De vakman adviseert nj Wijnen liep hard van stape Favorieten taaiden op eerste dag vc/ r Europese titel 71/2 Morgen beslissende matches voor 2 teams van Panters Commissie verwierp beroep van Feyenoorders Laatste van vier puzzeltochten Elftallen voor zaterdag Koploper VRC - ondanks vrije dag onder hoogspanning Musketiers en Advendo dicht bij kampioenschap Fin Jouko Launonen won in Narvik Imre Rietveld niet bij laatste vier Rinus Israël is zeer teleurgesteld TOPSCORERS Volleybalcompetitie Straffen blijven gehandhaafd Korfbalprogramma voor zaterdag DampObevrijA Duel DOVO-Go Ahead K: prestigestrijd Wijnen Vultink D.O.V.O. Go Ahead (K) Geen prognose mogelijk Straflijsten Weinig geloofwaardig Positief SPANNING SPORT van hier en daar Wandelen VRIJDAG 17 MAART 1967 ADVERTENTIE ALABAST NE Want de echte Alabastine zet iets uit en klemt zich daardoor muurvast in naden, scheuren, barsten enz.Werkt mooi strak af. Brokkelt niet weg, laat niet los. Echte Alabastine is alleen verkrijgbaar in het bekende oranje-groene pak. De naam staat er groot op! HEERLEN Het is immer moeilijk om na één dag biljartspel in Europese kampioenschappen een prognose te ma ken. Men kent echt wel de onderlinge, krachtsverschillen; men kent ook wel het verschil in temperament, in tempo, in geaardheid van de spelers. De onge kende drift te winnen meet men te on derscheiden van de verdedigende tac tiek. De man, die veel punten rond de kaderlijnen weet te scoren, mag mis schien meer favoriet lijken dan de spe ler, die zijn caramboles op alle hoeken van de tafel aaneenrygt. Het zjjn een paar simpele facetten, die evenwel al le ontleend zijn aan de acht deelnemers in het Europese kampioenschap 71/2 in Heerlen. Ze kunnen betrekking hebben op ti telverdediger Ceulemans op oud-kam pioen Scherz uit Oostenrijk, op de Fransman Marty. Maar eveneens op de jonge Belg Corin, op de Berlijner Mül- ler en zeker niet in de laatste plaats op de Nederlanders Wijnen en Vultink. Om ons misschien wat chauvinis tisch, maar zeker terzake doende even bij die Nederlanders te bepalen: men kent hun voorgeschiedenis. In het nationale kampioenschap speelden bei den de finale in Rotterdam; uit ogen schijnlijk verloren positie won Wijnen toch nog die beslissende partij met een nieuw Nederlands record algemeen ge middelde van 40.38. Daarna kwam het nationale kam pioenschap libre in Lierop, waar Wij nen lichamelijk niet tegen opgewassen bleek. Na vier ronden moest hij de strijd, op medisch advies, staken. Wij hebben, in deze kolommen, een waar schuwing tot Wijnen gericht: wees wijs door niet eigenwijs te zijn. De Osse- naar is, zo bleek in zijn eerste partij tegen Vultink, inderdaad wijs geweest. Hij won in zes beurten, met een slot- serie van 193, de twe hoogste getallen tot nu toe in dit toernooi. Tegenover Wijnen staat Hans Vul tink. De Aaltenaar brak dit jaar niet alleen nationaal, maar ook internatio naal door tot de top van 's werelds bes te kadristen. In Cairo, in het wereld kampioenschap 47/2, deed hij zelfs niet NARVIK De Fin Jouko Launonen heeft donderdag in Narvik een twee daagse internationale schaatswedstrijd gewonnen. De Fin, die na de eerste dag reeds de leiding in het algemeen klassement had, werd donderdagavond derde op de 1500 meter en tweede op de 3.000 meter. De twee Nederlandse vertegenwoordi gers, Kees Verkerk en Ard Schenk, kwamen op het slechte ijs niet al te best voor de dag. Kees Verkerk werd op de 1.500 meter zevende met een tijd van 2.23,8, bijna twintig seconden boven zijn eigen wereldrecord, Ard Schenk kwam niet onder de vijf minuten op de 3.000 meter. De uitslagen: 1.500 m: 1. Stiansen (Noorw) 2.17.5; 2. Thomassen (Noorw) 2.19.0; 3. Lau nonen (Finl) 2.20.0; 7. Verkerk 2.23.8; 8. Schenk 2.25.0. 