Simpson behield zonder moeite voorsprong op Wolfshohl Riedewald ondanks k.o.-zege zwak tegen Duitser Meller Superieur Rhevo-team (heren) sloeg Unitas 3 naar nederlaag Gehavend DVSA-team kon geen vuist maken; 1-4 extra 50 „Olympia's Toer" wordt weer groter van opzet ESCA-VC krijgt geen uitstel Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Overeenstemming over t.v.-uitzendingen in Europa Pieters Graafland niet van de partij bij centrale training Pieters Graafland hoorde niets van Georg Kessler Leeds mag niet in Amerika voetballen Den Hartog - 16e - nu beste Nederlander Ard Schenk won de 500 meter UEFA-elftal tegen militaire B-ploeg Geselecteerden voor Jong Oranje Swindon bedwong Nottingham Forest Sjefke Janssen weer ploegleider Brpnchileften Bouman leidt nog steeds in onderlinge competitie M2 Indoorkampioenschap voor tennisleraren Favorieten wonnen in Johannesburg Nederlandse turners tegen Denemarken Betty Stöve begon toernooi goed Sophia Loren voor derde maal bestolen Etappezege voor Desvages in Parijs-Nice Alle kans Gemiste kansen Volleybal BVC greep winst op Burgwal In Utrecht mag worden gebokst Brumel heeft nog kans op comeback Deelnemers aan titelstrijd 47/2 10.000 postduiven BOCKLANDT Olympische Spelen Spurt fa DAMES kamerbreed V/er middelen in één tablet helpen snel en... doen wonderenI De vier midde!eny verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of grieD snel en doeltreffend te bestrijden. WOENSDAG 15 MAART 1967 ^DE R00 REYBROECK MEXICO CITY De overkoepelende televisie-organisaties van West- en, Oost- Europa hebben dezer dagen een con tract afgesloten met het organisatieco mité in Mexico City om de Olympische spelen 1968 in Europa op het scherm te brengen. De Europese maatschappijen hebben hiervoor 1.250.000 dollar moeten betalen. Men neemt aan dat hierbij een miljoen was van de Eurovisie, die vrij wel alle Westeuropese landen bedient met inbegrip van Tunesië en Marokko en de overige 250.000 dollar van de Oost- europese pendant in Praag. Volgens de heer J. Broeksz. (Ned.), voorzitter van de UER wordt de trans missie geregeld door de Verenigde Sta ten via satellieten. Het merendeel van de uitzendingen zal geschieden in zwart wit, daarnaast zullen enkele reportages worden uitgezonden in kleuren. De Eu ropese organisaties zullen gemiddeld tien uur per dag uitzenden, het meren deel daarvan direct. Finishfoto van de strijd om de derde plaats: de Belg Reybroeck won, De Roo en Janssen werden vijf en zes. ZEIST Bondscoach Georg Kessler heeft voor de centrale training van het Nederlands elftal, die vandaag in Zeist zal plaatsvinden, zestien spelers aan gewezen. Tot deze groep behoren niet doelman Eddy Pieters Graafland (Feyen- oord) en Rinua Israël (eveneens Feyen- oord), die thans geschorst is. De eerst volgende interlandwedstrijd is op 5 april a s. te Leipzig tegen Oost-Duitsland in het toernooi om de Europese beker voor landenteams. De zestien geselecteerden zijn: Tonny van Leeuwen (GVAV); Frits Flinke- vleugel (DWS); Wim Suurbier, Bennie Muller, Sjaak Swart, Klaas Nuninga, Piet Keizer (allen Ajax); Daan Schrij vers, Willy van der Kuylen, Peter Kem per, Miel Ptfs (allen PSV); Cor Veld hoen (Feyenoord); Jan Klijnjan (DFC); Piet de Zoete (ADO); Pim Doesburg (Sparta) en Hans Eijkenbroek (Sparta). ROTTERDAM De 3S-jarige Eddy Pieters Graafland, 44 keer doelverdedi- ger in het Nederlandse elftal is niet ge kozen in de selectie van zestien spelers die bondscoach