Centraal bureau bezag veilingconcentratie Veiling Kesteren zal blijven bestaan Veel bedrijven dienen te worden opgeheven DOYO's kampioensteam op stadhuis ontvangen Geslaagde feestavond in „Eltheto Na gelijkopgaande eerste helft nam Veenendaal het initiatief Wmr Boos schrijft over bromfietsenprobleem AAN U HET WOORD Leersumse E.HB.O. won wisselbeker AGENDA Veenendaal-EMS 2-1 Landbouw- toekomst in Achterberg EDERVEEN AMERONGEN EDE Bazaar bracht twee mille op Ds. Slingenberg bijna hersteld Bromfietser gaf geen voorrang Drukke kerkeraad bij er man Oranjevereniging int geld voor feest 55 Auto botste op trekker Groot succes GLAASJE OP LAATJE RIJDEN MAANDAG 13 MAART 1967 KESTEREN Reeds enkele jaren wordt in Nederlandse tuinbouwkringen gesproken over een intensieve concentratie van de veilingbedrijven. Hierbij zouden verschillende bestaande veilingen dienen te worden gesloten om op te gaan in een zogenaamde top-coöperatie. De aan- en afvoer van de verschil lende tuinbouwprodukten, waaronder het fruit kan hierdoor efficiënter en meer gecentraliseerd plaatsvinden. In de gemeente Kesteren deden naar aanleiding van de besprekingen geruchten de ronde, dat de plaatselijke veiling eveneens gevaar liep te verdwijnen. Een objectief onderzoek, dat het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen op verzoek van de provinciale organisatie van Tuin bouwveilingen in Gelderland, Utrecht en Overijssel heeft verricht, leverde een rapport op dat de geruchten, althans voor de gemeente Kesteren, volkomen ontzenuwt. Het onderzoek werd voornamelijk in gesteld naar de problemen, die zich met betrekking tot de samenwerking en dergelijke voordoen, teneinde een juist beeld te krijgen over de mogelijkheden en moeilijkheden. In het rapport, dat dezer dagen uit kwam, worden enkele voorstellen aan de Gelderse veilingen gedaan. Men sug gereert onder andere een topcoöperatie voor de Oost-Betuwe, waartoe de vereni gingen Ressen-Bemmel, Eist, Huissen, Arnhem en Zevenaar toetreden met een nieuw centraal bedrijf ten westen van Huissen en een afdelingsbedrijf te Ze venaar. Dit zou inhouden, dat de veilin- EDERVEEN Geboren: Anna J. C. d.v. J. W. Peters en C. A. M. Arnol- dussen; Andrew T. z.v. A. C. Isakh en J. E. Remeeus; Martin z.v. E. J. Elands en M. van der Jagt. Ondertrouwd: Aart Heijnekamp en Pe- tronella Rozenboom; Aart van Geeren- stein en Gerda W. K. Mak; Berend Ger- ritz en Elisabeth van Dam; Gradus van Beek en Jannigje van de Kaa. Getrouwd: A. Tulp en B. R. Rusten- hoven. Overleden: Hendrikus Fluit, 3 jaar. AMERONGEN Geboren: Gerarda Ditske, d. v. D. Verhagen en G. van de grif, Donkerstraat 27; Janette, d. v. H. van Alfen en G. Stuijvenberg, Nas- saulaan 14; Alida, d. v. C. J. Buis en M. E. Tamboer, Pr. Irenelaan 27; Pe- tronella Christina, d. v. E. Busser en J. Henken, Eindseweg 2. Overleden: M. van Manen, 80 jaar, Nederstraat 31; S. Bos, 80 jaar, Burg. Jhr. H. v. d. Boschstr. 63, J. van Tricht-van Dongen, 90 jaar, De Post meester 1. Getrouwd: Th. van Berkum, 26 jaar, en J. A. Kaastra, 23 jaar, Nederstraat 13. Vertrokken personen: A. van Ingen wv Bos, Utrechtsestraatweg 63 naar Bussum; N. J. van der Staaij, v. Ree- de Ginckellaan 17 naar Veenendaal; A. van IJperen van Pr. Berahardlaan 14 naar Rotterdam; W. van Veenendaal, Industrieweg 24 naar Woudenberg; C. ter Veer-Talen, Burg. Jhr. H. v. d. Boschstraat 1 naar Leidschendam. GEBOREN: Jeroen, z.v. A. Muurling en C. H. Nagtegaal; Jan, z.v. J. Roseboom en E. Joosten; Tonny, z.v. G. van den Ak ker en H. Zeijseink; Hans, z.v. J. B. Blanken en G. J. van der Ploeg; Ma- rius H., z.v. R. Ruwaard en E. Bosch; Dirkje J., d.v. B. Kerseboom en C. van Butselaar; Helga E. M., d.v. C. J.