3.000 m: 1. Maler (Noorw) 4.52.0; 2. Launonen 4.54.0; 3. Thomassen 4.55.0; 6. Verkerk 4.58.5; 9. Schenk 5.04.7. Eindklassement: 1. Launonen 183.634; 2. Stiansen 184.483; 3. Tveter (Noorw) 185.633; 6. Schenk 190.366; 10. Verkerk •91.100. ADVERTENTIE Dit weekend is van beslissende aard voor diverse Pantersteams. Morgenmid dag om drie uur treedt het damesteam in eigen huis aan tegen het Amersfoort- se Spirit. De uitwedstrijd werd destijds met 32 verloren van deze formatie, maar Panters moet ditmaal winnen om gelijk met GVC uit Hilversum aan de kop van de ranglijst in de overgangsklasse te eindigen. Om vier uur speelt het kampioensteam van de heren, Panters 2, eveneens thuis tegen nummer twee in de eerste klasse, SVE/VVZ en ook dit belooft een enerverende strijd te wor den, want laatstgenoemde ploeg steekt thans in blakende vorm. Om vijf uur de beslissende match tussen de heren van Panters 1 en die van SVC 1 uit Utrecht. De Veenendalers hebben de punten dringend nodig om zich te hand haven in de eerste klasse van de bond, dus een en ander vraagt de volledige inzet van dit team. Als de dames van Panters morgen middag compleet aan de start kunnen verschijnen dan zit er inderdaad wel een kans op winst in. Dit team heeft thuis nog geen enkele wedstrijd verlo ren en de tot nu toe geleden nederla gen werden opgelopen in grote sporthal len, waarvan men bij Panters over het algemeen niet veel terug heeft. Nog niet zeker is het meespelen van Ada Siefkes, die twee weken geleden in het duel tegen BBC te Apeldoorn haar enkel dermate blesseerde, dat verder mee spelen niet meer mogelijk was. Als de dames met dezelfde overtuiging en rust spelen als in de wedstrijd tegen titelkan didaat GVC enkele weken geleden, dan is er geen vuiltje aan de lucht. De ADVERTENTIE A.S. ZATERDAG Aanvang 4.15 uur SPORTPARK PANHUIS Vultink (links) en Wijnen voor de aan vang van hun partij. Wijnen probeert het materiaal alvorens tegen zijn land genoot ten strijde te trekken. O voor een Marty onder, de oud-professio nal, die hij in de finale een remise af dwong. Men had hier in Heerlen, eer het toernooi begon, een finale tussen de Belg Ceulemans en de Oostenrijker Scherz in gedachten, maar voorlopig is die prognose terzijde geschoven. Vul tink lichtte Scherz een beentje en Ceu lemans moest, evenals in het kam pioenschap van België, zijn meerdere erkennen in de jonge Vlaming Corin, in wie men in België een nog grotere klas se meent te kunnen ontdekken dan in Ceulemans, Vingerhoedt of Wafflard. Ceulemans en Scherz dus al een plotse linge nederlaag; Marty en Wijnen nog ongeslagen. Het is moeilijk, een pro gnose te maken; dat was in dit verhaal het uitgangspunt. Wij durven het nog niet. In de foyer van de Heerlense schouw burg, waar de helft van de spelers de winnaars het materiaal bejube len, waar de andere helft de verlie zers de kunsthallen verfoeien, in die zaal en in zo'n gespannen sfeer is van alles mogelijk. Reputaties kunnen er worden gebroken, jong en aanstormend talent kan eerzuchtig omhoog grijpen. Er is op die Europese titel 71/2 voor lopig nog geen wissel te trekken. De uitslagen waren: Vultink (Ned.) Wijnen (Ned.) Scherz (Oost.) Müller (W. Did.) Marty (Fr.) Aquilera (Sp.) Ceulemans (Belg.) Corin (Belg.) Vultink (Ned.) Scherz (Oost.) Müller (W. Did.) Wijnen (Ned.) LONDEN Imre Rietveld, die on danks haar huwelijk op 17 april met de Deen Nielsen voorlopig de Nederlandse „badminton-nationaliteit" zal behouden, werd in de kwart-finales van de All- England-kampioenschappen te Londen uitgeschakeld door de Deense Ulla Strand met 11—2, 10—12, 7—11. Voordat Imre Rietveld werd geklopt had ze gewonnen van de Engelse Dar lington met 114, 116. Agnes Geene werd in de derde remde uit het dames enkelspel gehaald door de Westduitse Marie Luise Wackerhof met 112, 11-2. De resultaten van de overige wedstrij den, waarbij Nederlanders waren betrok ken waren: Damesenkelspel: Perrin (E) - Felice de Nooyer (N) 11—2, 8—11, 10—12; Im re Rietveld - Felice de Nooyer 113, 11—2. Herenenkelspel: Pommergaard (Den) - Leo Kountul (N) 18—16, 15—14; Huub van Ginneken - Rowe (Eng) 157; 15—5. Gemengd dubbel: Mills/Imre Riet veld (Eng/N) Lund/Twedberg (Zw) 15—5, 15—5; Mills/Imre Rietveld echtpaar Havers (Eng) 1513, 157; Mills/Imre Rietveld Southwell/Wil son (Eng). 159, 157. Ruud van Ginneken/Felice de Nooyer (N) - Kha- na/Rogers (India/Eng) 155, 154; Ruud van Ginneken/Felice de Nooyer echtpaar Hashmann (VS) 315, 10- 15. Imre Rietveld heeft met haar Britse partner Mills een overwinning behaald in de vierde ronde van het gemengd dubbelspel. Zij versloegen de Britse combinatie Sharp/Pound met 15-6, 15- 4. In het dames-dubbelspel bereikte Im re Rietveld met de Deense Ulla Strand, die Imre in de kwartfinales van het enkelspel uitschakelde, de derde ronde door een zege van 15-8, 7-15, 15-5 op Eva Twedberg (Zweden) en Angela Bairstow (Eng.). 34 6 19 5.66 300 6 193 50.00 300 21 56 14.28 174 21 56 8.28 300 13 75 23.07 149 13 46 11.46 165 11 44 15.00 350 11 133 27.27 300 19 75 15.78 151 19 38 7.94 73 9 43 8.11 300 9 116 33.33 ROTTERDAM De Feijenoorders Piet Romeyn en Rinus Israël hebben te vergeefs aangeklopt bij de commissie van beroep van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (K.N.V.B.). Deze uit vier personen bestaande commissie be paalde gisteren in Rotterdam na 'n bijeenkomst die ruim drie uur duurde en waarop vele betrokkenen werden gehoord dat d3 straffen, die na Feijenoord DOS wegens belediging grensrechter (Israël) waren opgelegd, gehandhaafd blijven: schorsing voor drie wedstrijden. Kerkum, oud-aanvoerder van Feijen- oords eerste elftal en aanwezig als waarnemer namens de Vereniging van Contractspelers, verzuchtte: „Een pro vo krijgt een betere behandeling dan een contractspeler. Als je iemand op straat beledigt krijg je misschien vijf tientjes boete, maar een betaalde voet baller kan drie weken zijn werk niet doen. En dan komt daar de enorm zwa re straf voor de club nog bij." De gestrafte Feijenoorders hebben geen indrukwekkende straflijsten, hoe wel de commissie de vergrijpen uit een ver verleden wel in haar beslissing be trok. Romeyn (27) werd negen jaar ge leden voor acht wedstrijden geschorst vo^r zijn toenmalige vereniging SVV en twee jaar buitengesloten van vertegen woordigende elftallen. Hij had als aan voerder van het nationale jeugdelftal (16-18 jaar) wat te fel geprotesteerd te gen een scheidsrechterlijke beslissing in het duel België Nederland. Israël is in een grijs verleden, toen hij nog amateur was, eens berispt en veel la ter in 1965 kreeg hij een beris ping wegens zijn gedrag in de inter- veerde na afloop van de zitting de heer Na het verweer der spelers, opge steld en uitgesproken door mr. Janssen van Raay, concludeerde de commissie van beroep, dat, wat