revu revu pakt u nu en morgen Dood van John F. Kennedy herleeft op toneel Omstreden portret blijft in Delft Amerikaanse cineast in Nederland UIT DE KERKEN Componist Andriessen kreeg opdracht Twijfel Rolverdeling lEPROGRAMMA'S VANAVOND MORGEN Havenwerken passeert dividend Goede start van Middenstandsbank in 1967 Succesvolle BNG-Iening Uitloting van premielening Z.-Holland '57 Caransa koopt pand F emina A.B.N. 14 pet dividend WISSELMARKT DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS kaf Atï-tuu+t JeJu/t+t-- /yyioMé. Vliegtuigen die eikaars baan bij start of landing gelijkvloers kruisen, openbaar ver voer van en naar Schiphol dat ontbreekt, slechts vijftien openbare telefooncellen op een punt waar tienduizenden mensen-op reis passerenHet zijn een paar van de missers, die bij het mooie, nieuwe Schiphol begaan zijn. REVU rapporteert daarover. Omdat u als belastingbetaler behoort te weten wat er met uw geld gedaan is en vooral wat er gedaan had kunnen worden Lees het in de nieuwe REVU losse nummers 55 cent TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart Pagina 2 DINSDAG 21 MAART 1967 JANET 16 Zij legde haar verstelwerk weg en porde in het vuur. Het werd wat kil en triest in de kamer. Joseph blies de lamp uit en snoot de kaarsen. Toen trok hij de gordijnen open en het maanlicht wierp een wit patroon op de vloer. Daarop kwam hij naar Ja- net en knielde naast haar neer in het donker. „Weet je wel, hoeveel ik van je hou?" fluisterde hij. „Ja Joseph." Hij vatte haar hand en kuste die. „Ik geloof, dat ik nooit eerder heb ge weten, wat het betekent jou kwijt te raken." Haar hoofd leunde tegen zijn schou der, terwijl hij zo sprak. „Je zult me nooit kwijt raken, Jo seph. Dit is geen echt afscheid. Jij gaat nu je bestemming tegemoet en het leven, dat zo helemaal bij jou past." „Dat is geen leven, als ik jou niet meer zie! Dan is het een beproeving en een verdriet. Als ik terug ben zal ik pas weer tot mezelf komen!" „Stil, Joseph, zo mag je niet pra ten. Lafheid is geen mannenwerk. Dat past noch bij jou, noch bij mij!" Zij voelde zijn nagels in haar hand. „Vind je me laf?" „Ja, dat zijn we allebei. Ik schaam me voor mezelf." Hij voelde met zijn hand naar haar kin. „Ik wist wel, dat je nu je kin in de lucht zou steken!" zei hij glim lachend. „Laten we ons deze laatste uren maar niet dapperder voordoen dan we zijn. Ik wil hier de hele nacht wel blijven huilen." Hij boog het hoofd. Zij lachte van geluk en drukte hem een kus in de nek. „Hoe lang zul je zo mijn kleine jongen blijven?" „Altijd nooit meer! Ik weet 't niet." „Waarom ben ik geen man ,die met je mee kan" verzuchtte zjj. „Ik zou dolgraag het zeemansleven met je mee willen leven. Ik zie onze schom melende schoener, hoe hij zich buigt voor de wind en stortzeeën het dek schoonspoelen. Blootsvoets, bloots hoofds met zo'n zoute smaak op je gebarsten lippen, 's Nachts, in regen en wind, hoor je alleen de kreten van de mannen in donker, tot de lucht boven je breekt en je opeens een helder wit sterretje ziet schijnen." „Ga mee!" stelde hij voor. „Ik vind wel kleren voor je... ik zal zeg gen dat je Sam bent. Ga mee, dan gaan we samen!" „Beloof me, Joseph, dat je je nooit eenzaam zult voelen!" „Dat beloof ik!" „Wie moet er nu voor je kapotte sokken zorgen? Wie zal er op letten of je wel genoeg eet? O, ineens komt er een angst over me dat je nu weggaat, helemaal buiten m'n be reik!" „Moeder, lieve schat, wees niet bang. Kijk, nu ben ik de dapperste van ons tweeën. Jij bent nu het tril lende lammetje in de wei!" Hij sloeg zijn armen om haar heen en wiegde haar heen en weer. „Waar blijft nu je fiere kin?" „Dat is altijd aanstellerij van me geweest, m'n