Politie neemt binnenkort beveiligingsmaatregelen Gevaar Polderweg is nog een raadsel Wel feest mei Onenigheid tussen koor en Rhenense koster Bungalowpark in Oost krijgt nu eigen gezicht In kader van bouwstroon 147 etagewoningen in plan-„Doimneesberg" Jeugd plantte bomen Rhenens burgemeester pareert aanval op het Bouwfonds op Kosten ruim vier miljoen Yoor de fles; Antonides Pogingen tot inbraak mislukt STEEDS MAAR WEER DIE BOTSINGEN... AGENDA 3550 4079 Tweede Paasdag geen zang „Toerist**1 is weer geopend MIST u uw dagblad DE VALLEI? Doe-het-zel P-verver ging op de bon Jongens gepakt bij winkeldiefstal Buurman sloopte omheining Geen kandidaat voor openbare werken Parkeerverbod in Rijnstraat aan de orde Pagina 3 DONDERDAG 23 MAART 1967 VEENENDAAL De verschillende ernstige ongeukken, die er de laatste tijd hebben plaats gevonden, hebben de landelijke Polderweg tot een probleem gemaakt. Ook voor de politie is het voorlopig nog een raadsel hoe het moge lijk is geweest dat zich op deze weg steeds weer aanrijdingen voordoen zonder dat er direct van een gevaarlijke verkeerssituatie sprake is. Zondag kostte een botsing tussen twee auto's op de kruising van de Polderweg en de Vijgendam het leven van een 4-jarig meisje en dit ernstige ongeluk heeft bij velen de vraag opgeroepen of de tijd niet aangebroken is om ter plaatse beveiligingsmaatrege len te treffen. Bij de Veenendaalse politie bestond dit voornemen al enige tijd, maar het recente dodelijke ongeluk heeft er wellicht toe bijgedragen, dat er nu op korte termijn voorzieningen zullen worden getroffen om de automobi listen op het gevaar van de Polderweg te attenderen. Waarin dat gevaar nu precies schuilt blijft een raadsel. Vanaf de vrij smalle Polderweg, die zich langs de oostkant van Veenendaal slingert heeft men van alle kanten een goed uitzicht, ook op de kruising met de Vijgendam waar zich zondagmorgen het genoemde verkeers- drama afspeelde. In het nabije verleden hebben zich op de Polderweg al de vreemdste botsin- Heden, donderdag VEENENDAAL Diepeveen 19.30 uur: Modeshow. LEERSUM Het Centrum 20 uur: Uitvoering „Cres cendo". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Morgen, vrijdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.m. 1 april Schilderijen en portretten van Els Am man uit Groningen. Dagelijks geopend van 11-12 en 14-17 uur. Op zondag, woensdag en tweede paasdag gesloten. VEENENDAAL Hoewel men het programma nog niet geheel rond heeft, staat toch nu reeds vast, dat het comité Oranjedag weer voor een aantrekkelijk programma zal gaan zor gen op Koninginnedag, die dit jaar ge vierd wordt op maandag 1 mei. Het feest begint met de traditionele kinderzang op de markt. Daarna hoopt men een ringrijderij op pony's te kun nen organiseren, maar hierover zijn de besprekingen nog gaande. In de middaguren wordt er een gecombi neerde fiets-speurtocht en behendig heidswedstrijd georganiseerd voor de jeugd. De avond wordt gevuld met 'n optreden van de Boerendans groep uit Gorssel, waarvan de verrichtingen vo rig jaar reeds zoveel bewondering oogstten. De tweede helft van de laatste week van april en maandag 1 mei zal er op het terrein achter het Postkan toor een groot lunapark gehouden wor den. Ter gelegenheid van de geboorte in 't prinselijk gezin zullen de schoolgaan de kinderen getracteerd worden op be schuit met muisjes. Een verder pro gramma is er nog niet vastgesteld. Dat hangt nog van enkele factoren af. Een der voornaamste is wel de financiële middelen, waarover het comité de beschikking heeft, maar ook kan het geslacht van het prinsekind invloed op het programma uitoefenen. Onze zegs man was van mening, dat er meer „tam-tam" gemaakt zou worden, in dien er een prinsje geboren wordt, dan wanneer er zich een prinsesje aan dient. „Het zal echter wel voor een groot deel op improviseren uitdraaien", was zijn mening. OVERBERG Het ligt in de bedoe ling van de eigenaresse, mevr. De Wit, om zaterdag haar eethuisje in de bocht Dwarsweg-Bergweg weer open te stel len en nog meer dan voorheen vermoei de en dorstige toeristen van service en comfort te voorzien. Behalve patat, ijs en de gebruikelijke warme worstjes is er weer een trekpleister bijgekomen in de vorm van koffie met gebak, wat voor al met ons wisselvallig