betreft Israël werd betoogd, „weinig geloofwaardig" had geklonken. „We hebben geen aan leiding gezien de verklaringen van de heer Schalks in twijfel te trekken." Met betrekking tot Romeyn moti- hij alles ontkent." Israël had daaren- mr. P. van Bochove, voorzitter van de commissie: „Wat hem aangaat hebben wij in onze overwegingen betrokken dat positiefs te beluisteren uit de voorlo- tegen verklaard, dat hij het geuite scheldwoord had gericht aan het adres van een toeschouwer. Over Romeyn zei de heer Van Bocho ve verder: „We hebben er ook reke ning mee gehouden dat hij ontkende 'n aanval op een tegenspeler te hebben on dernomen. Schijnbaar een kwestie van black-out." ADVERTENTIE KERKUM Wie eens steelt Feijenoords voorzitter C. Kieboom, die tegenover de commissie had be toogd dat hij de straf te zwaar achtte, zei na de uitspraak: „Ik had gerekend op schorsing voor één wedstrijd en twee wedstrijden voorwaardelijk." Diep teleurgestelde manager Brox: „Dit gaat toch wel te ver, wat er hier is gebeurd." Gerard Kerkum, doelend, op de ver wijzing naar vorige straffen van de twee Feijenoorders: „Wie eens steelt blijft kennelijk voor de KNVB altijd een dief." Niettemin viel er voor hem nog iets positeifs te beluisteren uit de voorlo pig mondeling gedane uitspraak. Ook de commissie had blijkbaar wel begrip voor de wens van vele contractspelers, dat zij in verband met de sterk uiteen lopende belangen volgens andere regle menten behandeld dienen te worden dan amateurs. Mr. Van Bochove had name lijk betoogd: „Zolang de reglementen zijn, zoals zij zijn, konden wij niets an ders besluiten." Tot (schrale) troost van de verslagen officials van Feijenoord zei hij nog: „Het is niet prettig, maar als een va der steelt is ook zijn gehele gezin het slachtoffer." ROTTERDAM Rinus Israël In verband met de training van Feijenoord niet bij de uitspraak van de commissie van beroep aanwezig oordeelde gis teravond, toen manager Guus Brox hem van de beslissing op de hoogte bracht: „Dat is een geweldige klap. Dat had ik zeker niet verwacht. Ik had erop gere kend, dat de straf veranderd zou wor den in één of twee wedstrijden voor waardelijk of een geldboete. Nee, hier had ik niet op gerekend. Tijdens de behandeling van het be roep," aldus Israel, „heb ik niet ont kend dat ik het woord „imbeciel" heb gezegd, maar dat woord heb ik niet geroepen tegen de grensrechter. Ik had zelfs een getuige meegenomen die ge hoord heeft dat ik dat tegen een nogal opgewonden supporter heb gezegd. De commissie van beroep nam er' geci. no tie van. Belachelijk vind ik dat." Over het verweer, dat mr. J. L. Jans sen van Raay voor beide Feijenoorders had gehouden, stelde Israel: „Hij heeft het bijzonder goed gedaan, maar hij heeft er niets aan kunnen veranderen. Dat is voor hem èn voor ons spijtig." spelverdeling moet goed lopen om de aanval op gang te houden en dat zal de doorslag wel eens kunnen geven. Het tweede damesteam trekt vanavond naar Utrecht om strijd te leveren te gen GAC 2 en ook hier zou een over winning een herademing betekenen, want dit team staat er allerminst roos kleurig voor in de tweede klas van de bond. Na het duel van de dames twee span nende herenkampen. Om vier uur kam pioen Panters 2 tegen het verleden week zo subliem op dreef zijnde SVE/WZ 1 uit Utrecht. Panters 1 kreeg toen geen schijn van kans, maar ondanks alles achten we Panters 2 ditmaal toch favo riet, al zal er hard geknokt moeten wor den om ongeslagen te blijven. Van meer belang is de