Toekomst van Achterberg nog steeds niet duidelijk Damesteam Panters ,met GVC, op weg naar de hoofdklasse Superieur volleybal van Panters II; blijft eerste herenteam eersteklasser? Veel belangstelling voor forumavond Talrijke struikel blokken VVV raamt tekort Schoolraad in functie Dief stal sigaretten Club 500 gaf jong talent alle kansen in ontspanningsprogramma Toneeltalenten bij schooljeugd Minder kinderen op zondagsschool Volleybalcompetitie Panters—Spirit (dames) Panters 2—SVE/VVZ 1 Panters 1-SVC 1 Reserves Boerenopeters Verkeer Fusies Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Amateurs TWEEDE KLASSE A Afdeling Utrecht Pagina 4 MAANDAG 20 MAART 1967 RHENEN/ACHTERBERG In 't buurtschapshuis in Achterberg woonden vrijdagavond vele boeren de forum avond bij, die was georganiseerd om te spreken over de toekomst van deze Rhenense buurtschap. Als voorzitter trad op de burgemeester, mr. L. Bosch ridder van Rosen thal, terwijl als forumleden zitting hadden de heren H. Haanschoten, vice-voorzitter van het ULG te Wouden berg, mr. H. A. C. Middelweerd te Cothen, voorzitter van de Coöp. SOL te Utrecht, ir. N. A. Tonkens te Utrecht hoofd van de afdeling kredietadviezen van de centrale Raiffeisenbank, notaris S. J. Vleer te Rhenen en de voor zitter van de vereniging „Achterbergs Belang", de hoofd onderwijzer A. M. v. d. Waal. Kort samenvattend kon men uit de gevoerde gesprekken concluderen, dat wil men aan Achterberg, althans aan de kom, een stedelijke ont wikkeling geven, dit de burgers van deze uitgebreide buurtschap veel geld zal gaan kosten via een baatbelas ting. „Dit is mijn persoonlijke mening", zei burgemeester Bosch, „want de gemeenteraad, bestaande uit door u ge kozenen, zal uiteindelijk moeten beslissen". Wel kwam vaag uit de verf, dat Achterberg eventueel een wijk van Rhenen kan worden. Maar dan zal het karakter verdwij nen. De burgemeester was bang, dat na de totstandko ming daarvan de ingezetenen wel eens zouden kunnen verzuchten: „Hadden we het oude Achterberg maar weer terug." De belangrijkste vragen, die op deze forumavond werden gesteld, waren wel, wat wordt er van de toekomst van Ach terberg, hoe staat het met de woning bouw, hoe ligt het uitbreidingsplan, wordt er gemeentelijke bouw of particu liere bouw „gepleegd" en wat zal de gemeenteraad besluiten. De burgemeester, die deze vraag voor zijn rekening nam en er zijn persoonlij ke visie op gaf, begon met talrijke strui kelblokken op te sommen. Die liggen hoofdzakelijk op het financiële vlak. Maar er zijn er nog meer. Achterberg heeft nauwe wegen, geen riolering en om er een stedelijk karakter aan te ge ven zal veel geld gaan kosten. De grondprijzen spelen een belangrijke rol. Uit het antwoord bleek, dat particulie ren niet zijn gaan bouwen in de achter liggende jaren omdat zij het financieel niet verantwoord vonden. Woningwetwo ningen kunnen slechts gebouwd worden op grond, waarvan de prijs in overeen stemming moet zijn met de richtlijnen van de minister. Ook dit was niet ge lukt. Wel zou het volgens de burgemees ter mogelijk zijn van de kom van Ach terberg een wijk van Rhenen te maken. Dan zullen er rijen woningen komen langs aangelegde straten. Het karakter van Achterberg zal er totaal door ver anderen. Boeren in de kom zullen hun gronden kwijtraken. Voor de gemeente- AMERONGEN De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer te Amerongen heeft de jaarvergadering weer achter de rug. Uit de voorgelezen verslagen bleek, een verdere verschuiving naar het „campingbedrijf". In het bijzonder liggen de mogelijkheden hiervoor in Overberg. De nogal beperkte accommo datie voor pension en hotel waren in het afgelopen seizoen in Amerongen goed bezet. De penningmeesteres