„Snip en Snap" dertig jaar bij Sleeswijk-revue S Trea wil je een stuk kaas uit het vuistje „Dagboek van een gek' op lanqspeelplaat Beeldende kunst via de toonbank Gestolen manuscript van Mozart terecht Loudi Nïjhoff gaat spelen voor N.R.T. UIT DE KERKEN s FINANCIËLE NOTITIES Huldiging in Apeldoornse schouwburg 3 S RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND MORGEN WISSELMARKT DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS VOEDZAAM MAK^ r* 3 Ar OERM TELEVISIE T.V. LANGENBERG Johnny Hart Meer interesse onroerend goed Dajrgeld weer lager Order uit Japan voor V.M.F. Devaluatie van peso in Uruguay Dividend voorstellen Onderzoek naar fraude in V.S. op e f fee ten beu rzen Kagina 2 VRIJDAG 17 MAART 1967 JANET 35 „Die zijn we kwijt!" riep Samuel verschrikt. Mary gilde en greep zich aan Samuel vast. De ongelukkige Herbert had al een tijdje zijn best gedaan om zijn maag in bedwang te houden, maar gaf het nu op. De boot lag nu hevig te schommelen. Misse lijk boog de jongen zich over boord. Joe keek vlug rond. Hij zag dadelijk, dat de opkomende vloed de boot recht op de rotsen zou gooien, waartegen de brandingsgolven schuim spattend te pletter stoven. „Kom gaan jullie bij elkaar in het midden zitten, dan probeer ik ze naar binnen te wrikken!" Joe zette de overgebleven riem in het achterboord en ging aan het wrikken. Dit was evenwel veel te zwaar voor hem. Hij kon de riem niet op z'n plaats houden. Samuel schoot te hulp, maar bracht hen allen nog veel verder van huis, door ook de tweede riem te verspelen. Deze schoot hem uit de handen. Daar dob berden ze nu volkomen hulpeloos rond. Mary en Herbert huilden voort durend, Joe merkte, dat er geen ont komen aan was. De getijstroom dreef hen gestadig dichter bij de rotsen. Hij kon nu al zwemmen. Daarom kwam hij op de gedachte de vanglijn om zijn middel te binden, daarmee over boord te springen en al zwem mende de boot in veiliger richting te sturen. Hij had zijn kleren al uit en bond de lijn om zijn middel. „Dat zal niet gebeuren, Joe!" riep Samuel. „Je raakt er onder en je kunt toch niets tegen de stroom be ginnen." Toen keek Joe naar de wal en her kende hij zijn moeder, die op de krijt rotsen stond, met haar jongste, Liz zie, op de arm. Zij daalde voorzich tig af naar zee. Hij zag hoe losse ste nen naar beneden tuimelden. Als zij eens uitgleed. Opeens voelde hij doodsangst in zijn hartje en was hij glad vergeten ln welk gevaar hij zelf, zijn zusjes en broertjes verkeerden. Hij begreep waar ze heen wilde. Naar het smalle bosje aan de haven zijde van de rotsen, waar een roei boot van de krabbenvissers in diep water gemeerd lag, een meter of ze ven uit de wal. Ze zou er heen kun nen zwemmen, de boel losmaken en hun dan te hulp komen. Hij wist dat intuïtief. Van de kant van de krijtrots zag Janet hoe Joe voor in de schommelende boot stond. Zij moest glimlachen, ze was zelf geen moment bang, dat het niet zou lukken. Als kind had ze alle plekjes langs de kust afgezwommen. Ze had nu alleen maar haar lastige rok en onderrokken uit te doen. „Ik kom al, Joseph" riep ze. Ze vist dat hij op haar stond te wach ten... Een zeemeeuw, bang. dat haar nest doel was van haar klimpartij, schoot schreeuwend met grote snel heid rakelings langs Janet's hoofd. Zij waarschuwde andere meeuwen, lie nu weldra een georganiseerde aanval begonnen op de voorzichtig langs de steile krijtrots