WÊÊ^GmDAÊÊ Waarom zondebok als ik alleen maar mijn plichten nakom Veenendaalse etaleur won eerste prijs Winkeldeur gaat om vier uur dicht Regeling bevalt prima RMC zorgde voor blijde gezichten Dolle dwaze wereld Koster Jan van Hunnik van de Cunerakerk: Paasdrukte op de E 36 Plaatschade na dolle rit Gauwdief had succes Politie viste medicijnen uit vuilnis „Dominee heeft spijt van stukje' In Eist op zaterdag: Bekendmaking Luxor Theater Zangavond met Kees Deenik Haal Henkes in huis Renswoude BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 25 MAART 1967 VEENENDAAL In het Luxorthea- ter te Veenendaal draait tot en met zon dag, Eerste Paasdag, een sprankelende film die een aaneenschakeling is van dolkomische situaties. Tweeëneenhalf uur lachen en bovendien 'n beetje span ning worden de bioscoopbezoeker ge- gerandeerd als hij gaat kijken naar de film „It's a mad, mad, mad, mad, mad world" van regisseur Billy Wilder. De hoofdrollen worden stuk voor stuk ge speeld door de beste filmkomieken uit de V..S, velen bekend van het televisie scherm, bijvoorbeeld Mickey Roony en Alan Silver. Het verhaal van de „Gekke, dolle, dwaze, rare wereld" begint met een auto-ongeluk. Enkele omstanders horen de laatste woorden van de verongelukte de woorden waaruit ze de plaats van een grote schat kunnen opmaken. Dan begint de grote jacht om de duizenden dollars waarbij steeds meer mensen, dus steeds meer egoïsten worden be trokken. De film is een parodie op de geld zucht van de mens. Zo gauw men in staat is op een gemakkelijke manier aan veel geld te komen, verliest men z'n verstand en werkt men zich steed* verder in de moeilijkheden. De film i» iedereen aan te raden die de leeftijd van veertien jaar heeft bereikt; jonge re personen laat de filmkeuring name lijk niet toe. Wie met Pasen een feest van kleur en vrolijkheid in cinemascope wil meemaken, moet naar deze film gaan kijken. EDERVEEN Onder het motto „Komt laat ons vrolijk zingen" wordt dinsdagavond 4 april door de Bijbel Kiosk Vereniging in de Hervormde kerk een zangavond georganiseerd. Hieraan wordt meegewerkt door het Hervormd koor „Con Amore" onder leiding van de heer C. Buddingh, het jeugdkoor uit Ederveen onder leiding van Jo Boeve- Tollenaar, de organist G. van Surksum en de trompettist de heer P. van Hees. Het geheel staat onder leiding van de bekende vertolker van het geestelijke lied de heer Kees Deenik. De Hervorm de predikant van Ederveen ds. J. C. de Bie zal een korte toespraak houden. Heden, zaterdag VEENENDAAL Christ, geref. Pniëlkerk Hoofdstraat 20.00 uur: Zanguitvoering ,,Vox Jubi- lans" uit Waddinxveen. EDE Nieuwe Herv. Kerk Maanderbuurtweg 20.00 uur: Zang- en orgelavond. BIOSCOPEN Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze we reld". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 15.00 en 19.30 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwa ze wereld". Overmorgen, maandag VEENENDAAL Hotel La Montage 8.00 uur: Start Paasrit MAC-Veenendaal. Het Dingetje 14.30 uur: Dansen m.m.v. ,,The Drifting Four". RHENEN Kastanjelaan, Buitenomme en Oude Vee- nendaalseweg (bij Koerheuvel) onge veer 19.30 uur (bij invallen duisternis): Ontsteken Paasvuren. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 15.00 en 19.30 uur: „James Bond contra dr. No" TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.m. 1 april: Schilderijen en portretten van Els Am man uit Groningen. Dagelijks geopend van 11—12 en 1417 uur. Op zondag, woensdag en tweede paasdag gesloten. VEENENDAAL Duitse personen auto's domineerden gisteren in de kilo meterslange files die zich ter hoogte van Veenendaal vormden op Rijksweg 12. De oorzaak van de stremming was, dat het verkeer van beide kanten over een baan moast worden geleid in ver band met asfalteringswerkzaamheden aan het wegdek. Verkeerspolitie en we genwachters hielden een oogje in het zeil en sprongen bij waar nodig was om de doorstroming zo veel mogelijk te bevorderen. bij te halen van een in Rhenen ver schijnend weekblad en ik vraag mij toch wel in alle ernst af: wat heeft die er mee te maken?" Aan de uitlatingen van de heer Van Hunnik te horen is het een interne kwestie. In feite is Van Hunnik verant woording schuldig aan één persoon. „Maar iedereen bemoeit zie hmet met en iedereen wil de lakens uitdelen. Dat kan niet en dat mag niet. Ik houd me aan de voorschriften van de kerkvoog dij en daar heb ik genoeg aan. Wan neer men het daarmee niet eens is, dan moet men zijn beklag doen bij de kerkvoogdij, maar niet de koster als zondebok gaan gebruiken. Dat was ook al het geval met de fotograaf van uw blad. De kerkvoogdij heeft nu eenmaal be paald, dat er maar één fotograaf in de Cunerakerk mag fotograferen. Komt er een ander, dan mag ik die niet toelaten. Zo is het gegaan op de bewuste avond met de „Johannes Passion" in de Cu nerakerk. De fotograaf van uw blad kon géén permissie laten zien, dus moest ik hem volgens de opdrachten die ik heb, weigeren. Ga ik dan mijn boekje te buiten? Mijns inziens heb ik alleen maar mijn plicht gedaan. En dat terwijl ik de fotograaf in kwestie nog wel tijdig van te voren had gewaar schuwd, dat hij een vergunning moest aanvragen. Maar wie was de kwaje pier? De koster!" Volgens de heer Van Hunnik was ook dirigent Van Zanten van „Euphonia" volledig op de hoogte van het fotogra feren. Ook aan de heer Van Zanten zou de koster hebben medegedeeld, dat wanneer hij opdracht zou geven tot fo tograferen, hij daarvoor eerst de toe stemming moest vragen van de krk- voogdij. „Zowel de bewuste fotograaf als de dirigent van het koor hebben er kennelijk geen aandacht aan geschon ken. Nogmaals: ik deed mijn plicht en niets anders. Maar moet ik dan han gen? Op die manier is het recht ver zoek. Maar gelooft u mij, ik zal blij ven vechten totdat ik recht vind". De heer Van Hunnik is uiterlijk erg kalm. Maar inwendig kookt hij. Zijn vrouw zegt dat hij tabletten slikt om zijn zenuwen in bedwang te houden. De koster laat tenslotte een copie vap een brief lezen van de kerkvoogdij over de kwestie met de fotograaf. Daarin stelt de kerkvoogdij zich achter de koster en achter diens handelwijze ten opzichte van de fotograaf. Ook de kerkvoogdij zal de kwestie met het radiokoor te behandelen krij gen. Wanneer de heer Van Hunnik met de hand op zijn hart zegt, dat hij al leen maar heeft gehandeld volgens de instructies, die hij van de kerkvoogdij heeft gekregen, dan zal deze instantie ten tweeden male achter de koster moe ten gaan staan, alle andere visies en boze telefoongesprekken ten spijt. RHENEN Het bestuur van de Rhe- nense Middenstands Centrale heeft in de ochtenduren van Goede Vrijdag vóór het VVV-informatiekantoor de tien gro te chocolade Paashazen uitgereikt aan de winnaars van