Voorbeeld van Eindhoven voor navolging vatbaar is V.S. Robeco's grootste „beleggingspost" Beter' halfuurtje UIT DE KERKEN Daling bij Deli Wereldtheaterdag 1967 VANAVOND MORGEN f 30 min. tekort op Engelse betalingsbalans I WISSELMARKT DAPHNE DU MAURIER RECHTER TIE TEKKO TAKS Stomme film Bijdrage PROFIJT TELEVISIE KOERSEN T.V. IANGENBERG OERM Johnny Hart STIJGING GUNSTIG Pagina 2 WOENSDAG 15 MAART 1967 JANET 13 Daar stond Thomas nu met z'n rot ting in zijn hand tegenover Joseph. „Kom hier bij me voor je verdien de loon!" „Dat doe ik niet", weiger de de kleine jongen, die nu zijn ar men over elkaar had geslagen. Toen deed Thomas een stap nader en greep hem stevig in zijn kraag en diende hem drie harde slagen toe met zijn stok. Joseph spartelde tegen als een klei ne duivel, kreeg zijn vaders pols te pakken en zette er de tanden in, dat het bloedde. Met een schreeuw liet Thomas zijn rotting vallen, niet zo zeer van pijn als wel van afgrijzen. Hij werd bleek van schrik. Geen van zijn kinderen had ooit zo iets gedaan. „God zal je daarvoor straffen!" sprak hij op kalme toon. Joseph griste zijn vurig begeerde scheepje van de tafel, klom met een kreet van triomf uit het raam en maakte dat hij weg kwam. Weinig op zijn gemak ging vader Thomas weer in zijn stoel zitten bij de haard. Wanneer zou Janet thuisko men en wat zou zij ervan zeggen? Ze was met de kleine Mary, Herbert en Philip bij Sarah Collins op bezoek. Tho mas nam zijn bijbel op, die hem al tijd troost schonk, ongelukkig genoeg bij de Tien Geboden, waar hij las: „Ik de Here uw God ben een ijverig God, die de misdaad der vaderen bezoek aan de kinderen en aan het derde en vierde geslacht dergenen, die Mij ha ten Hij schudde zuchtend het hoofd. Hij had God altijd liefgehad en op Hem vertrouwd. Hij wist van geen daad in zijn leven, die de smart kon rechtvaar digen, die Joseph hem had aangedaan. Hij was altijd trots geweest op zijn gezin. Die beste, ijverige Samuel: die lieve, geduldige Mary; de vriendelijke flegmatieke Herbert zelfs de ernsti ge kleine Philip met zijn fijne trek ken geen van hen had hem getrot seerd, gelijk Joseph. Janet en Joseph Joseph en Janet, die twee beheers ten alles. Thomas keek op toen hij stemmen envoetstappen hoorde in de tuin. Ja- net kwam binnen, gevolgd door de kinderen. Zij babbelden en lachten, ver rukt over de prettige middag. Janet had stralende ogen en een frisse kleur. „Je dacht zeker, dat wij nooit terug kwamen?" vroeg ze opgewekt. „De kinderen hadden zo'n schik, dat ik ze niet eerder mee kon krijgen". Toen bemerkte ze de wanorde in 't vertrek, de in een hoek geworpen rot ting het ernstige gezicht van Tho mas en zijn verbonden pols. Ze beet zich op haar lip, haar ogen verstrak ten, haar kin ging omhoog, net als bij Joseph, als hij boos was. „Waar is Joseph?" informeerde zij. Thomas ging er nu bij staan. „Wij hebben een heel ongelukkige middag gehad", zei hij loom. „Samuel en Jo seph hebben ruzie gekregen over het scheepje en ik heb ze uit elkaar moe ten trekken. Ik heb me erg boos ge maakt, omdat zij zich op zondag zo misdroegen. Samuel heb ik zonder eten naar bed gestuurd en omdat Joseph niet wou zeggen, dat hij er spijt van had, heb ik hem slaag gegeven. Kijk, wat hij toen heeft gedaan hij heeft me in mijn pols gebeten!" Hij ontblootte zijn pols en liet die aan zijn vrouw zien of het haar schuld was. Mary sloop naar boven, naar Samuel. Herbert trok een pruillip en kreeg tranen in zijn ogen. Alleen de kleine Philip bleef volmaakt onbewo gen. Hij liep de kamer door naar de kast waar zijn speelgoed was en ging er rustig