Georg Kessler gisteren bekend maakte. Feyenoords doelman toonde zich gisteren zeer teleurgesteld over de wijze waarop hij uit de selectie is gelaten. ,,De beste spelers horen thuis in de selectie en als Kessler mij daar voor niet goed ge noeg vindt, is dat natuurlijk zijn goed recht. Maar ik vindt het een rare situatie dat ik na 44 interlands van een journalist moet horen, dat ik er buiten sta. Kessler heeft niets van zich laten horen. Dat vind ik onfat soenlijk." Pieters Graafland, die zich niet gauw pleegt op te win den, noemt oorzaken van zijn boosheid: „De vorige keer, toen ik niet bij de voorlopige selectie werd gekozen, moest ik dat horen van medespelers bij Feyenoord. Een paar dagen later ont moette ik Kessler bij een competitie wedstrijd van ons. Hij zei toen tegen me: „Jouw plaats is nog open: Tot 15 maart heb je de kans te bewijzen dat je in de selectie thuis hoort. Ik heb voor de wedstrijd tegen Oost-Duitsland op 5 april in Leipzig een geïnspireerde Pieters Graafland nodig." „Sindsdien heb ik, zover ik weet, niet gefaald. En nu moet ik van een journa list horen dat ik niet in de selectie ben gekozen. Ik heb het altijd een geweldige eer gevonden voor het Nederlandse elftal te spelen, maar als je na zoveel inter lands niet eens een berichtje krijgt dat je aan de kant wordt gezet, vind ik dat toch wel te ver gaan." EDDY P. G. ...onfatsoenlijk. ANTIBES De Franse wielrenner And ré Desvages. die dit seizoen debu teert als professional, heeft de zevende etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice gewonnen. Hij legde de 168 kilometer tussen Hyères en Antibes af in 4 uur 4 minuten en 6 seconden. Desvages toonde zich in de eindsprint nog snel ler dan zijn rappe medevluchter Van de Kerkhove. Het peleton arriveerde 25 seconden later in Antibes. Spurtend bereikte de Belg Reybroeek de derde plaats. De Nederlanders De Roo en Janssen wer den respectievelijk vijfde en zesde. Leider Simpson hoefde zich gisteren nauwelijks in te spannen om zjjn eer ste plaats te behouden. In deze zevende en voorlaatste etappe, waarvan gebrek aan strijdlust het kenmerk was, kwam de positie van de in uitstekende vorm verkerende Brit geen moment in ge- Simpson behield zijn voorsprong op de Westduitser Wolfshohl (1 minuut en 26 seconden) en de Fransen Aimar LONDEN De Engelse voetbalbond heeft Leeds United verboden op 19 april te Houston, Texas, te spelen tegen Real Madrid. De wedstrijd in het Astrodome- stadion zou een van de demonstratie wedstrijden zijn, die bedoeld zijn om de Amerikanen voor voetbal warm te doen lopen. Alan Hardaker, secretaris van de En gelse league, heeft Leeds United mee gedeeld, dat de wedstrijd in Houston niet kan doorgaan omdat de club omstreeks deze tijd mogelijk een verschoven com petitiewedstrijd moet spelen, namelijk tegen Liverpool. Deze wedstrijd zou eigenlijk op 15 april moeten worden ge speeld, maar op die datum speelt En geland tegen Schotland. Zowel Leeds United als Liverpool zullen waarschijn lijk spelers moeten afstaan voor een van beide ploegen. Hardaker zei, dat ook nog geen toe stemming is verleend voor een wedstrijd tussen Vasas Boedapest en West Ham United op 26 april te San Francisco. De wedstrijden van Leeds United en West Ham vormen een onderdeel van het pro gramma van de Amerikaanse United Soccer Association (USA), voorheen be kend als North American Soccer League (NASL). De USA is de door de FIFA erkende Amerikaanse bond. De National Profes