hele leven", fluisterde zij. „Dat wist je toch wel, is 't niet?" Zij lachte door haar tranen heen. „Luister goed", begon hij. „Iedere avond op dit uur, waar ik ook ben of wat ik ook doe, zal ik naar een ster in de lucht kijken. Ik kies degene, die zo ongeveer boven Plyn moet staan. Dan zal ik mijn ogen dicht doen en je wel te rusten wensen!" „Joseph hoe kom je opeens aan dat idee?" „Vanavond bij de ruïne van het kasteel. Dat gaf me troost. Als ik weg ben op zee, moet je op dit uur uit het raam kijken boven het por taal. De ster die dan recht boven je hoofd staat, is de ster waarnaar ik kijk". „Ja, Joseph, ik zal er aan denken. Iedere avond. Zul je het ook nooit ver geten „Nooit nooit!" Zij nam zijn gezicht, waarop het maanlicht scheen, tussen haar handen en lachte! „Mijn jongen, mijn lieve kind!" Ritselend viel de as door het roos ter. Langzaam en plechtig tikte de klok aan de muur. Ofschoon het de volgende dag zon dag was, stond er zo'n mooie noorde lijke bries, dat kapitein Collins met het avondtij wilde uitzeilen. Joseph had zijn spullen aan boord gebracht en in het volkslogies in de bak gebor gen. De hele familie liep uit naar de haven. Thomas drukte zijn zoon ste vig de hand en snoot zijn neus iets te luid, toen hij hem in de sloep zag springen, die hem en zijn makkers naar het schip zou brengen. De jongens klopten hun broer op de schouder en plaagden hem nog wat met het matrozenleven. Joseph maak te tot het laatst vrolijke grappen. Mary stopte wat warme krentenbrood jes in zijn zak en Lizzie gaf hem een paar takjes bloeiende heide, die ze op de heuvels had geplukt. Janet stond een beetje ter zijde rustig te praten met iemand van de bemanning, die zij kende. De laatste minuten vlogen in een roes voorbij. Joseph deed een stap naar Janet. De mannen beneden in de sloep zaten te wachten, klaar om f van wal te steken. Hij greep haar i hand en kuste haar haastig achter het oor. „Ik weet niets te zeggen", sta melde hij. „Er was wat van alles nog. Maar alles is verdwenen. Mijn hoofd is leeg". Hij slikte met mo'eite. Janet keek over zijn hoofd naar de verte. In haar hart was geen enkel gevoel meer. Haar leden leken wel versteend, haar tong weigerde dienst. Ze zag Mary's hoedje belachelijk schuin staan. Het kind leek wel dronken. Ze moest er straks wat van zeggen. „Ja", luidde haar enig antwoord. „Vat vooral geen kou, de avonden worden al wat kil", merkte hij ver- i twijfeld op. 5 „Nee, o nee!" Met verbazing hoorde Janet de koele klank van haar eigen stem. „Goede reis!" Ze huiverde en j keek hem aan, haar ogen streelden zijn gezicht, ze pakte zich vast aan haar sjaal: „Ga je nu?" Hij draaide zich om en sprong met een kreet in de sloep. „Waar heb je mijn riem, dan trek ik me 'n onge luk!" De sloep vloog door het water en stak snel de haven over. Toen begon nen de klokken van het kerkje van La- noc te luiden voor de avonddienst. Ge woonlijk klonken ze zacht, vrede en rust ademend, doch nu galmden zij wild en luid. Afschuwelijk doordrin gend dreunden zij Janet in de oren. De klanken tuimelden over elkaar in een verbijsterde baaierd van geluid. (Wordt vervolgd) 3459. Keer op keer flitsten de radioseinen door de ruimte, maar het heelal is ontzaglijk groot en het duur de heel lang voordat men in Lunapolis dit eerste aan- roepsein van de Zeepbel ontving. Natuurlijk waren er voor ieder schip dat zich ergens in de ruimte bevond bepaalde tijden overeen gekomen, waarop men de thuis haven kon oproepen, vooral bij zo'n langdurige onder neming als de Marsvlucht. Maar die enerverende ont moeting met een onzichtbare Vijand had de Zeepbel veel schade berokkend. Daarom kon Piloot Storm bijna geen enkel instrument meer vertrouwen en met de tijdsbepaling was het helemaal mis. Onverwachts kwam dus het eerste presentieteken van de Mars-expeditie door. De dienstdoende radioman van de Maanbasis rol de haast van zijn stoel van opwinding, toen hij de langverbeide seinen ontving. Als een lopend vuurtje ging het goede nieuws door de observatieposten, werkgrotten en manschappenkoepels. „De Zeepbel keert terug!" 