in een hoek mee spelen! „Waar is Joseph op het ogenblik?", wilde Janet weten. „Dat weet ik niet", klonk het geprikkeld uit Thomas' mond Het ergerde hem, dat zij niet eens aandacht schonk aan zijn pols. „Hij is uit het raam gewipt en naar het stand denk ik". Janet ging naar boven naar de jon genskamer. Samuel zat op het bed met Mary naast zich. „Hij heeft erge spijt, moeder", zei zijn zusje vlug. Samuel en zij waren dol op elkaar. „Vertel eens precies wat er gebeurd is, Samuel', zei Janet rustig. Ze wist dat ze de volle waarheid zou horen. „Ik had Joe's scheepje en zat er naar te kijken, omdat ik ook een scheeps model wou maken", snikte de bedroef de Samuel. „Toen kwam Joseph en sloeg me op mijn hoofd. „Blijf af!" zei hij, voor ik hem iets kon vragen, en toen gooide hij me op de grond. Toen begonnen we natuurlijk te vechten er. toen heeft vader ons van elkaar getrok ken". „Heeft Joseph je bezeert?" vroeg Ja- net hem betastend. „Nee, dat niet!" „Ja wel, dat heeft hij wel!" riep Mary. „Sammy heeft een buil op zijn hoofd, voel maar moeder". „Je mag opstaan, Samuel, en bene den komen. Je hoeft niet zonder eten naar bed, want je bent in de groei en het was ook niet jouw schuld dat er gevochten is. Mary let jij op het eten als je wilt dan ga ik nu Joseph ach terna". Zij wist waar ze hem zou vinden. Aan de voet van de rotsen liet hij zijn scheepje varen in het grote zwin. be neden de ru'ïné van het kasteel. Daar vond ze hem inderdaad. Hij stond tot aan zijn middel in het water en be stuurde met een lange stok zijn scheep- je. Toen hij haar zag aankomen, gaf hij een schreeuw van vreugde, terwijl f hij wuifde met zijn hand. „Kom eens f kijken, hoe fijn-ie zeilt!" riep hij. Janet trok met haar lippen toen zij hem zag en glimlachte. Ze zou al zijn kleren weer te drogen moeten hangen en verstellen ook. Met een blos op zijn hunkerend gezichtje holde hij haar te gemoet en pakte haar met zijn natte zanderige hand. Vol ongeduld sprong hij heen en weer. „Het heet Jennie, net als u" lachte hij. „Ik heb het met Mary's pen op de spiegel gekrast. Zou ze boos zijn? Nog nooit zo'n fijn scheepje gezien, hé?" Juist blies een windvlaag de „Jen nie" buiten zijn bereik naar diep wa ter. Hé daar, terugkomen! riep Joseph zo hard hij kon. Hij liep het water in, zijn scheepje achterna, maar kon er telkens juist niet bij. „Joseph, dadelijk hierkomen!" riep Jennie. Zij wist hoe diep het daar werd en Joe kon nog niet zwemmen. De jongen kwam dadelijk bij haar, zo dra hij haar stem hoorde... „Moeder, ik raak het anders kwijt!" Zij pakte de stok, nam haar rokken op en klauterde langs een rotswand naar het scheepje. „Joe, ga jij in dat ondiepe staan, dan zal ik het naar je toe sturen". De jongen deed dat. „Steek de stok er dieper in en maak golven", riep hij. „Kijk het komt al". „Wacht even", riep ze opgewonden, „myn haar gaat los". De jongen grinnikte. „Hindert niets, lieverd, dat komt straks wel. Ahoy „Jennie", we redden je wel, wees maar niet bang!" (Wordt vervolgd) 3454. Sandra trok zich niets aan van Charley's pro testen en knuffelde haar blonde held zonder enige terug houdendheid. „Hij is mijn favoriete mensenreddertje!" kirde zij. „Ik begrijp eigenlijk niet, waarom ik mij altijd nog druk maak, als we in de penarie zitten, want hij weet ons er steeds weer bijtijds uit te halen!" „Liefje, overdrijf niet zo!" weerde Piloot Storm blo zend af. „Kyk eens, je maakt er onze brave Charles helemaal confuus en sentimenteel mee. Inderdaad, de man met het mooiste sproetenhoofd van de Terrestriale Ruimtevloot zat met tranen in de ogen naar een foto