Tros vraagt meer zendtijd Ansje toch in Doelenkelder Stil Oostenrijkse omroep vrij van politiek Matthaus Passion op radio en televisie UIT DE KERKEN FINANC!&l.É NOTITIES' tij VANAVOND MORGEN MAANDAG MORGEN Indonesië heeft goede hoop DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TELEVISIE TEKKO TAKS TELEVISIE =1 T.V. LANGENBERG Winststijging ii N.A.M. in '66 Pagina 2 ZATERDAG 18 MAART 1967 JANET 16 Zij kuste zijn betraande ogen en streek hem de haren uit het gezicht. „Stil maar. lieverd, er kan jouw moe der nooit iets gebeurn, denk daar aan! Ik ben hier om jou te helpen. Je weet best, dat je verkeerd hebt ge daan, door de roeiboot weg te nemen. Daarvoor ben je nu gestraft, doordat je zo vreselijk geschrokken bent. Dat zal je leren in het vervolg niet wild en onbesuisd te handelen." „Ik zal nooit meer stout zijn, moe der. Maar soms kan ik zo heel erg verlangen op zee te zijn en de wind om mijn oren te voelen blazen". Hij sloeg zijn armen om haar hals en zo bleven ze in het donker dicht tegen elkaar geklemd. „Als ik groot ben, gaat u met me mee, hè?" fluisterde hij. „Dan heb ben we samen een eigen schip en zei len overal heen, waar de wind ons brengen wil. Wat zal dèt heerlijk wezen!" „Ja Joseph!" fluisterde zij. „Ik ben niet van plan hier op de werf te blijven, bij vader, Sammie en Herbie. Ik wil naar zee. En als ik dan schipper ben op mijn eigen schip, dan zal het de „Janet Coombe" hechten en dan gaat u met me mee! Be loof me dat! Beloof me dat!" Hij pakte haar kin beet. Zij sloot de ogen. „Dat beloof ik je." „Weet je, mijn schip wordt het snelste van heel Plyn en op de boeg- wil ik een scheg beeld hebben, precies als u, uw scheg beeld, moeder!" Ze zagen beiden in gedachten hun ■chip met gebolde zeilen vóór zich. Joseph lachend aan dek met zijn ge zicht naar de wind. Op de boeg het schegbeeld van Janet, het hoofd ach terover, de handen gevouwen over de borst. „Zul je het prachtig vinden?" fluis terde de jongen. Hoofdstuk X Terwijl de kinderen groot werden, groeide Plyn uit tot een welvarende en bloeiende havenstad. Er was por- seleinaarde van uitstekende kwaliteit in de grond gevonden en die werd met voortvarendheid in exploitatie gebracht. Grote strekdammen wer den aan de monding van de rivier aangelegd en de grondstof werd daar Ingeladen in de schepen, die in groten getale van heinde en ver naar Plyn kwamen. De haven was een mastbos van schepen, die voortdurend hun beurt moesten afwachten. Er verschenen nieuwe hulzen op de heuvel van Plyn, groter van formaat en minder landelijk van model dan de kleine huisjes van vroeger. De ven sters met traliewerk vond men ouderwets. De grijskleurige leien da ken maakten plaats voor zwart glan zende pannen. Koningin Victoria was nu aan de "regering en haar portret hing met dat van Prins-Gemaal in alle mooie kamers van Plyn. De scheepswerf van Thomas Coom be had belangrijk in aanzien gewon nen. Grote schepen gleden thans van de helling te water, schepen van meer dan 100 ton, schoeners, barken en dergelijke. Thomas was langza merhand achter in de veertig en hoe wel weinig veranderd van karakter, toch sterk verouderd van uiterlijk, doordat zijn werkzaam leven duide lijk sporen had achtergelaten. Hij liep hoog in de schouders en er waren vermoeide trekken bij zijn ogen zicht baar. Zij woonden nog altijd in het Klim op Huis. Daar was niets veranderd. De grote gezellige keuken zag hen al len aan de maaltijden bijeen ge schaard. Samuel werkte nu ook op de werf en was een even oppassend en handig werkman als zijn vader op zijn leeftijd. Hij was diens rechterhand. Herbert, die niets liever deed dan zijn oudste broer evenaren, leerde even eens het vak van scheepstimmerman. Him stond als droombeeld min of meer constant voor ogen een bord bo ven de ingang, waarop te lezen zou staan: „Thomas Coombe en Zonen." Mary hielp haar moeder opgewekt en gewillig in het huishouden. Zij zou haar