sional League (NPL), die niet erkend is, zal later dit jaar een eigen compe titie beginnen met hulp van buiten landse spelers. AMSTERDAM Ronald Riedewald mag dan gisteravond in Krasnapolsky een overwinning met k.o. op de Duitser Hans Meller hebben behaald, maar wan neer zijn boksen maatgevend is voor het titelgevecht, dat hjj op 8 mei tegen Jack Johnson (Curacao) heeft, dan kan de Surinamer beter thuis blijven. Riedewald kreeg in de jonge Hans Meller een tegenstander, die weinig van het „boksvak" kende. De Duitser was vanaf de eerste ronde een slachtoffer dat zich bereidwillig door de ring liet jagen. Het was dan ook onbegrijpelijk dat Riede wald die zich ook nu weer aan het opvoeren van een show bezondigde, bjjna vier volle ronden nodig had om de Duitser naar het canvas te krijgen. De Surinamer sloeg wel voortdurend met zijn linkse directe maar dat had aanvankelijk weinig succes. In de vier de ronde, toen het publiek al heel wat gelachen had doch weinig boksen van niveau had gezien, kwam het einde. Meller kreeg na een linkse hoek acht tellen rust, maar ging direct daarop na een rechtse hoek op de kaak in het mid den van de ring knock-out. Middengewicht Joop Kruis bokste te gen Karl-Heinz Klein de wedstrijd van de gemiste kansen. De Amsterdammer gevreesd om zijn harde stoten, maakte evenals in zijn voorgaande partijen de fout, wanneer hij zijn tegenstander ge troffen had, niet door te gaan. Kruis moest daarom van de beweeglijke maar onbesuist aanvallende Duitser ser veel meer incasseren dan nodig was Kruis begon ook nu weer veel te rus tig en hoewel hij met zijn linkse direc- ten keer op keer door de Duitse dek king tikte, kreeg hij in de beginfase weinig kansen. Pas in de derde ronde kon de Nederlander het gevecht volle dig in handen nemen. Kruis kwam enke le malen goed door met rechtse hoeken, maar ondanks zijn overwicht most hij toch voortdurend oppassen. Hoe ge vaarlijk Klein was bleek aan het slot van de ronde toen de Duitser een zuive re linkse hoek op de kaak plaatste. Toch bleken de linkse directen van Kruis hun werk goed gedaan te hebben, want in de vierde en vijfde ronde ver slapte Klein duidelijk. Tegen het eind van de vijfde ronde dreigde even de knock-out voor Klein toen Kruis niet een rechtse opstoot doorkwam. De gong redde de Duitser evenwel. In de laatse ronde drukte Kruis na eep felle serie op het lichaam waar van Klein duidelijk last had, opnieuw niet door. De Duitser kwam nog even fel terug maar de nederlaag op punten kon hij niet meer ontgaan. (2.05) en Bernard Guyot (2.09). Hoewel de Brit geen tijdrijder bij uitstek is, heeft hij alle kans vandaag tijdens het slotstuk de 28 kilometer lange tijd rit van Antibes naar de Promenade des Anglais in Nice zijn concurren ten te weerstaan. De jonge Fransman Desvages behaal de zijn tweede etappezege in deze „koers naar de zon". Hij voegde zich na 69 kilometer in St. Tropez bij twee vluchtelingen (Van de Kerkhove en Denson) en legde hiermee de basis voor zijn etappezege. Het kopgroepje dat uit vijf man bestond, bouwde een kleine voorsprong op, die nooit groter werd dan twee minuten. Naarmate de eindstreep naderde, slonk de voorsprong van het vijftal en Desvages, een ploeggenoot van Simp son, hield uiteindelijk met de Belg Van de Kerkhove nog een voorsprong van zevenhonderd meter over. De spurt van het grote peleton werd gewonnen door de Belg Reybroeek, die zijn landgenoot Bocklandt even voor bleef. KIRKENES Ard Schenk heeft tij dens internationale wedstrijden in Kir- kenes de 500 meter gewonnen in 42.4 sec. Op de 3000 meter werd hij tweede in 4.50.1, waarmee hij 0.1 sec. achter bleef op de Fin Jouko Launonen. De uit slagen waren: (500 meter): 1. Schenk (Ned.) 42.4; 2. Tveter (Noorw.) 