van zijn kleine gezin te kijken. Zijn jonge vrouw Titia en zoontje Red keken hem van het glanzende papier stra lend aan. Hij zuchtte: „Ach ja, iedereen zit maar met iedereen te vrijen en ik mag toekijken. Enfin, nog een paar etmalen en ik ben weer bij hen. En dan ga ik voorlopig niet meer weg, hoor!" „Poeh!" riep Sandra, „dat moet ik eerst zien! Jij bent immers net zo beze ten van de ruimtevaart, als een zeeman van het va ren!" Charley wist ni^t goed, wat hij daarop antwoor den moest 13. Een lange, magere man, gekleed in een versleten bruin gewaad, doet de deur open. Hij kijkt heel verbaasd blijkbaar heeft hij iemand anders verwacht. Als de rechter hem vertelt wie hij is, wordt Lie Ko vaalbleek en begint onthutst te stamelen. Maar Rechter Tie stelt de schilder gerust door hem te zeggen dat hij veel belang stelling voor de schilderkunst heeft en graag Lie Ko's werk wil zien. De schilder brengt hen door een donkere gang naar een armoedig atelier. Bijna alle ruimte wordt in beslag genomen door een ruwhouten tafel op schra gen, beladen met schildersgereedschap. Lie Ko vraagt zijn gasten de rommel te willen excuseren. Als Rechter Tie de schilderstukken die aan de wand hangen, heeft bekeken en een paar waarderende opmerkingen heeft ge maakt, zegt hij opeens: „O, ja, ik heb onlangs een aar dig antiek ebbehouten doosje op de kop getikt. De man bij wie ik het heb gekocht, heeft gezegd, dat het uit uw verzameling afkomstig is." Terwijl de rechter het doosje uit zijn mouw haalt, vervolgt hij: „Ik heb het nog even meegebracht om het u te laten zien. Ik zou namelijk graag van u weten hoe oud dit doosje ir Dat de „betere" programma's niet al leen via Nederland 2 worden uitgezon den bleek gisteravond uit „Tussen Skyl- la en Charybdis", een uitermate fijn zinnig halfuurtje dat de VARA op het eerste net wijdde aan het oeuvre van de Griekse componist Mikis .Theodorakis. Goed: zanger Pieter van de Berg was niet zo goed te verstaan als zangeres Floryth Polak (mooi meisje, mooie stem) en moest helaas ook dikwijls spie ken. Maar daar stond tegenover, dat door de fraaie illustraties, de knappe instrumentale begeleiding onder leiding van Theo Loevendie en toch ook wel de zang veel van de poëzie uit dit werk goed tot je doordrong. Alleen: waarom werden wel de Griekse tekstdichters ver meld en niet de Nederlandse vertalers wier teksten werden gezongen? Samen met Griekenland vormde Chi na gisteravond wel de hoofdschotel. Theodore White's documentaire „China, wortels van wanhoop" mocht dan een Amerikaans produkt zijn: het was een knap gemonteerd, bijzonder boeiend en instructief overzicht van wat het Chine se volk deze eeuw reeds heeft meege maakt, waarbij vooral de opnamen van schoonheid en ellende en de getuigenis sen van vroegere China-bezoekers (zoals de schrijfster Pearl S. Buck) opvielen. Overigens moet ik er wel bij vermel den, dat ik alleen de eerste vijftig mi nuten van deze vijf kwartier durende documentaire heb gadegeslagen, omdat ik ook benieuwd was naar wat de Fran se chansonnière Frida Boccara in „Vrij Entree" zou gaan doen. Het bleef bij een voorproefje van een volgend tv-op- treden (een nogal slordig gezongen „Quand Jules est au violon" van Bé- caud), maar Henk Elsink vergoedde zelf veel met zijn beste chanson: „Dag, Ma deleine" (suggestief ogebouwd uit vol be tekenissen geladen cliché-termen) en zijn nogal (Spaans) gepeperde „Ai, Maria Magdalena" (nee, niet het gelijknamige wereldsucces van kort voor de tweede wereldoorlog). Over het verleden gesproken: behalve de geldnood bij de NTS (uitstel van kleuren-tv werd als een der oplossin gen aan de hand gedaan) bekeek „Ach ter het nieuws" ook nogal kritisch de tentoonstelling „Jeugdsentiment" in Amsterdam. Het is inderdaad vreemd, dat jongens van voor in de twintig al min of meer een nostalgie naar tien, vijftien jaar geleden bezitten. Vooral wanneer zij de vijftiger jaren ook nog oprakelen met minder kenmerkende voorbeelden als de Flipje-films (die er ook in de dertiger jaren al waren), Ed dy Christiani en het kwartetspel (die tijdens W.O.