Benzinestation Van Eist gaat spoedig verdwijnen Filatelie tot bloei in Leersum Zeer zwak Skoghall verloor van beweeglijk GVVV-team: 4-0 N.C.Y.B. schreef historie op jaarvergadering Rhevo-dames hebben nog goede kans op de titel Na bijna halve eeuw V oor j aars- en zomer mode bij firma Diepeveen Vlucht op bromfiets Automaten vernield Commentaar van de Skoghall-voorzitter Afscheid van presidente Afdeling gesplitst Titelkandidaat Kr. en Vlugheid 2 verloor Invaliden winkelden E.H.B.0.-treffen in S.K.F.-kantine M.A.C. organiseert (vroege) Paasrit Weer verkeerscodes bij de politie Meisje licht gewond bij aanrijding MIST U UW 3550 4079 Causerie voor bejaarden over Bijbelverspreiding BURGER&JKE STAND Zweden figureerden in eenzijdige „interland" Hoog tempo Spanning dagblad DE VALLEI? Bel: VEENENDAAL KESTEREN WOENSDAG 22 MAART 1967 VEENENDAAL. In 1893 ves tigde de heer R. van Eist een smede rij in het pand, dat nu bekend staat als Hoogstraat 36. Tegenwoordig woont zijn zoon, de ruim 66-jarige W. J. van Eist nog steeds in hetzelfde pand. Een smederij is er allang niet meer. Omstreeks de eeuwwisseling be gon men met de verkoop van fietsen en een „ijzerwinkeltje" huishoude lijke artikelen. Vlak na het einde van de eerste wereldoorlog deden de mo torfietsen hun entree in deze zaak en vrij spoedig volgden ook de auto's. Vanaf 1918 dus bijna 50 jaar wordt er benzine verkocht, eerst uit blikken, maar reeds 45 jaar uit een pomp. Door de verkoop van benzine is de firma Van Eist bekend gewor den in Veenendaal. Het was de eerste benzinepomp en sinds 1946 het hoofd middel van bestaan voor de heer Van Eist jr. Nu gaat dit toch wel zeer be kende punt op de hoek van de Helling verdwijnen. De pomp is al geen eigen dom meer van de familie Van Eist, maar is sinds begin van dit jaar over genomen door firma Jan de Ruiter en zal daardoor binnenkort verplaatst worden. Een bijna 75 jaar oude „tra ditie" is dan verdwenen. Het gaat de heer Van Eist niet zo erg aan het hart, als wel zijn vrouw, dat de pomp moet verdwijnen. Hij deed de laatste jaren toch al niet veel meer aan het werk, in verband met zijn ge zondheid. Mevrouw Van Eist heeft het er echter de eerste dagen wel moeilijk mee gehad. Nu echter is ze blij einde lijk rust te hebben. Het moeilijkste had zij gevonden, dat ze de trouwe klanten de laatste dagen moest vertellen, dat de pomp in andere handen was overgegaan. Alles is ech ter bijna verleden tijd. Nog een half jaar en het echtpaar Van Eist verhuist uit het pand, waarin de vader van de heer Van Eist al woonde, voor dat hij getrouwd was! Op garage Van Wijk na is dit het oudste adres, waar auto's geleverd wer den. Eigenlijk is de autoverkoop begon nen in 1921. Daarvoor echter had men al enkele jaren een auto voor de „ver huur". Er werd alleen met chauf feurs verhuurd. De eerste wagens die verkocht werden waren van het merk Ford en wel de beroemde T-Ford. Vrij spoedig kwam er een model van Chevrolet bij. Vaste dealers voor een merk kende men in die tijd nog niet. „Als je terug denkt aan die tijd, dat is haast lachwekkend. Eens hadden we een trouwerij, midden in de winter, het vroor dat het kraakte. Op de auto had je toen van die carbidlampen en daar moest water bij, maar omdat we bang waren dat het water zou bevriezen heb ben we er jenever bij gegooid. Later hoorden we dat het met spiritus net zo goed ging en dat was wel wat goed koper!" vertelt de heer Van Eist. Jarenlang heeft men ook een zieken auto gehad. Dat was toen de enige in