hele leven, geloofde ze, wel ln het Klimop Huis willen blijven om haar vader en broers te verzorgen. Philip scheen niet van plan het voorbeeld van zijn broers te volgen. Hij bleef een vreemde, eenzelvige jongen, weinig spraakzaam, die liefst met een boek in een hoek zat. Lizzie was thans een zacht, onzelfzuchtig meisje van elf, dat op ledereen even gesteld was en waarvan iedereen hield. En Joseph? Op zijn achttiende jaar was hij groter dan zijn vader of een van zijn broers. Hij toonde een paar krachtige, vierkante schouders en 'n breedgewelfde borst. Met uitzonde ring van Lizzie was hij de enige uit het gezin, met zwart krullend haar. Hij had ook al een begin van bakke baarden n leek ouder dan Samuel, die tweeëntwintig was. Voorzichtig heid had hij nog niet geleerd. Er was geen man in Plyn te vinden, waarmee hij niet voor zijn plezier een robber tje zou vechten. Er viel geen enkele dolle streek te bedenken, waarbij hij niet graag als haantje de voorste op trad. Mensen op leeftijd schudden al- s tijd het hoofd, als ze het over Joseph Coombe hadden. De meisjes in Plyn kregen een kleur, wanneer hij ze in de kerk zat aan te kijken. Daar legde hij het altijd op aan. Wanneer ze in groepjes i bijeen stonden, gichelden ze als hij op straat voorbij kwam en fluisterden „Wat heeft hij Emmie Tippet toch 3 schandalig behandeld! Ja, en nu heeft hij Polly Rogers ook weer laten zitten." Wie zou het volgende slacht- offer zijn vroegen zij zich af. Een van haar, wellicht. In haar hart ver langden ze er heimelijk allen naar. Het werd hoog tijd, dat Joseph naar zee ging. Trouwens nu was het zo ver. Binnenkort zou hij als leerling het zeegat uitgaan aan bodrd van de „Francis Hape", waarvan kapt. Col lins, de man van Sarah, gezagvoerder was. ^MSTERDAM De Tros heeft honderdduizend leden. Dit resultaat is in vijf en een halve maand bereikt. Het bestuur van deze omroep heeft onmid- deliyk om uitbreiding van zendtyd gevraagd, zowel op de radio als op de televisie. Het getal honderdduizend heeft in de omroep een magische klank. Het is de laagste grens voor een volledige zendvergunning: een zogeheten c-vergunning. Als de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk het opgegeven getal van honderdduizend accepteert er zal waarschijnlijk steekproefsgewijs een onderzoek naar de juistheid van deze opgaaf worden ingesteld dan wordt de Tros van kandidaat-zendgemachtigde volledig zendgemachtigd. En dan krijgt ze dezelfde zendtijd als de VPRO. Voor Hilversum, naast alle programmatische mi financiële moeilijkheden, een probleem erbij. Gezien de tijd die de ministeriële steekproef zal vergen, zal de zendtijdverruiming voor de Tros waarschijnlijk niet eerder tot stand zijn ge bracht dan bij het komende winterschema. Door de gebrekkige financiële middelen zal een totale zendtijduitbreiding niet gerealiseerd kunnen worden en wordt de grotere zendtijd van de Tros in min dering gebracht bij de andere omroepen. ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a Joseph had het gevoel, dat zijn hoogste aspiraties nu weldra zouden 1 worden verwezenlijkt. Naar zee! Dat f nest van een Plyn achter zich laten, I met al die ouwe suffers, die zijn wen- sen en verlangens plachten te dwars- bomen. Hij zag volstrekt niet op tegen het harde, ruwe leven aan boord, waar hij nog slechter dan een hond zou worden behandeld, uren achter- een zwoegen, kletsnat, doorweekt tot op z'n huid, met weinig eten en nog minder slaap. Maar dèt was leven, 'n man waardig, bij alle gebondenheid een heerlijk vrij leven bovendien! Geen van zijn huisgenoten benijdde het hem... behalve een, Janet, zijn moeder. (Wordt vervolgd) 3 ROTTERDAM Er is een oplossing in zicht voor de moeilijkheden die zijn gerezen tussen Ansje van Brandenberg enerzijds en de gemeente R'dam ander zijds. B. en W. hebben vandaag de raad voor gesteld een aanvullend krediet van 810.000 gld beschikbaar te stellen