Nationaal tafeltenniskampioene mag niet mee naar wereld-titelstrijd in Stockholm Mieke ten Broek zou alleen maar geluk hebben gehad fAern Ronde van Gelderland wordt dit jaar op 22 april gehouden Voortaa Ook Zora Folley kansloos tegen superieure Cassius Clay Hond bijt provo. D Sm8g& OK)C Schaatskampioenen worden qehuldiqd Nederland verloor ook tweede wedstrijd Glasgow Rangers in volgende ronde Eintracht Frankfort verloor met 4-1 Niet blanken in Zuidafrikaanse sportteams Oostduitsers boekten winst Nederlandse meisjes goed op dreef Ab Geldermans en Jo de Haan stoppen Franse jeugd won van Zwitserland Schaaphok (tijdelijk) terug in Apeldoorn Duitsland versloeg Bulqarije: 1-0 Tn NSF houdt jaarlijkse ledenvergadering Bologna zegevierde over Leeds United Engeland moet zich wellicht kwalificeren voor w.k.-voetbal Zenuwachtig Irritant Wel geluk koop ik meer effecten voor hetzelfde geld... PREMIE SPAARPLAN Eerste daar blijf je fit bij W.K.-IJshockey Europa Cup II Europa Cup III JÉgF7 Voetbal of die goeie jonge, puur of in long drinks DONDERDAG 23 MAART 1967 NAARDEN De zeer verrassende overwinning van Mie- ke ten Broek, zondag in het toernooi om de nationale tafeltenniskampioenschappen, heeft een uiterst merkwaar dige consequentie. In de Nederlandse damesploeg be staande uit Ursula Stulemeyer, Annemarie Wijnants en Ria Bogmans die van 11 tot 22 april in Stockholm deelneemt aan de wereldkampioenschappen, is de natio nale kampioene nu niet tegenwoordig. Het team werd al lang geleden door bondscoach Hoefnagel van de Nederlandse Tafeitennisbond (NTTB) samengesteld en Mieke ten Broek werd zelfs niet als reserve aangewezen. Een reserve (Ellen Kort) die de reis overigens ook niet zal meemaken Hoewel de Nederlandse ploeg nog wel zou kunnen wor den gewijzigd is de NTTB niet van plan dat te doen Hoefnagel: „Je zou zeggen dat je een Nederlandse kam pioene moeilijk kunt passeren, hè. Maar wanneer ik nou een ranglijstje zou moeten opmaken denk ik bij de eerste drie zeker niet aan Mieke ten Broek. Voor het meisje is het leuk dat ze het kampioenschap heeft gewonnen, maar verder zegt het niets". „Er werd gezegd: Dit is de doorbraak van de jeugd. Geloof me, als bondscoach zou ik niets liever willen. Maar het is niet waar. Wanneer Mieke ten Broek nou nog geweldig had gespeeld had ik misschien gedacht: hé Naar de wereldkampioenschappen moet je met je sterkste team gaan en op het ogenblik zijn de drie speelsters die worden uitgezonden nog sterker dan Mieke ten Broek". Reglementair was de NTTB gerechtigd geweest vier meisjes voor het toernooi in Zweden in te schrijven, maar om financiële redenen heeft men zich beperkt tot drie speelsters, die volgens een schatting van de heer Van Dilst, secretaris buitenland van de NTTB, duizend gulden per persoon kosten. Nu is het niet meer mogelijk een vierde meisje op te geven. De overwinning van Mieke ten Broek kwam voor het bestuur van de NTTB als een volslagen en eigenlijk onaangename verrassing. Voorzitter Scharro van de NTTB: „Ik hoop natuurlijk dat Mieke ten Broek het in de toekomst ver zal brengen, maar dit keer heeft ze echt geluk gehad. Ursula Stule meyer en Ria Bogmans hebben zondag gefaald. Ze zijn onherroepelijk sterker." Zaterdag had Mieke ten Broek tydens jeugdwedstrijden tegen Engeland gefaald. Zonder één party te hebben gewonnen verliet zij Middelburg, om de andere dag ln Leidens Stadsgehoorzaal zonder enige overtuiging als zesde geplaatste te begin nen aan de Nederlandse tafeltenniskampioenschappen. Slechts met grote moeite overleefde zy de eerste ronde. „Niets lukte, ik kon geen bal slaan", herinnert ze zich. „Het ging waardeloos. Ik dacht: Nou, ik leg m'n bat je neer, want. Ik maak nou toch niets meer klaar". Bondscoach Hoefnagel had de ver richtingen van zijn zeventienjarige pu pil deel uitmakend van het uit zes meisjes bestaande nationale selectie team met stijgend ongenoegen gade geslagen en ontstemd zei hij: „Ik kan m-» voorstellen dat je één dag slecht speelt, maar niet twee dagen achter el kaar. Het moet gewoon beter." 