Nederlandse berg ers menen 50 procent kans te hebben PvdA wil hervorming van staatsbestel HOOFDSCHOTE1 „Torrey Canyon99 krijgt nog laatste gelegenheid om los te komen nur die Twee Duitsers bekennen diefstal van wapens Holiday Inn* Men hoopt springvloed in het paastveekeinde te gebruiken NEDERLANDER GAAT HET OLIEVELD TE LIJF Dr. Bruins Slot mag Z.-Afrika niet binnen Weer trawler gestolen „Vredespaleis" kwam uit de lucht vallen DEMONSTRATIE Stap nu de lente in met nieuwe nylons van NUR DIE.Kwaliteitsnylons! Uw kruidenier heeft ze voor u. Inbreker brak uit politiebureau HELIKOPTERS AFWASMIDDEL99 LIJKSCHOUWING Verongelukt door voor rangsf out Hotel met zwembad en hondenkennel Met Pasen naar de Marine Drs. Den Uyl kondigt aan: OOK D 66 Koerier bracht „laatste woord" van fondsen naar artsen Den Haag moet weer krabben Philips-apparatuur bij brand zwaar beschadigd DONDERDAG 23 MAART 1967 (Van onze Londense correspondent) PENZANCE De Nederlandse bergers en slepers zijn terug op de tanker Torrey Canyon, die nog altijd vast zit op de rotsen van Seven Stones tussen het Engelse vasteland en de Scilly Eilanden. Er is een redelijke kans, dat het reusachtige schip dit weekeinde kan worden losgetrokken. Het olieveld dat van de tanker afkomstig is. heeft nu een lengte van 60 km en is 20 km breed. Het drijft langzaam af in de richting van de Bretonse kust. Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE De Britse rege ring heeft een Nederlander een kans geboden het olieveld voor de Britse Zuidoostkust bij de Seven Stones te lijf te gaan. Het is de S8-jarige En- sehedese fabrieksdirecteur H. de Vries, die de Britse admiraliteit van daag hoopt te bewijzen, dat zijn vin ding in staat is de bijna tw®ehon- der miljoen liter olie, die nog steeds de Britse stranden bedreigt te ver nietigen. Al afgelopen zondag heeft de En- schedeër de Britse regering zijn vin ding aangeboden. Het is een che misch preparaat, dat de heer De Vries drie jaar geleden heeft uitge vonden. Het middel „kraakt" de olie als het ware, zoals dat ook in raf finaderijen gebeurt. Wat er dan van de ruim zeventienhonderd vierkante kilometer grote olielaag overblijft, verdampt, óf zinkt. De heer De Vries verwacht, dat hij voor zijn experiment bestrijdings middelen tot een gewicht van onge veer tweehonderd ton nodig heeft. Wanneer de Britse admiraliteit hier toe besluit kost dat de Engelse schat kist een bedrag van ongeveer twee miljoen gulden. Vandaag zou hier over de beslissing vallen. De Britse regering wil namelijk eerst bewezen zien dat het middel van de Ensche- dese fabrikant afdoende is. Om dit aan te tonen is met een speciaal hiervoor beschikbaar ge steld marineschip, de Britse agent van de heer De Vries, Peter Green uit Londen, naar de Seven Stones ge varen. Uit Nederland vertrok per chartervliegtuig, de chemicus J. Krecher. Hij zal uit een helikopter op de lekkende tanker worden afge zet, samen met een hoeveelheid van het chemische preparaat. Als de „demonstratie" gunstig ver loopt en de Britse admiraliteit over tuigd is, zullen van de Britse bases bommenwerpers van de Royal Air Force opstijgen om op de vliegbasis Twente de tweehonderd ton op te ha len. De Twentse Krijtfabriek, waar van de heer De Vries directeur is, heeft voldoende van de stof in voor raad om het olieveld te vernietigen. ADVERTENTIE Van onze correspondent. WEERT Met een forse sprong ver dween de 36-jarige H. H. uit Weert gistermiddag tijdens een verhoor op het Weerter politiebureau door een openstaand raam op de eerste verdie ping. Hij kwam op een plat dak te recht, struikelde en rolde via het dak van een auto op de grond. Haastig toe gelopen agenten hielpen hem op de been. H. ivas samen met de 32-jarige M. H. gearresteerd op verdenking van in braak in een textielzaak in Weert De buit van achthonderd gulden werd gis termorgen in Budel teruggevonden. Het grootste gevaar voor