had een mini maal saldo over en moet voor het jaar 1967 starten met een begrotingstekort van f 600,- Uit het gelezen verslag bleek o.a., dat de kosten voor telefoon en porti zeer snel omhoog zijn gegaan en een steeds groter deel van de uitgaven gaat voelen. Mede daardoor worden de kosten voor andere zaken, zoals wervingsadverten ties en verlichting voor de zomermaan den steeds meer beperkt. In verband hiermede zullen voor enkele groepen de contributies dit jaar worden verhoogd terwijl voor de andere groep leden voor het volgend jaar eveneens een verhoging op het programa staat. Vreugdevol is het te noemen, dat het ledenaantal blijft stijgen hetgeen op de vergadering helaas niet aan de presen tielijst was te constateren. Dank zij een vrijwillige bijdrage van de leden en een flinke gift van één lid kon het informatiebureau aan de Kon. Wilhel- minaweg nabij het postkantoor verrijkt worden met een drietal neon V's, het geen voor dit enigszins weggedrukte ge bouwtje hoogst noodzakelijk was. De pensiongids voor 1967 is voor het eerst uitgekomen met een aantal VW's uit de omgeving, welke groep onder de naam Stichtse Lustwaranda samen werkt. Het peil van de gids is daardoor veel beter geworden en de kosten voor de vereniging minder. Wel moesten de ad vertenties van de Amerongse winkeliers en nog enkele anderen vervallen. Sinds enkele jaren geeft de provin ciale VVV een z.g. evenementenlijst uit, waarin per maand aangegeven staat wat er in de verschillende plaatsen van de provincie Utrecht is te doen. Deze lijst wordt bij alle WV's in Nederland verspreid. Het is voor de correspondent van de Amerongse VW zeer moeilijk tenminste een maand van te voren van de Amerongse verenigingen te weten te komen of men van plan is iets te gaan organiseren en zo ja, wanneer en waar. Mede in het belang van deze verenigin gen die wat op touw willen zetten wordt verzocht dit te elden bij de heer Ren- sen, Burg. Jhr. H. v.d. Boschstraat 78, tel. 1578. raad betekent dit een zware beslissing. De riolering zal tonnen gaan kosten vanwege de verspreide bebouwing. Het gevolg zal zijn dat per huis zoveel aan baatbelasting zal moeten worden be taald, dat de eigenaren zullen zeggen: ik betaal niet, want ik heb er nooit om gevraagd. Op de lange duur zal Achter berg niet zonder die riolering kunnen blijven. In elk geval gaat de persleiding door. De burgemeester onderschreef dat de middenstand, de school, het verenigings leven, de dominee en misschien nog wel andere instanties, het niet erg zul len vinden, dat Achterberg een wijk wordt van Rhenen. „Zij zullen er klan ten bij krijgen," zei hij, waarop de 'zaal in lachen uitbarstte, maar hij voegde er aan toe, dat het uitbreidingsplan voor deze buurtschap een tweesnijdend zwaard is. Nadelig voor de agrariër die er vlak omheen zit. Het Achterbergse karakter van gezelligheid, gemoedelijk heid en schoonheid verdwijnt. Vele Ach terbergers zouden later wel eens kunnen zeggen: „Hadden we dat oude Achter berg maar weer terug." Duidelijk werd gesteld door de heer Haanschoten op een desbetreffende vraag, dat een boer, die in talrijke land bouworganisaties zitting heeft, daarvoor betaald wordt, wanneer hij de talrijke vergaderingen moet bijwonen, moet af treden, wanneer hij geen vierkante cen timeter boerengrond meer heeft en dus boer-af is geworden. „Wanneer dergelij ke figuren," aldus de heer Haanscho ten, „op hun stoel blijven zitten, dan kan het nooit goed gaan. Zij zijn niet meer op de hoogte en moeten verdwij nen. Zulke mensen, die dan tóch blijven zitten, noemen wij „boerenopeters", waar we niks aan hebben. De organisa ties, waarvoor zij zitting hebben, moe ten hen niet meer kandidaat stellen." Er was ook een vraag binnengekomen over de