voor de verdere inrichting van het concert gebouw De Doelen. Een deel van dit bedrag is bestemd voor het inrichten van een cabaretkelder. Ansje van Brandenberg eiste in een kort geding, dat de gemeente onver wijld zou gaan beginnen met de bouw van haar nieuwe cabaret ,,'t Winkeltje" in een der Doelenkelders. Ansje van Brandenberg motiveerde in de dagvaar ding haar eis door het aanhalen van een belofte, haar vorig jaar door de toen malige wethouder van kunstzaken ge daan, dat de gemeente Rotterdam in het nieuwe concert- en congresgebouw De Doelen voor 15 november 1966 een nieuw cabaret ,,'t Winkeltje" zou bou wen. Op grond van deze toezegging had Ansje van Brandenberg namelijk eind april van het vorig jaar haar oude ca baret ,,'t Winkeltje" aan het Haringvliet gesloten, dat zij tot dan toe met veel succes had gedreven. Financiële pro blemen bij de aanleg van ,,'t Winkeltje" in De Doelen o.m. veroorzaakt door te laag gebleken begroting leidden echter tot ernstige vertraging bij de uitvoering van het door de Rotterdamse architect Kraayvanger ontworpen nieu we cabaret. Toen in januari van dit jaar bleek dat in de Doelenkelder nog geen begin was gemaakt met de aan leg van het toegezegde nieuwe „Win keltje", besloot Ansje van Branden berg tot het aanspannen van een kort geding. Tot een uitspraak van de rech ter kwam het evenwel niet, doordat de president van de Rotterdamse recht bank drie weken geleden Ansje van Brandenberg met succes adviseerde het kort geding in te trekken in af wachting van de behandeling in de Rot terdamse gemeenteraad van het voor stel dat thans door burgemeester en wethouders is gedaan. WENEN Oostenrijk heeft een inten dant gekregen voor zijn nationale om roep. Gerd Bacher (42 jaar), vroeger hoofdredacteur van een Weens dagblad, is de sterke man, die de reorganisatie van de Oostenrijkse omroep ter hand heeft genomen. De herziening van het omroepbestel is vorig jaar afgedwongen door een aantal kranten. Deze pressie resulteerde in een volksreferendum. In het verleden heeft de Oostenrijkse omroep een kwalijke naam gekregen, doordat deze publieke dienst werd geleid door de twee grote politieke partijen. De zojuist gekozen intendant Bacher wordt verondersteld alle politieke druk te kunnen weerstaan. Hij zei gisteren, dat hij de BBC als een goed voorbeeld beschouwde om Oostenrijks nieuwe, na tionale omroep naar te vormen. Hij roemde de BBC voor haar politieke eer lijkheid, onafhankelijkheid en gevoel voor verantwoordelijkheid als massa-medium. Bacher is benoemd door de directie van de Oostenrijkse omroep. ARNHEM. In de foyer van de Stadsschouwburg is een bronzen kop onthuld van de actrice Charlotte Kohier. Namens het gemeentebestuur, dat de kop aankocht van de beeld houwer Johan van Zweden, heeft bur gemeester Matser het kunstwerk over gedragen aan de schouwburg. Er staan reeds koppen van Eduard Verkade en Albert van Dalsum. HILVERSUM Evenals vorig jaar, brengt de Avro dit jaar weer een recht streekse televisie-uitzending van Bach's Matthaus Passion. Deze uitvoering, op 24 maart in de Grote Kerk in Naarden, komt van 16.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.15 uur op het eerste net. Onder de solisten zijn Annette de la Bije, Aafje Heijnis, Peter van der Bilt, Murray Dickie en Serge Maurer. Directie: Char les de Wolff. Regie: Theo Ordeman en Joop Stokkermans. NED. HERVORMDE KERK Beroepen: te Zaamslag: A. De Kleine te Nijemirdum (Fr.); te Westbroek: J. Vroegindewey te Goudswaard. Aangenomen: naar Edam, als predi kant voor buitengewone werkzaamheden (hervormde evangelisatie). B. A. Vene mans te Purmerend. iiiiiiiiiiiiiiiii 3457. De tijd verstreek zonder dat er veel opwindends gebeurde. De Zeepbel schoot nu op topsnelheid door het heelal en met de grote kijker kon men al duidelijk de Aarde en haar satelliet onderscheiden. Professor Dubois maakte voortdurend notities en berekeningen, alsof hij