Bouw bejaardencentrum Leersum start in april Bijna twee en een half miljoen nodig Secretaris Waterschap: Ik beb Mevr. Lutmers: „Gewoon 'n verzetje' Elf L eer sumse dames figureren in tv-spots dat ijzer nooit geweten kan drijven Leersumse gezichten bij de STER f7,50 C.J.NOverberg vierde het 7e lustrum ^0B Bekroond vlees Sluizen gaan nooit open TOMADO TOMADO BENDER DE HANDIGE PATATSNIJDER Raad vergadert nog over sticlitingskosten BURGERLIJKE STAND ARZBERG«BIDASOA«BING GR0NDAHL*COPELAND DAUTEUIL ESCHENBACH FD RSTENBERG HAVil7\ND HEINRICH«HEREND«C.M. HUTSCHENREUTHER-LORENZ HUT- SCHENREUTHER KONINKLIJK KOPENHAGEN KRAUTHEIM- ADELBERG LENOX LLADRO MASON MEISSEN RÖRSTRAND ROSENTHAL ROY AL DOU LTON «SPHINX ST. BERLIN a TIRSCHENREUTH VILLEROY BOOH WEDGWOOD FOCKE& MELTZER ©e©®' „Krekeltjes" komen op de planken RHENEN LEERSUM Caecilia-feest in N.V.V.-gebouw Film avond van Veilig Verkeer Puzzelrit Sluitingsuren van N u t sbi bl iotheek Vrouwen veren iging vergadert maandag f Tip voor handiger huishouden Reinigingsdienst en gemeentesecretarie tijdens feestdagen PIANO PER CENTIMETER deskundig in klank DONDERDAG 16 MAART 1967 Ö.EJAAROENMüiS VAN .BEJAARDENZORG. TE OE PROT. CHft, SftCHTtNÖ LEEftSUM, VOOR LEERSUM In april zal er begonnen worden met de bouw van het Leer- sumse bejaardencentrum, dat bijna tweeëneenhalf miljoen gulden gaat kosten. Het complex bestaat uit een hoofdgebouw en uit achttien vrijstaande bejaar denwoningen en zal worden gebouwd in opdracht van de Woningbouwstichting Leersum, die vorig jaar november werd opgericht. Het nieuwe bejaardencen trum zal worden gebouwd op het terrein dat omzoomd wordt door de Burge meester Van den Boschlaan, de Vogelkerslaan, de Gaspeldoornlaan, de Kwar tellaan en de Vogelslag. De gemeenteraad is er nog niet toe overgegaan om de stichtingskosten aan een nadere beschouwing te onderwerpen; de benodigde financiën zijn derhalve nog niet bij het Rijk aangevraagd. In de speciale ver gadering, die 29 maart wordt gehouden zal hieromtrent een beslissing worden genomen. Deze ontwikkeling wordt door het bestuur van de woningbouw stichting als een vertraging beschouwd, die men in vrij sterke mate betreurt. De algemene verwachting was dat deze zaak in de raadsvergadering van dins dag zou worden afgehandeld. De raad gaf er echter de voorkeur aan, alle ver wikkelingen rond de bouw van het bejaardencentrum nog eens terdege onder de loep te nemen, zodat men op de eerstvolgende vergadering beslagen ten ijs zal komen. Aan de eigenlijke bouw van het be jaardencentrum is een ingewikkelde bestuurlijke procedure vooraf gegaan. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de Prot. Christelijke Stichting voor Bejaardenzorg het complex zou laten bouwen in de premiesector. Hieraan kleefden diverse bezwaren. Het voor naamste was, dat het hoge rentepercen tage op de kapitaalmarkt tot gevolg zou hebben dat de tarieven die de toekom- QAW ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! KESTEREN Hetkinderkoor „De Krekeltjes" te Kesteren geeft vrijdag 17 maart een uitvoering van de kinder operette „Goudmuiltje". De opvoering vindt plaats in café „Het Ambtshuis": De operette is ingestudeerd en staat on der leiding van de heer Angevaere. Het bestuur van het kinderkoor verwacht een grote belangstelling. RHENEN Geboren: Frits H. T. J., z.v. M. H. Hanssen en