klimaat wel op prijs zal worden gesteld. gen voorgedaan. Enkele maanden gele den vlogen er op klaarlichte dag twee auto's tegen elkaar op een recht stuk weg, zonder dat er van enige aanleiding sprake was. Zo zijn er meer gevallen geweest, die de politie voor problemen hebben ge zet. „Het heeft me altijd verbaasd, dat er op de Polderweg zo veel ongeluk ken gebeuren", zei de Veenendaalse hoofdinspecteur W. C. H. Dekker, toen wij hem gisteren om commentaar vroe gen. Maar desondanks blijft men bij de politie voor de harde realiteit geplaatst; wat de oorzaak dan ook mag zijn, de botsingen voltrekken zich, de verkeers slachtoffers blijven vallen. Er zijn al diverse mogelijkheden over wogen om de Polderweg te beveiligen. Verkeersborden, die een gevaarlijke kruising aangeven lijken de politie niet afdoende; binnenkort zullen er witte zig-zag-lijnen worden aangebracht, die de automobilist moeten waarschuwen Het kruispunt PolderwegVijgendam, waar zondagmorgen nog een dodelijk ongeval plaats vond. O dat men een gevaarlijk kruispunt na dert. Het is een maatregel, die in feite uit de nood geboren is. Het „waarom" van het gevaar van de Polderweg is echter nog steeds niet achterhaald. Waarom gebeuren er op deze landelijke asfalt weg toch steeds weer zulke ernstige verkeersongelukken Misschien dat alleen de oude bomen, die al jaren met hun kruinen in de wind langs het wegdek hebben gestaan het antwoord weten Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur RHENEN De Rhenense hervormde predikant ds. A. Westra heeft zijn gemeenteleden meegedeeld, dat het radiokoor uit Ede geen medewerking zal verlenen aan de feestelijk opgezette dienst die zondagmorgen, eerste Paasdag, in de Cunerakerk zal worden gehouden. Als reden geeft de dominee op, dat er onenigheid is gerezen tussen de dirigent van het koor, de heer Bakker uit Ede, en de Rhenense koster J. van Hunnik. Volgens mededelingen van de predikant zou de genoemde koster tegen de dirigent en de koorleden op „een zeer onheuse manier" zijn opgetreden tijdens de repetitie die dinsdag in de Cunerakerk werd gehouden. In het kerkblad „Rond de Cunerakerk" van deze week stelt de dominee deze gebeurtenis aan de orde. Koster Van Hunnik kwam al eerder in het nieuws toen hij onze fotograaf bedreigde, nadat deze opnamen had gemaakt van de opvoering van de Johannes Passion in de Cunerakerk. De kerkvoogdij gaf toen als commentaar, dat de heer Van Hunnik wel eens meer „wat op- vliegerig" was. ADVERTENTIE VEENENDAAL Een middenstan der uit de Hoofdstraat kreeg een bekeu ring, omdat hij de trottoirband voor zijn winkel geel geverfd had. Voor het aangeven van dit parkeerverbod had hij geen toestemming van B. en W. De middenstander zal ook moeten zor gen dat de verf verwijderd wordt. VEENENDAAL In een warenhuis aan de Markt zijn twee 14-jarige jongens betrapt bij het stelen van een portefeuille, die een waarde had van f 6,75. Het waren M. v.d. B. uit Renswoude en M.B. uit Veenendaal. i 'V I V Het bungalowpark gezien vanaf de Groeneveldselaan; een fraai stukje Veenendaal dat langzaam de vol tooiing nadert. Alle percelen grond zijn inmiddels aan de man gebracht. VEENENDAAL De oostzijde van het Veenendaalse uitbreidingsplan De Engelenburg wordt afgesloten door een rij bungalows, die een fel con trast vormen met de hoge flats die er in de directe omgeving worden ge bouwd. Dit bungalowpark aan de Tinneweide krijgt langzamerhand gestalte èn het ziet er naar uit, dat er binnenkort een afgesloten geheel zal zijn gevormd omdat alle beschik bare percelen grond, waarop een bun galow kan worden gebouwd inmid dels zijn verkocht. De huizen, die er neergezet worden zijn van zeer uit eenlopende types, variëren vrij sterk in hoogte, maar geven desondanks toch samen het idee van een park. Zes bungalows zijn er nu gereed ge komen, terwijl er twee in aanbouw zijn. Over enkele jaren zullen er in Vee nendaal drie bungalowparken zijn; behalve het genoemde aan de Tinne- weide, worden er bungalows gebouwd in Veenendaal-Zuid (plan De Sala mander) en langs de Rembrandt- laan. Het plan De Salamander komt traag van start doordat de grond prijzen een vlotte verkoop van de beschikbare percelen in de weg heb ben gestaan. Ook het bungalowpark langs de Rembrandtlaan komt moei zaam van