's Avonds was Mieke ten Broek uit Naarden kampioene van Nederland. „Ik ben altijd verschrikkelijk zenuw achtig", zegt de zorgvuldig opgemaakte, veel sigaretten rokende dameskapster Mieke ten Broek. „Wanneer ik met een achterstand begin is het al fout. Waar schijnlijk is dat een gebrek aan routi ne. Ik praat ook veel tijdens het spel. Daar kan ik niets aan doen, het moet eruit. Tafeltennis is echt een zenuwen- sport. Veel mensen denken dat het al leen maar een kwestie is van telkens even dat balletje terugslaan, maar het is zwaar genoeg. Je hebt er heus een goede conditie en een behoorlijk uithou dingsvermogen voor nodig." Mieke ten Broek, op veertienjarige leeftijd Nèderlands jeugdkampioene en verleden jaar jeugdkampioene van de Benelux, is een pure aanvalster. „Ik kan natuurlijk wel een beetje prikken", zegt ze openhartig. „Maar echt verde- DEN BOSCH De wereldkampioe nen op de schaats Cees Verkerk en Stien Kaiser zullen donderdag 6 april op de ijsbaan in Den Bosch door het gewest Zuid-Holland van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond waartoe zij beiden behoren worden gehuldigd. Bij de huldiging zullen ook alle overige kernploegleden aanwezig zijn. Nederland verloor ook tweede wed- WENEN Nederland heeft voor de tweede maal met een nederlaag genoe gen moeten nemen. Ditmaal verloren onze landgenoten met 12-6 van Frank rijk. In de eerste periode overheersten de Fransen volledig. Zij drukten dit uit in een 6-1-score, waarbij de beste Ne derlandse speler Wil Ooms voor het enige tegenpunt zorgde. De tweede speel tijd gaf echter een geheel ander spel- beeld te zien. Bij Frankrijk had doel man Deschamps plaats gemaakt voor Sozzia, die bijzonder onbetrouwbaar bleek te zijn. Nadat Sozzia al snel een doelpunt moest toestaan, werd hij steeds nerveuzer en de Nederlanders profiteer den hiervan door de achterstand te ver kleinen tot 6-5. Deschamps keerde in de derde periode weer terug en hij boe zemde de Nederlanders kennelijk zoveel ontzag in, dat zij nog slechts sporadisch voor het vijandelijke doel verschenen. Frankrijk voerde de voorsprong regel matig op en de eindstand 12-6 was nog geflatteerd voor de Nederlanders, die een ontstellend gebrek aan conditie ten toon spreidden. Als men de 4-3-zege van Amerika op Zweden buiten beschouwing laat, zijn er op de eerste vier dagen van het toer nooi om het wereldkampioenschap ijs hockey in Wenen nauwelijks verrassin gen geweest. Tot nu toe speelden de „groten" tegen de „kleinen". Woensdag stonden geen wedstrijden in de groepen A en B op het programma maar pas na de tweede rustdag (vrij dag) zijn de eerste beslissingen te ver wachten, als de „grote vier", Rusland, Canada, Tsjecho-Slowakije en Zweden, elkaar ontmoeten. De drie eerstgenoem de landen hebben alle hun drie gespeel de wedstrijden in winst omgezet, maar Zweden moest al een keer „in het zand bijten", zodat de kansen van de Scan- dinaviërs om evenals in 1953, '57 en '62 wereldkampioen te worden, bijzonder klein zijn. Na vier dagen hebben 75.827 toeschouwers de wedstrijden in de A- groep bijgewoond een aantal, dat m schrille tegenstelling staat tot het be zoekcijfer bij de ontmoeting tussen Ne derland en Frankrijk 150. De laatste uitslag was: Groep C: Japan—Bulgarije 8—2 (2—0, 3—1, 3—1). De stand in groep C luidt: 1. Japan 2 2 0 0 4 19—4 2. Bulgarije 3 2 0 1 4 1513 3. Frankrijk 