43.2; 3. Launonen (Fin.) 43.6; Kelichi Suzuki (Japan) 43.6 en Roar Groenvold (Noorw.) 43.6. 3000 meter: 1. Launonen 4.50.0; 2. Schenk 4.50.1; 3. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 4.51.7; 4. Per Willy Guttorm- sen (Noorw.) 4.52.0. ZEIST Het Nederlands UEFA- jeugdelftal speelt vanmiddag op het KNVB-sportcentrum in Zeist een oefen wedstrijd tegen het B-elftal van de mili tairen. Het jeugdelftal wordt uit de vol gende spelers samengesteld: Weimar (ADO); Tjepkema (Ajax); Mulders (FC Den Bosch); Bosman (SC Drente); Bloem (DWS); Boskamp (Feyenoord); Van der Ley (Go Ahead); Hoekema (Go Ahead); Van Londen (De Graafschap); Gerritse (HVC); Dierckx (NAC); Heutink (PW); Geyselaers (Sittardia); Bond (Volendam); De Haan (WVV) en Man (FC Zaanstreek). ZEIST Voor de centrale training van Jong Oranje, die vandaag in Zeist gehouden wordt, heeft bondscoach Georg Kessler de volgende spelers uit genodigd: Aad Mansveld (ADO); Barry Hulshof (Ajax); Rob Rensenbrink (DWS); Piet Schrijvers (DWS); Wim Jansen (Feyenoord); Wietse Veenstra (Go Ahead); Jan van Gorp (NAC); Ad Graaumans (NAC); Aty Graaumans (NAC); Wim van den Dungen (PSV); Jan van Beveren (Fparta); Jan Jeuring (FC Twente); Theo Pahlplatz (FC Twente) en Paul van Egmond (Telstar). LONDEN De Engelse derdedivisie- club Swindon Town heeft dinsdagavond Nottingham Forest in de replay van de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse FA-beker een 1-1 gelijk spel af gedwongen. Swindon Town, dat West Ham United en Bury heeft uitgescha keld, stond tot 30 seconden voor het ein de met 1-0 achter. Ook de verlenging leverde geen beslissing op, zodat beide teams elkaar maandag voor de derde maal zullen ontmoeten. De tweede derdedivisieclub, die de vijfde ronde haalde, Ipswich Town, ver loor de replay te Manchester City met 3-0. Manchester City plaatste zich door deze overwinning voor de kwartfinales, waarin het 8 april Sunderland of Leeds United ontmoet. De resultaten waren: uitslag zevende etappe: 1. Desvages (Fr.) 4.04.06. 2. Van de Kerkhove (Belg.) zt., 3. Rey broeek (Belg.) 4.04.31, 4. Bocklandt (Belg.), 5. De Roo (Ned.), Janssen (Ned.), 7. Steegmans (Belg.) en 8. Grain (Fr.), allen zt. Aiie overige Nederlandse renners werden als negende ex aequo geplaatst in dezelfde tijd als Reybroeek behalve 71. Beugels 4.06.55, 74. Tummers 7.07.40 en 82. Lute 4.08.32. Algemeen klassement: 1. Simpson (GB) 29.13.55, 2. Wolfshohl (W.-Dld.) 29.15.21, 3. Aimair (Fr.) 29.16.00, 4. G. Guyot (Fr.) 29.16.04. 5. De Boever (Belg.) 29.18.17, 6. Van Looy (Belg.) 29.19.25, 7. Zilioli (It.) 29.20.33, 8. Gode- froot (Belg.) 29.22.09, 9. Desmet 'Belg) 29.23.17, 10 Spruyt (Belg.) 29.29.53, 16. Den Hartog (Ned.) 29.36.22, 19. Janssen (Ned.) 29.37.57, 31. De Roo (Ned.) 29.42.06 35. Tummers (Ned.) 29.42.41, 39 Beugels (Ned.) 29.44.06, 55. Lute (Ned) 29.49.26, 74. Leyten (Ned.) 30.05.34. AMSTERDAM De sportcommissie van de KNWU heeft besloten ook voor dit jaar de Limburger Sjefke Janssen aan te wijzen als ploegleider voor de Ronde van de Toekomst voor amateurs, die van 13 tot en met 23 juli, gelijk met het laatste deel van de Ronde van Frankrijk wordt verreden. De keuze van de ploegleider