Veenendaal. „Een rit vergeet ik nooit meer: ik moest een vrouw naar Utrecht brengen voor een blindedarmoperatie. Toen we in Utrecht kwamen, bleek echter dat er een kind geboren moest worden. Het was midden in de nacht en mijn „kraamvrouw" lag nog niet in bed, of er werd gebeld, dat ik direct-te rug moest komen, omdat er nog ie mand naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Dat was voor zover ik weet de eerste keer in Veenendaal, dat er twee mensen in een nacht in het ziekenhuis opgenomen zijn". „Eigenlijk ben ik al in de oorlog vrij wel met de reparatie opgehouden. Offi cieel echter pas in 1946. Toen werd de gehele garage als stallingsruimte inge richt, maar dat was in de oorlog in feite ook al zo. Nu is alles voor de heer en mevrouw Van Eist verleden tijd. Slechts de her inneringen aan die goede dagen blij ven. Een herinnering, die alleen in hun harten kan blijven voortleven, want niet alleen de pomp wordt verplaatst: ook het pand wordt afgebroken. De ge meente heeft het nodig voor de door braak naar het Schrijverspark. Uit al lerlei oogpunten, als verkeerstechnische en stedebouwkundige, een toe te jui chen zaak. Alleen gaat er weer een stukje oud-Veenendaal verdwijnen. De heer Van E 1st, die het bijltje erbij neerlegt. Dinsdagavond hield de fa. Diepeveen haar voorjaars- en zomermodeshow. De show mocht zich in een grote belang- telling verheugen en zowel oudere als jongere dames hebben volop van het gebodene genoten. De show werd ge opend met het tonen van jeugdige ja ponnen in de moderne kleuren, waaron der bijvoorbeeld eigeel en appelgroen. Voor de wat oudere dames toonden de mannequins modieuze japonnen van Trevira, Diolen en Jersey stoffen. Bijzonder in de smaak vielen de zo mermantels in de nieuwste modellen en kleuren. Zeer geslaagd waren de model len met 2 rijknoops met brede revers. De meeste mantels lopen iets uit en zijn van wollen stoffen gemaakt. Ook hier werden moderne kleuren gebruikt. Voor de grotere maten werden er mantelkostuums en mantel-complets ge toond, die zeer fraai van coupe waren, en waarbij tevens bleek, dat ook de oudere dames lichte kleuren kunnen dra gen. Alle hoeden, die uitstekend combi neerden met de kleding, waren van maison Jeanette, terwijl de schoenen afkomstig waren van de fa. Versteeg. Een hoofdstuk apart vormde de tiener- Rieding. Vele modellen in moderne kleu ren werden getoond. Heel leuk was een jurkje in de tentlijn met kimono-mou wen en gerende rok in Coton Imprimé en natuurlijk in de.... minilook. Bijzon der in de smaak vielen de Bobbie-Brooks pakjes met pantalon en blouses in de schattigste kleurcombinaties. De tieners kunnen met deze combinatie naar harte lust combineren. De jongste mannequin van de avoi\d toonde vlotte kinderkleding, o.a. snoezi ge jurkjes, pakjes en strandkleding. Strandkleding was er ook voor de da- LEERSUM. Maandagavond kwamen in hotel „Het Centrum" postzegelliefheb bers uit Amerongen en Leersum bijeen om te komen tot oprichting van een zelf standige afdeling Amerongen-Leersum. Initiatiefnemer hiertoe was de heer Broos, een enthousiast filatelist. Men had de voorzitter van „Philatelica" uit Driebergen, de heer J. Veer, bereid gevonden om op deze avond de nodige inlichtingen te verstrekken. De afdeling Amerongen-Leersum gaat starten met 27 leden, een aantal dat buiten verwachting is. Er werd op de vergadering meteen een actie-comité noemd, dat bestaat uit: De heren Tase- laar, Van Veenendaal en Keiman uit Amerongen en de heren Temmen, Wil- lemse, Wildeman