Willem Duys met ploeg naar songfestival in Knokke Goed amusement en wat ernst Lou van Rees heeft grote plannen Revanche Jazz Charles Aznavour komt naar Nederland Bemoedigende oogst aan chansons UIT DE KERKEN VANAVOND MORGEN FINANCIËLE NOTITIES RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S Kampvuur DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart Europees comité voor verf- en drukinkt industrie Dividend van A.B.M. 10 pet. Jaarcijfers Philips komen 17 maart Lager dividend bij Mosa: 14% V.W .-fabriek in Joegoslavië Pagina 2 MAANDAG 13 MAART 1967 JANET 11 Zijn zusje Mary was ruim twee en waggelde op haar dikke, nog «nvaste beentjes, altijd achter haar moeder aan. Janet was dankbaar, dat de kin deren haar zo weinig last bezorgden, want zij voelde zich vaak duizelig en onpasselijk, nu zij haar derde ver wachtte. Zij klaagde er zelden over te gen Thomas. Hij verheugde zich in de te verwachten gezinsuitbreiding en z'n werk liet hem maar weinig tijd om aandacht te wijden aan zijn vrouw. Nooit had Janet zich bij Samuel of Mary zo slap gevoeld en moe in de eerste maanden. Zij tobde meer over haar kind dan over zichzelf, wat ze was heimelijk bang, dat het te vroeg zou worden geboren en niet in leven zou blijven. Het gevoel van vrede en veiligheid, dat ze gekend had voor de geboorte van de eerste twee, was haar dit keer ontzegd. Steeds sterker wer den haar oude ongedurigheid en haar rusteloos verlangen om huis en huis gezin te ontlopen en zich terug te trek ken op een stil plekje. Zij hunkerde naar vrijheid als nooit tevoren. Inner lijke pijn greep haar aan, wanneer ze een schip de haven zag verlaten, dat met gebolde zeilen ongekende verten te gemoet ging. Het knaagde aan haar hart, dat zij niet mee kon. Er ging geen dag voorbij, waarop ze niet enige ogenblikken op de krijtrot sen doorbracht, met haar gezicht in de zeewind en luisterend naar het lied van de golven. Meer dan ooit voelde zij behoefte zo vlug mogelijk voort te snellen. Maar dan zag ze naar haar misvormd figuur en borg zij haar hoofd in de handen van schaamte, dat zij als vrouw geboren was. Haar anders zo sterke zenuwen waren tot het uiterste gespannen. Zo verkeerde de zomer in herfst. Het werd koeler in de vroege ochtend en nachtvorst kondigde de nadering van de winter aan. De bossen van Truan en de bomen rondom Plyn vlamden in on gewone kleurenpracht. Roodbruine bla deren dwarrelden neer en spreidden 'n ritselend kleed over de aarde. Het zeewier brak los van de rotsen en dreef log op de golven. Het werd al vroeg duister en tegen zessen sloten de mensen hun deuren en luiken voor de koude, natte zeedamp. Op de laatste dag van oktober was het plotseling ge daan met het stille weer. Grote pur peren wolken torenden in het zuidwes ten omhoog en een lange, dreigende streep tekende zich af langs de hele horizon boven de zee. Met het keren de tij wakkerde de sterke wind aan tot een storm, die met alle macht aan viel op Plyn. Hoge waterbergen kwamen opzetten uit zee en braken met donderend ge weld op de monding van de haven en stormden als een onweerstaanbare vloed binnengaats. Een regen van stof- schuim zwiepte omhoog tot bij de bouw val van het kasteel en het water steeg tot boven kadepeil en zette de onder ste verdiepingen van de huisjes om 't marktplein onder water. Janet voelde het streven van een we gen. Zij voelde het streven van een we zentje, dat zijn kluisters wilde verbre ken en vrij wilde zijn. En ook tot haar kwamen die drang naar vrijehid en de benauwenis van een lichaam, dat zijn boeien wilde slaken. Zij sloeg haar sjaal om het hoofd, dacht enkel aan de knagende pijn, die haar niet losliet en aan haar strijd van lichaam