- van Touw en G. H. J. van den Tol; Katharina A., d.v. A. C. Veenvliet en H. I. Neidhardt; Margaretha, d.v. H. J. Gensmiiller en A. P. van den Hatert; Reindert G. W., z.v. B. J. Zweverink en H. van Harten; Ada E., d.v. E. van der Molen en H. Boegman; Jaqueline, d.v. W. de Ruiter en M. van Haaste ren; Eldina M., d.v. J. F. Mosterd en A. H. C. Moolenaar; Jan, z.v. B. Snit- selaar en E. van den Brink; Maatje M., d.v. van H. Stomphorst en W. van Beek; Leonard, z.v. J. van den Top en W. Gerrits; Cornelia W., d.v. P. J. van Rooijen en W. W. van Santen; Teunis, z.v. P. N. Klok en J. T. van Ameron- gen; Wilfried, z.v. H. Galetzki en E. Lam; Johan C., z.v. J. Sprong en N. Meyer; Johanna B., d.v. E. Lagerweij Meijer; Johanna B., d.v. E. Lagerweij en M. Luidinga; Ellen, d.v. J. W. M. F. Willemsen en D. A. H. W. Busch; Gerardus J., z.v. J. van de Weg en A. E. Scherrenburg; Anna W., d. van C. J. M. van Hoef en B. van den Brink; Marcel J., z.v. J. J. M. Hoveling en A. W. Collin; Albert J., z.v. G. J. Bruins- ma en A. S. van Kooten; Sara H. P. d.v. G. Roseboom en G. Blankest!jn; Hendrik, z.v. G. Roelofsen en M.W. van Beek; Jannigje H., d.v. E. J. Jan sen en G. Stomphorst; Jan E., z.v. S. van Kooten en C. Herikhuisen; Rudolf J., z.v. W. B. Hengeveld en C. H. van Weiden; Gijsberta W., d.v. G. van Ge- resteijn en G. van Harn. ONDERTROUWD: Johannes G. Blad en Brandina Deij; Anton van Vark en Hendrika C. Mes- scher; Wouter Roseboom en Hendrikje van Hunnik; Jacobus C. C. de Jongh en Andrea Knol; Joannas P. C. M. van de Port en Ludwina J. van Weiden; Jean Mylonas en Evelyn M. I. J. Gre- ter. OVERLEDEN: Anna C. Boven, 84 jr., Leendert van Staalduinen, 20 jr., Marinus van der Schantz, 82 jaar., Gustaaf J. Jiirgens, 70 jr., Evert van den Hul, 87 jr. Ger- rit J. Heijnekamp, 67 jr., Evert Boom, 67 jr., Christiaan Takken, 51 jr., Dirk Veen, 85 jr. gen Ressen-Bemmel, Arnhem en Elst moeten gaan verdwijnen. Voorts stelt het Centraal bureau voor tuinbouwveilingen voor om een top-co- operatie of -federatie te stichten voor de West- en Midden-Betuwe, omvattende de verenigingen en vennootschappen te Geldermalsen, Tiel, Kesteren en Zetten. Het hoofdbedrijf zou dan in Geldermal sen dienen te worden gevestigd en een tweede in Kesteren. Kennelijk is de keuze op Kesteren gevallen in verband met de centrale ligging van deze gemeente in de Midden-Betuwe. Vooral de fruittelers in het gebied rond de gemeente zou den met de handhaving van de vei ling bijzonder gebaat zijn. In het rapport wordt vervolgens ge dacht aan het stichten van een zelfstan dige veilingsvereniging te Deventer, waarin de vereniging Olst wordt opge nomen. Het veilingbedrijf zou echter in Twello moeten worden gevestigd. Voor Nijmegen wordt een zelfstandige ver eniging met eigen bedrijf voorgesteld, dat gericht dient te zijn op de cham- pignonafzet. Zolang de omstandigheden dit nog mogelijk maken, wordt bovendien een zelfstandige veiling te Dinxperlo aanbe volen. De veiling te Zaltbommel wordt in het rapport niet genoemd, omdat de betrokken vereniging geen lid is van de provinciale organisatie. Gezien het eigen karakter van deze veiling (aard beien) is het zelfstandig voortbestaan er van gewenst, zo merkt men nog op. RHENEN De driedaagse bazaar, die in het repetitielokaal aan de Munt straat werd gehouden ten bate van het uniformen- en instrumentenfonds van de Harmonie „Ons Genoegen", blijkt een groot succes te zijn geworden. Za terdagavond laat werd bekendgemaakt dat er rond tweeduizend gulden is bin nengekomen. Tegen elf uur 's avonds trok de heer A. J. Bovenschen op verzoek van het bestuur van de organiserende vereni ging de zes hoofdprijzen uit de loterij. Een inwoner uit Wageningen, de heer H. v. Wely, won de hoofdprijs, die be stond uit een dames- of herenrijwiel naar keuze. De lotnummers waren als volgt: 1. rijwiel 83; 2. ligstoel 7; 3. op blaasbare zwaan 734; 4. schemerlamp 738; 5. boodschappentas 1133; 6. bood schappentas 395. RENSWOUDE Ds. B. Slingenberg, Gereformeerd predikant te Renswoude, moest op dokters-advies enkele maan den rust houden. Hij is nu zover her steld, dat hij dezer dagen weer een hu welijk heeft bevestigd. Zelf hoopt hij zijn werk op 1 april weer te hervatten en te beginnen met éénmaal per zon dag te preken. RHENEN In het contactblad van de „Sint Cunera-Parochie" schrijft de wachtmeester le klas van de groep Rhenen van de rijkspolitie, de heer J. B. J. Boos, over de bromfiets en het daaraan voor bepaalde jongeren (en ouderen) ont sproten verdriet van moeilijkheden met politie en justitie. In zijn rubriek De wachtmeester vertelt" begint de heer Boos met vast te stellen, dat de bromfiets behoort tot de prettige voertuigen, waarvan in het bijzonder veel jongeren gebruik maken. Al gauw stelt de wachtmeester de vraag: Weten de meeste jongeren eigenlijk wel hoe zij met dat voertuig om moeten gaan? Wat zij in ieder geval niet moeten doen De politie krijgt wel eens de indruk, dat de meeste jongeren niet weten, dat zij behoren af te blijven van de „inge wanden" van de brommer. „De jeugd droomt van een voertuig waarmee ze kan opvallen, waarmee ze anderen kan imponeren. Zij denkt daarbij vooral aan snelheid en geluid. Hoe sneller de bromfiets rijdt en hoe meer geluid deze maakt, des te gewichtiger is de be stuurder. Een grof misverstand natuur lijk, doch de jongeling denkt nu een maal zo," aldus de schrijver. De heer Boos stelt dan vast, dat de jeugd vaak tot het uiterste gaat. Hij concludeert, dat menig ouderpaar hier van al een zogenaamd „punthoofd" heeft gekregen. In zijn opvoedend ver haal wijst de schrijver erop, dat iedere bromfiets een keurmerk heeft. Dat wil zeggen, dat ieder merk waarmee gere den wordt, beantwoordt aan het oor spronkelijke merk, dat ter keuring is aangeboden bij het instituut RAI-TNO. Aan deze goedkeuring zijn voorwaarden verbonden, bijvoorbeeld maximaal ku bieke centimeter inhoud, tandwielver houdingen en nog andere zaken. De wachtmeester wijst er nadrukke lijk op, dat de bestuurder op eigen ge zag geen verandering mag aanbrengen aan zijn voertuig. Dat zou een inbreuk maken op de oorspronkelijk goedge keurde gegevens. Men is uitgegaan bij de constructie van een bromfiets van een bepaalde snelheid, 30 km in de be bouwde kom en 40 km per uur daarbui ten. Voor de jeugdige bromfietser is dit vaak veel te tam. „Hij gaat knoei en aan zijn bromfiets," aldus de poli- tieschrijver, die tot deze uitspraak komt op talrijke ervaringen uit de harde po litiepraktijk. „Hij brengt andere tand wielverhoudingen aan, knoeit aan de carburateur of zet er zelfs een race carburateur op. Veelal wordt de geluid demper uit de uitlaat gehaald, want dat geeft dan zo'n lekker geluid van een echte motor. Op zekere dag rijdt de bromfietser in de armen van de po litie. Technici onderzoeken de brom mer en komen dan vaak voor de gek ste dingen te staan." De heer Boos vertelt, dat er van de 100 