Biljartvirtuoos Jean Marty Europees kampioen kader 71/2 Parijzenaar „stootte" twee nieuwe Europese records Voetbal in het buitenland 'Stevig' duel tussen Veenendaal en Candia imponeerde niet Belg Eddy Merckx zegevierde in klassieker Milaan-San Remo De drie wensen van zeevissers: juist getij, goede vangst en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! Sijbrands leidt na vijf ronden Fout van arbiter kostte Wageningen de overwinning Arbiter mishandeld Van Gerven eerste in IJzeren-Manloop Tini Wijnen eervol derde Thuisclub won de streekderby: 2-1 Gerben Karstens beste Nederlander Vuur aan de schenen Op hete kolen Persoonlijke damtitel Engeland Duitsland 'talië Portugal Frankrijk België Spanje SPORT van hier en daar Gelijk spel tegen ZFC Rommelig Snelle acties MAANDAG 20 MAART 1967 HEERLEN - De Fransman Jean Marty heeft te Heerlen het Europese biljart kampioenschap in het anker-kader 71/2 behaald, zoals na de eerste twee dagen eigenlijk iedereen al verwachtte. En toch heeft de Franse ex-prof, die met zjjn magistrale spel ieders bewondering afdwong en vrijdagavond laat twee nieuwe Europese records achter ztfn naam schreef, toen hjj zijn party tegen MUller in één beurt uitmaakte, zyn titel niet de glans kunnen geven, als hy zo graag had gewild. Wandelde hy zaterdagmiddag nog met zwier over Johan Scherz heen, zaterdagavond noopte Tini Wijnen hem tot een uiterste krachtsinspanning en tjj- dens deze party, die voor onze landgenoot zo'n dramatisch einde kreeg, moet er twyfel zyn gekomen in het hart van de Paryzenaar. Immers, op de andere tafel bouwde tezelfdertyd Ceulemans een overwinning op tegen Scherz en ingeval Wynen van Marty zou winnen en welk een prachtige kansen heeft de Osse- naar hiervoor gehad zou de Belg in de finaleparty nog de kansen geheel in eigen handen hebben om zyn titel te behouden. Daarom was Ceulemans de meest belangstellende toeschouwer by het duel wynen—Marty en tenslotte ook de meest teleurgestelde. - Want Wijnen struikelde vlak voor de eindstreep na een knappe serie van 206, die hem op 291 punten bracht. Marty, die op dat moment op 165 stond, kwam terug, weliswaar niet met reuzenschre den, maar behoedzaam. En Wijnen had geen verweer tegen deze aanval in de rug. Als lam geslagen kon hij uit vier beurten, die hij nog kreeg, slechts even veel punten halen. Toen Marty eindelijk de ballen weer geheel onder controle had, stootte hij door naar de overwinning en... het kampioenschap. Hem restte nog slechts de prestigepartij tegen de oud kampioen, Raymond Ceulemans. Hierin leed Marty de nederlaag, die de avond tevoren reeds gedreigd had. De Frans man kreeg hierdoor niet alleen een smet op zijn tot zondag nog onbeslagen bla zoen, maar verspeelde hierdoor tevens een derde Europees record, namelijk dat van het particulier gemiddelde over het gehele toernooi. Zijn moyenne van 13.75 tegen Ceulemans haalde dit met bijna acht punten omlaag en het bleef nu met 53.84 in bezit van de Grobbendonkse dia mantslijper, die het toernooi begon met een nederlaag en een remise, maar zich sindsdien prachtig herstelde, toen hij meer vertrouwd raakte met de (zware) ballen. „Heerlen 1967" is dus niet helemaal het toernooi van Jean Marty, de „tove naar uit Parijs" geworden. Ceulemans en Wijnen, die in de eindstand de tweede en derde plaats innemen, hebben hem bei den het vuur na aan de schenen gelegd en tegen de Belg heeft Marty zich hier aan gebrand. Wijnen bezorgde hem de