B. en W. reed scheve schaats Bewoners bungalowpark zijn gebelgd over wijziging van bestemmingsplan Raadsleden gaven het goede voorbeeld Drs Verbeek stapt uit Leersumse raadsfractie Rij vereniging kampt met ledentekort Allerhande in Op plasma-avond Ouwehand van Rode Kruis Kinderwagen door voorruit REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Natuurbad 13 mei open Liever D '66 dan V.V.D. Oneens met Viëtnam- politiek I KROMMENIE L VINYL De Batavieren in Kesteren Nog slechts drie actieve ruiters wyers Sch ietuitslagen Dammer v. cl. Grift samen met Maris nog bovenaan Onmiddellijke verlichting van Meneer De Leeuw Waterschap gaat vergaderen gezien op ty? Lijst beschermde monumenten in Barneveld WOENSDAG 15 MAART 1967 LEERSUM Het college van B. en W. heeft een ju ridische fout gemaakt bij de vaststelling van het Bestem mingsplan II. Men heeft verzuimd de omwonenden van het desbetreffende plan „De Berken" destijds in kennis te stellen van de wijzigingen, die zich in de bebouwing zouden gaan voltrekken. In een gebied waar aanvankelijk slechts villa-b bouw gerealiseerd zou worden, ging de ge meente later over tot „een verdichting van de bebouwing", zoals het streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug dat voorstaat. Hiermee ging een aantal bewoners van de Scherpenzeelseweg, Middelweg en omgeving niet akkoord; een reeks van bezwaarschriften bereikte de raad. De ap pellanten beschouwden de bebouwing in de directe nabij heid van hun bungalows als een waardevermindering en waren in de meeste gevallen van mening dat hun bunga lows door de nieuwe bebouwing in de omgeving in waar de zouden teruglopen. De raad hield zich geruime tijd bezig met de vraag in hoeverre de bezwaarschriften als „gegrond" of als „ongegrond" konden worden aange merkt. De burgemeester mevrouw C. M. 's Jacob kwam ruiterlijk voor de fout van het college uit: „Het is een ernsti ge fout en ik weet er eigenlijk geen verontschuldiging voor. De technische dienst was overbelast en dat is waar schijnlijk de oorzaak van de fouten ge weest. We hebben aan de betrokkenen onze excuses aangeboden. Overigens heeft de Provinciale Planologische Dienst dezelfde fout gemaakt De heer H. Slijkhuis (VVD) wilde hierop weten in hoeverre de gemeente bereid was om schadevergoeding te ver lenen. De burgemeester antwoordde, dat het bepaald niet de bedoeling was om zoals zij het uitdrukte „zo maar in het wilde weg schade te gaan uitkeren". Zij ves tigde er de nadruk op, dat de appel lanten zelf hun eventuele schade moe ten kunnen aantonen. ADVERTENTIE Het internationale merk voor goedgekeurde tapijten. Intertest tapijt wordt geleverd via de erkende woninginrichter. RHENEN Gisteren maakten wij melding van een niet alledaags voorko mend verkeersongeval. Een lege krat, weggewaaid van een bestelauto, vloog door de voorruit van een personenauto. Gistermiddag vond een gelijksoortig on geval plaats even voorbij de verkeers- brug over de Rijn. Daar reed de vrachtwagen van de gemeente Rhenen, die een... kinderwagen verloor. Ook de kinderwagen vloog door de voorruit van een passerende personenauto. Een vrouwelijke inzittende werd licht ge wond aan het gelaat. „Nou ben ik al zoveel jaren bij de politie", zei wachtmeester De Fluiter, „nog nooit heb ik dergelijke ongevallen meegemaakt, en nu zo maar twee in twee dagen." Het wordt wel zaak, vrachtwagens zodanis worden afgela den, dat er onderweg niets uit de laad bak kan vallen. Gelukkig is in beide gevallen de schade bijzonder meegeval len. En dat er geen ernstige gewonden zijn te melden, is eveneens een enorme meevaller. AMERONGEN De Amerongse schietvereniging Willem Teil hield weer een onderlinge wedstrijd. De uitslag werd als volgt: W. van Veenendaal, 98 pnt.; G. v.d. Horst 97 pnt.; H. den Uijl 96 pnt.; J. de Greef 96 pnt.; P. v.d. Sigtenhorst 95 pnt.; A. Burgstede 91 pnt.; A. de Haas 91 pnt.; J. Pakvis 90 pnt.; J. L. Enge laar 90 pnt.; R. Brinkman 90 pnt.; H. van Veenendaal 86 pnt.; J. Niessen 86 pnt. AMERONGEN De uitslagen van de onderlinge damcompetitie waren als volgt: MarisA. v.d. Grift. 