18. De voorman komt Rechter Tie's werkkamer binnen en maakt een diepe buiging. „Meld eerbieding dat het tijd is voor de rechtszitting, edelachtbare!" De rechter knikt. „De schrijver heeft me vanochtend al verteld dat er gisteravond een boef vermoord is, ergens in een tem pel. Waar is dat precies gebeurd, voorman?" „In de Tem pel der Purperen Wolken, edelachtbare, op de heuvel buiten de oostpoort. De westvleugel van die tempel staat al jaren leeg. De ochtendpatrouille heeft daar het lijk van de bekende boef Seng-san gevonden. Ik laat daar ge regeld controleren, want allerlei gespuis pleegt daar te overnachten. Ik heb de moordenaar al gevat, edelacht bare". „Goed zo, voorman. Wie heeft het gedaan?" „Seng- san z'n makker, edelachtbare. Een vagebond, die Ah- lioe heet. Ik had gehoord dat die twee gisteravond hoog lopende ruzie hebben gekregen toen ze in een kroeg aan het dobbelen waren. Toen zijn ze samen naar de verla ten tempel gegaan om daar te overnachten." „Juist, en daar hebben ze het toen uitgevochten", zegt Rechter Tie. „Dat is dus een eenvoudige zaak. Dat heb je goed ge daan, voorman!" De voorman wil nog iets zeggen maar Tsjiao Tai heft zijn hand op en zegt: „Daar wordt de gong geluid voor de zitting, edelachtbare!" 17. Niettegenstaande het planken bed waarop hij neergevallen was, sliep Tekko die nacht, zoals hij nog nimmer tevoren geslapen had. Ja, hij sliep zó vast, dat hij het lawaai, dat bij het krieken van de dag aan boord begonnen was, niet eens hoorde. Toen hij dan ook de volgende morgen ontwaakte stond de zon reeds lang hoog aan de hemel. „Oooh wahl" geeuwde Tekko, terwijl hij zich probeerde uit te rekken wat nogal erg moeilijk ging, daar hij door het harde bed en de kille nachtlucht behoorlijk stijf geworden was. „Waar ben ik? En wat is het nog donker! Ik moet dat bed toch maar eens laten nakijken, want ik ben zo stij...mmm, da's waar ook, ik lig in een sloep, bedenk ik me opeens. Kom, het zal buiten zo langzamerhand wel een beetje licht geworden zijn en nu moet ik zien, dat ik gauw en zo ongemerkt mogelijk de wal bereik!" Met een resoluut gebaar sloeg Tekko het dekzeil omhoog en keek toen opeens in het stralende morgenlicht. Hij knip perde een paar keer met de ogen en blikte verbaasd naar de onafzienbare watervlakte waarover hij uitkeek en waarboven talrijke zeemeeuwen vlogen. „Dat wordt een beetje al te mal! Het lijkt wel of we varen!" mop perde Tekko terwijl hij haastig zijn hoofd terugtrok. „Ik moet naar huis! En wel zo snel mogelijkHij dook aan de andere kant van de sloep weer boven het dekzeil op en schreeuwde tegen een juist passerende schepeling: „Hé vriend, hoor eens even! Ik moet naar huis!" Geschrokken draaide de man zich met een ruk DEI.FT Het college van B. en W. van Delft zal het omstreden portret van koningin Juliana van de hand van Kees Verwey niet aan hem verkopen. Verwey had daarom onlangs verzocht. Het schilder^ was, zoals bekend, be stemd voor de Oranjegalerij in de raad zaal van het stadhuis. Het seniorencon vent in de Delftse raad vond het daar voor echter niet passend, waarna het werd verwijderd. De gemeente wil het portret echter toch niet kwijt. De wethouder van cultu rele zaken, de heer N. Hesseler zei: „Het schilderij heeft voor ons wel degelijk waarde. Het zal alsnog