avond tevoren reeds schroeiplekken, maar met mannenmoed beet hij zich er doorheen en toen hij zijn 300e carambole maakte, was hij alle leed vergeten. Een Europees kampioenschap heelt alle won den. Voor het eerst heeft Marty zaterdag avond tegen Wijnen moeten „afzien" (om in wielertermen te spreken). Wijnen en Marty, elkaar vrezend, kwamen in hun eerste beurt niet ver: 2 punten voor de Ossenaar, 1 voor de Parijzenaar. Daarna kreeg Wijnen echter een vaste greep op het materiaal en met een winst van 83 punten kwam hij in de goede richting. Wat zijn echter 85 punten voor een Marty-in-trance? Snel was Wijnens voorsprong verdwenen, toen de Fransman de ballen in de ideale po sitie had geleid en zijn scoringsdrift de vrije loop liet. Even stokte echter de meesterhand en na 164 caramboles kreeg onze landgenoot een nieuwe kans. Met beide handen greep hij deze aan en of schoon hij enkele malen niet over geluk had te klagen, liep zijn score hoog op. Honderd, honderd-ijftig... De spanning was inmiddels te snijden. Zou het hem gelukken in één ruk door te stoten naar de eindstreep. Tweehonderd... nog slechts vijftien caramboles was hij van de 300 verwijderd. Marty zat op hete kolen. De druk werd zwaar voor Wijnen en toen hij na de 206e carambole de ballen in moei lijke positie kreeg, werd deze te groot. In het zicht van de haven strandde hij. Marty kwam terug, maar de weg was voor hem nog lang. Te lang zou blijken, want na 82 punten, waarmee zijn totaal op 247 was gekomen, struikelde hij over een moeilijke piqué. Wijnen zag zich ge plaatst tegenover een schier onmogelijk te maken aanvangsstoot. Het gelukte hem ook niet. Maar voor Marty liet hij ook niets achter. Hij mocht de Fransman ook niets meer offreren. En toch zou Marty degene zijn, die zichzelf het eerste terugvond en toen hij de ideale positie had gevonden, trok hij met vlag en wim pel op de overwinning en het kampioen schap af. Gedesillusioneerd bleef Wijnen staan. Zijn coup was mislukt. Waarin Wijnen niet geslaagd was, dat gelukte Ceulemans wel. De veelvoudige UTRECHT De uitslagen van de zaterdag gespeelde partijen uit de 4e ronde van het toernooi om het persoon lijk damkampioenschap van Nederland zijn: Weerheim - Van der Staaij 20; Var- kevisser - D. de Jong 11; Bom - Roo- zenburg 11; Hoekstra - Van Leeuwen 02; Van der Sluis - Okrogelnik 20; Sijbrands - Van Dijk 20; Wiersma - W. de Jong 20. Zondag is de vijfde ronde gespeeld. De uitslagen: Wiersma - Bom 02; Hoekstra - Van der Staaij 11; W. de Jong - Roozen- burg 02; Weerheijm - Okrogelnik 11; D. de Jong - Van der Sluis 02; Van Leeuwen - Sijbrands 02; Varke- visser - Van Dijk 11. De stand na vijf ronden luidt: 1. Sijbrands 9 p.; 2. Wiersma 8; 3/4 Roozenburg en Weerheijm 7; 5. Varke- visser 6; 6/7 Bom en Van der Sluis; 8/11 Van Dijk, W. de Jong, Van Leeu wen en Van der Staaij 4; 12/13 D. de Jong en Okrogelnik 3; 14. Hoekstra 1. Belgische kampioen liet zich de winst niet meer ontnemen, toen deze binnen zijn bereik kwam in de slotpartij tegen Marty. En daardoor kreeg het toernooi toch nog een ander slot dan na de eerste dagen was voorzien. De eindstand: 1 en Europees kamp. Marty 2 Ceulemans 3 Wijnen 4 Vultink 5 Corin 6 Scherz 7 Aguilera 8 Müller 12 1910 39 300 48.97 11 1965 73 159 26.91 8 1796 59 206 30.04 8 1518 61 159 24.88 8 1615 74 133 21.82 4 1321 86 115 15.36 3 1909 99 140 14.23 2 1072 77 81 13.92 Jean Marty: magistrale biljartshow LONDEN Manchester United h.eft zijn