11; van Dijk Veldhuizen, 02; van ViegenE. van Zomeren, 11; van de KolkRebergen, afgebr.; E. v.d. GriftVan Essen, 02; DerksenWildeman, 02; MeijerVis ser, 20. De stand is thans: 1. en 2.: A. v.d. Grift, 27 p.; Maris, 27 pnt.; 3. Veldhuizen. 23 pnt.; 4. M. v.d. Grift, 23 pnt.; 5. Faber, 21 pnt.; 6. Van de Berg, 21 pnt.; 7. Meyer, 20 pnt; 8. De Groot Jr., 16 pnt.; 9. J. van Viegen. 16 pnt.; 10. Wildeman, 15 pnt.; 11. Van Dijk, 14 pnt.; 12. Rebergen, 13 pnt. Wethouder J. C. van der Valk viel de burgemeester bij met de verklaring, dat er in feite geen bezwaren worden aangevoerd tegen de procedure, die de gemeente heeft gevolgd met betrekking tot de vaststelling van het bewuste be stemmingsplan. „Het college zit wat dat betreft op rozen", merkte de heer Schapenk daar na onder enige hilariteit op. De heer Homan wees de raad op een der knelpunten. „Er is al gebouwd en nu gaan we achteraf pas het be stemmingsplan goedkeuren", riep hij uit. „Vandaar", zo haakte drs. J. A. M. Verbeek (VVD) in, „dat het bestem mingsplan ook verkeerd gehanteerd is. De mensen, die er voor in aanmerking komen hebben volgens mij recht op schadevergoeding. We moeten toege ven,. dat er woningen zijn die door het bestemmingsplan en de bebouwing die daar het gevolg van is, in waarde te ruglopen Nadat er over dit onderwerp nog door enkele andere raadsleden het woord was gevoerd ging de raad er tenslotte una niem mee akkoord de ingekomen be zwaarschriften alle ongegrond te ver laten, zij het dat zij op sommige pun ten enigszins werden gewijzigd om de betrokkenen een eventuele procedure te vergemakkelijken. Even tussen de debatten door deelde de burgemeester mee, dat de brand weer de beschikking heeft gekregen over een nieuwe nevelspuit, die over enkele maanden aan de raadsleden zal worden gedemonstreerd. Zij liet zich vervolgens op sterk af keurende wijze uit over de hoogte van de wethouderssalarissen. „Het is meer dan schandelijk en er worden normen gehanteerd, die belache lijk zijn maar we kunnen er als gemeen te niets tegen doen Het toekennen van een lening, van meer dan twee miljoen aan de won in g- bouwstichting Leersum ten behoeve van de financiering van de stichtingskosten van een bejaardencentrum met 18 be jaardenwoningen en tien garages, werd aangehouden tot een volgende verga dering. De heer Takken (PvdA) bracht deze wens in een voorstel naar. voren. „We hebben de stukken pas drie dagen geleden in ons bezit gekregen en het is een ingewikkelde materie, waar je zo maar niet uit bent Met uitzondering van de heer Scha penk kreeg hij bijval van de overige raadsleden. C. TAKKEN (P.v.d.A.) te laat De woningbouwstichting, die de le ning aanvraagt, kwam destijds in de plaats voor de Prot. Chr. Stichting, die het bejaardencentrum in premiebouw wilde realiseren. Op deze wijze zou het gebouw te duur worden; bouwen vol gens de woningwet bood vele financiële voordelen. Om dit te verwezenlijken was evenwel volgens de voorschriften van het ministerie een woningbouwver eniging noodzakelijk, waarin de bevol king op levensbeschouwelijke basis werd vertegenwoordigd J. SCHAPENK (Gem. Bel.) op rozen ADVERTENTIE •'Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten ■Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat L" thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. RHENEN Het natuurbad Ouwe hand op de Grebbeberg wordt zaterdag 13 mei voor het publiek geopend. In Ouwehands Dierenpark kunnen met enkele weken talrijke in- en uit heemse vogelsoorten met recht trots zijn. Zij zullen dan hun nieuwe verblij ven hebben betrokken, die gebouwd zijn naast en in het mensenapenhuis. Buiten krijgen de vogels een bijzondere aan trekkelijke volière tot hun beschikking. Wippen ze naar binnen, dan komen ze terecht in nachthokken, die zich bevin den onder het dak van de chimpan sees, waar het dag en nacht, zomer en winter, een aantrekkelijke temperatuur is. Vooral voor tropische exemplaren is dat een ware uitkomst. Ze zullen zich er happy voelen. Deze verbetering is tot stand gekomen in het kader van het vijfjarenplan, dat beoogt het dierenpark op de Grebbeberg niet alleen een ge daanteverwisseling te laten ondergaan, maar tevens aanzienlijk te verbeteren wat accommodatie betreft voor de die ren, die er gehuisvest zijn. Het plan voorziet tevens in een verbetering van het gezicht op de levende have voor de bezoekers van het park op de Grebbe berg. De directie van Ouwehands Dieren park werd afgelopen week gebeld door een telefoniste van een groot Neder lands bedrijf. „Mag ik meneer De Leeuw even aan de telefoon," klonk het aan de andere kant van de lijn. De ver binding werd doorgegeven aan de hoogst aanwezige chef op het directie kantoor, de heer Meijer. „Wie wilt U spreken, juffrouw", vroeg de heer Meijer, die al meer met dit soort tele foontjes te doen had. „Ik had meneer De Leeuw graag dringend aan de tele foon", zei de telefoniste, „hij moet er gens bij U op het park in bespreking zijn". De heer Meijer doorzag ook nu de bedoeling. Iemand in het bedrijf aan de andere kant van de lijn had de tele foniste bij de neus willen nemen. „Wan neer iemand meneer De Leeuw aan de telefoon wil hebben juffrouw, zegt U dan maar tegen betrokkene, dat me neer De Leeuw momenteel op bezoek is b(j mevrouw De Leeuwin en dat hij niet gestoord kan worden". Even was het stil aan de andere kant van de lijn. Toen barstte de telefoniste in lachen uit. „Neemt U me niet kwalijk, me neer, men heeft mij een poets willen bakken, maar ik zal het hen betaald zetten, daar kunt U op rekenen." RHENEN Er wordt weieens ge mopperd over de gemeenteraadsleden, vanwege het kibbelen dat de heren doen in de vergaderingen, maar gisteravond konden vele Rhenenaren toeh een voor beeld nemen aan de vroede vaderen. Met burgemeester mr. L. Bosch, ridder van Rosenthal, voorop, waren talrijke fractieleden in gebouw „Irene" aanwe zig om bloed te geven in het kader van de door de afdeling Rhenen georgani seerde plasma-avond. Voorzitter G. B. Runge, in het dagelijks leven hoofd van de openbare Halschool, en de heer De Jong, directeur van het postkantoor, vormden samen in „Irene" het secreta riaat, waar iedereen zijn kaart in ont vangst kon nemen met wéér een nieuwe zegel erop. „Wanneer we de 150 bloedgevers ha len vanavond, ben ik dubbel en dwars tevreden," zei de heer Runge, die uit zijn administratie het aantal van de vo rige keer opdiepte. Toen waren het er 128. Op de ene foto strekt de wethouder BURGEMEESTER S JACOB fout LEERSUM Drs. J. A. M. Verbeek heeft gisteravond officieel bedankt als lid van de Leersumse gemeenteraad. Vanaf oktober van het vorig jaar maakte hij deel uit van de twee man sterke VVD-fractie. Burgemeester me vrouw C. M. O. s' Jacob las aan 't eind van de raadsvergadering van gisteravond een brief voor, waarin de heer Verbeek zijn besluit nader toelichtte. Toen bleek ook, dat hij al geruime tijd sympathiseerde met de nieuwe politieke