daarmee de reis kon bekorten. Hij wilde Buck zo spoe dig mogelijk onder geneeskundig toezicht hebben. De verantwoordelijkheid drukte zwaar op hem, zozeer zelfs dat hij het er een beetje benauwd van kreeg. Het leek wel alsof hij de lens van de kijker ook niet meer hel der kreeg. „Ik geloof toch, dat ik nu gauw aan een bril toe ben. Ik heb zeker te veel opgeschept over m'n goede ogen", sprak hij grinnikend tot Sandra, die vlak naast hem stond. Het meisje zag er slecht uit vond hij, zo grauw en er parelden kleine zweetdruppeltjes op haar gelaat. „Voel je je wel goed, Sanny?" vroeg hij, terwijl hij werktuiglijk zijn eigen klamme voorhoofd afwiste. Zij haalde de schouders op en haalde diep adem. „Ik weet 't niet, ik heb 't benauwd..." Daarna liet zij zich op een stoel vallen en sloot de ogen. Toen uitte Don een schorre kreet: „Pas op mensen...' De zuurstofvoorziening werkt niet goed!" HILVERSUM I 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Ste reo: Melodieën-Expres: licht gevar. muz.progr. 18.45 Berlijns Filharmonisch Orkest (opn.): klass. muz. 19.40 Boek bespreking. 20.00 Nws. 20.05 Promena de-orkest en solisten: operamuz. 20.40 Eerlijk duurt een jaar, hoorspel. 21.55 Weerklank: muz.revue. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Lichte gr.muz. 22.50 Rake links; actueel progr. 23.25 Babysitten: licht platenprogr. en praatje. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Stereo: Licht instrumentaal en semble. 18.20 Licht orkest. 18.40 Licht ensemble met zangsolist. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Zingening: liedjesprogr. 20.30 Café '67: reportage van de finale van het amateur-cabaret- festival voor het Nederlandse taalge bied. 21.00 Verzoekpl.progr. 22.10 Rou lette: een spelletje met gr .platen. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal...: muzikaal sportprogr. met commenta ren, reportages en gekruide nieuwtjes, met lichte muz. 23.55-24.00 Nws. 16. Als Tsjiao Tai voor de toonbank van de kleerma ker staat, probeert die hem dadelijk een rol stof voor een nieuw gewaad aan te praten. „Nee, nee, vriend! Ik kom alleen maar eens kijken hoe Yang het maakt." De kleermaker kijkt zuur. „Yang is er niet. Die verlopen kerel is gisteravond weer eens niet thuisgekomen. Slaapt zijn roes zeker uit in de verlaten tempel. Hij is dikke vrienden met de landlopers en al het ander gespuis dat daar rondhangt. U ziet er uit als een net mens, meneer, dat jak van u is keurig gesneden. U zoudt die Yang toch eens moeten zeggen zijn leven te beteren.Zijnbaas.die berooide schilder, doet er niets aan..." „Ik kom nog wel eens moeten zeggen zfln leven te beteren. Zijn baas die het gerechtsgebouw en vindt Rechter Tie in zijn werkka mer, gebogen over een dossier. Als Rechter Tie hoort dat Yang zoek is. schudt hij zijn hoofd. „Zonderlinge zaak, Tsjiao Tai! Kijk, ik heb hier het dossier .Vermiste Draak is geen enkel meisje of vrouw als vermist opge geven. Ik heb voor alle zekerheid ook nog de zevende maand opgeslagen, maar daar heb ik ook bot gevangen. De naam Jade wordt zelfs niet genoemd." Personen'. In de zesde maand van het jaar van de 15. Nog even zwom Tekko verder maar toen kreeg hij het zo benauwd, dat hij besloot om nu eindelijk maar eens adem te gaan scheppen. Juist wilde hij zo snel mogelijk naar de oppervlakte zien te komen, toen hij vlak voor zich iets meende te bespeuren. Een paar krachtige slagen deden hem voorwaarts schieten en toen ontdekte onze vriend een zware ijzeren ketting. „Mooi!" mompelde de koene zwemmer binnensmonds, terwijl hij zich aan de grote schakels vastgreep. „Dat is precies wat ik zoek. De ketting zit ergens aan vast, da's zeker! Nog even en ik heb weer vaste grond on der de voeten!" Zo snel als maar enigszins mogelijk was, ging Tekko nu langs de ketting naar boven en een ogenblik later bereikte hfj de oppervlakte. „Pfffft! Hè, gelukkig! Eindelijk weer frisse lucht!" hijgde