T. J. A. Bons, Veenendaal; Hillegonda E„ d.v. M. Baars en J. C. Onink; Willemina H., d.v. J. v. Kesteren en M. T. Baard man: Robert, z.v. J. v. Leeuwen en J. P. Robbemond, Eist; te Wageningen: Arthur T., z.v. T. D. D. Schaaij en G. J. Fanselow. Ondertrouwd: T. M. N_ Vermeulen en J. M. G. A. Rijsemus. Ingekomen personen: J. G. v. Leur, g/m van Wijk van Utrecht; H. A. B. Firing, van Groesbeek; R. J. L. Kappe- tijn met gezin, van Rotterdam; A. Timmer, van Lienden; P. A. MacFar- lane, g/m Lammers met gezin, van Rhodesië. Vertrokken personen: J. Smaling, naar Veenendaal; C. C. v. Setten, naar Veenendaal; J. Nibto Pichel, naar Vee nendaal; S. L. v. d. Berg, naar Wou denberg; El M. Ghzili, naar Utrecht; H. v. Bruchem, naar Scherpenzeel; J. H. Jansen, naar Veenendaal; T. Brug- geman met gezin, naar Scherpenzeel; J. Wortman met gezin, naar Cothen; B. E. M. Rasing met gezin, naar Nijme gen; T. v. d. Scheur met gezin, naar Leersum; M. A. Abdelkader, naar Ma rokko; M. L. Metalsi, naar Marokko; L. T. den Bieman, naar Gennep; S. D. Achterberg, naar Tiel. LEERSUM Geboren: Geertruida Willemijntje Christina, d.v. J. van Hus sel en H. C. van Dijk. Ondertrouwd: N. van Hussel en H. C. Kamphuis. Overleden: H. van Hussel, 69 jaar, te Utrecht; H. J. Lijsen, 80 jaar gehuwd geweest met M. C. G. Smit. Bevolkingsregister Vestigingen: Mej. W. Treep, Rijksstr.- weg 142 gekomen uit Doorn; fam. T. v. d. Scheur, Englaan 62 gekomen uit Rhe- nen. Vertrokken: fam. J. W. Soetendal, Englaan 62 naar Winschoten, Parklaan 2; dhr. C. A. Wouthuysen, Scherpen- zeelsweg 43 naar Zeist, Dolderseweg 164. stige bewoners zouden moeten gaan be talen veel te hoog zouden komen te lig gen. Vandaar dat men besloot de bouw uit te voeren in de woningwetsector. Men kon dan profiteren van verschillende gunstige financiële regelingen van het rijk. Om hiervoor in aanmerking te ko men was het echter noodzakelijk, dat de bouw zou worden opgedragen aan een corporatie, dat in de eerste plaats de volkshuisvesting voorstaat. Toen werd de Woningbouwstichting in het leven ge roepen. De activiteiten vaA deze stichting be perken zich niet alleen tot het realise ren van het bejaardencentrum. De kans is groot dat de stichting straks de bouw en exploitatie van alle nieuwe woning wetwoningen in handen zal krijgen. Bo vendien bestaat de mogelijkheid, dat VEENENDAAL Zaterdagavond 18 maart wordt in het NVV-gebouw een gezellige avond georganiseerd door het ontspanningscomité van het muziekge zelschap „Caecilia". De „Band van Krissie" verleent (gratis) medewer king, zodat de mogelijkheid om een dansje te maken volop aanwezig is. AMERONGEN Bij de gehouden Paasveetentoonstellingen te Rhenen en te Eist bij Nijmegen werd door onze plaatsgenoot, de heer T. Tijsseling een bijzonder aardig resultaat behaald. Op beide tentoonstellingen werd n.l. met dezelfde Paasos een eerste prijs be haald. het gehele gemeentelijke woningbezit op den duur aan de stichting zal worden overgedragen. Het bejaardencentrum zal bestaan uit een hoofdgebouw, waar 66 bejaarden gehuisvest kunnen worden en uit 18 vrijstaande be jaarden woningen. Er zul len diverse moderne voorzieningen in worden aangebracht; een liftinstallatie, een ziekenafdeling, een hobby-afdeling en andere aan de tijd aangepaste accom modaties. De bouw zal ongeveer twee jaar in beslag nemen. Als het complex er eenmaal staat