„Wie eieren wil W eten gaat maar naar melkboer" 50 Veiling Septer Tiel Weinig bezoek bij vergadering van schoolvereniging Tweede team van R.T.T.V. verkeert in precaire situatie Veteranenvoetbaltoernooi gaat op 8 mei van start V.Y. Musketiers houdt paaskaartavond Cyprus bood Italië veel tegenstand VEL TOMADO TOMADO „BLIJF MET JE VINGERS VAN DIE KLEINE VOGELTJES AF ^j^nlealonl Geen koek en ei rond kievitsei DE GARDETANG DIE VOOR TWEE TELT BURGERLIJKE STAND IVT We wilden niet karig zijn Sc. Velp versloeg Rhenenaren: 6-4 Geringe verhoging van entreeprijzen RHENEN EEN KEIJZER TAPIJT Kandidaten voor bestuur sportstichting 25 stuks 1.25 STANDEN EN UITSLAGEN C DRJKfl GEEN ALCOHOL BIJ SNELVERKttfl Ernstig gewond bij botsing met hond Tip voor handiger huishouden DONDERDAG 23 MAART 1967 9? 7ijn witte snelbrommer staat tussen de sneeuwklokjes bij de voordeur en mener zelf heeft zyngroenepakaan. Die twee dingen samen betekenen dat de hele Rijkspolitie- inaeht, rayon Tienhoven in de provincie Utrecht, een dagje vrijaf heeft. De Kykspolitie van Tienhoven, dat is de heer Bastiaan Molenaar, rayon-commandant overeigenlijk al leen zichzelf. En tegenover meneer Bastiaan Molenaar zit ik nu, met zijn zieke zoontje dat met gekleurde aspirines ram melt en koffie waarin nog melk zit zoals de koe die aflevert. De reden: de heer Molenaar heeft een boodschapje, een klein tje maar. Het gaat niet over verkeersonveiligheid of een aantal bekeuringen voor te snel rijden, maar de Rijkspolitie man zegt bijvoorbeeld dit: „Laat iedereen met zijn vingers ran kleine vogeltjes afblyven, zit niet aan de eieren". Dat is in de eerste plaats een boodschapje van meneer Molenaar zoals hij nu voor me zit. Een man in zijn vrije- tijdspak, die shagjes draait en straks misschien toch weer de dienstbrommer pakt om de polders in te gaan. Dat doet hij niet omdat hjj zo graag politieman is, zelfs in zijn vrije dagen. Nee, gewoon omdat hij nu eenmaal de heer Bastiaan Molenaar is, die in barre winters de visotters voert en een hart heeft waarin de hele „wilde" dierenstand van Tienho ven past. „Over een week of twee begint de broedtijd weer", zegt hij en dat is dan tegelijk het prettigste en beroerdste dat hij zich in de ze tijd kan voorstellen. Er huizen erg veel vogels in de omgeving van Tienhoven, watervogels vooral. Maar dat betekent ook: veel nesten straks en veel jongetjes met cowboyhoeden die de eieren weieens naast hun ontbijtbord willen zien of het broedsel meepikken zonder eigenlijk te weten wat ze ermee moeten doen. „En dat is natuurlijk niet alleen hier zo, maar overal", zegt de Rijkspolitieman. „Kijk. toen ik tien jaar geleden naar Tienhoven kwam, gebeurde het nog wel dat mensen na een middagje thuis kwamen met een emmer vol eieren. Van koeten .futen of eenden. Of zwanen, noem maar op. Wat zijzelf en de buren niet meer op konden, werd aan de var kens gegeven". 0 Het is duidelijk, dat kan niet. Een emmer vol eieren, dat betekent een emmer vol jonge en misschien zeldzame vogels minder. En we hebben er de laatste jaren toch al niet zoveel meer over. „Je zou zeggen: wie eieren wil eten, stapt naar de melk boer", denkt de heer Molenaar hardop. „Vergeet het maar. Alles wat gratis is, is meegenomen, redeneert men. En als daar dan die nestjes liggen langs de waterkantSoms zijn mensen net vernielzuchtige beesten. Ze móeten iets met die nestjes doen. Zou dat een overblijfsel zijn van héél vroeger, een soort instinct dat opeens weer bovenkomt?" Goed, het is de laatste jaren minder geworden. Vorig jaar bijvoorbeeld, zetten de Duitsers honden en poezen bovenaan hun verlanglijstje als er een cadeautje gevraagd mocht wor- V den. „Een hang naar iets zachts, iets levends in deze harde tijd", verklaarden de deskundigen. De heer Molenaar zegt het zo: „Ik geloof wel dat de mensen iets milder zijn geworden. Ze springen niet meer zo bruut met