Tom Simpson zegevierde in wegwedstrijd Parijs-Nice ADO verloor in verlenging van Inter Bratislava Ir LEVE NIEUW DE VALLEI CSKA Sofia in halve finales Terlenka heeft ons goed begrepen. Eindelijk een eigen stijl voor jonge mannen - slanke snit, fijne kleuren, eigen naam: Van Nee voorlopig op non-actief „Wilde" Amerikaanse bond wil arbiters uit Europa aantrekken Geen salaris voor Frans Bouwmeester Sterk rennersveld zaterdag van start Alleen Agnes Geene kwam tot winst Gianni Motta won Veldslag bij Engelse bekerwedstrijd Lees Trudy Groenman in tweede ronde Sparta-dames leaden vaardinheidsnroef af Gelijk spel voor Yeenendaalse n'oen Geen verrassende uitslanen bij DCE Intertotocompetitie Doelrijpe kansen Machteloos Temporijden CHRISTELIJKE U.T.S. voor de Zuid-West Veluwe een VERPLEGER De nieuwsbron voor Uw omgeving! UNIGRO N.V. Flinke magazijnbediende Europa Cup I Milaan-San Remo lllilf Keesomstraat 9 te Ede Telefoon (08380) 8375 BOUWKUNDE ELEKTROTECHNIEK WERKTUIGBOUWKUNDE Inschrijving van leerlingen Het PROT. CHR. STREEKZIEKENHUIS te Bennekom vraagt: Prijzen nog niet afgehaald DONDERDAG 16 MAART 1967 SOFIA CSKA Sofia heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen. De Bulgaren wonnen met 10 van de Ierse kampi oen Linfield Belfast, de eerste ontmoe ting was geëindigd in een gelijkspel (2—2). Reeds eerder drongen Internationale Milaan, Dukla Praag en Celtic Glsgow tot de halve finales door. FRANKFURT Hennie van Nee, die dit seizoen excelleerde in de Westduit- se voetbalploeg Kickers Offenbach (Frankfurt), is op non-actief voor zeker twee maanden. In de laatste competi tiewedstrijd liep Van Nee, die in Neder land met wisselend succes speelde in de betaalde sector, een blessure op aan zijn voet. Na onderzoek bleek, dat er een spiertje was gescheurd. NEW YORK De Noordamerikaanse National Professional Soccer League, de „wilde" bond die in Europa een aantal spelers heeft geronseld, is van plan ook Europese scheidsrechters aan te wer ven. Deze zullen worden geassisteerd door Amerikaanse en Canadese grens rechters. Van de twee voetbalbonden, die Ame rika kent de officieel erkende United Soccer Association en de National Pro fessional Soccer League is de laatstge noemde het verst gevorderd met de rea lisatie van de plannen. Men heeft reeds meer dan honderd spelers uit Europa la ten overkomen. De competitie start op 16 april. De deelnemende ploegen zullen worden ver deeld over twee divisies: de oostelijke met Atlanta, Baltimore, New York, Phi ladelphia en Pittsburgh en de westelijke met San Francisco, Chicago, Los Ange les, St. Louis en Toronto. De competi tie eindigt op 3 september. Bij de wed strijden zullen drie invallers zijn toege staan, de doelman daaronder begre pen. Gisteren kwamen de kandidaten voor het Nederlands voetbalelfta1 dat 5 april te Leipzig tegen Oost Duitsland uitkomt voor het toernooi om de Euro pese beker voor landenteams, in het Sportcentrum te Zeist bijeen. Bonds coach Kessler (derde van links) gaf zijn instructies, terwijl een deel van de kandidaten aandachtig toehoorde. Van links naar rechts: Flinkevleugel, Eijkenbroek, Kemper (achter Kessler), Pijs, Kleinjan, Nuninga, Suurbier, Kei