en ziel. Zij strompelde voort in de gierende wind, met de roep van de donderen de zee in de oren. Beneden op de werf keken Thomas en het werkvolk naar het kenteren van het tij. Toen zij het water haast on merkbaar streep voor streep zagen wij ken wisten zij, dat de werf voor de nacht veilig zou zijn tot de volgende morgen. „Kom jongens, dat is een zwaar karwei geweest. Wat zouden jul lie ervan zeggen als we eerst een war me kop thee gingen halen? De vrouw zal hem klaar hebben staan en op ons rekenen". De werklui namen het aanbod gaar ne aan en liepen met hem mee de heuvel op naar het „Klimop Huis", gesteund door de kracht van de wind in hun rug. „Hé, geen licht!" merkte Thomas op, „Ze zal toch vast nog niet naar bed zijn". Hij ging het huis binnen op de voet gevolgd door zijn mannen. De kamer zag er nog precies uit zoals Ja- net haar had achtergelaten. De tafel stond gedekt klaar, maar het vuur brandde zwakjes in de haard en de kaarsen waren uit. „Dat is vreemd", mompelde Thomas. „Niets voor Jen nie, de boel zo achter te laten". Een van de mannen, die over zijn schouder naar binnen keek, zeide: ,,'t Ziet er uit of juffrouw Coombe alles in haast verlaten heeft. Ik denk dat ze niet goed is geworden, want zij liep toch op het einde, is het niet meneer Thomas, met uw verlof?" Vrees beving Thomas. „Wacht", ant woordde hij, ik zal even boven gaan kijken". Hij liep naar de slaapkamer en deed de deur open. „Jennie", riep hij, „Jennie, ben je hier?" Samuel en zijn zusje lagen rustig te slapen. Hijgend kwam Thomas weer beneden. „Ze is er niet", stamelde hij, „ze is in huis nergens te vinden". De mannen keken ernstig. Zij lazen de angst in zijn ogen. Opeens pakte hij de tafel beet om steun, want zijn knieën knikten. „Ze is naar de rotsen", riep hij, „ze is uitgegaan in de storm, gek van de pijn!" Hij greep een lantaarn en holde naar buiten, zijn mannen toeroepende dat ze hem moesten volgen. De buren kwamen aan hun voordeur. „Wat moet al die drukte hier?" Janet Coombe is niet goed gewor den en naar de rotsen gelopen om zich te verdoen", heette het al gauw. Daar op schoten de mannen in hun jassen en sloten zich met lantaarns bij de groep aan, die er in donker op uit trok. Ook een paar vrouwen gingen mede, begaan met het lot van een van haar sekse. Met moeite klom men tegen de storm opwaarts, maar Tho mas was allen vooruit. Met vlagen en stoten drong klokgelui van de kerk van Lanoc tot hen door. Het was mid dernacht. „Allerzielen!" fluisterden ze tegen elkaar. „De doden staan op uit hun graven en de boze geesten van al le tijden zijn losgebroken!" Zij sloten zich dichter aaneen en baden God om Zijn genadige bescherming, van af schuw vervuld om het droeve lot van Janet. Op de top van de heuvel stonden ze om Thomas heen. Hier hielden ze met moeite stand tegen de storm. Met donderend geweld brak de zee aan hun voeten. Ze zwaaiden hun lantaarns en speurden langs de grond. „Jennie", riep Thomas, „Jennie, Jennie, geef antwoord!" (Wordt vervolgd) 3452. Ook de schade aan de buitenwand van de Zeep bel was voorlopig hersteld. „Ziezo, nu kunnen we ten minste met goed fatsoen thuis komen, zonder dat ze dadelijk beginnen te zeuren over alle gaatjes en schram metjes en dure centjes van onze brave belastingbeta lers!" meende Arend, terwijl hij zich met enige moei te van zijn ruimte-kostuum ontdeed. Professor Dubois schudde lachend het hoofd. „Waar jij al niet aan denkt! Belastingbetalers! Bah, moet je met alle geweld nare ideeën in m'n hoofd brengen, nu we nog niet eens tot onze haardsteden teruggekeerd zijn?" Sandra betrad opgewekt de „kostuumkamer" en riep: „Jullie hebt wel een lekker warm kopje koffie verdiend!" „Dat zou ik óók zeggen, beaamde haar fiancé, „maar waar bijft het dan?" „Hier ben ik al", klonk de stem van Don, de verstekeling, „met de bakkies leut! Aangezien ik niet goed genoeg schijn te zijn om mannenwerk te doen, zal ik mij voortaan wel in de keuken terugtrekken!" Toen lachten ze allemaal maar eens. Na enkele correc ties werd weer koers gezet naar Sol III, oftewel Moe der Aarde. 