Mevr. Bos-Dikken zet er een punt achter „Afscheid zal echt pijnlijk voor me zijn Veilig Verkeer Amerongen bijeen Dr. Doorenbos concretiseert gedacht en in koperdraad Veiling Septer Tiel Blijvend medeleven Nieuwe praeses Hervormde kerkeraad 3550 4079 GVVV op 21 maart tegen Zweedse club Magisch aandoende hobby in boerderijtje Dokter maakte jacht op Curacaose spoken Chr. Vrouwenbond gaat nieuwe presidentes installeren AGENDA *D '66 Korenbeurs krijgt nieuw dakterras MARKTEN ^^A^^ATÜURWIT* BOEpNBRUIN SPLITSING Jeugd schreef brief aan B. en W. N.C.R.V. vertoont vakantiefilms Film van N.C.R.V. in Amerongen BIJ DE TIJD Citroenjenever Haal Henkes in huis! Scooter rij der gaf geen voorrang Vandalen gooiden Lyceumruiten in MIST u uw Bel: Kip en ei bij de Amerongse dames Spookhuis Rhenen spaarde DWARSGEBAKKEN DWARSGEBAKKEN Malsheid is nu een weekend lang DINSDAG 14 MAART 1967 VEENENDAAL Mevr. I. Bos- Dikken, die acht jaar lang presidente van de Veenendaalse afdeling van de NCVB is geweest, zal haar functie vol gende week dinsdag, 21 maart, neer leggen. Op die datum zal zij tijdens de jaarvergadering de aanwezige dames voor het laatst toespreken. Ze zal het met weemoed in het hart doen, want die acht jaren van haar presidentschap heeft zij ervaren als een periode „die me innerlijk heeft verrijkt". Mevrouw Bos is in Veenendaal, vooral ook in kerkelijke kringen, een bekende per soonlijkheid geworden. Ze is in feite een geboren „verenigings-mens"; van jongs af aan heeft ze actief deelgeno men aan het verenigingsleven in veler lei schakering. Nu stapt ze eruit: de statuten van de Vrouwenbond bepa len het zo. Om de vier of acht jaar moet er een nieuwe presidente worden benoemd. Mevrouw Bos is het met de ze stelling wel eens. Ze vindt het een goede gedachte dat iemand met nieu we ideeen, met een andere aanpak wellicht, het roer van haar gaat over nemen. „Toch zal het pijnlijk voor me zijn", zegt ze openlijk. De NCVB is in Veenendaal aan de zevenendertigste jaargang toe en telt nu tweehonderd en tachtig leden. De vereniging wordt niet gescheiden door kerkmuren; de kerkelijke verdeeldheid, die Veenendaal kenmerkt, werkt niet door in de vereniging. Wat de kerken nog niet hebben gepresteerd heeft de vrouwenbond wel weten te bereiken. „Ik zeg het op elke vergadering; we zijn een interkerkelijke vereniging. Het is jammer dat Veenendaal kerkelijk zo verdeeld is, vooral nu er overal zo veel over de oecumene wordt gesproken. On ze vereniging laat zien dat interkerke lijke samenwerking hier heel goed mo gelijk is... Acht jaar geleden nam mevrouw Bos een voor haar moeilijke beslissing; ze accepteerde de voorzitstershamer op aandringen van het toenmalige bestuur. „Ik durfde me eigenlijk niet zo goed in het volle leven te wagen, je staat dan open aan kritiek, aan op- en aanmer kingen, maar toch heb ik alles serieus overwogen. En al gauw ben ik het als een taak gaan zien, als iets wat je wel in het geloofsleven moét doen. Ik heb de telefoon gepakt en ik heb „ja" gezegd en op dat moment me erg blij gevoeld". Het is dus destijds een stap uit overtui ging geweest. „Ik hoop niet dat u me erg vroom vindt, maar inderdaad is het zo. Ik wilde iets uitdragen, iets waar ik zelf vol van ben aan anderen vertellen... In die periode van acht jaar heeft me vrouw Bos, de vergaderingen, die eens per maand worden gehouden op de haar eigen wijze geleid, zonder ook maar een keer verstek te laten gaan. De Veenendaalse afdeling is aan het mm Heden, dinsdag ELST Gebouw Pniël 19.30 uur Bijeenkomst N.C.V.B. Spreekster mej. Van Zanten over „Ongehuwde moeder". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voorstel ling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Hotel „De Korenbeurs" 20 uurJaar vergadering Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt in Nederland, afd. Veenendaal. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur „Die zeden in Zwed-n". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.m. 1 april Schilderijen en portretten van Els Amman uit Groningen. Dagelijks ge opend van 1112 en 1417 uur. Op zondag en woensdag gesloten. VEENENDAAL Hotel „De Koren beurs" gaat uitbreiden. Aan de achter zijde van het gebouw, waar eerst het terras was, wordt een stuk aangebouwd. Het terras komt nu op het dak van de nieuwe ruimte. „Het is niet fijn hier een terras te hebben, er is altijd zoveel la waai van brommers, zodat er van rustig zitten weinig terecht komt", aldus de heer De Haas. De nieuwe ruimte, die op het ogen blik in aanbouw is wordt een uitbreiding van het restaurant. Bovendien komt er een televisietoestel te staan, om de gasten 's avonds de gelegenheid te ge ven zich te amuseren. „Je kunt ze ner gens naar toe sturen, ze lopen een keer de Hoofdstraat door en het is gebeurd. Dan kunnen ze verder de avond door brengen aan de leestafel. Nu kunnen ze ook nog wat naar de televisie kijken". In de toekomst zal het restaurant ook een specialiteit krijgen, maar daarover moet nog met de kok onderhandeld wor den. De nieuwe ruimte schiet al aardig op en zal binnenkort in gebruik worden ge nomen. VEENENDAAL Philadelphia" con stateert met vreugde, dat het verant woordelijkheidsbesef voor de geestelijk gehandicapten nog steeds groeiende is. De vrouwenvereniging van de Pniël- kerk „Dient elkander door de liefde" laat bijvoorbeeld geen gelegenheid voor bijgaan om dit metterdaad te bewijzen. Ook ditmaal werd de collecte op haar jaarfeest, die f 67,opbracht, voor „Philadelphia" bestemd. begin van dit jaar gesplitst. Deze schei ding werd noodzakelijk omdat het aan tal leden een dusdanige omvang aan nam, dat de maandelijkse bijeenkom sten in feite „te groot" werden. Van daar dat er nu een afdeling „Zuid" en een afdeling „Noord" is gevormd. Verreweg het grootste deel van de activiteiten van de NCVB bestaat uit het houden van lezingen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Onderwer pen, die vaak meer willen uitlokken dan alleen maar een avondje intensief luiste ren. Mevrouw Bos: „We willen zo graag dat de vrouwen er thuis met hun man nog eens over gaan praten. We zijn zelfs van plan om de mannen straks LEERSUM De leerlingen van de vijfde klas van de Julianaschool hebben een eigen klassebestuur. Dit „bestuur" bespreekt behalve de problemen, die zich in de klas voordoen ook de pro blemen in het dorp. De Leersumse jeugd leeft ook mee met de zwembadplannen. Enige weken geleden schreven enkele leerlingen uit de vijfde klas een brief aan het college van burgemeester en wethouders. In dit schrijven werd verzocht om de spoedige realisatie van een eigen zwem bad zodat ze niet steeds naar Doorn be hoeven te gaan. Deze brief werd 7 maart beantwoord met de volgende inhoud: Beste jongens en meisjes, Wij ontvingen jullie brief en we kunnen goed begrijpen hoe lastig het is om altijd in Doorn te moeten gaan schoolzwemmen en hoe heerlijk het zal zijn, als we hier zelf een zwembad zullen hebben. Daarom beloven we jullie, dat we ons uiterste best zullen doen, dat er zo spoedig mogelijk in Leersum een zwembad komt en wij zijn ervan overtuigd, de De Stichting welke op zich genomen heeft tot de bouw van een zwembad te komen, het zelfde zal doen. Het is te hopen dat dit schrijven van sw schooljeugd er toe mag bijdragen dat het zwembad er op korte termijn zal zijn... LEERSUM De Nederlandse Chris telijke Reisvereniging zal op maandag 20 