afdalende vrouw. Zij scheerden onder luid ge schreeuw op haar af, dreigend met de vleugels klappend en naar haar ogen pikkend. Janet vloekte hardop tegen de woedende dieren, het kon haar niets schelen. Er zong iets in haar hart. Janet voelde zich volmaakt ge lukkig. Tenslotte bereikte ze het strand bij het bosje. Ze gooide haar rokken en schoenen uit, waadde het water in en zwom naar de boot van de krab- benvisser. „Wees niet bang, jongens, ik kom!" riep ze. Ze werkte zich niet zonder moeite in de roeiboot, gooide haar los van de boei en trok haar toen met krachti ge slagen naar de op drift geraakte schuit van Tim West, die nu nog nau welijks tien meter van de gevaarlijke rotspunten was verwijderd. ..Klaar je vanglijn!" riep ze luid te gen Joseph, die ail met het touw in zijn hand stond te wachten. „Pak ze!" riep hij met hoog, onze ker stemgeluid en hij gooide de lijn met een boog door de lucht. Janet ving haar handig op, maakte het touw vlug vast aan haar eigen boot, greep toen de riemen weer en trok uit alle macht. Zo nam ze haar kin deren op sleeptouw en bracht hen uit het gevaarlijke, woelige water bij de rotsen, naar de veilige beschutting van de haven. Op het moment, dat zij de haven indraaide, zag ze Thomas in de boot van de werf, met een half dozijn roei ers, haar tegemoet komen. Hij zag lijk-wit. „Wat is jullie overkomen?" riep hij met trillende stem, bang dat zij of wel een van de kinderen een ongeluk had gekregen. „Alles wel!" riep Janet rustig ten antwoord. „Geen ongelukken!" „Het zoontje van Tabb kwam vertellen, dat Joseph er met de boot van Tim West vandoor was, mét de kinderen", legde Thomas uit. „Net toen we instapten kwam juffrouw Collins met Lizzie op haar arm aanlopen. Ze had het kind huilend bij de ruïne alleen aangetrof fen, vertelde ze, en ze dacht, dat jou wat overkomen was!" Toen ze allemaal op de werf terug waren, nam Thomas zijn zoon onder handen: „Schaam jij je niét, Joseph, en jullie kinderen om met hem mee te gaan!" begon hij bars. „Laat ze maar!" kwam Janet tus senbeide. „Ze zijn al genoeg gestraft, vind ik". Het troepje trok de heuvel op, naar huis. Philip zat in de voorkamer te wachten. Hij had zijn boek „Verha len uit de Bijbel" op schoot. Sarah Collins stond met Lizzie op haar arm. „Arme Janet!" riep ze medelij dend, „kom je vlug drogen, lieve!" „Waar was jij, Philip?" vroeg Tho mas mat. „Ik zat hier rustig te lezen, vader lief", gaf Philip zoet ten antwoord. „Jij bent de enige van allemaal, die deugen wil!" verzuchte Thomas. Hij nam Philip op zijn knie en gaf hem een stuk koek. De andere kinderen kropen dicht bij elkaar bij de haard, diep ongelukkig, zich afvragende hoe het mogelijk was geweest, dat die kleine Tabb hen had zien wegvaren. Vader zou wel een week lang boos zijn. Als moeder hen niet gered had, zouden ze vast en zeker zijn verdron ken. Moeder kwam altijd op het juiste ogenblik. Keine Philip zat hen aan te kijken en veegde onderdehand de koekkrui mels van zijn mond. „Mag ik nog een stukje, vader?" Op de slaapkamer van de jongens lag Janet naast Josephs bed geknield. Hij lag snikkend in haar armen. „Ik ben nog nooit zo bang geweest als toen u langs de rotsen naar beneden kwam", huilde hij. „Dat vergeet ik nooit nooit nooit, zolang ik leef zoals die meeuwen schreeuwden en naar u pikten!" (Wordt vervolgd) 3456. Charly was er helemaal „in" en fantaseerde er duchtig op los. Misschien