2 10 12 14—9 4. Denemarken 10 0 10 1—11 5. Nederland 2 0 0 2 0 9—22 digen kan ik niet. Dat is trouwens niet zo erg, want verdedigen is helemaal uit de tijd. Op topniveau wordt er alleen maar aangevallen. Mijn tempo ligt op het ogenblik nog te laag, maar ik geloof wel dat het steeds beter wordt." De hoogst irritante service van de uiterst levenslustige, slechts tijdens de wedstrijden met tegenzin een donkere bril dragende Mieke ten Broek, die het wel grappig vindt haar collega's te pro voceren met het in tafeltennlskringen verboden woord „ping-pong", is een van haar gevaarlijkste wapens. „Die heb ik geleerd van Carel Deken", ver telt ze. „Daar krijg ik steeds ruzie om. Het is wel gebeurd dat de wedstrijd werd gestaakt. Reglementair moet je te genstander het balletje kunnen zien wan neer je serveert. Anders is het een vie ze service. Ik kan het balletje niet zien, zeggen ze dan. Wanneer ik vertel dat die service officieel is goedgekeurd wor den ze kwaad en vinden ze me eigen wijs." Zóndag maakte Mieke ten Broek, die tijdens toernooien leeft op drie liter melk en twee kilo bananen per dag, veelvuldig gebruik van haar „vieze ser vice" en zelfs de als gedoodverfde fa voriete gestarte Ursula Stulemeyer ver loor van het donkere, meestal fel spe lende meisje. Bij afwezigheid van titel- houdster Annemarie Wijnants en dank zij de nederlaag van de hevig teleurstel lende Ria Bogmans in de kwartfinales tegen Ilse Hameeteman, ontmoette Mie ke ten Broek ten slotte in de eindstrijd Ellen Kort, die in vier games werd ver slagen. „Ik heb natuurlijk wel het geluk ge had dat Annemarie Wijnants niet mee deed", geeft Mieke ten Broek gemakke lijk toe. „Ze had iets aan haar nek. Ik beschouw haar als de sterkste speelster in Nederland en ik denk niet dat ik haar had kunnen verslaan. Vooral niet omdat ik haar al in de tweede ronde tegenover me had gekregen. Maar Ria Bogmans kan ik op het ogenblik wel verslaan. Ik geloof niet dat ik zondag boven mijn krachten heb gespeeld. Toch kan ik me niet voorstellen dat ze me alsnog naar Zweden zullen sturen. Het is me wel tegengevallen dat ik niet als reserve ben opgesteld. Misschien komt het omdat ik nog zo weinig ervaring heb op internationaal niveau." Mieke ten Broek, opmerkelijk voort varend voor een meisje van haar leef tijd» gewaardeerd lid van HOC en bij na verloofd, traint tien uur per week. Bondscoach Hoef nagel vindt haar (nog) niet goed genoeg voor een plaats in de Nederlandse ploeg. De kampioene van Nederland is pas zeventien, zij heeft de tijd. ZARAGOZA Glasgow Rangers kwa lificeerde zich woensdagavond in Zara- goza voor de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor natio nale bekerhouders. Het lot was daarbij de Schotten goed gezind. Glasgow Ran gers verloor namelijk de returnwedstrijd tegen Zaragoza met 2-0, na een rust stand van 1-0. Aangezien de Schotten de uitwedstrijd eveneens met 2-0 hadden gewonnen, was een verlenging noodza kelijk. Hierin werd echter niet ge scoord, zodat het lot moest beslissen. Celtic was hierbij de gelukkige. Zaragoza verkleinde woensdag in de 23e minuut de achterstand ln de totaal score tot 2-1, toen Carlos Lapetra de bal over de Schotse doelman lepelde. Vier minuten voor het einde kwamen de Spanjaarden door het benutten van een strafschop op gelijke hoogte. Na de ver lenging besliste een opgeworpen munt in het voordeel van Glasgow Rangers. SOSNOVIEC De Poolse club Zag- lebie Sosnoviec heeft op eigen veld de eerste voetbalwedstrijd voor de halve finales in de intertotocompetitie met 4-1 gewonnen van Eintracht uit Frank fort. De Polen zijn met de return wedstrijd nog voor de boeg nu sterk favoriet voor de finale, waarvoor het Tsjechische