de grond. De situering blijkt daar achteraf minder gunstig te zijn. Ondanks al deze op- en aanmer kingen kan men concluderen dat de drie parken elk een steentje bijdra gen tot de „stadsverfraaiing" van Veenendaal. Vooral de serie bunga lows aan de Tinneweide, rustiek ge legen aan de oever van de stads vij ver, kan in dit opzicht met recht worden genoemd. RHENEN In 't kader van de bouwstroom stellen B. en W. de gemeenteraad voor 7 flatgebouwen van elk 21 wooneenheden te plaatsen aan Papaverstraat, Korenbloemstraat en Akeleiplantsoen in het uitbreidingsplan „Domineesberg". In totaal gaat het hier om een bouwproject van 147 etagewoningen. 3 ga- In grote lijnen zullen deze woningen gelijk zijn aan de in aanbouw zijnde complexen van 72 en 24 woningen aan Valleiweg en Klaproosstraat. Per flat gebouw treft men 9 vierkamerwonin- gen, 9 driekamerwoningen en 3 tweeka merwoningen aan. Laatstgenoemde wo ningen zijn op de begane grond gepro jecteerd en bestemd voor bewoning door incomplete gezinnen of bejaarde echtparen. Bovendien zijn per flatgebouw rages opgenomen. Op het bouwterrein zijn nog mogelijk heden aanwezig voor het inrichten van parkeerplaatsen of de bouw van gara ges. Over de benutting hiervan zal in een later stadium worden beslist. Alle woningen worden van centrale verwarming voorzien en aangesloten op het centrale ketelhuis voor de wijkver- warming, dat reeds gebouwd wordt bij het flatgebouw Klaproosstraat. Met de totale bouw zal ruim vier miljoen ge moeid zijn. De huurprijs komt op f 30,65 per week, waarbij inbegrepen centraal antennesysteem, centrale verwarming, trappenhuisverlichting, glasverzeke ring en tuinonderhoud. De bouw zal, wanneer de gemeente raad daartoe besluit in de dinsdag avond te houden vergadering, weer ge schieden door de fa. T. Nieboer en Zn. te Veenendaal als vervolgproject in de bouwstroom. Met de aannemers Nie boer, Mol (schilder en glaswerk) en Kleer te Ermelo (verwarming) worden momenteel onderhandelingen gevoerd. VEENENDAAL „Het is vandaag de boomfeestdag, en weet je wat wij doen, wij zetten Nederland vandaag eens vrolijk in het groen," zo ongeveer klonk woensdagmiddag op de Groenelaan het eerste van een viertal coupletten, ge zongen door de leerlingen van de drie hoogste klassen van de CNS III aan het Coniferenplein. Ongeveer 120 kinde ren plantten in totaal 40 meidoorns, die de plaats innemen van de honinglinden op deze laan, die vorig najaar gerooid zijn. In de ochtenduren had de plantsoe nendienst van de gemeentewerken de gaten voor deze bomen gegraven. Om twee uur stonden deze mannen weer ge reed om de jeugd bij het planten be hulpzaam te zijn. Al spoedig bleek dat vele handen licht werk maken, want eer een half uur verlopen was, stonden alle boompjes rechtop. Toezicht op de werkzaamheden van de jongelui werd uitgeoefend door de wethouder van Openbare werken, de heer Ant. de Ruiter en de hoofdinspec teur-Korpschef van politie, de heer W. C. H. Dekker. Na afloop van het planten werd het boomplantfeest door de kinderen voort gezet in de kantine van de brand weerkazerne. Daar werden enkele films vertoond en kregen de jongelui een herinnering aan deze dag. Ook in Rhenen werden op diverse plaatsen boompjes geplant. De foto toont de „werkzaamheden" aan de Veenendaal seweg. RHENEN Rhenen's burgemeester, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, reageerde buitenge woon koel, nuchter en zakelijk op het protest van de voorzitter en de secretaris van de afdeling Rhenen van de Nederlandse Aannemers Pa troonsbond, de heren W. Klaassen en A. Jansen, tegen de uitlatingen van de heer WIersema, directeur van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, opgenomen in onze editie van gisteren. „Dat de gemeente Rhenen is aangeslo ten bij het bouwfonds, daarvan aan deelhoudster is en dat ik als burge meester commissaris ben, berust al lemaal op een besluit van de gemeen teraad. De raad draagt hiervoor de volle verantwoordelijkheid en niet de burgemeester. Van oud-wethouder Klaassen had ik verwacht dat hij hiervan op de hoogte was. Trouwens de heer Jansen is ook al lang genoeg lid van de raad om dit te kunnen weten." Eigenlijk wil de burgemeester hele maal niet op de kritiek ingaan. „Het door de heren bedoelde grote ochtendblad heeft