en Broos uit Leer sum. Voorzitter van dit actiecomité is voor lopig de heer Veer uit Driebergen. Dit jaar gaat de afdeling Amerongen- Leersum nog niet draaien als een zelf standige afdeling, omdat de inwerkpe- riode van deze nieuwe vereniging veel tijd vraagt. De afdeling Driebergen blijft voorlopig het „vliegtuigmoederschip", waar de afdeling voorlopig op kan Landen. De regie blijft tot december in Drie bergen. Dan zal door het hoofdbestuur uit Den Haag het definitieve bestuur worden geïnstalleerd. Het actie-comité treedt dan weer en bloc af. Deze mensen gaan voorlopig het vele voorbereidende werk doen. Toch zijn er op de eerste bijeenkomst al spij kers met koppen geslagen. Dit jaar zal men met een bus naar Amsterdam gaan om de Amphilex-ten- toonstelliixg te gaan bezoeken. Door de PTT zal in Leersum een film worden vertoond over postzegels. VEENENDAAL-ELST. Op woens dag 29 maart a.s. worden EHBO-wed- strijden gehouden in de kantine van de SKF, ingang Groeneveldselaan. Men zal er onder meer de ploegen uit Veenen daal en Eist aan het werk kunnen zien. De eerste oefenavond van de EHBO afeling Eist wordt donderdag 13 april a.s. gehouden in het Wijkgebouw. Alle voorgaande berichten omtrent de nor male oefenavonden vervallen hierbij. EENENDAAL De MAC „Veenen daal" organiseert maandagmorgen 27 maart (Tweede Paasdag) de tradiito- neel geworden Paasrit. De rit, die ver reden wordt volgens het KNMV-regle ment 1965, gaat van start vanaf hotel „La Montagne". De organisatoren heb ben voor chauffeurs en passagiers een aantal leuke verrassingen in petto. Ook voor de kinderen zijn er speciale- sur prises. mes. Gemakkelijke japonnen van bad stoffen en ook hier weer, leuke model len in vrolijke kleuren. De fa. Diepeveen liet de aanwezige dames ook tonen hoe hun echtgenoot ge kleed kan gaan. Een heer toonde een grote collectie kostuums, sportkleding en regenkleding. Elegant was vooral een bruin kostuum met vest van zuiver scheerwol, het colbert was iets langer dan normaal, afkledend met split, vier- knoopssluiting met hoge revers. Al met al een zeer geslaagde show waarbij zeer veel moois te zien was. Het voert te ver om al het getoonde stuk voor stuk te omschrijven, hoewel dat het zeker waard zou zijn. Tijdens de gehele show zorgde de heer Spaan aan de piano voor een uitstekende mu zikale omlijsting. K. VEENENDAAL Vanaf 21 maart, zijn op het politiebureau te Veenendaal weer verkeerscodes verkrijgbaar. VEENENDAAL Gistermiddag vond op de Parallelweg, ter hoogte van gara ge Vonk, te Veenendaal een aanrijding plaats. De bestuurster van een personen auto, mevrouw E. D. uit Rhenen, reed op de Parallelweg, richting KerkewQk. Zij zag links van haar enkele kinderen op het trottoir, waarvan er een plotse ling de rijweg overstak. Het was het 9-jarige meisje S. W. van E. uit Veenen daal. Zij liep enkele lichte verwondingen op. tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL Gisteren werd op de Jan Steenlaan de bromfiets van mej. E. M. uit Veenendaal ontvreemd. Niet ver van de plaats van de diefstal vond de politie een blauwe fiets, waarmee D. W. uit het kamp Overberg was ontsnapt. De bromfiets werd vanmorgen in Maarn gevonden. VEENENDAAL Maandagavond j.l. werden de automaten van de heer R. op de Munnikenweg te Veenendaal vernield. De daders zijn inmiddels ge pakt. Het waren enkele kwajongens uit de buur in leeftijd variërend van 10 tot 12 jaar. De ouders zullen voor de schade aansprakelijk worden gesteld. VEENENDAAL De heer Brugman van het Ned. Bijbelgenootschap sprak dinsdagmiddag voor de bejaarden over het onderwerp: „De Bijbel, het boek dat blijft. Het „woord" moet kenbaar gemaakt worden aan degenen die verschillende talen spreken. 