had de bemanning van het vreemde ruimteschip bestaan uit reuzeninsekten, of su per-intellectuele octopussen, of magere mannetjes met enorme denkhoofden, of geciviliseerde katten. Doch Piloot Storm achtte het waarschijnlijker, dat zij met een soort reuzen te doen hadden gehad, te oordelen naar de afmetingen van hun vaartuig. Charley kwam nog met snuggere sauriërs aandragen, maar toen maak te professor Dubois resoluut een einde aan de lariekoek, door hem een thermometer in de mond te duwen. Zijn toestand bleek zeer bevredigend te zijn, maar die van Buck gaf reden tot ongerustheid. „Ik begrijp er niet veel van. Jullie zijn alle drie getroffen door die blauwe straal en alleen Buck vertoont nare gevolgen. Zijn tem peratuur is véél te laag, ademhaling en hartslag te traag." Arend vroeg: „Kan 't niet een gevolg zijn van te weinig zonlicht? Het langdurig verlbijf in de grotten der Voraks en in de Nevelvallei hebben ons geen goed gedaan" „Daar kon je wel eens gelijk in hebben", meende Dubois, „en daarom is het beter, dat wij zo spoedig mogelijk naar onze juiste plaats in het zonne stelsel terugkeren!" 15. Rechter Tie bekijkt Lie Ko's schilderijen nog eens. „Daar zijn erg mooie dingen bij, meneer Lie", zegt hij. „Ik wou dat er meer waren die dat vonden", merkt de schilder schamper op. „Verkopen doe ik niet veel, weet u". „Ik zal u graag bij mijn vrienden en kennissen aan bevelen", zegt de rechter. „Ik begrijp heel goed dat het u als kunstenaar, tegen de borst stuit om zelf reclame te maken voor uw werk. Maar kan uw broer u niet wat helpen? Die heeft toch een zaak in goud- en zilverwerk?" Het gezicht van de schilder betrekt. „Lie Mai is een vulgair mens, edelachtbare. Hij denkt alleen maar aan geld, van kunst heeft hij geen benul. Ik verhonger liever dan van hem één cent aan te nemen." „Dat is jammer", zegt Rechter Tie. „Wel bedankt, meneer Lie!" Als ze weer buiten op straat zijn, roept Tsjiao Tai uit: „Die kladschilder stond ons voor te liegen, edelachtbare! Die ouwe antiquair is een gelddief, die vergist zich heus niet in zijn boekingen. Hij niet! En ik zelf gezien dat er zwart op wit in zijn klapper genoteerd staat, dat hij het ebbehooten doosje van de schilder Lie Ko gekocht heeft!" „Ja", zegt Rechter Tie nadenkend, „ik zou wel wat meer over die schilder willen weten. Ga jij die as sistent Yang van hem eens uithoren, Tsjiao Tai, bij de kleermaker op de hoek daar. Ik wandel terug naar het gerechtsgebouw." 14. Tekko, die het bewustzijn bijna had verloren, toen hij in het water viel, zakte als een baksteen naar beneden. Hij wist niet meer of hij waakte of droomde en liet zich maar gaan. Het koude water deed hem echter veel goed en daarom kwam hij gelukkig gauw bij. „Oh... het mes... blub... waar ben ik... blub... oh water... blub, blubbeldeblub!" prevelde onze vriend, terwijl alles hem weer duidelijk voor de geest kwam. „Oh help... blub, in verdrink... blub, ik kan niet meer naar boven... blub!" Maar toen was hij opeens weer helemaal de oude. „Als ik boven kom ben ik verloren, want dan gaan die drie mij natuurlijk weer te lijf!" mompelde Tekko binnensmonds en hij begon verwoed met armen en benen te slaan. „Nee, ik moet zo lang mogelijk onder water zien te blijven en een eind weg zwemmen. Ik zal dan wel zien waar ik terecht kom!" Gelukkig was Tekko een goed zwemmer en het kostte hem dan ook niet zo erg veel moeite nog even