de aan de eierzoek- wedstrijd van vorige week verbonden wedstrijd. Wie de meeste deelname formulieren had ingeleverd kwam voor deze extra prijzen in aanmerking. De informatri- ce van de VVV heeft er uren werk aan gehad om dat uit te zoeken. Voorzitter A. J. Bovenschen kon gisterochtend de winnaars bekend maken. De fotograaf maakte er een plaatje van. De gelukkigen waren: Baars, Prunus laan 49, Labré, Eikenlaan 15; Klaus, Dr. Wallerstraat 67; Van Doorn, Julia- nastraat 15; De Leeuw, Oude Dijksestr. 10; Berck, Dr. Wallerstraat 106; Van Druten, Cuneralaan 54; Budding, Duis- tereweg 28; Bosch, Populierenlaan 16 I; G. Reinen, Reumersweg 7. Iedereen is er nu wel aan gewend en het publiek zegt: „Je hebt groot gelijk, dat je het gedaan hebt". Overigens is dit voor Nederland niets nieuws. Vaak genoeg hebben klanten, die uit andere plaatsen hier zijn komen wonen, tegen me gezegd, dat in hun vorige woon plaats de winkels al lang op zaterdag vroeger sluiten. Nu heeft het nog niet zulke grote voordelen, maar van de zo mer stappen we om half zes op de fiets en gaan er lekker een paar uur tjes tussenuit. Als het aan mij ligt, gaan de winkels eerstdaags om vier uur dicht. Vroeger waren we op zater dag tot tien uur open, later tot acht uur, en toen om zes uur en steeds weer bleek, dat men tijd genoeg had om de klanten van het'nodige te voor zien". Op de Franseweg de weg waar het begonnen is spraken we me vrouw Ditewig, van het modemaga zijn. Ook haar beviel de regeling goed: „Och in onze zaak zijn we altijd 's za terdags vrij vroeg klaar, maar denk eens aan de slagers: die zijn altijd nog uren druk met het schoonmaken van de winkel. Alles moet opgeruimd worden en dat kunnen ze niet tot maandag la ten zitten, want dan gaat het stinken. Wij stellen het zwabberen eventueel uit tot maandagmorgen, maar bij slagers en banketbakkers kan zoiets niet. Het publiek reageert ook bij ons goed op de regeling en iedereen is er aan gewend". Alleenverkoop matsen HOOGSTRAAT 16 VEENENDAAL „Je zou verwachten", aldus de heer Van Hunnik, „dat er tussen Christenen onderling en naar buiten liefde moet heersen. Maar die is momenteel ver zoek. Zoals de catecheet Vos mijn vrouw door de telefoon benaderde, was meer dan erg. Toen ik de telefoon overnam zag ik mij genoodzaakt de haak erop te smijten. De heer Bolt, die van alle afspraken met het radiokoor wist, belde me ook al, maar die deed net alsof hij er niets van had begrepen. Ik heb echter alleen maar mijn plicht als koster gedaan. Ik mag geen sleutel afgeven aan der den en dan de kerk aan haar lot overla ten. Toen de mensen uit Ede kwamen repeteren moesten ze er op een gege ven uur mee stoppen. Dat was af spraak. Ik kon niet toelaten, dat zij langer bleven, dus zijn deze zangers en zangeressen naar huis gegaan. Er is nog wel geprobeerd of ze dan de sleutel mochten hebben, dan konden zij de kerk sluiten, maar die verantwoording durf en mag ik niet nemen tegenover de kerkvoogdij. Tot overmaat van ramp wordt mij nu in het Kerkblad door ds. Westra al le schuld in de schoenen geschoven. En dat terwijl ik deze predikant pre cies verteld heb, hoe alles in z'n werk is gegaan. Achteraf zegt de dominee, dat wanneer hij de koster moet gelo ven, alle andere mensen liegen. Tegen over derden heeft ds. Westra echter verklaard, dat wanneer hij het ge wraakte stukje nóg moest schrijven, hij zich