2500 talen zijn er, de genen die niet kunnen lezen, „horen" door middel van tekeningen, en zij die niet kunnen zien door middel van band recorders en brailleschrift. Geen geringe taak en toch nog slechts een deel van het veelomvatten de werk van het N.B.G. In het jaar 1804 werd het Engelse Bijbelgenoot schap opgericht, 10 jaar later volgde Nederland, dat veel werkte in Indië. Na de pauze werden dia's van Kame roen en over de verspreiding van de Bijbel daar vertoond. In 1872 kwam daar de eerste Bijbel in de eigen taal. Volgende week is de maandelijkse praat- en breimiddag. Dinsdag 4 april komen de heren Schrijver en Laman spreken over bijen. Geboren: Teunis, z.v. D. Ariesen en A. Toller; Albert, z.v. H. van den Belt en G. van Dijk; Berend Pieter, z.v. D. Schreuder en A.S. van Roekei; Johan nes Hendrik K. D., z.v. D. Gaasbeek en J. H. Honders; Marinus, z.v. H. J. van Barneveld en J. C. van Egdom; Albertus Arris, z.v. A. Haalboom en W. F. Kersseboom; Maas Anthonie, z.v. A. Boon en E. C van den Heuvel; Jo- landa, d.v. J. Turkesteen en M. Leen heer; Antonia, d.v. G. van de Kraats en A. Bouman; Ronald Gerardus, z.v. G. J. Meurs en H. Ballast (geboren te Rhenen); Maria Barbara, d.v. E. H. Feith en P. J. Pennekamp (geboren te Arnhem Ondertrouwd: D. Valkenburg en P. Mans; J. W. van Meerten en J. van Kooten; A. van de Haar en G. J. Tol lenaar; M. van Hunnik en D. B. J. v. d. Bosch; J. W. van Burken en H. J. op de Woert; J. van der Sluis en C. E. J. M. van der Meijden; Gehuwd: C. Bouwmeester en J. H. Hage; P. van Schuppen en M. J. Bou man. GEBOREN: Teunis, z.v. G. C. van Eldak, en R. J. van Daalen; Arend, z.v. O. van Setten en G. M. van Gelderen; Dirk, z.v. D. Brouwer en M. Thijssen; Evert, z.v. J. Stelwagen, en A. R. Kinder mans. ONDERTROUWD: C. J. Spee en J. C. van de Pol. W. W. Baars en J. D. Romein. GETROUWD: A. Elings en R. van Broekhuijze. OVERLEDEN: A. Scholten, oud 72 jr. VEENENDAAL. GWV was gisteravond de eerste Veenendaalse ploeg van dit jaar, die uitkwam tegen een buitenlands team. Tegenstander van de blauwwitten was de Zweedse 4e divisieploeg Skoghall, een van de vele Scandinavische teams die in deze tijd naar ons land ko men voor een gedegen training en enkele oefenwedstrij den tegen Nederlandse clubs. De ontmoeting eindigde in een 40-zege voor de Veenendalers, welke score nog vrij bescheiden is. De Zweden toonden zich een zeer zwakke tegenstander, die op de keper beschouwd eigenlijk geen moment gevaarlijk is geweest. GWV daarentegen speelde een zeer goede wedstrijd met vaak mooie haar- zuivere combinaties, welke culmineerden in bijzonder ge vaarlijke aanvallen. Uiteraard moet men hierbij in aan merking nemen, dat de tegenstand erg zwak was, hetgeen echter niet wegneemt, dat de GVVV-ers ondanks dit feit een frisse en effectieve partij voetbal speelden. De Zweed se gasten hadden echter een zeer aanvaardbaar excuus voor hun zwakke spel in deze wat eenzijdige „interland", namelijk dat zij dit seizoen voor de eerste keer op de grasmat kwamen Het werd het publiek (in verband met het aanvangsuur niet bepaald talrijk) al gauw duidelijk, dat de prestaties van de Zweden niet geheel aan de verwach tingen voldeden. Alhoewel beide teams na de aftrap tot enkele aanvallen kwa men, kwam er na 10 minuten al een overwicht