onder water te blijven en in betrekkelijk korte tijd, legde hij een flinke afstand af. Maar de schrik zat er zo bij hem in, dat hij zelfs niet even boven durfde te komen om adem te halen en daardoor kreeg hij het erg be nauwd. Met een rood hoofd en krampachtig ingehouden adem zwom hij verder maar het was duidelijk, dat hij dit niet lang meer zou kunnen volhoeden. APELDOORN Degenen die gister avond in schouwburg „Orpheus" de 261ste voorstelling van de Snip en Snap- revue „Dit is theater" bijwoonden, kre gen voor het ingaan van de pauze een extra nummer voorgeschoteld: de huldi ging van Willy Walden en Plet Muyse- laar, die gisteren op de kop af dertig jaar geleden voor het eerst optraden bij René Sle««kvijk's revuegezelschap. Op 16 maart 3937 was Louis Davids plotseling verhinderd, op te treden in AVRO's Bonte Dinsdagavondtrein. De hulp van Willy Walden en Piet Muyse- laar werd ingeroepen. In „Het Revue- boek" stond een sketchje van Louis Da vids en Jacques van Tol, dat zij oor- spronkeljik voor Tholen en Van Lier hadden geschreven. Willy Walden en Piet Muyselaar studeerden het voor die avond in. Het sketchje heette „Juffrouw Snip en Juffrouw Snap." Het werd zo'n enrom succes, dat niet alleen in de da gen daarna de Sleeswijk-revue met con fetti ontvangen werd, maar ook nu nog wordt gepraat over Snip en Snap, wan- rr AMSTERDAM Onder bijzonder grote belangstelling werd donderdagmid dag in het Amsterdams Toneelmuseum een Nederlandse toneel-langspeelplaat ten doop gehouden. Phonograms ceremo niemeester Rolf ten Cate presenteerde aan het publiek „Het dagboek van een gek", Gogols voor toneel bewerkte no velle, een brok eenraans toneel waarmee Henk van Ulsen bij Studio zoveel suc ces heeft geboekt. Henk van Ulsen. die zelf bij de plech tigheid aanwezig was, vertelde dat zijn eerste uitstapje op het eenmans toneel in Putten was gemaakt, waar hij als amateur „Het Heksenlied" van Von Wildenbruch had voorgedragen. Van Ulsen noemde Charlotte Kohier „de actrice die zoveel voor mijn artistie ke bewustwording heeft betekend". Even later kwam de beroemde actrice hem persoonlijk gelukwensen. „Ach, het is toch wel een beetje alsof je naar een ander zit te kijken", ant woordde Van Ulsen toen hem werd ge vraagd hoe het is om jezelf op de televi sie te zien. Hij onthulde ook enige plannen voor de toekomst. Met „Het dagboek van een gek" gaat hij een tournee maken door de Antillen en hij hoopt dit stuk ook .in het Engels te kunnen brengen. Verder is hij bezig met een langspeelplaat waarop hij liedjes zal zingen. DEN HAAG De Bijenkorf in Den Haag gaat beeldende kunst van eigen tijdse kunstenaars verkopen. Daarmee treedt dit warenhuis in het voetspoor van het Rotterdamse Ter Meulen, dat nu al enkele jaren met succes verkoop tentoonstellingen organiseert. De Haagse Bijenkorf wil echter perma nent werk van beeldende kunstenaars te koop aanbieden, als een normale uitbreiding van het assortiment goe deren. Het initiatief hiertoe is uitge gaan van een werkcomité onder lei ding van dr. L. Gans en de directie van het warenhuis. Op 28 april begint deze nieuwe kunstafdeling met de ver koop. Slaagt het experiment, dan zal ook in andere warenhuizen de beelden de kunst deel van het verkooppakket gaan uitmaken. Dr. Louis Gans, die hiermee weer een stap verder is op de weg tussen kun stenaar en publiek, hoopt via dit expe riment een reële kunstmarkt op