eerst nog wel twee keer zou bedenken. Ik heb van de dominee geëist, dat hij een rectificatie plaatst. Daarop kreeg ik ten antwoord, dat die rectifi catie er zeker zal komen, wanneer na een in te stellen onderzoek blijkt, dat ik in mijn recht sta. In dit licht bezien is Ds. Westra met zijn stukje in het Kerkblad beslist voorbarig ge weest. Wanneer hij achteraf zegt de zaak te zullen uitzoeken, dan moet hij mij eerst in staat van beschuldiging stel len. Als er iets mis gaat dan ga je dat éérst uitzoeken en aan de hand van het resultaat van het onderzoek kun je pas een conclusie trekken. De dirigent radiokoor in Ede heeft al verklaard, dat de hele zaak een storm in een glas water is. Hij zei dat tegenover de heer De Rooder, secretariskerkvoogd". SLEUTEL De heer Van Hunnik veronderstelt, dat Ds. Westra opgeruid is. „De catecheet Vos was gevraagd om de sleutel af te geven. Ik heb al gezegd, dat ik dat niet kan doen. Ik heb ds. Westra van een en ander op de hoogte gesteld, waarop hij me zei: U staat ten volle in Uw recht! En dan krijg je achteraf van dezelfde persoon in het Kerkblad een schop tegen je schenen. Na Pasen komt er een ge sprek met verschillende partijen. Daar wil ik echter beslist niet bij zijn, want men is van plan er een verslaggever VEENENDAAL „U bent een van de toonaangevende etaleurs van Nederland", zei de heer P. C. Noorder- vliet, adj.-directeur van de uitgevers maatschappij C. Misset te Doetinchem, toen hij in de herenmodezaak van Hein van Schuppen N.V. te Veenen daal de Veenendaalse etaleur W. B. Hooglander gistermiddag toesprak. De heer Hooglander toonde zich in de wedstrijd, die was uitgeschreven door de organisatoren van de „Terlenka- young-week", de beste etaleur van een zelfstandig bedrijf, uit 600 deelnemers. Deze onderscheiding leverde hem be halve loffelijke woorden van de heer Noordervliet die namens de herenmode vakpers in Veenendaal aanwezig was, een fotocamera op met bijbehorende ap paratuur. De etaleur, wiens binnencreatle in de etalages van Hein van Schuppen te zien is, werd eveneens toegesproken door de directeur van de zaak, de heer H. van Schuppen. „We waren er van overtuigd, dat we een goede etaleur in dienst hadden, maar zo'n goede, neen, hadden we nooit gedacht", zo zei hij onder meer. De heer Hooglander heeft de winnen de etalage opgebouwd rond een oud, bij na antiek autootje, dat hij geheel be plakte met kranten. Rond deze creatie groepeerde hij de etalagepoppen en hij wist het geheel zo te formeren, dat de term vakwerk de kwaliteit van de etala ges maar zwak uitdrukte. De heer Noordervliet zei dan ook: „U heeft iets gemaakt waar „brains" ach ter zitten en voor de jury was het daar om geen ingewikkelde zaak uw werk er uit te halen." Ook etaleurs van Ne derlandse grootwinkelbedrijven hebben aan de wedstrijd deelgenomen. Opval lend In het werk was, dat dit wel opzichten verschilde met de prestaties van de deelnemers uit de zelfstandige bedrijven. De eerste categorie was minder fan tasierijk dan het werk van de heer Hooglander. VEENENDAAL Mej. P. M. deed bij de politie aangifte, dat in een zelf bedieningswasserij in het Schrijvers park uit haar tas een portemonnee met ongeveer f 35,was gestolen. Enkele uren later verdween in een supermarket aan de Hoofdstraat een portemonnee uit een wagentje. In deze portemonnee, eigendom van mevr. P. J. V.