is nu veel vroeger ge schied dan vorig jaar om Janssen in de gelegenheid te tellen tevoren onze beste amateurs bij enkele grote wedstrijden in het buitenland te vergezellen. ADVERTENTIE RHENEN Maandagavond speelde het herenteara van Rhevo '66 de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen in eigen huis. Unitas 3 uit Doorn was de tegenstander en met het oog op het vertoonde spel inde uitwedstrijd des tijds in Doorn was Rhevo erop be rekend, dat het meer tegenstand te on dervinden kreeg van Unitas dan van andere teams. Maar het werd een vrij eenvoudige zaak en de wedstrijd werd dan ook overtuigend met 30 gewon nen. Rhevo draaide deze keer beter dan in de laatste wedstrijd tegen LW 2. Het kwam vooral aan het net veel be ter voor de dag en een regen van smash es kwam er op de Unitas-defensie neer, zonder dat deze ploeg er ook maar iets positiefs tegenover kon stellen. Rhevo pakte de zaken energiek aan en wilde kennelijk het thuisfront tonen in deze laatste wedstrijd dat het niet voor niets kampioen was geworden van de vierde klasse. De verdediging sloot goed aan en via de tussenstanden 60 en 126 won Rhevo de eerste set met 156 (1—0). Ook in de tweede set bleef Rhevo goed doorborduren op de aanval. Uni tas kreeg geheel geen vat op dit spel en moest in deze set Rhevo een nog ruimere marge toestaan, die van 152 (2—0). In de derde set leek het er aanvanke lijk op, dat Unitas Rhevo iets meer kon bedreigen, doch nadat even de zaken waren bekeken sloeg Rhevo er weer anig op los. Het hele team nam deel aan de aanvalspret en zette Unitas der mate onder druk, dat het er geen en kele punt meer bijkreeg. Na de stand 95 finishte Rhevo wederom met 156 en had de strijd gewonnen met 30. 1 -t Rhevoteam blijft door deze over winning ongeslagen. Op 5 april a.s. moet het de allerlaatste wedstrijd spe len tegen nummer 2 van de ranglijst, SDO 2 te Culemborg. Dit zal voor de Rhevo-mannen een prestigeslag worden, want het zal als kampioen niet van nummer twee willen verliezen. Maar Rhevo zij gewaarschuwd. DSO 2 heeft een bijzonder fanatieke aanhang en kan, ondersteund door de bekende gescan- ADVERTENTIE deerde aanmoedigingen, Rhevo wel eens voor een verrassing plaatsen. De wedstrijd, welke de heren van Rhevo verleden week te Utrecht tegen de Utrechtse studenten, USS 11, moest spelen, ging niet door, daar dit team zich inmiddels had teruggetrokken uit de competitie. Dit zelfde overkwam het damesteam van Rhevo. Dit reisde tevergeefs naar Utrecht waar het vernam dat de stadhuisdames VKS 2 zich eveneens uit de competitie hadden teruggetrokken. Een vergeefse reis dus, waarvoor de bond zal moeten opdraaien, want Rhe vo was hiervan niet tevoren in kennis gesteld. De dames spelen a.s. maandag avond in Utrecht hun laatste competi tieduel tegen Odio 1. Het heeft nog steeds kans op de titel, maar het lijkt ons toe, dat Kracht en Vlugheid uit de Meern met één punt voorsprong voor de Rhevo-dames zal eindigen en daar mee de titel zal grijpen. Onze prognose van destijds toen de dames van Rhe vo een uur te laat op het appèl ver schenen te Utrecht en daardoor twee winstpunten in mindering kregen toebe deeld als strafmaatregel dat deze fout hun later het kampioenschap wel eens zou kunnen kosten, schijnt uit te komen. Jammer voor dit damesteam van Rhevo, want het heeft tot nu toe een zeer verdienstelijke competitie ach ter de rug. ioesrdrank iw tablctvorm. SSct VEENENDAAL Maandagavond werden in het „Trefpunt" wederom