zal het worden verhuurd aan de Prot. Chris telijke Stichting voor Bejaardenzorg. De fa. C. Davelaar te Overberg is de hoofdaannemer, daarnaast zullen vier onder-aannemers aan de bouw meewer ken. Het centrum is ontworpen door het Leersumse architectenbureau G. J. F. van Coot en. AMERONGEN Na de activiteiten In het afgelopen winterseizoen, die on der meer bestonden uit het geven van drie verkeerscursussen, belegt de afed- ling van het Verbond voor Veilig Ver keer maandag 20 maart een filmavond in Het DorpshuisAan de film vertoning gaat een korte jaarvergade ring vooraf. De voorstelling begint om 20.00 uur en leden, zowel als niet-leden worden door het t»estuur uitgenodigd. De plaatselijke afdeling heeft nog en kele activiteiten op het programma. Zo is en wordt er meegewerkt aan de schoolexamens voor Veilig Verkeer. Verder zal binnen afzienbare tijd de uitgestelde causerie in „De Ridderhof" over de rechten en plichten van de voetgangers plaatshebben. Ook geduren de de zomermaanden zal de vereniging door enkele activiteiten van zich laten horen. RHENEN De afdeling Rhenen van de P.J.G.U. houdt zaterdag 18 maart een puzzelrit voor automobilisten en bromfietsers, waaraan iedereen kan deelnemen. De start ligt bij de school in Achterberg en is om half zeven. RHENEN „Ik heb nooit geweten, dat ijzer kan drijven", zegt de heer Th. v.d Willik, secretaris van het Wa terschap „Grebbe." wanneer hij com mentaar levert op het artikel van gisteren over de vervuiling van de Vee- nendaalse Grift .„Bovendien spreken wij al lang niet meer van de verouder de naam „Grift", maar van het Vallei- kanaal." De hoofdinspecteur Dekker van het Veendaalse politiekorps geeft een volkomen foutieve indruk weer van de oorzaak van de door hem gesignaleerde vervuiling. Dat hij zich met ons in ver binding zal stellen om de zaak nader te onderzoeken, is best, maar hij had dat beter eerst kunnen doen, dan had den zijn woorden allicht een heel ander effect opgeleverd dan nu het geval is". De heer Van der Willik, gepensio neerd gemeentesecretaris van Rhenen, kan zich niet best voorstellen, dat het O De Grebbesluis in Rhenen. nu ineens zo erg zou zijn met de rom mel in het Valleikanaal. „Vanouds ligt er allerlei vuil. De Van Schuppenbrug is feitelijk niet goed gebouwd, maar daar kan het Waterschap „Grebbe" niets aan doen. Er had daar feitelijk een grotere doorstroomruimte moeten zijn. Wij hebben er al verschillende ma len onze schutters heen gestuurd om de boel op te ruimen en de weelderige plantegroei uit te roeien. De zaak is hier alleen te verbeteren, wanneer de doorstroming breder wordt gemaakt, maar dat wordt een kostbare geschie denis, waarmee niet wij als waterschap te maken krijgen, maar de provincie, die eigenares is van deze brug. Trou wens het gehele „Valleikanaal" staat onder beheer van de provincie. Die zal ook alles moeten doen in het belang van een goede doorstroming. Waar al dat schroot en hout vandaan komt, kan ik me niet voorstellen. Juist vorig jaar nog is het „Valleikanaal" vanaf de Rauwenveldsebrug tot aan de Grebbe helemaal uitgebaggerd onder toezicht van de heer Appel van de pro vincie. Het bevreemdt me eigenlijk, dat er nu al weer zo'n hoop rommel ligt. Maar dat komt beslist niet bij ons van daan. De heer Dekker beweert wel, dat als men in Rhenen de sluizen opengooit er zoveel stroming in de