de kusten van Engeland was woensdag geweken, hoewel men zich zorgen maakte over twee velden, die zich van de grote zwarte massa hebben afgescheiden. Die kunnen over twee of drie dagen de kust van Cornwall bereiken. Dit weekeinde komt de beste en waarschijnlijk ook laatste kans om de Torrey Canyon van de rotsen te slepen. Dan is het springvloed, dat wil zeggen dat de zee dan 1.80 meter ho ger boven de rotsen staat dan anders. Gistermiddag heeft een grote helikop ter nog twee compressoren neergela ten op de tanker. Ander zwaar mate rieel om lucht in het wrak te persen kwam met de Nederlandse sleepboten Titan, Utrecht en Stentor. De Nederlandse slepers durfden gis teravond de kans van slagen op fifty- fifty te stellen. Lukt het ze niet dan zal er wel niets anders opzitten dan de tanker in de lucht te doen vliegen. Zo als de Torrey Canyon er nu bij ligt, onheilspellend kreunend door de druk van de stalen romp op de rotsen, lijkt ze meer op een spookschip. Ze is opengereten als een sardineblikje, al dus de bergers. Sinds de explosie van dinsdag braakt het schip nog meer olie dan te voren. Op het vliegkamp Culrose van de Britse marineluchtvaartdienst aan de kust van Cornwall, tussen Penzance en Falmouth, hebben we gisteren in de controletoren het spannende komen en gaan gevolgd van de helikopters die materiaal naar de tanker brengen, waaronder een zware Sikorski van de BEA. Ook waren er kleinere helikopters van de marine die het contact onder houden met de twintig oorlogsschepen, trawlers en kleinere boten die nu mee doen aan de Operatie Grote Schoon maak. Die begint aardig resultaat af te werpen. Kapitein ter zee Woolings, die de operatie van zijn achttien helikopters leidt, liet ons op een grote kaart de po sitie zien van het olieveld: gistermid dag had dat de vorm van een enorme peer, waarvan de steel aan de ge strande tanker vastzat. „Als de wind niet verandert, zijn we vol vertrouwen, dat we het olieveld in bedwang kunnen houden", zei de Britse marineofficier, terwijl een Engelse Marva kwam melden, dat er weer een helikopter klaar stond voor vertrek naar de torpedoboot jager Barossa, die op zee het schoonmaken leidt. Onder de hand werkt de heer Woo lings een broodje weg met een kop koffie. Het is om dol te worden ln de toren; voortdurend rinkelen telefoons en komen ordonnansen boodschappen brengen. „We hebben gisteren negen tien vluchten ondernomen", vertelt hij nog. Terwijl de helikopters de lucht in gaan zijn nu dag en nacht grote trek kers met opleggers, treinen en vlieg tuigen onderweg naar Plymouth en Falmouth met grote vaten „afwasmid del" zoals ze in Falmouth zeggen in het tijdelijke hoofdkwartier van de Britse marine voor de grote schoon maak van de zee. Dat is gevestigd in een schamele hut in het havengebied. Tweede luitenant R. Simcox zwaait er de scepter. In zijn kamertje is het al net zo'n heksenketel als in de controletoren in Culrose. Ook hier hangt een enorme kaart met de positie van het olieveld. Daar was gisteravond de peer nog dui delijk te zien. Er naast hangt een steeds aangroeiende lijst met namen van schepen die nu beschikbaar zijn voor wat men in Falmouth de Operatie Afwas noemt. „Ja heus", lacht luitenant Simcox tussen twee telefoontjes door: „Het is hetzelfde afwasmiddel als uw vrouw in de keuken gebruikt, alleen een beetje sterker. Het is een vloeistof die wij ge bruiken". Hij heeft nu een aanvoer van onge veer 36.000 liter per dag. Er is gisteren door de Britse regering nog eens twee miljoen gulden beschikbaar gesteld voor het bestrijden van olie en het schoonhouden van de stranden. Wij zien de verveloze Britse trawler PZ 193 de haven van Falmouth uitvaren met aan dek dertig rode vaten met het afwasmiddel. Een pomp zorgtin volle zee voor het bespuiten van de smerige dikke laag olie. Daarop begint het laden van drie pa trouilleboten van de RAF die gisteren De tanker „Torrey