en kele partijen gespeeld in de onderlinge damcompetitie. De uitslagen waren als volgt: Valkenburg sr. - C. Vermeer 20; Van Barneveld - v.d. Hor 0-2; De Ro der - W. de Kleuver 0-2; N. Valken burg - v.d. Vliert 2-0; Bouman - Kal- ter 1-1; E. de Kleuver - Verhoef 1-1; Schaap - Tollenaar 2-0; v.d. Brandhof- Meerveld 2-0. De geroutineerde v.d. Brandhof liep door zijn winstpartij een puntje in op de aanvoerder van de ranglijst, Bou man. Laatstgenoemde vond een stugge Kalter tegenover zich, die de leider niet verder liet komen dan een remise. W. de Kleuver en Schaap herstelden zich van de geleden nederlaag en nestelden zich wat steviger op de ranglijst voor het eerste tiental. De~ „grote" gebeurtenis van deze avond was de partij tussen de jeugdi ge Valkenburg en de zeer sterke v.d. Vliert, die door familieomstandigheden nog maar weinig partijen speelde. Laatstgenoemde moest in deze par tij het onderspit delven tegen zijn jon ge tegenstander, maar de algemene verwachting is, dat v.d. Vliet voor een sterke come-back zal zorgen. ~(^nbalon- EEN KEIJZERTAP1JT vanaf 26 POSTBUS 39 - HILVERSUM AMERONGEN Het weer met in vallers tobbende DVSA-zaterdagteam heeft het tegen BVC niet kunnen bol werken. Spil A. M. v. Toly is in mili taire dienst en kon dus niet spelen. Was de ploeg reeds gehavend door het ontbreken van De Bruin, v. Engelen burg en J. G. v. Mourik, thans moes ten er weer omzettingen plaatsvinden, hetgeen het geheel niet ten goede kwam. Hoewel dus het verband enigszins zoek was, heeft DVSA toch voor de rust met de wind in de rug het heft in handen genomen. Het ontbrak ech ter aan schutters in de voorhoede om de vele aanvallen doeltreffend af te kunnen ronden. Bovendien had BVC een zeer goede doelverdediger, die en kele zeker schrijnende doelpunten op voortreffelijke wijze voorkwam. Een kwartier voor de rust een ogenschijn lijk ongevaarlijke aanval van BVC, waaruit de bal tot hoekschop werd ver werkt. Uit deze hoekschop kopte de linksbinnen der gasten op fraaie wijze de bal langs v. Ree: 0-1. Ook hierna eenzelfde spelbeeld: Een veel sterker DVSA, dat echter geen doelpunten kon maken. Na de rust bleef aanvankelijk DVSA sterker opereren, doch de gasten com bineerden beter. Men hield de ballen laag in tegenstelling tot DVSA, dat met AMSTERDAM Het streven van de leiding van Olympia om „Olympia's Toer", die nu al voor de zestiende maal wordt gehouden, zowel wat het deelne mersveld betreft als organisatorisch op een steeds hoger peil te brengen, komt in 1967 weer een belangrijke stap ver der. De organisatoren van Olympia zijn er in geslaagd om voor dit inter nationale evenement met de medewer king van Philips een „Radio Tour" tot stand te brengen, een In de moderne wielrennerij haast onmisbaar medium voor het onderlinge contact in de ka ravaan. Het nut van een dergelijke in stallatie is trouwens al jarenlang bewe zen, zowel in de Ronde van Italië als in de Ronde van Frankrijk en de mees te grote klassiekers buiten onze gren zen. Ook wat het rennersveld betreft ziet het er gunstig uit voor de komende toer, die van 24 tot en met 30 mei wordt gereden. Via de KNWU verzonden uit nodigingen aan een achttal landen zijn reeds geaccepteerd door België, Dene marken en Frankrijk. Op de nominatie staan voorts Polen, Rusland, Zwitserland, Italië en West- Duitsland. Voorts heeft Olympia de in schrijving van een gecombineerde Noors- Luxemburgse ploeg aanvaard. Naast al deze buitenlanders zullen