11. „Dank u wel", zegt Rechter Tie. Hij zoekt in een porseleinen kom met antieke sieraden en haalt er een armband van witte jade uit. „Kijk, dit is een mooi oud stuk. Wat moet dat kosten?" De antiquair zegt met een brede glimlach: „Uwe excellentie heeft scherpe ogen! Dat is een zeer zeldzaam antiek stuk. Maar voor u, ex cellentie, kost het slechts één zilverstuk!" „Je moet maar durven!" roept Tsjlao Tai kwaad uit. „Biedt die afzetter twintig koperstukken, edelachtbare!" „Maar meneer, dat kunt u toch niet ernstig menen! Kijkt u eens hoe prachtig dat jade is en hoe mooi dat..." Rechter Tie kijkt op en vraagt terloops: „Wat is die schilder eigen lijk voor iemand, van wie u dat ebbehouten doosje ge kocht hebt?" „Och, Lie Ko leeft erg teruggetrokken, ex cellentie. Hij heeft kind noch kraai, doet zelf z'n huis houdinkje in een oud vervallen huis. Hij moet wel aar dig schilderen, zegt men, maar verkopen doet hij niet veel. Z'n broer, Lie Mai, de goudsmid op de markt, die is in beter doen. Ko, de schilder woonde vroeger bij hem maar verleden jaar schijnen ze ruzie gekregen te heb ben. En toen is Lie Ko verhuisd naar het steegje hier achter. „Zo, zo", zegt Rechter Tie, „ja, ik koop deze armband. Hier is je zilverstuk." Lou van Rees blijft erbij: Hij wordt geen ploegleider van het songfestival in Knokke. Door de directie van het Casino in Knokke zijn diverse pogingen on dernomen om Lou van Rees toch terug te krijgen. Want ook het Casino weet dat de belangstelling achteruit loopt. In de afgelopen maanden is geprobeerd samenwerking te krijgen met Eurovisie, maar dat is op niets uitgelopen. Er zijn wel enkele afspraken gemaakt tussen het Casino en enige tv-maatschap- pijen: de Franse ORTF en de Belgische BRT. De NTS heeft als organisatie niet wil len meewerken. Kos van der Valk, chef amusement van de KRO-tv, zal nu waarschijnlijk de verbindingsman van de Nederlandse televisie zijn. Gepro beerd wordt of alle omroepen willen sa menwerken (officieel nu buiten de NTS om) om toch elke avond het liedjesfes tival in Nederland op het scherm te kunnen brengen. Donderdag is op een „representatie schip" van de stad Knokke, en het Casi no gezamenlijk, dat al feestend langs enkele Europese steden trekt, besloten dat Willem Duys dit jaar ploegleider zal zijn. Het wordt niet zijn eerste keer. Ook in 1963 deed hij dat, nadat Lou van Rees in 1962 boos was weggelopen. Willem Duys: „Ik heb toen alle fouten van een beginneling gemaakt. Nee, het was geen succes. Maar ik heb toen al gedacht dat als ik een kans zou krijgen me te revancheren, ik het zou doen. En nu krijg ik die kans, al heb ik nog slechts drie maanden aan voorbereiding over." Als hij het niet meer weet kan hij het in ieder geval aan Lou van Rees vra gen. Deze zal als een van de twee Ne derlandse juryleden „zijn" festival ook dit jaar niet missen. Van 7 tot 13 juli. Lou van Rees heeft intussen niet stil gezeten. Hij wil al zijn nieuwtjes in één klap kwijt. Dit zijn ze naar Neder landse begrippen gewoon schokkend: Dinsdag komen 10 jazz-groten naar Nederland voor een opname van de NCRV-tv. Onder hen Freeman, Aldrid- ge, Warren (niet van het rapport) en Jackson. En dat alles onder naam Jazz of The Swinging Era. 0 Op zondagavond 28 mei treedt op in het Amsterdamse Concertgebouw Sammy Davis met