bromfietsen wel 75 zijn „opge voerd". De justitie kent geen pardon meer. De officier van justitie neemt de brommer in beslag en meestal wordt die later verbeurd verklaard. De over treder krijgt dan bovendien een boete te betalen. Wij kennen een geval, waarin de bromfiets van f 900,- werd verbeurd verklaard en dat betrokkene nog eens extra een boete van f 150,- kreeg te be talen „Meestal zijn dit de zure vruch ten," aldus de heer Boos, „van een eens zo plezierig bromfietsbestaan." De eindconclusie van de schrijvende wachtmeester is, dat we nimmer moe ten vergeten, dat de bromfiets niets an ders is dan een fiets, waarop een hulp motortje is geconstrueerd, waardoor de bestuurder wat gemakkelijker vooruit kan komen, zonder veel te moeten trap pen. „Menig ouder heeft de bromfiets ech ter al betreurd en daarom doe ik een beroep én op de ouders én op de jeugd, houdt die bromfiets binnen de perken. Dan krijgt u geen moeilijkheden met de verzekering, de politie, het zieken huis en de justitie." De heer Boos heeft in het contactblad van de Sint Cunera- Parochie van deze week met zijn visie op het juiste gebruik van de bromfiets een belangrijke opvoedende bijdrage geleverd. VEENENDAAL Zaterdagmorgen reed de Spanjaard L. B. A. uit Over- berg op een bromfiets over de Zand straat in de richting van de Hoogstraat. Vanuit de Fluiterstraat naderde op dat moment een personenauto, bestuurd door de heer W. R. uit Veenendaal, aan wie B. A. geen voorrang gaf. De auto raakte de bromfiets, waar door de Spanjaard ten val kwam. Hij klaagde over pijn in de schouder en had wat verwondingen aan zijn been. Au to en bromfiets, werden licht bescha- igd. Heden maandag VEENENDAAL Zaal Waterleiding 20 uur: Bijeenkomst Soefi-beweging. Mej. C. G. Voüte over: „De mens als zaad van de levens boom". SCHERPENZEEL Philalethes 19.30 uur: Jarvergadering CHU. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Die Zeden in Zweden". Morgen, dinsdag VEENENDAAL OCB 14.30 uur: Ontspanningsmiddag. ELST Bebouw „Pniël" 20 uur: Vergadering NCVB. Spreekster mej. van Zutfen over „Ongehuwde moeder". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voorstel ling. TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.m. 1 april: Schilderijen en portretten van Els Amman uit Groningen. Dagelijks ge opend van 1112 en 1417 uur. Op zondag en woensdag gesloten. Als oud Veenendaler, heb ik met ge noegen Uw stukjes in de „Vallei" over Bos de keneskoper gelezen. Al lezende schoot mij een aardig voorval, dat ik destijds met de heer Bos had te binnen. Het is nu ongeveer 50 jaar geleden, dat op de Kerkewijk een trottoir werd aangelegd met rijwielpad ernaast. Toen tertijd was fietsen op zondag, vooral in Veenendaal voor sommige mensen een doodzonde. Waarschijnlijk behoorde ik tot de nozems van die tijd en reed ik op een zondag rustig op het nieuwe rij wielpad. Het was juist kerktijd en de kerkgangers maakten meer gebruik van het rijwielpad, dan het trottoir. In de verte zag ik de brave stoet al aankomen, voorop de heer Bos. Al bellende nader den wij elkaar maar Bos en zijn aanhang bleven op het fietspad lopen. Op de hoog te van Konings de smid of Slotboom de kapper had de botsing plaats. Bos die ten onrechte, uit protest op het rijwiel pad was gaan lopen en ik, die achteraf bekeken ook ten onrechte het recht in eigen hand nam, botsten met en vaartje van 15 km tegen elkaar op. Verder zonder ongelukken overigens. Dergelijke gebeurtenissen zal de heer Bos wel niet meer weten, maar ik weet nog wel dat bellen voortaan