strijd om vijf uur tussen de heren van Panters 1 en SVC 1. Panters 1 kan winnen van deze Utrechtse ploeg en moet dit beslist ook doen om zich vóór de laatste wedstrijd van het seizoen uit de degradatiezone te spelen. Een goed op slag zijnde Pan- tersformatie achten we in staat SVC te kloppen. Maar ook dan zal er een totale inzet en een vechtlust tot en met het laatste fluitsignaal aan de dag moe ten worden gelegd. Door een zege speelt Panters 1 zich meteen uit de zorgen. Heren 3 reist hedenavond reeds naar De Bilt, waar 't onzes inziens kansloos is tegen CGSI 1. Voor dit team ziet het er niet best uit en aan degradatie zal moeilijk te ontkomen zijn. Heren 4 speelt thuis om zes uur tegen Hercules 3 uit Woerden en zal de handen meer dan vol hebben. Om twee uur spelen de jongens-pupillen van Panters tegen Cito en de meisjes in Culemborg tegen SDO B. Voor beide teams kan er een over winning in het verschiet liggen. Al met al een zeer druk bezet en beslissend weekend voor de hoofdteams van Pan ters, waarbij vermoedelijk van goed volleybal te genieten valt. VEENENDAAL Zaterdagmiddag speelt het eerste team van de korfbal vereniging een uitwedstrijd tegen Water land, terwijl het derde twaalftal Amers foort 4 op bezoek krijgt. SKF 3 (junio ren) krijgt eveneens bezoek en komt in het veld tegen Amersfoort 2. Het tweede team van SKF speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste team van de junioren, daar het al geruime tijd geen competitiewedstrij den heeft gespeeld. Vorige week werden alle matches af gelast door de zeer slechte weersom standigheden. Ook SKF 1 was tevergeefs naar Utrecht getogen. Het is wenselijk, dat het terrein van de tegenstander van zaterdag (Waterland) niets met de ver- enigingsnaam van doen heeft Het jeugdprogramma ziet er als volgt uit: Meeuwen a - SKF a; SKF b - Amersfoort b; SKF c - Amersfoort c; SKF e - Arena b. VEENENDAAL Het afgelopen weekeinde is de laatste van een serie van vier wandelpuzzel tochten gehouden, van welke tocht de prijzen als volgt wer den verdeeld: Van 6 tot en met 9 jaar: Groep 20, le prijs, 30 strafpunten; groep 22, 2e prijs 60 strafpunten; groep 25, 3e prijs, 90 strafpunten. Van 10 tot en met 15 jaar: Groep 12, le prijs, 74 strafpunten; groep 6, 2e prijs, 95 strafpunten; groep 14, 3e prijs, 100 strafpunten. Vanaf 16 jaar: Groep 3, le prijs, 73 strafpunten; groep 7, 2e prijs, 98 straf punten; groep 4, 3e prijs, 103 strafpun ten. Het is een strafpuntentotaal van drie van de vier puzzeltochten. De deelne mers, die een gelijk aantal strafpunten hadden behaald, kregen een gemiddelde toegewezen over de 4 tochten. ADVERTENTIE neus,keel en borst van vastzittend slijrr GWV(uit)Zwaluwen; doel: W. v; Dijk; achter: C. Zwetselaar, G. v. Bovenkamp, G. Hoedeman en H. vai Manen; midden: J. v. d. Bovenkamp, P. v. d. Bovenkamp en R. Schinkel; voor: J. van Manen, G. Beukhof en D. van Limburg. Musketiers (uit)Lopik: doel: C. van Kranenburg; achter: A. van Kranen burg, G. Slotboom en J. Kroesbergen; midden: M. v. d. Klift en A. Diteweg; voor: A. van Dalem, C. Hennen, A. v. Uranenburg, A. Drost en C. Hennen Jr. SVP (uit)Kulan: doel: J. van Kooten; achter: J. Bolderman, B. v. d. Pol en J. Stuivenberg; midden: C. van Stemp- voort en A. van Kooten; voor: J. Re- bergen, W. van Sas, A. v. d. Pol, P. Kalter en J. van Remmerden. Kulan (uit)SVP: doel: A. van Wake ren; achter: D. van Leeuwen, H. Eimers en J. Budding: midden: J. W. Budding en J. D. Smaling; voor: T. Beyer, J. W. Henzen, J. Bruis, C. van