te bouwen. Aan de ene kant raakt het grote publiek vertrouwd met de he dendaagse kunst, aan de andere kant worden nieuwe mogelijkheden gescha pen voor onze beeldende kunstenaars om hun werk aan de man te brengen. Ter Meulen heeft geen plannen dit voor beeld van de Bijenkorf na te volgen. Haar verkooptentoonstellingen, die door de Rotterdamse Kunstkring wor den georganiseerd, zullen normaal voortgang vinden. Het ligt echter niet in de bedoeling er een permanente kunstafdeling van te maken. ADVERTENTIE M M O M w M M f M M f M *<hvw KvvzaaoA iiuiiiiiiiiiiiHiiiiii ii ui ui illinium mi i neer men Willy Walden en Piet Muyse laar bedoelt. Zonder dat men vaak weet wie Snip en wie Snap is (Muyse laar is Snip en Walden is Snap) en zonder goed te beseffen dat de „dames" hun jurken al enige jaren geleden aan de wilgen hebben gehangen. „Van dat hele simpele uitzendinkje is toen een hele zaak opgebouwd waar op we vreseljik trots zijn en die jaar lijks vreugde brengt aan zeshonderd k zevenhonderdvijftigduizend Nederlan ders, afgezien nog van hen die ons al leen op de televisie hebben gezien", constateerde René Sleeswijk gister avond bij de huldiging op het Orpheus- podium. Nadat Aase Rasmussen de echtgenote van Willy Walden, die ook al heel wat jaartjes een belangrijk aandeel in het succes van de revue heeft een geschenk was overhan digd, werd een door de patisserie van „Orpheus" vervaardigde taart met der tig kaarsjes de Bühne opgereden. Wal den en Muyselaar bliezen kaarsjes uit en terwijl het revuegezelschap en het pu bliek in de zaal „Lang zullen ze leven" zongen, sneed Aase Rasmussen de taart aan. Daarna wilde Willy Walden („als jongste van ons duo...") nog een paar woordjes zeggen „als dank aan het Ne derlandse publiek, waaraan we te dan ken hebben, dat we dit dertig jaren hebben kunnen doen." De heer Walden richtte zich echter ook tot René Slees- wijk: „We hadden niet dertig jaar lang in zo'n gouden lijstje gestaan, als niet de vriendschap, het vakmanschap, de ener gie en de kunde van „Slees" hadden ge had. Daarom dank ik hem voor wat hij voor Daarmee was de korte plechtigheid gedaan heeft." Daarmee was de karte plechtigheid afgezien van het consumeren van de taart ten einde. Men hoopt in de ti tel van de volgende Snip en Snap-revue („Proficiat") het jubileum nog eens extra te herdenken. PARIJS Het oorspronkelijke ma nuscript van Mozart van zijn opera Don Giovanni, dat op 18 januari uit de Nationale Bibliotheek in Parijs werd gestolen, is terecht. „Een anoniem te lefoontje" vertelde gisteren de lediing van de bibliotheek waar men het ma nuscript kon vinden. Het bleek in de kelder van het gebouw te liggen. ROTTERDAM De actrice Loudi Nijhoff heeft voor de eerste helft van het volgende toneelseizoen een contract gesloten met Nieuw Rotterdams Toneel. Zij zal onder meer in „Tartuffe", on der regie van Johan Greter, gaan spe len. Op het ogenblik is zij verbonden aan de Amsterdamse toneelgroep Studio, waar zij sterk de aandacht trok met rollen in „De droom van Amerika" van Albee, „Obeldiade" en „De kale zangeres" van Ionesco. Zij werd daar voor vorig jaar onderscheiden met de Colombine van de Vereniging van schouwburgdirecties. Mevrouw Nijhoff, die enige tijd gele den van Studio te horen kreeg dat er voor haar geen werk meer was bij dat gezelschap, zei ons bijzonder verheugd te zijn naar Rotterdam te komen. „Het is me namelijk gebleken dat het reper toire van Nieuw Rotterdams Toneel ruimte heeft voor rollen die mij lig gen." Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Wierden (3de pred. pl.) B. A. van Donkersgoed te St. Philipsland. Bedankt: voor Birdaard-ReitsumPh. J. Leenmans te Oud-Vossemeer. Geref. Kerken: Bedankt: voor Soest: P. Huisman te Franeker. Doopgez. Broederschap: Aangenomen: naar Aalsmeer-Hoofd- dorp: R. Gaaikema te St. Annaparochie. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termij nen, praatje. 18.20 Uitz. v. d. PSP. 18.30 Jazz-rondo. 19.30 Informatie over infor matie. 19.00 Ronduit: pr. voor jonge mensen. 19.30 Uit de kunst. 20.00 Nws. 20.05 Act. muz. 20.45 Als wij geweten hadden wie Hij was, lez. VARA: 21.00 Stereo: Rad.ka.ork. en sol.: mod. en klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Li. platenpr. 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM H 18.00 Am.muz., klass. muz. en gew. muz. (opn. en gr.). 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Rad.krant. 19.30 RVU: De mens in dichte pakking Het Wereldbevol- kingsrvraagstuk, door prof. dr. W. Brand NRU: 20.00 Flower Drum Song, musi cal (gr.). 20.55 Twee generaties, ge sprek. 21.15 Ned. am.muz. (gr.). 21.35 Toonbeeld: Profiel v. Willem Pijper, klankbeeld. 22.05 Parlementair week overzicht. 22.25 Hum. Verbond: Kort commentaar onder redactie van en uit gesproken door Th. Polet. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. uit Groot-Brittanië II. 23.00 Avondconcert: I. Koorzang uit Is raël. II. Israëlische Kamerork.: klass. muz. 23.55 - 24.00 Nws. NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20-12.00 Schooltelevisie NTS: 18.45 Pipo de Clown 18.50 Jour naal STER: 18.56 Reclame AVRO: 19.00 Popeye, tekenfilm 19.05 The Thunder- birds, TV-tekenfilm STER: Reclame NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht STER: 20.14 Reclame AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.45 De halsband, TV-thriller (dl. 3) 21.35 Voor de vuist weg NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws i.h. kort STER: 20.01 Reclame TROS: Voyage to the bottom of the sea, TV-film. 20.55 Kompas: Ac tualiteit. Rubr. KRO: 21.05 Bonanza, TV-film. 21.55 Onze man in Washington. STER 22.16 Reclame NTS: 22.20 Journ. 22.35-23.05 Teleac: Kernfysica (22-her. van dinsdag jl.). HILVERSUM I. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gr .muz. (8.30-8.35 Van de voor pagina. 8.50-9.00 Wegwijs: vakantie- tips). 9.35 Waterstanden. 9.40 Fanfare orkest (opn.): amus.muz. 10.00 Z.O. 135: gevar. progr. (11.00-11.02 Nws.). 12.15 Loon naar werken, lezing. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd vöor teenagers (gr.). 14.15 Uitlaat: progr. voor twin tigers. 14.55 Radio Jazz-magazine. 15.25 Klankbeeld over beeldhouwers. 16.00 N**s. 16.02 Radio Jazz-magazine. NRU: 16.30 Franse les. VARA: 17.00 Stereo: Salonorkest met zangsolist: amus.muz. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klass. gr.muz. 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen. 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn, gevar. pro gramma (8.30-8.32 Nws.). 12.25 Markt berichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Ge ven en nemen. De familie Van Buuren- praat weer over het verkeer. 12.50 Vliegende schijven: verzoekpl.progr. voor de militairen. 14.00 P.M., gevar. familieprogr. 17.00 Carionca: radio voor tieners. HILVERSUM UI. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Orkestraal al lerlei (gr.). 9.30 Leger des Heilsmuziek. 10.00 Nws. 10.02 Klass. gewijde muz. (gr.). 10.03 Matinee met de lichte mu ze (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Va riant: actualiteiten, reportages, strip verhaal en lichte muz. 13.00 Nws. 13.02 Tienerama: platenshow voor de tie ners. 14.00 Nws. 14.02 Velvet voices. 14.30 Toppers van toen (opn.). 15.00 Nws. 15.02 Kiosk. 15.30 Lage Landers: gevarieerd pl.progr. 16.00 Nws. 16.02 Weekend-melodie. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Sportshow: reportages, uitslagen, com mentaren en lichte gr.muz. VRIJDAG 17 MAART 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 .Journ. 10.20 Mein lie- ber Schwan: amus. pr. 11.20 Reform oder Revolution, politiek pr. 12.00-13.30 Actual .kroniek 16.40 Nws. 16.45 Jeugd- kroniek 17.10 Kanada im Lande der schwarzen Baren, filmreport. 17.55 pr- overz. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal pro gr. NDR: 18.05 Actual. 18.16 Das Frei- tagsmagazin 18.50 Zandmannetje 19.00 Actual. 19.21 Katy: rendez-vous tegen wil en dank 19.59 Pr. overz. WDR: 18.05 Region, nws. 18.10 Sag die Wahr- heit: beroepenraadspel 18.25 Hier und Heute 18.50 Guten Abend 19.10 Lieblinge unserer Eltern 19.40 Muzikaal portret 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Actual. 21.00 S. T. und der grosse Fuchs, detec tive-film 21.45 Journ. en weeroverz. 22.00 Report, uit Bonn 22.15 Mrs. Dally spel (herh.) 23.50 Nws. DUITSLAND II 17.35 Sportpr. 18.05 Wintersp. weer- ber. 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Ac tual. en muz. Aansluitend: Minitou 18.55 Dreizehn Briefe 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema v.d. dag 20.00 Der Fall Nebe, documentaire Aansluitend: nws. 21.25 Chansons am Abend 21.55 Infor matie en meningen 22.40 Nws., weerber. en thema v.d. dag, aansluitend: winter- sportweerber. 23.10 Drie korte films uit het buitenland. DE POLITIE SLAAT DE HENGELAAR GADE J£ BENT ERB'J 1 9 JM /f te# cW 'i— Jr ~~faur- ROTTERDAM Eind 1966 is de belangstelling voor de aankoop van onroerend goed weer toegenomen, zo blijkt uit 't jaarverslag van het Vast goedbeleggingsfonds „Nederland". Wel kon daarbij worden waargeno men dat de kopers hogere eisen stel den aan kwaliteit, ligging en rende ment. In 1966 zijn de bouwkosten niet ver der gestegen, er was zelfs sprake van een neiging tot dalen. De grondkosten blijven echter oplopen, zo wordt opge merkt. In de Limburgse plaatsen Beek en Nuth heeft het fonds vorig jaar met moeilijkheden te kampen gehad. De woningen daar konden niet alle wor den verhuurd, wat tot gevolg had dat de huren moesten worden verlaagd en de huizen lager getaxeerd. Op het ogenblik zijn de moeilijkheden opge lost. In Beek heeft het fonds daarbij o.m. geprofiteerd van de nieuwe ves tiging van de NATO in Zuid-Limburg, die vele buitenlandse militairen met hun gezinnen naar die streek gebracht heeft. Q Meer woningen De huren van alle tot het fonds be horende woningen liggen beneden de f 200.per maand, 78 procent zelfs beneden de f 150,Het bezit aan wo ningen in exploitatie steeg vorig jaar van 763 tot 1080. Het aantal winkels en bedrijfsruimten bleef op 48 en het aantal garageboxen nam toe van 192 tot 213. Het vermogen van het fonds nam toe van f 31,16 miljoen tot f 33,07 mil joen. Daarvan hebben de onroerende goederen