een orkest van 32 man. Van Rees heeft voor dit enige op treden in Europa 72.000 gulden moeten betalen. Hij zegt erover: „Ik heb nog drieduizend gulden van de prijs kunnen Als ernstig intermezzo van een voor treffelijk amusementsavondje (dat om zeven uur begonnen was met de zich op „Ja zuster, npe zuster" niveau bewegende en dus kostelijke kindermu sical „Bah... september") liet de VPRO- tv zaterdagavond Leo Kool enige „Spe ciale Berichtgeving" over de BVD op het scherm brengen. Twee deskundigen geven antwoord op door Kool gestelde vragen inzake rechtszekerheid, controle en normen die door het werk van deze dienst waren opgeroepen. Prof. dr. G. W. van Albada, voorzitter van de Ver eniging voor Wetenschappelijke Onder zoekers, pleitte onder meer voor een on afhankelijke controle-instantie en mr. J. A. W. Burger, oud-voorzitter van de Tweede-Kamer commissie voor de BVD wees er onder meer op, dat de demo cratie zich onbevreesd moeten weten te weren tegenover totalitair, racistisch en anders ingestelde mensen die misbruik van de democratie maken door haar te ondermijnen, met als limiet, dat het doel nooit de middelen mag heiligen. Opmerkelijk waren in deze uitzending de getekende voorbeelden van de werk wijze van de BVD, die echter naar deze dienst voor de uitzending had mede gedeeld niet allemaal gevallen be troffen, waar zij bemoeienis mee had gehad. Kool constateerde aan het slot een gebrek aan afdoende controle op de BVD en achtte een en ander „ook een heel aardig onderwerp voor de nieuwe regering". Het valt niet mee om direct na zo'n ernstige uitzending over te schakelen op een show als die van Gilbert Bécaud. Maar deze chansonnier bezit nog altijd een geweldige dosis dynamische levens lust en meditterane zonnigheid, zodat men zich al gauw door het tempo en de vreugde kon laten meeslepen. Het is „in" om niet van Bécaud te houden. De „tragiek" van een chanson als „Et maintenant" is na zoveel opvoeringen inderdaad ook niet erg geloofwaardig meer en het feit, dat de tekst van „T'as venu de loin" (over de wederkomst van Christus) zomaar in een, overigens sterk Duits pacifistisch liedje kon worden om gezet, spreekt ook boekdelen, maar ik blijf nu eenmaal een fan van deze sym pathieke en begaafde chansonnier en daarom mag hij voor mijn part wel een hele avond op het scherm, al dan niet met de hand aan het oor. Onze Liesbeth List kon in dit internationale gezelschap best meekomen (vooral in „Non, c'est rien"), maar ook haar Zweedse collega Lil Lindfors viel op, speciaal in haar samenspel met pianist Raymond Ber nard. Jenny Arean, Jacco van Renesse en Willem Nijholt hadden zich geformeerd tot De JeJaWi's, een zang- en danstrio in de geest van „Les Trois Ménestrels". Wat gerne en „sound" betrof deden zij daar vrijwel niets voor onder, maar de visuele grapjes waren neg niet talrijk genoeg. Hopelijk wel de volgende keer, want dit voor Nederland unieke trio ver dient na zaterdagavond veel meer tv- uitzendingen! J. v.d. K. zm afdingen. De prijzen gaan tot veertig gulden, zo hoog zijn ze in Nederland nog nooit geweest. Maar ik hoop dat ik goed gegokt heb. Ik geloof niet dat het een grote durf is, maar je weet natuur lijk nooit." De avond die de Gala of the year heet, moet een jaarlijks terugkerend evenement worden, in avondkleding. Het wordt Van Rees' eigen feest. 