Grift komt, dat al het vuil van dit traject en van de watergangen die op de Grift uitko men, naar Veenendaal stroomt, maar wij hebben niet eens sluizen. Op de Grebbe ligt een stuw, maar die is al jaren niet open gegooid, omdat de rijks waterstaat daartegen bezwaren heeft". Dat vreemdelingen zich bij het aan schouwen van de rommel niet zouden kunnen voorstellen in een welvarend Veenendaal te zijn, trekt de heer Van der Willik al evenzeer in twijfel. „Je moet wel erg welvarend zijn, als je zo'n hoop weg kunt gooien", zegt hfj lachend. Verder kan hij niet geloven, dat het Valleiwater nu zo rein zou zijn. „Er ontbreekt altijd nog veel aan de zuiverheid. Het is daarmee nog steeds niet helemaal in orde. Voor zover me bekend is, wordt er wel aan gewerkt dit te perfectioneren." De heer Van der Willik is het even min eens met de uitlating van korps chef Dekker, dat de politie geen taak zou hebben bij het tegengaan van de vervuiling van het „Valleikanaal". „Het is volgens de heer Dekker verboden vuil in het kanaal te deponeren, er ligt dan voor de politie wel degelijk een taak om er op toe te zien, dat dit ver bod niet wordt overtreden. Dat het wa terschap hierop het toezicht heeft is waanzin. Hoogstens heeft de provincia le waterstaat toezicht". LEERSUM Als mevrouw N. A. Lutmers de kans krijgt wil ze nog eens een hoofdrol" spelen in de reclamefilms van de STER. de organisatie die de televisiereclame verzorgt. Evenals een tiental ande re Leersumse dames heeft zij de smaak van het televisiew erk te pak ken gekregen. Mevrouw Lutmers gaat eens per maand een dag op pad om te figureren in een van de televisie-reclamefilms. Er wordt veel van haar geduld gevraagd als ze hijvoorbeeld in een Amsterdam se supermarkt urenlang me t eet, mandje vol kruidenierswaren moet rondlopen. Of als ze tot vervelens toe moet applaudisseren bij een mo deshow die speciaal voor het maken van een reclamefilm wordt georga niseerd. Mevrouw Luttners „m'n leeftijd heb ik liever niet in de krant") ziet al haar televisie-activi teiten heel nuchter als een verzet je,,lk ben van nature geen huis vrouw", zegt ze, „ik wil wel eens wat afwisseling hebben. Het televi sie-werk biedt me een prachtige kans Door middel van een vriendin kwam mevrouw Lutmers met de re clame-televisie in aanraking. Die vriendin is eigenares van een stu dio in Amstelveen waar regelmatig opnamen voor de STER worden ge maakt. „Op een gegeven moment zocht men een aantal nieuwe figu ranten, men wilde wel eens wat an dere gezichten zien. Toen ben ik er op af gegaan". Later heeft ze op haar beurt tien vriendinnen meege nomen. Toen zij eenmaal voor de opgave stond een figurantenrol te vervul len. kwam ze tot de ontdekking dat er van het verzetje, dat ze zichzelf in het vooruitzicht had gesteld, maar betrekkelijk weinig overbleef. De eerste keer al dat ze aan een recla mefilm meewerkte was ze bijna een hele dag in een supermarkt in de weer. „Ik heb vijf uur lang met een mandje rond gelopen en ik heb er een blauwe arm van over gehouden. Het gaat vooral om de tijd. Het filmpje dat gemaakt wordt mag maar een halve minuut duren. Daar om wordt het een kwestie van pas sen en meten. Men wil zo veel moge lijk laten zien in die dertig secon den Figuranten voor een televisie-spot hebben 'n enigszins ondankbare taak. Zij dienen in feite als decor voor de persoon, waar