een plaatsje krij gen op het stadhuis". Het schilderij was aanvankelijk opge borgen in een depot van het Stedelijk Museum Het Princenhof. AMSTERDAM De Amerikaanse ci neast Peter Emanuel Goldman zal woens dag 22 en donderdag 23 maart de gast zijn van het Nederlandse Filmmuseum in Amsterdam. Op die twee dagen wordt daar zijn film „Echoes of silence" ge draaid, die op het filmfestival van Pesaro de speciale regieprijs kreeg. „Echoes of silence" is in feite een stom me film; er is wel muziek toegevoegd, maar commentaar en dialogen ontbreken. De film wil een portret zijn van het beat- milieu in het New Yorkse Greenwich Vill age. ADVERTENïlb deze week: EINDHOVEN Terwijl in Amerika zelf pas ruim drie jaar na de moord op president Kennedy de ware toedracht openbaar schijnt te zullen worden, zal er in ons land een toneelstuk, gespeeld worden dat zich met de gebeurtenissen rondom de moord op de Amerikaanse president bezig houdt. Het is een jaar geleden geschreven door de Franstalige Belgische journalist Jean Francis. Gisteren kwam hij uit Praag waar zijn stuk „Dallas" zojuist in première ging naar Eindhoven, waar de to neelgroep Ensemble aan de repetities is begonnen voor de Nederlandse pre mière op 13 april in de Eindhovense Stadsschouwburg. Jean Francis, een rijzige, in keurig blauw gestoken, nog betrekkelijk jonge man, vertelde ons, hoe hij al spoedig na het bestuderen van rapporten en do cumenten twijfelde aan de juistheid van het rapport-Warren. Die twijfel drama tiseerde hij in een theaterdocumentai re, zoals Kipphardt dat reeds eerder deed met „De zaak Oppenheimer" en Peter Weiss in „Het onderzoek." In zijn stuk laat hij journalisten verdeeld in twee kampen de juistheid van het rapport-Warren, dat blijkbaar zoveel van de waardheid verdoezeld heeft, bediscussiëren. Behalve de be kende getuigen die in het rapport pa raderen komen in het stuk ook anderen aan het woord. In het rapport-Warren zijn die niet te vinden, maar later kwa men zij in het licht der publiciteit. Ver scheidene vap htfi hebben dat met de doodmoeterf bekopen. Het stuk van Jean Francis, dat de schrijver „Dallas" noemde (naar de plaats in Texas, waar president Kenne dy op 22 november 1963 werd vermoord) neemt geen standpunt in. Het is ook geen protesterend pamflet. Het is een zuivere documentaire in de vorm van theater. „Voor- en tegenstanders van het rap port-Warren krijgen de kans hun gelijk te bewijzen in mijn stuk. Het wekt slechts twijfel aan dat rapport. Die twijfel was er bij raij al jaren, voordat het rapport nu voor een belangrijk deel als kletskoek wordt afgewezen." De voorstelling bij Ensemble wordt wordt geregisseerd door de Vlaamse schrijver Tone Brulin, die het stuk ook voor de Vlaamse televisie ensceneerde en die er enkele weken geleden iets over vertelde in een vraaggesprek met een onzer redacteuren. „Dallas", dat volgende week in boek vorm in het Frans verschijnt, wordt binnenkort ook in New York uitgegeven en gespeeld. Na Eindhoven zullen Frankrijk en Zweden het stuk te zien krijgen. Bij Ensemble zal de rol van rechter Warren gespeeld worden door Guus Verstraete Sigrid Koetse zal Ma rina, de vrouw van de als eerste ver- Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Scheveningen (vac. H. Stolk): dr. C. Bezemer te Hattem; te Winterswijk (vac. dr. J. van Ros sen) (toez.): K. G. de Noord te Blij- ham. Aangenomen: naar Renkum (vac. J. C. van Hunnik): R. Holwerda te 's-Hee- renhoek. Geref. Gemeenten: Beroepen: G. Schipaanboord te Apel doorn ,die bedankte voor Hardinxveld- Giessendam; te Leiden: J. van Haaren te Amersfoort. Bedankt: voor Andyk-Enkhuizen en voor Hoofddorp: D.Hakkenberg te Dor drecht. Geref. Kerken: Beroepen: te Bergum: A. Borgman te Witmarsum; te Rotterdam-IJsselmon- de (vac. P. v.d. Spek): D. H. Borgers te Nyverdal. Oud-Geref. Gemeenten: Beroepen: te Scheveningen: L. Gebraad te St. Philipaland. dachte Lee Oswald zijn. Verder spelen onder meer mee Cor van Rijn. Henk Molenberg, Pleuni Touw, Ine Veen, Adèle Bloemendaal en Coby Stunnen- berg. AMSTERDAM De componist Jur- riaan Andriessen heeft van de Amster damse Stichting Kunstniaand een op dracht gekregen voor het schryven van een werk voor sousafoon en orkest. (De sou. -foon is een koperen blaasinstru ment dat door de Amerikaanse compo nist Sousah werd gebruikt als speciaal effect by zyn militiare marsen). De première van dit werk zal in de Amsterdamse Kunstmaand zijn tussen 15 mei en 2 juni van dit jaar. De stich ting heeft Andriessen de opdracht gege ven na de succesrijke uitvoering van diens Perkshire Symphony voor het Kunstmaandorkest op 28 februari. mwbwbwBamm HILVERSUM 1 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Licht instrumentaal ensemble en zang solisten. 18.55 Gesproken brief uit Pa rijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Her sengymnastiek. 19.30 Promenade-orkest en solisten: romantische muz. 20.00 Nws. 20.05 Hou je aan je woord: een spel met en over taal en literatuur. 20.45 Stereo: Lichte orkestmuz. (opn.). 21.15 Achter de muur, hoorspel. 21.45 Stereo: Licht Instrumentaal ensemble. 22.00 Wie waagt, die zingt: internatio nale volksliedjes. 22.30 Nws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.50 Venster op de heden daagse muz., muzikale lezing. 23.30 Stereo: Combo en zangsolist. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H 18.00 Marinierskapel. 18.20 Uitzending van de Anti-Revolutionaire Partij. Spr. mr. W. de Kwaadsteniet, secretaris van de Anti-Revolutionaire Partij. 18.30 Jon ge artiesten, begeleid door licht orkest. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 De zingende kerk: toelichting op geestelijke liede ren. 19.45 Zoekend geloven: nieuwe ca techismus voor volwassenen. 20.00 Ste reo: Johannes Passie, Bach (le deel). 20.50 Klass. grammofoonmuziek. 21.15 Zij rekenen op U!, gesprek. 21.30 Viool en piano: klassieke muziek. 22.00 Kunst- korniek. 22.30 Nieuws. 22.40 Overwe ging. 22.45 Grammoofonmuziek. 23.15 Context: 14 daags magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.45 Klassieke grammof oonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. NEDERLAND I. NTS: 12.00-213.0 Teleac: De detail list als ondernemer (7). 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.55 Re clame. AVRO: 19.00 Zoo, Zoo, maande lijks dierenprogramma. 19.30 The Mon- kees. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO 20.20 muzikaal showprogramma. 21.00 The Fugiitve, TV-film. 21.50 AVRO's Televizier. NTS: 22.25-22.30 Journaal. 23.00-23.30 Teleac: Kernfysica (23). NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. STER: 20.01 Reclame. NTS: 20.05 Eurovisie IJsshow der Kampioenen: hoogtepun ten uit de demonstraties kunstrijden op de schaats te Wenen. 20.50 Eurovisie: Een Opera uur: Zweeds Radio Symfo nie orkest en solisten: Operaconcert. STER: 21.56 Reclame. NTS: 22.00-22.15 Journaal. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdl. 7.23 Lichte grammofoonmuz. en rep. (7.3Ö - 7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte grammof oonmuz. en report. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw). 9.00 Rom. orkestwerken (gr). (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Stereo: Mod. grammofoonm. 12.00 Li. grammofoonmuz. 12.22 Voor het platte land, praatje. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tango rumba-orkest en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Stereo: Instrumentaal sextet en zang. 13.50 Gespr. portret. 14.05 Radio- dubbelkwartet: Oud-Franse chansons. 14.25 Viool en piano (opn): mod. muz. 14.45 Klein Radiokoor: Franse liederen. 15.00 Voor de jeugd. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 Voor de zieken. 17.30 VARA-dans- orkest en solisten. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klassieke grammofoonmuz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte grammofoonmuz. 7.40 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Oude muziek (gr.). 9.00 Voor de zieken 9.40 Voor de vrouw. 10.30 Studiodienst. 11.00 Lichte grammofoonmuz. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Variant: actualiteiten, rep. berichten en muziek. 13.30 Streeo: Me- tropole orkest. 14.00 De familie Leen- houts, hoorspel, (dl. 23). 14.30 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 15.20 Viool en piano: Klassieke muziek. 15.50 Bijbel vertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five o'clock, praatje. 17.15 Nederl. volksliedjes. 17.35 Lichte muz. uit Zuid-Amerika (gr.). 17.50 Overh.- voorlichting: Politie nu. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Actualitei ten. 9.05 Kaleidoscoop: gevarieerd mu- ziekprogr. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvita minen (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operettemuziek. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten 13.05 Vrolijke platen- programma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nws. 15.02 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.02 Toer beurt (gr.). 17.35-18.00 Hillbilly-time: Country en Western muziek. DINSDAG 21 MAART 1967. DUITSLAND I. 10.00 Nieuws. 10.05 Journ. (van giste ren). 10.20 Actualiteiten en muziek. 11.00 Programma gewijd aan Frans Schubert. 12.00-13.30 Actualiteitenkro niek. 16.40 Nws. 16.45 Voor de kinde ren. 17.15 Voor de kinderen. 17.30 Bij belse Geschiedenis voor de kinderen. 18.00-18.05 Nieuws. (Regionaal program ma: NDR: 18.05 Nieuws. 18.16 Week overzicht. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Actualiteiten. 19.21 TV-film. 19.59 Pro gramma-overzicht. WDR: 18.05 Nieuws uit Noordryn-Westfalen. 18.10 TV-film. 18.25 Hier und Heute. 18.50 Goeden avond. 19.00 Hier und heute. 19.10 Amu sementsprogramma. 19.40 Programma gewijd aan Goethe). 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Amusementspro gramma. 21.00 Spel naar een boek van Tolstoi. 22.30 Nieuws, weerbericht en commentaren. DUITSLAND II. 18.10 Nieuws en weerbericht. 18.20 Actualiteiten en muziek. 18.55 TV-spel. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws en the ma's van de dag. 20.00 Sportspiegel. 20.30 Filmreportage. Aansluitend: nws. 21.15 Detective-film (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.05 Culturele ru briek. 22.35 Nieuws, weerbericht en the ma's van de dag. METIS i TH WIL JE DAAR OP TUD ROMEN OM DE ZOMER MEE TE MAKEN OF NIET AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Ha venwerken zal over 1966 geen divi dend kunnen voorstellen. Over 1965 werd nog 10 procent dividend betaald. De schuld van deze teleurstellende ontwikkeling ligt bij Indeco-Coignet, waarin Havenwerken een aanzienlijk belang heeft, en bij de Duitse Gebr. Goedhart Bau-Unternehmung. De gang van zaken bij Indeco-Coig- net, zo deelt de directie mee, vormde in tegenstelling tot de op de vorige jaarvergadering uitgesproken ver wachting, een ernstige tegenvaller. Zij meent dat men daar nu zo ver is gevorderd met overschakeling naar een nieuw woningtype, dat de ver wachting niet ongegrond is dit bedrijf binnen afzienbare tijd tot een renda bele exploitatie