tien Neder landse ploegen (elk van zes man) aan de start komen. UTRECHT Na een jarenlang ver bod zullen voortaan in Utrecht weer bokswedstrijden voor amateurs mogen worden gehouden. Dit heeft Utrechts burgemeester, jhr. mr. C. J. A. de Ra- nitz, dinsdagmiddag bij de begrotings behandeling in de gemeenteraad mee gedeeld. De opheffing van het boksverbod is gebaseerd op een vorige week door de raad aangenomen motie, waarin de wens werd uitgesproken weer bokswed strijden toe te staan. De beslissing van de burgemeester geldt tot wederopzeg ging en betreft uitsluitend wedstrijden, die worden georganiseerd door de Ne derlandse Boksbond of een van de aan gesloten verenigingen. De voorwaarden met betrekking tot de openbare orde en brandveiligheid dienen in acht te wor den genomen. De boksliefhebbers in Utrecht profite ren op 3 april reeds van de beslissing, want dan worden in Utrecht de gecom bineerde kwart- en halve finales gehou den van de Nederlandse bokskampioen- schapper Het routeschema van de toer ziet er als volgt uit: 24 mei: Amsterdam - Den Haag (163 km); 25 mei: Den Haag - Vlissingen (via de Deltawerken, 173 km); 26 mei: Vlissingen - Waalwijk (170 km); 27 mei Waalwijk - Geleen (179 km) 28 mei: ploegentijdrit Geleen - Heerlen (22 km) Bergcriterium (50 km) in Hêerlen; 29 mei: Groesbeek - Haaksbergen(163 km) 30 mei: Haaksbergen - Amsterdam 190 km). DEN HAAG Rinus Buytelaar, de nieuwe bondsoefenmeester, die drie maal indoorkampioen werd bij de tennis leraren, doet een poging deze titel te heroveren tijdens het kampioenschap van Nederland overdekte banen voor tennisleraren, vrijdag, zaterdag en zon dag a.s. in de Houtrusthal te 's-Gra- venhage. Het vorig jaar werd Buyte laar na een blessure uitgeschakeld in de halve finales. Kampioen werd toen Theo Dekkers, die deze titel zal ver dedigen. Tot de deelnemers behoren verder R. G. Kauling, H. Hemmes, A. T. van Leeuwen, H. W. Mulder( A. Blom, R. N. Gurowitsch en J. van Beek. Bij de dames zal Ellen Kuipers haar titel niet verdedigen, omdat zij de amateurstatus weer heeft aangenomen. De finale gaat nu waarschijnlijk tussen de dames Van der Valk en Faassen. DEN HAAG Het bestuur van het Nederlandse Handbalverbond heeft be sloten het Arnhemse Esca geen uitstel te verlenen voor de zondag te spelen competitiewedstrijd veldhandbal tegen AHC '31. Esca had dit uitstel gevraagd, omdat het zaterdagavond in Oss de be- slissingswedtrijd om het landskampi oenschap zaalhandbal tegen Niloc moet spelen. De Arnhemmers, die in de veld- handbalcompetitie de eerste plaats be zetten, zagen reeds vorige week hun verzoek voorlopig afgewezen en dien den toen bij het bondsbestuur een pro test in. Zij meenden dat de zondag te spelen wedstrijd van te groot belang was. (AHC '31 bezet de tweede plaats in de veldhandbalcompetitie met vijf punten achterstand en met een zege zou Esca dus de landstitel binnen bereik hebben) om deze direct na de beslissingswed strijd voor de zaalhandbalcompetitie te 'aten spelen. JOHANNESBURG Wimbledon-kam- pioen Manuel Santana heeft dinsdag in Johannesburg in de eerste ronde van het heren-enkelspel van de Zuidafri- kaanse tenniskampioenschappen een ge makkelijke overwinning behaald. De Spanjaard versloeg de Zuidafrikaan John Daly met 61, 62, 60. De Amerikaanse Billie-Jean Moffitt- King en de Braziliaanse Maria Bueno, als eerste en tweede geplaatst, wonnen eveneens op overtuigende wijze. Billie- Jean Moffitt-King versloeg in de tweede