wel hielp als je eraan kwam fietsen. Of de heer Bos later zelf op zondag is gaan fietsen is mij onbekend. Vele kerk gangers van toen wel, zelfs nu met auto's en brommers terwijl de zondag van nu, nog dezelfde is als van toen. Misschien vindt u het aardig deze ge beurtenis van een oud Veenendaler ge hoord te hebben. Met groeten teken ik, Hoogachtend A. van Nellestijn Grindweg 95 Wageningen Ontvangst op het Gemeentehuis. Loco burgemeester Anton de Ruiter felici teert aanvoerder Roel Schoeman. V.l. n.r. Gijs Slotboom, G. van Kooten (verslaggever Rijnpost), Bertus Kroes- bergen, Roel Schoeman, Klaas van Hall, secretaris R. Ouwerkerk (nog juist zichtbaar) en loco-burgemeester Anton de Ruiter. RENSWOUDE Zolang de Gerefor meerde Kerk in Renswoude bestaat ruim 100 jaar zijn er vier kerke- raadsleden: twee ouderlingen en twee diakenen. Nu de gemeente zich uitbreidt ziet de kerkeraad zich voor hoe langer hoe meer-werk gesteld. Men acht het daar om noodzakelijk ook het aantal kerke- raadsleden uit te breiden tot vijf. Zon dag aanstaande zal er verkiezing zijn voor een extra ouderling. RENSWOUDE Het bestuur van de Oranjevereniging Renswouhe is reeds druk bezig met de plannen voor een zo merfeest. Ook 't Koninginnefeest wordt niet vergeten. Men is tevens in de weer om de kinderen een verrassing te be zorgen bij de geboorte van een Oranje telg. VEENENDAAL Voor het grootste en eerste succes, dat voetbalvereni ging DOVO zaterdagmiddag behaalde, zorgden trainer Hol en de spelers van het eerste team. Zij werden na de wedstrijd tegen Apeldoorn kampioen en on verbrekelijk verbonden met het behalen van de kampioenstitel waren de hul digingsplechtigheden, een triomfantelijke zegetocht door het dorp en tot slot een daverende feestavond. Ook het DOVO-bestuur en dan met name de ontspanningscommissie had zorggedragen voor een uitgebreid feestpro gramma, dat zo soepel werd afgehandeld, dat men gerust kan spreken van een perfecte organisatie. Al enige tijd voordat de spelers van het veld werden ge dragen, namelijk toen de uitslag van SSCGo Ahead Kampen bekend werd, was de organisatiemachine volop gaan draaien. Nadat er reeds enige flessen cham pagne waren ontkurkt in de kleedka mers en in de bestuurskamer, waar een soort „officieuze" receptie" werd ge houden, vertrok men vanaf het Panhuis, voorafgegaan door muziekvereniging „Caecilia" voor een rondtocht door het dorp. Het was een lange stoet van open rijtuigen1 met zingende spelers en be stuursleden en daarachter een eindeloze rij auto's. Om half acht werd de DOVO-familie ontvangen op het gemeentehuis, Loco burgemeester Ant. de Ruiter hield hier een korte toespraak, daar de burge- VEENENDAAL Het Bunnikse EMS was zondag middag op het sportcomplex „De Salamander" de tegen stander van Veenendaal. De thuisclub, die de laatste paar weken niet zo goed meer draaide, had voor deze match drie A-junioren opgesteld en daarmee het elftal aanzien lijk verjongd: J. Henzen op de midvoorplaats, C. van Barneveld rechtsbinnen en H. v.d. Bovenkamp was opge steld als rechtsback. In de eerste helft waren beide teams goed tegen elkaar opgewassen, maar de aanvallen van EMS waren tot voor een kwartier voor de rust aanzienlijk gevaarlijker. In de tweede helft hebben de toeschouwers een welhaast voort durend aanvallend Veenendaal gezien, dat goed combi neerde. Vooral Henzen en Heykamp toonden zich goede spelverdelers. De 21 overwinning was volkomen ver diend voor Veenendaal, dat hard werkte, maar dat wel een groot aantal doelrijpe kansen heeft