maart in de zaal van de Gereformeer de Kerk aan de Lomboklaan enkele kleurenfilms vertonen. Deze film, die beelden laten zien uit Oostenrijk, Zwitserland, Duitsland, Frankrijk en Turkije dien als onder steuning voor de vakantieplannen 1967. AMERONGEN „Van Rijnvaart tot Kromzwaard" is een geheel nieuw kleurenprogramma van de Nederlandse Christelijke Reis-Vereniging. Deze filmvoorstelling zal worden gehouden op maandag, 20 maart in de zaal van de nieuwe Gereformeerde Kerk te Leer sum aan de Lomboklaan. De avond be gint om acht uur en de toegangsprijs bedraagt f 1,per persoon. UTRECHT Nuchtere kalvermarkt. Aanvoer 378 stuks. Prijs per kg levend ge wicht van 1,45 tot 1,65. Prijs per stuks van 37,50 tot 57,50. Handel matig. Eiermarkt Veenendaal Aanvoer 50.000 stuks. Grote per 100 12,50 13,50; Kleine per 100 f 9,00—12.00. Han del matig. ook te gaan uitnodigen. Ik vind 'n goe de conversatie erg belangrijk. Er wor den maar weinig goede gesprekken ge voerd, op visites bijvoorbeeld is men veel te vlak, te oppervlakkig. Nee, het hoeft niet altijd over de bij bel te gaan. Actuele onderwerpen, neem de politiek. De kamerdebatten, hoe denkt een vrouw daarover?" In het verdeelde kerkelijke Veenen daal neemt de NCVB een aparte plaats in. De vrouwenbond houdt met de di verse kerken een geregeld contact. „Dat contact is in het algemeen vrij gunstig, al krijgen we vaak niet alle medewerking die we zo graag zouden hebben... Die laatste woorden slaan dan op een teleurstellende ervaring die het bestuur onlangs opdeed toen de redactie van 't hervormd Veens Kerkblad een propa- ganda-artikeltje geen plaats in het blad toekende. „Jammer", zegt mevrouw Bos alleen. De Vrouwenvereniging wil in deze dy namische tijd de ogen niet dichtknijpen voor de vernieuwingen die zich in onze maatschappij voordoen. „We willen bij de tijd blijven", zegt de presidente. „Zo streven we ernaar straks gespreksgroe pen te gaan vormen, om de dames zelf meer aan het woord te laten, om ze actiever te laten worden". Elke vernieuwing is nog geen verbe tering, daar is mevrouw Bos het roe rend mee eens en ze haalt in dit ver band een volgens haar sprekend voor beeld aan: „De zondag is de zondag van vroeger niet meer. De kerkmensen lijken steeds meer haast te krijgen. Er staan rijen auto's voor de kerk. Vroe ger zag je de mensen samen optrekken, nu zie je auto's". Tijdens de jaarverga dering van volgende week zal zij haar beide opvolgsters installeren. De afde ling Zuid krijgt mevrouw Visser-Plaat- ser als nieuwe presidente en Noord zal de hamer overdragen aan mevrouw Mooibroek-Geerts. Voordat het zover is zal op hartelijke wijze van mevrouw I. Bos-Dikken afscheid worden genomen. AMERONGEN Maandagavond 20 maart geeft de afdeling Amerongen van het Nederlands Verbond voor Vei lig Verkeer een filmavond. Deze avond is tevens bedoeld als jaarvergadering en begint om acht uur in het Dorps huis. Aan het vertonen van de film zal 'n zeer korte agenda voorafgaan. Ook niet-leden zijn van harte welkom. ADVERTENTIE VEENENDAAL Het mode ram en van de Centrale Kerkeraad van de Ne derlandse Hervormde gemeente is ge wijzigd. Ds. A. Vroegindeweij droeg de voorzittershamer, wegens drukke werk zaamheden, over aan ds. H. Jongerden. Het scribaat wordt niet langer waarge nomen door ds. A. Wisgerhof, omdat hij vond dat na een periode van 12 jaar de ze functie beter door een jongere kracht uitgeoefend kon worden. De heer G. J. H. de Vries neemt daarom in het vervolg het schrijfwerk voor zijn reke ning. Het moderamen bestaat nu uit: ds. H. Jonge» Jen, praeses, de heer G. J. H. de Vries scriba, ds. A. Vroegindewey, as sessor en ouderling M. Bastmeyer en dia ken J. van de