Bratislava zich al plaatste ten koste van het Haagse ADO. ADVERTENTIE Mieke ten Broek: „Dan vinden ze me eigenwijs". LAUSANNE Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) juicht het be sluit van Zuid-Afrika toe om voortaan ook niet-blanken in vertegenwoordigen de teams op te stellen. De secretaris generaal van het IOC, onze landgenoot Johan Westerhoff, verklaarde in Lau sanne: „Wij zijn bijzonder verheugd over deze ommezwaai van Zuid-Afrika" Het IOC besloot vorig jaar een com missie naar Zuid-Afrika te zenden, die ter plaatse een onderzoek zou instellen naar de selectiemethodes bij de sport evenementen. Het is nog steeds de bedoeling dat deze commissie haar werk gaat doen, maar dit zal pas gebeuren na de bijeenkomst van het IOC in mei in Teheran, waar de Zuidafrikaanse kwestie besproken zal worden. JOHANNESBURG Zuid-Afrika, dat in Tokio in 1964 niet op de Olym pische Spelen mocht uitkomen omdat het Zuidafrikaanse Olympisch Comité geen kleurlingen in het vertegenwoor digende team op wilde stellen, zal naar alle waarschijnlijkheid op de Spelen van 1968 in Mexico wel vertegenwoor digd zijn. Frank Braun, bestuurslid van het Zuidafrikaans Olympisch Co mité, heeft woensdag in Johannesburg bekendgemaakt, dat ook niet-blanken weer voor de Zuidafrikaanse sportploe gen in aanmerking zullen komen. Af gevaardigden naar welk belangrijk sportevenement dan ook, zullen worden samengesteld door keuzecommissies, waarin ook niet-blanken zitting zullen hebben. Een en ander betekent, dat onder anderen de wereldrecordhoudster op de 100 en 200 meter rugslag, Ann Fair- lie en Karin Muir, in Mexico City aan de start zullen verschijnen. ADVERTENTIE Twee van de drie verkochte geiser» zijn een Fasto, met de unieke patent-knop voor heet tcater in de keuken en veilig-warm water in 5 de douche APELDOORN De traditionele Ronde van Gelderland zal 22 april a.s. worden verreden. De start en finish zijn weer aan het Asselsepad. Door Gedeputeerde Staten van Gelderland en het ministerie van Verkeer en Waterstaat te Den Haag werden op zeer vlotte wijze de vergunningen verleend voor hetzelfde parcours als in voorgaande jaren. Bij het organiseren van de tiende Ronde van Gelder land werd besloten het individuele karakter aan de stryd te ontnemen en de gele genheid open te stellen voor inschryving door ploegen. Dit experiment ia ten volle geslaagd, zodat ook dit jaar alléén inschryving open stond voor renners in ploegverband. Reeds 20 ploegen, waaronder de beste amateurploegen van Ne derland, hebben ingeschreven, zodat wederom de sterkste renners aan de start zullen verschynen. Tien jaar lang genoot het organisatie-comité voor het ver kleden van de renners en de prijsuitreiking, gastvrijheid in het clubhuls van AGOVV. Dit jaar heeft echter op 22 april op het AGOW-terrein een toernooi plaats, zodat er helaas geen gebruik kan worden gemaakt van clubhuis en kleed kamers. De voetbalvereniging „Apeldoorn" heeft echter spontaan haar prachtige clubhuis beschikbaar gesteld, alwaar nu de prijsuitreiking zal plaatsvinden. ATHENE Oost-Duitsland heeft woensdag in Athene de wedstrijd voor de voorronden van de Olympische Spelen groep B tegen Griekenland met 5-0 gewonnen. Bij de rust hadden de Oostduitsers de leiding met 2-0. MONTE CARLO Drie Nederlandse meisjes drongen woensdag door tot de achtse finales van het toernooi om de Oliver Duncantrophy, een evenement voor speelsters beneden de twintig jaar, dat onderdeel is van het grote voorjaarstoernooi van Monte Carlo. Ada Bakker versloeg daarbij het Duitse meisje Bock met 6-3, 6-3, Astrid Suur- beek versloeg de Belgische Van Haven (6-2, 6-3) en Tine Zwaan won met twee maal 6-0 van de Spaanse Mesa. In de later op de