Canyon", gestrand op de Seven Stones voor de Engelse zuidwestpunt. O ook aan de strijd zijn gaan deelnemen. Een vreemd gezicht, het blauw van de luchtmacht tussen al die koopvaardij- en marinemensen. Elke boot krijgt een telegrafist mee van de Royal Navy. Hier in Penzance is woensdag de formele gerechtelijke lijkschouwing ge houden in de zaak van de maandag omgekomen Nederlandse bergingsdes- kundige Hans Stal. Als doodsoorzaak is vastgesteld: een ongeluk. De Britse regering heeft gisteren nog een commissie van deskundigen benoemd onder leiding van sir Zolly Zuckerman, de wetenschappelijke raad gever van premier Wilson. Die moet middelen beramen voor het schoonma ken van de stranden, wanneer die on verhoopt toch door olie van de Torrey Canyon worden bevuild. Er is al gedacht aan het opwerpen van houten dammen, maar meer kans geeft men de apparaten, die de strijd krachten nu aan de zuidkust hebben geconcentreerd. Daar zijn gisteren de monstraties mee gegeven voor de ge meentebesturen van plaatsen in het be dreigde kustgebied. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, hoofdredacteur van het Dag blad Trouw, krijgt, zoals wij in onze laat ste editie reeds berichtten, geen visum voor Zuid-Afrika. Hij had er een onder zoek willen instellen naar de achtergron den van de apartheidspolitiek. Een moti vering voor haar afwijzende beslissing heeft de Zuidafrikaanse regering niet ge geven. Dr. Bruins Slot had het doel van zijn bezoek op 15 januari uitvoerig toegelicht op de Zuidafrikaanse ambassade. Hij had deze beslissing niet verwacht. De re gering van Zuid-Afrika zegt altijd dat je in haiar land geweest moet zijn alvorens te oordelen. Ik heb mijn oordeel geba seerd op de wetgeving in het land. Dat lijkt mij voldoende, mar ik wilde mij nog graag ter plaatse laten informeren", al dus de heer Bruins Slot. In september vorig jaar heeft de hoofd redacteur van Trouw als officiële Neder landse afgevaardigde een conferentie bij gewoond over de apartheid, die onder auspiciën van de Verenigde Naties in Brazilië werd gehouden. In december 1965 weigerde de Zuid afrikaanse regering een visum aam de heer B. van Kaam. tweede secretaris van de hoofdredactie van Trouw. Trouw heeft altijd krachtig tegen de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek ge ageerd, o.m. bij een paginaruil met het Zuidafrikaanse dagblad Die Burger. WEERT De 85-jarige J. J. Rutten uit Budel is gisteravond b(j een auto-on geluk in Weert verongelukt. H(J had met z(jn auto geen voorrang gegeven aan een andere wagen. De 63-jarige J. H. de Stigter uit Leerdam is gistermiddag tijdens het as falteren van de vluchtstrook langs de rijksweg onder Hetidrik-Ido-Aumbacht door een vrachtauto aangereden. H(J was op slag dood. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De Koninklijke Mare chaussee heeft, zoals wij gisteren in een deel van onze oplage al meldden, twee Duitsers aangehouden, die hebben bekend, dit weekeinde in het Legermu seum in Leiden te hebben ingebroken. Het zijn de 25-jarige P. S. en de even oude W. K. Zij zeggen studenten uit West-Berlijn te zijn. Uit het museum LEIDEN De Amerikaanse hotelor ganisatie Holiday Inn of America wil ten westen van Lelden, aan de rijks weg naar Amsterdam, een hotel neer zetten met tweehonderd kamers. Als de Leidse gemeenteraad akkoord gaat met het voorste! de acht hectaren grond ter beschikking te stellen, zal het hotel 1 april volgend jaar worden ge opend. Er komt verder bij een restaurant, een cafetaria, een vergaderzaal voor 750 mensen en twee kleinere zaaltjes, midget-golf- en tennisbanen en een zwembad. Het hotel zal voor ongeveer een kwart eigendom zijn van de Amerikaanse moe dermaatschappij, die eenzelfde belang heeft ln ruim achthonderd hotels, ver spreid in Noord- en Midden-Amerika. Het zal worden geëxploiteerd door de NV Hotelmaatschappij Leiden, waarin onder meer de KLM, Heineken, de