Pol. VEENENDAAL De heer V. E. uit Veenendaal reed met zijn scooter over de Rembrandtlaan, komend van de Kerke- wijk. Toen hij linksaf de Gerard Dou- straat in wilde rijden verleende hij geen voorrang aan de hem tegemoetkomende personenauto, bestuurd door de heer C. H. uit Veenendaal. Bij de botsing werden de twee voertui gen zwaar beschadigd. De duo-passa gier van de heer E. liep enkele lichte verwondingen op. VEENENDAAL In het weekend is een groot aantal ruiten van het in aanbouw zijnde lyceum aan de Kerke- wijk ingegooid. De politie stelt een on derzoek in naar de daders. Ook op zoek naar daders en dan waarschijnlijk jeugdige, is de politie in verband met een inbraak in de kantine van Aug. Stenman. Hier werden twee pakjes sigaretten en was rollen snoep ontvreemd. ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur AMERONGEN Om het Nederland se gevogelte en de smakelijke eitjes in en buiten de Nederlandse grenzen te propageren, treedt het Produktschap voor Pluimvee en eieren uit Zeist al vele jaren in vele landen op om met allerlei voorlichtingsactiviteiten de mensen te laten zien, wat er op dit ge bied te bereiden is. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Huis vrouwen in Amerongen heeft daarom gemeend, om een voorlichtingsavond in Amerongen te beleggen. Op deze voor lichtingsavond zal heel veel over kip en ei worden duidelijk gemaakt en de be zoekers aan deze avond behoeven geen angst te hebben, dat het alleen bij een „droge" lezing zal blijven. Vanzelfspre kend zal er ook geproefd worden. De avond wordt gehouden op woensdag, 22 maart, om acht uur in de zaal van 't Dorpshuis. VEENENDAAL De voetbalver eniging GVVV zal dinsdag 21 maart a.s. een wedstrijd spelen tegen de Zweed se 4e-divisieploeg Skogall, welke ont moeting zal plaatsvinden op het Pan huis-terrein. Oorspronkelijk had men deze wedstrijd in Ede gepland, maar daar stuitten de organisatoren op be zwaren. Het Zweedse elftal is een team, waar van de sterkte ongeveer die van een Nederlandse 2e-divisieclub benadert. DE KLOMP Misschien bestaat de gedachtenwereld van de 73-jarige arts WDoorenbos, die een boerderijtje aan De Klomp heeft ingericht als bacteriologisch laboratorium, wel uit koperdraad. Deze veronderstelling lijkt op het eerste gezicht bijzonder fantasierijk, maar wie bij de dokter op bezoek is geweest en kennis heeft genomen van de produkten die zijn wetenschappelijk brein heeft opgeleverdkomt al gauw tot de conclusie, dat hij ,,iets magisch" in zich heeft. Wetenschappelijke magie, uitgebeeld in figuurtjes van koperdraad. De woonkamer van de dokter is in de loop der jaren een labyrint van draad plastieken geworden. Er komen er nog steeds meer bij. Vooral vogels. Eigenaardige creaties, waarvan de dokter zegt, dat sommige mensem die bij hem op bezoek komen ze niet durven aan te raken. ,,Of ze zetten ze direct weer neerglimlacht hij. De oorsprong van deze wonderlijke gebogen vormen moet gezocht worden in Curasao, waar de arts vele jaren lang een algemene praktijk had. De be volking daar, die gebukt ging onder een vreemdsoortig bijgeloof, leerde de dokter kennen als „de chef van de demonen". Dokter Doorenbos is ten strijde getrokken tegen de vele vormen van zwarte kunst en bijgeloof. Hij heeft er een opmerkelijke hobby aan overgehouden: een hobby in koperdraad. In Azië en Afrika ligt tussen ziek zijn en beter worden een periode van angst. Angst voor de kwade invloe den van de demonen, angst ook voor de kracht van het bijgeloof. Onder deze omstandigheden trof de dokter de binnenlanden, die hij in beide we relddelen heeft bezocht, aan. Als kind was hij al geboeid door het medische werk. Met zijn ouders, zijn vader was even