dag gehouden kwartfinales verloor Tine Zwaan met 6-1, 6-0 van de Britse Winny Shaw. BREDA De wielrenner Jo de Haan, die al enige tijd niet meer deel nam aan de wedstrijden, heeft beslo ten te stoppen met de wielersport. De Haan eindigde bij het wereldkam pioenschap op de weg voor profs in 1963 op de derde plaats achter de Bel gen Beheyt en Van Looy. Voorts heeft Ab Geldermans, die veel hinder ondervind van een onwillige knie, besloten als actief wielrenner te stop pen. De nu 32-jarige professional zal mogelijk als ploegleider een functie krygen by een amateurwielerploeg. PARIJS Het Franse jeugdelftal voor spelers van 16 tot 18 jaar heeft woensdag in Parijs de eerste kwalifica- tiewedstryd voor het UEFA-Jeugdtoer- nooi, dat van 5 t.m. 13 mei in Turkije wordt gehouden, met 1-0 gewonnen van Zwitserland. Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgenI Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 500,- aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1971 ieder jaar honderd gulden tèrug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen. (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum willen opvullen....) Hoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zullen u graag inlichten over het Premie Spaarplan. Basis voor persoonlijk bezit APELDOORN Werner Schaaphok, de kanthalf van AGOVV, die enige tijd geleden met stille trom naar Amerika vertrok, is terug in ons land. Schaap hok heeft een contract aangeboden ge kregen van Chicago Mustangs en schijnt er veel voor te voelen dit con tract te accepteren. Hij heeft, zo ver- namen wij, hierover contact opgeno men met het bestuur van AGOW. Hij zal in elk geval voor de wedstrijden van het komende week-end niet wor den opgesteld. Schaaphok is in hoofdzaak naar Ame rika gereisd om zich op de hoogte te stellen van de voor hem bestaande mo gelijkheden. HANNOVER Het Duitse nationale voetbalelftal heeft woensdag In Hanno ver de zevende interland tegen Bulga rije, die door 65.000 toeschouwers werd bijgewoond, met 1-0 gewonnen. Jupp Heynckes zorgde met een kopbal ln de 82e minuut voor de Duitse treffer. De Duitse ploeg stelde ln deze ont moeting bijzonder teleur en het ontbre ken van Uwe Seeler, Franz Becken- bauer, Lothar Ulsass, Siegfried Held en Gerhard Müller had duidelijk een na delige invloed op het teamverband. Het geërgerde publiek begeleidde in de twee de helft slecht opgezette Duitse aan vallen met minutenlange oorverdovende fluitconcerten, terwijl de aanvallen van de gasten levendig werden aangevuurd. In de 87e minuut miste Höttges een strafschop, nadat rechtsbuiten Hermann binnen het strafschopgebied was ge vloerd. Hij schoot de bal recht ln han den van doelman Simeonov. Van het elftal, dat tijdens het wereld kampioenschap in Engeland beslag leg de op de tweede plaats, waren slechts vier spelers in de ploeg opgenomen, na- meiyk Berend Patzke, Dieter Höttges, Werner Kr&mer en doelman Josef Mai- er. NEW YORK Zora Folley heeft een vergeefse greep naar de wereldtitel van Square Garden van New York, 's we- Square Garden van New York, we relds beroemdste boksarena, ging de 34-jarige Folley als negende in de rij van uitdagers, die Clay sinds het ver overen van de titel in februari 1964 te genover zich heeft gehad, kansloos ten onder. Na 1 minuut en 48 seconden in de zevende ronde sloeg de uitdager na een flitsende linkse hoek, gevolgd door een rechtse cross, als een blok tegen het canvas, waar hij door scheidsrech ter Johnny Lobianco werd uitgeteld. Voor Cassius Clay, die zich op 11 april moet melden voor de militaire dienst wanneer zijn advocaten al thans geen uitweg meer vinden was het gevecht tegen Folley een van de gemakkelijkste uit zijn