-II ook al populair waren), Dick Bos (die ik in de tweede helft van de veertiger jaren al stiekem las) en een sjoelbak, die ik een paar weken ge leden nog hoorde gebruiken. Maar toch is er wel wat te zeggen voor dat nostal gische initiatief. Neem de lichte muziek. Ik herinner me nog, dat Pete Felleman omstreeks 1954 met zijn hit-parade stop te, omdat rock-and-rollers als Elvis Presley en Bill Haley met hun weinig muzikale produkten begaafde mensen als Les" Paul en Guy Mitchell totaal gingen verdringen. Ik zou mijn „tienerfavoriet" Guy Mitchell echter best nog eens wil len horen. Dat schijnt echter allen nog in de Amsterdamse Anjeliersstraat te kunnen. Jammer. Maar laten wij niet treuren: de „Jeugdsentiment"-man die reporter Hans Jacobs te woord stond, droeg een Beatle-kapsel en met veel genoegen hebben we eerder op de avond de Beatles zelf door „Penny Lane" zien scharrelen. Dat was in „Fanclub". Een mini-aflevering, die echter aan het te late begin en het daardoor te vroege einde tot een micro-aflevering werd ver knipt. Desondanks weer een fijne afle vering, met goede satire van de Cliché mannetjes en „Bulletien" en een paar originele liedjes van Michel Polnareff, overigens gezongen in een stijl, die deed denken aan Slim Whitman, een tienerster uit de jaren vijftig... J. v. d. K. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Zuid-Beyerland (toez.): L. Emmerzaal te Perniste Opende (Gr.) J. J. Winckel te Foudgum; te Loon op Zand: S. de Jong te Houten; te Wezep: B. A. van Donkersgoed te St. Philips- land. Aangenomen: naar Hendrik-Ido-Am- bacht (vac. P. H. de Pree) (toez.): M. H. Geertsema te Westerhaar. Bedankt: voor Steenwijk (vac. J. de Olde): K. Venema te Leeuwarden-Hui- zum; voor Capelle aan de IJssel (vac. B. Baks) (toez.): A. Lam te Zierikzee; voor 's-Gravenhage (wijkgem. 15: Oran jekerk): D. C. van Wijngaarden te Hoofddorp; voor Nieuw-Lekkerland: J. Vroegindewey te Goudswaard. Geref. kerken: Aangenomen: naar Zaamslag: L. Zwaan te Palmerston-North (Nieuw-Zee- land Geref. Kerken (vrygemaakt.) Beroepen: te Burlington (Ontario, Ca nada) (2e pred. pl.)D. v.d. Boom te Orangeville (v.h. te Alkmaar-Broek op Langendijk). Chr. Geref. Kerken: Beroepen: te 's-Gravenhage: G. Bouw te Eemdflk. Vrye Evang. Gemeente: Aangenomen, naar Amsterdam-West: H. C. Leep te Rotterdam. EINDHOVEN De Eindhovense Stadsschouwburg zal ruime aandacht schenken aan Wereldtheaterdag op maandag 27 maart, Tweede Paasdag. Wanneer die dag om twee uur de deu ren van de schouwburg zullen opengaan heeft ledereen vr(j toegang. Het hele ge bouw kan bezichtigd worden en in di verse zalen kan men zich aangenaam verpozen. In de grote theaterzaal kan het pu bliek de repetities van toneelgroep En semble bijwonen voor het nieuwe stuk „Dallas" dat in april in première gaat. De grote foyer vormt het rustpunt waar een strijkje voor zachte muziek zorgt en waar Ensemble een tentoonstelling in richt. Minder rustige muziek zal te beluiste ren zijn in de J '66-kelder waar een rhythm and blues-groep optreedt. Hier kunnen aspirant-dichters en -schrijvers eigen werk voordragen. De artiesten foyer wordt omgetoverd tot een „bier stube" met een Tiroler kapel. In de Globezaal worden twee films vertoond over het toneel van vroeger waarin o.m. meespelen Louis Bouwmees ter, mevrouw Theo Mann-Bouwmeester, Rika Hopper, Esther de Boer-Van Rijk en Paula de Waard. Een ouderwetse ex plicateur zal de stomme films begelei den. In de foyer van de Globe wordt een expositie gehouden van het werk van de Eindhovense toneelgroep Pro loog en werken van jonge Eindhovense kunstenaars. 