kansen op de Engelse titel zaterdag door een 5-2 overwinning op Leicester City aanmerkelijk verbeterd. De „Busby babes" waren opr Old Traf- ford veel te sterk voor hun tegenstan ders, die na twee minuten al tegen een 1-0 achterstand aankeken. David Herd, de rechtshalf van Manchester U ited, scoorde het doelpunt. Het was overigens de enige heldendaad van Herd, want nog geen minuut later moest hij met een beenbreuk het veld verlaten. Manchester United was door dit verlies niet aangeslagen en de 50.000 toeschouwers konden nog vier maal juichen voor treffers van Bobby Charlton, Johnny Aston, Dennis Law en David Sadler. Liverpool, de titelverdediger, verloor bij Burnley wat ongelukkig door een schot in eigen doel van back Lawren ce. Dat gebeurde vier minuten voor 't einde. Nottingham Forest, dat West Ham United met 1-0 de baas bleef, bezet de derde plaats met 41 punten, twéfe pun ten minder dan Liverpool. De Londense derby Tottenham Hot spur-Chelsea eindigde onbeslist 1-1. Het doelpunt van de Spurs werd ge scoord door de 16-jarige Ian Hamilton, die als linksbuiten was opgesteld. Burnley-Liverpool 1-0; Everton - South ampton 0-1; Fulham - Sheffield Wed nesday 1-2; Leeds United - Manchester City 0-0; Newcastle United - Blackpool 2-1; Nottingham Forest - West Ham United 1-0; Sheffield United - Aston Villa 3-3; Stoke City - Sunderland 3-0; Tottenham Hotspur - Chelsea 1-1; West Bromwich Albion - Arsenal 0-1; Man chester United - Leicester City 5-2. Er hebben zich in de ranglijst van de Duitse Bundesliga, na de op zaterdag gespeelde wedstrijden, geen opzien barende wijzigingen voorgedaan. Ein- tracht Braunschweig behield door een 2-0 overwinning op HSV de leiding met 35 pnt uit 26 wedstrijden. Frankfurt bleef goed volgen door een 1-0 zege op Borussia Mönchen Gladbach. De club van Elek Schwartz heeft twee punten achter stand op de koploper. Landskampioen Miinchen '60 schoof weer een plaatsje op na een 1-0 over winning op stadgenoot Bayern Miinchen, die naar de vierde plaats werd verwe zen. München '60 bezet nu met 30 pun ten uit 27 wedstrijden de derde plaats. Hannover '96 kwam door een 1-1 ge lijk spel tegen 1 FC Nürnberg op de vijfde plaats met evenveel punten (29 als Bayern München. De grootste sprong van de dag maakte 1 FC Kai- serslauteren. Door een kleine, maar uiterst nuttige 1-0 zege op VFB Sutt- gart klom de vroegere club van Co Prins van de negende naar de zesde plaats. Ook in de onderste regionen is de strijd nog lang niet beslist. Rot Weiss Essen won met 3-1 van Karlsruher SC en verliet daardoor de laatste plaats. Die is nu voor Karlsruhe met 20 pnt uit 26 wedstrijden. VFB Stutt gart staat met evenveel punten uit 25 wedstrijden op de voorlaatste plaats. 1860 München - Bayern München 1-0; Werder Bremen - Fortuna Düsseldorf 1-0; Eintracht Braunschweig - Ham burger SV 2-0; 1. FC Nürnberg - Han nover 96 1-1; VFB Stuttgart - 1 FC Kai- serslautern 0-1; Rot Weiss Essen - Karlsruher SC 3-1; MSV Duisburg - FC Schalke 04 4-0; Eintracht Frank furt - Borussia Mönchen Gladbach 1-0; 1. FC Köln - Borussia-Dortmund 1-1. Atalanta - Lanerossi 0-0; Cagliari - Juventus 0-0; Fiorentina - Foggia 0-1; Mantua - Venezia 2-1; Milan - Brescia 0-1; Napels - Bologna 2-1; Roma - In- ternazionale 0-0; Spal Ferrare - Lazio 4-1; Torino - Lecco 1-1. Internazionale leidt na de 25e compe titiedag met 38 punten, op de tweede plaats gevolgd door Juventus met 36 punten, terwijl Napels met 34 punten de