0 De tweede grootheid die naar ons land komt eind september, be gin oktober is Maurice Chevalier. Deze 80-jarige reist nog eenmaal met een avondvullend programma de we reld rond. Lou van Rees heeft voor een deel van Europa (Nederland incluis) het alleenrecht van deze show gekregen. De plaatsen voor deze voorstelling gaan vijftig gulden kosten. Van Rees: „Dat komt omdat de zaal, die ik op het oog heb, veel kleiner is dan het Concertge bouw." AMSTERDAM De Franse chan sonnier en componist Charles Aznavour zal een korte tournee maken door ons land. Hij zal een drietal concerten geven en wel op 19 maart in concertzaal „De Doelen" te Rotterdam, 20 maart in de Stadsschouwburg te Tilburg en op 21 maart in het Congrescentrum RAI te Amsterdam. Charles Aznavour zal een aantal door hem gecomponeerde chansons zin gen, alsook van zijn bevriende collega's waaronder Gilbert Bécaud. De begelei ding zal door zijn eigen orkest worden verzorgd. O RIDGEFIELD De Amerikaanse operazangeres Geraldine Farrar, een van de grote sterren van de New Yorkse „Metropolitan" in het begin van deze eeuw, is zaterdag op 85-jarige leef tijd m Ridgefield (Connecticut) als ge volg van een hartaanval overleden. ROTTERDAM De achtste nationa le Middag van het Nederlandse chanson heeft in een volle Lantaren weer eens de eigen teelt klinkend gestimuleerd. Dat is eigenlijk de hoofdtrek van deze manifestatie die het midden houdt tus sen het excelleren van al geklasseerde cabaretiers en het lanceren van aanko mende podiumbevolkers. Zowel van de ene hoek uit als van de andere gezien, waren er interessante bijdragen van de elf medewerkers. Merkwaardig daarbij was, dat slechts enkele teksten van engagement met het dwingende heden getuigden. Wij konden die slechts uit de mond van Gerard Cox en Boudwijn de Groot vernemen. De eerstegenoemde bediende zich meesterlijk van het thema „God is dood" (tekst Guus Vleugel) en de tweede van het aanvechtbare pacifisme wat het altijd wel doet. Wie is er ten slotte vóór kanker? Uitstekende poëti sche balladen, geschreven door Henk van der Molen en Rikkert Zuiderveld, die Martine Bijl pretentieloos maar in dringend vertolkte, boden een ander fa cet van deze Nederlandse kleinkunst. Op zo'n veel te lange middag moeten de nummers overigens wel aanslaan om in herinnering te blijven. Snel uit het gehoor en beeld was bijvoorbeeld het team Elly Nieman, Rikkert Zuider veld en Jop Pannekoek, dat reminiscen ties met het kampvuur wekte. De spit se voordracht van Elly Nieman ver dient beter. De kolderieke smartlappen van drs P. zijn al bekend. De woordvirtuoos Seth Gaaikema jongleerde met „Zon-zin- zonde-zin in zonde; gelukkig dat het hier zo dikwijls regent". Zonde! Jules de Corte bood zijn bekende le venswijze nostalgie en Marinus van He negouwen zijn reeds lang stilstaande visie op levensverschijnselen. Deze pro motor en tekstschrijver (pseudoniem, waarachter een gynaecoloog schuilt), maakte bovendien in zijn conférences de gedachtenfout door jong tegenover oud te stellen. Beter was geweest van goed en slecht te spreken. Wat goed is wordt zowel door jong als door oud onderkend. Daar is geen andere toetssteen voor nodig dan de smaak. En daar valt nu eenmaal niet over te twisten. Wel over de artistieke noodzaak van eigentijdsheid, hoe dan ook geïnterpreteerd. Wij houden het op die noodzaak, die onvoldoende bij de Nederlandse tekstschrijvers aanwezig blleek. HILVERSUM I. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Li. instr. trio. 18.50 Stereo: Kinderkoor m. piano. 19.15 Als ik het voor het zeggen had, praatje. 19.20 Fragmenten uit de musical Pal Joey. 19.40 Humanistisch Verbond: Bemoeien die humanisten zich daar ook mee?: de heer P. N. Kruyswijk in gesprek met mevr. D. Roethof. NRU: 19.50 Openbaar Kunstbe zit. 20.00 Nws. 20.05 Concert: I. Noorde lijk Filharmonisch Orkest met Gronings Studenten-mannenkoor (opn.): moderne lied.; II. Omroeporkest en soliste: mo derne en klass. muz. 21.30 De gronden voor uitoefening van macht, discussie. 