zer en Swart. NICE Tommy Simpson, de oud wereldkampioen op de weg, heeft gis teren op de Promenade des Anglais was ooit een naam toepasselijker? een van zijn wensdromen in vervulling zien gaan. De dertigjarige Brit, die nog nooit een overwinning in een grote etap pewedstrijd had behaald, zegevierde als ADVERTENTIE BRATISLAVA. De Haagse voet- halclub ADO heeft de eindstrijd van de Intertotocompetitie niet gehaald. De Hagenaars verloren gisteren In Bratis lava met 2-1 van Inter Bratislava. Omdat de eerste ontmoeting, twee weken geleden in Den Haag gespeeld, in een overwinning met 1-0 voor ADO eindigde, was een verlenging noodzake lijk. Inter scoorde in de dertiende mi nuut van de verlenging via een straf schop een doelpunt waardoor de eind stand op 3-1 kwam, bij de rust was de stand gelijk: 1-1. Inter en ADO hebben overigens geen beste wedstrijd gespeeld. Er werd door beide teams slordig gecombineerd en slecht geplaatst. De Tsjechen openden reeds in de tweede minuut de score toen linksbinnen Oblozinski een solo doeltreffend afrondde. ADO bleek echter niet aangeslagen en een kwartier later waren de Hage naars weer op gelijke hoogte toen Aarts profiteerde van een fout van doel man Fuelle. In de tweede helft had een voortdu rend aanvallend Inter het beste van het spel. De Tsjechen kregen steeds doelrijpe kansen maar door slecht schieten gingen die alle verloren. In de 66ste minuut, toen er opnieuw een be nauwde situatie voor het Nederlandse doel was ontstaan, versloeg Oblozzinski doelman Thie met een strak schot van af de rand van het strafschopgebied: 2-1. Wat ADO in de slotfase ook probeer de, de Haagse aanval bleek machteloos tegen de versterkte Tsjechische de fensie. Een verlenging bleek daarna noodzakelijk en vrijwel onmiddellijk na afloop traden beide elftallen onder leiding van de Oostenrijkse arbiter Schiller aan voor de tweemaal vijftien minuten verlenging. Opnieuw was de thuisclub het meest in de aanval en in de dertiende mi nuut wist Van der Burch, toen Thie al geslagen was, niets beters te doen dan de bal met de hand uit het doel te AARTS Haagse treffer O slaan. Szikora benutte de strafschop feilloos: 3-1. Inter gaf de finaleplaats niet meer uit handen. De beste spelers in de Haagse ploeg waren Thie, Houwaart, Aarts en Maas- sen. ADO speelde in de volgende opstel ling: Thie; Van der Burch, Villerius, Vos en Mansveld; Houwaart en Pas; Heynen, Maassen, De Zoete en Aarts. BREDA Frans Bouwmeester is voor zijn gedrag van de vorige week niet voldoen aan zijn verplichtingen geschorst. De straf eindigt zaterdag en ging 5 maart in. Bouwmeester zal over deze periode géén salaris krijgen. Of hij zondag bij NAC zal worden opge steld, valt te betwijfelen, want hij heeft een aantal voetbaltrainingen gemist. MILAAN Ruim 200 wielrenners uit negen Europese landen hebben inge schreven voor de klassieker Milaan - San Remo, die aanstaande zaterdag verreden worden. De Italianen, die deze prestigestrijd in 1953 voor het laatst gewonnen heb ben, zetten alles op alles om eindelijk de heerschappij van de buitenlanders te breken. De Italiaanse wielerenthousiasten heb ben hun hoop" gevestigd op