eens arts, vertrok hij als jongen van acht jaar naar Indië. „Toen al heb ik het besluit geno men dokter te worden. Mijn vader was eens bezig een kogel uit het li chaam van een vermoorde inlander te verwijderen. Ik stond er bij te kijken en dit tafereel maakte grote indruk op mij; mijn beroepskeuze stond toen vast..." Weer terug in Nederland, volgde er een vlotte stu die medicijnen aan de universiteit van Leiden. In 1923 promoveerde hij op 'n proefschrift over de tuberculose. Na zijn studie keerde hij naar Indië terug. Op Java ontwikkel de hij zich als epidemioloog; besmet telijke ziektes als de pest bestreed hij met inzet van al zijn krachten en kennis. Na een negentien-jarig verblijf in Egypte, vestigde hij zich opnieuw op Java en kwam tenslotte na vele om zwervingen, die hem over de hele wereld brachten, in Willemstad op Curagao terecht. Daar werd de basis gelegd voor zijn wetenschappelijke hobby, waarmee hij nu dagelijks in tens bezig is. „Mijn sterke wil om in de minder ontwikkelde gebieden mijn kennis uit te dragen, heeft me nooit met rust gelaten", zegt de dokter er even tussen door. De arts was in werkelijkheid voor de bestrijding van gele koorts naar Curasao gekomen, maar spoken en andere angst-psychoses stonden me dische successen aanvankelijk in de weg. Er was zelfs een compleet spookhuis, dat de inlandse bevolking zo veel schrik inboezemde, dat men er in alle eerbied over sprak. Deze omstandigheid was zeer ten nadele van de uitoefening van zijn praktijk als arts, want het bleek al gauw, dat de bevolking weinig vertrouwen in de nieuwe dokter stelde. Pas wanneer hij de demonen van de Ronde Klip, zoals het spookhuis werd genoemd, zou hebben overmeesterd, was er een bewijs geleverd voor de capaci teiten van de dokter en zou men hem met andere ogen gaan bekijken. Voor dokter Doorenbos zat er dus niets anders op dan de spoken met open vizier te lijf te gaan. Hij vertelt het verhaal zelf: „Op een namiddag baande ik me een weg door de vlijmscherpe cactus sen en bereikte het spookhuis. Pas toen het donker begon te worden, hoorde ik hier en daar verdachte geluiden. Het leek het gerammel van kettingen. Mijn dragers hoor den het ook en namen halsover kop de vlucht..." Later bleek het lugubere geram mel afkomstig te zijn van de wind molens aan de kust; het geluid werd getransporteerd door de wind en weerkaatste tegen de hoge mu ren van het spookkasteel. „Een tijdje daarna hoorde ik voet stappen. Telkens als ik erop af ging, verstomden ze weer. De oplossing van het raadsel was de eenvoud zelf, verdorde blaadjes „huppelden" door de gang heen en weer. Ze werden voortgeblazen door de wind". Zo ver ging het de dokter keer op keer; al le spoken werden ontmaskerd, slechts de normale verschijnselen, zoals die zich elke dag in de natuur voordoen, bleven er over. De bevolking reageerde anders dan zij zich had voorgesteld. Men erger de zich eraan, dat hij kerngezond in de „Ronde Klip" rondliep. Er wer den nu zelfs pogingen gedaan om de dokter alsnog de stuipen op het lijf te jagen; er zeilden keien door de ruiten en er werden barricades van cactussen opgeworpen Dokter Doorenbos kwam tot de con clusie, dat de wetenschap het niet van geloof-in-de-spoken zou kunnen winnen. Het kwaad zou met „inland se methoden" bestreden moeten wor den. Bij toeval viel zijn oog, toen hij eens aan het einde van een arbeid zame dag notities zat te maken, op een vreemde krul, die hij zonder er bij na te denken op papier zette. Na dit figuurtje bestudeerd te hebben ontdekte hij er een oersymbool in gedachtengang waar geen eind aan komt. Hij ontwierp nog een ander figuur in dezelfde trant en bracht de beide afbeeldingen met krijt