eieren van vogels om als voorheen. Maar daar moet ik dan wel bij vertellen dat ik, zodra ik in Tien hoven aan het werk was gegaan, onmiddellijk heel streng ben opgetreden tegen alle eierrapers die ik kon betrappen. Er worden veel minder nesten leeggehaald dan tien jaar ge leden. En nog: als ik iemand ook maar één ei zie rapen, is hij erbij". Geboren: Dirk J., z.v. P. J. Coenen en G. van de Craats, Veenendaal; An- thonie, z.v. G. Nagel en J. de Kroon, Eist; Teunis, z.v. A. Versteeg en G. Leppers; Rutger, z.v. A. van Brienen en W. van Mourik, Eist; Jurrien M., z.v. H. Baars en H. Kieft; Guiseppe, z.v. D. Martino en R. Clemente; Petra, d.v. G. H. van Doorn en L. Hofman; Peter, z.v. G. H. van Doorn en L. Hofman; Melle A. Th., z.v. E. K. Th. Willemsz en J. M. Bos. Ondertrouwd: S. Attari en H. C. Es- bra. Gehuwd: E. C. H. Haalboom en L. Lodder; D. Heikamp en A. P. van der Heiden; J. Meijering en D. Mol; A. W. van Nieuwenhuijsen en G. van Laar. Overleden: Cornelia M. van Versen- daal, 84 j. wed. van R. Wildemans; te Wageningen: Jacoba J. Spelman, 93 j., wed. van H. H. O. Geitner. Vertrokken personen: A. P. J. Witt- kamp naar Veenendaal; J. van Doorn naar Ermelo; M. M. H. Tafersiti, naar Marokko; J. H. Roelofsen, naar Ede; J. J. Meier, naar Tubbergen. ADVERTENTIE Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemakke lijk in onderhoud. „Extra ka merbreed" (390 cm) vanaf 26 POSTBUS 39 - HILVERSUM Opgave na klasse mm maat. Appelen x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 x Jonathan k.l x Jonathan k.2 x Laxton Superbe k.2 Lombarts Calville k.2 Winston k.2 Fabrieksfruit per 100 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 73—80 71—75 65—69 54—60 56—76 56—73 49—67 45—59 67—73 67—64 61—71 56—60 55—57 66—69 64—67 5862 61—64 55—60 46—52 73—75 71—73 62—65 53—56 63—69 55—61 53—60 56—58 kg: blank f 28,20; rood f 21,00; zoet f 8,40. 45—61 4049 39—42 30—34 3541 Peren: Brederode St.-Remy Winterjannen Perenkroet per 100 kg f 3,30. Groenten: kassla per 100 krop 19,6020,10; 12,1013,90; prei 5659; radijs per bosje 2426; spinazie 6870; stoofsla 3538. Bloemen: violen per stuk 1018. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. voorzitter ds. C. van Viegen terecht op merkte in zijn openingswoord by de woensdagavond in de lagere school aan de Haarweg gehouden ledenvergadering: „als nu alle leden aanwezig waren, stond 't er met onze school niet rooskleurig voor. Maar gelukkig weten we beter". Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden zonder aanmerkin gen goedgekeurd, waarbij de verschillen de schoolactiviteiten over 1966 de revue passeerden zoals opening kleuterschool, wisseling schoolhoofd, benoeming kleu terleidster, aantrekken nieuwe leerkrach ten, het slagen van alle leerlingen voor het verkeersexamen, enz. Nog even herdacht de voorzitter het feit, dat wijlen de heer A. Doornenbal 40 jaar zijn beste krachten gegeven had voor de belangen van de school. Minder eierdieven dus in Tienhoven. Maar dat komt bijvoorbeeld ook door de actie, die de heer Molenaar als privéman samen met een aantal andere mensen voert. Dit jaar wordt het de tweede keer. „Anti-verstoringsactie" is de officiële naam en natuurlijk is het een actie vóór de watervogels en hun nesten en tégen clandestiene eierrapers en -rapertjes. De leerlingen van alle lagere scholen heb ben een circulaire gekregen en daarin wordt gevraagd géén nesten te plunde ren, maar een opstel of tekening te ma ken over vogels en hun jongen. „We hebben het het vorig jaar meteen gemerkt", zegt de heer Molenaar. „Het hélpt. Ik wil niemand onze actie op dringen, maar misschien is het een idee tje voor alle andere scholen in Neder land? In een dorp of in een stad, dat doet er niet toe. In een stad heb je toch merels die nesten maken en óók eenden en zwanen?" Nog een vraagje, meneer Molenaar, de eieren van koeten en futen bij