Gianni Motta, winnaar van de ronde van Italië 1966, en op Felice Gimondi. Indere Italianen, die een kans op de overwinning toegedacht wordt, zijn na tionaal kampioen Michele Dancelli, Franco Bitossi en Vittorio Adorni. In totaal nemen 112 buitenlanders waarbij Belgen en Nederlanders deel aan de strijd. De Belg Eddy Merckx, die de race verleden jaar heeft gewon nen, maakt volgens insiders een uitste kende kans zijn succes te herhalen. Een andere favoriet is de Brit Tom my Simpson, winnaar van Parijs - Nice. De Engelsman heeft Milaan - San Re mo in 1964 gewonnen met een record gemiddelde van 43.429 km/u. Tot de verdere kanshebbers worden de Belgen Eduard Seis en German van Springer, alsmede de Nederlanders Jan Janssen, Gerben Karstens, Jo de Roo en Arie den Hartog gerekend. Den Hartog heeft de wedstrijd in 1965 ge wonnen. Het parcours is in totaal 288 km lang. De laatste 140 km lopen langs de Itali aanse Rivièra. De deelnemers zullen na 140 km de Turchinopas overgaan. De moeilijke Capo Mele, de Capo Cervo en Capo Berta volgen tussen de 236st' en 260ste kilometer. De zware Poggio di San Remo, slechts zes kilometer voor de eindstreep, is eveneens in het par cours opgenomen. ADVERTENTIE Denk aan het formulier voor de SPORTTOTO. Benut uw kans op een buitenkans. Dóe ook deze week mee I eerste Engelsman in de achtdaagse wie lerwedstrijd Parijs Nice, de eerste grote meerdaagse wedstrijd van het seizoen. Simpson die al in de eerste etappes getoond had in een voortreffelijke vorm te steken, deed in de zesde etappe in samenwerking met zijn Belgische ploeggenoot Eddy Merckx een geslaag de greep naar de nacht. Met de 1 minuut voorsprong, die hij in deze rit veroverde, leek hem de eindoverwin ning al bijna niet meer te kunnen ont gaan. In de achtste en laatste etappe, een 28 km lange tijdrit van Antibes naar Nice, ontpopte Simpson zich als een verdienstelijke temporijder en de Brit moest alleen de jonge Fransman Ber nard Guyot voor laten gaan. Het ver schil was maar zeer gering: één secon de. Overigens bleef Simpson voor er kende specialisten als Jacques Anquetll en Raymond Poulidor onbereikbaar. Guyot bezette in het eindklassement op ruim twee minuten de tweede plaats. Arie den Hartog en Jan Janssen, in de tijdrit met respectievelijk een elfde en een twintigste plaats de beste Neder landers, staan ook in het eindklasse ment het hoogst geklasseerd. Den Har tog eindigde als achttiende, Janssen als negentiende. De uitslag van de individuele tijdrit over 28 km van Antibes.naar Nice was: 1. Bernard Guyot (Fr.) 40.01.00; 2. Simpson (GB) 40.02,-; 3. Anquetil (Fr.) 40.12.-; 4. Merckx (Belg.) 40.20.-; 5. Poulidor (Fr.) 40.39.-; 6. Bracke (Belg) 40.40.-; 7. Gimondi (It.) 40.53-; 8. Gil bert Desmet (Belg.) 41.05.-; 8. Pfennin- ger (Zwi) 41.15.-; 10. Chappe (Fr.) 41.19.-; 11. Den Hartog (N) 41.36.-; 20. Janssen (N) 42 27.-; 29. Tummers (N.) 42.48.-; 31. De Roo (N.) 42.55.-; 39. Leyten (N.) 33.29.-; 41. Beugels (N.) 43.30.-; 83. Lute (N.) 49.51.-. Eindklassement: 1. Simpson 29.53.58; 2. Bernard Guyot 29.56.05; 3. Wolfshohl (W.