van de Veenendalers. De thuisclub combineerde fraai en de Zweedse keeper had meteen de han den al vol aan de GVVV-voorwaartsen. Na ruim tien minuten spelen scoorde Jan van Manen reeds het eerste doel punt. Aanvoerder Schinkel gaf een har de pass, bedoeld voor de Veenendaal - de de VEENENDAAL Na afloop van strijd GVW-Skoghall vroegen wij voorzitter van de Zweedse club naar zijn mening over deze oefenwedstrijd van zijn mannen. Daar geen der Scan- dinaviërs de Engelse (en Duitse)taal bleek machtig te zijn, hadden de bui tenlanders een tolk meegebracht, die het commentaar van de Skoghall-voor zitter als volgt samenvatte: „Onze land genoten waren niet opgewassen tegen de GVVV-ers, die sneller en aanzienlijk ge vaarlijker waren. U moet echter wel in aanmerking nemen, dat wij praktisch niet in staat zijn geweest dit seizoen te trainen. Onze velden zijn nu nog bedekt met een 70 cm dikke sneeuwlaag en in het gunstigste geval kunnen wij eens trainen op een sintelveld. Dit is onze eerste wedstrijd in Nederland en ik ben niet bepaald ontevreden over ons team. In Zweden zijn 7 divisies en ons team is sinds vorig jaar ondergebracht in de vierde. Op onze vraag of het elftal in zijn sterkste bezetting was aangetreden, antwoordde hij„Inderdaad zijn wij met de beste spelers naar Nederland geko men. Weliswaar hebben we vanavond ook wat geëxperimenteerd, maar in ru we lijnen geschetst is dit toch wel het team, zoals dat in de competitie aan treedt." Deze vraag stelden wij de Zweed naar aanleiding van een opmerking van een reservespeler, die ons op nogal on duidelijke wijze te kennen gaf, dat hier een 2e of 3e elftal aan het spelen was. Doch laatstgenoemde vergiste zich vol komen. Degene die o.i. ook een fikse vergissing maakte was de Arnhemse VW, toen zij ons mededeelde, dat deze Zweedse 4e-divisieclub ongeveer gelijke voetbalcapaciteiten bezat als een 2e-di- visieclub in ons land VEENENDAAL Gisteravond hield de afdeling Veenendaal van de Neder landse Christen Vrouwen Bond haar jaarvergadering in het „Trefpunt" te Veenendaal. Een hoogtepunt van deze vergadering was het afscheid van de presidente van de afdeling Veenendaal mevrouw I. Bos-Dikken en het benoe men van de twee nieuwe presidentes, die de gesplitste afdelingen, Noord en Zuid, de komende jaren zullen gaan leiden. Bij de huldiging, die mevrouw Bos onderging, kwam naar voren dat zij, al is zij de zestig gepasseerd, nog jeugdig actief is: „Toen zij met Kerst in Amerongen werd uitgenodigd te ko men dineren, vond ze het zulk mooi weer, dat ze maar naar Amerongen is gaan lopen", gaf de spreekster als voorbeeld. Na het gesproken eerbetoon nam mevr. Bos een bloemenhulde en ve le geschenken in ontvangst, waarvoor zij haar oprechte dank uitsprak. Vervolgens werden de twee nieuwe presidentes geïnstaleerd: mevrouw Mo lenbroek voor de afdeling Noord en mevrouw Visser voor de afdeling Zuid. De benoeming ging gepaard met het uitreiken van de tekenen van het pre sidentschap, namelijk: de bondsbijbel en de voorzittershamer. De twee nieu we presidentes werden verder verwel komd met bloemen. Uit het jaarverslag, dat door de drie dames uit het bestuur in originele vers vorm werd voorgedragen, bleek dat de afdeling Veenendaal van de NCVB een goed jaar achter de rug heeft. Er zijn veertien nieuwe leden bijgekomen en ook financieel is men er op vooruitge gaan. De NCVB namen gisteren even eens afscheid van mevrouw Bos-Kievit, die vier jaar lang actief bestuurslid is geweest. Na de paasweiding nam