voorbeeld, zijn die prettig om te eten? „Mmmm", zegt hij, „de smaak is on geveer die van een kie-vitseitje. Jav ze zijn wel lekker". Dus de heer Molenaar heeft zelf ook wel eens een eitje geraapt? „Allicht", roept hij, „ik ben toch ook jong geweest". En nu het toch weer over „jonge jongens" heeft: dat ze de natuur probe ren te besturen vindt hij prachtig, maar ook daarbij worden vaak fouten ge maakt. „Neem nu de tijd dat de jonge vo gels op het punt van uitvliegen staan", zegt hij. „Je krijgt de fotografen die geen telelens hebben en toch de vogeltjes willen fotograferen. Je krijgt de jongens die met hun neus op het nest willen zit ten. Goed, de vogeltjes schrikken zich ongelukkig en vallen uit het nest. Nu kun je ze wel weer terug gaan leggen, maar zo'n beestje voelt zich niet meer veilig in het nest. Het gevolg is dat ze onherroepelijk dood gaan. Ze sterven van honger en kou of ze worden opge geten door een rat of een bunzing". Links: De heer B. Molenaar thuis: Moet u nagaan, tien jaar geleden gebeur de het nog wel dat de mensen met em mers vol eieren van koeten, futen of eenden thuis kwamen. Boven: Er huizen heel wat watervo gels in de omgeving van Tienhoven en de heer B. Molenaar wil weten waar precies hun nesten zijn, om de eieren èn de jongen te kunnen beschermen: als politieman, maar zeker ook als meneer Molenaar privé. Daarom de verrekijker, daarom zijn voortdurende aandacht voor alles wat vogel is. RHENEN In de raadsvergadering van dinsdagavond stellen B. en W. voor de volgende Rhenenaren een bestuurs functie te bezorgen in de op te richten sportstichting, te weten de heren A. J. A. Kloosterman (Candia), D. F. Levö- leger („Wilskracht") en H. Hendriks (Forellen). Als raadslid willen B. en W. graagin de stichting benoemd zien een afge vaardigde uit Eist, namelijk de heer D. de Jong (PvdA). Naast al deze kandi daten zullen er nóg twee moeten ko men. Daarover zal men zich nog nader beraden. ADVERTENTIE Daarom moeten "we ons nu matigen met adverteren Toegegeven. U zou er niets van geweten hebben als we de kwaliteit van Navy Club 'n tikkeltje kariger hadden aangepakt. Of als die 25 smakelijke Amerikanen wat minder verzorgd waren ingepakt Wij wel. Want Navy Club zou dan nooit zo'n suc ces zijn geworden. Zelfs niet voor die in teressante prijs van 1,25; lage prijs alleen zegt tenslotte niets. Misschien hadden we Navy Club toch voor 1,50 moeten brengen. Voor die prijs was het óók 'n bijzonder goede sigaret geweest. En dan hadden we dat ook met lekker grote advertenties kunnen vertellen. Enfin. Met zo'n krap kleintje gaat 't ook. Navy Club. 25 pure Amerikanen. U rookt er goed van voor 1,25. Punt. RHENEN Het is RTTV 2 helaas niet gelukt een punt in de wacht te slepen tegen Velp om op deze manier de dreigende degradatie af te wenden. Nu moet maar worden afgewacht wat SC Velp tegen Kr. en Vr. in Renkum doet. Wint Velp, dan zal RTTV 2 moeten degraderen. Wordt het een gelijk spel dan volgt nog een beslissingswedstrijd en zou Kr. en Vr. kans zien om van Velp te winnen, dan blijft RTTV 2 alsnog eersteklasser, doch een en ander zou een grote verrassing zijn. ELST Naar wij vernemen zal de ontspanningscommissie van de voetbal vereniging Musketiers uit Eist vanavond om 19.45 uur een paaskaartavond hou den in Hotel Stuyvenberg. Alle leden, totoleden en hun introducees hebben toegang tot deze kaartavond. De deel nemers aan dit kaartentoernooi kunnen op deze avond meedoen aan schud- em klaverjaswedstrijden. Men kan al naar gelang zijn kaarttalenten prij zen bij elkaar spelen, welke bestaan uit eieren. VEENENDAAL. De Commissie Veteranenvoetbal hield maandagavond een bespreking in Hotel „La Montagne" In verband met het veteranenvoetbaltoernooi 1967, waaraan dit jaar elf verenigingen gaan deelnemen. De vergadering van goed bezocht en met uitzondering van Boxal waren alle vertegenwoordigers van