-Dld) 29.57.39; 4. Aimar (Fr.) 29.58.10; 5. De Boever (Belg.) 30.00.46; 6. Van Looy (Belg.) 30.03.29; 7. Zilioli (It.) 30.04.15; 8. Gilbert Desmet 30.04.22, 9. Godefroot (Belg) 30.06.21; 10. Merckx 30.12.44; 14. Poulidor 30.18.01; 16. An quetil 30.18.13; 18. Den Hartog 30.18.58; 19. Janssen 30.20.24; 31. De Roo 30.25.01, 34. Tummers 30.25.29; 41 Beugels 30 27.36; 61 Lute 30.39.17; 74 Leyten 30.49.03. ADVERTENTIE SPORTTOTO een persoonlijk en een algemeen belang. Elke week kans op e«n bulten- kans. Doe mee, deel mee. ADVERTENTIE - KAN UW REGENJAS NOG MEE OF NIET? Sommige mensen gaan maar door met hun jas, jaar In jaar uit. Maar pas op! Er is een regenmóde, en zo'n jas is net als een visitekaartje. Kijk de uwe d'r eens op aan. Kan het nog of niet? Is die nog correct en bij de tijd? Niet? Kies dan meteen de nieuwste snit, nieuwste kleur en de meest ideale super- zorgeloze stof: Menko-Terlenkal TÏ8SU M STOP menlco T&denkw LONDEN De Nederlandse deelneem sters en deelnemers aan de All-England- kampioenschappen badminton hebben gisteren in de enkelspelen povere resul taten geboekt. Alleen Agnes Geene zege vierde en wel over de Britse Kirkwood met 11—6, 11—4. De resultaten van de overige Neder landers waren: Beacom (Eng.)*- Her man Leidelmeyer (N.) 156. 15—2; Woodley (Eng.) - Ruud van Ginneken (N.) 15-18, 15-8, 15-11; Judy Hash- man (V.S.) Lilly ter Metz (N.) 11—0, 11—1; Eva Twedberg (Zweden) - Mar- ja Ridder (N.) 11—2, 11—4. TURIJN De Italiaan Gianni Motta heeft gisteren de klassieker MilaanTu rijn gewonnen. Hij legde de 201 km af in vier uur, 46 minuten en 12 seconden, wat hem een gemiddelde opleverde van 42,138 km per uur. Zijn landgenoot Fanco Bitossi werd tweede met een achterstand van 20 se conden. Derde en vierde in dezelfde tijd als Bitossi waren de Italianen Vittorio Adorni en Vito Taccone. Meer dan honderd renners namen aan de wedstrijd deel. De enige buitenlan ders waren de Zwitsers Rolf Maurer en Rene Bingeli en de Deen Ole Ritter. LEEDS Gewonde fans werden naar ziekenhuizen vervoerd de scheidsrech ter nam de twee elftallen uit het veld, omdat de fans het veld oprenden en tenslotte eindigde de wedstrijd om de Engelse beker, die overgespeeld werd tussen Leeds United en Sunderland, in 1-1. Het slot kwam na verlenging. De elf tallen hadden toen 210 minuten tegen elkaar gespeeld. Er was een record-aan tal toeschouwers: 37-892. Na negen minuten holden de fans het veld op en gaf de scheidsrechter de spe lers bevel het veld te verlaten. Hij hield ze binnen gedurende een kwartier. Inmiddels kwamen ziekenauto's naar het stadion om mensen op te halen, die gewond werden in de algemene opwin ding om de wedstrijd te kunnen zien. Op een ogenblik waren er zoveel licht gewonden, dat de mannen van de ge neeskundige dienst een SOS uitstuurden aan plaatselijke ziekenhuizen om hulp. Een hele stoet ziekenauto's vervoerde de gewonden naar het ziekenhuis. Van officiële zijde werd meegedeeld, dat nie mand ernstig gewond werd. De elftallen moeten nu op neutraal ter rein tegen elkaar uitkomen om te beslis sen, wie naar de volgende ronde over gaat. Afdelingen voor TOELATINGSEISEN Voor de schakelklassen Eindgetuigschrift L.T.S. (met toel examen). Voor de le klassen Zonder toelatingsexamen U.L.O.