par tij D '66 en er bij de laatste verkiezingen ook zijn stem op had uitgebracht. De heer Verbeek gaf ter motivering een verklaring uit, waarin hij onder meer stelt, dat hij zich niet kan verenigen met de visie van de VVD op bepaalde punten van de internationale politiek. Hij ontkende, dat plaatselijke factoren bij zijn aftreden als raadslid een rol hebben gespeeld. „Er zit niets achter", ver klaarde hij desgevraagd. „Mijn besluit staat ver van de lokale politiek af". De heer Verbeek zal in de raad wellicht opgevolgd worden door de heer K. van de Broek, al is hieromtrent nog geen definitieve beslissing gevallen. In Leersum was het al enige tijd een publiek geheim, dat de heer Ver beek in de oppositie was. Op enkele openbare bijeenkomsten, die voor de kamerverkiezingen in Leersum en Doorn werden gehouden ging hij in de bat met de uitgenodigde sprekers (onder wie het WD-kamerlid Koudijs) en bij die gelegenheid gaf hij er al blijk van de WD-standpunten in sommige op zichten niet meer te delen. Gisteravond verklaarde hij, na af loop van de raadsvergadering: „Een aantal punten in de WD zinnen me niet, op zichzelf is dat geen reden te bedanken als lid van de raad maar er was nu een goed alternatief. Het gaat mij vooral over de houding van de VVD ten aanzien van Viëtnam. Ik vind hun standpunt ongelukkig, omdat ik van mening ben dat we niet alleen moeten uitgaan van de Amerikaanse vredesinitiatieven..." Voor de heer Verbeek is het een kwestie van wikken en wegen gewor den en tenslotte is hij bij D'66 terechtge komen. Dit houdt nog niet in, dat hij als lid van de VVD heeft bedankt al voegt hij er direct aan toe dat hij „zeer overweegt dit te doen". Ander zijds is hij (nog) geen lid van D'66. Wel zegt hij bereid te zijn dé eventuele oprichting van een plaatselijke afdeling van de partij te zullen helpen stimule ren. „Ik heb geprobeerd het beleid van de VVD door interne oppositie om te buigen, maar dat is me niet gelukt..." Hij heeft er geenmoment aan ge dacht toch lid van de raad te blijven en heeft daar een gegronde reden voor: „De liberale kiezers hebben me geko zen; het vertrouwen van de kiezer mag je niet misbruiken Hoewel er ten opzichte van de stap die drs. Verbeek genomen heeft binnen de kringen van de plaatselijke afdeling van de VVD enige verdeeldheid ontstaan is, heeft het bestuur gisteren een min of meer officieel communiqué uitge geven. Hierin staat onder meer: „Na de verkiezingen voor de Tweede Ka mer deelde drs. Verbeek ons mede, dat hij, voornamelijk om de buitenlandse politiek, zijn stem had uitgebracht op D'66. Wij achten het tezelfdertijd steu- DRS. J. A.M. VERBEEK nen van twee politieke partijen door een raadslid principieel onaanvaard baar...." De heer J. F. Benink, penningmees ter van het dagelijks bestuur van de Leersumse afdeling van de VVD lichtte deze verklaring gisteravond nader toe: „Er is wederzijds begrip voor de ont stane situatie. Het is een principe-kwes tie en als bestuur betreuren we het dat de heer Verbeek heeft gemeend zijn raadszetel ter beschikking te moeten stellen". Ook de heer Benink zei, dat het vertrek van de heer Verbeek ver der geen plaatselijke achtergronden had. BARNEVELD Volgende week don derdagavond komt het Waterschap van de Barneveldse Beek in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staat o.m. de beëdiging van de nieuw gekozen hoofdgeërfden. Mr. J. Deen zich uit om zijn bloed te laten vloeien. Op de andere plaat zitten de heren H. Griffioen (ARP) en M. Lodder (Boerenpartij) broederlijk naast elkaar uit te rusten van de juist gedane aderlating. Het VVD-raadslid H. v: d. Spoel, actief Rode Kruisfunctionaria, stond lachend