stichting van een sodrt dorps huis in Achterberg met café-gelegen heid. Dit ontbreekt momenteel. Het buurtschapshuis, waarin vergaderd werd noemde men maar een ongezellig „hok" met zeer slechte verlichting. Uit het antwoord bleek, dat ook een dorpshuis voor Achterberg voorlopig wel tot de vrome wensen zal blijven be horen. Ook deze vraag nam de burge meester voor zijn rekening. „Er moet een vrij belangrijk bedrag voor op tafel komen. Dit moet de bevolking opbren gen. Een aanvullende lening zal moge lijk zijn. Maar ook de exploitatiekosten moeten worden opgebracht, met rente en aflossing. Dit is bijzonder moeilijk voor een kleine gemeenschap als Ach terberg is. Er zal een geringe huur moeten worden berekend voor het ver enigingsleven. Wellicht is daarop subsi die te verkrijgen van de gemeente. Ik ben het er roerend mee eens, dat het gemis van een dorpshuis hier een groot gebrek is. Maar voorlopig zie ik nog geen uitkomst. Het particulier initiatief ziet er al evenmin heil in. Een inwoner van Achterberg heeft het geprobeerd met een lokaaltje, maar ook dat is mislukt." Sprekende over de wegen in en naar Achterberg kwam het forum tot de slot som, hier wel een verbetering nood zakelijk is, maar dat dit ook weer veel geld zal gaan kosten. Wil een weg ver beterd en verbreed worden, dan zullen de aanliggenden baatbelasting moeten betalen. Met de verbetering en verbre ding van talrijke wegen in Rhenen en Eist had men daarmee bijzondere erva ringen opgedaan, namelijk dat de be trokkenen er helemaal niet over te spre ken waren. De Achterbergers werd goed voor ogen gehouden, dat wanneer hun wegen worden verbreed en verbeterd, ook zij him baatbelastingnota gepresen teerd zullen krijgen. Ook de talrijke gevaarlijke kruisingen in de buurtschap werden onder de loep genomen. Het gemeentebestuur zal wor den benaderd om op de gevaarlijkste kruisingen z.g. „voorrangskruisingen" te laten maken. De provincie zal er echter over moeten beslissen, omdat de meeste buiten de bebouwde kom liggen. Gedacht zal worden aan een oversteek op de provinciale weg. Het inscharen bij de gemeente Rhe nen kwam aan de orde en werd beti teld als een „middeleeuws" gebruik. De heer Haanschoten nam deze vraag voor zijn rekening. Ook hij bleek te zijn voor verpachting en voor afschaffing van de huidige methode. Volgens de heer Haan schoten zou een oud-wethouder van de gemeente Rhenen- al vóór zijn aftreden een nieuw plan klaar hebben, maar hij zou niet op de hoogte zijn van wat het huidige college wiL Er kwamen nog talrijke andere zaken aan de orde. Hiervan noemen wij het vrijstelling verkrijgen voor boerenzoons van militaire dienst, wanneer dat om dringende familieomstandigheden nodig is, verwaarlozing van sloten door be paalde boeren, waardoor het land van buren in gevaar komt en het aangaan van fusies tussen landbouwcoöperaties. Geruchten over de verhoging van pachtprijzen werden door het forum te gengesproken. Notaris Vleer gaf een uit gebreide maar duidelijke uiteenzetting over het schenkingsrecht. Zowel wethouder Deen, als wethouder Van Lienden woonde deze forumavond bij. LEERSUM Vrijdagavond hield de „Julianaschool" een ouderavond in ho tel het Centrum. Toen de voorzitter der oudercommissie, de heer H. Kroes de avond opende kon hij tot zijn vreugde constateren, dat hij voor een volle zaal sprak. Hij vond het een verheugend feit dat de ouders zoveel belangstelling to nen voor hun school. „Dit Ls een bewijs dat de Julianaschool een goede plaats in Leersum inneemt", aldus spreker. Een speciaal woord van welkom ging uit naar meester Versteeg, mevr. Tjal- ma, de burgemeester en secretaris Dam. Doordat de heer D. Velzen niet meer in aanmerking kon komen voor de ouder commissie moest