derde plaats inneemt. Vervolgens komen Bologna en Cagliari met elk 31 punten. De twee onderste plaatsen op de ranglijst worden ingenomen door Foggia en Lecco met respectievelijk 13 en 11 punten. Sanjoanense - FC Porto 1-1; Benfica - Braga 4-0; Academica - Sen tubal 1-0; Atletico - Belenenses 1-7; Sporting - Beira-Mar 2-1; Guimaraes - Varzim 2-1; C.U.F. - Leixoes 0-0. De stand aan het hoofd van de ranglijst 1 Benfica, 34 punten; 2. Aca demica, 30 punten; 3. F.C. Porto, 28 punten; 4. Braga en Sporting, beide 21 punten. Reims - Sedan 1-4; Angers - Rennes 0-0; Nimes - Bordeaux 1-2; Valencien nes - Nantes 0-0; Stade de Paris - Monaco 1-1; Nice - Rouaan 2-0; St. Etienne - Lyon 2-1 St. Etienne - Lyon 2-1; Lille - Lens 2-1; Toulouse - Marseille 1-0; Sochaux - Strasbourg 1-0. St. Etienne leidt met 39 punten uit 28 wedstrijden, gevolgd door Nantes met 35 punten uit 27 wedstrijden en Angers, Lille en Bordeaux, die alle 33 punten uit 28 wedstrijden hebben. De rij wordt gesloten door Monaco (21 uit 28) en Nimes met 20 punten uit 29 wedstrijden. In verband met de interlandwedstrijd Luxemburg - België werd zondag in de eerste klasse van de Belgische voetbal competitie slechts een wedstrijd ge speeld: Sporting Charleroi - Tilleur, die met 5-0 door de thuiswedstrijd werden gewonnen. De wedstrijd was slechts van belang voor de staart- groep, die thans bestaat uit: 13. Beer schot 19 pnt; 14. Sporting Charleroi 18 pnt; 15. Racing White 17 pnt; 16. Til leur 14 pnt.; alle uit 24 wedstrijden. Atletico Madrid - Espanol Barcelona 5-1; Valencia - Zaragoza 6-0; Elche - Las Palmas 2-1; Atletco Bilbao - Her cules 0-0; Deportivo la Coruna - Servil- la 1-1; Cordova - Granada 2-2; Saba- dell - Pontevedra 3-0; FC Barcelona - Real Madrid 2-1. De stand luidt na 25 wedstrijden: 1. Real Madrid 39 pnt; 2. FC Barcelo na 35 pnt; 3/4 Espanol en Atletico Madrid 30. WAGENINGEN Wageningen ont ving gistermiddag op de Wageningse Berg ZFC, de ploeg die met 1 punt ach terstand op de thuisclub op de ranglijst staat geklasseerd. Ook in deze match heeft de wind weer danig meegedaan en de toeschouwers konden de invloed, welke hij op het spel had, verreweg het best bemerken aan de schoten en ho ge ballen, die de meest onwerkelijke ba nen beschreven. Wageningen had voor de rust het windvoordeel en is in de eerste helft duidelijk de meerdere ge weest van de bezoekers. Wageningen begon met een snel offen sief en maakte het de ZFC-achterhoede al meteen moeilijk. Het veldoverwicht en de onophoudelijke aanvallen op het ZFC-doel worden het sterkst geaccentu eerd door de cornerverhouding van 12 tegen 1 in het voordeel van de thuis club. In de 20e minuut nam Wageningen de leiding. Van vrij verre afstand loste Roelofs een hard, laag schot, dat eigen lijk onverwacht kwam. Doelman Plek- ker overviel het waarschijnlijk ook, want hij dook over de bal heen en ging niet geheel vrijuit bij dit doelpunt (1-^0). De overwinning werd Wagenin gen vrijwel zeker door de neus geboord door de scheidsrechter, die pas drie mi nuten na de officiële speeltijd het rust- signaal gaf. In deze periode viel name lijk de gelijkmaker door een kopbal van G. Zwarthoed. Na de hervatting wederom hetzelfde beeld: 'n sterk aanvallend Wageningen, dat ondanks de sterke tegenwind voort durend voor het ZFC-doel verscheen met enkele gevaarlijke acties. Het laat ste half uur kwamen de bezoekers wat beter los en gingen bezig met het uit buiten van het windvoordeel. De