22.00 Stereo: Metropole-orkest (opn.): mod. am.muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 China en ontwikkelingslanden, le zing. 23.15 Li. gr.muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. NCRV: 18.00 Stereo: Meisjeskoor en li. instr. sextet. 18.20 Uitz. van de CPN. 18.30 Tienerama. 18.55 Op de man af, praatje. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Omroep dubbel- kwartet: mod. lied. 19.50 Li. gr.muz. 20.20 Ogier Ghislain, hoorspel. 21.30 Muz. en dienst: oude kamermuz. en geestelijke koorwerken. 22.15 Avond overdenking. 22.30 Nws. 22.40 De kerk van Vaticanum II, lezing. 22.50 Stereo: Li. gr.muz. 23.00 Studio 2300, gevar. pr. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Jour naal. 18.86 Reclame (STER). CVK/ IKOR/RKK: 19.00 Kenmerk, wekelijkse act.rubr. over kerk en samenleving. AVRO: 19.30 De Dick van Dyke-show. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverz. AVRO: 20.20 Sport- panorama. 20.50 De halsband, tv-thril- ler (dl.2). 21.40 Klankklaar Ned.: Dutch Swing College Band: Dixielandmuziek. 22.05 AVRO's Televizier. 22.30 Huma nistisch Verbond: Humanisme in de praktijk. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws in 't kort. STER 20.01 Reclame. KRO: 20.05 Golgotha, passie film. 21.35 Samenvattend verslag van de in Doorn gehouden persconferentie van het Ned. Episcopaat over het Pas toraal Concilie. STER: 21.56 Reclame. NTS: 22.00-22.15 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: Automatisering (6). HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groentem). 8.50 Morgenw. 9.00 Semi-klass. en mod. orkestwerken (gr). (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arb. vit. (gr). (11.00-11.02 Nws). 12.00 Lichte or- kestmuz. en zangsoliste. 12.25 Beursbe richten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinb. 12.30 Overh. voorl.: Uitz. voor de landb. 12.40 Lichte orkestmuz. 13.00 Nws. 13.10 Journ. en beursber. 13.30 't Muzikantenuur (opn): klass. muziek. VPRO: 14.40 Schoolradio. AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Mod. strijk kwartet (opn). 16.00 Nws. 16.02 Sopr. en piano (gr): Engelse volksliederen. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Stereo: Lichte gr. muz. voor de tieners. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Pordèr: lichte gr. muz. en pr. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. (Om plm. 9.35 Con- ciliepostbus). 10.00 Aubade: licht gev. muz. progr. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Stereo: Musette orkest. 12.18 Marktbe richten voor schippers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Actuali teiten. 12.50 Draaien maar: licht gr. muz. en pr. 13.30 Musiësta: licht ge varieerd muz. progr. 14.20 Schoolradio. 14.40 Stereo: Licht instr. ensemble (opn) 15.00 Pizzicato: gevarieerd progr. 17.00 Overh. voorl.: Suriname en de Ned. An tillen; het St. Maarten van de 16e eeuw, Spr.: F. J. van Wel. 17.10 Voor de jeugd HILVERSUM IU TROS: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.07 PrrrT. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Lichte muz. en act. (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Muzik. VARA-Varia (opn). 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Licht platenprogr. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Voor de vr. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Licht ensem ble met zangsol. 15.30 Pianospel en lich te ork. muz. (gr). 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Zorro: progr. voor tieners. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Verzoekpl. programma. MAANDAG 13 MAART 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (van giste ren). 10.20 Sportjournaal. 