debetreffende verenigingen aanwezig: de voetbalverenigingen Merino's, DOVO, Musketiers, NSVS, VRC, GVVV en Unitas en de fabrieksvoetbalverenigingen VSYV, SKF, Hollantor. De vergadering stond onder voorzitterschap van de lieer A. Middelhoven. De begindatum van het Veteranen voetbaltoernooi werd vastgesteld op 8 mei, terwijl als afsluitdatum van in schrijving 4 april werd genomen. De indeling in de verschillende groepen ge schiedt door loting, welke door de or ganiserende commissie wordt verricht. Enkele bestuursleden van de deelne mende verenigingen deden de suggestie het systeem van het aanwijzen van grensrechters enigszins te veranderen, doch de vergadering verwierp dit voor stel. Unaniem was men van mening, dat het reglement, zoals dat in het be gin werd vastgesteld, van kracht moet blijven. Wanneer de finalewedstrijden eindigen in, een gelijk spel, moeten deze worden overgespeeld. Komt er weer een gelijk spel uit de bus, dan schakelt men over op het systeem van straf schoppen nemen. Over de extra-wed strijden, welke zijn gepland, werd in de vergadering langdurig gediscussieerd. En ook over 't vraagstuk welke Veenen- NICOSIA Italië heeft woensdag in Nicosia met 2-0 gewonnen van Cyprus in een wedstrijd, die meetelde voor het Europese voetbalkampioenschap voor landenteams. Het was de tweede over winning, die de Italianen in greop 6 Y ^ekten. De Cyprioten slaagden er tot 14 minuten voor het eindsignaal in hun doel schoon te houden. Toen brak rechts buiten Domenghini echter door en zorg- de voor de eerste treffer (1-0). In de 88e minuut scoorde de mee naar voren gekomen linksback Facchetti met een kopbal uit een hoekschop het tweedde doelpunt. De trainer van Inter Milaan, Helenio Herrera, die bij deze ontmoeting voor de eerste maal als coach van het na tionale team optrad, had weinig reden om tevreden te zijn over het elftal, waar in acht spelers van Internatzionale wa ren opgesteld. De Azzuri hadden het grootste gedeelte van de wedstrijd een groot veldoverwicht. Hun aanvallen lie pen echter steeds vast in de hechte ver dediging van de gastheren. daalse ploeg zal uitkomen tegen 'n selec tieteam van KNVB- en afdelingselftal len. Er werden vele voorstellen gedaan en de uitverkoren vereniging zal door de commissie worden aangezocht. In het geval dat de wederzijdse besturen niet tot een overeenstemming komen, kiest de commissie een andere lokale sportclub. De commissie .van scheids rechters stelt een elftal samen uit de KNVB- en afdelingsclubs. De entree prijs voor de wedstrijden van het vete ranenvoetbal werd gesteld op 40 cent (vorig jaar 50 cent) en voor de speci ale wedstrijden op 1 gulden. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling van de heer Middelhoven op 1 mei een bazaar te hoeden, waarvoor hij de medewer king vroeg van de aanwezige vertegen woordigers van de deelnemende clubs. De opbrengst hiervan zou worden be stemd voor de vakanties van chronische zieken. Nadat hierover een lange, gede tailleerde discussie werd gehouden, stelde een der aanwezigen voor in plaats van een bazaar een beatevene- ment te creëren, daar een bazaar een zeer groot risico met zich bracht in verband met het aanwezige lunapark op 1 mei. Hiermee gaan enkele heren zich nu bezighouden en details hierover worden te zijner tijd bekendgemaakt. Meyer begon veelbelovend tegen Derk- sen en won in 3 games, maar door verlies van v. d. Broek tegen Peters en Lieftink tegen Gersen werd het 21 voor Velp. Het dubbelspel leverde een overwinning op voor RTTV 2, maar achtereenvolgens verlies van Meyer tegen Peters en Lief- tink tegen Derksen bracht de stand op 42 voor Velp. Het zag er toen al duister uit voor de spelers en supporters uit Rhenen. Van de Broek verkleinde de achterstand nog wel tot 43 door van Gersen te winnen, maar het mocht niet meer baten. Meyer verloor nl. van Ger sen en Lieftink verloor