NV Eurotransport (een dochteronderneming van de Spoorwegen) en de Amerikaan T. Voight belangen hebben. Het Leidse hotel zal de eerste Holi day Inn in Europa worden. Er bestaan plannen om ln Nederland drie tot vijf hotels van dit type te bouwen. De prijs van een kamer, waarin vier mensen kunnen slapen, is veertig gulden per nacht. De Amerikaanse moedermaatschappij oefent een streng toezicht uit op de ho tels. Zij moeten aan zeer stringente eisen voldoen. Zo moet het Leidse ho tel een zwembad en een hondenkennel hebben en twee kamers voor invalide gasten. De afmetingen van de kamers zijn door het concern tot op de centi meter nauwkeurig voorgeschreven. DEN HAAG In groten getale gaat de jeugd kennismaken met onze Mari ne. Zij zal te gast zijn bij de Koninklij ke Marine te Den Helder en bij de Ma rineluchtvaartdienst op het vliegkamp Valkenburg. Met Pasen worden vierhonderd leer lingen van middelbare scholen uitgeno digd op de schoolvlootdagen in Den Hel der. Zij zullen enkele varende excur sies maken en bezoeken brengen aan het marinevliegkamp De Kooy, ver scheidene werkplaatsen en het marine- museum. De jongelui worden gehuis vest in het Koninklijk instituut voor de marine, waar de beroeps- en reserve officieren Van de marine worden opge leid. Vijftienhonderd leerlingen van scho len voor voortgezet, middelbaar en ho ger onderwijs kregen een uitnodiging om op 29 maart een jeugdluchtvaart- dag mee te maken op Valkenburg. Dit evenement maakt deel uit van de vie ring van het zestigjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Luchtvaart. stalen zij drie geweren, drie stenguns, vijftien pistolen en revolvers. Het is nog niet bekend of zijn behoren tot een ben de en of zij ook de hand hebben gehad in het wegnemen van twaalf pistooimi- trailleurs van het type Uzi uit drie le gerplaatsen. Het onderzoek van de Ma rechaussee is nog aan de gang. Het lijkt erop alsof de Duitsers op eigen houtje opereerden. De twee Duitsers werden in de kraag gepakt bij een routine-onderzoek van de Nederlandse douane aan de doorlaatpost bij de grensplats Babberich. De douane kreeg argwaar, toen zij in de auto van de Duitsers Inbrekersmateriaal en een bajonet vond. Een telefoontje naar de Marechaussee in Zevenaar was voldoen de om het tweetal vast te houden. Bij de Marechaussee bleek het auto nummer bekend te zijn. Een Leids stu dent uit Amsterdam had zondagavond in de buurt van het Legermuseum twee mannen bij een auto nogal verdacht zien doen. Voor alle zekerheid noteerde hij het nummer van de wagen. Toen hij maan dagmorgen las dat bij het Legermuseum een kraak was gepleegd, gaf hij het autonummer onmiddellijk door aan de Marechaussee. Dat nummer klopte met het nummer op de auto die in Babbe rich werd aangehouden. De twee Duitsers zijn overgebracht naar Leiden. Daar bekenden zij. Naderhand is gebleken dat personeel dat tegenover en naast het Legermu seum Generaal Hoevers aan de Pest- huisweg in Leiden woont, de mannen vorige week al heeft gezien. Donderdag brachten de Berlijners een bezoek aan het museum. Zij hebben daarbij h n ogen goed de kost gegeven. Na de inbraak in de nacht van zondag op maandag zijn de twee via België en Luxemburg naar Duitsland vertrokken. De gestolen wapens verborgen zij voor een deel in Nederland en voor een deel in Duitsland. Toen zij de geweren, de stenguns en de pistolen weer uit Neder landwilden ophalen, liepen zij in de val. DEN HAAG De PvdA wil in het najaar de Tweede Kamer verrassen niet initiatieven voor de hervoming van het staatsbestel. Wie „ha' wil roepen, houde zich in. Er hoeven niet per se concrete initia tiefvoorstellen en wetsontwerpen op de regeringstafel te worden gelegd. „Mis schien doen we dat wel, maar het ter rein van de vernieuwing is zo uitge breid. dat we het eerst helemaal willen verkennen. Er komen in leder geval initiatieven", zei de socialistische frac