mevrouw Bos als presidente afscheid van de vrouwenbond. In de acht jaar dat zij de afdeling Veenendaal van de NCVB heeft geleid is zij niet één keer ziek of absent geweest: „Dat is een eer die niet mij toekomt", zei mevrouw Bos. „Verder dank ik bestuur en leden heel, heel hartelijk voor het vertrouwen dat U altijd in mij hebt gesteld", aldus mevrouw Bos. Tenslotte sprak zij de hoop uit, dat de nieuwe presidentes het zouden presteren er in Veenendaal een derde afdeling bij te krijgen en dat zij nooit zouden vergeten: „dat het werk van de Nederlandse Christen Vrouwen bond bestaat uit dienen!" Mevrouw Bos werd door alle aanwe zigen staande toegezongen en de nieu we presidentes werden met een harte lijk applaus welkom geheten. rechtsbuiten, die nog werd onderbroken door het hoofd van een Zweedse achter speler. De bal kwam toch bij Van Ma nen terecht en deze schoot mooi in (1-0). GWV bleef voortdjrend in de aanval en slechts zelden kwamen de buitenlandse gasten tot tegenacties, welke dan absoluut strandden op de zeer rustig spelende defensie van de Veenendalers. GVW bleef in hoog tempo spelen en vooral J. v.d. Bovenkamp toonde zich een spelverdeler van klasse, die zijn teamgenoten voorzag van zeer fraaie passes. Uit een snelle aanval kwam de bal bij rechtsbinnen Beukhof die, met een Zweedse back bij zich, schijnbaar moeiteloos zijn ploeg een 2-0 voorsprong bezorgde. Tien minuten voor tijd werd het 3-0 door P. v.d. Bovenkamp, die zeer verdienstelijk speelde deze wed strijd. Ruim 20 meter van het doel der gasten kreeg hij een vrije schop te ne men. Met een prachtig schot joeg hij de bal keihard in de linkerbovenhoek en de vrij gezette Zweedse goalie kon alleen maar toekijken Het Skoghall-team ging na rust ietwat beter spelen, maar GWV bleef de toon aangeven in deze match. De Zweden hadden wel een goede bal techniek, maar de aanvallen werden te doorzichtig opgezet. Ook de achterhoede van de gasten draaide wat beter, maar het kwam toch nog vaak voor, dat de GVVV-voorhoede haast volkomen vrij stond. De keeper uit het hoge noorden verrichtte in de tweede helft enkele goe de reddingen, maar zijn voorhoede kon de goed spelende GVW-defensie geen enkele keer verrassen. Ruim een kwar tier voor het einde werd Beukhof bij een nogal vreemd aandoende actie aan het hoofd gewond en liet zich vervangen door De Kampert. Deze scoorde 7 minuten voor het ein de het vierde doelpunt. J. v.d. Boven kamp gaf na een snelle rush vanaf het middenveld de bal over aan de inval ler en deze liet voor de vierde maal de Zweedse doelverdediger kansloos. Het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter betekende het einde van een eenzijdige wedstrijd, waarin een zeer beweeglijk GWV weinig of geen moeite had gehad met het Zweedse Skoghall. RHENEN. Op de valreep van de competitie in de laatste wedstryd heb ben de dames van Rhevo zich naar de kop van de ranglijst in de derde klas ge speeld. Het won zelf met 13 van Odio 1 te Utrecht, maar de grootste kansheb ber op de titel, Kracht en Vlugheid 2 uit De Meern, verloor verrassend in Culem- borg van SDO 2 met 18, waardoor de Rhenense dames zich door een zege op Odio naast de ploeg uit De Meern konden spelen. Het werd een spannende stryd voor de Rhevo-dames. Zy moesten alle zeilen by zetten om de winst binnen te halen, maar uiteindeiyk won men verdiend deze belangrijke wedstryd met 18. Rhevo was voor de reis naar Utrecht in het geheel niet op de hoogte van het grote belang van deze strijd, want men