loopbaan. De bijna 14.000 toeschouwers in de Madison Square Garden, die een hevi ge sneeuwstorm hadden getrotseerd, zijn duidelijk teleurgesteld naar huis gegaan. Zij hebben evenwel opnieuw kunnen zien, dat er momenteel geen zwaargewicht is, die het tegen de su blieme techniek en het fabelachtige voetenwerk van de 25-jarige Clay, die 29 overwinningen in evenzoveel gevech ten als professional behaalde, kan op nemen. Ook tegen Zora Folley, voor wie het gevecht tegen Clay de vervulling van een tien jaar gekoesterde wens bete kende, begon de wereldkampioen, ook nu weer op de reclamebiljetten aange kondigd als Mohammed Ali, met zijn knap gespeelde nonchalance. Met de armen laag langs het lichaam danste hij lichtvoetig rechts langs Folley heen. In de eerste twee ronden liet Clay duidelijk het initiatief aan zijn bijna tien jaar oudere tegenstander. Folley maakte van die kans gretig gebruik. De uitdager trof Clay in de eerste ronde enkele malen met een rechtse directe, waarvan de kampioen eenmaal hinder ondervond. Vlak voor de gong plaatste Clay zijn eerste links- rechtse combinatie, die echter door Folley gedeeltelijk op de dekking werd opgevangen. De tweede ronde had on geveer hetzelfde beeld met een voort durend aanvallende Folley en een steeds maar achteruitstappende Clay, die er zich uitsluitend toe bepaalde om op afstand te blijven, daarmee de om zijn in het lijf-aan-lijf-gevecht gevrees de tegenstander ontwijkend. Ook in de derde ronde voelde de kampioen er weinig voor om zelf het initiatief te nemen. Clay's enige actie was het plaatsen van lichte stoten op de handschoenen van de uitdager. Toen Folley daarop zijn toevlucht nam tot dezelfde strijdwijze, werd Clay actie- ADVERTENTIE ver. Hij stapte in en trof zijn tegen stander met een serie, maar geen van de stoten kwam door. Na deze ronde was het „spel" voor de kampioen echter afgelopen. Na ruim een halve minuut in de vierde ronde plaatste Clay zijn eerste serieuze treffers en Folley ging na een flitsende links-rechtse combinatie. eenzelfde waarmee drie ronden later het gevecht beslist zou worden, naar het canvas. Bij de zesde tel was hij echter weer op de been. Clay, die bij het neer gaan van Folley zijn handen al jui chend in de hoogte had gestoken, werd nadat het gevecht was hervat door zijn furieus aanvallende uitdager met een rechtse op de kaak getroffen. De strijd werd harder en Folley moest nu ook meer incasseren. Toch was de uitdager ook in de vijfde ronde, ondanks een licht gezwollen linker oog, de meest aanvallende bokser. Hij trof Clay enke le malen met een linkse op de borst en plaatste verder enkele treffers op de rest van het lichaam. De kampioen begon toen pas zijn gevreesde linkse directe, waarmee hij de afgelopen twee jaren het merendeel van zijn uit dagers stormrijp maakte, te gebruiken. De sporen werden direct zichtbaar, toen Folley begon te bloeden uit zijn neus. Clay, die in zijn laatste gevecht te gen Ernie Terrell zijn mond niet had kunnen houden in de ring, begon in de zevende ronde tegen zijn uitdager te roepen: „Kom, kom op". Het was het begin van het einde. Folley stapte in en trof Clay met zuivere rechtsen, waar van de laatste duidelijk last had. Het antwoord van de kampioen kwam on middellijk. Een bliksemsnelle hoek en een droge rechtse op het hoofd deden Folley als een blok met het gezicht te gen het canvas slaan. Vergeefs tracht te de uitdager overeind te komen, zijn krachten schoten te kort. Zittend op handen en knieën werd hij uitgeteld. Voor Zora Folley, vader van acht kin deren, oorlogsveteraan uit Korea, was een schone droom voorbij. Na afloop van het gevecht verklaarde Folley, die van zijn 85 partijen als prof er 74 (40 door