11.35 Mode cocktail. 12.00-13.30 Act.kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Wenn der Alltag beschwerlicn wird, rep. 17.20 Rep. over diabetes. 18.00-18.05 Nws. (Reg. pr. NDR: 18.05 Act. 18.16 Sportjournaal. 18.50 Zand mannetje. 19.00 Act. 19.21 Jörg Preda reist um die Welt: rep. 19.59 Pr.overz. WDR: 18.05 Reg. nws. 18.10 Theo Lin- gen prasentiert Max Linder. 18.25 Hier und Heute. 18.50 Guten Abend. 19.10 Die Abentueuer des Bob Moran, tv- film. 19.40 Rep. over de Sierra Neva da). 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Panorama. 21.00 Zwischenmahlzeit: mu zikaal amusementsprogr. 21.45 Provos, filmdoc. 22.30 Journaal en weeroverz., aansl.: commentaar. DUITSLAND II 18.10 Nws en weerber. 18.20 Act. en muz., aansl.: Minitou. 18.55 Opas Kino lebt: vrolijke documenten uit het film archief. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en thema van de dag. 20.00 Dagboek uit de Evangelische wereld. 20.15 Rep. over veilingen, aansl.: nws. 21.00 Vidas se- cas - Nach Eden ist es weit, Brazili aanse speelfilm. Aansl.: filmkroniek. 22.45 Nws., weerber. en thema van de dag. 3iiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiimiiiiiii minimum iiiiiiii lUUUIUUUUUUIUUUUUIUUUUIUUUUIUUIUUUIIUIIIIIIMIIIIIIIIUUUUUUUIIIIIUUUU 27 Van de gevluchte Li-Sen werd niets meer verno men, maar Prins Lum-Bia, die de halsstarrigheid van zijn landgenoten beter kende dan Tekko, maakte zich toch bezorgd over 't gepasseerde. Toen zij dan ook een paar dagen later Port Sjamba aandeden zei hij tegen Tekko „Het lijkt mij voor ons beider welzijn beter, dat wij zo spoedig mogelijk deze vaartuig verlaten!" „Mij best! Maar hoe wilt u dan verder gaan?" informeerde Tekko direct belangstellend. „Ik zullen hoogverheven va der telegrafisch verzoeken ons één ander vaartuig tege moet te sturen, waarmede wij kunnen verder reizen. Prins Chop-Chop zullen dan niet weten waar wij in Pans- joerije aan land gaan. Dat zijn weer één gevaar min der. Kom, ik zullen op campagnedek even telegram op stellen", zei Prins Lum-Bia, die met Tekko naar boven wilde gaan. Plotseling echter klonken er beneden hen vanuit 't water schreeuwende stemmen en nieuwsgierig als Tekko was wilde hij daar 't zijne van hebben. Het waren een paar Inlandse duikers die om geld riepen en tot vermaak van de passagiers kleine geldstukken na- doken die hun toegeworpen werden. Gelukkig had Tek ko nog een paar gasmuntjes in zijn zak waarmede hij de bruine bedelaars tevreden kon stellen. Na dit kleine oponthoud gingen zij naar 't campagnedek waar de Prins 't telegram opstelde dat door een bediende di rect naar de telegrafist gebracht werd. KR0ENS3 KR0ENS3 J KR0CNS3 PF0EII iiuiiuuiiiiunuiiiiHiiiiiiiimiii; WASSENAAR Na de totstandko ming van de Europese Economische Gemeenschap en de Europese Vrij handelsassociatie ontstonden er o.a. in de Westeuropese verf- en drukinktin dustrie twee groeperingen n.l. een combinatie van verenigingen van fa brikanten in deze bedrijfstak in de EEG en een samenbundeling van ver enigingen van fabrikanten in de EVA. Er is thans besloten dat interna tionale activiteiten in deze bedrijfstak zullen worden uitgevoerd door het reeds lang bestaande Europese comi té, waarbij alle Westeuropese organi saties van verf- en drukinktfabrikan ten zijn aangesloten. Slechts zaken die voortvloeien uit het verdrag van Ro me en die overleg tussen organisaties in de landen van de Euromarkt nood zakelijk maken, zullen in het bureau der verf- en drukinktfabrikanten in de landen van de EEG worden bespro ken. Voor zaken betreffende de EVA geldt een soortgelijke regeling. De secretariaten van beide groepe ringen zullen het Europese comité van verf- en