ZFC- voorwaartsen probeerden met alle macht een goal te forceren, maar de Wagenin- gen-defensie sloot met grote precisie. Toch kwam ZFC heel dicht bij een doel punt. Weer brak G. Zwarthoed snel door en passeerde Dielissen. Hij verscheen alleen voor doelman Quint en schoot huizenhoog over. Zijn wanhoopsgebaar, dat daar onmiddellijk op volgde kon echter aan het feit niets meer afdoen. Aan de andere kant schoot Van Ernst een kwartier voor het einde ontstellend hard tegen de paal, maar het enige wat de gastheren eraan overhielden was een corner. Doelpunten werden er niet meer gemaakt en Wageningen trok zich iet wat teleurgesteld in de kleedkamers te rug... ROERMOND De ontmoeting Swift nE.M.S. voor de eerste klasse H van de afdeling Limburg van de K.N.V.B. heeft een voortijdig einde gevonden, toen drie minuten voor de rust scheidsrech ter Teeuwen, na door een speler van E.M.S. mishandeld te zijn, de wedstrijd staakte. De E.M.S.-speler Snijders was het niet met de scheidsrechter eens, toen deze een, volgens hem, buitenspel-doel punt goedkeurde. De E.M.S.-er demon streerde zijn misnoegen door de scheids rechter met zijn vuisten te bewerken. Bij het afbreken van de wedstrijd had Swift II met 30 de leiding. VeenendaalCandia '66: Ruim 6 mi nuien voor het rustsignaal scoorde St. Rebergen de gelijkmaker voor Veenendaal met een goed geplaatst schot. Rechts op de foto de Veenen- daalspeler op het ogenblik dat hij de kogel afvuurt. ADVERTENTIE en nu... een Drum! Drum! Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1.25 Q24T VEENENDAAL De streekderby VeenendaalCandia '66, welke zondagmiddag op sportpark „De Salamander" werd gespeeld, is voor de vele toeschouwers een wel span nend dueL geworden, doch uit voetbaltechnisch oogpunt gezien hebben de beide teams slechts sporadisch geïmpo neerd. Ook in deze ontmoeting heeft de zeer harde wind weer voor spelbreker gespeeld en was voor beide teams een onberekenbare, tweede tegenstander. Zowel de spelers van Veenendaal als de Rhenenaren hbben hard gewerkt en zich de volle 90 minuten gegeven in deze belangrijke van rivaliteit uitpuilende match. In de twaalfde minuut van de tweede helft hielp Veenendaal-rechtsbuiten Derk- sen zijn ploeg aan een 21 voorsprong, welke de thuis club niet meer afstond. Nadat de ploegen in de eerste helft vrijwel tegen elkaar waren opgewassen, was Veenen daal na de rust het meest in de aanval, maar van een overwicht was geen sprake. Even dreigde de ontmoeting te ontaarden in een strijdtoneel, dat weinig met de voet balkunst van doen heeft, maar de scheidsrechter wist de spelers duidelijk te maken (overigens wel wat laat), dat zij om de belangrijke winstpunten in de wacht te sle pen hoofd en voeten het werk moesten laten doen en niet de vuisten. Verder heeft de Amersfoortse referee de wedstrijd goed geleid. - wel gelijkopgaande strijd tot de 57e mi nuut. Even buiten het strafschopgebied mocht Veenendaal-rechtsbuiten Derksen een vrije schop nemen. Door het muur tje schoot hij de bal in de rechterhoek en dat betekende 21. Een afgemeten i schot, maar het werd de rechtsbuiten aanzienlijk vergemakkelijkt door 't feit, dat het Candia-muurtje erg nonchalant stond opgesteld en hij de bal zonder eni ge moeite in de touwen kon jagen. Can dia kwam nog diverse keren gevaarlijk terug, maar de schotvaardigheid in de eerste helft vaak mooi gedemon streerd was nu zoek bij het Rhenen- se team. Van Barneveld verscheen aan de