de on derwaterzwemmer, terwijl hij verbaasd om zich heen keek. „Hè, pffft! Tjonge, jong wat gaat die ketting ver omhoog! Het zal nog een hele klim zijn, voor ik vaste wal bereikt heb!" Met veel geplas en geploeter kwam Tekko uit het water tevoorschijn en druipnat hees hij zich verder aan de ketting omhoog. Dat was een heel karwei na alles wat hij zo juist doorstaan had. „Het lijkt wel of er geen eind aan die ketting komt!" hijg de Tekko Taks. „Even kijken!" Voorzichting draaide hij zijn hoofd om en geschrokken staarde hij naar een grote scheepsromp. „Dat ontbrak er nog net aan!" mompelde hij toen. NTS: 15.30 uur Nieuws in 't kort. STER: 15.31 Reclame. NTS: 15.34 Weekjournaal (met titels voor slecht horenden). STER: 15.57 Reclame. VA RA: 16.00 Geheim Agent 86, TV film. 16.25 Voor de vrouw. 17.00-17.35 Ja zuster, nee zuster, kindermusical. Nts: 18.5 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.56 Reclame. VARA: 19.00 Mrs. Thursday, TV-film. 19.50 Reactie op reacties. STER: 19.56 Reclame. Nts: 20.00 Journaal STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Therèse - Tussen Apeldoorn en Wenen: liedjesprogramma. 21.20 Tel uit je winst, hobbyquiz. 21.55 Opus 13: amu sementsprogramma. NTS: 22.55 - 23.00 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in t kort. STER: 20.01 Reclame. NCRV: 20.05 Josh Whi te: blues- en folksinger. 20.20 Farce Majeure. 20.04 Politiemuseum: Tele foonnummer, TV-film. 21.50 Druk-werk: gesprekken over geloof, kerk en chris tenen. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22.30 Journaal. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmedede- lingen en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer: gevarieerd programma. (9.00 Sportmededelingen). 9.45 Nws. IKOR: 10.00 Het Geladen Schip. 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Balans, ge beurtenissen en opinies, gewogen en getoetst. AVRO: 12.00 Stereo: Die Mat thaus Passion, van Bach, uitgevoerd door Concertgebouworkest, koren en so listen. 13.40 Nws. 13.47 De toestand in de wereld, lezing. 14.00 Beschouwing over Die Matthaus Passion. 14.30 Stereo: Die Matthaus Passion, vervolg. VARA: 16.30 Pianorecital: klassieke muziek. 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Voordracht en muziek. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Langs de lijn: sportprogramma. VARA: 18.30 Vrij entree: cabaretprogr. 18.50 Bij nader inzien: discussie over gebeurtenissen van de afgelopen 14 da gen. VPRO: 19.30 Gewijde muziek. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Muzikaal Ont haal: bonte muzikale show. 21.05 Ra dar: radio-periodiek. 21.40 Korte boek besprekingen, afgewisseld met muziek. 22.00 Franse chansons. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. TROS: 22.55 Cabaretesk- portret. 23.05 Gevarieerd platenprogr. 23.30 Lichte grammof oonmuziek. 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.15 Oude muziek (gr.). 8.30 Levende liturgie, lezing. 8.35 10.15 Audio: gevarieerd muziekprogr. (opn) 12.00 Licht ensemble. 12.30 Nws. 12.37 Buitenlands commentaar. 12.45 Hoe is uw naam, meditatie. 13.00 Bel Cantoprogr. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Harrewarren...: licht programma. NRU: 14.40 Langs de lijn: sportrepor- tages en uitslagen en lichte grammo f oonmuziek. CVK: 17.00 Bijeenkomst van het Leger des Heils. 18.00 Schrift noten: gewijde muziek. IKOR: 18.30 Onderhoudt Bachs Matthauspassie onge wild een anti-semitisme beschouwing. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.07 Klas sieke muziek (opn.). 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Samenzangprogr. van geestelijke liederen. 20.00 Eigen tijdse verkondiging, lezing. 20.15 Klas sieke grammofoonmuziek. KRO: 21.00 Dood van een non, hoorspel. (dl.6). 22.00 Zin in liedjes: liedjesprogramma. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezinning en gebed. 