's Avonds worden twee voorstellingen gegeven: in de grote zaal speelt Ensem ble „Ondine" en Proloog brengt in de Globe „Die ene dag". Van de toeschouwers wordt uitslui tend een kleine bijdrage gevraagd voor het fonds Blijvend Applaus. De toegang tot de schouwburg is verder geheel gra tis. Het unieke programma dat voor Wereld theaterdag in Eindhoven is opge steld is er geheel op gericht een zo breed mogelijk publiek te trekken. ROTTERDAM Het Roterdamsche Beleggingsconsortiuni Robeco heeft in 1966 een belangrijk deel van zijn kruit droog gehouden. Ruim 10 pro cent (10,61%) van het vermogen is liquide gehouden. Dit is op de beleg gingen in de Verenigde Staten na de grootste „beleggingspost", De beleggingen in de Verenigde Staten zijn vorig jaar verminderd van 43,65 tot 40,14 procent. Op 1 oktober waren zij al teruggebracht tot 40,31 procent van het vermogen. De verko pen hier overtroffen de aankopen met bijna f 84 miljoen. Als reden voor de teruggang van het Amerikaanse be lang noemt de directie: de oververhit ting van de Amerikaanse economie, de onvoldoende regeringsmaatregelen, stijgende rente en kredietbeperkende bepalingen. Reeds in het verleden had Rebeco conjunctuurgevoelige sectoren geme den, zodat in 1966 kon worden volstaan met het nakammen van de portefeuil le. De belangen o.a. bij General Elec tric en Westinghouse werden vermin derd. Tegen bevredigende koersen wer den een deel van de aandelen I.B.M. en Xerox van de hand gedaan en werd het bezit aan hooggeprijsde farmaceu tische aandelen gereduceerd. In de sec tor openbare nutsbedrijven werd een aantal ruilingen uitgevoerd. Eind 1966 bedroeg het totale belang in Amerikaanse ondernemingen f 605 miljoen tegen f T23 miljoen eind 1965 en f 556 miljoen op 1 oktober 1966. Robeco heeft een paar maal van re patriëring van in voorgaande jaren naar Amerika verkochte Nederlandse landse aandelen een dankbaar gebruik gemaakt om het belang bij sterke Ne derlandse ondernemingen uit te brei den. Zo steeg het belang in de verze keringssector. Het belang bij Philips was al eerder dit jaar verminderd. Het gehele bezit aan aandelen Excel sior (f 192.000) en Nijverdal-Ten Cate (f 380.000) werd in het vierde kwar taal opgeruimd. Dat bij R.S. Stokvis werd in die periode met f 150.000 ver minderd. HILVERSUM I. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Partij van de Ar beid. Socialistisch bekeken. 18.30 Platen- nieuws. 19.00 Het enige leger waar ieder een voor is, toespraak. 19.05 Stereo: instrumentaal en vocaal ensemble en zangsolist. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, radiofeuilleton. 20.55 Ik loop door het land, licht prgr. 21.10 Waar de wijsjes zijn, liedjes van over al. 21.35 Beschouwing over het Jonge- renprogr. v. d. Federatie van Jongeren groepen van de PvdA. 21.50 Stereo: Lich te ork. muz. en zangsoliste. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Klass. en mod. grammo foon muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang en harmonie-orkest. 18.30 Spektrum: nieuws uit de protestants organisaties. 18.50 Lichte grammofoon- muziek. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek van het Leger des Heils (opn.). 19.45 Wereldpanora ma. 19.55 Stereo: Moderne gewijde mu ziek (opn.). 21.15 Vrijuit, klankbeeld over creatief spelen van kinderen. 21.30 Oorzaken, cabaretprogramma. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Gewijde muziek (opn.). 22.55 Pedagogi sche Etherleergang. 23.15 Stereo: Pla- tennieuws. 23.55-24.00 Niews. NEDERLAND I AVRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Jour naal. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Mona, TV-film. 19.25 Het Amerikaanse Ruimtevaart-Project Apollo, filmrepor tage. 19.51 Uitzending Stichting Socüte- ra. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. 20.30 Het gebeurde in Acapulco (Facts of life), speelfilm. (Centrale keuring 14 jaar; K.F..C: 18 jaar). 22.10 Ode aan Ierland, filmimpressie. 22.50-22.55 Jour naal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. int 't kort. STER: 20.01 Reclame. AVRO: AVRO Kunst Concours: een wedstrijd voor jong ta lent (4). 21.20 De Zachtmoedige, TV- spel. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: De detail list als ondernemer (6- herhaling van dinsdag jl.). HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klass. kamermuz. (gr). 9.35 Waterstanden 9.40 Lichte gr. muz. voor oudere luist. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsv. (gr). (11.00-11.02 Nws). 12.00 Stereo: Metropole-orkest: am. muz. Tussen 12.00 en 13.30 evtl. rep. vanuit straalja ger-vliegt. 12.25 Beursber. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Lichte ork. muz. 12.50 Draaiorgelmuz. (gr). 13.00 Nws 13.10 Journ. en beursber. 13.30 Stereo: Omroepkamerkoor: kl. gew. lie deren. 13.45 Mezzo-sopraan en orgel: oude en moderne liederen. 14.15 Voordr. 14.20 De horizon voorbij: toeristisch pro gramma. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Schakeringen: cult, progr. in woord en muz: mod. Russische muz. en voordr. 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende wo. 7.15 Porder: Lichte gr. muz. en praat je. (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overw. 8.00 Nws. 8.10 Pianorec. (gr): kl. muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. 9.40 School radio. 10.00 Aubade: Lich gev. muz. pr. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Men sen geloven, lezing. 11.45 Streek3gew.: inform, uit eiland van Dordr. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro memorie 13.05 Kl. gr. muz. 13.45 Voor de vr. 14.15 Festival v. Vlaanderen '66. Strijktrio kl muz TROS: 14.45 Van 1685 tot vandaag, mu- l zikale lezing. 15.15 Voor de vr. NCRV: 15.45 Stereo: Kl. gr. muz. 16.00 Bijbel- overd. 16.30 Stereo: Clavecimbel en fl. (opn.): kl. muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderk. met instr. begel. (gr).). 17.30 Stereo: Latijns-Amerikaans ork. (gr). 17.50 Stereo: Licht instr. kwintet (gr). HILVERSUM IH NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.02 Nieuwe langsp. pl. 11.00 Nws. 11.02 Licht pl. pr. 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., rep., stripver haal en veel muz. 13.00 Nws. 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instr. allerlei (gr). KRO: 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klein chanson. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act 17.05-18.00 Verzoekpl. pr. Daartegenover werden in het vierde kwartaal gekocht: Blaauwhoed (f 80.000), Bijenkorf (f 150.000), Meel fabrieken (f 40.000), Nationale-Neder- landen (f 100.000), Nillmij (f 100.000), Scheepvaart-Unie (f 100.000), R.V.S. (f 14.000), Unielever (12.000 stuks) en Wyers (f 75.000). De aandelen Uni lever werden tegen zeer lage koersen gekocht. Robeco breidde de Duitse belangen uit. Dit werd soms gedaan wanneer van Amerikaanse zijde pakketten te gen lage koersen werden aangeboden. Ook het Franse belang werd vergroot. Hiervan "zegt de directie dat zij her haaldelijk in de gelegenheid was ge bruik te maken van het aanbod van goede Franse aandelen tegen koer sen, die nog niet zo lang geleden on denkbaar leken. In Engeland is in 1966 per saldo meer verkocht dan gekocht. In de laatste maanden van het jaar was het koerspeil evenwel dusdanig gedaald dat Robeco weer op beperkte schaal Engelse aandelen heeft gekocht. Daar werd echter het belang bij de glasin dustrie afgesloten. Met de Japanse portefeuille heeft Robeco wel gevaren. Door koersstij ging en enkele aankopen steeg het percentage Japan in de verdeling van het vermogen naar landen van 2,89 tot 3,50. Het belang in Zuidafrikaanse joudmijnen werd iets verhoogd. De beursontwikkelingen hebben voor Robeco geleid tot een daling van het .•ermogen en de intrensieke waarde per tandeel. Het vermogen liep in 1966 te rug van f 1657 tot f 1507 miljoen op 1 oktober 1966 was de waarde 1477 miljoen. De intrinsieke waarde per aandeel daalde van f 215 tot f 192, na op 1 oktober f 189 te zijn geweest. De inkomsten van Robeco zijn toege nomen van f 79,8 tot f 84,2 miljoen. Dit jaar wordt in tegenstelling tot vo rig jaar geen bonusuitkering gedaan. Wel wordt het contante dividen ver hoogd van f 9,25 tot f 9,60 per aan deel. Dit verhoogde dividend zal wor- MACH 4 12 CICERO den betaald over het van f 419,6 tot f 430,09 miljoen vergrote aandelenka pitaal. In de komende jaarvergadering zal worden voorgesteld de heer H. W. A. van den Wall Bake, president van de Algemene Bank Nederland, te benoe men tot commissaris in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer A. P. Zwager. WOENSDAG 15 MAART 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (van giste ren) 10.20 Der Hund, der Herr Bozzi hiess, Spaans-Italiaanse speelfilm. 11.45 Puppenzauber, poppentrucfilm. 12.00- 13.30 Actualiteitenkroniek. 16.40 Nws. 16.45 Die Verkehrsfibel. 16.50 Die Feu- ertanaer von Langada, reportage. 17.05 Schlag nach im Grundgesetz. 18.00- 18.05 Nws. (Regionaal programma NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.16 Poli tiek gesprek. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Actualiteiten. 19.21 Bei uns daheim: de rechtsgelijkheid. 19.59 Programma overzicht. WDR: 18.05 Regionaal nws. 18.10 Der kleine Vagabund. TV-serie. 18.25 Hier und Heute. 18.50 Guten Abend. 19.10 Sprung aus den Wolken, film. 19.40 Vorstoss in die Vergangen- heit). 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Der Untergang der Graf Bis marck, reportage. 21.00 Circus Interna tionaal internationaal circusprogram ma. 22.30 Journaal en weeroverzicht, aansluitend: commentaar. DUITSLAND II 18.10 Nws en weerbericht. 18.20 Ac tualiteiten en muziek, aansluitend: Mi- nitou. 18.55 Von 0 Uhr 1 bis Mitter- nacht, detective. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Schön ist diese Abenstunde, melodieën. 20.45 Mit fremden Augen, beschouwing. Aansluitend: nws. 21.15 Die Letzten, toneelstuk. 23.05 Nws. en weerbericht. Eiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiui llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllli iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiu 12 „Oh, een mes! Mijn hoofd, mijn arme hoofd! Wat moet ik beginnen?" klaagde Tekko, terwijl^ hij de ge kneusde plek op zijn hoofd wreef, die steeds pijnlijker begon te steken. Hij zag nog hoe de Chin'-' ,._t mes bij het lemmet vatte en ver r*?