andere kant alleen voor de keeper, maar hij schoot tegen de doelverdedi- ger aan. SAN REMO Voor het veertiende achtereenvolgende jaar is Milaan - San Remo door een buitenlander gewonnen. In 1953 was Loretto Petrucci de laatste Italiaan, die deze voorjaarsklassieker op zijn naam bracht. Deze keer waren de Italianen wellicht nooit zo dicht bij de zege, want zij hadden drie vertegen woordigers in het kopgroepje van vier renners, dat met geringe voorsprong op de eindstreep afstormde. Maar weer reikten zij niet ver genoeg. Weer kwa men zij op het beslissende moment te kort. De slimme Belg Eddy Merckx ging als eerste door de finish en hij be haalde daarmee voor de tweede achter eenvolgende maal de zege. Ruim 200 km hebben vier renners voor het peloton gereden. Dat waren de Britten Simpson en Denson, de Zwitser Darugna en de Italiaan Preziosi. Zij ontsnapten al na 8 km, met nog 280 kn voor de wielen. De Belg Lelangue bevond zich aanvankelijk ook bij de vluchters, maar hij kon het hoge tempo niet bijhouden en werd door het pelo ton opgeslokt. Na 155 km waren de ren ners ruim vier minuten uitgelopen op de grote groep. Maar dertig kilometer verder was de voorsprong al geslonken tot twee minu ten en 18 seconden. Op de wegen langs de Italiaanse Rivièra, waar de renners de felle wind tegen hadden, werd de marge zienderogen kleiner en na 229 km moesten de dapperen zich gewon nen geven. Op 28 km voor de aankomst nam Merckx het initiatief tot de be slissende ontsnapping. Motta was de enige, die de sterke Belg kon volgen. Zij liepen 15 seconden uit, maar op een kilometer voor het einde kregen zij ge zelschap van de Italiaan Gimondi en Bi- tossi. Felice Gimondi probeerde op de laatste 400 meter te demarreren, maar Merckx, die alleen tegen de gezamen lijke Italiaanse macht moest optornen, ving de manoeuvre van zijn tegenstan der op en nam de kop over. De jonge Belg behield tot de eindstreep een leng te voorsprong op Gianni Motta, die als tweede eindigi e. Een ontluisterde Gi mondi kwam tenslotte op de vierde plaats. Van de Nederlanders, die in de ze klassieker niet tot opvallende daden kwamen, eindigde Gerben Karstens als negende. Eddy Merckx reed de 288 km in 6 uur 25 min. en 40 sec., hetgeen neer komt op het nieuwe record gemiddelde van 44,805 km/u. Het oude stond met 43.420 km/u op naam van Tommy Simpson, die de klassieke rit tussen Mi laan en San Remo in 1964 won. De uitslag luidde: 1. Eddy Merckx (Belg) 288 km in 6.25.40; 2. Gianni Motta (It) z.t.; 3. Franco Bitossi (It) z.t.; 4. Felice Gimondi (It) z.t.; 5. Georges van Cooningsloo (Belg) op 4 sec; 6. Dino Zandegu (It) z.t.; 7. Wal ter Goodefroot (Belg) z.t.; 8. Willy Planckaert (Belg.) z.t.; 9. Gerben Kas- stens (Ned) z.t.; 10. Noel van Clooster (Belg.) z.t.; 11. Marino Vigna (It.) z.t.; 12. Rik van Looy (Belg) z.t.; 13. Vito Taccone (It) z.t.; 14. Emile Coppens (Belg) z.t.; 15. Adriano Durante (It) z.t.; 32 Jan Janssen (Ned) z.t.; 50. Eef Dolman (Ned.)59. Bart Zoet (Ned)66. Jan Tummers (Ned)78. Cees van Espen (Ned); 94. Cees Lute (Ned) allen op 2.09. 