23.00 Rome en Mos kou: documentaire over Oktoberrevo lutie (dl.II). 23.30 Jazzprogramma met commentaren. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Muziek Mo- zaiek. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nws. 11.02 Koffie met Kees: licht platenprogramma en interview. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Loco, een programma zonder motief. 13.00 Nws. 13.07 Beat- en Popfestival. 14.00 Nws. 14.02 Rome Athene, platenprogramma voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Lichte or kestmuziek (gr.). 15.00 Nws. 15.02 An kara Madrid: platenprogr. voor de buitenlandse arbeiders. 15.30 Country and Western muziek. 16.00 Nws. 16.02 Muzikaal allerlei (gr.). (Om 16.30 Voet baltoto-uitslagen). 17.00 Nws. 17.02-18.00 Nederlandse artiesten op de plaat. NEDERLAND I. NTS: 15.30-16.40 Monitor met om plm. 15.50 Flipper en 16.30 Uitslagen betaald voetbal. 16.40-17.30 Europese kampioen schappen Biljarten 71/2 te Heerlen. CVK/IKOR/RKK18.55 Bijbelvertel ling voor de kinderen. CVK/IKOR 19.00 Wie speelt Judas?, eenakter. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Journ. KRO: 20.30 Het evangelie volgens Matthaus (II Van- gelo secondo Matteo), speelfilm. NTS: 22.45-2250 Journ. NEDERLAND H. NTS: 19.00 Thierry, TV-feuiUeton (dl. 9). 19.25 Wie zijn toch die Amerikanen, (dl. 8), documentaire. 20.00 Journ. 20.05 Dr. Kildare, TV-film. 20.30 Geen tranen voor Leo na, TV-film uit de serie The Virginian. 21.40 Beweging: maandelijks kunstprogramma. 22.25-22.30 Journ. HILVERSUM I AVRO: T.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 L. gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Actual. 8.15 L. gr. muz. (8.30-8.35 De groenteman) 8.50 Morgenwijding 9.00 Stereo: Klank ju we len (gr.) 9.35 Waterstanden 9.40 Stereo: Kinderkoor uit Bielefeld (gr): Duitse volksliederen 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nws.) 12.00 Lichte ork. muz. 12.25 Beurs ber. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Mod. platteland, praatje 12.35 Or- gelmuz.: amus.muz. 13.00 Nws. 13.10 Journ. en beursber. 13.30 De ontwikke ling v.d. opera muzik. klankb. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Klass. en mod. muz. (gr.) 17.00 Voor de padvinders 17.05 Jazz-Spectrum. HILVERSUM n NCRV: 7.00 Nws en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening 7.15 Stereo: L. gram.muz. 7.30 Nieuws. 7.32 Lichte gr. muz. 7.40 Radiokrant 8.00 Nws. 8.10 Gr. muz. 8.15 Gewijde muz. (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Stereo: L. gr.muz. 9.00 Voor de zieken 9.40 Voor de vrouw 10.25 Theologische etherleergang 11.00 L. gr.muz. 12.30 Nws. 12.40 Variant: actual., report., be richten en 1. muz. 13.30 Stereo Lichte gr.muz. 14.05 Scoolradio 14.35 Stereo: Klass. gr.muz. 16.00 Studiodienst 16.30 Oude gwijde kamermuz. (opn.) (17.00 Suriname Journ. Spreker: mr. dr. H. J. Roethof 17.10 Voor de kleuters 17.25 V. d. jeugd 17.40 Licht ork. m. koor. HILVERSUM III KRO^ 9.00 Nws. 9.02 Licht platenpr. 10.00 Nws. 10.02 Actual. 10.05 Progr. m. Netty Rosenfeld' (gr.) 11.00 Nws. 11.02 Actual. 11.05 Volksmuz. 12.00 Nws. 12.02 Actual. 12.05 Lichte gr.muz. (13.00 Nws. 13.02-13.05 Actual.) 14.00 Nws. 14.02 Actual. 14.05 Muz. en sport 15.00 Nws. 15.02 Actual. 15.05 Dansmuz. 16.00 Nws. 16.02 Actual. 16.05 Platenshow voor de tieners 17.00 Nws. 17.02 Actual. 17.05 - 18.00 Verzoekpl.progr. DUITSLAND I. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (van gis teren). 10.20 Die kleine Manege, repor tage. 11.00 Boss und Boy, reportage. 12.00-13.00 Actualiteitenkroniek. 13.55 Nieuws. 14.00 Von Tam-Tam und Tom Tom; programma over slaginstrumen ten. 14.30 Kookpraatje. 15.00 Gründer- zeit in Alaska, reportage. 15.45 Tick- Tack-Quiz. 16.15 Friedrich Gulda spielt, jazzmuziek. 17.00 Das Rasthaus, repor tage. 17.45-18.30 Sportjournaal (Regio naal programma NDR: 18.30 Gilligan's Insel. 19.00 Actualiteiten. 19.15 Amuse mentsprogramma. 