op de muur van het spookhuis aan. Toen was de strijd gestreden. De inlanders zagen in de symbolen de overwin naars van de spoken. Vanaf dat mo ment kon de dokter zich zonder de vele beperkingen, die het uitoefenen van zijn werk hadden bemoeilijkt, aan zijn medische taak wijden. Toen hij zes jaar geleden naar De Klomp kwam is hij variaties gaan maken op die figuurtjes uit zijn Cura- gaose jaren. Tientallen creaties van koperdraad, vaak vreemde bedenk sels, maar meestal uiting gevend aan een bijzondere kunstzinnigheid. Sommige zijn abstract, maar her inneren toch aan bepaalde emoties, anderen zijn duidelijk te herkennen: vogels, honden, apen en nog vele andere voorstellingen. Voor de dokter hebben al die draadplastieken hun eigen waarde, achter veel ervan schui len maanden van studie of er liggen ingewikkelde wetenschappelijke sche ma's aan ten grondslag. RHENEN Aan de Nutsspaarbank te Rhenen werd over de maand februari 1967 ingelegd 522.589,70 en terugbetaald 413.331,50. Het aantal nieuwe rekenin gen bedroeg over genoemd tijdvak acht en dertig stuks. ADVERTENTIE Zo heeft de politieke partij D'66 hem kortgeleden geïnspireerd tot het maken van een aantal „vogels van diverse pluimage". Ook hier zijn ge compliceerde berekeningen aan te pas gekomen. Een beetje van de hak op de tak springend vertelt de dokter er over: „De mensen hebben die nieuwe partij als een explosie ervaren. Het plotselinge succes, dat is een ontplof fing. De stukjes van die explosie kwamen over het hele land terecht. In het brein van de mensen, die zich voor D'66 interesseerden kwam zo'n stukje zitten. Men kreeg een zeker beeld van de partij: de mensen heb ben al die stukjes opgepikt. Men gaat die stukjes nu verwer ken tot een eigen beeld: in mijn ge dachtenwereld zie ik dat laatste als het leggen van een ei. Men pikt een bepaald stukje theorie op, gaat er over nadenken en dan volgt de con clusie. Dat is het ei..." Wie deze bepaald niet alledaagse gedachtengang van de arts tot zo ver heeft kunnen volgen, struikelt abso luut als hij even later met vellen vol formules komt aandragen. „Ik heb ook een ei gelegd", ver volgt hij, ,,en ik heb het ook uitge broed..." Het resultaat, dat aldus geboren wordt, is een roofvogel, artistiek uit gevoerd in koperdraad. Dat moet dan de voorstelling uitbeelden, die dokter Doorenbos van D'66 heeft. Andere mensen zullen tot andere „uitbroed sels" komen; vandaar de conclusie van de arts: D'66 is een partij, die bestaat uit vogels van diverse plui mage. Het lijkt een simpele consta tering, maar als men de getallenreek sen ziet, die de dokter uiteindelijk tot deze conclusie hebben geleid, neemt men zonder meer aan dat het hier om een gewichtige wetenschappelijke prestatie gaat... Want voor dokter Doorenbos bete kenen die nieuwe D'66-vogels veel meer dan alleen een aantal nieuwe pronkstukken voor zijn ruime verza meling.' Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 X x Golden delicious k.l 7578 6974 x Golden delicious k.2 6877 6671 6469 5364 x Goudreinet k.l 5665 5060 4753 x Goudreinet k.2 5363 4857 4252 Goudreinet rode k.2 6164 5458 Jasappel 71—75 5064 x Jonathan k.l 5762 5560 52—54 x Jonathan k.2 5459 49—53 4548 x Laxton superbe k.2 7983 7884 6671 5261 x Lombarts calville k.l 6670 6469 Lombarts calville k.2 65-^68 5565 5461 Winston k.2 71—73 6567 47—50 Fabrieksfruit per 100 kg: blank 29,50; rood 22,10; zoet 8,00. Peren: Brederode 4556 3844 Conference k.l. 109-111 9496 St. Remy 3840 30—34 Winterjannen 3855 3237 IJsbouten 2945 2334 Perenkroet per 100 kg 3,30. Groenten Prei, 51—64, 38—45; Radijs per bosje, 32—34; Uien, 40—42. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1967 | | pagina 3