deze met een nieuw lid worden uitgebreid. Mevrouw Kop werd met algemene stemmen gekozen. De oudercommissie is nu als volgt sa- mengestald: De heer Kroes, voorzitter; mevrouw Schouten, secretaresse; de heer Takken, penningmeester; mevr. Kop en de he ren Van Boord en Van de Lagemaat, le den. Na het openingswoord van de voorzit ter deed het hoofd der school, de heer J. J. Klaasse enkele verheugende mede delingen, die met applaus werden ont vangen. De school telt nu 190 leerlingen en per 1 januari is een zesde leerkracht in vaste dienst benoemd. Hij deed een beroep op alle ouders mee te werken aan de uitbreiding van het aantal leer lingen, op weg naar de zevende leer kracht! De leerlingen van de vierde klas voer den hierna op geweldige wijze het ka boutersprookje „Appelsnoetje" op. En kele kinderen bleken geboren toneelspe lers te zijn. Voor het bosdecor, dat was ontworpen door mevrouw Van Doorn van Stuyvenberg was grote waardering. De vijfde klas van mijnheer Ph. Mid delman bracht op een vlotte manier en kele korte stukjes. Ook dit was tot in de puntjes verzorgd. De Julianaschool heeft met deze ouder avond veel mensen tevreden naar huis gestuurd. SCHERPENZEEL Het gemeente bestuur van Scherpenzeel heeft een schoolraad ingesteld. Deze schoolraad is een adviesraad voor het gemeente bestuur. De schoolraad kan gevraagd of ongevraagd advies geven over za ken die het openbaar onderwijs in de gemeente aangaan. In de schoolraad hebben zitting 6 leden van de ouder commissies der o.l. scholen, twee hoof den van scholen, 1 vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, 1 functiona ris der gemeente en een belangstellen de. Deze laatste is een vertegenwoor diger van de Vereniging Volksonder wijs. Deze schoolraad is deze week ten ge meentehuize door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg geïn stalleerd. De volgende personen hebben in de raad zitting: wethouder J. v. d. Ham, voorzitter, Th. van der Hoeff secreta ris, R. Groenveld, penningmeester, dr. J. Overeem, S. Vlastuin, J. H. Valken burg, mevr. Van Schaik-de Koning, H. Huizing, G. Bathoorn, T. P. Kooy en H. Westerhuis. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse zondagsschool „Laat de kinde ren tot Mij komen" bracht vorige week haar jaarverslag uit over 1966. Het be stuur bestaat uit de heer B. Valken burg Tzn, voorzitter, D. van Setten, secretaris, en B. W. Hooijer penning meester. Het aantal leidsters en lei ders was in 1966 totaal 15 personen, nl. 7 dames en 8 heren. In 1966 hebben mej. M. van Veen wegens studie, D. van Wijk, wegens militaire dienst en D. Cozijnsen door huwelijk het zon dagsschoolwerk verlaten. Gedurende vele jaren hebben zij hun krachten ge geven aan dit werk. In totaal bezochten plm. 200 kinderen de zondagsschool, verdeeld over 7 klassen. Het aantal kinderen is de laatste jaren teruggelo pen. Als oorzaak hiervan werd aan gevoerd, dat de ouders vaak zondags niet thuis zijn. Aan de andere kant kan het bestuur zich verheugen in veel medeleven met het zondagsschoolwerk van de ouders, dat ook weer is geble ken op de gehouden ouderavond en met het Kerstfeest. Dit jaar zijn er enkele acties ge voerd door de kinderen o.a. door de verkoop van ballpoints en speldjes voor de actie „Wij voor hen". Deze actie was bestemd om het zondagsschool werk in de ontwikkelingslanden te sti muleren. De opbrengst van deze actie bedroeg f 312,20. De opbrengst van de collecte ten bate van de kerstfeestvie ring bedroeg f 1466,15. Uit het finan cieel jaarverslag bleek dat er een ba tig saldo is van f 313,63. Tenslotte wordt nog de mededeling gedaan dat de zondagsschool wordt ge houden in de School met de Bijbel elke zondag van 11.30 tot 12.30 uur. Ede—Quick N 2-0. TheoleWAVV 