*„e. Toen werd alles zwart voor zijn ogen en Tekko had het gevoel of hij een stoomhamer ingeslikt had zo bonkte het in zijn bol. „Oh eh... ik... wat kan ik nu nog uitrichten?" jammer de onze vriend, terwijl hij gevaarlijk dicht bij het rand je van de steiger heen en weer wiegelde! ,,Oh eh... op passen het mes!" Zzzzzzt! Vergezeld door een gemeen gegrinnik van zijn belagers suisde het mes door de lucht recht op Tekko af. Alles ging zo snel in zijn werk, dat onze vriend onmogelijk de baan van het dodelijke wapen kon volgen en het was dan ook zuiver geluk dat Tekko naar rechts week en het mes miste. Hij hoorde nog hoe het puntige staal over zijn hoofd gierde maar toen verloor hij de macht over zichzelf. Even nog zwaaide hij willoos heen en weer en deed toen één stap te veel naar achteren. Tekko verloor het evenwicht en stortte achterover in het donkere water. AMSTERDAM 14 maart Op de Amsterdamse effectenbeurs werd Hoogovens twee punten lager afgedaan op 340; Deli daalde 1,40 tot 68,10. Phi lips trok weer aan tot 82,50 en Kon. Olie tot 128,10. Ook de scheepvaartsec tor kon zich verbeteren. Van Nievelt tot 100, Japanlijnen tot 187, terwijl Scheepvaart-Unie uitliep tot 140 In de eerste periode daalde Albert Heyn 21% punt tot 885. De Spaarne- stad was op 710 niet af te komen te gen 720 bieden. EMS was 1,50 lager. Het publiek heeft blijkbaar weinig ver trouwen in de verwezenlijking van de voorgestelde omwisseling van aandelen EMS in obligaties. Voor het eerst in de notering kwamen de stukken A.C.F. (Amsterdam Chemie Farmacie) op 131,—. Voor de inschrijving op de 3,5 min. 7 pet. obligaties stichting „Sint Jo seph-Zieken hnis" te Venlo tegen 99 pet. bestond zeer grote belangstelling. LONDEN Het tekort op de Brit se handels- en dienstbalans is in febru ari teruggedrongen tot dertig miljoen gulden. Dat is een zeer behoorlijk re sultaat, hoewel er in die maand geen record is gevestigd bij de uitvoer. Daar staat tegenover dat ook de invoer in februari lager was dan in januari. In die maand l>edroeg het tekort op de handels- en dienstbalans nog zeventig miljoen gulden. De uitvoer bedroeg vorige maand 4.680 miljoen gulden, 240 miljoen min der dan in januari: de invoer: 5.220 miljoen of 280 miljoen gulden minder. Bij de uitvoer blijft er een stijgende lijn merkbaar. De cijfers van de afge lopen drie maanden liggen zelfs twin tig procent boven die van de laatste drie maanden van 1964, aldus het Brit se ministerie van handel gisteren. Er waren vorige maand opvallend veel verschepingen naar West-Europa, in het bijzonder naar landen van de Euro pese Vrijhandels-Associatie. In de City hadden sommigen op nog betere cijfers gehoopt. Maar de indruk is toch algemeen dat het nu de goede kant opgaat. Het pond sterling ging aanvankelijk een fractie achteruit, maar bleef toch iets boven de slotkoers van maandag: 2.79 en 5/8 dollar, het hoogste punt sinds maart vorig jaar. Later op de dag is de achteruitgang zo goed als teniet gedaan. Op de effectenbeurs blijft men gun stig reageren op het financiële en han- delsnieuws van de laatste dagen. De aandelenkoersen gingen weer omhoog. AMSTERDAM, 14 maart New York 361A - 361A; Montreal 333W - 334 A; Parijs 73.00(4 - 73.05Brussel 7.26% - 7.27%; Frankfort 90.93(4 - 90.98>4; Stock holm 69.96 - 70.01; Zürich 83.40 - 83.45: Milaan 57.84(4 - 57.89%; Kopenhagen 52.28(4 - 52.33%; Oslo 50.52 - 50.57; We- |nen 13.98% - 13.99%; Lissabon 12.59% - 12.61%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2