-K. uit Veenendaal, bevond zich een bedrag van ongeveer f 135,Me vrouw V. had de portemonnee in het wagentje gelegd en dit daarna nog tweemaal alleen gelaten om enkele ar tikelen uit het vak te halen. Bij de kas sa bemerkte zij dat haar geld was ver dwenen. ADVERTENTIE VEENENDAAL. Vanmiddag stond meester D. Valkenburg eens niet voor de vierde klas van de chr. school aan de Plantanenlaan in Rhenen maar voor de ambtenaar van de burgerlijke stand in Veenendaal. Dat zijn leerlingen hem op deze bijzondere dag toch niet ver gaten bleek wel toen hij met zijn vrouw, enkele ogenblikken tevoren nog mej. Mind, het gemeentehuis verliet. Tot zijn grote verrassing stond daar zijn hele 4e klas aangetreden, en deze ontving hem dan ook met een spontaan gejuich, gejuich. Geboren: Te Ede: Eveliene, d.v. J. van Voorthuizen en J. Methorst; Anton Jan, z.vD. Cozijnsen en C. van Voort huizen; Jacob, z.v. J. van Maastricht en M. Vink; Teunis Albertus Hendri- kus, z.v. M. Demoed en J. B. S. van der Veer. Gehuwd: J. J. Griffioen en H. M. J. Esser. VEENENDAAL De politie ontdek te in het Schrijverspark bovenin een vuilnisbak vier flessen gevuld met me dicijnen. Ze nam dit gevaarlijke goed je mee naar het bureau, waar men aan de hand van aanwijzingen op de etiket ten de „eigenaar" kon opsporen. Met een vermanend woord, waarin gewezen werd op het gevaar die het wegwerpen van medicijnen voor kinderen kan in houden, kreeg de (waarschijnlijke ex-) patiënt de medicijnen weer terug. ADVERTENTIE RHENEN Na een kort telefo nisch contact hadden wij gistermiddag in zijn woning een onderhoud met de heer Jan van Hunnik, koster van de „Cunerakerk" en concierge van het christelijk verenigingsgebouw „Irene", naar aanleiding van enkele publikaties die de laatste tijd zijn verschenen over een minder prettig optreden van de heer Van Hunnik, onder andere tegen een onzer redacteuren, onze fotograaf en in laatste instantie tegen het Edese radiokoor. dat in Rhenen zou komen zingen, maar het af liet weten, omdat de heer Van Hunnik althans vol gens een mededeling in het Hervormd Kerkblad van de hand van ds. Westra de Edenaren op een zeer onheuse manier zou hebben behandeld, tijdens een repetitie in de kerk. De heer Van Hunnik was bereid zijn visie te geven op het gebeurde. VEENENDAAL De heer G. van de G. uit Rhenen had donderdagavond eni ge moeilijkheden thuis gehad, die hij probeerde te verdrinken in een aantal glazen sherry en andere alcoholhouden de vloeistoffen. Omstreeks kwart voor drie in de nacht reed hij over de Ker- kewijk in Veenendaal, omdat hij alvo rens zijn woning op te zoeken nog een „straatje" om wilde. Dit werd drie auto's, waaronder de zijne, noodlottig. Ongeveer ter hoogte van de Da Cos- tastraat stond een Ami en een Opel ge parkeerd, respectievelijk toebehorend aan mej. N. A. uit Veenendaal en me vrouw L. B. uit Veenendaal. De heer Van clé G. botste met zoveel geweld te gen de Ami, dat deze tegen de erach ter geparkeerd staande Opel terecht kwam en tussen de twee auto's „geman geld" werd. Het wagentje was total-loss. Later, tijdens vervoer naar de garage viel het trouwens ook nog uit de strop van de takelwagen. De Opel werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, evenals de auto van de heer Van de G. Op het politiebureau werd de heer Van de G. een bloedproef afgenomen en werd zijn rijbewijs ingetrokken, waarna hij voldoende