een geschatte waarde van f 29,97 miljoen Vorig jaar werd f 1,91 miljoen aan huren ontvangen. Na aftrek van kos ten en afschrijving bedraagt het saldo van de exploitatierekening f 1,43 mil joen. Na verrekening van overige ba ten en algemene kosten komt voor uit kering f 1,60 miljoen beschikbaar. Het aantal geplaatste partiipatie- bewljzen steeg met 3969 tot 46.478. Zij hebben gezamenlijk een waarde van f 32,08 miljoen. De basiswaarde van een participatie daalde vorig jaar van f 733,10 tot f 711.42. AMSTERDAM De verruiming van de geldmarkt, die wij reeds enkele da gen geleden hebben aangekondigd, heeft opnieuw tot een verlaging van het tarief van daggeld geleid. Ditmaal is er een half procent afgegaan, waar door het tarief op 3%pet. is gekomen. Begin van de week gold nog een ta rief van 5 pet. AMSTERDAM Continental Engi neering, het ingenieursbureau van de Verenigde Machine Fabrieken (V.M.F.), heeft van twee Japanse ondernemingen de opdracht gekregen voor de bouw van een Installatie voor de winning van eiwit. Met de order is enkele miljoenen guldens gemoeid. Het hier te produceren eiwit is een bijprodukt van de fabricage van aard appelmeel. Het is een hoogwaardig be standdeel dat wordt toegevoegd aan veevoer. Het procédé is ontwikkeld door Avebe, coöperatieve verkoop- en producentenvereniging van aardappel meel en derivanten, in Veendam. Avebe heeft een procédé ter beschikking ge steld van Continental Engineering. MONTEVIDEO De Uruguayse pe so is gisteren gedevalueerd van 79,40 —79,80 tot 85,50—85,90 per dollar. Eerder deze week devalueerde het buur land Argentinië zijn peso met 40 pet. HOOGOVENS Onveranderd dividend over 1966 van 20% op de gewone aandelen en 4% op de prioriteitsaandelen. Op de ge wone aandelen is al een interim dividend van 6% uitgekeerd. De jaarvergadering is op 26 april. NED. KABEL Over 1966 onveranderd dividend van 16%, waarvan in december al 6% als interimdividend is betaald. Per winstbewijs zal 300 (v.j. 307) worden uitgekeerd. De jaarvergade ring is in april. GIST EN SPIRITUS Over 1966 wordt 16% dividend voor gesteld. Over 1965 werd 14% uitge keerd. CHICAGO Volgens de „Chicago Tribune" Is op het ogenblik een onder zoek door een federale rechtbank in New York gaande naar frauduleuze effectentransacties, waarmee ettelijke miljoenen dollars zijn gemoeid. Het onderzoek Is al twee maanden aan de gang en heeft aangetoond dat er ban den bestaan tussen de onderwereld van Chicago en een syndicaat van specu lanten. dat rechtstreeks profiteert van illegale beurstransacties. De gangsters in Chicago, zo schrijft het blad verder, hebben in diverse centra in de Verenigde Staten, met name in New York, Philadelphia, Chicago en Los Angeles, met zorg effectenmake laars uitgekozen die ertoe zijn ge bracht zich te compromitteren met zedenaffaires. Het syndicaat zou deze makelaars vervolgens aan een syste matische chantage hebben onderwor pen en ze hebben gedwongen koers stijgingen uit te lokken door onge rechtvaardigde biedingen op bepaalde fondsen. AMSTERDAM, 16 maart Londen 10.09%—10.10%; New York 3.61% 3.61%; Montreal 3.33 13 16—3.34 1/16; Parijs 72.99—73.04; Brussel 7.26% 7.27%; Frankfort 90.89%—90.94%; Stockholm 69.99—70.04; Zürich 83.37% —83.42%; Milaan 57.83%—57.88%: Ko penhagen 52.27%—52.32%; Oslo 50.51% -50.56%; Wenen 13.97%—13.98% Lissabon 12.59%—12.61%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2