3-0. AWCRobur et Velocitas afg. DVC '26—DIO '30 afg. GroesbeekTEC afg. VDZ—Be Quick Z 1-2. Be Quick 18 11 5 2 27 43—20 V.D.Z. 18 10 5 3 25 38—22 W.A.V.V. 18 9 2 7 20 26—24 Ede 18 8 3 7 19 32—27 Theole 17 7 4 6 18 29—26 Quick N 18 7 4 7 18 3029 Groesbeek 16 5 5 6 15 24—24 Robur 17 6 3 8 15 30—34 A.W.C. 17 4 7 6 15 25—38 T.E.C. 17 5 2 10 12 26—34 D.I.O. '30 15 5 1 9 11 18—32 D.V.C. '26 17 3 5 9 11 28—39 Vierde klasse H. Veenendaal—Candia '66 21; MidlandiaVreeswijk 10; WY Zwaluwen Vooruit 40; SVFKDS 3—1; DVSA—EMS afgelast; Amsvorde JSV 2—1. WY 19—26 KDS 19—19 Amsvorde 17—25 Vreeswijk 18—16 Veenendaal 18—23 EMS 17—15 Zw. Vooruit 17—22 Midlandia 17—10 Candia 19—22 DVSA 18—9 JSV 19—22 SVF 18—7 2e klasse B: Rivierwijkers—Scherpen zeel 1—6; St. Maarten—RK Uniitas 5—1; OdinMaluku Mudia 15; Sp. Domstad—Utrechtse Boys 2—3. Utr. Boys 17—30 Odin 17—16 Scherpenz. 1723 Mal. Muda 1515 Domstad 16—20 St. Maarten 17—14 DSO 15—18 Unitas 16— 6 Oranje Wit 16—18 Riv.wijkers 162 3e klasse B: RUC—Faja Lobi 51; Ares SVMM niet doorgegaan. DVSU 15—28 SVMM 13—11 RUC 14—21 Ares 13— 6 Faja Lobi 1519 En Avant 131 HDS 14—17 Odi '58 5— 0 Austerllitz 1413 Zaterdagmiddag trad het damesteam van Panters in eigen huis aan tegen het Amersfoortse Spirit, waarvan Panters destijds in de uitwedstrijd één der twee ne derlagen had geleden. Ditmaal hadden de Veenendaalsen het weer bijzonder moei lijk, moeilijker dan de 30-uitslag in het voordeel van Panters doet vermoeden. Door deze overwinning eindigde dit damesteam boven aan de ranglijst van de overgangsklasse samen met GVC uit Hilversum en deze twee ploegen zullen straks in een beslissingsduel moeten gaan uitmaken wie er automatisch naar de hoofdklasse van de bond promoveert. Kampioen van de eerste klas, de heren van Panters 2, versloeg SVE/VVZ uit Utrecht met 30. Dit team blijft hierdoor on geslagen met slechts één verliespuntje, opgelopen in de uitwedstrijd tegen deze ploeg. Panters 1 speelde daarna de belangrijke wedstrijd tegen SVC 1 uit Utrecht en kwam niet verder dan een gelijk spel (22). De hoop was gevestigd op een zege, maar deze puntenverdeling gaf de verhoudingen goed weer. De Panters-dames moesten van Spirit winnen om boven aan de ranglijst van de overgangsklasse te eindigen, samen met GVC uit Hilversum. In de eerste set begonnen beide ploegen wat aarze lend. Er werden diverse fouten ge maakt door aanval en verdediging, maar na een aantal wissélingen kwa men de Veenendaalsen pas goed los. Er was eigenlijk maar één ploeg, die goed volleybal speelde en dat was Pan ters. Aanval op aanval rolde over de Spirit-defensie en er was voor de da mes uit Amersfoort geen houden aan. Wil Schoemaker sloeg herhaalde ma len keihard raak. Ook Lineke van Har- develd werd goed van set-ups voorzien, waardoor de aanval van Panters op volle toeren kon werken. Spirit bleef het antwoord helemaal schuldig en moest toezien dat Panters snel en gede gen wegliep. Time-out en wisselen van speelsters kon Spirit ook niet redden, want Panters ging door en won de eer ste set ruim met maar liefst 151 (10). De terugslag kwam, zoals lang zamerhand gewoonlijk, direct al in de tweede set. Er werd maar matig ver dedigd en de bal moest vaak met kunst en vliegwerk over het net worden ge speeld met het gevolg dat Spirit meer in de gelegenheid werd gesteld aan de aanval te gaan bouwen. Hiervan maak te het dan ook dankbaar gebruik en nu was het Panters dat in de verdediging moest. Na de stand 33 liep Spirit van Panters weg tot 38 en het zag er don ker uit voor de Veenendaalsen, want VEENENDAAL Zaterdagmorgen vroeg zag de politie een deur openstaan bij de supermarkt van de firma G. aan de Hoofdstraat. Hoewel men eerst ver moedde, dat de deur niet goed was afge