116 renners reden de wedstrijd uit. Door deze overwinning heeft de 22-ja- rige Belg Eddy Merckx de leiding in de strijd om de Super Prestige Pernod. Merckx verzamelde tot nu toe 60 pun ten. De Brit Tom Simpson, afgelopen week winnaar in de wegwedstrijd Pa- rijs-Nice bezet met 55 punten de twee de plaats. De Italiaan Motta is derde met 40 punten. De volgende wedstrijd, die meetelt voor de „Super Prestige", is de Ronde van Vlaanderen, die op 2 april wordt gereden. De gasten gingen met de wind in de rug direct fel aanvallend spelen en hun combinaties waren voor de Veenendaal- se defensie bijzonder gevaarlijk. Na één minuut kreeg Candia net buiten 't straf schopgebied een vrije schop toegewe zen, die Van Veenendaal met een fraaie boogbal nam. De bal belandde tegen de lat en kwam voor de voeten van zijn collega Ten Braak, die echter miste. In de tiende minuut nam Candia reeds een voorsprong. In een gevaarlijke aan val van de gasten kwam de bal bij Van Veenendaal, die een zeer scherpe pass gaf naar linksbuiten Van Esterik, waar op de Veenendaalse defensie zich ver keek. Uit een zeer moeilijke hoek schoot deze met de rechtervoet mooi in (0-1). Candia bleef gevaarlijk en vooral 't duo Van Veenendaal - Ten Braak bracht de achterhoede van de thuisclub nogal eens in moeilijkheden met snelle door braken. Aan de andere kant gaf rechts buiten Derksen enkele mooie voorzetten, maar de Veenendaal-voorwaartsen wis ten er geen gelijkmaker uit te scoren. Imbosch brak twee keer gevaarlijk door, maar beide malen wist de Candïa-ach- terhoede het gevaar te keren. Hierna weer enkele pijlsnelle aanvallen van de Rhenenaren. Van Veenendaal loste een keihard schot in de rechterbovenhoek, dat keeper Blankespoor met een gewel dige zweefduik onschadelijk maakte. In de 38e minuut kwam de gelijkmaker. De jonge Van Barneveld gaf een mooie voorzet, welke na gemist te zijn door middenvoor Imbosch terechtkwam bij St. Rebergen. Deze in volkomen vrije positie, miste echter niet en doel man Kok was bij zijn schot kansloos (11). Candia probeerde nog profijt te trekken van het windvoordeel, maar voor de rust kwam er geen wijziging meer in de stand op het scorebord. Na de hervatting wederom een vrij- De strijd verplaatste zich hierna wat meer naar de Candia-helft, maar ook in de Veenendaal-voorhoede miste men 'n afwerker. De strijd werd aanzienlijk harder, hetgeen resulteerde in enkele incidentjes, maar de aanvoerders kon den steeds de kluwen opgewonden spe lers ontrafelen. Tot tien minuten voor het eindsignaal bleef de match een wat onsportief karakter dragen, hetgeen echter erger leek dan het was doorfe omstandigheid, dat enkele fervente sup porters de grasmat betraden. De reste rende tijd hebben beide teams nog hard gewerkt en de sportieve geest keerde grotendeels weer terug op „De Sala mander". Candia '66 kon in deze perio de geen middel meer vinden de defen sie van de thuisclub te passeren. Voor al J. Henzen deed in deze ontmoeting op het middenveld opvallend goed werk en ook zijn teamgenoot Heykamp speel de een goede wedstrijd. Bij Candia was in het bijzonder Mol een goed stimula tor op het middenveld. Het bleef 21 en Veenendaal was erg gelukkig met de zege VUGHT Wim van Gerven heeft zondag in Vught de jaarlijkse IJzeren Man-loop gewonnen. De atleet van de Spartaan uit Lisse legde het 5.000 m lange parcours, dat door in de ochtend gevallen regen zwaar was geworden, af in 16 min. en 11 sec. De enige atleet, die in de schaduw van Van Gerven kon blijven, was Jan Smits, die op acht se conde tweede werd. De uitslag luidde: 1. W. van Ger ven (Spartaan. Lisse) 5.000 m in 16 min. 11 sec.; 2. J. Smits (Trios, Hei- loo) 16.19; 3. L. Nelis (HAC, Amster dam) 16.47; 4. A. Rijken (PH Vught) 17.54; 5. W. Dieden (PH Vught) 18.08; 6. W. Tils (Avanti, Helmond) 18.09.

De Vallei | 1967 | | pagina 8