achtte het min of meer onmoge lijk, dat Kracht en Vlugheid 2 in Cu- lemborg zou struikelen. Bij aankomst in de zaal in Utrecht bleek een afvaardi ging van de Meern se ploeg aanwezig te zijn om de strijd tussen Odio en Rhevo gade te slaan. Bij een gelijk spel zou Kracht en Vlugheid kampioen zijn. Al met al kwam Rhevo in deze strijd onder een grote belasting te staan en het be lang van de strijd tekende zich dan ook duidelijk af in deze match. Odio werd fanatiek aangemoedigd door eigen sup porters en uiteraard niet minder door die van Kracht en Vlugheid. Toch speel den de Rhenense dames zich in de eer ste set vrij vlot naar een 5-10 voorsprong en men won deze eerste set met 6-15 (0-1). In de tweede set had Rhevo het bijzonder moeilijk. Odio vocht verwoed terug en drong Rhevo in de verdediging, hetgeen de Rhevo-dames niet al te best af ging. Odio nam een 10-4-voorsprong. Rhevo vocht verbeten terug en liep in tot 10-9, maar verder lieten de Utrecht- VEENENDAAL Vroom en Drees- mann te Utrecht is als eerste in Neder land op het idee gekomen om invali den gelegenheid te geven ook eens uit winkelen te gaan en wel op maandag avond jl. Ook negen invaliden uit Veenendaal kregen hiervoor een uitnodiging en werden door de rode-kruiscolonne afdeling Veenendaal naar en van Utrecht gebracht waar zij met hun wa gentjes de verschillende afdelingen van V. en D. hebben kunnen bezichtigen maar vooral van hun kooplust hebben blijk geven. Uitnodiging om deze tocht te organi seren kwam van het UW te Utrecht. se dames Rhevo niet komen. Rhevo ver loor deze set met 15-9 en de strijd was weer gelijk (1-1). In de derde set deed Rhevo er alles aan om tot een beter resultaat te ko men. Hard en goed serveren, gevolgd door een aantal effectieve aanvallen re sulteerde in een Rhevo-overwicht en het werd uiteindelijk een 9-15-setzege voor Rhevo (1-2). Onder enorme spanning ging men in de vierde en allesbeslissende set aan 't werk. Rhevo moest winnen om gelijk met Kracht en Vlugheid 2 aan de kop van de ranglijst te eindigen. Verloor men deze set, dan zou het eindresultaat een gelijk spel zijn en dat was niet ge noeg. Maar de Rhevo-dames hielden het hoofd koel en verkregen na hard werken een 6-13 voorsprong. De Utrechtsen ga ven zich echter nog lang niet gewonnen. Ondersteund door bijzonder gescandeer de aanmoedigingen van de supporters uit Utrecht en De Meern toog Odio aan de slag om de achterstand in te lopen. Het kwam tot 10-13, maar toen was het gebeurd met de Utrechtsen. Onder groot enthousiasme van de eenzame Rhevo- dames scoorden zij de laatste twee zeer belangrijke setpunten en wonnen daar door deze vierde set met 10-15 (1-3). Door dit resultaat eindigde Rhevo zeer onverwacht nog naast Kracht en Vlug heid 2 op de eerste plaats van de rang lijst in de derde klas. Een beslissings duel tussen beide ploegen is dus nood zakelijk om uit te maken wie er promo veert naar de tweede klas van de bond. De dames uit Rhenen zijn hiervoor fa voriet, daar zij resp. wonnen en gelijk speelden tegen dit Kracht en Vlugheid 2. Uiteraard is verder een prognose moei lijk te geven, daar zich bij een beslis singsduel andere factoren doen gelden, dan bij een normale competitiewedstrijd. Het werd dus een zeer gunstig weekend voor de Rhevo-dames, die aan een kam pioenschap niet meer hadden gedacht. Het is goed mogelijk, dat zowel de da mes als de heren van Rhevo de com petitie als kampioen kunnen beëindigen en promoveren naar een hogere klasse.

De Vallei | 1967 | | pagina 3