sloten, bleek later op de morgen, dat ongenode gasten zich toegang tot de winkel hadden verschaft. De buit van de inbreker(s) bestond uit 100 pakjes sigaretten, een slaapzak en een bloemen- vaas. OVERBERG Na opening door de directeur van kamp Overberg warende verwachtingen gewekt door de organi sator van Club 500 de heer G. Lohui- zen, hoog gespannen voor het zaterdag middag op te voeren ontspanningspro gramma. Meermalen trad het accordeontrio De Akkordo's uit Utrecht op, bestaande uit een dame en twee heren, die het pu bliek lieten genieten van hun virtuoze spel. Zij beschikten over een aardige vingervlugheid en waren toetsvast, waarbij enige malen solo-muziek ten gehore werd gebracht. Kees van der Mark speelde hierbij nog een potpourri van schlagers uit de laatste tijd, wat natuurlijk zeer op prijs werd gesteld door de jongens en belangstellenden uit de zaal. Zij lieten dit dan ook direct merken door uit volle borst mee te zin gen. Hun laatste optreden kenmerkte zich door het brengen van Latijns-Ame rikaanse muziek. Jammer dat hun voordracht nog te weinig tot uiting kwam, waardoor het geheel wat te strak kwam te liggen. Van geheel ander karakter was de folksonggroep Avé '66 Soixant Six, die ook enige malen voor het voetlicht trad. Gevormd door 2 meisjes en 3 jon gens, allen op middelbare scholen, was deze groep behalve van een gitaar en tamboerijn, ook nog voorzien van een zelfgemaakte bas. Het opmerkelijkste was, dat dit wonderlijke muziekinstru ment nog goed functioneerde ook Zij speelden en zongen ritmisch zeer goed met een straffe regie en ook in diverse combinaties. Dat dit soort muziek en zang ook bij de jongelui steeds meer „in" wordt, bewees het telkens opklin kend applaus uit de zaal wel. Zij be sloten hun zang met „O my Lord what a morning". Dat Let ja de Goede uit Utrecht, die in Kamp Overberg haar debuut voor Club 500 maakte, met haar solo-zang iets aparts bracht, bleek, daar af en toe de stilte in de zaal als het ware voel baar was. Dit meisje beschikt over een uitstekende voordracht. Vooral haar laatste liedje oogstte veel bijval. Voor een bruisend aperitief tussen de ont spanningsgerechten door zorgde Thea Cornaly. Op het eind van de middag werden op humoristische wijze enkele woorden van dank gebracht door de he ren directieleden en Lohuizen en werd aan de jeugdige artiesten een kleine versnapering aangeboden. Daar het de voorlaatste middag van dit seizoen betrof, vroegen wij de altijd weer creatief denkende organisator iets over zijn planhen voor het volgende sei zoen. „Gezien ons overladen program ma zoals bijvoorbeeld op 25 maart twee voorstellingen in het Huis van Bewa ring te Utrecht voor 160 gedetineerden, 2e Paasdag in het Rijksasiel „Veld zicht" te Avereest en 13 mei in de strafgevangenis te Leeuwarden, kunnen wij er nog weinig over zeggen. Wel vraag ik amateurs in het nieuwe sei zoen voor Club 500 en hoop hiermee een talentenmiddag te houden in Kamp Overberg. Tevens heb ik mijn gedach ten laten gaan over een discussiemid dag met actuele onderwerpen zoals bij voorbeeld Kerk en provo", aldus de heer Lohuizen. het spel van dat moment kon op geen enkele manier imponeren. Spirit kwam op 510 en deze set scheen voor Pan ters te zijn verloren. Maar Panters vocht dapper terug. De verdediging verrichtte spectaculaire reddingen en dit gaf het team de nodige veerkracht en de moed om fel van zich af te gaan bijten. Jos Jansen en Margriet van Ot- terlo serveerden diverse malen keihard onhoudbaar in, terwijl aan het net voor al weer Wil Schoemaker voor de nodi ge verwarring in de Spirit gelederen zorgde. Jos Jansen, ditmaal in de aan val bijna niet aan het werk gezet, ver dedigde fel en afdoende bijgestaan door Thea Thiers en vooral