Hall en E. A. v. d. Broek. Valleivogels (thuis)NSVS: doel: J. Vlastuin; achter: W. Dorrestijn, W. Id- zerda, T. v. Wijk en J. Overeem; mid den: J. Harskamp en J. Rootselaar Hzn; voor: C. van Manen, R. van Manen, G. v. Eist, J. Rootselaar Gzn. NSVS (uit)Valleivogels: doel: R. van Ginkel; achter: C. Gaasbeek, A. Ter- schegget en J. Stuivenberg; midden: Jac. Stuivenberg en W. Heykamp; voor: J. Voorhout, P. van Ewrjk, H. van Keste- ren, A. Gaasbeek en J. v. d. Beek. DVSA (uit)— DEV: doel: H. van Ree; achter: R. van Viegen, A. M. van Toly en C. Wagensveld; midden: B. v. d. Berg, G. de Kroon en D. G. van Engelenburg; voor: G. v. d. Berg, G. Blankestijn, W. Haandrikman en A. Blitterswijk. Candia (uit)Rood-Wit: doel: P. de Jong; achter: K. de Gier, H. W. Baars en B. Tenbraak; midden: W. Opperman en G. Budding; voor: C. v. d. Pol, J. Derks, K. v d. Berg, R. Kooymans en W. Baars. DOVO (thuis)Go Ahead K.: doel: T. v. Hardeveld; achter: K. van Kooten, G. Slotboom, J. Rebergen en G. van Beek; midden: R. Schoeman en B. Kroesber gen; voor: B. Bovenschen, N. Diepeveen, B. Visser en K. v. Hall. Advenda (thuis)FAK: doel: M. Veldhuizen; achter: J. T. van Beek en L. Post; midden: H. van Beek, H. van Nunen en B. Gaasbeek; voor: J. Nap, C. Greuter. G. Marcus, J. van Donkelaar en R. de Fluiter. woude en DOVO cHDS a gaan zater dag niet door. Deze wedstrijden zijn door de Bond uitgesteld. Het tweede elftal van HDS speelt za terdagmiddag om kwart voor twee een vriendschappelijke wedstrijd tegen DVSA uit Amerongen. VEENENDAAL Een spanning, zoals die afgelopen zaterdag voorkwam in het zaterdagprogramma, valt er dit weekend geenszins te bespeuren, maar er staan des alniettemin enkele interessante ontmoetingen op de voet balagenda. Er is al veel bekend, zowel in de KNVB-klas- sen als in de Afdeling Utrecht: DOVO is kampioen (en passant ten overvloede nog eens meegedeeld), GVVV zal zich o.i. nog kunnen opwerken tot een middenplaats, SVP heeft door de nederlaag tegen Valleivogels zijn uiterst minieme kansen op de titel verspeeld en NSVS gaat de graderen. VRC, dat vorige week een nederlaag leed tegen DTS, zal het wellicht niet onaangenaam stemmen, dat het zaterdag een vrije dag heeft. De Veenendalers zullen wel licht onder hoogspanning de verrichtingen volgen van hun naaste belagers, namelijk SKV en Lunteren, welke ploe gen tegen elkaar uitkomen. Wint het SKV-team, dan be haalt het een gelijk aantal punten als VRC. Na de feno menale 91 zege van vorige week (weliswaar op de dra ger van de rode lantaarn in de vierde klasse A) en met het oog op het thuisvoordeel, zouden de SKV'ers ook nu wel eens de zege kunnen grijpen. Wij geloven in een gelijk spel en derhalve in een voorsprong van VRC van 1 punt op SKVDe ranglijst na de zaterdagwedstrijden in deze klasse zal het onverbloemd weergeven! GWV, dat vorige week opnieuw een nederlaag te incasseren kreeg, gaat op bezoek bij Zwaluwen, welke ploeg net onder de Veenendalers geklasseerd staat. In theorie is Zwaluwen nog in de degradatiestrijd verwikkeld met SSS en De Geuzen, zodat GWV nog wel eens op een felle tegenstander zou kunnen stuiten. Wij geven de Veenendalers ech ter de meeste kans en vooral wanneer zij nu eens in de juiste opstelling gaan opereren en kunnen scoren. Een be scheiden overwinning kunnen de blauw- witten in deze uitwedstrijd wel uit het vuur slepen. Zwaluwen 1713, GWV 18—17. De resterende twee wedstrijden van titeldrager DOVO zijn uiteraard geen bepaald spannende matches meer. De ontmoeting