al meer geprobeerd het bouwfonds in een bepaald dag licht te stellen en dat de heer WIerse ma nu reageert is daaraan niet vreemd." Maar één ding wordt pertinent foutief weergegeven volgens Rhenen's burge- wil hij toch wel in betrokkenen even meester. En dat het belang van recht zetten. ,Ook wanneer de heer Klaassen of wel ke willekeurige andere aannemer dan ook iemand heeft die wil bouwen en die een lening door de gemeente Rhenen wil laten garanderen, kan hij daartoe 'n verzoek bij de gemeente raad indienen. De bouwfondsbouwers hebben in dit opzicht dus in het ge heel geen streepje voor op hen, die niet in bouwfondsverband bouwen", aldus burgemeester Bosch van Ro senthal ,die zei in het protest van de NAPB het bekende geluld te horen, dat al meermalen in de raadzaal van Rhenen heeft geklonken. VEENENDAAL De heer W. A. J. M. uit de Middellaan belde de politie, omdat iemand bezig was de afrastering van zijn grondgebied te vernielen. Deze daad werd verrricht door de heer H., die het naast dat van de heer M. gelegen stuk grond in gebruik heeft. De politie heeft proces-verbaal van het gebeurde opgemaakt. RHENEN In de raadsvergade ring van de vorige maand werd een beslissing op het voorstel van B. en W. om de heer M. v. d. Berg (Vrije Partij) te benoemen tot lid van de commissie openbare werken aange houden. Thans stelt het college voor een lid te benoemen ter completering van deze commissie. Er wordt in het preadvies echter géén kandidaat ge steld. OVERBERG Woensdagmiddag heeft de burgemeester van Amerongen, jhr. mr. O. R. van den Bosch, weer blijk gegeven van zijn interesse in het wel en wee van Overberg door in het bijzijn van talrijke genodigden de nieu we slijterij van de heer J. Antonides aan de Haarweg 55 officieel te openen, wat gelijk een uitbreiding van zijn reeis be staande zaak inhoudt. Toen hij zijn win kel in november 1962 opende, gaf de heer Antonides al direct blijk een werk zame aard te hebben en vooruit te den ken door behalve met kruidenierswaren ook met textiel te starten. Het interieur van de nieuwe slijterij is een streling voor het oog. Etalering en betimmering zijn klein, maar fijn! Dit betekent zeer zeker weer een aan winst voor Overberg of zoals de burge meester het in zijn toespraak humoris tisch opmerkte: „Voor de fles naar An tonides". RHENEN De politie heeft gecon stateerd, dat pogingen tot Inbraak zijn gedaan in de zelfbedieningszaak van de firma Van den Berg aan het Fred v. d. Paltshof. Onbekenden hebben getracht de centrale sluiting van de grote win keldeuren te forceren, door van één van de trekstangcn een stukje af te za gen. De daders hebben geen kans ge zien hun werk te voltooien. Misschien zijn ze gestoord, misschien bleek het karwei te moeilijk te zijn. Van de directeur van de Raiffeisen- bank aan het Fred V. d. Paltshof ver nemen wij, dat ook daar sporen zijn gevonden aan de voordeur van het bankgebouw. Kennelijk heeft men hier met een breekijzer getracht de deur te forceren. „Ik kan niet met zekerheid zeggen, dat hier inbrekers aan het werk zijn geweest", aldus de heer Van Voorthuisen, „maar het is wel ver dacht." De rijkspolitie, die de zaak Van den Berg in onderzoek heeft, is extra waak zaam. RHENEN Bij raadsbesluit van 31 januari werd onder andere voor de westelijke zijde van de Rijnstraat voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de brandweercentrale en de aansluiting met de Markt, een stopverbod inge steld. Thans blijkt, aldus B. en W. in hun nieuwe preadvies over deze ver keerszaak, dat aan de oostzijde van de Rijnstraat regelmatig motorvoertuigen waaronder grote vrachtwagens worden geparkeerd, waardoor het door gaande verkeer ernstig wordt belem merd. De smalle rijbaan van de Rijn straat gedoogt niet dat motorvoertuigen gedurende langere tijd in dit gedeelte van deze straat worden geparkeerd. In het algemeen belang van het ver keer op deze weg hebben B. en W. nu gemeend de raad te moeten voorstellen voor beide zijden van de Rijnstraat voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de brandweercentrale en de aan sluiting met de markt een parkeerver bod In te stellen. Het ingestelde stopverbod voor één kant van de weg wordt door dit besluit overbodig en kan worden ingetrokken.

De Vallei | 1967 | | pagina 3