te kunnen brengen. Voor het belang bij Goedhart zal een verdere belangrijke voorziening moeten worden getroffen. Dit alles valt temeer tegen omdat Havenwerken zelf na normale af schrijving een bevredigend resultaat over 1966 heeft geboekt. Ook de mees te dochtermaatschappijen droegen daartoe bij. Door de tegenvallers zal het totale financiële resultaat echter zodanig zijn dat het dividend over 1966 moet worden gepasseerd. Over de Zandvoortse pier zegt de directie dat omtrent het uitvoeren van de bouw door Havenwerken nog geen enkele zekerheid bestaat. AMSTERDAM. De goede gang van zaken vorig jaar bij de Nederland- sehe Middenstandsbank heeft zich tot nu toe in 1967 voortgezet. Wel moet !n aanmerking worden genomen djit de verlaging van de rentevoet problemen oproept, aldus de directie in de jaar vergadering. Het bestuur noemde het een mis verstand dat door de intrekking van het strafdeposito door de Nederland- sche Bank de kredietmogelijkheden be langrijk zijn vergroot. De banken moe ten de normen bij de kredietverlening onverminderd hanteren, zodat de be wegingsvrijheid nog steeds is beperkt. Als de groei van de Middenstands- bank blijft doorgaan, dan zal verster king van de middelen nodig zijn, zo werd gezegd. Het bestuur kon nog niet zeggen of dit door een emissie zal ge beuren. Een tydstip kon niet worden genoemd. Het bestuur zegde wel toe met de rechten en belangen van aan deelhouders rekening te zullen houden. DEN HAAG De 6 pet. 25-jari- ge lening van de Bank voor Nederland- sche Ggmeenten is een groot succes ge worden. Er is voor een dusdanig be drag ingeschreven dat de toewijzingen zeer gering zullen zijn. De lening ls f 150 miljoen groot en wordt uitgege ven tegen 100 pet. Op de beurs houdt men rekening met een toewijzing van 2 pet. met een maximum van f 3000. Verwacht wordt dat de eerstvolgende lening van de bank zal worden gesteld op 6 1/4 pet. a pari. DEN HAAG Bij de uitloting van de 2% procent premielening Zuid-Hol land 1957 is de hoofdprijs van 10.000 gevallen op obligatienummer vier van serie 10820. De premie van 50.00 viel op nummer negen van serie 19711 en de prijzen van ƒ10.000 op nr. 1 van serie 552 en nr. 6 van serie 14558. In totaal werden 50 series van elk tien obligaties uitgeloot, waaronder twee premies van 5.000, tien van 1.000 en 24 van 500. De overige obligaties van de uitgelote series worden aflos baar gesteld met 125. De houders van de obligaties nr. 9 van serie 7158 en nr. 2 van serie 8499 zagen zich beloond met 5.000. De premies van duizend gulden vielen op nr. 4 van serie 3577, nr. 9 van serie 7926, nr. 1 van serie 9296, nr. 6 van serie 12501, nr. 2 van serie 13728, nr. 7 van serie 15418, nr. 3 van serie 15495. nr. 9 van serie 15550, nr. 3 van serie 17863 en nr. 9 van serie 18378. AMSTERDAM De heer M. Ca ransa heeft als laatste aanwinst van zijn n.v. het pand Femina op het Rem brandsplein in Amsterdam voor rond een miljoen gulden aangekocht van de N.V. Bouwes' Exploitatiemaatschap pij. Ongeveer 25 jaar is het gebouw in het bezit van Bouwes geweest. AMSTERDAM In de vergade ring van de raad van commissarissen van de Algemene Bank Nederland NV (ABN) is besloten aan de op 21 april te houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend op de gewone aandelen over 1966 te bepalen op on veranderd veertien procent. AMSTERDAM, 20 maart.Londen 10.09-10.10V6; New York 3.61^-3.61 Montreal 3.33^-3.34; Parijs 72.93-72.98; Brussel 7.26%-7.27%; Frankfort 90.85- 90.90; Stockholm 69.94%-69.99Zürich 83.36%-83.41%; Milaan 57.80%-57.85%; Kopenhagen 52.23%-52.28%; Oslo 50.48- 50.53; Wenen 13.97-13.98; Lissabon 12.59%-12.60%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2