in het filmpje alles om draait. Meestal is dat een acteur of een actrice. De figuranten zijn in de praktijk eigenlijk „bijzaak" en zo kan het voorkomen, dat men zich zelf niet of nauwelijks op de televisie terug ziet. Zoals gezegd, niet alleen mevrouw Lutmers heeft een bijzondere liefde voor het meewerken aan een recla mefilm, een tiental andere dames uit Leersum en omgeving hebben eveneens kennis gemaakt met de ca mera-ploegen van de maatschappijen die de film voor de STER maken. Waaruit bestond nu de taak van de Leersumse dames? „Het werd ons heel gemakkelijk gemaakt. We moesten net doen of we intens geno ten van een modeshow. Steeds maar weer applaudisseren, dat was eigen lijk het enige vervelende dat erbij te pas kwam..." In de grote steden zijn speciale bureaus gevestigd, die zich bezig houden met de werving van figuran- AMERONGEN Vrijdag 24 maart (Goede Vrijdag) is het dorpshuis geslo ten. Er kan dan dus geen uitlening van de Nutsbibliotheek plaatsvinden. Daar om is de uitlening verzet naar donder dag 23 maart op de gewone uitleentij den, namelijk 's middags van 16 tot 17.30 uur en 's avonds van 19 tot 20.30 uur. Maandag 27 maart (Tweede Paas dag) is de bibliotheek vanzelfsprekend gesloten. RENSWOUDE De Gereformeerde Vrouwenvereniging „Zonder strijd geen kroon" is voornemens haar maandelijk se vergadering te houden op maandag 20 maart a.s. in het gebouw achter de Gereformeerde Kerk. De dames zullen dan artikel 8 en 9 van de Nederlandse Geloofbelijdenis behandelen. ADVERTENTIE ten voor films en televisie. Mevrouw Lutmers weet van die instellingen wel het een en ander te vertellen: „Je wordt er als je je komt aan melden geregistreerd. Als men dan gebruik van je diensten wenst te berownde namen In serviezen. Zeer moderne en uiterst gedistingeerde serviezen Voorname en stijlvolle serviezen. Serviezen voor een deg-in-de-week en serviezen voc hoogtijdagen Ai deze serviezen (en nog talrijke meerD heeft Ft M Ook in kristallen drinkserviezen heeft F M de grootste sortering Arnhem Royal Galerij, Gele Rljdersplem 1 Looierstraat 50 Amsterdam* Qfn Haag (het vriendje van de kinderen) Moeders die deTomado-patatsnijder ontdekt hebben, zetten gemakkelij ker patat op het menu. In een wip ge sneden: 25 of 49 tegelijk! Allemaal even dik. Een paar bijzonderheden: 't messenblok met tweezijdig gesle pen roestvrij stalen messen en de plastic drukplaat zijn uitneembaar, dus makkelijk schoon te maken; voor 25 patatjes f 7,50, voor 49 patatjes f 7,75. Wilt u méér tips? Vraao uw winkelier om de uitzoekfolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado. Tomadohuls, afdeling K., Dordrecht maken hoor je het op 'n gegeven mo ment wel. Er zijn dames die zich laten inschrijven op hun mond bij voorbeeld of op hun benen. Iemand met een mooie mond kan in aan merking komen om mee te werken aan een filmpje voor een bepaald merk tandpasta. Een vrouw met mooie benen zou in een film over nylonkousen aan bod kunnen ko men...." Al met al, de kans is groot dat de Leersumers die regelmatig naar de reclame-uitzendingen van de STER kijken, plotseling een bekend gezicht op hun beeldscherm zien ver schijnen. „Ik geloof niet dat ze me zullen herkennen", zegt mevr. Lutmers ten slotte. „Ik ben er trouwens ook niet zo erg opgesteld. Ik wilde het aan vankelijk voor iedereen stil houden, dat ik aan die reclame