19.58 Programma overzicht. 18.30 Hier und Heute. 18.50 Guten Abend. 19.00 Hier und Heute. 19.10 Katy. 19.40 Jahrtausende altes Theater). 20.00 Journaal, en weerover- zicht. 20.15 Mein Leben - meine Lieder, muziekprogramma. 22.00 Lotto-uitsla gen. 22.05 Journaal en weeroverzicht, aansluitend: Woord voor de zondag. 20.20 Der Wilde, Amer, speelfilm. 23.40 Nieuws. DUITSLAND H. 14.30 Programma-overzicht. 15.00 Kreuz und quer durch die Welt, reisre portage. (herhaling). 16.15 Urlaub nach Mass: vakantie-tips. 16.40 Boekbespre king. 17.10 4-3-2-1 Hot and sweet: mu ziek voor jonge mensen. 17.55 Nieuws en weerbericht. 18.00 Samstags um sechs: informatie en meningen uit de Bondsstaten. 18.30 Filmnieuws. 18.55 Gut gefragt ist halb gewonnen, quiz. 19.27 Weerbericht, 19.30 Nieuws en weekkroniek. 20.00 Es was eine raus- chende Ballnacht, Duitse speelfilm, aan sluitend: nieuws. 21.30 Het commen taar 21.40 Sport- en lotto-uitslagen 23.00 Nieuws en weerbericht. 23.05 Der Graue Tv-spel. (Herhaling). DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (van gisteren) 10.20 Didactisch progr. 11.00 Progr.- overz. 1.30 film over de liturgie van de Stille k. 12.00 Der Internationale Frül»*,« >en. 12.45 Weekjoum. 13.15 Regiem—weekjourn. 14.30 Kinderprogr. 15.00 1 dm. 15.45 Progr. over de bouw van een eigen huis op Amerikaanse ma- nietr. 16.30 Film over Japan. 17.30 Film reportage over het lawinegevaar. 18.15 Sportjourn. 19.00 Reportages van buiten landse correspondenten. 19.30 Sport journ. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 TV-spel. 21.50 Nws. en weerbericht. 21.55 Filmreportage over India. DUITSLAND II. 12.30 Progr.-overz. voor de lopende week. 13.00 Amusementsprogr. 13.45 Duitse geologen in Afghanistan. 14.20 Act. en muziek. 14.55 Nws en weerbe richt. 15.00 Film. 15.15 Film voor de jeugd. 15.30 Reisbelevenissen in onbe kende streken. 15.50 Film over da kan- goeroe-jacht. 16.20 Duitse speelfilm. 17.45 Nws., weerbericht en sport. 18.00 Progr. over onze zintuigen. 18.30 Kerkelijke hulp voor Griekse gastarbeiders. 19.00 Sportreportages. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. 19.40 Informaties en menin gen over Midden-Duitsland. 20.00 TV- spel. 21.00 Toneelstuk (niet voor jeug dige kijkers). 22.40 Nws en weerbe richt. AMSTERDAM. Beursplein 5 heeft vanmorgen afscheid van deze beurs- week moeten nemen met een flauwe stemming voor het Philipsaandeel. Dit op de cijfers over 1966 die van daag na de beurs door Philips zul len worden bekendgemaakt. De beurs verwacht dat deze cijfers teleurstel lend zullen zijn. Zo dacht Wall Street er donderdag blijkbaar ook over, want aldaar daalde Philips 2 5/8 dol lar waardoor de koers in Amsterdam toen inzakte tot 80.70, tegen een slot- prijs van die middag op 86.70. Van morgen werd als eerste koen in Phi lips 83.30 gedaan. Even kwam een op leving tot 83.90, doch later daalde de prijs tot 83.10. In de voorbeurs werd oplopend 80.50 tot 82.50 voor Philips betaald. Het grillige koersverloop in dit aan deel wordt hiermee nog eens duidelijk aangetoond. De handel in deze hoek was kalm. Ook in de overige interna tionale waarden ging weinig om. Kon. Olie daalde 1 gulden tot 128-60. AKU gaf een gulden prijs tot 52.60. Unile ver was nauwelijks prijshoudend op 95.40. KLM lag zwak in de markt door de koersdaling met bijna 3 dol lar gasteren in Wall Street. Aldaar was de markt voor de eigen fondsen zeer vast. Men verwacht in New York spoedig een verlaging van het discon to (thans 4% pet.). Het is mr. Biesheuvel niet gelukt een nieuw kabinet te vormen. Dit vergt weer tijd, waardoor het pu bliek ln het onzekere blijft en daar door zeer terughoudend is met het verstrekken van koopopdrachten. De scheepvaartsector moest winstnemin gen verwerken hetgeen gepaard ging met koersverliezen van een tot twee punten. Japan-lijnen daalde echter 3 IA punt. De cultures lagen verdeeld in de markt met Amsterdam-Rubber hoger, HVA lager. De Staatsfondsen- markt was wederom vast. De nieuw ste 7 pet. lening bereikte op 104 7/8 een nieuw hoogtepunt sedert de uit gifte. Voor de inschrijving op de f 150 min. 6% pet. obligaties BNG tegen 100 pet bestond een zeer grote belang stelling. Met een geringe toewijzing wordt reeds rekening gehouden Gedurende het verdere beursver- loop trok Philips aan van 8310 tot 83.80. Hoogovens verbeterde 3 punten tot 356 doch KLM gaf 3 gulden prijs op 406. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU de ze beursweek ruim een gulden. Phi lips was bijna een gulden lager. Daar entegen boekte Unilever een koers winst van bijna 2 gulden. Kon. 01i« gaf drie gulden prijs. Hoogovens verbeterde circa 10 punten. KLM was circa 10 gulden hoger. Voor de Inschrijving op de f 4,5 min. 7 1/4 pet. obligaties ziekenhuis „Ope Dei" tegen 98% pet. bestond grote belangstelling. De aandelen Agrari sche Unie (incourant) werden van daag niet verhandeld i.v.m. een bod op deze aandelen van 185 pet., tegen een laatstgedane notering op 145. Aan delen Nillmlj. (incourant) boekten een winst van circa 25 punten. Ned. Gist gaf in de le periode 29 punten prijs op het dividendvoorstel. Schokbeton was 16 punten hoger bieden op 200, eveneens op het dividendvoorstel. DJAKARTA De Indonesische re gering is ervan overtuigd dat bevrien de landen van harte zullen helpen bij de economische wederopbouw van Indonesië, zo heeft minister van voor lichting B. M. Diah verklaard in een interview voor de televisie. Hij zei dat aanbiedingen voor hulpverlening zijn ontvangen na de benoeming van generaal Suharto tot plaatsvervan gend president van de republiek. De minister zei niet welke landen deze aanbiedingen hebben gedaan. Op zijn eerste persconferentie na de vervanging van Soekamo door Suharto zei minister Diah, dat de Indonesische regering reeds begonnen is met het opstellen van plannen voor de economische wederopbouw. Hij deelde hierover echter geen bijzon derheden mee. Hij zei wel, dat Indonesië schen kingen heeft gekregen van Nederland en andere landen en dat de hierdoor verkregen deviezen aan de Indone sische importeurs zullen worden ver kocht. De netto opbrengst in rupia's waaruit slachtoffers van overstromin gen en andere natuurrampen worden geholpen en waaruit ook de kosten van het godsdienstonderwijs worden bestre den. Minister Diah zei het te betreuren dat Japan tot nu toe niet is ingegaan op een verzoek tot verlaging van de rente op de leningen die Japan aan Indonesië verstdekt. Hij zei dit in ant woord op vragen van een verslagge ver over de Japanse houding na de bijeenkomst van de Indonesische cre- diteurenlanden in Amsterdam waarop is besloten Japan te vragen de rente te verlagen. Diah zei verder dat de Indonesische regering nog geen be slissing heeft genomen over nieuwe aanbiedingen van particulier kapitaal. Hij was van mening dat het totale bedrag van deze leningen niet hoger mag zijn dan de Indonesische inkom sten uit export in één jaar. DEN HAAG De Nederlandsche Aanneming Mij v.h. Firma H. F. Boersma heeft over 1966 niet te kla gen gehad. De omzet steeg met ruim 18 pet. tot f 90 miljoen. Het overschot van de bedrijfsrekening toonde een stijging van ca. 50 pet. tot f 6,96 (v.j f 4,65) miljoen. De algemene kosten liepen met ca. 20 pet. op. Na aanzien lijk hogere afschrijvingen, een meer dan verdubbelde voorziening voor be lastingen en een toevoeging van de bouwreserve prijkt een winstsaldo van f 1,26 v.j. f 0,98) miljoen. Van de winst komt iets minder dan de helft ten goede aan de z.g. oude aandeelhouders door middel van een dividendverhoging van 19 op 20 pro cent. Medio 1966 is voor f 300.000 no minaal aandelen onderhands geplaatst. Op deze aandelen worden 10 pet. di vidend voorgesteld. Voor de tantièmes wordt f 205.301 uitgetrokken. Uit de winst wordt ca. f 416.000 toegevoegd aan de reserves.

De Vallei | 1967 | | pagina 2