toe te kijken. Ook hij gaf zijn bloed. Maar met dat al speelde de politiek gisteravond geen rol. Hopelijk zal het goede voorbeeld van de talrijke raadsleden de overige inwo ners van Rhenen activeren om een vol gend maal eveneens van de (bloed(par tij te zijn. Voor 14.000 zielen is 150 bloedgevers nu niet bepaald een aantal om naar huis te schrijven. De heer Runge was later op de avond bijzonder tevreden. Er was een rekord- aantal Rhenenaren komen opdagen, na melijk 162. „Het is het hoogste aantal, dat we tot nog" toe met dit soort acties hebben bereikt." ADVERTENTIE Vraag KLEUREN- foldérs aan bij Linoleum Itfonfmenie fc Krommenie - BARNEVELD Op de voorgestelde lijst van beschermde monumenten in de gemeente Barneveld komen als de gemeenteraad hem donderdagavond goedkeurt de volgende objecten voor: 1. Langstraat 13 (Brouwerij); 2. Ned. Herv. Kerk te Barneveld: 3. Toren Ned. Herv. Kerk; 4. Pand Langstraat 33 (Willemars), Barneveld; 5. Hoeve Groot Boeschoten, Garderen;6. Hoeve Klein Boeschoten, Garderen; 7. Toren Ned. Herv. Kerk, Garderen; 8. Korenmolen „De Hoop", Garderen; 9. Schaapskooi aan de Hoge Boeschoterweg, Garderen; 10. Ned. Herv. Kerk, Kootwijk; 11. Hoe ve „Hooimansgoed", Wolweg 6 te Stroe; 12. Schaapskooi nabij hoeve „Hooimans goed"; 13. Kallenbroekermolen; 14. Pand Kerkstraat 13 te Voorthuizen; 15. Toren Ned. Herv. Kerk te Voorthuizen; 16. Schaapskooi aan de Solseweg te Garde ren KESTEREN „De landelijke ryvereniging „De Batavieren" heeft een ernstig tekort aan leden. Ondanks de kortgeleden opgerichte ponyclub „De Bataviertjes", die reeds een groot aantal leden bezit, dreigt de oorspronkeiyke ryvereniging ter ziele te gaan door het steeds afnemend aantal leden". Tot deze conclusie kwam men gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering van de ryvereniging. Men deed een dringend beroep op degenen, die eventueel in staat zijn aan de paarde- sport deel te nemen, lid te worden van de ryvereniging. Secretaris E. A. den Hartog deelde later mee, dat de teruggang van het le dental voornamelijk het gevolg is van het feit, dat steeds meer paarden op de agrarische bedrijven worden ver vangen door machines. „Momenteel hebben we nog maar drie actieve leden. Enkele jaren geleden lag dit aantal aanmerkelijk hoger. We behaalden prachtige successen in verschillende wedstrijden, maar plotseling schijnt de ze edele sport voor ons verleden tijd te zijn", aldus de teleurgestelde secreta ris. „Toch kennen wij nog verschillende personen in onze omgeving, die in het bezit zijn van een paard. Zij beteke nen voor ons de enige redding, want zodra wij er ook maar een paar leden bij hebben, kunnen we weer met de tralningsavonden in de manege begin nen. We kunnen dan ook weer intensief aan concoursen en wedstrijden deel gaan nemen, terwijl de kans herscha pen wordt, dat de paardesport in onze omgeving weer gaat bloeien". De heer Den Hartog heeft tevens zijn hoop gevestigd op het grote aantal le den, dat de ponyclub telt. „Al deze kleine ruitertjes", zegt hij, „zullen mis schien over enkele jaren onze gelede ren komen versterken. Dat is echter alleen nog maar toekomst. Het is op dit ogenblik onze grootste wens, dat zich, nog voor het seizoen begint, vol doende leden aanmelden om onze ver eniging voor ondergang te behoeden. Ik hoop dat e komende dagen zal blijken, dat het paard ook in onze omgeving beslist nog niet heeft afge daan", aldus de secretaris van de lan delijke rijvereniging „De Batavieren", die eventuele belangstellenden erop at tent maakt, dat zij zich telefonisch als •ld kunnen opgeven. Het telefoonnum mer luidt 08886 - 215. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 4