van zaterdag kan hierop echter nog wel een uitzondering vor men, wanneer Go Ahead Kampen naar het Panhuis komt, de ploeg die er ver leden week voor zorgde, dat de Veenen dalers de kampioensvlag al konden hij sen. Go Ahead K., dat met SS '55 fu rieus om de tweede plaats gaat vech ten, komt naar Veenendaal om te win nen, maar of zij het „prestige"-slag veld als triomfators zullen verlaten, durven we sterk in twijfel te trekken. DOVO speelt uiteraard zaterdagmiddag kampioensvoetbal: en insiders weten wat dat wil zeggen DOVO 2031, Go Ahead K 20—26. Kesteren gaat zaterdagmiddag bij Sparta '57 op bezoek. Deze ontmoeting in de 4e klasse A zal hoogstwaarschijn lijk een lauw duel worden, daar beide ploegen niets meer te winnen en te ver liezen hebben. Het doelgemiddelde van beide elftallen is nagenoeg hetzelfde en onze prognose is een gelijk spel. Koploper van de eerste klas, Muske tiers uit Eist, bezoekt het als vierde op de ranglijst geplaatste Lopik. Vorige week won Musketiers thuis van Veluw- se Boys met 41 en ook het Lopik- team zal wel niet in staat zijn de lang zamerhand tot hegemonie groeiende su perioriteit van de Elstenaren te weer staan. Musketiers beschikt over een ge vaarlijke voorhoede en vooral over een grote morele kracht in belangrijke wed strijden. Lopik speelde vorige week te gen staartploeg WJ gelijk en zal nu ge noegen moeten nemen met een neder laag (je). Candia, gestimuleerd door de over winning van vorige week op kampi oenskandidaat WZ, gaat deze match waarschijnlijk winnen om zijn positie ietwat te verbeteren om zodoende nog aansluiting te vinden bij de midden moot. SVP bindt de strijd aan met plaats genoot Kulan en een prognose voor dit duel is zoals meestentijds bij lokale krachtmetingen een moeilijke zaak. Kulan zou SVP, dat vorige week het on derspit moest delven tegen Valleivogels, wel eens een teleurstelling kunnen be zorgen. Valleivogels ontvangt thuis het reeds gedegradeerde NSV en de thuisclub zal ook nu de Veenendalers geen winst mee laten nemen. DVSA krijgt een zware uitwedstrijd tegen DEV te spelen in de 3e klasse B. Het Amerongense team vorige week ondanks een veldoverwicht een neder laag geleden zal het onzes inziens op een gelijk spel aansturen, maar de Doornse voorwaartsen zullen alles in het werk stellen om de volle winst te be machtigen. Het Ederveense Advendo, vrijwel ze ker van de titel in deze klasse, zal zater dagmiddag korte metten maken met het bezoekende FAK. Advendo heeft nog 4 punten nodig om de voorbereidingen voor het kampioensfeest te gaan treffen en na de wedstrijd van zaterdag zullen er dat vrijwel zeker nog maar twee zijn. vallei davidson ADVERTENTIE Aalbers (VRC) 26 Westerneng (Scherpenz.-zat.) 23 Mandersloot (Scherpenz.-zat.) 23 Cor Henzen (Musketiers) 23 Van de Berg (Merino's) 22 Donkelaar (Advendo) 22 Van Mourik (DVSA-zat.) 21 Diepeveen (DOVO) 19 Jan Henzen (Kulan) 19 C. van Ommeren (DVSA-zond.) 17 Greuter (Advendo) 17 J. Veldhuizen (Renswoude) 16 Cees Henzen (Musketiers) 14 Van de Berg (Candia-zat.) 14 Rebergen (Scherpenz.-zond.) 14 H. van Kooten (DOVO) 13 Slok (Oranje Wit) 12 G. van Veenendaal (Candia-zond.) 11 Idzerda (Valleivogels) 11 Schoeman (VRC) 11 Marcus (Advendo) 11 T. Heykamp (Veenendaal) 10 H. Gaasbeek (Merino's) 10 Rebergen (Scherpenz.-zond.) 10 Van de Bovenkamp (Scherp.-zat.) 10 Van Kessel (Unitas) 10 B. van Ommeren (DVSA-zond.) 10 Vink (Renswoude) 9 Ten Braak (Candia-zond.) 9 L. Rebergen (VRC) 9 G. van Eist (Valleivogels) 9

De Vallei | 1967 | | pagina 15