meewerk, maar dat is me niet gelukt. Nou ja. zo erg op gesteld. Ik wilde het aan- Als ze bij het afscheid de deur van de riante woning aan de Scherpen- zeelseweg open doet zegt ze nog: „Overdrijf alsjeblieft niet in de krant RHENEN B. en W. van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat 24 maart 1967 (Goede Vrijdag) de gemeen tesecretarie voor het publiek zal zijn ge sloten. Het bureau voor de burgerlijke stand zal die dag geopen zijn van '9-10 uur. Rhenen, 7 maart 196?; Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters, De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. RHENEN B. en W. van Rhenen brengen ter openbare kennis dat in ver band met de komende feestdagen de gemeentelijke reinigingsdienst de route van vrijdag 24 maart 1967 (Goede Vrij dag) zal rijden donderdag 23 maart 1967 en de route van maandag 27 maart 1967 (Tweede Paasdag) dinsdag 28 maart 1967. Rhenen, 7 maart 1967, Burgemeester en wethouders van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. OVERBERG Woensdagavond heeft de Chr. Jeugdvereniging haar jaarlijk se uitvoering weer gegeven in de door de directie bereidwillig ter beschikking gestelde ontspanningszaal van Kamp Overberg. Zoals ook de voorzitter bij de aanvang memoreerde blijft de in ge bruikneming van 't nieuwe verenigings lokaal nog steeds tot de vrome wensen behoren. De ere-voorzitter Ds. C. van Viegen haalde in zijn openingswoord enige ver zen uit Jesaja en Spreuken aan. Bij zijn nogal uitgebreide inleiding hierover koos hij als hoofdthema: „God is de bron van alle kracht, Hem zij de ere!" Dominee toonde duidelijk aan, dat dit zowel voor jong als voor oud van toe passing is, daar zij de mensheid vor men. Jongelui demonstreren graag hun lichamelijke kracht, maar innerlijke geestelijke kracht, die niet altijd zo in openbaarheid komt, is vaak sterker. Bij het slot haalde hij diverse voorbeel den aan, waarmee hij zelf in zijn jonge jaren was geconfronteerd. In de vorm van een journaal somden de secretaresse en penningmeester de verenigingsactiviteiten van het afgelo pen jaar op. Daarbij bleek, dat de vo rige jaarvergadering f 350 had opge bracht. Onderbroken door een pauze, waarbij tevens gelegenheid was dorstige kelen te lessen, werd een samenspraak „Geen bruidspaar in duplo" opgevoerd, een gezellige familietafereel. De doch ter des huizes, zeer veel waarde hech tend aan hoge maatschappelijke posities, wordt door haar pas afgestu deerde verloofde, die inmiddels inge nieur bij de N.S. is geworden, als zo danig op de proef gesteld. Hij wendt voor kruier bij de N.S. te zijn, waar door zij niet meer met hem trouwen wil, wat natuurlijk de nodige verwikke lingen met zich meebrengt. Bij het opvoeren van een pantomime, welke zich in een Amerikaanse scheer- salon afspeelt, waren de lachsalvo's niet van de lucht, als blijkt, hoe de kapper stilzwijgend zijn klanten allen tegelijk scheert. Na sluiting door de voorzitter de heer J. van Dijk vond er nog een verloting plaats, waarbij vele aantrek kelijke prijzen van eigenaar verwissel den. ADVERTENTIE Muzikale flatbewoner of concertpia nist. Wij streven naar maatwerk in onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd ons In Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. Arnhem, Steenstraat 54 - tel. 25406 Amsterdam Breda - Leiden Rotterdam

De Vallei | 1967 | | pagina 5