drukinktfabrikanten op de hoogte houden van alles wat er gaande is en te gebeuren staat. Het Europese comité zal de inlichtingen aan alle aangesloten verenigingen doorgeven, die daarop de gelegenheid hebben hun standpunten kenbaar te maken. AMSTERDAM Vooruitlopend op de publikatie van het jaarverslag van de N.V. Amsterdamsche Beleggingmaat schappij A.B.M. kan worden medege deeld, dat de netto-inkomsten in 1966 bevredigend zijn toegenomen. De behaalde winst is ruim voldoen de om aan de komende algemene ver gadering van aandeelhouders voor te stellen een onveranderd dividend van 10 pet uit te keren over het aandelen kapitaal, dat mede vergroot is door de vorig jaar uitgekeerde agiobonus, aldus een communiqué van de direc tie. EINDHOVEN Naar van de zijde van Philips wordt meegedeeld, zullen de jaarcijfers niet, zoals aanvankelijk gemeld, op donderdag 16 maart, maar op vrijdag 17 maart des middags ca. 4 uur worden bekendgemaakt. MAASTRICHT De raad van com missarissen van de N,V. Porselein- .eu tegelfabriek Mosa heeft besloten aan de algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen het divi dend over het boekjaar 1966 te bepa len op veertien procent, (over 1965 werd zestien pet uitgekeerd). BELGRADO De Joegoslavische organisatie voor handel met het bui tenland „Interexport" en de Volkswa- genwerke A.G. zijn het eens gewor den over de beginselen van een over eenkomst voor de bouw van een as semblagefabriek voor Volkswagens in Joegoslavië. Een vertegenwoordiger van de staatsorganisatie heeft mede gedeeld, dat de bijzonderheden nu worden bestudeerd van de voorwaar den voor uitvoering van de transactie. Indien een definitieve overeenkomst wordt gesloten, zal met de bouw van de Volkswagenfabriek een jaar of an derhalf jaar zijn gemoeid. Aanvanke lijk zullen er alleen auto's worden ge assembleerd in een tempo van hon derd per dag. Driekwart van de pro- duktie zal uit personenwagens bestaan, de rest uit bestelwagens. Het grootste deel van de produktie zal worden uit gevoerd. Zuidslavische fabrieken van onderdelen zouden toeleveringsbedrij ven kunnen worden. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Tricht: H. W. v. d. Toorn, kand. te Gouda; te Noordoostpolder (wijkgem. Emmeloord) (vac. A. P. Rasch): K. G. de Noord te Blijham; te Stadskanaal (2e pred. pl.): G. Jon kers te Hazerswoude; te Schiedam (wijkgem. Kethel) (2e pred. pl.): E. Verwaal te Lith en Oyen (N.-Br.). Beroepen: te Schoonebeek: P. C. 't Hooft te Kollumerzwaag. Aangenomen: naar Baam (vac. J. van Sliedregt): I. Kok te Zegveld. Bedankt: voor Poortvliet: J. Vroeginde- wey te Goudswaard. Geref. Kerken: Beroepen: te Onderdendam en te Raams- donkveer-Drimmelen: H. Lenters, kan didaat te Geldermalsen; tc Middel- stum: C. G. Mak, wonende te Vries (Dr.); te Woerdense Verlaat-Nieuw koop: W. E. Hoekstra te Lewedorp (Zeeland); te Leidschendam (vac. G. L. R. Riphagen): C. L. Timmers te Amstelveen-Zuid. Aangenomen: naar Beekbergen: H. J. Zwarts te 's-Gravenhage-West; naar Dedemsvaart (vac. A. Schweiter jr.) (2e beroep): P. S. Veldhuizen te 't Harde; naar Deventer (vac. P. C. L. de Jager): J. Jurjens te Vries. Aangenomen: naar Kornhorn: J. W. Post, kand. te Leeuwarden. Bedankt: voor Den Helder vac. M. Hamming): G. M. W. Steën te Har- denberg. Geref. Kerken (vrijgemaakt): Beroepen: te Alkmaar-Broek op Lan- gendijk: J. J. V.'ildeboer te Driesum. Bedankt: voor Daarlerveen: J. J. Wilde-' deboer te Driesum. Aangenomen: naar Meppel: M. Heems kerk te Zevenbergen. Chr-Geref. Kerken: Bedankt: voor Schiedam: J. P. Ver- steegh te Wormerveer. Geref. Geni.: Beroepen: te 's-Gravenhage-Zuid: J. C. Weststraten te Meliskerke.

De Vallei | 1967 | | pagina 2