gemist, in het bij zonder in de laatste ogenblikken voor de rust. Ongeveer 20 minuten voor tijd werd het sportieve element wat ver drongen door enkele te harde duels en een aantal me ningsverschillen, die echter zo vertelde ons de scheids rechter na afloop van de wedstrijd volkomen werden geëlimineerd door de sportieve strijd voordien. Direct na het beginsignaal gingen bei de ploegen in hoog tempo van start en werd er van weerskanten fel aangeval len. Het offensief van EMS was echter gevaarlijker en vooral Kosterman viel in het Bunnikse team op door fraaie individuele prestaties en grote snelheid. Na 10 minuten viel het eerste doelpunt voor EMS. De harde voorzet van de linksbuiten werd gemist door midden voor Bosboom, maar Kosterman maak te de fout van zijn collega goed en schoot onhoudbaar in (01). Veenendaal kwam na deze achter stand wat meer in de aanval, maar door een slechte afwerking konden de i AMERONGEN De E.H.B.O.-ploeg uit Leersum heeft zaterdagmiddag tij dens de wedstrijden in het Dorpshuis te Amerongen beslag gelegd qp de eerste prijs. Dez wedstrijden werden door de Amerongse E.H.B.O.-afdeling georgani seerd ter gelegenheid van het dertig-ja rig bestaan. Er werd enthousiast ge werkt door de zes deelnemende ploegen. Voor deze wedstrijd bestond veel be langstelling. De uitslag was als volgt: 1. Leersum 180 p.; leider 75 p.; 2. Amerongen 164 p.; leider 55 p.; 3. Langbroek 122 p.; leider 55 p.; 4. Veenendaal 112 p.; leider 75 p; 5. Eist 107 p.; leider 45 p.; 6. Maarn- Maarsbergen 104 p.; leider 54 p. De jury bestond uit de heren G. J. Jonker; P. J. O. Bijsterveld en P. P. Schut. Veenendaler^ geen verandering in de stand brengen. Vooral de eerste 5 cor ners werden slecht genomen. Aan de andere kant brak wederom Kosterman door en bediende teamgenoot Bosboom met een goede pass, doch deze miste. Er volgden hierna enkele fraaie combi naties van de Veenendalers, maar de scoringskansen bleven onbenut. Derk- sen liep goed door op een lange pass en schoot tegen de keeper, kreeg de bal terug en plaatste de bal voor het doel. Het been van de linksback voor kwam echter een doelpunt. Vlak voor rust miste Heykamp een geweldige kans. Enkele meters voor het doel, in volkomen vrije positie, schoot hij via de bovenkant van de lat over. In de tweede helft is Veenendaal voortdurend in de aanval geweest. Na enkele minuten vuurde Rebergen een keihard schot af, dat door keeper De Kruif magistraal werd gestopt. De voorwaartsen van de thuisclub kwamen tot steeds beter spel en de EMS-achter- hoede kwam enkele malen in gevaar. Na een goede combinatie van Rebergen en Stuivenberg, plaatste laatstgenoem de de bal mooi voor en het was Hey kamp, die met een afgemeten schot keeper De Kruif kansloos liet. Onge veer een kwartier na de gelijkmaker schoot Van Barneveld uit moeilijke po sitie op het EMS-doel en de Bunnikse goalie kon redding brengen door de bal in paniek weg te slaan. Jan Henzen zag de kans om zijn team aan de leiding te brengen en doelpuntte rustig (21). Na dit doelpunt werd de strijd wat on vriendelijk met enkele naargeestige in cidentjes, welke echter volgens de goed leidende referee geen naam mochten hebben. Veenendaal bleef ster ker. Kort voor tijd belandde een mooie boogbal van rechtsbuiten Derksen te gen de lat. In de slotfase van de wed strijd zag EMS zelfs geen kans meer het Veenendaal-doel nog te bereiken. VEENENDAAL Vrijdag verleende de automobilist W. de R. uit Deventer, die over de Parallelweg in de richting van de Kerkewijk reed, geen voorrang