tievoorzitter, drs. J. M. den Uyl, giste ren in Den Haag. Wie had verwacht dat de heer Den Uyl boos zou zijn omdat hij dinsdag niet naar de Koningin mocht, kwam eveneens bedrogen uit. „Ik had een bre dere raadpleging wel juist geacht. Toch moet ik voorzichting zijn met mijn kri tiek, omdat ik de achtergronden van de tot nu toe gevoerde formatie niet ken". Dat gebrek aan kennis stak de socia listische fractievoorzitter ernstig. „We zouden een snelle formatie krijgen", zei hij, „die als het ware bij open doek zou geschieden. Nadat dr. Zijlstra, die in derdaad open en duidelijk is geweest, ons eruit had gemikt, is het doek on middellijk gevallen. Ik maak me ernstig ongerust over deze gang van zaken, die in strijd is met de door de PvdA ge wenste duidelijkheid en doorzichtig heid". Drs. Den Uyl zou weieens willen weten waarop de formatiepoging van mr. Bies heuvel is gestrand. Hij wil bovendien, dat ook de kiezers dit weten. Er is twij fel gewekt over het karakter van de wilsovereenkomst tussen de fractievoor zitters van de KVP, de VVD, de CHU en de ARP. Is dit juist? Hebben de fracties meegepraat, toen de hoofdlijnen voor het voorlopig rege ringsprogramma werden samengesteld? Formateur De Jong heeft dinsdagavond gezegd, dat een minister van Defensie moet weten over hoeveel geld hij straks kan beschikken. Geldt dit niet voor de andere departementen? Ook met het communiqué, dat mr. Blesheuvel vrijdag uitgaf na het in een tussenrapport veranderde eindverslag was drs. Den Uyl niet gelukkig. De pers suggereert, dat de Koningin de heer Biesheuvel zou hebben overgehaald. Op deze wijze wordt het staatshoofd betrok ken in politiek kwetsbare beslissingen. „De formateur is verantwoordelijk", zo zei drs. Den Uyl, „en hij moet dit ook duidelijk laten weten". Ook D'66 is met een fors communi qué op de proppen gekomen. De vier fractievoorzitters kunnen nu wel zeggen, zo zeggen de heer Van Mlerio en zijn fractiegenoten, dat hun onderlinge ver standhouding nog steeds goed is, maar zij realiseren zich onvoldoende, dat de verstandhouding met de kiezers elke dag slechter wordt. De formateur en de fractievoorzitters lopen, volgens D'66, om de kern van de politieke malaise heen. Er zullen her vormingen moeten komen, die 'n herha ling van dit soort situaties in de toe komst onmogelijk maken. Met een ge kozen minister-president hoeft een for matie slechts kort te duren. De kiezer beslist dan over de vraag welk program hij door welke man wil zien uitgevoerd. De gekozen premier heeft tijdens de verkiezingsstrijd en daarvoor al in gro te trekken een team gevormd, waar mee hij zijn programma het best kan uitvoeren, zo zegt D'66. ADVERTENTIE OLIFANT IN POLITIEK 't Was weer goed mis tussen de hoge heren. Er werd gedreigd met nota's en verklaringen door officiële woordvoer ders. Iemand noemde zelfs de UNO. Toen kwam de redding. Oude Dorus, factotum van Zijne Exc. schonk Olifant in. Men keek elkaar aan, nipte, slikte en vergat ruzie te maken. Zum Wohl skólh la votre proost zelfs na zdorovje HALIFAX Voor de tweede keer in een week is uit Lockeport, de ha ven van Nova Scotia in Canada een trawler gestolen en in de richting van de Atlantische Oceaan verdwenen. Het is de trawler Hansen uit Shelburne. Er zouden twee man aan boord zijn. Vorige week ging de twintigjarige dekjongen Bruce More er vandoor met de trawler Cape Spry. Hij werd drie dagen later teruggevonden op 320 kilometer van de Canadese kust en gearresteerd. ADVERTENTIE VLEES 'Smakelijk eten' tip no. 16 van chef-kok HENRI EKSTEEN: HACHEE! Koop in blokjes gesneden dooi- regen runderpoulet en bestrooi ze met peper en zout. Braad hetvlees langzaam bruin In 1/3 rundvet en 2/a boter. Fruit 2, 3 gesnipperde uien mee plüs een stukje laurier blad en 2 kruidnagels. Water en azijn toevoegen en de hachee 2V2 uur laten sudderen. Daarna vocht binden met een dessertlepel bloem en klaar is de