ronde van het damesenkelspel de Zuid- afrikaanse Gillian Lewis (6—0, 6—1), terwijl Maria Bueno de Zuidafrikaanse Sylvia Stott weinig illusies liet: 61, 6—3. MOSKOU Valeri Brumel, de Rus sische wereldrecordhouder hoogspringen die achttien maanden geleden bij een motorongeluk zijn rechterbeen brak, heeft goede hoop binnen een jaar weer aan wedstrijden te kunnen deelnemen. Aanvankelijk vreesde men, dat Brumel nooit meer aan atletiek zou kunnen doen, maar dinsdag meldde radio Moskou, dat zijn been beter geneest dan werd ver wacht. De Russische doktoren zijn momen teel van mening, dat een comeback van Brumel niet is uitgesloten. Brumel ves tigde in juli 1963 zijn wereldrecord met een sprong van 2.28 meter. GRONINGEN De Nederlandse turnploeg (heren) zal op 30 april a.s. in de Roodenburghal te Leek uitkomen te gen de nationale ploeg van Denemar ken. de wind tegen, veel te hoog speelde en dus geen bal zuiver kon plaatsen. De verdediging van DVSA begon te wanke len en uit twee voortreffelijke aanval len- via rechts kon BVC uitlopen tot 3-0. Ongeveer 20 minuten voor tijd kreeg DVSA terecht een strafschop toe gewezen voor een grove tackle. G. de Kroon plaatste zich achter de bal en scoorde onhoudbaar: 3-1. Thans probeerde DVSA nog iets van zijn achterstand weg te werken en toog met man en macht in de aanval. Geen enkele maal kon dat effect sor teren. Aan de andere kant was dat wel het geval. BVC kreeg een vrije trap toegewezen net buiten het straf schopgebied. Over het muurtje en over de keeper verdween de bal in de tou wen: 4-1. Over het geheel genomen een slechte wedstrijd onder bijzonder on slechte wedstrijd onder bijzonder on gunstige weersomstandigheden. AMSTERDAM De deelnemers aan het Europees kampioenschap anker ka der 47/2, dat van 5 tot en met 9 april in Den Bosch wordt gehouden zijn: Henk Scholte en Hans Vultink (Ned.); Maurice Coyret en Jean Marty (Fr.); Tony Schrauwen en Jos Vervest (Belg.); José Galvez (Spanje); Siegfried Spiel- mann (Did.) en Franz Stenzei (Oos tenrijk). CARACAS De Nederlandse speel ster Betty Stöve is het kampioenschap van Caracas in Venezuela begonnen met een overwinning van tweemaal 6-3 op de Mexicaanse Lulu Gongora. Het was een partij voor de eerste ronde. MEXICO CITY Postduivenhouderr uit de gehele wereld worden uitgenodigc hun beste exemplaren ter beschikking te stellen voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Mexicc City. De Mexicaanse bond van post- duivenhouders wil op het moment, dat de Olympische fakkel wordt binnenge dragen, 10.000 duiven loslaten. De poten van de dieren zullen warden opgesierd met groen, wit en rood van de Mexicaan se vlag om een kleurrijk schouwspel te garanderen. PARIJS Filmactrice Sofia Loren is al haar onderscheidingen, zoals bekers, pen ningen en oscars, kwijt. Dieven mankten maandag gebruik van haar afwezigheid ze was in Parijs om haar villa bij Rome grondig te ontdoen van waarde volle stukken. Behalve de trofeeën van Sofia verdwenen een complete stereo- fonische radio-installatie, kleine sieraden en de garderobe van haar echtgenoot, Carlo Ponti. Dat is dan de derde maal, verzuchtte de actrice, ik hoop dat ze nu eens iemand anders bezoeken. Het grootste verlies achtte ze haar prijsbekers en oscars. Het zijn onvervangbare herinneringen en ik smeek de dieven mij deze voorwer pen terug te geven, aldus Sofia, voordat ze in het vliegtuig naar Genève stapte. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 9