aan een trekker met aanhanger, die voor hem van rechts uit de Ambacht straat kwam. De trekker werd bestuurd door de heer H. H. van E. te Eek en Wiel. Beide voertuigen werden flink bescha digd. meester door familieomstandigheden was verhinderd. Hij feliciteerde spelers en bestuur met het fraaie resultaat en wenste hen veel succes in hun komen de strijd om het landskampioenschap. Ook wethouder Van Kuyk bood zijn gelukwensen aan en zei verder ook trots te zijn, als DOVO de landstitel naar Veenendaal zou kunnen brengen. DOVO-voorzitter Hiensch sprak hier na een kort dankwoord en zei onder meer: „Wij hebben het bijzonder op prijs gesteld, dat het gemeentebestuur ons heeft willen ontvangen op deze be langrijke dag. Daar vroeger zulks niet het geval was, is het voor ons een te ken, dat ook de vroede vaderen der ge meente de Veenendaalse sportprestaties meer op prijs stellen." Vanaf het gemeentehuis trok de stoet naar Eltheto, waar een feestavond was belegd, gepresenteerd door Eddy de Valk uit Hilversum. Ook deze avond is een groot succes geworden, mede door de heer De Valk, die zich een entertai ner van klasse toonde. Nadat de heer De Valk de avond had geopend, kon het programma worden afgedraaid, een programma met artiesten van interna tionale allure. Allereerst het Bonelly- kwartet, vier voortreffelijke musici, die voor de muzikale omlijsting zorgden. Als variéte-intermezzo traden op Don William en assistente met een moeilijke balans-act, die veel applaus oogstte. In de loop van de avond bracht voorzitter Hiensch dank aan trainer Hol voor de mooie resultaten, die werden geboekt. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een premie. De trainer zei in zijn dankwoord on der andere, dat niet hij maar de elf spelers het kampioenschap hadden ver overd en schreef dit vooral toe aan de zeer prettige geest, die er heerst in het team. Ook de trouwe supporters vergat hij niet aan te halen. Na een dansje en polonaise brachten de Bur- geysons een cascadenummer van grote klasse. Op de dansvloer smeten en sloe gen de beide heren elkaar in de vreemd- soortigste houdingen, tot grote hilariteit van het publiek. De Bollini's, een clow nesk drietal, kwamen ook nog voor het voetlicht en na dit lachnummer werd de avond besloten met een grootse fina le. Hiermee kwam het einde van een in alle opzichten succesvolle dag, waarop de klok alleen maar DOVO had gesla gen RHENEN „Landbouwbelang", „Achterbergs Belang", de Coöperatieve Raiffeisenbank en de afdelingen Rhe nen van Christelijke Boeren en Tuin ders Bond, Utrechts Landbouw Genoot schap en Plattelands Jongeren Ge meenschap Utrecht, organiseren geza menlijk in het Buurtschapshuis van Achterberg vrijdag 17 maart een fo rumavond. Voorzitter zal zijn burgemeester jhr mr L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal. Het forum bestaat verder uit notaris S. J. Vleer te Rhenen, H. Haanschoten, vice-voorzitter van het ULG te Woudenberg, mr H. A. C. Mid- delweerd te Cothen, voorzitter van de Coöperatie SOL te Utrecht en de grond kamer, ir N. A. Tonckens te Utrecht, hoofd van de afdeling Kredietadviezen van de Coöperatieve Centrale Raiffei senbank te Utrecht. Men zal het forum op allerlei gebied vragen kunnen stellen. Wel hopen de organisatoren dat er verschillende vra gen zullen worden afgevuurd die be trekking hebben op de toekomst van de landbouw in deze streek en de buurt schap van Achterberg. Het wordt geen openbare bijeenkomst. De forumavond is alleen toegankelijk voor leden.

De Vallei | 1967 | | pagina 3