ko) won: „Ik stop er beslist niet mee. Ik weet alleen nu, dat ik Clay niet kan verslaan". Folley was voor Clay slechts één in de rij van negen uitdagers, die hij tot nu toe heeft gehad en waarmee hij als volgt heeft afgerekend: Sonny Lis- ton (ko le ronde), Floyd Patterson (ko 12e ronde), George Chuvalo (w.o.p), Henry Cooper (interventie 6e ronde), Brian London (ko 3e ronde), Karl Mil- denberger (interventie 12e ronde), Cle veland Williams (ko 3e ronde) en Er nie Terrell (wop). Wanneer Clays advocaten er inder daad in slagen om hem voorlopig uit militaire dienst te houden, dan is de Argentijn Oscar „Ringo" Bonavena op 27 mei in Tokio de volgende tegenstan der van Clay. Verslaat de wereldkam pioen deze om zijn punch bekendstaan de Zuidamerikaan hij verloor overi gens in 1965 na twee knock downs op punten van Folley dan is de jonge Amerikaan Thad Spencer zes weken la ter de nieuwe uitdager. De 13780 toeschouwers in de Madison Square Garden 2000 minder dan ver wacht zorgden met 244.471 dollar voor een recordrecette. Het oude re cord stond sedert 30 maart 1965, toen op één programma titelgevechten in het weiter- en halfzwaargewicht werden ge bracht, op 239.959 dollar. Clay's beurs wordt geschat op 260.000 dollar (ruim een miljoen gulden). Ook voor Zora Folley was het gevecht tegen Clay bij zonder lucratief. De negerbokser uit Chandler (Arizona) ontving 58.000 dol lar, de hoogste gage uit zijn 15-jarige loopbaan als beroepsbokser. ADVERTENTIE Kies een Fasto geiser met de unieke patent- knop voor heet water in de keuken en veilig- warm water in de douche. Twee van de drie Z verkochte geisers zijn een Fasto. AMSTERDAM De jaarlijkse leden vergadering van de Nederlandse Sport Federatie zal op vrijdag 28 april in het internationaal congrescentrum te Am sterdam worden gehouden. Van de af tredende bestuursleden, de heren Th. W. Aalbers, P. D. A. van der Heijde, F. Jutte, mr. C. M. Vliegenthart en S. de Wit, heeft alleen de heer Aalbers zich niet herkiesbaar gesteld. In de vacature-Aalbers stelt het be stuur van de NSF drs. H. Valken, voor zitter van de Nederlandse Badminton Bond, kandidaat. Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond stelt als kan didaat in deze vacature mej. H. E. Fentsahm, algemeen secretaresse van het KNGV. Het bestuur van de NSF zal de le denvergadering voorstellen, de contri butie te bepalen op 10 cent per aangeslo tene per jaar. Onder aangeslotenen wor den verstaan alle werkende leden (met inbegrip van de adspirantleden), die zijn aangesloten bij een lid van de NSF en ouder zijn dan 18 jaar. Voorts zal worden voorgesteld de contributie voor de overkoepelende organisaties en voor de leden, die geen aangeslotenen hebben, te bepalen op 100 gulden per jaar, BOLOGNA Bologna heeft woens dag op eigen terrein de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van de Jaarbeurs steden beker met 10 gewonnen van Leeds United. Het winnende doelpunt werd in de tweede helft gescoord. LONDEN Wereldkampioen Enge land zal zich wellicht voor de volgende wereldtitelstrijd in 1970 in Mexico City moeten kwalificeren. Tot nog toe was het gebruikelijk, dat de houder van de wereldbeker zich automatisch voor het volgende eindtoernooi plaatste. Coaches en officials van de deelnemende landen aan het wereldkampioenschap in Enge land hebben de technische commissie van de FIFA een dergelijk voorstel ge daan. Deze commissie zal de suggestie in een vergadering van het gehele FIFA- bestuur ter tafel brengen. Als het aan genomen wordt en op tijd in de regle menten wordt verwerkt, zal de huidi ge titelhouder Engeland zich via voor ronden voor Mexico moeten plaatsen. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 15