ook zijn derde partij deze avond, zodat het snel 6—3 werd. Van de Broek won de laatste partij nog van Derksen, maar van veel belang «was dat niet meer. De stand in deze afdeling is nü als volgt: Oldra RTTV 1 RTTV 2 Sc. Velp Kr. en Vr. 6—9 7—9 8—8 7—7 6—1 De verdere uitslagen zijn: RTTV 3Tios 3 7—3 RTTV 4—Shot 2 5—5 RTTV 5—St. v. Climax 6-4 RTTV 6—Swift 2 8—2 SKF 1—RTTV 7 8—2 ADVERTENTlt de harde matras met alle comfort van een zachte! ADVERTENTIE gezien op tv Vraag KLEUREN- folders aan bij Linoleum Krommenie te Krommenie ADVERTENTIE Bij de bestuursverkiezing werden de heren Veldhuizen en Koopman herkozei j Realisering van een vijfde lokaal werd bij de rondvraag door de heer M. Door nenbal aan de orde gesteld. Om tot een zogenaamd semi-permanent noodlokaal te komen zal contact opgenomen worden met het Departement van Onderwijs. JTORAKA ADVERTEN'I Ib de harde matras met alle comfort van een zachte! DONDERDAG 23 MAART 1967 578ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE Prijzei 10 zijn gevallen op 50 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200 zijn gevallen op 400 zijn gevallen op 1000 zijn gevallen op 2000 is 2000 is 2000 is 2000 is 2000 is 5000 is f f f Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van 25.000 is de nummers de nummers de nummers de nummers de nummers de nummers gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op 9 357 778 109 825 eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 6000 het nummer 060645 het nummer 053247 het nummer 062459 het nummer 078352 het nummer 066034 het nummer 073859 het nummer 045867 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. RHENEN De kieviten hebben bij het Rhenense burgemeestersecht paar Bosch ridder van Rosenthal-den Tex bijna een „echtelijke twist" ont ketend. In de loop van deze week werd het eerste ei gevonden door een scholier uit het dorp Eist. De jonge man bezorgde de vondst prompt bij de burgemeester ten stadhuize, die de knaap de gebruikelijke fooi over handigde en tegen de koffie trots het kievitsei mee naar huis nam. Die trots verbleekte, toen de burge meester thuis gekomen een enthou siaste echtgenote aantrof met in haar hand... het eerste kievitsei. De kie viten waren bijzonder produktief ge weest. Een andere ingezetene had dezelfde ochtend „zijn" ei bezorgd op Stokioeg lk en óók... de gebruike lijke fooi gekregen! Het burgemeestersechtpaar is haar fijn gaan uitzoeken wie nu wel het eerst het ei in ontvangst had geno men. Of het dit heeft kunnen vast stellen is ons niet bekend. Wij hou den het er nu maar op, dat het ei, gebracht ten gemeentehuize, het eer ste is geweest, hoewel wij daarmee een uitspraak doen, die ons wel eens een boze burgemeestersvrouw aan de telefoon zou kunnen bezorgen! Wat tenslotte die dubbele fooi be treft, misschien is de inspecteur van de belastingen, wanneer hij dit leest, wel bereid dubbele aftrek toe te pas sen. Het kan nét een klasse schelen... UTRECHT De zestigjarige mevr. Grootveld uit Utrecht is in het Academisch Ziekenhuis opgenomen met een zware hersenschudding en een bek kenfractuur na een „botsing" met een hond. Toen ze de lift van haar flat wilde binnenstappen, kwamen er een paar mensen uit met een hond. De hond sprong tegen haar op en mevr. Groot veld maakte daardoor een ongekukkige val. ADVERTENTIE (keukengard en aanpaktang tegelijk!) Zotezien is het een nuttige,handige keukengard van roestvrij staal met plastic handvat. Waarmee usausjes. soepen en beslag gladroert. Maar opengeklapt ontpopt hij zich als een fijne aanpaktang om biefstuk, rook worst, croquetten etc. uit de pan te halen. Even een knopje verschui ven en de gard is een tang. In fleu rige doos f 4,75. Wilt u méér tips? Vra«.g uw winkelier om d» ultzoekfolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado, Tomadohuis, atdeling K.. Dordrecht.

De Vallei | 1967 | | pagina 13