-B diploma U.L.O.-A diploma (met wiskunde) 3e kl. H.B.S., Gymnasium of Lyceum met goed gevolg doorlopen. Met toelatingsexamen Bevorderd naar 4e klas U.L.O. Bevorderd naar 3e klas H.B.S., Gymnasium of Lyceum. Inlichtingen dagelijks aan de school van 9.00—12.00 uur. Aanmeldingsformulieren verkrijgbaar bij de heren hoof den van U.L.O.-scholen, directeuren van L.T.S.-en en by de administratie van de school. De termijn van inschrijving sluit 1 mei 1967. DE DIRECTEUR. ter assistentie van de patholoog anatoom, alsmede voor diverse werkzaamheden in het ziekenhuis, bijvoorbeeld gipskamer enz. Bij de vaststelling van het salaris zal rekening worden gehouden met ervaring e.d. Sollicitaties te richten aan de directrice Zr. H. C. VAN ESCH. GROOTHANDEL IN LEVENSMIDDELEN (v.h. Wed. L. N. van Essen N.V.) Klaas Katerstraat 36, Veenendaal vraagt een CARACAS De Nederlandse tennis kampioene Trudy Groenman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het internationale toernooi van Caracas. Zij won met 6—2, 6—2 van de Britse Alison Cox. De Amerikaanse Alice Tym zorgde voor een verrassing door Jane O'Neil- Lehane (Australië) uit te schakelen met 06, 6-2, 6—3. VEENENDAAL In de gymnastiek zaal van de Kon. Julianaschool werden dinsdagavond door de gymnastiekvereni ging Sparta uit Veenendaal en de gelijk namige Edese vereniging vaardigheids- proeven afgenomen aan de seniorenafde ling dames. 68 dames namen deel aan de proeven, waaraan tegelijkertijd een wedstrijd was verbonden. Allen slaagden voor de vaardigheidsproeven, terwijl de eerste vijf plaatsen op de wedstrijdrang lijst bezet werden door: 1. G. C. Klom, Ede, 38,6; 2. H. H. Will, Veenendaal, 38,2; 3. T. v. d. Kraats, Veenendaal, 38.1; 4. R. J. Dekkers, Eede, 38; 5. M. E. Swart, Ede, 38. Het maximaal te behalen aantal pun ten was 40. VEENENDAAL Dezerdagen werden in de sportschool v. d. Velde ju dowedstrijden gehouden tussen judoka's van genoemd instituut en van de Utrechtse Sportschool Van der Horst, eerste op de ranglijst in de competitie. In deze matches hebben de vijftallen beide le teams elkaar totaal niets toe gegeven en de ontmoeting resulteerde dan ook in een gelijk spel (11), het geen een mooi resultaat is voor de Vee- nendaalse judoka's tegen het sterke Utrechtse team. De partijen, alle over 5 minuten, ein digden 5 maal onbeslist. SCHERPENZEEL Van de door de gymnastiekvereniging DOTO gehouden verloting zijn nog steeds niet alle prijzen afgehaald. De loten waarop een prijs is gevallen hebben de nummers: 759, 928, 467, 1208, 202, 203. 1179, 213, 465, 1045, 277, 1476, 1056, 774 en 835. Deze prijzen kunnen nog tot 10 april afgehaald wor den aan het gymnastieklokaal aan de Beukenlaan. EDERVEEN Maandagavond werd in het Groene-Kruisgebouw de onderlinge damcompetitie van DCE voortgezet met als inzet een plaats in het eerste achttal. Er kwamen deze avond geen verrassende uitslagen uit de bus. De gespeelde wedstrijden eindigden als volgt: A. WegenT. Middelman 20; 5. Vierwinden—B. van Beek 20; D. van HeerdtJ. de Koning 02; H. van Nieuwamerongen E. Hendriks 0—2; T. MiddelmanA. van Hunnik 02; B. van BeekH. van Nieuwamerongen 20.

De Vallei | 1967 | | pagina 13