hachee. Kostelijk...! Publikatia van Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleescon&erven ROTTERDAM Een koerier heeft gistermorgen namens de zes zieken fondsorganisaties een concept-overeen komst naar het bureau van de Lande lijke Huisartsen Vereniging in Amster dam gebracht Het werd bestempeld als een zeer ver gaand voorstel, maar ook als „ons laatste woord". De LVH moet het stuk nog bestuderen zodat er deze week die voor velen vanavond eindigt niets meer komt van een gezamenlijke bespreking. Aan dit voorstel waren weer nare dingen voorafgegaan. De artsen verwij ten de fondsen dat zij zich niet aan af spraken over informeel overleg heb ben gehouden: de ziekenfonsorganisaties zijn nogal geraakt omdat de dokters weer de hulp van minister Veldkamp hebben ingeroepen. De fondsenorganisaties hebben hun con cept-overeenkomst pas definitief opge steld nadat zij van de bemiddelaar dr. R. J. H. Kruisinga hadden gehoord wel ke wensen de artsen hem kenbaar had den gemaakt. Het was de bedoeling ge weest dat twee vertegenwoordigers van iedere partij samen met dr. Kruisinga, directeur-generaal voor de volksgezond heid, zouden praten. Volgens de tegen partij is dit afgewezen. De ziekenfondsen zeggen over de voor stellen: „Wij zijn daarin zo ver gegaan als ons binnen de richtlijnen van minis ter Veldkamp maar mogelijk was. Wij hebben dat gedaan in de hoop het con flict te kunnen beindigen." De heer J. Verschoor, voorzitter van het gemeenschappelijk overleg van zie kenfondsorganisaties zei gisteren dat hij bij het overleg over 1967 geen enkele moeilijkheid verwacht. „Voor de jaren 1968 tot en met 1970 hebben wij ons zo loyaal mogelijk opgesteld." „Volgens de richtlijnen van de mi nister zouden de partijen aan het eind van 1967 praten over het kostenelement De artsen willen evenwel in één keer garanties voor vier jaar over dat onder deel. Dit lijkt me het enige punt van verschil tussen de artsen en ons. Dr. J. F. A. van Rijn, de voorzitter van de L.H..V meende gisteravond'; „Het is allemaal anders gegaan dan we hadden afgesproken. Ik laat mijn feest dagen nu niet meer bederven door men sen die zich niet aan hun woord hou den." DEN HAAG Den Haag heeft even als in 1962, de oorlog verklaard aan de bastaardsatijnrupsen. Haren van de ze beestjes worden door de wind opge nomen en veroorzaken bij vele Hage naars jeuk en uitslag. In de parken, plantsoenen en duinen in de stad heeft de plantsoenendienst de winternesten van de bastaardrups uitgeroeid. In de rest van de stad zal huis aan huis worden verteld hoe de bewoners de strijd tegen het beest kun nen aanbinden. In het voorjaar, als er nauwelijks blaadjes aan de bomen, hees ters of struiken zitten, moet men de nesten met tak en al verwijderen. De nesten zijn kluitjes dorre bladeren, die met een soort spinrag aan elkaar kle ven. Madurodam kan gerust zijn. Krijgen de bewoners van het miniatuurstadje ruziesdan kunnen ze weer terecht in hun eigen Vredespaleis. Het kwam gis teren uit de lucht vallen onder super visie van de Amerikaanse ambassadeur in ons land, William R. Tyler (rechts op de voorgrond). Hij leidde de hele operatie en opende daarmee tevens het seizoen 1967 van het stadje. ADVERTENTIE Van onze correspondent EINDHOVEN In een van ti gebou wen van Philips in Eindhoven is giste ren brand uitgebroken, waardoor voor honderdduizenden guldens schade werd aangericht. De brand brak uit in de stille kamer op de zesde verdieping, waar proeven worden genomen met elektronische akoestiek. Omdat deze afdeling wordt verplaatst naar Breda, moesten de ge- luidabsorberende wanden worden afge broken. Hiervoor moest een ijzercon structie worden gesloopt, maar bij hel lassen vatte de glaswol in de wande» vlam. De brand was snel geblust, maar d* schade aan kostbare apparatuur, waar onder een camera voor opname van kleurentelevisie, is zeer groot.

De Vallei | 1967 | | pagina 9