tijd kreeg om nuchter te worden, alvorens hij weer naar huis mocht. VEENENDAAL Op woensdag 29 maart 's middags van 2 tot 5 uur en op woensdag 5 april 's middags van 2 tot 3.45 uur zal in het Groene Kruisge- bouw nog gelegenheid worden gegeven tot inenting tegen difterie, tetanus en polio. Voor deze herhalingsinjectie komen ln aanmerking de kinderen geboren in 1963, 1952 t/m 1959, die van gemeente wege een oproep hebben ontvangen. Het merendeel van deze kinderen is in de afgelopen weken reeds ingeënt. De laatste oproepen zijn thans verzon den. Degenen die tot nu toe verhinderd waren kunnen alsnog terecht op 29 mrt. en 5 april tijdens de reeds vermelde tijden. ELST Bijna iedere werknemer geniet tegenwoordig van een vrije zater dag. Voor de middenstand echter is dit nog lang niet zover, maar er zijn teke nen, die er op wijzen, dat langzamerhand de situatie op dit gebied gaat ver anderen. Een eerste stap in deze richting is genomen door de middenstand van Eist, waar men besloten heeft de zaken op zaterdag om 17 uur te sluiten. Na 'n inloopperiode van enkele weken blijken nu de meeste klanten aan dit ver vroegde sluitingsuur gewend te zijn en alle betrokkenen zijn enthousiast over deze regeling. De Elster middenstanders hebben dit besluit geheel op eigen initiatief geno men. Zonder lange vergaderingen in de „Contact"-groep is het initiatief door enkele winkeliers aan de Franseweg ge nomen. In onderling overleg hebben de meeste winkeliers er zich bij aangeslo ten en nu hangen overal in het dorp uniforme kaarten, waarop te lezen staat, dat de winkels om 5 uur geslo ten zijn op zaterdagmiddag. Alles ge schiedt op vrijwillige basis: men denkt er zelfs niet over om een verzoek voor een gemeentelijke verordening in te dienen. Mevrouw Vermeer, van de kruide nierswinkel aan de Rijksstraatweg zei: „Het gaat prima. Altijd duurde het tot kwart over zes of half zeven, voordat de laatste klanten afgeholpen waren, vorige week zaterdag was echter de laatste klant om half zes de winkel uit. Je bent op deze manier een uur eerder klaar met je werk, dan vroe ger. We hebben nog wel geen lange zaterdagavond, omdat mijn man altijd nog wel tot half acht langs de weg zit, maar als hij nu thuis komt heb ik dé winkel aan kant. Vroeger moest hij daaraan nog wel eens meewerken. Voor de meisjes is het ook heerlijk; zij zijn nu tenminste zaterdags voor etenstijd thuis". Ook mevr. Van de Boogert bevalt de ze nieuwe regeling goed. Ze hoopt, dat dit ene uurtje in de nabije toekomst kan leiden tot nog een uurtje vroeger sluiten. „In het begin kwamen de men sen tot nog tegen zessen, maar nu ga ik om even vijf uur opruimen en om uiterlijk kwart over vijf doe ik de deur dicht. Het aantal mensen dat ach terom komt is heel gering. De mensen, die vroeger om vijf voor zes kwamen komen nu om vijf voor vijf. Nee, het bevalt mij best en de klanten reageren ook heel positief". Drogist Van Manen, bestuurslid van de „Contact"-groep zegt „Het gaat uitstekend. Ze kwamen bij me of ik mee wilde doen en toen heb ik ge zegd: goed, maar dan moeten er kaarten gedrukt worden, die we alle maal ophangen in de winkel en dan langzamerhand kijken hoe het gaat. De eerste weken dacht ik, dat de om zet achteruit gegaan was, maar toen ik de cijfers vergeleek met vorig jaar bleken het toen ook minder goe de weken te zijn geweest.

De Vallei | 1967 | | pagina 3