door Ditty Hiensch, welke laatste tevens voor de broodnodige goede set-ups zorgde. Toch kon Spirit voor blijven tot 812. De op dat moment ingezette Ada Siefkes, die nog steeds veel last ondervond van de enkelblessure, serveerde daarna Pan ters naar een krappe 1312-voorsprong. Spirit kwam echter weer naast Panters op 1313, maar daarna sloeg Panters zich nog naar een onverwachte set winst van 1513 en stond met 20 voor. In de derde set hetzelfde beeld als in de tweede set. Wederom een fel vechtend Spirit, dat de moed nog lang niet had opgegeven. Na de stand 77 liep Spirit weer snel weg van Panters tot 712 en wederom was er groot alarm voor Panters. Maar ook nu weer kwam Panters door vooral goed verde digen terug en sleepte zich door alle moeilijkheden heen. Het belang van de ze match drukte duidelijk een stempel op de strijd, want vooral Panters kon maar niet tot het gevaarlijke aanval- spel komen. Toch liep het in op Spirit en kwam bij de stand 1212 zelfs weer op gelijke hoogte. Nu was er geen hou den meer aan voor Spirit en Panters fi nishte wederom winnend met 1512 en had deze zeer belangrijke strijd gewon nen met 30 en zal straks in een be slissingswedstrijd moeten trachten te promoveren naar de hoofdklasse. In de ze strijd is Panters min of meer favo riet, maar het zal dan in optimale con ditie aan moeten treden. De heren van Panters 2 hadden een klein sportief appeltje te schillen met SVE/VVZ 1, want het ene verliespuntje dat men in deze competitie had gele den, had men opgelopen in de uitwed strijd tegen deze ploeg destijds in de Utrechtse Jaarbeurshallen. Tevens had dit SVE/VVZ het herenteam van Pan ters 1 verleden week een dikke neder laag toegebracht, zodat er alle redenen warén aan te nemen, dat Panters 2 zou trachten er piles aan te doen de Utrechtenaren met lege handen naar huis te sturen. Welnu, in de eerste set gaf Panters 2 hiervan al op een ondub belzinnige wijze blijk. Het nam reso luut een 72-voorsprong en SVE/VVZ kreeg gewoon geen kans zijn gevaarlijk aanvalsspelletje te lanceren, want Pan ters zelf viel onafgebroken aan. Het spel werd bij Panters vooral aanval lend met meer variatie uitgevoerd, het geen de aanvalskracht van Panters sterk deed toenemen. De aanvallers Thedo Tuinstra en Wim Willemsen wa ren voortdurend in de weer om grote gaten te slaan in de Utrechtse veste, terwijl na de wisselingen Roel Sipkema en Dick Bovenschen voor eenzelfde re sultaat zorgden. SVE/VVZ roeide te gen een zware stroom op en verloor heel ruim deze eerste set met 154 10In de tweede set kwam er maar weinig verandering in de strijd. Weder om kon Panters steeds weer het ge vaarlijke wapen: de aanval, in stelling brengen. De verdediging zat goed in el kaar en de spelverdelers Henk van Schuppen en Hedda Buys bleven con stant in de weer om hun aanvallende teamgenoten van haarzuivere set-ups te voorzien met het bekende resultaat Alweer heel ruim met 155 won Pan ters deze set en had een verdiende Spelmoment uit de volleybalmatch PantersSpirit (dames), welke ont moeting een overwinning werd voor de Veenendaalsen, die met deze zege een reële kans hebben de hoofdklasse binnen te stappen. 20-voorsprong verkregen. De derde set bracht wat meer spanning aan de strijd, daar enerzijds Panters de teu gels wat liet vieren en enigszins verviel in wat rommelig spel en anderzijds om dat SVE/VVZ zich niet zomaar naar een debacle wilde laten voeren. Toch bleef Panters ook nu de betere ploeg en het nam wederom een voorsprong van 83. SVE/VVZ kwam daarna nog dicht bij Panters op 108, maar de Veenendalers liepen daarna weer weg tot 13—9. Nadat SVE/VVZ wat van de achterstand had weggeknabbeld won Panters deze derde set wederom en met 1512 en had deze wedstrijd ge