens wethouder M. Wattel, steeds pikantere maatregelen nemen om het hoofd tijdens de sterker wordende concurrentiestryd boven water te houden. (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM De VVD heeft op de tweede dag van haar jaarvergade ring de ochtendbijeenkomst van zater dag geheel aan de middengroep gewijd. Het liberale Tweede-Kamerlid mr. F. Portheine stelde vast dat de inkomens nivellering nog steeds doorgaa- Veranderingen in de scheefgetrokken verhouding tussen de directe en indi recte belastingen, ook al onder dn druk van de EEG, kunnen enige opluchting brengen. Mr. Portheine pleitte ervoor dat de WD het streven naar erkenning van de categorale bonden krachtig zal steunen. Het liberale Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel zei dat de VVD zich erop zal moeten richten de nieuwe middengroe pen uit de werknemers op te vangen. De jongere middengroeper beslist vol gens mr. Van Riel over de uitslag van de verkiezingen. Wanneer de WD en haar politieke leiding er niet in slagen in de komende jaren een aanzienlijke activiteit in constructieve richting te ontwikkelen, kan dit voor Nederland fa tale resultaten hebben. Het kan leiden tot afdrijven in socialistische richting, zelfs ongeacht de vraag of de WD door een toevallige constellatie eens een keer verkiezingswinst behaalt of niet. Het gaat om het vorm en richting ge ven aan mentaliteiten, aldus mr. Van Riel. Tijdens het debat in de middagverga dering over het beleid van de liberale Kamerfracties werd een verzoek om het instellen van een parlementaire enquê tecommissie in de zaak Teixara de Mattos afgewezen. De vergadering benoemde mr. F. Korthals Altes tot algemeen secretaris in de plaats van jhr. mr. W. H» D. Quarles van Ufford. Er werd een com missie tot bestudering van de verhou ding kiezer-gekozene ingesteld onder voorzitterschap van mr. W. J. Geertse ma. MOSKOU (Reuter) Bij verkiezin gen in de Sovjet-Unie heeft Nildta Kroestsjef gisteren zijn stem uitge bracht op premier Alexei Kosigin, de man die hem in 1964 aan de dijk zette. By een stembureau in een rustige wyk van Moskou zei de voormalige premier desgevraagd dat hij hoopte dat er vre de zou komen in de wereld. Omstuwd door naar schatting dui zend nieuwsgierige Russen begaven Kroestsjef en zijn vrouw Nina zich naar het stembureau, waar verscheide ne omstanders „Lang leve Kroestsjef" riepen. De oud-premier, die nu 72 jaar is, zag er blakend gezond uit, hoewel hij sinds de laatste verkiezingen in juni wat magerder was geworden. Kroestsjef kon niet anders dan op Kosiign stemmen, want dit was de eni ge kandidaat voor het parlement in het betreffende kiesdistrict. Toen hij zijn stem uitbracht werd hij door de voor zitter van het stembureau met veel égards ontvangen. In tegenstelling tot andere kiezers behoefde hij zich niet te identificeren. Premier Kosigin zelf bracht zijn stem uit in het bureau waar ook Kroestsjef tijdens zijn bewind placht te stemmen. Hetzelfde deed de vroege re minister van buitenlandse zaken, Molotof, die destijds door Kroestsjef als „stalinist" werd weggezuiverd. O 0 In Kopenhagen zijn vier jongelui gearresteerd die een rookbom hadden geworpen in een menigte die de 68ste verjaardag vierde van de Deense ko ning. ADVERTENTIE Mogelijk door de meest moderne verwerking van rijpe tabakken volgens het A.Cmatuurproces,

De Vallei | 1967 | | pagina 11