wonnen met 30. Men had veel meer van deze strijd verwacht, maar in deze match heeft Panters aangetoond zonder meer de beste ploeg van deze eerste klas te zijn en niet voor niets reeds eni ge weken kampioen was. Ook nu weer had het duidelijk afgerekend met een der gevaarlijkste tegenstanders. Bij Panters had men de hoop geves tigd op een overwinning van Panters 1 op het Utrechtse SVC 1, omdat daar door dit Pantersteam zich met één klap uit de degradatiezone zou hebben ge speeld. Men had diverse spelers van Panters 2 op de reservebank gezet om, indien nodig, een helpende hand te bie den en dat bleek later heel nodig te zijn Panters 1 moest zelfs een 12- achterstand wegwerken om alsnog een 22-gelijk spel uit het vuur te kunnen slepen. In de eerste set bleek al dat SVC zijn uiterste sportieve plicht wilde vervullen en Panters 1 niets toe te ge ven. Het nam in deze set zelfs meer malen het initiatief en sloeg Panters naar een 36 achterstand. Na de stand 49 kwam Panters fanatiek aanvallend terug tot 912, maar kon toch niet ver hinderen dat SVC deze eerste set ver diend won met 1315 (01). In de tweede set bleef SVC goed spelen, maar Panters had diverse wijzigingen in het team aangebracht, waardoor dit team vooral aanvallend meer kon doen. Toch had SVC zich na lange tijd naar een kleine 78-voorsprong gespeeld, maar Panters nam daarna een 1210- voorsprong. Even daarna had Panters deze Set gewonnen met 1510 en de strijd stond op 11. In de derde set wierpen beide ploegen alles in de strijd om een beslissing te forceren. Panters heeft alle kans gehad deze set te win nen, want via de standen 64 en 128 leek het regelrecht op een setzege af te stevenen. Maar SVC bleef stug volhou den en reduceerde de achterstand tot 1413. In deze beslissende fase van de strijd maakte de Pantersaanval enkele kostbare fouten en SVC profiteerde daar heel goed van, want het won deze be langrijke derde set met 1416 en stond voor met 12. De vierde en laatste set moest Panters dan alsnog het zo be langrijke ene winstpuntje kunnen bren gen. Alles werd in de strijd geworpen om dit te bewerkstelligen. Het kwam dan ook voor met 52 en via de stan den 85 en 137 won Panters deze laatste set vrij ruim en verdiend met 158 en sleepte daardoor een 22-ge lijk spel uit het vuur. Of dit voldoende zal zijn om het eerste-klasserschap te consolideren zal moeten blijken uit de resultaten van de mede-degradatiekan didaten In het ongunstigste geval zou den deze alle wedstrijden moeten win nen om Panters voorbij te stevenen en daar ziet het niet naar uit. De week na Pasen zal dan ook van beslissende aard zijn op dit gebied voor de heren van Panters 1. De reserveploegen van Panters kwa men deze week onverwacht goed voor de dag. Zo behaalde het tweede dames team vrijdagavond een verdienstelijk gelijk spel tegen GAC-2 te Utrecht. He- ren-3 deed hiervoor niet onder en dwong het veel hoger genoteerde CGSI 1 in De Bilt een 22 gelijk spel af. Voor beide ploegen ziet de toekomst er nu weer iets gunstiger uit. Het vierde herenteam deed het thuis eveneens heel goed en wist Hercules-3, dat hoger op de ranglijst staat genoteerd, ^ven- eens een 22 gelijk spel af te dwingen. De jeugdteams kwamen dit weekend eveneens goed voor de dag. De jon gens speelden thuis tegen Cito een heel aardige en spannende strijd, doch ver loren met 13. Dit team maakt grote vorderingen. Het meisjesteam moest in Culemborg tegen SDO-B onverwacht een puntje achterlaten, want het kwam niet verder dan een 22 gelijk spel. Een overwinning had diverse malen voor het grijpen gelegen, maar de jon ge Panters-meisjes konden op de be slissende momenten geen vuist maken, zodat tweemaal onnodig een set verlo ren ging.

De Vallei | 1967 | | pagina 4